2019-08-20   21:54:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, FIFH Cupen 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  S14  25 m  29.50   
72  Watz Lina  KARLSTAD  S10  25 m  29.81   
85  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  31.75   
74  Bäckman Linnea  SOLENS IF  S14  25 m  31.99   
Jönsson Malin  1988  FIFH  S10  25 m  34.00   
138  Bergmann Bara  ÖSP  S14  25 m  36.93   
117  Gustafsson Stina  VARBERG HI  S14  25 m  37.11   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  S14  25 m  37.12   
128  Söderholm Ylva  SOLENS IF  S14  25 m  40.84   
10  110  Robertsson Rose-Marie  VARBERG HI  S14  25 m  40.86   
11  122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  S6  25 m  41.14   
12  127  Färdig Vanja  NACKA HIF  S14  25 m  41.23   
13  58  Hasselryd Johanna  SOLENS IF  S14  25 m  41.72   
14  64  Busk Josefine  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  42.69   
15  56  Göransson Joanna  FHSS  S14  25 m  42.84   
16  59  Wennberg Johanna  MASS  S9  25 m  43.54   
17  Kramer Agnes  TRE HJÄRTA  S6  25 m  45.27   
18  150  Andersson Wulf Ida  FIFH  S6  25 m  46.04   
19  139  Geirmundsdottir Elin Hrefna  ÖSP  S14  25 m  46.28   
20  88  Carlsson Maria  NJURUNDA  S14  25 m  46.59   
21  25  Andersson Elin  FHSS  S14  25 m  48.75   
22  136  Valsdottir Ina  ÖSP  S14  25 m  49.34   
23  42  Göransson Hanna  FHSS  S14  25 m  49.36   
24  30  Idesjö Emma  NACKA HIF  S10  25 m  49.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
2_S
Gren 2, FIFH Cupen 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  24.65   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  27.48   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  27.57   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  28.40   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  S14  25 m  29.15   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  S14  25 m  29.99   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  30.01   
54  Norin Jimmy  SOLENS IF  S14  25 m  30.44   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  30.89   
10  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  31.67   
11  69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  31.80   
12  53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  32.44   
13  89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  33.79   
14  Daggert Anton  ÖSA  S14  25 m  34.10   
15  102  Andersson Niklas  MASS  S7  25 m  34.72   
16  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  34.99   
17  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  35.13   
18  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  35.93   
19  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  36.22   
20  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  36.31   
21  90  Vicevic Marko  SPORTS UNI  K1  25 m  36.94   
22  124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  37.03   
23  31  Waldestam Erik  MASS  S9  25 m  37.12   
24  28  Björnsson Emil Steinar  IFR  S14  25 m  37.34   
25  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  37.73   
26  125  Grönbeck Ulf  VARBERG HI  S14  25 m  38.85   
27  24  Olli Eje  MASS  S9  25 m  39.79   
28  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  S14  25 m  39.87   
29  65  Forsman Karl  SK ÄGIR  S6  25 m  39.88   
30  Oscarsson Albin  ÖSA  S6  25 m  41.22   
31  Streiffert Anders  TRE HJÄRTA  K4  25 m  41.85   
32  11  Snorrason Benjamin  IFR  S14  25 m  42.74   
33  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  S14  25 m  43.38   
34  20  Andersson David  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  43.74   
35  63  Snorrason Jonthan  IFR  S14  25 m  43.87   
36  130  Hilmarsson Andri  ÖSP  S14  25 m  44.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
3_S
Gren 3, 100m Frisim Damer S1-S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Ekström Jennie  VARABYGDEN  S4  25 m  1:53.90   
142  Axelsdottir Karen  ÖSP  S4  25 m  3:41.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar S1- S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  Hafvström Casper  NACKA HIF  S4  25 m  2:22.57   
96  Hjelmhagen Mikael  ÖSA  S4  25 m  4:26.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
5_S
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Przeklasa Maja  MARIBO  K1  25 m  24.69   
144  Heidarsdottir Katrina Anna  ÖSP  K1  25 m  34.78   
143  Bergsdottir Gunnhildur Brynja  ÖSP  K1  25 m  35.22   
145  Torsteinsdottir Katla Dimmey  ÖSP  K1  25 m  35.98   
104  Osk Swanbergsdottir Otalia  NES  K1  25 m  37.65   
108  Löf Rebecca  ÖSA  K1  25 m  40.65   
101  St Clair Maitland Nicola  NACKA HIF  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
6_S
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar K1-K 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Agnarson Björn Axel  IFR  K1  25 m  22.50   
33  Claeson Fabian  SS DELFIN  K1  25 m  25.00   
34  Johannesson Fannar  NES  K1  25 m  26.78   
Gudmundsson Alexander Ben  NES  K1  25 m  27.78   
124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  27.91   
141  Gudmundsson Hjalti Geir  ÖSP  K1  25 m  35.00   
40  Svensson Gustav  DEJE SS  K1  25 m  36.28   
Agistson Andri Fannar  NES  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
7_S
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  S14  25 m  2:15.13   
138  Bergmann Bara  ÖSP  S14  25 m  2:52.99   
122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  S6  25 m  3:00.23   
118  Hansen Susan  RINGSTED  S14  25 m  3:00.71   
110  Robertsson Rose-Marie  VARBERG HI  S14  25 m  3:22.00   
150  Andersson Wulf Ida  FIFH  S6  25 m  3:30.18   
25  Andersson Elin  FHSS  S14  25 m  3:42.99   
42  Göransson Hanna  FHSS  S14  25 m  3:48.28   
88  Carlsson Maria  NJURUNDA  S14  25 m  3:51.10   
10  56  Göransson Joanna  FHSS  S14  25 m  4:01.69   
11  140  Gunnarsdottir Heidrun Eva  ÖSP  S14  25 m  4:10.34   
12  135  Vilhjalmsdottir Inga Björk  ÖSP  S14  25 m  4:15.34   
13  115  Sigurdardottir Sonja  IFR  S5  25 m  4:25.34   
14  134  Sigurdardottir Hildur  ÖSP  S14  25 m  4:38.34   
15  83  Grahm Maja  ÖSA  S6  25 m  6:10.85   
16  Kramer Agnes  TRE HJÄRTA  S6  25 m     
17  Bengtsson Anna-Maria  MASS  K4  25 m     
18  64  Busk Josefine  SÖDERTÄLJE  S14  25 m     
19  67  Nässlander-Cruz Katrina  NACKA HIF  S6  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
8_S
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  1:57.57   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  2:08.39   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  2:10.50   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  2:20.70   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  2:24.94   
69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  2:27.70   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  2:28.12   
53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  2:36.01   
89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  2:48.56   
10  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  2:50.34   
11  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  2:53.56   
12  Daggert Anton  ÖSA  S14  25 m  2:56.11   
13  65  Forsman Karl  SK ÄGIR  S6  25 m  3:02.00   
14  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  3:08.87   
15  Streiffert Anders  TRE HJÄRTA  K4  25 m  3:11.20   
16  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  3:12.00   
17  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  S14  25 m  3:18.21   
18  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  3:18.63   
19  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  3:22.38   
20  Oscarsson Albin  ÖSA  S6  25 m  3:32.66   
21  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  S10  25 m  3:40.00   
22  43  Lindström Hans  NYKÖPING  S10  25 m  3:40.50   
23  15  Erkurs Björn  NACKA HIF  S5  25 m  4:11.44   
24  93  Reynolds Michael  RINGSTED  S14  25 m  4:15.42   
25  46  Iwersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  4:25.02   
26  95  Fredriksson Mikael  ÖSA  S3  25 m  4:31.50   
27  94  Thor Massetter Michel  IFR  S6  25 m  4:33.34   
28  44  Jansson Hasse  FHSS  S14  25 m  4:59.09   
29  10  Hastö-Hardin Anton  DEJE SS  S7  25 m  5:18.42   
30  31  Waldestam Erik  MASS  S9  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
9_S
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
68  Halldorsdottir Kristlaug  NES  K1  25 m  48.97   
84  Przeklasa Maja  MARIBO  K1  25 m  50.11   
143  Bergsdottir Gunnhildur Brynja  ÖSP  K1  25 m  54.18   
108  Löf Rebecca  ÖSA  K1  25 m  54.36   
104  Osk Swanbergsdottir Otalia  NES  K2  25 m  55.67   
27  Bengtsson Emelie  TRE HJÄRTA  K1  25 m  57.26   
144  Heidarsdottir Katrina Anna  ÖSP  K1  25 m  57.35   
123  Mattsson Therese  KROKOM HIF  K1  25 m  1:05.45   
75  Nordström Linne  NACKA HIF  K1  25 m  1:08.32   
10  145  Torsteinsdottir Katla Dimmey  ÖSP  K1  25 m  1:13.17   
11  29  Danielsson Emma  NACKA HIF  K1  25 m     
12  66  Brännman Karolina  MASS  K2  25 m     
13  86  Rönefors Malin  MASS  K1  25 m     
14  101  St Clair Maitland Nicola  NACKA HIF  K1  25 m     
15  153  Olsson Rebecka  S 71  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
10_S
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Agnarson Björn Axel  IFR  K1  25 m  36.86   
124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  37.03   
33  Claeson Fabian  SS DELFIN  K1  25 m  42.50   
34  Johannesson Fannar  NES  K1  25 m  47.12   
Gudmundsson Alexander Ben  NES  K1  25 m  48.98   
12  Gudnason Bjarkni  NES  K1  25 m  55.60   
40  Svensson Gustav  DEJE SS  K1  25 m  55.96   
141  Gudmundsson Hjalti Geir  ÖSP  K1  25 m  1:02.75   
80  Skoglund Ludvig  DEJE SS  K2  25 m  1:39.83   
10  71  Austman Baldurson Led  NES  K1  25 m  1:45.56   
11  55  Löfgren Joakim  NACKA HIF  K1  25 m     
12  81  Antonsson Lukas  VARBERG HI  K4  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
11_S
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  SM14  25 m  1:17.50   
72  Watz Lina  KARLSTAD  SM9  25 m  1:18.00   
85  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  SM11  25 m  1:22.43   
Jönsson Malin  1988  FIFH  SM10  25 m  1:27.30   
74  Bäckman Linnea  SOLENS IF  SM14  25 m  1:33.32   
138  Bergmann Bara  ÖSP  SM14  25 m  1:33.89   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  SM14  25 m  1:36.60   
128  Söderholm Ylva  SOLENS IF  SM14  25 m  1:40.67   
122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  SM6  25 m  1:49.43   
10  58  Hasselryd Johanna  SOLENS IF  SM14  25 m  1:51.92   
11  59  Wennberg Johanna  MASS  SM9  25 m  1:54.49   
12  127  Färdig Vanja  NACKA HIF  SM14  25 m  1:58.45   
13  56  Göransson Joanna  FHSS  SM14  25 m  1:58.49   
14  135  Vilhjalmsdottir Inga Björk  ÖSP  SM14  25 m  2:10.45   
15  52  Ekström Jennie  VARABYGDEN  SM3  25 m  2:14.74   
16  42  Göransson Hanna  FHSS  SM14  25 m  2:15.25   
17  136  Valsdottir Ina  ÖSP  SM14  25 m  2:19.34   
18  139  Geirmundsdottir Elin Hrefna  ÖSP  SM14  25 m  2:20.34   
19  134  Sigurdardottir Hildur  ÖSP  SM13  25 m  2:25.90   
20  140  Gunnarsdottir Heidrun Eva  ÖSP  SM14  25 m  2:26.45   
21  115  Sigurdardottir Sonja  IFR  SM5  25 m  2:48.66   
22  50  Hocanin Isabelle  ÖSA  S5  25 m  3:12.01   
23  137  Aradottir Rakel  ÖSP  SM14  25 m  3:25.12   
24  30  Idesjö Emma  NACKA HIF  SM10  25 m     
25  49  Kaarahmetovic Irma  SÖDERTÄLJE  SM14  25 m     
26  103  Ahlström Nora  SÖDERTÄLJE  SM14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
12_S
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  SM14  25 m  1:03.77   
Nord Andreas  OSBY SS  SM14  25 m  1:09.99   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  SM14  25 m  1:15.94   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  SM14  25 m  1:16.92   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  SM10  25 m  1:17.92   
54  Norin Jimmy  SOLENS IF  SM14  25 m  1:21.31   
69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  SM10  25 m  1:21.60   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  SM10  25 m  1:21.63   
113  Gudmundsson Sigurdur  NES  SM5  25 m  1:23.45   
10  53  Andersson Jesper  DEJE SS  SM14  25 m  1:29.68   
11  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  SM14  25 m  1:30.70   
12  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  SM14  25 m  1:30.87   
13  28  Björnsson Emil Steinar  IFR  SM14  25 m  1:32.51   
14  87  Gunnarsson Mar  NES  SM12  25 m  1:33.89   
15  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  SM9  25 m  1:34.58   
16  Daggert Anton  ÖSA  SM14  25 m  1:40.91   
17  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  SM14  25 m  1:49.56   
18  65  Forsman Karl  SK ÄGIR  SM6  25 m  1:52.30   
19  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  SM14  25 m  1:52.45   
20  11  Snorrason Benjamin  IFR  SM14  25 m  1:58.45   
21  63  Snorrason Jonthan  IFR  SM14  25 m  1:59.67   
22  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  SM10  25 m  1:59.90   
23  Oscarsson Albin  ÖSA  SM6  25 m  2:01.50   
24  95  Fredriksson Mikael  ÖSA  SM3  25 m  2:15.25   
25  46  Iwersen Henrik  MARIBO  SM14  25 m  2:30.01   
26  18  Hafvström Casper  NACKA HIF  SM4  25 m  2:40.79   
27  10  Hastö-Hardin Anton  DEJE SS  SM7  25 m  3:27.05   
28  20  Andersson David  SÖDERTÄLJE  SM14  25 m     
29  82  Fajerson Lukas  OLA  SM10  25 m     
30  89  Ini Adolfson Marino  IFR    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
13_S
Gren 13, 50m Ryggsim Damer S1-S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Ekström Jennie  VARABYGDEN  S4  25 m  1:00.83   
142  Axelsdottir Karen  ÖSP  S4  25 m  1:49.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
14_S
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar S1-S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Fredriksson Mikael  ÖSA  S3  25 m  55.81   
96  Hjelmhagen Mikael  ÖSA  S4  25 m  2:36.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
15_S
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
150  Andersson Wulf Ida  FIFH  S6  50 m  1:12.52   
72  Watz Lina  KARLSTAD  S10  25 m  1:12.94   
105  Lindberg Pernilla  S 02  S14  25 m  1:17.78   
Jönsson Malin  1988  FIFH  S10  25 m  1:26.27   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  S14  25 m  1:37.98   
138  Bergmann Bara  ÖSP  S14  25 m  1:38.31   
128  Söderholm Ylva  SOLENS IF  S14  25 m  1:43.28   
127  Färdig Vanja  NACKA HIF  S14  25 m  1:54.61   
110  Robertsson Rose-Marie  VARBERG HI  S14  25 m  1:55.28   
10  122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  S6  25 m  1:56.40   
11  Kramer Agnes  TRE HJÄRTA  S6  25 m  1:57.10   
12  58  Hasselryd Johanna  SOLENS IF  S14  25 m  1:58.40   
13  25  Andersson Elin  FHSS  S14  25 m  1:58.72   
14  56  Göransson Joanna  FHSS  S14  25 m  2:02.34   
15  135  Vilhjalmsdottir Inga Björk  ÖSP  S14  25 m  2:06.34   
16  115  Sigurdardottir Sonja  IFR  S5  25 m  2:10.56   
17  140  Gunnarsdottir Heidrun Eva  ÖSP  S14  25 m  2:14.87   
18  136  Valsdottir Ina  ÖSP  S14  25 m  2:15.32   
19  139  Geirmundsdottir Elin Hrefna  ÖSP  S14  25 m  2:15.34   
20  42  Göransson Hanna  FHSS  S14  25 m  2:22.90   
21  73  Björg Linda  NES  S7  25 m  2:23.45   
22  134  Sigurdardottir Hildur  ÖSP  S14  25 m  2:30.43   
23  117  Gustafsson Stina  VARBERG HI  S14  25 m  2:42.95   
24  137  Aradottir Rakel  ÖSP  S14  25 m  3:20.98   
25  Bengtsson Anna-Maria  MASS  K4  25 m     
26  30  Idesjö Emma  NACKA HIF  S10  25 m     
27  37  Kritz Filippa  NACKA HIF  S10  25 m     
28  64  Busk Josefine  SÖDERTÄLJE  S14  25 m     
29  67  Nässlander-Cruz Katrina  NACKA HIF  S6  25 m     
30  77  Sjölin Lisa  MASS  S14  25 m     
31  103  Ahlström Nora  SÖDERTÄLJE  S14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
16_S
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  1:08.65   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  1:10.70   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  1:11.64   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  1:13.34   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  S14  25 m  1:13.46   
69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:17.36   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  1:20.56   
54  Norin Jimmy  SOLENS IF  S14  25 m  1:22.01   
89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  1:29.77   
10  53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  1:32.00   
11  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  1:33.64   
12  102  Andersson Niklas  MASS  S7  25 m  1:35.98   
13  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  1:37.89   
14  24  Olli Eje  MASS  S9  25 m  1:40.25   
15  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  1:42.05   
16  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  1:47.00   
17  11  Snorrason Benjamin  IFR  S14  25 m  1:47.55   
18  31  Waldestam Erik  MASS  S9  25 m  1:47.79   
19  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  1:48.91   
20  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  1:50.43   
21  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  S14  25 m  1:50.51   
22  Streiffert Anders  TRE HJÄRTA  K4  25 m  1:52.68   
23  63  Snorrason Jonthan  IFR  S14  25 m  1:55.54   
24  93  Reynolds Michael  RINGSTED  S14  25 m  2:05.14   
25  94  Thor Massetter Michel  IFR  S6  25 m  2:07.45   
26  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  S10  25 m  2:08.10   
27  44  Jansson Hasse  FHSS  S14  25 m  2:12.53   
28  130  Hilmarsson Andri  ÖSP  S14  25 m  2:13.45   
29  45  Andersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:16.33   
30  106  Reschte Peter  TRE HJÄRTA  S14  25 m  2:20.71   
31  46  Iwersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:25.00   
32  10  Hastö-Hardin Anton  DEJE SS  S7  25 m  2:40.56   
33  60  Mikalsen Johnny Skeie  Stegaberg  S14  25 m  3:07.41   
34  119  Gustafsson Sven-Erik  VARBERG HI  S14  25 m  3:30.87   
35  15  Erkurs Björn  NACKA HIF  S5  25 m     
36  17  Nygren Bosse  SÖDERTÄLJE  S8  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
17_S
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Löf Rebecca  ÖSA  K1  25 m  26.81   
84  Przeklasa Maja  MARIBO  K1  25 m  28.78   
143  Bergsdottir Gunnhildur Brynja  ÖSP  K1  25 m  30.54   
104  Osk Swanbergsdottir Otalia  NES  K1  25 m  31.34   
123  Mattsson Therese  KROKOM HIF  K1  25 m  33.00   
144  Heidarsdottir Katrina Anna  ÖSP  K1  25 m  33.67   
145  Torsteinsdottir Katla Dimmey  ÖSP  K1  25 m  35.56   
27  Bengtsson Emelie  TRE HJÄRTA  K1  25 m  35.78   
76  Winblad Linnea  VARBERG HI  K1  25 m  45.92   
10  29  Danielsson Emma  NACKA HIF  K1  25 m     
11  66  Brännman Karolina  MASS  K2  25 m     
12  75  Nordström Linne  NACKA HIF  K1  25 m     
