2019-08-20   20:38:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
31  Erik Waldestam    MASS  S9  25m   
10  Anton Hastö-Hardin    DEJE SS  s7  25m  5:18.42 
155  Marko Cugurovic    SPORTS UNI    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Hasse Jansson    FHSS  S14  25m  4:59.09 
95  Mikael Fredriksson    ÖSA  s3  25m  4:31.50 
93  Michael Reynolds    RINGSTED  s14  25m  4:15.42 
46  Henrik Iwersen    MARIBO  S14  25m  4:25.02 
94  Michel Thor Massetter    IFR  s6  25m  4:33.34 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Hans Lindström    NYKÖPING  S10  25m  3:40.50 
Albin Oscarsson    ÖSA    25m  3:32.66 
70  Lasse Anholm    RINGSTED  S14  25m  3:18.63 
82  Lukas Fajerson    SS IDEN  S10  25m  3:22.38 
14  Björn Daniel Danielsson    IFR  S10  25m  3:40.00 
15  Björn Erkurs    NACKA HIF  S5  25m  4:11.44 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Christoffer Lyckberg    FHSS  S9  25m  3:12.00 
132  Daniel Isak Sölvason    ÖSP    25m  3:08.87 
Anton Daggert    ÖSA  S14  25m  2:56.11 
65  Karl Forsman    SK ÄGIR  S6  25m  3:02.00 
Anders Streiffert    TRE HJÄRTA    25m  3:11.20 
16  Bo Bertelsen    RINGSTED  S14  25m  3:18.21 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Sigurdur Gudmundsson    NES  S14  25m  2:53.56 
89  Marino Ini Adolfson    IFR  s8  25m  2:48.56 
39  Gustav Ljungberg    NJURUNDA  S14  25m  2:28.12 
53  Jesper Andersson    DEJE SS  S14  25m  2:36.01 
131  Kristjan Jonsson    ÖSP    25m  2:50.34 
87  Mar Gunnarsson    NES  s12  25m  2:55.00 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Rasmus Lindström    SOLENS IF  K4  25m  2:24.94 
Andreas Nord    OSBY SS    25m  2:10.50 
61  Jon Margeir Sverrisson    ÖSP  S14  25m  1:57.57 
79  Ludvig Nyrén    SÄFFLE SS  S10  25m  2:08.39 
57  Joel Steinwall    SKELLEFTEÅ  S10  25m  2:20.70 
69  Kristoffer Lindström    SKELLEFTEÅ  S10  25m  2:27.70 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner