Program för Alga Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 - 15 år |
1 | 25 | Bai Willy | 1999 | RONNEBY SS | AU0199 | 25 m | 35.43 | |
2 | 103 | Johansson Robin | 2000 | SK STIMMET | AC7100 | 25 m | 42.21 | |
3 | 35 | Widerström Gustav | 2000 | RONNEBY SS | AR3300 | 25 m | 44.84 | |
4 | 45 | Wiloboken Johan | 1999 | ÄLMHULT | AM1799 | 25 m | 45.60 | |
5 | 60 | Soldewall Mauritz | 2000 | MARKARYD | AP5300 | 25 m | 47.28 | |
6 | 57 | Grahovic Leo | 2000 | MARKARYD | AX1500 | 25 m | 47.58 | |
7 | 152 | Wilson Andreas | 1999 | SÖSDALA SS | AC9799 | 25 m |
12 - 13 år |
1 | 20 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 25 m | 41.26 | |
2 | 112 | Uddgren Carl | 2001 | SK STIMMET | AB1701 | 25 m | 42.96 | |
3 | 119 | Nilsson Johan | 2001 | ÄLMHULT | AC4501 | 25 m | 46.55 | |
4 | 167 | Nilsson Albin | 2002 | KLIPPAN | AE3302 | 25 m | 47.30 | |
5 | 5 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 49.17 | |
6 | 24 | Andersson Pontus | 2002 | RONNEBY SS | AL3502 | 25 m | 49.58 | |
7 | 44 | Wiloboken Erik | 2002 | ÄLMHULT | AC9302 | 25 m | 49.75 | |
8 | 156 | Björkman Edward | 2002 | SK LAXEN | AS2302 | 25 m | 51.56 | |
9 | 101 | Gunnarsson Simon | 2002 | SK STIMMET | AJ2102 | 25 m | 53.11 | |
10 | 32 | Sandqvist Max | 2002 | RONNEBY SS | AN8702 | 25 m | 56.49 | |
11 | 46 | Arrenäs Jonathan | 2002 | KARLSHAMN | AN9702 | 25 m | 58.34 | |
12 | 102 | Hultberg David | 2002 | SK STIMMET | AJ1102 | 25 m | 58.65 | |
13 | 108 | Schuldt David | 2002 | SK STIMMET | AF5902 | 25 m | 58.91 | |
14 | 111 | Szczesniak Michal | 2002 | SK STIMMET | AD9902 | 25 m | 1:04.96 | |
15 | 187 | Svensson Linus | 2002 | SK STIMMET | 25 m |
11 år |
1 | 56 | Axelsson Otto | 2003 | MARKARYD | AC3503 | 25 m | 49.66 | |
2 | 59 | Soldewall Bartillius | 2003 | MARKARYD | AF9103 | 25 m | 51.51 | |
3 | 12 | Möller Vincent | 2003 | SS DELFIN | AB2103 | 25 m | 52.72 | |
4 | 66 | Engström Mattis | 2003 | OSBY SS | AC6703 | 25 m | 54.82 | |
5 | 85 | Sjögren Max | 2003 | OSBY SS | AH7103 | 25 m | 55.18 | |
6 | 17 | Nordström Filip | 2003 | SS DELFIN | AD7703 | 25 m | 56.03 | |
7 | 14 | Nilsson Douglas | 2003 | SS DELFIN | AB3103 | 25 m | 59.14 | |
8 | 117 | Håkansson Olle | 2003 | ÄLMHULT | AN9503 | 25 m | 1:00.15 | |
9 | 158 | Nilsson Lucas | 2003 | SK LAXEN | AM2703 | 25 m | 1:00.59 | |
10 | 146 | Quander Simon | 2003 | SK LAXEN | AM4703 | 25 m | 1:02.29 | |
11 | 104 | Johansson Simon | 2003 | SK STIMMET | AA9903 | 25 m | 1:05.37 | |
12 | 147 | Silversten William | 2003 | SK LAXEN | AN3703 | 25 m | 1:06.89 |
10 år och yngre |
1 | 36 | Wrenne Hannes | 2004 | RONNEBY SS | AC4304 | 25 m | 47.42 | |
2 | 142 | Olsson Erik | 2004 | SK LAXEN | AI0504 | 25 m | 53.09 | |
3 | 133 | Gröndahl Nils | 2004 | SK LAXEN | AH7304 | 25 m | 54.21 | |
4 | 132 | Gröndahl Axel | 2004 | SK LAXEN | AH8304 | 25 m | 55.07 | |
5 | 95 | Malmgren Noah | 2004 | S 71 | AB2704 | 25 m | 55.17 | |
6 | 64 | Cato Alfred | 2004 | OSBY SS | AA4904 | 25 m | 55.19 | |
7 | 91 | Johansson Vibbe | 2004 | RONNEBY SS | AG8704 | 25 m | 56.54 | |
8 | 159 | Waide Lukas | 2004 | SK LAXEN | AC3904 | 25 m | 59.78 | |
9 | 76 | Lindkvist Vincent | 2004 | OSBY SS | AH4704 | 25 m | 1:01.02 | |
10 | 107 | Ottosson Samuel | 2004 | SK STIMMET | AB0504 | 25 m | 1:12.77 | |
11 | 148 | Wahlbeck Axel | 2004 | SK LAXEN | AH4504 | 25 m | 1:14.19 | |
12 | 123 | Wilts Emiel | 2004 | ÄLMHULT | AD6904 | 25 m |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2014 |
Licensierad till: Osby Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |