Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
20 juni 2014 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
14:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 juni 2014 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
268 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
50m |
5:05.29 |
174 |
3 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
50m |
5:05.06 |
53 |
4 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
5:05.22 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
5:03.82 |
110 |
2 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:02.91 |
156 |
3 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
5:00.36 |
498 |
4 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
50m |
5:00.99 |
324 |
5 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
5:02.97 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:58.93 |
440 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
4:56.81 |
403 |
3 |
Mathias Luplau |
2001 |
0133AF |
KØGE |
|
50m |
4:53.38 |
312 |
4 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:56.15 |
164 |
5 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
4:58.28 |
494 |
6 |
Ole Damgaard |
2002 |
0205AA |
KVIK |
|
50m |
4:59.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
4:50.26 |
63 |
2 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
50m |
4:49.66 |
251 |
3 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
0061AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:49.51 |
442 |
4 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
4:49.58 |
100 |
5 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:49.99 |
321 |
6 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
4:51.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:48.83 |
140 |
2 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
50m |
4:48.00 |
254 |
3 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:47.34 |
305 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:47.96 |
460 |
5 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
4:48.18 |
29 |
6 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
50m |
4:49.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
4:47.21 |
128 |
2 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:46.67 |
322 |
3 |
Frederik Palmø |
2000 |
0059AA |
HOLBÆK |
|
50m |
4:43.04 |
301 |
4 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:46.14 |
39 |
5 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
50m |
4:46.80 |
59 |
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
4:47.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
4:39.46 |
376 |
2 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
50m |
4:38.21 |
66 |
3 |
Andrej Jessen |
2000 |
0001AN |
THISTED |
|
50m |
4:36.29 |
402 |
4 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
50m |
4:36.32 |
372 |
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
50m |
4:38.31 |
385 |
6 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:41.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
4:35.61 |
181 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:33.38 |
32 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
50m |
4:32.24 |
190 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:33.14 |
516 |
5 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
4:35.07 |
36 |
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VORDINGB |
|
50m |
4:35.96 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
4:39.37 |
141 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
4:37.84 |
441 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
4:36.77 |
47 |
4 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
50m |
4:37.66 |
499 |
5 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
4:38.77 |
473 |
6 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
50m |
4:46.37 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
50m |
4:30.57 |
467 |
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
50m |
4:28.50 |
348 |
3 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
4:23.70 |
294 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:24.29 |
359 |
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
4:30.32 |
127 |
6 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:30.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:59 |
|