2018-10-15   14:55:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Skånska Mästerskapen i lång bana 2008

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Skåne DM 50 m 2008    Utskriftsdatum  29 juni 2008   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  Österlen Sim - Skånska simförbundet         
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
317  Josefin Wede  1987  AI1287  MKK    50m  32.84 
321  Eleonor Lindborg  1992  BB9892  TRELLEB K    25m  30.92 
319  Amanda Davidsson  1994  AF8494  TRELLEB K    25m  32.56 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Kajsa Fritz  1993  AJ2693  KLIPPAN    25m  36.31 
83  Mathilde Hyddmark  1991  AR1691  POSEIDON    50m  35.05 
26  Ann-Caroline Bergholtz  1991  BM6891  KLIPPAN    25m  34.57 
36  Amelia Berlin  1995  AB6895  SK SYDSIM    50m  34.15 
266  Elin Jansson  1993  AF3693  S 71    25m  34.49 
38  Frida Börnfors  1994  AP9494  SK SYDSIM    50m  34.92 
108  Filippa Wallin  1993  AG5293  HS    50m  35.32 
25  Mikaela Andersson  1993  BX1493  KLIPPAN    25m  36.99 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Elin Nilsson  1991  AA1691  HS    25m  33.95 
237  Sara Gräntz  1993  AH7693  SK HAJEN    25m  33.91 
264  Julia Andersson  1992  AI5692  S 71    25m  33.88 
253  Angelina Righult  1994  AC5494  SK TRITON    25m  33.38 
197  Elinor Andersson  1994  BH0894  SJÖBO SS    25m  33.44 
165  Nathalie Stenquist  1991  AK8691  MKK    25m  33.89 
41  Malin Algotsson  1995  AB5695  SK SYDSIM    25m  33.93 
268  Hanh Chau  1992  AM0492  S 71    25m  33.99 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Caroline Nilsson  1991  AH6491  VELLINGE-N    25m  33.27 
279  Elin Mähl  1994  AC4294  SK LÖDDE    25m  33.12 
66  Lydia Rönning  1994  AN2294  SK RAN    25m  32.74 
171  Jennifer Major  1990  BP7490  MKK    25m  32.51 
303  Ida Andersson  1989  AR7289  SS DELFIN    25m  32.60 
11  Madeleine Andersson  1991  BX0891  ÄNGELHOLM    25m  33.09 
191  Johanna Linné  1993  AR0693  SS IDEN    25m  33.14 
109  Josefina Persson  1989  BK1289  HS    25m  33.38 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Emma Tran Ngan  1995  AP1895  SK RAN    25m  32.21 
252  Ellen Olsson  1995  AJ5895  SK TRITON    25m  31.98 
161  Vanessa Ljungdahl  1991  BM0291  MKK    25m  31.70 
72  Ida Marko-Varga  1985  AB2285  SK RAN    25m  31.53 
246  Rebecca Holst  1991  BL8891  SK TRITON    25m  31.67 
234  Malin Kersmark  1989  AP9889  SK HAJEN    25m  31.91 
111  Kim Gutestam  1989  BK8889  HS    25m  32.16 
251  Emilia Nordström  1993  AI0293  SK TRITON    25m  32.30 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Ulrika Karlsson  1989    VELLINGE-N    25m  31.32 
19  Maria Lundahl  1991  AP5291  SÖSDALA SS    25m  30.96 
Eljena Knutsson  1992  AE2892  ÖSTERLEN    25m  29.64 
170  Magdalena Kuras  1988  AR9288  MKK    25m  28.35 
74  Therese Svendsen  1989  BM2689  SK RAN    25m  29.05 
122  Sandra Hafström  1991  AR1891  HS    25m  30.57 
84  Viktoria Hyddmark  1988  BB8688  POSEIDON    50m  31.23 
298  Linnéa Olsson  1994  BX0494  VELLINGE-N    25m  31.45 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.06 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner