Program for DM-L, DJM-L & DÅM-L gruppe 1
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Lb 56
|
Stvne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2013 |
|
|
Stvne by |
Kbenhavn |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
01 juli 2013 |
|
|
|
|
Lb 56, 800m Frisvmning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
782 |
1 |
Laura Christensen |
1999 |
9914AH |
VAT CPH/MK |
|
50m |
10:11.55 |
688 |
2 |
Amalie Mller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SNDERBORG |
|
50m |
10:10.35 |
317 |
3 |
Stinne Srensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
10:09.18 |
673 |
4 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988an |
OSLF |
|
50m |
10:05.99 |
398 |
5 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDST |
|
50m |
10:08.87 |
265 |
6 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
TUNE |
|
50m |
10:09.30 |
202 |
7 |
Mia Ishj Nielsen |
2000 |
0066AB |
FARUM |
|
50m |
10:10.56 |
747 |
8 |
Pernille Maj Thorup |
1999 |
9906AR |
TRITON V |
|
50m |
10:12.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
FARUM |
|
50m |
10:02.84 |
784 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
10:02.10 |
643 |
3 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
10:00.26 |
208 |
4 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
9:59.01 |
448 |
5 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
50m |
9:59.64 |
394 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDST |
|
50m |
10:00.29 |
750 |
7 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
TV SVMNIN |
|
50m |
10:02.47 |
258 |
8 |
Amalie Irgang-Dahlin |
1999 |
9914AJ |
ISHJ |
|
50m |
10:05.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
541 |
1 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
9964AU |
LYNGBY |
|
50m |
9:55.46 |
450 |
2 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
9:55.14 |
630 |
3 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
9:53.26 |
701 |
4 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
50m |
9:48.60 |
306 |
5 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
9996AD |
HERNING |
|
50m |
9:49.59 |
11 |
6 |
Lrke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
50m |
9:53.48 |
350 |
7 |
Johanne Laursen |
1999 |
9918AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
9:55.45 |
488 |
8 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
9:56.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
04 juli 2013 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|