2019-12-14   12:43:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 33
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  08:53   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
62  Johan Hannus    SPÅRVÄGEN  S14  25m    S14 
60  Johnny Skeie Mikalsen    Stegaberg  S14  25m  3:06.72  S14 
44  Hasse Jansson    FHSS  S14  25m  2:28.12  S14 
10  Anton Hastö-Hardin    DEJE SS  s7  25m  2:52.75  S7 
21  Dejan Zafirov    SVE  S9  25m    S9 
17  Bosse Nygren    SÖDERTÄLJE  S8  25m    S8 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
46  Henrik Iwersen    MARIBO  S14  25m  2:13.52  S14 
94  Michel Thor Massetter    IFR  s6  25m  2:07.45  S6 
15  Björn Erkurs    NACKA HIF  S5  25m  2:00.10  S5 
45  Henrik Andersen    MARIBO    25m  2:05.76  S14 
93  Michael Reynolds    RINGSTED  s14  25m  2:11.72  S14 
119  Sven-Erik Gustafsson    VARBERG HI  S14  25m  2:15.09  S14 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
20  David Andersson    SÖDERTÄLJE  S14  25m  1:58.59  S14 
106  Peter Reschte    TRE HJÄRTA  S14  25m  1:54.80  S14 
14  Björn Daniel Danielsson    IFR  S10  25m  1:42.33  S10 
133  Jon Porri Jonsson    ÖSP    25m  1:48.76  S14 
130  Andri Hilmarsson    ÖSP    25m  1:56.41  S14 
95  Mikael Fredriksson    ÖSA  s3  25m  1:59.65  S3 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
11  Benjamin Snorrason    IFR  s14  25m  1:36.59  S14 
31  Erik Waldestam    MASS  S9  25m  1:30.63  S9 
24  Eje Olli    MASS  S9  25m  1:29.24  S9 
16  Bo Bertelsen    RINGSTED  S14  25m  1:29.57  S14 
Albin Oscarsson    ÖSA    25m  1:33.67  S6 
63  Jonthan Snorrason    IFR    25m  1:36.89  S14 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
132  Daniel Isak Sölvason    ÖSP    25m  1:26.34  S14 
65  Karl Forsman    SK ÄGIR  S6  25m  1:23.14  S6 
102  Niklas Andersson    MASS  S7  25m  1:22.07  S7 
70  Lasse Anholm    RINGSTED  S14  25m  1:22.46  S14 
28  Emil Steinar Björnsson    IFR  S14  25m  1:23.21  S14 
Anders Streiffert    TRE HJÄRTA    25m  1:28.03  K4 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
82  Lukas Fajerson    SS IDEN  S10  25m  1:20.23  S10 
131  Kristjan Jonsson    ÖSP    25m  1:16.88  S14 
113  Sigurdur Gudmundsson    NES  S14  25m  1:15.67  S14 
89  Marino Ini Adolfson    IFR  s8  25m  1:15.98  S8 
19  Christoffer Lyckberg    FHSS  S9  25m  1:19.18  S9 
87  Mar Gunnarsson    NES  s12  25m  1:21.45  S12 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
53  Jesper Andersson    DEJE SS  S14  25m  1:12.92  S14 
51  Jacob Sjölander    SOLENS IF  S14  25m  1:07.82  S14 
39  Gustav Ljungberg    NJURUNDA  S14  25m  1:06.59  S14 
69  Kristoffer Lindström    SKELLEFTEÅ  S10  25m  1:07.18  S10 
54  Jimmy Norin    SOLENS IF  S14  25m  1:08.96  S14 
Anton Daggert    ÖSA  S14  25m  1:14.65  S14 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
111  Sebastian Karlsson    KARLSKRONA  S14  25m  1:05.61  S14 
79  Ludvig Nyrén    SÄFFLE SS  S10  25m  1:00.27  S10 
61  Jon Margeir Sverrisson    ÖSP  S14  25m  54.19  S14 
Andreas Nord    OSBY SS    25m  59.44  S14 
107  Rasmus Lindström    SOLENS IF  K4  25m  1:00.89  K4 
57  Joel Steinwall    SKELLEFTEÅ  S10  25m  1:05.70  S10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner