Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Below are all entry- and startlists shown by session.
Friday Finals
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:45 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Backstroke Women |
Finaler (5) |
Heat 1 (5) (9 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3014 |
2 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
46.94 |
3188 |
3 |
Celine Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
45.30 |
2994 |
4 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
44.36 |
3151 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
41.39 |
3210 |
6 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
42.02 |
3158 |
7 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
44.47 |
2999 |
8 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
46.69 |
2932 |
9 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
47.94 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2928 |
2 |
Emily Kay |
1999 |
9938AH |
GI40HERMES |
|
25m |
44.55 |
3212 |
3 |
Charlotte Wendtlandt |
1999 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
44.14 |
3184 |
4 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
42.47 |
2959 |
5 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
40.27 |
2976 |
6 |
Susann Epperlein |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.13 |
2962 |
7 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.82 |
2984 |
8 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
44.31 |
3213 |
9 |
Franziska Nissen |
1999 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
45.09 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2963 |
2 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
39.85 |
2950 |
3 |
Kim Losensky |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
38.19 |
3149 |
4 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
37.78 |
3144 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
35.60 |
2952 |
6 |
Nele Klein |
1998 |
191872 |
PSVSCHWER |
|
25m |
36.47 |
2957 |
7 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
37.87 |
3148 |
8 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
39.36 |
2953 |
9 |
Alicia Pohl |
1998 |
210808 |
PSVSCHWER |
|
25m |
39.90 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3569 |
2 |
Lisa Geissler |
1997 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
36.89 |
3603 |
3 |
Josefine Mayer |
1997 |
178777 |
PSVSCHWER |
|
25m |
35.69 |
3561 |
4 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
25m |
34.35 |
3495 |
5 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
34.18 |
3563 |
6 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
PSVSCHWER |
|
25m |
34.25 |
3282 |
7 |
Laura Mäki |
1997 |
|
TURKU |
|
25m |
34.73 |
3501 |
8 |
Martha Meilstrup |
1997 |
9778AF |
BIRKERØD |
|
25m |
36.11 |
3299 |
9 |
Sarah Krys |
1997 |
231423 |
PSVSCHWER |
|
25m |
37.06 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3276 |
2 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
34.97 |
3290 |
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
34.60 |
3560 |
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
33.92 |
3633 |
5 |
Julia Hartwig |
1996 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
33.52 |
3564 |
6 |
Diana Madsen |
1996 |
9682AE |
WEST SWIM |
|
25m |
33.84 |
3277 |
7 |
Sylvia Gorzolla |
1996 |
172716 |
WESTSACHSE |
|
25m |
34.01 |
3622 |
8 |
Emma Fugl Rasmussen |
1996 |
9698AF |
HERLEV |
|
25m |
34.81 |
3279 |
9 |
Erika Bergström |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
35.00 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|