13  86  Rönefors Malin  MASS  K1  25 m     
14  101  St Clair Maitland Nicola  NACKA HIF  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
18_S
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Gudmundsson Alexander Ben  NES  K1  25 m  19.56   
124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  19.72   
13  Agnarson Björn Axel  IFR  K1  25 m  20.50   
33  Claeson Fabian  SS DELFIN  K1  25 m  24.00   
34  Johannesson Fannar  NES  K1  25 m  25.32   
141  Gudmundsson Hjalti Geir  ÖSP  K1  25 m  35.00   
40  Svensson Gustav  DEJE SS  K1  25 m  37.75   
71  Austman Baldurson Led  NES  K1  25 m  45.67   
12  Gudnason Bjarkni  NES  K1  25 m  47.20   
10  80  Skoglund Ludvig  DEJE SS  K2  25 m  47.46   
11  Agistson Andri Fannar  NES  K1  25 m     
12  55  Löfgren Joakim  NACKA HIF  K1  25 m     
13  81  Antonsson Lukas  VARBERG HI  K4  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  SB5  25 m  56.35   
150  Andersson Wulf Ida  FIFH  SB5  25 m  1:02.84   
83  Grahm Maja  ÖSA  SB4  25 m  1:12.16   
52  Ekström Jennie  VARABYGDEN  SB2  25 m  1:13.89   
50  Hocanin Isabelle  ÖSA  S5  25 m  1:36.80   
115  Sigurdardottir Sonja  IFR  SB4  25 m  2:01.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
20_S
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Forsman Karl  SK ÄGIR  SB5  25 m  44.66   
Oscarsson Albin  ÖSA  SB5  25 m  57.93   
95  Fredriksson Mikael  ÖSA  SB3  25 m  1:05.94   
15  Erkurs Björn  NACKA HIF  SB4  25 m  1:13.45   
18  Hafvström Casper  NACKA HIF  SB3  25 m  1:20.03   
96  Hjelmhagen Mikael  ÖSA  SB3  25 m  2:59.07   
112  Kraus Sebastian  FURUBODA  SB4  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
21_S
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  SB14  25 m  1:23.52   
85  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  SB11  25 m  1:25.98   
74  Bäckman Linnea  SOLENS IF  SB14  25 m  1:33.32   
Jönsson Malin  1988  FIFH  SB9  25 m  1:44.31   
25  Andersson Elin  FHSS  SB14  25 m  1:45.00   
118  Hansen Susan  RINGSTED  SB14  25 m  1:45.01   
138  Bergmann Bara  ÖSP  SB14  25 m  1:45.68   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  SB14  25 m  1:52.55   
59  Wennberg Johanna  MASS  SB8  25 m  2:00.46   
10  88  Carlsson Maria  NJURUNDA  SB14  25 m  2:02.94   
11  135  Vilhjalmsdottir Inga Björk  ÖSP  SB14  25 m  2:05.08   
12  127  Färdig Vanja  NACKA HIF  SB14  25 m  2:08.95   
13  42  Göransson Hanna  FHSS  SB14  25 m  2:09.36   
14  56  Göransson Joanna  FHSS  SB14  25 m  2:13.06   
15  73  Björg Linda  NES  SB7  25 m  2:23.78   
16  136  Valsdottir Ina  ÖSP  SB14  25 m  2:25.34   
17  126  Aevarsdottir Unnur H  NES  SB14  25 m  2:25.78   
18  117  Gustafsson Stina  VARBERG HI  SB14  25 m  2:29.13   
19  140  Gunnarsdottir Heidrun Eva  ÖSP  SB14  25 m  2:30.54   
20  134  Sigurdardottir Hildur  ÖSP  SB14  25 m  2:33.45   
21  139  Geirmundsdottir Elin Hrefna  ÖSP  SB14  25 m  2:38.91   
22  48  Brandt Ida  VARBERG HI  SB14  25 m  2:41.55   
23  137  Aradottir Rakel  ÖSP  SB14  25 m  3:45.98   
24  32  Jönsson Erika  FURUBODA  SB14  25 m     
25  37  Kritz Filippa  NACKA HIF  SB9  25 m     
26  77  Sjölin Lisa  MASS  SB14  25 m     
27  103  Ahlström Nora  SÖDERTÄLJE  SB14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
22_S
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  SB14  25 m  1:11.60   
89  Ini Adolfson Marino  IFR  SB8  25 m  1:21.05   
Nord Andreas  OSBY SS  SB14  25 m  1:22.70   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  SB14  25 m  1:23.66   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  SB9  25 m  1:31.51   
28  Björnsson Emil Steinar  IFR  SB14  25 m  1:31.61   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  SB14  25 m  1:33.18   
65  Forsman Karl  SK ÄGIR  SB5  25 m  1:35.90   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  SB9  25 m  1:36.13   
10  87  Gunnarsson Mar  NES  SB12  25 m  1:41.15   
11  69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  SB9  25 m  1:42.68   
12  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  SB14  25 m  1:44.30   
13  Daggert Anton  ÖSA  SB14  25 m  1:44.45   
14  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  SB14  25 m  1:45.32   
15  11  Snorrason Benjamin  IFR  SB14  25 m  1:49.43   
16  63  Snorrason Jonthan  IFR  SB14  25 m  1:50.34   
17  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  SB9  25 m  1:52.32   
18  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  SB14  25 m  1:52.85   
19  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  SB14  25 m  1:54.67   
20  106  Reschte Peter  TRE HJÄRTA  SB14  25 m  1:57.17   
21  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  SB8  25 m  2:05.33   
22  44  Jansson Hasse  FHSS  SB14  25 m  2:12.03   
23  82  Fajerson Lukas  OLA  SB9  25 m  2:13.94   
24  46  Iwersen Henrik  MARIBO  SB14  25 m  2:23.43   
25  130  Hilmarsson Andri  ÖSP  SB14  25 m  2:29.34   
26  60  Mikalsen Johnny Skeie  Stegaberg  SB14  25 m  3:21.87   
27  119  Gustafsson Sven-Erik  VARBERG HI  SB14  25 m  3:37.02   
28  17  Nygren Bosse  SÖDERTÄLJE  SB8  25 m     
29  20  Andersson David  SÖDERTÄLJE  SB14  25 m     
30  41  Månsson Hanpus  FURUBODA  SB14  25 m     
31  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  SB14  25 m     
32  78  Hultgren Lucas  FURUBODA  SB14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
23_S
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
68  Halldorsdottir Kristlaug  NES  K1  25 m  22.15   
108  Löf Rebecca  ÖSA  K1  25 m  29.35   
84  Przeklasa Maja  MARIBO  K1  25 m  29.72   
145  Torsteinsdottir Katla Dimmey  ÖSP  K1  25 m  32.87   
123  Mattsson Therese  KROKOM HIF  K1  25 m  33.00   
76  Winblad Linnea  VARBERG HI  K1  25 m  34.14   
144  Heidarsdottir Katrina Anna  ÖSP  K1  25 m  34.87   
143  Bergsdottir Gunnhildur Brynja  ÖSP  K1  25 m  35.98   
27  Bengtsson Emelie  TRE HJÄRTA  K1  25 m  36.47   
10  104  Osk Swanbergsdottir Otalia  NES  K1  25 m  37.34   
11  29  Danielsson Emma  NACKA HIF  K1  25 m     
12  66  Brännman Karolina  MASS  K2  25 m     
13  75  Nordström Linne  NACKA HIF  K1  25 m     
14  86  Rönefors Malin  MASS  K1  25 m     
15  101  St Clair Maitland Nicola  NACKA HIF  K1  25 m     
16  152  Jansson Rishika  FIFH  K3  25 m     
17  153  Olsson Rebecka  S 71  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
24_S
Gren 24, 25m Bröstsim HerrarK1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Vicevic Marko  SPORTS UNI  K1  25 m  20.07   
124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  24.91   
40  Svensson Gustav  DEJE SS  K1  25 m  24.99   
34  Johannesson Fannar  NES  K1  25 m  25.67   
13  Agnarson Björn Axel  IFR  K1  25 m  26.40   
Gudmundsson Alexander Ben  NES  K1  25 m  27.78   
33  Claeson Fabian  SS DELFIN  K1  25 m  28.00   
12  Gudnason Bjarkni  NES  K1  25 m  34.45   
71  Austman Baldurson Led  NES  K1  25 m  44.56   
10  55  Löfgren Joakim  NACKA HIF  K1  25 m     
11  81  Antonsson Lukas  VARBERG HI  K4  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
27_S
Gren 27, 4X50m Medley Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
116  Späckhuggarna  SOLENS IF    25 m  2:29.73   
92  Mass Rockets  MASS    25 m  3:10.23   
22  Delfinerna  SOLENS IF    25 m  3:12.78   
35  Fantastic Four  VARBERG HI    25 m     
36  Fhss  FHSS    25 m     
47  Hgif3Hjärtan  TRE HJÄRTA    25 m     
97  Nacka Hi 1  NACKA HIF    25 m     
98  Nacka Hi 2  NACKA HIF    25 m     
99  Nes A  NES    25 m     
10  100  Nes B  NES    25 m     
11  109  Ringsted  RINGSTED    25 m     
12  120  Team Ifr  IFR    25 m     
13  129  Ösa  ÖSA    25 m     
14  146  Ösp A  ÖSP    25 m     
15  147  Ösp B  ÖSP    25 m     
16  148  Ösp C  ÖSP    25 m     
17  149  Ösp D  ÖSP    25 m     
18  151  Fifh  FIFH    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
28_S
Gren 28, 50m Fjärilsim DamFIFH-CUP 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  S14  25 m  32.51   
85  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  35.68   
72  Watz Lina  KARLSTAD  S10  25 m  36.00   
74  Bäckman Linnea  SOLENS IF  S14  25 m  40.91   
138  Bergmann Bara  ÖSP  S14  25 m  41.46   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  S14  25 m  42.43   
Jönsson Malin  1988  FIFH  S10  25 m  43.18   
128  Söderholm Ylva  SOLENS IF  S14  25 m  43.98   
58  Hasselryd Johanna  SOLENS IF  S14  25 m  50.05   
10  122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  S6  25 m  51.75   
11  127  Färdig Vanja  NACKA HIF  S14  25 m  55.00   
12  110  Robertsson Rose-Marie  VARBERG HI  S14  25 m  56.58   
13  88  Carlsson Maria  NJURUNDA  S14  25 m  58.12   
14  56  Göransson Joanna  FHSS  S14  25 m  59.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
29_S
Gren 29, 50m Fjärilsim HerFIFH-CUP 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  27.41   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  31.03   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  S14  25 m  31.59   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  32.13   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  S14  25 m  33.17   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  33.69   
54  Norin Jimmy  SOLENS IF  S14  25 m  34.29   
53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  37.05   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  37.76   
10  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  39.99   
11  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  S14  25 m  40.10   
12  39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  40.88   
13  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  42.73   
14  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  S14  25 m  42.86   
15  28  Björnsson Emil Steinar  IFR  S14  25 m  43.82   
16  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  43.99   
17  Daggert Anton  ÖSA  S14  25 m  44.00   
18  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  44.56   
19  69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  45.00   
20  89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  50.34   
21  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  51.56   
22  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  53.60   
23  24  Olli Eje  MASS  S9  25 m  54.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
30_S
Gren 30, 50m Frisim DamerS1-S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Ekström Jennie  VARABYGDEN  S4  25 m  51.03   
142  Axelsdottir Karen  ÖSP  S4  25 m  1:49.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
31_S
Gren 31, 50m Frisim HerrarS1-S4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Fredriksson Mikael  ÖSA  S3  25 m  54.08   
18  Hafvström Casper  NACKA HIF  S4  25 m  1:16.06   
96  Hjelmhagen Mikael  ÖSA  S4  25 m  2:02.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
32_S
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
105  Lindberg Pernilla  S 02  S14  25 m  1:04.05   
72  Watz Lina  KARLSTAD  S10  25 m  1:05.70   
85  Reichard Maja  SPÅRVÄGEN  S11  25 m  1:12.69   
Jönsson Malin  1988  FIFH  S10  25 m  1:13.71   
74  Bäckman Linnea  SOLENS IF  S14  25 m  1:14.79   
138  Bergmann Bara  ÖSP  S14  25 m  1:19.63   
23  Sjöstrand Edith  VARBERG HI  S14  25 m  1:26.63   
122  Björg Björnsdottir Thelma  IFR  S6  25 m  1:27.14   
118  Hansen Susan  RINGSTED  S14  25 m  1:29.33   
10  110  Robertsson Rose-Marie  VARBERG HI  S14  25 m  1:29.89   
11  128  Söderholm Ylva  SOLENS IF  S14  25 m  1:30.93   
12  58  Hasselryd Johanna  SOLENS IF  S14  25 m  1:33.93   
13  59  Wennberg Johanna  MASS  S9  25 m  1:38.88   
14  150  Andersson Wulf Ida  FIFH  S6  25 m  1:40.59   
15  56  Göransson Joanna  FHSS  S14  25 m  1:41.18   
16  25  Andersson Elin  FHSS  S14  25 m  1:42.64   
17  127  Färdig Vanja  NACKA HIF  S14  25 m  1:43.17   
18  88  Carlsson Maria  NJURUNDA  S14  25 m  1:43.28   
19  139  Geirmundsdottir Elin Hrefna  ÖSP  S14  25 m  1:47.93   
20  64  Busk Josefine  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:48.46   
21  Kramer Agnes  TRE HJÄRTA  S6  25 m  1:48.60   
22  73  Björg Linda  NES  S7  25 m  1:55.67   
23  136  Valsdottir Ina  ÖSP  S14  25 m  1:56.34   
24  126  Aevarsdottir Unnur H  NES  S14  25 m  1:56.70   
25  42  Göransson Hanna  FHSS  S14  25 m  2:00.09   
26  140  Gunnarsdottir Heidrun Eva  ÖSP  S14  25 m  2:03.45   
27  135  Vilhjalmsdottir Inga Björk  ÖSP  S14  25 m  2:03.63   
28  67  Nässlander-Cruz Katrina  NACKA HIF  S6  25 m  2:04.03   
29  117  Gustafsson Stina  VARBERG HI  S14  25 m  2:04.19   
30  115  Sigurdardottir Sonja  IFR  S5  25 m  2:07.45   
31  134  Sigurdardottir Hildur  ÖSP  S14  25 m  2:11.23   
32  48  Brandt Ida  VARBERG HI  S14  25 m  2:41.55   
33  83  Grahm Maja  ÖSA  S6  25 m  2:53.59   
34  137  Aradottir Rakel  ÖSP  S14  25 m  3:00.43   
35  50  Hocanin Isabelle  ÖSA  S5  25 m  3:08.78   
36  Bengtsson Anna-Maria  MASS  K4  25 m     
37  30  Idesjö Emma  NACKA HIF  S10  25 m     
38  37  Kritz Filippa  NACKA HIF  S10  25 m     
39  49  Kaarahmetovic Irma  SÖDERTÄLJE  S14  25 m     
40  77  Sjölin Lisa  MASS  S14  25 m     
41  103  Ahlström Nora  SÖDERTÄLJE  S14  25 m     
42  114  Djelic Slavica  SVE  S5  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
33_S
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  54.19   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  59.44   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  1:00.27   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  1:00.89   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  S14  25 m  1:05.61   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:05.70   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  1:06.59   
69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:07.18   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  S14  25 m  1:07.82   
10  54  Norin Jimmy  SOLENS IF  S14  25 m  1:08.96   
11  53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  1:12.92   
12  Daggert Anton  ÖSA  S14  25 m  1:14.65   
13  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  1:15.67   
14  89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  1:15.98   
15  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  1:16.88   
16  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  1:19.18   
17  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  1:20.23   
18  87  Gunnarsson Mar  NES  S12  25 m  1:21.45   
19  102  Andersson Niklas  MASS  S7  25 m  1:22.07   
20  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  1:22.46   
21  65  Forsman Karl  SK ÄGIR  S6  25 m  1:23.14   
22  28  Björnsson Emil Steinar  IFR  S14  25 m  1:23.21   
23  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  1:26.34   
24  Streiffert Anders  TRE HJÄRTA  K4  25 m  1:28.03   
25  24  Olli Eje  MASS  S9  25 m  1:29.24   
26  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  S14  25 m  1:29.57   
27  31  Waldestam Erik  MASS  S9  25 m  1:30.63   
28  Oscarsson Albin  ÖSA  S6  25 m  1:33.67   
29  11  Snorrason Benjamin  IFR  S14  25 m  1:36.59   
30  63  Snorrason Jonthan  IFR  S14  25 m  1:36.89   
31  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  S10  25 m  1:42.33   
32  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  S14  25 m  1:48.76   
33  106  Reschte Peter  TRE HJÄRTA  S14  25 m  1:54.80   
34  130  Hilmarsson Andri  ÖSP  S14  25 m  1:56.41   
35  20  Andersson David  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:58.59   
36  95  Fredriksson Mikael  ÖSA  S3  25 m  1:59.65   
37  15  Erkurs Björn  NACKA HIF  S5  25 m  2:00.10   
38  45  Andersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:05.76   
39  94  Thor Massetter Michel  IFR  S6  25 m  2:07.45   
40  93  Reynolds Michael  RINGSTED  S14  25 m  2:11.72   
41  46  Iwersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:13.52   
42  119  Gustafsson Sven-Erik  VARBERG HI  S14  25 m  2:15.09   
43  44  Jansson Hasse  FHSS  S14  25 m  2:28.12   
44  10  Hastö-Hardin Anton  DEJE SS  S7  25 m  2:52.75   
45  60  Mikalsen Johnny Skeie  Stegaberg  S14  25 m  3:06.72   
46  17  Nygren Bosse  SÖDERTÄLJE  S8  25 m     
47  21  Zafirov Dejan  SVE  S9  25 m     
48  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  S14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
34_S
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
68  Halldorsdottir Kristlaug  NES  K1  25 m  18.75   
84  Przeklasa Maja  MARIBO  K1  25 m  21.69   
104  Osk Swanbergsdottir Otalia  NES  K1  25 m  24.56   
143  Bergsdottir Gunnhildur Brynja  ÖSP  K1  25 m  25.00   
108  Löf Rebecca  ÖSA  K1  25 m  26.33   
27  Bengtsson Emelie  TRE HJÄRTA  K1  25 m  26.76   
144  Heidarsdottir Katrina Anna  ÖSP  K1  25 m  26.89   
75  Nordström Linne  NACKA HIF  K1  25 m  27.17   
123  Mattsson Therese  KROKOM HIF  K1  25 m  30.00   
10  145  Torsteinsdottir Katla Dimmey  ÖSP  K1  25 m  32.89   
11  76  Winblad Linnea  VARBERG HI  K1  25 m  36.72   
12  29  Danielsson Emma  NACKA HIF  K1  25 m     
13  66  Brännman Karolina  MASS  K2  25 m     
14  86  Rönefors Malin  MASS  K1  25 m     
15  101  St Clair Maitland Nicola  NACKA HIF  K1  25 m     
16  153  Olsson Rebecka  S 71  K1  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
35_S
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
124  Klasson Tobias  SÄFFLE SS  K1  25 m  16.57   
13  Agnarson Björn Axel  IFR  K1  25 m  17.50   
Gudmundsson Alexander Ben  NES  K1  25 m  17.89   
33  Claeson Fabian  SS DELFIN  K1  25 m  19.50   
34  Johannesson Fannar  NES  K1  25 m  22.12   
12  Gudnason Bjarkni  NES  K1  25 m  23.45   
141  Gudmundsson Hjalti Geir  ÖSP  K1  25 m  27.89   
40  Svensson Gustav  DEJE SS  K1  25 m  32.51   
80  Skoglund Ludvig  DEJE SS  K2  25 m  40.40   
10  71  Austman Baldurson Led  NES  K1  25 m  43.23   
11  Agistson Andri Fannar  NES  K1  25 m     
12  55  Löfgren Joakim  NACKA HIF  K1  25 m     
13  81  Antonsson Lukas  VARBERG HI  K4  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 
38_S
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
116  Späckhuggarna  SOLENS IF    25 m  2:13.17   
91  Mass Missiles  MASS    25 m  2:30.23   
22  Delfinerna  SOLENS IF    25 m  2:47.77   
35  Fantastic Four  VARBERG HI    25 m     
36  Fhss  FHSS    25 m     
38  Four Hunters  VARBERG HI    25 m     
47  Hgif3Hjärtan  TRE HJÄRTA    25 m     
97  Nacka Hi 1  NACKA HIF    25 m     
98  Nacka Hi 2  NACKA HIF    25 m     
10  99  Nes A  NES    25 m     
11  100  Nes B  NES    25 m     
12  109  Ringsted  RINGSTED    25 m     
13  120  Team Ifr  IFR    25 m     
14  129  Ösa  ÖSA    25 m     
15  146  Ösp A  ÖSP    25 m     
16  147  Ösp B  ÖSP    25 m     
17  148  Ösp C  ÖSP    25 m     
18  149  Ösp D  ÖSP    25 m     
19  151  Fifh  FIFH    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner