2019-08-18   19:20:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

33_S
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Sverrisson Jon Margeir  ÖSP  S14  25 m  54.19   
Nord Andreas  OSBY SS  S14  25 m  59.44   
79  Nyrén Ludvig  SÄFFLE SS  S10  25 m  1:00.27   
107  Lindström Rasmus  SOLENS IF  K4  25 m  1:00.89   
111  Karlsson Sebastian  KARLSKRONA  S14  25 m  1:05.61   
57  Steinwall Joel  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:05.70   
39  Ljungberg Gustav  NJURUNDA  S14  25 m  1:06.59   
69  Lindström Kristoffer  SKELLEFTEÅ  S10  25 m  1:07.18   
51  Sjölander Jacob  SOLENS IF  S14  25 m  1:07.82   
10  54  Norin Jimmy  SOLENS IF  S14  25 m  1:08.96   
11  53  Andersson Jesper  DEJE SS  S14  25 m  1:12.92   
12  Daggert Anton  ÖSA  S14  25 m  1:14.65   
13  113  Gudmundsson Sigurdur  NES  S5  25 m  1:15.67   
14  89  Ini Adolfson Marino  IFR  S8  25 m  1:15.98   
15  131  Jonsson Kristjan  ÖSP  S14  25 m  1:16.88   
16  19  Lyckberg Christoffer  FHSS  S9  25 m  1:19.18   
17  82  Fajerson Lukas  OLA  S10  25 m  1:20.23   
18  87  Gunnarsson Mar  NES  S12  25 m  1:21.45   
19  102  Andersson Niklas  MASS  S7  25 m  1:22.07   
20  70  Anholm Lasse  RINGSTED  S14  25 m  1:22.46   
21  65  Forsman Karl  SK ÄGIR  S6  25 m  1:23.14   
22  28  Björnsson Emil Steinar  IFR  S14  25 m  1:23.21   
23  132  Sölvason Daniel Isak  ÖSP  S14  25 m  1:26.34   
24  Streiffert Anders  TRE HJÄRTA  K4  25 m  1:28.03   
25  24  Olli Eje  MASS  S9  25 m  1:29.24   
26  16  Bertelsen Bo  RINGSTED  S14  25 m  1:29.57   
27  31  Waldestam Erik  MASS  S9  25 m  1:30.63   
28  Oscarsson Albin  ÖSA  S6  25 m  1:33.67   
29  11  Snorrason Benjamin  IFR  S14  25 m  1:36.59   
30  63  Snorrason Jonthan  IFR  S14  25 m  1:36.89   
31  14  Danielsson Björn Daniel  IFR  S10  25 m  1:42.33   
32  133  Jonsson Jon Porri  ÖSP  S14  25 m  1:48.76   
33  106  Reschte Peter  TRE HJÄRTA  S14  25 m  1:54.80   
34  130  Hilmarsson Andri  ÖSP  S14  25 m  1:56.41   
35  20  Andersson David  SÖDERTÄLJE  S14  25 m  1:58.59   
36  95  Fredriksson Mikael  ÖSA  S3  25 m  1:59.65   
37  15  Erkurs Björn  NACKA HIF  S5  25 m  2:00.10   
38  45  Andersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:05.76   
39  94  Thor Massetter Michel  IFR  S6  25 m  2:07.45   
40  93  Reynolds Michael  RINGSTED  S14  25 m  2:11.72   
41  46  Iwersen Henrik  MARIBO  S14  25 m  2:13.52   
42  119  Gustafsson Sven-Erik  VARBERG HI  S14  25 m  2:15.09   
43  44  Jansson Hasse  FHSS  S14  25 m  2:28.12   
44  10  Hastö-Hardin Anton  DEJE SS  S7  25 m  2:52.75   
45  60  Mikalsen Johnny Skeie  Stegaberg  S14  25 m  3:06.72   
46  17  Nygren Bosse  SÖDERTÄLJE  S8  25 m     
47  21  Zafirov Dejan  SVE  S9  25 m     
48  62  Hannus Johan  SPÅRVÄGEN  S14  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  03:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner