Program för Falu Skins Games 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
Falu Skins Games 2014 |
|
Utskriftsdatum |
23 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
08:15 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar |
Finaler (9) |
Sponsor: Family Fresh Aktive |
Cederoths |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
Fredrik Nygårds |
1999 |
AX3399 |
RÄTTVIK |
|
25m |
|
14 |
4 |
Elias Gustavsson |
2002 |
AR2702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:47.67 |
226 |
5 |
Lapo Lappin |
1999 |
AX1199 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Hannes Gustavsson |
2002 |
AR3702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:42.81 |
30 |
2 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:35.84 |
100 |
3 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:33.72 |
308 |
4 |
Gustav Knis |
2002 |
AR5302 |
RÄTTVIK |
|
25m |
1:30.13 |
314 |
5 |
Johan Nääs |
2001 |
AT1501 |
RÄTTVIK |
|
25m |
1:31.69 |
97 |
6 |
Ludwig Lundgren |
2003 |
AE1903 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:34.84 |
183 |
7 |
Loke Rönnholm |
2001 |
AW8301 |
SALA SS |
|
25m |
1:36.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Björn Lundqvist |
2000 |
AH0700 |
FALUN |
|
25m |
1:29.30 |
261 |
2 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:27.84 |
236 |
3 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.00 |
185 |
4 |
Nicolas Ståhlsten |
2001 |
AW0501 |
SALA SS |
|
25m |
1:23.33 |
235 |
5 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:24.67 |
241 |
6 |
Hugo Sörby |
2001 |
AF2901 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.60 |
8 |
7 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:28.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Axel Joerö |
2000 |
AX5500 |
UPSALA S |
|
25m |
1:19.56 |
307 |
2 |
Oscar Halling |
1997 |
AY6397 |
RÄTTVIK |
|
25m |
1:13.70 |
231 |
3 |
Roman Milkin |
1999 |
AH0599 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.09 |
6 |
4 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:12.78 |
272 |
5 |
Oscar Eriksson |
2000 |
AN9700 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:12.91 |
229 |
6 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.21 |
106 |
7 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:14.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:12.48 |
103 |
2 |
Andreas Andersson |
1998 |
AU4398 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:09.77 |
184 |
3 |
Oskar Sandberg |
1998 |
AG0998 |
SALA SS |
|
25m |
1:08.83 |
283 |
4 |
Anton Laxbäck |
2001 |
AM4101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.68 |
113 |
5 |
Elias Hägglund |
1998 |
AR4998 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:08.37 |
140 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:09.07 |
287 |
7 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
1:07.35 |
291 |
2 |
Emil Skytt |
1999 |
AL1599 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.82 |
230 |
3 |
Oskar Menkhaus |
1999 |
AX2199 |
UPSALA S |
|
25m |
1:05.35 |
265 |
4 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.07 |
214 |
5 |
Armin Azadeh Farmanbar |
1996 |
AY1996 |
UPSALA S |
|
25m |
1:04.56 |
37 |
6 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
25m |
1:05.40 |
168 |
7 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:06.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Jakob Rydelius |
1999 |
AL9799 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:03.47 |
95 |
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:02.63 |
179 |
3 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
1:01.61 |
71 |
4 |
Victor Peltomaa |
1998 |
AG9798 |
FALUN |
|
25m |
1:01.01 |
56 |
5 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
1:01.09 |
153 |
6 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
1:02.56 |
281 |
7 |
Anton Johansson |
1999 |
AG4399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
59.75 |
204 |
2 |
John Bankefors |
1996 |
AU9996 |
UPSALA S |
|
25m |
59.64 |
263 |
3 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
AG5399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
58.47 |
112 |
4 |
Samuel Hillman |
1997 |
AK1197 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
58.29 |
262 |
5 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
58.37 |
54 |
6 |
Marcus Eriksson |
1995 |
AH6995 |
FALUN |
|
25m |
58.51 |
133 |
7 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
59.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
AM3397 |
WISBY SS |
|
25m |
58.07 |
266 |
2 |
Fredrik Byström |
1996 |
AO5596 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
56.98 |
253 |
3 |
Oskar Persson |
1995 |
AL7595 |
WISBY SS |
|
25m |
56.69 |
170 |
4 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
25m |
53.28 |
203 |
5 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
54.41 |
232 |
6 |
Fredrik Nilsson |
1997 |
AL2997 |
UPSALA S |
|
25m |
56.71 |
292 |
7 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
57.56 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
23 mars 2014 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
08:15 |
|