Program för BOCKSTENSDOPPET
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
17:21 |
|
|
Arrangör |
Varberg-Falkenberg SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 juni 2013 |
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Herrar |
Finaler (20) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
Patrik Jonasson |
1999 |
AW3199 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
318 |
4 |
Hugo Huldén |
2004 |
AC4704 |
VARBERG |
|
50m |
|
514 |
5 |
Alex Tudt |
2002 |
AQ2902 |
VARBERG |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Simon Lindell |
1998 |
AW2798 |
VARBERG |
|
50m |
|
46 |
2 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
341 |
3 |
Thor Robertsson |
2003 |
AL3703 |
VARBERG |
|
25m |
55.35 |
184 |
4 |
Oskar Ovik |
2003 |
AM3703 |
SK LAXEN |
|
50m |
54.56 |
446 |
5 |
Michal Szczesniak |
2002 |
AD9902 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
55.27 |
251 |
6 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
SKENE SIM |
|
25m |
59.52 |
60 |
7 |
Linus Graje |
2002 |
AL8902 |
SK GÖTENE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Filip Andersson |
2002 |
AQ4702 |
VARBERG |
|
25m |
49.42 |
326 |
2 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
48.53 |
319 |
3 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
50m |
44.34 |
29 |
4 |
Erik Andersson |
1998 |
AW8398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
42.83 |
144 |
5 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
25m |
44.08 |
432 |
6 |
Rishabh Jain |
2002 |
|
SKJETTEN_ |
|
50m |
47.59 |
178 |
7 |
Loke Morin |
2004 |
AA8705 |
SK LAXEN |
|
50m |
48.97 |
400 |
8 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
AD8504 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
50.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Arvid Lindmark |
2002 |
AB3902 |
ALINGSÅS |
|
25m |
42.12 |
303 |
2 |
Filip Brink |
2001 |
AK0301 |
VARBERG |
|
50m |
41.57 |
130 |
3 |
Sebastian Svensson |
2001 |
AU3101 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
40.57 |
163 |
4 |
Nam Do |
2001 |
AQ2901 |
SK LAXEN |
|
50m |
39.02 |
249 |
5 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
SKENE SIM |
|
25m |
39.51 |
310 |
6 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
VARBERG |
|
50m |
41.09 |
242 |
7 |
Alfred Thäng |
2001 |
AN9701 |
S 77 |
|
25m |
41.72 |
260 |
8 |
David Hultberg |
2002 |
AJ1102 |
SK STIMMET |
|
25m |
42.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
431 |
1 |
Simon Nesbö |
2002 |
|
SKJETTEN_ |
|
50m |
38.47 |
239 |
2 |
Rickard Pettersson |
1998 |
AS2998 |
S 77 |
|
25m |
38.38 |
45 |
3 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
38.21 |
501 |
4 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
BERGSKAMRA |
|
50m |
38.13 |
13 |
5 |
David Barjosef |
1999 |
AQ5199 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
38.14 |
9 |
6 |
Christoffer Vandija |
2002 |
AB2902 |
ALINGSÅS |
|
25m |
38.36 |
141 |
7 |
Noah Gustafsson |
2000 |
AT9700 |
KUNGÄLV |
|
25m |
38.45 |
105 |
8 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
38.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
S 77 |
|
25m |
38.06 |
19 |
2 |
Harley Nordqvist |
2001 |
AQ9101 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
37.83 |
419 |
3 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
50m |
37.17 |
304 |
4 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
50m |
36.90 |
490 |
5 |
William Heggtveit Løvø |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
37.06 |
248 |
6 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
SKENE SIM |
|
25m |
37.36 |
111 |
7 |
Isac Johansson |
2002 |
AL7302 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
38.02 |
65 |
8 |
Jesper Lövgren |
1999 |
AL4999 |
SK GÖTENE |
|
25m |
38.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
425 |
1 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
36.61 |
335 |
2 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
50m |
36.16 |
162 |
3 |
Ludwig Bjärudd |
2001 |
AQ3901 |
SK LAXEN |
|
25m |
36.08 |
190 |
4 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
AO2301 |
SK LAXEN |
|
50m |
36.00 |
346 |
5 |
Sebastian Sättemo |
2001 |
AU4701 |
VARBERG |
|
50m |
36.04 |
275 |
6 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
50m |
36.14 |
121 |
7 |
Kevin Norlin |
2000 |
AV3700 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
36.41 |
324 |
8 |
Mikael Johansson |
1998 |
AX8198 |
VARBERG |
|
25m |
36.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
35.90 |
454 |
2 |
Jakob Forsberg |
2000 |
0053AM |
HELSINGE_ |
|
25m |
35.74 |
41 |
3 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
35.62 |
118 |
4 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
AG4999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
35.27 |
194 |
5 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
50m |
35.30 |
8 |
6 |
Alexander Vandija |
2000 |
AL5900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
35.63 |
145 |
7 |
Simon Johansson |
2002 |
AC8702 |
KUNGÄLV |
|
25m |
35.83 |
472 |
8 |
Sindre Iversen Carlsen |
2001 |
|
Asker SK |
|
50m |
35.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
465 |
1 |
Alexander Mogensen |
1999 |
9987AP |
HELSINGE_ |
|
25m |
34.89 |
487 |
2 |
Jonatan Løve Frantzen |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
34.75 |
38 |
3 |
Hakim Haj Salah |
1999 |
AK8999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.63 |
20 |
4 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
34.56 |
270 |
5 |
Bruno Martinsson |
2000 |
AP5500 |
SUNDSVALL |
|
25m |
34.59 |
3 |
6 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ALINGSÅS |
|
50m |
34.75 |
55 |
7 |
Anton Andersson |
1997 |
AN9797 |
SK GÖTENE |
|
25m |
34.89 |
390 |
8 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
35.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
25m |
34.34 |
96 |
2 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
AP1799 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
34.23 |
302 |
3 |
Erik Brink |
1999 |
AR6399 |
VARBERG |
|
50m |
34.14 |
61 |
4 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
33.97 |
342 |
5 |
Max Sandgren |
1999 |
AR7399 |
VARBERG |
|
50m |
34.00 |
98 |
6 |
August Bremander |
1999 |
AR6199 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
34.18 |
338 |
7 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
34.28 |
380 |
8 |
Gabriel Olastuen |
1999 |
AR4399 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
34.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
230 |
1 |
Hugo Bergman |
1999 |
AJ6599 |
S 77 |
|
25m |
33.68 |
202 |
2 |
Sixten Almén |
1999 |
AP7999 |
LASS |
|
25m |
33.06 |
82 |
3 |
Hakob Hakopian |
1998 |
AM3398 |
KSLS |
|
50m |
32.44 |
414 |
4 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
FALKENBERG |
|
50m |
32.02 |
205 |
5 |
Carl Friberg |
2000 |
AF8900 |
LASS |
|
25m |
32.44 |
261 |
6 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
50m |
32.53 |
492 |
7 |
Magnus Brandt Lågøyr |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
33.50 |
234 |
8 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
S 77 |
|
50m |
33.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
81 |
1 |
Erik Engström |
1999 |
AL6799 |
KSLS |
|
50m |
32.00 |
250 |
2 |
Ludwig Larsson |
1999 |
AH7599 |
SKENE SIM |
|
25m |
31.73 |
116 |
3 |
Elias Lidberg |
2000 |
AR1300 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.45 |
463 |
4 |
Harrison Johnson |
1998 |
9817AU |
HELSINGE_ |
|
50m |
31.23 |
469 |
5 |
Kristian Wollersjö |
1969 |
AB4369 |
ALINGSÅS |
|
50m |
31.34 |
430 |
6 |
Mathias Enger Storvik |
1999 |
|
SKJETTEN_ |
|
50m |
31.67 |
188 |
7 |
Ludvig Schriever-Abeln |
2000 |
AR7700 |
SK LAXEN |
|
25m |
31.91 |
110 |
8 |
Gustav Johansson |
1999 |
AK3399 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
32.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
455 |
1 |
Peter Forsberg |
1997 |
9787AS |
HELSINGE_ |
|
50m |
31.15 |
143 |
2 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
50m |
30.95 |
79 |
3 |
Arvid Elmberg |
1998 |
AH9598 |
KSLS |
|
50m |
30.79 |
395 |
4 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
30.62 |
126 |
5 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
30.78 |
6 |
6 |
Arvid Lundgren |
1997 |
AX5597 |
ALINGSÅS |
|
50m |
30.83 |
207 |
7 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
25m |
31.15 |
325 |
8 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
31.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
5 |
1 |
Axel Lindmark |
1999 |
AO9599 |
ALINGSÅS |
|
25m |
30.58 |
372 |
2 |
Johan Bergwall |
1999 |
AO4599 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
30.55 |
407 |
3 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
FALKENBERG |
|
50m |
30.23 |
177 |
4 |
Alexander Madarov |
1999 |
AS9999 |
SK LAXEN |
|
25m |
30.05 |
466 |
5 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE_ |
|
25m |
30.21 |
452 |
6 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE_ |
|
50m |
30.27 |
273 |
7 |
Johan Näslund |
1997 |
AJ6797 |
SUNDSVALL |
|
25m |
30.57 |
115 |
8 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
30.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Erik Larm |
1997 |
AJ9197 |
SK GÖTENE |
|
50m |
30.02 |
2 |
2 |
Mateo Herrera |
1995 |
AZ4395 |
ALINGSÅS |
|
50m |
29.73 |
349 |
3 |
Adam Thorell |
1997 |
AW4997 |
VARBERG |
|
25m |
29.22 |
429 |
4 |
Anton Carlstein |
1997 |
AX6797 |
VARBERG |
|
50m |
28.54 |
470 |
5 |
Carl-Fredrik Bengtsson |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
28.91 |
451 |
6 |
Joachim Frimann |
1997 |
9761AE |
FARUM |
|
50m |
29.26 |
12 |
7 |
Erik Andrén |
1998 |
AJ0798 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
30.01 |
518 |
8 |
Anton Ladeborn |
1990 |
AF0190 |
VARBERG |
|
50m |
30.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Herman Blenneros |
1998 |
AV4598 |
VARBERG |
|
25m |
28.15 |
124 |
2 |
Lars Sandberg |
1965 |
AA6965 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
27.95 |
58 |
3 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
SK GÖTENE |
|
50m |
27.84 |
222 |
4 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
27.57 |
147 |
5 |
Tobias Josefsson |
1997 |
AT7397 |
KUNGÄLV |
|
50m |
27.82 |
509 |
6 |
Joakim Bresche |
1994 |
AL7994 |
SK LAXEN |
|
50m |
27.86 |
461 |
7 |
Tobias M. Jensen |
1996 |
9679AP |
HELSINGE_ |
|
50m |
27.98 |
468 |
8 |
Morten Jung Westermann |
1993 |
9381AM |
HELSINGE_ |
|
25m |
28.48 |
|
|
Heat 17 (20) (10 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
444 |
1 |
Ádám Németh |
2003 |
|
SUBKSE |
|
50m |
47.50 |
149 |
2 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
KUNGÄLV |
|
25m |
41.10 |
370 |
3 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
39.95 |
193 |
4 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
33.98 |
192 |
5 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
SK LAXEN |
|
50m |
39.76 |
172 |
6 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
50m |
40.42 |
336 |
7 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
46.49 |
426 |
8 |
Simon Karlsson |
2004 |
AB8304 |
KUNGÄLV |
|
50m |
47.59 |
|
|
Heat 18 (20) (11 - 12 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
368 |
1 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
33.20 |
169 |
2 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.53 |
305 |
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
32.00 |
474 |
4 |
Christian Groth Dyrkorn |
2001 |
|
Asker SK |
|
50m |
30.28 |
11 |
5 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
31.05 |
479 |
6 |
Viktor Forafonov |
2002 |
|
Asker SK |
|
50m |
32.20 |
467 |
7 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE_ |
|
25m |
32.62 |
278 |
8 |
Love Starrin |
2001 |
AK9101 |
SUNDSVALL |
|
25m |
33.29 |
|
|
Heat 19 (20) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
456 |
1 |
Mads Fredbo |
1999 |
9901AB |
HELSINGE_ |
|
25m |
29.98 |
10 |
2 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
29.73 |
420 |
3 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
50m |
29.54 |
233 |
4 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
S 77 |
|
25m |
28.26 |
139 |
5 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
50m |
29.32 |
459 |
6 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE_ |
|
25m |
29.58 |
443 |
7 |
Bálint Németh |
1999 |
|
SUBKSE |
|
50m |
29.93 |
272 |
8 |
Tor Nicolaisen |
1999 |
AF8999 |
SUNDSVALL |
|
25m |
30.01 |
|
|
Heat 20 (20) (15 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Eddie Lu |
1994 |
AG8194 |
KSLS |
|
50m |
26.94 |
333 |
2 |
Filip Ladeborn |
1992 |
AN3192 |
VARBERG |
|
50m |
26.25 |
151 |
3 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
25.80 |
282 |
4 |
Carl Wikblom |
1987 |
AC6387 |
SUNDSVALL |
|
25m |
24.17 |
345 |
5 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
25m |
25.38 |
344 |
6 |
Robin Sandgren |
1997 |
AW3997 |
VARBERG |
|
25m |
25.98 |
168 |
7 |
Göran Gustavsson |
1968 |
AA4368 |
SK LAXEN |
|
50m |
26.89 |
449 |
8 |
Jing-Sheng Vien |
1986 |
AH1986 |
KSLS |
|
50m |
27.30 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2013 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
17:21 |
|