Program för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 118
|
Tävling |
Stockholm Summer Games |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholm Games IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2013 |
|
|
|
|
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (22) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
AW5803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
455 |
4 |
Ida Grimstad |
1996 |
|
Horten SK |
|
50m |
|
324 |
5 |
Loella Kottusch |
2000 |
AU1400 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
185 |
6 |
Ester Pettersson |
2005 |
AD6405 |
KANAANS SS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
1 |
Greta Blücher |
2003 |
AG1403 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:00.28 |
505 |
2 |
Jorid Karlsen |
2001 |
|
Alta SK |
|
50m |
58.00 |
156 |
3 |
Kertu Triin Roosmann |
2002 |
|
SHARK |
|
50m |
55.68 |
371 |
4 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
54.94 |
357 |
5 |
Rojin Farkhapour |
2001 |
BD4401 |
VÄSBY SS |
|
25m |
55.00 |
503 |
6 |
Andrea Martnes |
2001 |
|
Alta SK |
|
50m |
57.19 |
492 |
7 |
Sabrina Jessen |
2003 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:00.00 |
183 |
8 |
Lupin Flink |
2002 |
AW8402 |
KANAANS SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
51.87 |
344 |
2 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
51.36 |
220 |
3 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
AT3601 |
SK ÄGIR |
|
25m |
50.52 |
358 |
4 |
Anna Frisk-Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
49.29 |
294 |
5 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
50.10 |
317 |
6 |
Tuva Bodebring |
2003 |
AM5203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
51.35 |
399 |
7 |
Klara Sörgardt |
2001 |
AQ4801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
51.78 |
347 |
8 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
54.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Hanna Josefsson |
2002 |
AJ1602 |
ÖSMO SS |
|
50m |
49.23 |
504 |
2 |
Andrea Mannsverk |
1999 |
|
Alta SK |
|
50m |
48.16 |
284 |
3 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
50m |
47.74 |
319 |
4 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
BF6299 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
46.73 |
285 |
5 |
Erica Öberg |
2001 |
AL7801 |
SKURU IK |
|
25m |
47.46 |
265 |
6 |
Moa Fors |
2001 |
AO8601 |
SKURU IK |
|
25m |
47.83 |
177 |
7 |
Alva Genberg |
2002 |
AN4602 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
49.09 |
407 |
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
49.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Iselin Nord Hopland |
1997 |
|
Vestkant |
|
50m |
46.61 |
404 |
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
45.99 |
155 |
3 |
Mia Ööbik |
2001 |
|
SHARK |
|
50m |
45.20 |
163 |
4 |
Hanna Daae Fossheim |
1998 |
|
Vestkant |
|
50m |
45.00 |
35 |
5 |
Sanne Salm |
2002 |
|
TOPSC |
|
50m |
45.05 |
509 |
6 |
Andrine Svea |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
45.97 |
367 |
7 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
46.13 |
209 |
8 |
Saga Abrahamsson |
2000 |
AK9400 |
SK ÄGIR |
|
25m |
46.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Clara Nykvist |
2000 |
BC2600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
44.99 |
490 |
2 |
Hanna Lindé |
2001 |
BM8401 |
SK NEPTUN |
|
50m |
44.47 |
60 |
3 |
Helena-Triin Rohumets |
2002 |
|
BRIIS |
|
50m |
43.85 |
112 |
4 |
Katariina Trööp |
2001 |
|
ASK |
|
50m |
43.05 |
227 |
5 |
Ella Ericson |
2000 |
BG9400 |
SK NEPTUN |
|
50m |
43.51 |
86 |
6 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
96A964 |
IFÅ |
|
25m |
44.15 |
116 |
7 |
Mena Nelly Nurk |
2003 |
|
ASK |
|
50m |
44.52 |
119 |
8 |
Lissy Ann Tilk |
2003 |
|
ASK |
|
50m |
45.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
510 |
1 |
Stine Söderholm |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
42.64 |
378 |
2 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
42.36 |
242 |
3 |
Fanny Lundgren |
1999 |
AY0499 |
SK NEPTUN |
|
25m |
42.31 |
350 |
4 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
AL6400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
42.07 |
332 |
5 |
Lovisa Styrenius |
1997 |
AC3497 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
42.11 |
81 |
6 |
Nicole Eker |
1996 |
96B098 |
IFÅ |
|
25m |
42.31 |
118 |
7 |
Helena Klamas |
2003 |
|
ASK |
|
50m |
42.47 |
327 |
8 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
42.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Susanne Moen Olsen |
1997 |
|
Vestkant |
|
50m |
41.55 |
287 |
2 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
41.35 |
162 |
3 |
Helena Claudia Bruåsdal |
2001 |
|
Vestkant |
|
50m |
41.01 |
32 |
4 |
Emma Maria Metsandi |
2001 |
|
TOPSC |
|
50m |
40.80 |
329 |
5 |
Melina Robertsson |
2001 |
AO9401 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
40.84 |
401 |
6 |
Emmi Taraldsson |
2002 |
AH9202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
41.33 |
258 |
7 |
Claudia Carlson |
2001 |
AM4601 |
SKURU IK |
|
50m |
41.48 |
222 |
8 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SK NEPTUN |
|
25m |
41.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
240 |
1 |
Linnea Lindahl |
1999 |
BG0899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
40.58 |
169 |
2 |
Mathilde Pamer |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
40.34 |
341 |
3 |
Jennifer Backhoff Wahlund |
1999 |
AU9699 |
VÄSBY SS |
|
25m |
40.24 |
473 |
4 |
Ingrid Elverum |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
39.97 |
469 |
5 |
Carina Aadahl |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
40.04 |
395 |
6 |
Felicia Rosenberg |
2002 |
AH8202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
40.26 |
309 |
7 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
40.39 |
225 |
8 |
Sunanda Aronsson |
2002 |
AQ7802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
40.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Teele Telgma |
2000 |
|
BRIIS |
|
50m |
39.80 |
280 |
2 |
Eva Pakhomova |
2000 |
AL5800 |
SKURU IK |
|
25m |
39.64 |
393 |
3 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
39.56 |
478 |
4 |
Camilla Dahle Öfsti |
1999 |
|
TS&LK |
|
50m |
39.34 |
302 |
5 |
My Lord |
1999 |
AQ1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
39.38 |
447 |
6 |
Karen Bech |
2001 |
|
Namsos SK |
|
50m |
39.60 |
387 |
7 |
Josefin Olsson |
2001 |
AQ7801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
39.72 |
2 |
8 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
SCRaseborg |
|
50m |
39.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Kaia Lis Tomak |
2002 |
|
ASK |
|
50m |
39.27 |
74 |
2 |
Sigrid Steen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
39.21 |
21 |
3 |
Helena Richardsen |
1998 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
39.05 |
260 |
4 |
Klara Eklund |
1998 |
AY3298 |
SKURU IK |
|
50m |
38.94 |
352 |
5 |
Tara Ebrahimi |
2000 |
AO4600 |
VÄSBY SS |
|
25m |
39.05 |
246 |
6 |
Chanda Smeds |
2001 |
AJ5401 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.21 |
487 |
7 |
Wilma Persson |
1999 |
BL0899 |
SK ÄGIR |
|
25m |
39.26 |
366 |
8 |
Felicia Gustavsson |
1999 |
AW0699 |
VÄSBY SS |
|
25m |
39.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
471 |
1 |
Thea Lervold Höffler |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
38.89 |
507 |
2 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
38.66 |
322 |
3 |
Amanda Johansson |
1997 |
BJ4497 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
38.42 |
346 |
4 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
38.20 |
84 |
5 |
Ida Jansson |
1995 |
95B221 |
IFÅ |
|
50m |
38.27 |
362 |
6 |
Moa Fröberg |
2000 |
BE7400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
38.59 |
386 |
7 |
Moa Nygren |
2000 |
AL6500 |
VÄSBY SS |
|
25m |
38.86 |
438 |
8 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
38.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Ingvild Vindenes |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
37.81 |
443 |
2 |
Elin Synnøve Båfjord |
1999 |
|
Namsos SK |
|
50m |
37.78 |
79 |
3 |
Fanny Ek |
1999 |
99A442 |
IFÅ |
|
25m |
37.61 |
111 |
4 |
Laura-Lotte Varvas |
2001 |
|
ASK |
|
50m |
37.49 |
55 |
5 |
Ele-Riin Luuk |
2000 |
|
BRIIS |
|
50m |
37.60 |
474 |
6 |
Karolin Volden |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
37.65 |
56 |
7 |
Melissa Priidel |
2002 |
|
BRIIS |
|
50m |
37.80 |
325 |
8 |
Elin Lokrantz |
2000 |
AM2200 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
37.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
428 |
1 |
Alba Ekepil |
2001 |
AL9601 |
WISBY SS |
|
25m |
37.43 |
9 |
2 |
Oda Eriksen |
1999 |
|
Skjetten |
|
50m |
37.26 |
390 |
3 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
37.04 |
219 |
4 |
Paula Oscarsson |
1999 |
BE0899 |
SK ÄGIR |
|
50m |
36.97 |
338 |
5 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.98 |
328 |
6 |
Malin Nilsson |
1995 |
AF7495 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
37.19 |
154 |
7 |
Emma Anni Koppel |
2000 |
|
SHARK |
|
50m |
37.40 |
353 |
8 |
Åsa Eriksson |
1998 |
BK4298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
37.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
372 |
1 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.42 |
468 |
2 |
Oda Sem Austmo |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
36.24 |
370 |
3 |
Li Isaksson |
2002 |
AH4202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.07 |
27 |
4 |
Mariann Sabas |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
36.01 |
71 |
5 |
Ane Viken Refseth |
2000 |
|
Vestbyen |
|
50m |
36.07 |
340 |
6 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.15 |
282 |
7 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
AY4298 |
SKURU IK |
|
50m |
36.27 |
20 |
8 |
Louise Mathiassen |
1998 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
36.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
261 |
1 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
50m |
35.79 |
104 |
2 |
Ida Tomine Glomsaker |
1997 |
|
Madla SK |
|
50m |
35.43 |
354 |
3 |
Dersim Esmaelzadeh |
1999 |
AN6299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
35.29 |
279 |
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
50m |
35.02 |
467 |
5 |
Amanda H Ernholm |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
35.14 |
348 |
6 |
Sofia Björnfot |
1998 |
BC6298 |
VÄSBY SS |
|
25m |
35.43 |
274 |
7 |
Frida Kimander |
1999 |
AE1499 |
SKURU IK |
|
50m |
35.60 |
369 |
8 |
Fanny Isaksson |
1999 |
AK8299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
491 |
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
34.97 |
66 |
2 |
Marie Malvik |
1997 |
|
Porsgrunn |
|
50m |
34.86 |
409 |
3 |
Wilma Wiiand |
2001 |
AE9601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.64 |
374 |
4 |
Ellinor Lantz |
1999 |
AK6299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.53 |
400 |
5 |
Elin Taraldsson |
1997 |
AY8897 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.61 |
19 |
6 |
Cecilie Klingenberg |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
34.73 |
17 |
7 |
Malene Fjeldstad |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
34.91 |
472 |
8 |
Maud S Nestgaard |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
34.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Ylva Sjölund |
1998 |
|
SCRaseborg |
|
50m |
33.94 |
448 |
2 |
Kristine Lindseth |
1995 |
|
Namsos SK |
|
50m |
33.87 |
259 |
3 |
Alba Croneborg |
2000 |
AE6200 |
SKURU IK |
|
50m |
33.50 |
475 |
4 |
Cecilie S Jörgensen |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
33.32 |
330 |
5 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
33.41 |
402 |
6 |
Linn Thomessen |
1999 |
BE1299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
33.56 |
26 |
7 |
Meribel Saar |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
33.90 |
382 |
8 |
Vanessa Nordling |
1998 |
AI1498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Reelika Tüür |
1998 |
|
ASK |
|
50m |
33.30 |
224 |
2 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
33.25 |
439 |
3 |
Hanne Melin-Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
50m |
33.02 |
221 |
4 |
Julia Åhlen |
1997 |
BO6497 |
SK ÄGIR |
|
50m |
32.86 |
164 |
5 |
Jenny Dale Gjerstad |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
32.87 |
470 |
6 |
Aurora M Wannebo |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
33.06 |
110 |
7 |
Saskia-Miina Tasane |
2000 |
|
ASK |
|
50m |
33.28 |
315 |
8 |
Johanna André |
1995 |
BI9695 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
33.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Ellen Fagermo |
2000 |
|
Narvik SK |
|
25m |
32.69 |
65 |
2 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
50m |
32.64 |
29 |
3 |
Margaret Markvardt |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
32.41 |
286 |
4 |
Lise Öberg |
1998 |
AT4498 |
SKURU IK |
|
50m |
32.32 |
276 |
5 |
Evelina Loftén |
1996 |
AY9296 |
SKURU IK |
|
50m |
32.33 |
267 |
6 |
Anna Hassler |
1998 |
AK5298 |
SKURU IK |
|
50m |
32.56 |
444 |
7 |
Elisabeth Hagen Solberg |
1997 |
|
Namsos SK |
|
50m |
32.65 |
28 |
8 |
Reeli Marta Siimar |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
32.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
375 |
1 |
Josefin Lantz |
1996 |
AW5696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
31.97 |
173 |
2 |
Marie Överland |
1994 |
|
Vestkant |
|
50m |
31.72 |
273 |
3 |
Amanda Kimander |
1997 |
AQ3497 |
SKURU IK |
|
50m |
31.28 |
172 |
4 |
Benedikte Överland |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
31.18 |
16 |
5 |
Emilie Elise Woll |
1996 |
|
Narvik SK |
|
25m |
31.22 |
321 |
6 |
Sofia Jansson |
1994 |
AH6294 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
31.39 |
100 |
7 |
Sara Holtan |
1995 |
|
Fauske SK |
|
50m |
31.79 |
307 |
8 |
Madeleine Svensson |
1997 |
AJ3697 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
32.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
218 |
1 |
Karolina Näsén |
1996 |
AO0296 |
SK ÄGIR |
|
50m |
30.83 |
410 |
2 |
Lisa Wiklund |
1996 |
BJ1496 |
VÄSBY SS |
|
25m |
30.58 |
305 |
3 |
Jennifer Schwartz |
1994 |
AD8694 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
29.09 |
494 |
4 |
Christina Sesor |
2000 |
|
Kirkenes |
|
50m |
25.01 |
25 |
5 |
Karleen Kersa |
1996 |
|
TOPSC |
|
50m |
28.51 |
373 |
6 |
Vilma Lagebro |
1996 |
AW6696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
29.63 |
383 |
7 |
Josefine Norlin |
1996 |
AM2696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
30.68 |
477 |
8 |
Vilde Holan Bye |
1995 |
|
TS&LK |
|
50m |
31.10 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:12 |
|