Startliste for Novo Nordisk Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 27, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Novo Nordisk |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 242 | Nystrøm Emma F. | 1996 | KALUNDBORG | 9614AZ | 25 m | 2:11.62 | |
2 | 256 | Witthøft Sofie | 1997 | KALUNDBORG | 9794AG | 25 m | 2:16.22 | |
3 | 228 | Junge Laura Holm | 1998 | KALUNDBORG | 9838AD | 25 m | 2:16.82 | |
4 | 201 | Petersen Ida | 1998 | HERLUFSHOL | 9866AH | 50 m | 2:16.92 | |
5 | 169 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:17.37 | |
6 | 468 | Lind-Ellefsen Rebecca | 1998 | KALUNDBORG | 9892AM | 25 m | 2:18.00 | |
7 | 350 | Gotthard Amalie | 1999 | TVS IF | 9928AC | 25 m | 2:18.36 | |
8 | 232 | Kristensen Nicole | 1999 | KALUNDBORG | 9954AY | 25 m | 2:19.96 | |
9 | 413 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 25 m | 2:22.55 | |
10 | 414 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 2:24.49 | |
11 | 246 | Rask Julie | 1999 | KALUNDBORG | 9956AK | 25 m | 2:24.89 | |
12 | 241 | Nicolaisen Louise | 1998 | KALUNDBORG | 9884AQ | 25 m | 2:25.95 | |
13 | 465 | Thimmer Cassandra | 1999 | LYNGBY | 9914AW | 25 m | 2:26.23 | |
14 | 158 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 25 m | 2:26.35 | |
15 | 275 | Lorentzen Sandie | 1997 | ODSHERRED | 9728AR | 25 m | 2:26.61 | |
16 | 245 | Petersen Cecilie N. | 1998 | KALUNDBORG | 9842AU | 25 m | 2:27.09 | |
17 | 240 | Møller-Kristensen Annika | 2000 | KALUNDBORG | 0044AJ | 25 m | 2:29.94 | |
18 | 457 | Ricci Beatrice | 2001 | LYNGBY | 25 m | 2:30.00 | ||
19 | 396 | Jespersen Minella | 1999 | FR.VÆRK | 9908AW | 25 m | 2:30.40 | |
20 | 164 | Nielsen Nicoline Toth | 2000 | GLADSAXE | 0066AS | 25 m | 2:32.66 | |
21 | 415 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 25 m | 2:32.98 | |
22 | 193 | Karstensen Johanne | 1999 | HERLUFSHOL | 9998AG | 25 m | 2:34.02 | |
23 | 405 | Storgaard Julie Lynghøj | 1997 | FR.VÆRK | 9764AF | 25 m | 2:36.77 | |
24 | 200 | Pedersen Line | 2001 | HERLUFSHOL | 0198AQ | 50 m | 2:37.14 | |
25 | 438 | Jensen Helena Brandt | 2000 | LYNGBY | 0014AU | 25 m | 2:37.25 | |
26 | 149 | Frederiksen Clara Malling | 2001 | GLADSAXE | 0188AG | 25 m | 2:40.37 | |
27 | 179 | Bryde Anika | 2000 | HERLUFSHOL | 0082BC | 25 m | 2:41.69 | |
28 | 437 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 25 m | 2:44.18 | |
29 | 424 | Daly Sarah | 2001 | LYNGBY | 0138AX | 25 m | 2:44.45 | |
30 | 162 | Molberg Kristina Louise | 2000 | GLADSAXE | 0016AX | 25 m | 2:46.49 | |
31 | 110 | Ingemann-Peterse Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 25 m | 2:47.44 | |
32 | 314 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 25 m | 2:49.02 | |
33 | 111 | Lawætz Rebecca | 2002 | GLADSAXE | 0298AI | 25 m | 2:49.20 | |
34 | 170 | Sørensen Emilie | 2001 | GLADSAXE | 0154AF | 25 m | 2:50.59 | |
35 | 155 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 25 m | 2:50.95 | |
36 | 349 | Geiker Therese Jetsmark | 2001 | TVS IF | 0162AD | 25 m | 2:51.01 | |
37 | 156 | Kjørtsholtsen Ida | 2001 | GLADSAXE | 0152AX | 25 m | 2:52.89 | |
38 | 325 | Olesen Annasofie Engtorp | 1997 | ROSKILDE | 9762AW | 50 m | 2:53.92 | |
39 | 113 | Leth Victoria | 2002 | GLADSAXE | 0236AO | 25 m | 2:56.69 | |
40 | 341 | Beyer Emma | 2000 | TVS IF | 0006AG | 25 m | 2:58.36 | |
41 | 123 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 25 m | 2:58.87 | |
42 | 394 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 25 m | 3:01.45 | |
43 | 99 | Granborg Luna | 2002 | GLADSAXE | 0282AQ | 25 m | 3:03.48 | |
44 | 115 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 3:03.62 | |
45 | 365 | Rasmussen Nikoline Laura | 2000 | TVS IF | 0004BA | 25 m | 3:05.84 | |
46 | 229 | Jørgensen Alma | 2004 | KALUNDBORG | 0412AE | 25 m | 3:05.98 | |
47 | 118 | Pedersen Amalie Windfeld | 2002 | GLADSAXE | 0252AH | 50 m | 3:09.25 | |
48 | 280 | Olsen Cathrine | 1999 | ODSHERRED | 9942BB | 25 m | 3:10.59 | |
49 | 243 | Olsson Astrid Marie | 1999 | KALUNDBORG | 9902BC | 25 m | 3:11.64 | |
50 | 96 | Duedahl-Olesen Cathrine | 2003 | GLADSAXE | 0334AG | 25 m | 3:14.67 | |
51 | 392 | Elmgreen Anna Louise | 2001 | FR.VÆRK | 0176AK | 25 m | 3:14.91 | |
52 | 382 | Nielsen Line With | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AW | 25 m | 3:17.57 | |
53 | 103 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 25 m | 3:21.17 | |
54 | 336 | Svarre Camille | 2003 | ROSKILDE | 0328AN | 25 m | 3:22.15 | |
55 | 252 | Strandberg Nicoline | 2002 | KALUNDBORG | 0248AJ | 25 m | 3:28.61 | |
56 | 125 | Rudbeck Therese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 25 m | 3:28.66 | ||
57 | 315 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 25 m | 3:28.66 | |
58 | 108 | Holm Line | 2003 | GLADSAXE | 0398AH | 25 m | 3:29.47 | |
59 | 97 | Fossing Nete Katy Mailand | 2002 | GLADSAXE | 25 m | 3:29.71 | ||
60 | 126 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 25 m | 3:33.05 | |
61 | 107 | Hanse Nikoline Damm Asser | 2003 | GLADSAXE | 0362AI | 25 m | 3:35.67 | |
62 | 128 | Sondrup Julie Becker | 2003 | GLADSAXE | 0392AL | 25 m | 3:36.70 | |
63 | 106 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 3:37.50 | |
64 | 230 | Jørgensen Frida | 2001 | KALUNDBORG | 0174AV | 25 m | 3:41.39 | |
65 | 124 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 25 m | 3:56.38 | |
66 | 212 | Andersen Lilli | 2003 | KALUNDBORG | 25 m | |||
67 | 224 | Fangel Cathrine Fly | 2005 | KALUNDBORG | 25 m | |||
68 | 227 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | ||
69 | 285 | Petersen Sofie Guijarro | 2001 | ODSHERRED | 25 m | |||
70 | 312 | Kobberø Selma | 2004 | ROSKILDE | 0466AH | 25 m | ||
71 | 318 | Mehr Celina | 2003 | ROSKILDE | 0378AL | 25 m | ||
72 | 347 | Frandsen Ida | 1999 | TVS IF | 9948AY | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 22:50 |