Startliste for Aarhus Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Århus Open 2008 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2008 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
09:46 |
|
|
Arrangør |
AGF Elitesvømning |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Butterfly Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
670 |
3 |
Maria Pedersen |
1995 |
|
AGF |
|
50m |
1:39.68 |
108 |
4 |
Camilla Nielsen |
1996 |
9646AP |
IHF |
|
50m |
1:43.02 |
528 |
5 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TEMPO |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
655 |
1 |
Line Bundgaard |
1994 |
9442AM |
AGF |
|
50m |
1:40.61 |
661 |
2 |
Emilie Yung Meiling |
1997 |
9784AB |
AGF |
|
50m |
1:39.15 |
163 |
3 |
Lærke B Pedersen |
1996 |
|
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:32.57 |
413 |
4 |
Matilde Breth Petersen |
1995 |
9572AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:30.86 |
641 |
5 |
Maria Bodin |
1994 |
9414AH |
AGF |
|
50m |
1:31.50 |
421 |
6 |
Tonje Vassbø |
1990 |
|
Ålgård SK |
|
50m |
1:37.08 |
144 |
7 |
Siv Vuilliomenet |
1992 |
|
Klepp |
|
50m |
1:40.37 |
642 |
8 |
Cornelia Buus |
1994 |
9444AL |
AGF |
|
50m |
1:42.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
654 |
1 |
Anne Sofie J. Brund |
1995 |
9526AA |
AGF |
|
50m |
1:29.51 |
410 |
2 |
Anna Krusell |
1994 |
9464AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:26.69 |
422 |
3 |
Ingrid Ånderå |
1993 |
|
Ålgård SK |
|
50m |
1:26.40 |
402 |
4 |
Stephanie Branick |
1993 |
9352AQ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:24.84 |
392 |
5 |
Trine Kristensen |
1995 |
9568AC |
LYSENG |
|
50m |
1:25.56 |
278 |
6 |
Ronja Gulseth |
1994 |
|
KristianSA |
|
50m |
1:26.62 |
648 |
7 |
Sara Mogensen |
1995 |
|
AGF |
|
50m |
1:28.19 |
116 |
8 |
Emilie Søgaard |
1996 |
9656AG |
IHF |
|
50m |
1:30.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Inger Husveg |
1992 |
|
Klepp |
|
50m |
1:19.29 |
350 |
2 |
Caroline Andersson-Ekströ |
1994 |
AE9494 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:14.30 |
304 |
3 |
Sabrina Frese |
1989 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
1:12.00 |
365 |
4 |
Anette Hansen |
1988 |
8878AB |
ST ESBJERG |
|
50m |
1:07.25 |
512 |
5 |
Caroline Marki Mork |
1993 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:09.93 |
346 |
6 |
Lisa Rigby |
1994 |
AG3294 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:13.16 |
103 |
7 |
Camilla Gaarsdal |
1991 |
9164AJ |
IHF |
|
50m |
1:16.34 |
537 |
8 |
Vicky Larsson |
1995 |
9518AC |
TEMPO |
|
50m |
1:22.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Jannie Krog |
1986 |
8666AB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:17.71 |
499 |
2 |
Emilie Knutsen Hegdal |
1996 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:13.94 |
345 |
3 |
Sophie Stoltenborg |
1993 |
AN5493 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:12.00 |
132 |
4 |
Monica W. Johannessen |
1990 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:05.32 |
358 |
5 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
9356AI |
ST ESBJERG |
|
50m |
1:09.03 |
396 |
6 |
Line Jensen |
1993 |
9358AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:12.12 |
293 |
7 |
Hanne Sofie Lundevold Nil |
1994 |
|
KristianSA |
|
50m |
1:15.30 |
567 |
8 |
Anne Wittrup Johansen |
1993 |
9362AK |
NORD |
|
50m |
1:19.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Charlotte Thor |
1995 |
9502AG |
IHF |
|
50m |
1:17.50 |
570 |
2 |
Malene Koktved |
1991 |
9194AE |
NORD |
|
50m |
1:13.84 |
514 |
3 |
Ane Nygård |
1995 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:11.40 |
620 |
4 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
AGF |
|
50m |
1:02.94 |
496 |
5 |
Karoline Eriksen |
1992 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:08.21 |
178 |
6 |
Karoline Olander Hansen |
1994 |
|
RINGSTED |
|
50m |
1:12.00 |
639 |
7 |
Line Aamann |
1993 |
|
AGF |
|
50m |
1:15.00 |
647 |
8 |
Solvej Mathissen |
1994 |
9452AK |
AGF |
|
50m |
1:19.30 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
|