Startliste for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 32, 25m Butterfly Men |
Indledende (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
Luca-Kilian Franke |
1998 |
217673 |
AHRENSBURG |
|
25m |
NT |
270 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
A6 |
|
25m |
|
83 |
4 |
Florian Klotz |
1998 |
217671 |
AHRENSBURG |
|
25m |
NT |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Anders Toft Ruby |
2001 |
|
A6 |
|
25m |
|
352 |
2 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
25m |
|
104 |
3 |
Thomas Uttrup Ludwig |
1998 |
9825AC |
HERLEV |
|
25m |
|
105 |
4 |
Mads Møller |
1998 |
9875AH |
HERLEV |
|
25m |
|
353 |
5 |
Stefan Martin Lara |
1998 |
|
ODDER |
|
25m |
|
387 |
6 |
Onni Vuorinen |
1997 |
97A053 |
TURKU |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Kristoffer Neve |
1998 |
9853AK |
A6 |
|
25m |
|
293 |
2 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
|
374 |
3 |
Victor Ravnkilde Kristens |
1999 |
|
RØDDING |
|
25m |
31.49 |
85 |
4 |
Leif Peters |
1999 |
229935 |
AHRENSBURG |
|
25m |
32.00 |
336 |
5 |
Rasmus Madsen |
1997 |
9765AH |
KORSØR |
|
25m |
|
100 |
6 |
Lasse Brock |
1997 |
9717AB |
HERLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Malwin Wermbter |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
28.76 |
457 |
2 |
Anders Withen Krogh |
1998 |
9825AF |
WEST SWIM |
|
25m |
27.85 |
456 |
3 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
WEST SWIM |
|
25m |
27.54 |
703 |
4 |
Loris Kaminski |
1999 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
27.67 |
186 |
5 |
Johannes Wefels |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
28.50 |
290 |
6 |
Nikita Markovskiy |
1998 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
29.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Philipp Ort |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
27.00 |
436 |
2 |
Stanislav Soputniak |
1998 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
25.98 |
438 |
3 |
Luke Töpfer |
1999 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
25.31 |
389 |
4 |
Jonas Riese |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
25.65 |
112 |
5 |
Viktor Hermansen |
1997 |
|
Klepp |
|
25m |
26.33 |
298 |
6 |
Nicolai Vive Rasmussen |
1998 |
9825AL |
GI40HERMES |
|
25m |
27.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
700 |
1 |
Moritz Maurer |
2000 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
24.56 |
291 |
2 |
Patrick Tayfun Stüwe |
2000 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
24.48 |
248 |
3 |
Mikkel Bang |
1997 |
|
A6 |
|
25m |
23.91 |
167 |
4 |
Jasper Pendorf |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
24.41 |
676 |
5 |
Peter Blum |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
24.53 |
437 |
6 |
Peer Mindt |
1999 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
24.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
23.30 |
693 |
2 |
Yannic Walther |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.80 |
177 |
3 |
Lennart Stuhr |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
22.50 |
287 |
4 |
Li Yan Zhu |
1999 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
22.57 |
375 |
5 |
Erik Edfast |
1997 |
AF7597 |
SS DELFIN |
|
25m |
23.06 |
663 |
6 |
Konrad Schubert |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Oliver Gustafsson |
1997 |
AD4197 |
SS DELFIN |
|
25m |
22.14 |
57 |
2 |
Niclas Franke |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
21.95 |
671 |
3 |
Matthias Bach |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.93 |
312 |
4 |
Luis Felipe |
1998 |
9831AH |
GI40HERMES |
|
25m |
21.80 |
317 |
5 |
Emil D. Nielsen |
1999 |
9911AF |
GI40HERMES |
|
25m |
22.00 |
455 |
6 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
22.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
20.57 |
56 |
2 |
Johann-Ludwig Herzog |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
20.31 |
296 |
3 |
Philip Brenting |
1999 |
9989AC |
GI40HERMES |
|
25m |
20.00 |
297 |
4 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
GI40HERMES |
|
25m |
20.00 |
460 |
5 |
Jonas Gade Nielsen |
1998 |
9857AD |
WEST SWIM |
|
25m |
20.42 |
318 |
6 |
Alexander Olsen |
1998 |
9855AE |
GI40HERMES |
|
25m |
20.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Henning Janssen |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
19.75 |
405 |
2 |
Lucas Hachmann |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
19.48 |
694 |
3 |
Tobias Bauer |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.00 |
69 |
4 |
Niclas Budek |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
19.39 |
359 |
5 |
Oscar Melin |
1997 |
AG0997 |
OSBY SS |
|
25m |
19.56 |
262 |
6 |
Kevin Løwe Legin |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
19.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Arne Behnfeldt |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.00 |
73 |
2 |
Magnus Hirschfeld |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.92 |
435 |
3 |
Steffen Deutsch |
1998 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
18.74 |
434 |
4 |
Andreas Kuhlmann |
1997 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
18.79 |
74 |
5 |
Alexander Kalisch |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.98 |
441 |
6 |
Joshua Petersen |
1997 |
223303 |
TURAMELDOR |
|
25m |
19.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Sebastian Langhorn |
1998 |
9801AA |
A6 |
|
25m |
18.65 |
288 |
2 |
Maik-Sebastian Rieffensta |
1998 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
18.57 |
376 |
3 |
Lucas Claesson |
1997 |
AE2797 |
SS DELFIN |
|
25m |
18.56 |
383 |
4 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
KRONOBERG |
|
25m |
18.57 |
361 |
5 |
Lucas Persson |
1997 |
AC6797 |
OSBY SS |
|
25m |
18.65 |
499 |
6 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
PSVSCHWER |
|
25m |
18.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
18.26 |
153 |
2 |
Leo Schmidt |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
17.75 |
496 |
3 |
Lars-Christian Rehse |
1997 |
166829 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.40 |
487 |
4 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
178776 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.72 |
484 |
5 |
Benjamin Bürger |
1998 |
191865 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.98 |
401 |
6 |
Niklas Bätge |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
18.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
25m |
18.00 |
152 |
2 |
Franz Schmidt |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
17.75 |
463 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
17.29 |
149 |
4 |
Yannic Lange |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
17.50 |
493 |
5 |
Walter Lorenz |
1997 |
209155 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.92 |
672 |
6 |
Maxim Davydytchev |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
478 |
1 |
Asger A. Schäfer |
1997 |
9787AD |
BIRKERØD |
|
25m |
18.00 |
72 |
2 |
Julian Wolf |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
17.73 |
486 |
3 |
Jasper Elias Frenz |
1997 |
209156 |
PSVSCHWER |
|
25m |
15.95 |
403 |
4 |
Lars Donath |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
17.46 |
388 |
5 |
Franz Nilkes |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
17.79 |
170 |
6 |
Till Wichmann |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.32 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|