2019-08-18   19:28:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  08:53   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
103  Nora Ahlström    SÖDERTÄLJE  S14  25m    S14 
37  Filippa Kritz    NACKA HIF  S10  25m    S10 
77  Lisa Sjölin    MASS  S14  25m    S14 
Anna-Maria Bengtsson    MASS    25m    K4 
49  Irma Kaarahmetovic    SÖDERTÄLJE  S14  25m    S14 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
50  Isabelle Hocanin    ÖSA  k3  25m  3:08.78  S5 
83  Maja Grahm    ÖSA  S6  25m  2:53.59  S6 
134  Hildur Sigurdardottir    ÖSP    25m  2:11.23  S14 
48  Ida Brandt    VARBERG HI  S14  25m  2:41.55  S14 
137  Rakel Aradottir    ÖSP    25m  3:00.43  S14 
30  Emma Idesjö    NACKA HIF  S10  25m    S10 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
117  Stina Gustafsson    VARBERG HI  s14  25m  2:04.19  S14 
135  Inga Björk Vilhjalmsdottir    ÖSP    25m  2:03.63  S14 
42  Hanna Göransson    FHSS  S14  25m  2:00.09  S14 
140  Heidrun Eva Gunnarsdottir    ÖSP    25m  2:03.45  S14 
67  Katrina Nässlander-Cruz    NACKA HIF  S6  25m  2:04.03  S6 
115  Sonja Sigurdardottir    IFR  S5  25m  2:07.45  S5 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
136  Ina Valsdottir    ÖSP    25m  1:56.34  S14 
Agnes Kramer    TRE HJÄRTA    25m  1:48.60  S6 
139  Elin Hrefna Geirmundsdottir    ÖSP    25m  1:47.93  S14 
64  Josefine Busk    SÖDERTÄLJE  s14  25m  1:48.46  S14 
73  Linda Björg    NES  S7  25m  1:55.67   
126  Unnur H Aevarsdottir    NES  s14  25m  1:56.70   

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
127  Vanja Färdig    NACKA HIF  S14  25m  1:43.17  S14 
56  Joanna Göransson    FHSS  S14  25m  1:41.18  S14 
59  Johanna Wennberg    MASS  S9  25m  1:38.88  S9 
150  Ida Andersson Wulf    FIFH    25m  1:40.59  S6 
25  Elin Andersson    FHSS  S14  25m  1:42.64  S14 
88  Maria Carlsson    NJURUNDA  S14  25m  1:43.28  S14 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
128  Ylva Söderholm    SOLENS IF  s14  25m  1:30.93  S14 
118  Susan Hansen    RINGSTED  s14  25m  1:29.33  S14 
23  Edith Sjöstrand    VARBERG HI  S14  25m  1:26.63  S14 
122  Thelma Björg Björnsdottir    IFR  S6  25m  1:27.14  S6 
110  Rose-Marie Robertsson    VARBERG HI  S14  25m  1:29.89  S14 
58  Johanna Hasselryd    SOLENS IF  S14  25m  1:33.93  S14 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
74  Linnea Bäckman    SOLENS IF  S14  25m  1:14.79  S14 
85  Maja Reichard    SPÅRVÄGEN  S11  25m  1:12.69  S11 
105  Pernilla Lindberg    S 02  S10  25m  1:04.05  S14 
72  Lina Watz    KARLSTAD  S10  25m  1:05.70  S10 
Malin Jönsson  1988  AL7888  FIFH  S10  25m  1:13.71  S10 
138  Bara Bergmann    ÖSP    25m  1:19.63  S14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner