Program för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 126
|
Tävling |
Stockholm Summer Games |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholm Games IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2013 |
|
|
|
|
Gren 126, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (15) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
175 |
3 |
Nellie Demir |
2004 |
AM1604 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
180 |
4 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
258 |
5 |
Claudia Carlson |
2001 |
AM4601 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
344 |
1 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
392 |
2 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
85 |
3 |
Ellen Melin |
2002 |
|
IFÅ |
|
25m |
2:07.58 |
192 |
4 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
50m |
2:06.20 |
213 |
5 |
Alicia Boman |
2002 |
AY9802 |
SK ÄGIR |
|
50m |
2:06.50 |
492 |
6 |
Sabrina Jessen |
2003 |
|
Alta SK |
|
50m |
2:10.00 |
178 |
7 |
Amanda Jonasson |
2004 |
AM5604 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
317 |
8 |
Tuva Bodebring |
2003 |
AM5203 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
1 |
Greta Blücher |
2003 |
AG1403 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:59.99 |
404 |
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:57.43 |
30 |
3 |
Jana Tammemets |
2001 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:55.70 |
357 |
4 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
BD4401 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:53.00 |
279 |
5 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
50m |
1:54.28 |
329 |
6 |
Melina Robertsson |
2001 |
AO9401 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:56.30 |
371 |
7 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:58.53 |
203 |
8 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
50m |
2:03.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
323 |
1 |
Lithea Kottusch |
2003 |
AC4403 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:52.05 |
407 |
2 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:51.61 |
505 |
3 |
Jorid Karlsen |
2001 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:50.75 |
119 |
4 |
Lissy Ann Tilk |
2003 |
|
ASK |
|
50m |
1:49.59 |
177 |
5 |
Alva Genberg |
2002 |
AN4602 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:50.01 |
347 |
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:51.25 |
225 |
7 |
Sunanda Aronsson |
2002 |
AQ7802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:51.72 |
220 |
8 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
AT3601 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:52.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
327 |
1 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:47.82 |
99 |
2 |
Ronja Pavall |
2002 |
|
Fauske SK |
|
50m |
1:47.29 |
490 |
3 |
Hanna Lindé |
2001 |
BM8401 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:47.07 |
294 |
4 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:46.11 |
205 |
5 |
Hannah Ragnarsson |
2000 |
BL7200 |
SALA SS |
|
25m |
1:46.38 |
285 |
6 |
Erica Öberg |
2001 |
AL7801 |
SKURU IK |
|
50m |
1:47.20 |
109 |
7 |
Elisabeth Reiman |
2001 |
|
ASK |
|
50m |
1:47.82 |
204 |
8 |
Amanda Lindgren |
2000 |
BL6200 |
SALA SS |
|
25m |
1:48.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
206 |
1 |
Klara Ragnarsson |
2002 |
AY1202 |
SALA SS |
|
50m |
1:44.65 |
91 |
2 |
Emma Fauli |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
1:44.10 |
74 |
3 |
Sigrid Steen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:43.57 |
438 |
4 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:42.25 |
222 |
5 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:42.82 |
165 |
6 |
Iselin Nord Hopland |
1997 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:43.97 |
86 |
7 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
96A964 |
IFÅ |
|
25m |
1:44.59 |
478 |
8 |
Camilla Dahle Öfsti |
1999 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:44.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
503 |
1 |
Andrea Martnes |
2001 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:41.20 |
117 |
2 |
Kai Liis Kivirähk |
2003 |
|
ASK |
|
50m |
1:40.75 |
399 |
3 |
Klara Sörgardt |
2001 |
AQ4801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:40.36 |
21 |
4 |
Helena Richardsen |
1998 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
1:40.31 |
319 |
5 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
BF6299 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:40.32 |
447 |
6 |
Karen Bech |
2001 |
|
Namsos SK |
|
50m |
1:40.53 |
350 |
7 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
AL6400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:40.89 |
472 |
8 |
Maud S Nestgaard |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:41.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
470 |
1 |
Aurora M Wannebo |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:39.36 |
390 |
2 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:38.16 |
473 |
3 |
Ingrid Elverum |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:37.47 |
401 |
4 |
Emmi Taraldsson |
2002 |
AH9202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:36.85 |
309 |
5 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:37.18 |
227 |
6 |
Ella Ericson |
2000 |
BG9400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:37.65 |
217 |
7 |
Therese Lundqvist |
1996 |
BT6896 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:38.32 |
395 |
8 |
Felicia Rosenberg |
2002 |
AH8202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Helena Claudia Bruåsdal |
2001 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:35.90 |
468 |
2 |
Oda Sem Austmo |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:35.11 |
471 |
3 |
Thea Lervold Höffler |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:34.23 |
57 |
4 |
Johanna Maria Randma |
2001 |
|
BRIIS |
|
50m |
1:33.73 |
114 |
5 |
Kaia Lis Tomak |
2002 |
|
ASK |
|
50m |
1:33.83 |
469 |
6 |
Carina Aadahl |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:34.48 |
386 |
7 |
Moa Nygren |
2000 |
AL6500 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:35.33 |
340 |
8 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:36.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Nathalie Johnsson |
1996 |
BS0296 |
SKURU IK |
|
50m |
1:32.80 |
393 |
2 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:32.16 |
507 |
3 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:31.47 |
409 |
4 |
Wilma Wiiand |
2001 |
AE9601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.25 |
280 |
5 |
Eva Pakhomova |
2000 |
AL5800 |
SKURU IK |
|
50m |
1:31.32 |
362 |
6 |
Moa Fröberg |
2000 |
BE7400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.61 |
84 |
7 |
Ida Jansson |
1995 |
95B221 |
IFÅ |
|
25m |
1:32.62 |
374 |
8 |
Ellinor Lantz |
1999 |
AK6299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:33.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
1 |
Amanda H Ernholm |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:31.18 |
330 |
2 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:30.71 |
240 |
3 |
Linnea Lindahl |
1999 |
BG0899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:29.26 |
346 |
4 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:28.58 |
443 |
5 |
Elin Synnøve Båfjord |
1999 |
|
Namsos SK |
|
50m |
1:28.94 |
387 |
6 |
Josefin Olsson |
2001 |
AQ7801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:29.36 |
261 |
7 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
50m |
1:30.86 |
20 |
8 |
Louise Mathiassen |
1998 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
1:31.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
Saskia-Miina Tasane |
2000 |
|
ASK |
|
50m |
1:28.22 |
494 |
2 |
Christina Sesor |
2000 |
|
Kirkenes |
|
50m |
1:27.94 |
224 |
3 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.77 |
372 |
4 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.34 |
31 |
5 |
Sarah Hürden |
2001 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:27.55 |
9 |
6 |
Oda Eriksen |
1999 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:27.91 |
293 |
7 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:28.15 |
29 |
8 |
Margaret Markvardt |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:28.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
322 |
1 |
Amanda Johansson |
1997 |
BJ4497 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:27.26 |
476 |
2 |
Kristina Mora |
1997 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:27.22 |
493 |
3 |
Nora Daldorff |
1994 |
|
Kirkenes |
|
50m |
1:26.66 |
107 |
4 |
Hanna Heinloo |
1999 |
|
ASK |
|
50m |
1:26.32 |
59 |
5 |
Teele Telgma |
2000 |
|
BRIIS |
|
50m |
1:26.57 |
338 |
6 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.21 |
504 |
7 |
Andrea Mannsverk |
1999 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:27.23 |
153 |
8 |
Gerli Savila |
2000 |
|
SHARK |
|
50m |
1:27.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Eline Nygaard |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:26.02 |
286 |
2 |
Lise Öberg |
1998 |
AT4498 |
SKURU IK |
|
50m |
1:25.89 |
382 |
3 |
Vanessa Nordling |
1998 |
AI1498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:25.22 |
383 |
4 |
Josefine Norlin |
1996 |
AM2696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.21 |
154 |
5 |
Emma Anni Koppel |
2000 |
|
SHARK |
|
50m |
1:23.61 |
455 |
6 |
Ida Grimstad |
1996 |
|
Horten SK |
|
50m |
1:25.64 |
166 |
7 |
Ragnhild Kleppestrand |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:25.96 |
295 |
8 |
Anna Gustafson |
1997 |
BJ8297 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:26.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Vilma Lagebro |
1996 |
AW6696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:21.97 |
491 |
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:20.00 |
66 |
3 |
Marie Malvik |
1997 |
|
Porsgrunn |
|
50m |
1:19.23 |
25 |
4 |
Karleen Kersa |
1996 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:15.23 |
375 |
5 |
Josefin Lantz |
1996 |
AW5696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:17.03 |
65 |
6 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
50m |
1:19.62 |
104 |
7 |
Ida Tomine Glomsaker |
1997 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:21.18 |
384 |
8 |
Julia Norlin |
1998 |
AG0498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:22.77 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:17 |
|