Program for UGP - Svenska UngdomsSimSpelen
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
UGP 1 m SUSS/Medley Cup |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
08:08 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 januari 2014 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
|
151 |
4 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
AE3101 |
FILIPSTAD |
|
25m |
2:14.41 |
43 |
5 |
Gustav Westman |
2003 |
AM6703 |
BORLÄNGE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:59.79 |
239 |
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
AJ2502 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:52.07 |
226 |
3 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:43.60 |
235 |
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:41.60 |
41 |
5 |
Markus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:43.20 |
227 |
6 |
Victor Krohn |
2002 |
AK0702 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:47.07 |
38 |
7 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:55.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
96 |
1 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:40.05 |
128 |
2 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
1:37.48 |
200 |
3 |
Marcus Hellberg |
2000 |
AG7700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:36.22 |
177 |
4 |
Elias Hägglund |
1998 |
AR4998 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:32.42 |
112 |
5 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:35.74 |
52 |
6 |
Carl Walo |
1997 |
AV6197 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:36.36 |
141 |
7 |
Mathias Renström |
2001 |
AM5101 |
FALUN |
|
25m |
1:39.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:32.10 |
6 |
2 |
Samuel Sved |
1998 |
AQ1398 |
AVESTA SS |
|
25m |
1:31.00 |
127 |
3 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
1:29.93 |
203 |
4 |
Jonas Karlsson-Thell |
1998 |
AG7398 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:26.68 |
102 |
5 |
Artush Shahverdyan |
2000 |
AM3100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.18 |
165 |
6 |
Andreas Andersson |
1998 |
AU4398 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:30.07 |
286 |
7 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:31.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
1:26.35 |
184 |
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:25.31 |
182 |
3 |
Adam Wåhlander |
1998 |
AH4398 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:21.52 |
285 |
4 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
1:18.55 |
176 |
5 |
Samuel Hillman |
1997 |
AK1197 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:18.75 |
129 |
6 |
Per Höijer |
1998 |
AI7398 |
FALUN |
|
25m |
1:21.71 |
78 |
7 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
AL6301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:25.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
139 |
1 |
Victor Peltomaa |
1998 |
AG9798 |
FALUN |
|
25m |
1:15.95 |
121 |
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
FALUN |
|
25m |
1:14.54 |
68 |
3 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:12.14 |
82 |
4 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.81 |
247 |
5 |
Jesper Eklund |
1998 |
AJ0198 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:11.20 |
217 |
6 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:12.50 |
194 |
7 |
Ognjen Blagojevic |
1997 |
AM9597 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:15.19 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2014 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
08:08 |
|