Startliste for Danske Ã…rgangsmestersskaber grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
22 juni 2013 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2013 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
50m |
3:14.97 |
218 |
3 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
50m |
3:07.72 |
179 |
4 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
50m |
3:06.71 |
70 |
5 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
GLADSAXE |
|
50m |
3:07.11 |
112 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
3:13.87 |
245 |
7 |
Rikke Ross |
2002 |
0216AC |
BIRKERØD |
|
50m |
3:18.46 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Nicoline Ingemann-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
3:05.54 |
222 |
2 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
3:05.04 |
342 |
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
3:03.76 |
307 |
4 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
3:01.65 |
14 |
5 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
3:03.23 |
11 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
50m |
3:04.20 |
173 |
7 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
3:05.32 |
197 |
8 |
Sidsel Nielsen |
2002 |
0236AE |
ODDER |
|
50m |
3:06.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Thea Harring Christjansen |
2002 |
0274AM |
LYNGBY |
|
50m |
3:01.32 |
409 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK 31 |
|
50m |
2:58.73 |
337 |
3 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
50m |
2:57.80 |
369 |
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
2:55.19 |
261 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:56.50 |
32 |
6 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
DURUP |
|
50m |
2:58.05 |
361 |
7 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
3:00.82 |
354 |
8 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
3:01.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
50m |
2:53.87 |
339 |
2 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
2:53.28 |
304 |
3 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
2:52.94 |
188 |
4 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
2:52.42 |
377 |
5 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:52.59 |
441 |
6 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TRITON V |
|
50m |
2:53.09 |
416 |
7 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
2:53.76 |
392 |
8 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
50m |
2:54.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
2:50.81 |
63 |
2 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:49.54 |
412 |
3 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:48.68 |
148 |
4 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
50m |
2:46.34 |
110 |
5 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
50m |
2:48.15 |
8 |
6 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
2:49.53 |
355 |
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
50m |
2:49.56 |
219 |
8 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:51.42 |
|
|
Heat 6 (7) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.54 |
271 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:56.76 |
234 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.65 |
295 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
2:43.19 |
309 |
5 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
2:47.85 |
224 |
6 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:53.73 |
193 |
7 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:56.89 |
177 |
8 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:57.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:44.81 |
138 |
2 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
KØGE |
|
50m |
2:39.24 |
238 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:38.15 |
440 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
2:36.03 |
323 |
5 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
2:37.33 |
302 |
6 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
KVIK |
|
50m |
2:38.53 |
106 |
7 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:40.88 |
333 |
8 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
2:46.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
22 juni 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|