Program för UGP 3 med Eskilstuna Energi & Miljö Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 509 | Ackerstierna Adam | 1995 | SK ENA | AH4995 | 25 m | 57.46 | EFT |
2 | 100 | Rantanen Rasmus | 1997 | FALUN | AI7397 | 25 m | 1:02.50 | |
3 | 222 | Westin David | 1995 | SALA SS | AH7795 | 25 m | 1:03.22 | |
4 | 164 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 25 m | 1:04.30 | |
5 | 126 | Lindblom Robert | 1995 | HARNÄS SKU | AP6395 | 25 m | 1:07.06 | |
6 | 200 | Eriksson Nicklas | 1996 | NYKÖPING | AW0796 | 25 m | 1:07.68 | |
7 | 99 | Peltomaa Victor | 1998 | FALUN | AG9798 | 25 m | 1:08.12 | |
8 | 506 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH8398 | 50 m | 1:08.69 | EFT |
9 | 57 | Lindoff Karl | 1998 | ESKILSTUNA | AT1598 | 25 m | 1:08.97 | |
10 | 32 | Biscevic Stefan | 1998 | ESKILSTUNA | AM8398 | 25 m | 1:11.14 | |
11 | 34 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 25 m | 1:11.20 | |
12 | 163 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 25 m | 1:11.38 | |
13 | 283 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 1:11.78 | |
14 | 252 | Oosterveld Timo | 1998 | STRÄNGNÄS | AC5398 | 25 m | 1:11.87 | |
15 | 31 | Biscevic Marko | 1998 | ESKILSTUNA | AM7398 | 25 m | 1:11.97 | |
16 | 191 | Hill Lukas | 1999 | SS MORA | AH6999 | 25 m | 1:12.44 | |
17 | 415 | Ejdersund Gustav | 1998 | VÄSTERÅS | AD8598 | 25 m | 1:12.62 | |
18 | 138 | Ardinge Adam | 1996 | KARLSKO SF | AR1196 | 25 m | 1:12.97 | |
19 | 350 | Almasi Alexander | 2000 | UPSALA S | AB0300 | 25 m | 1:13.68 | |
20 | 176 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 25 m | 1:13.79 | |
21 | 410 | Brobacke Harald | 1999 | VÄSTERÅS | AG6399 | 25 m | 1:13.99 | |
22 | 147 | Haakonsen Emil | 1999 | KARLSKO SF | AK1799 | 25 m | 1:15.05 | |
23 | 341 | Tellgren Sebastian | 1998 | SÖDERTÄLJE | AI5198 | 50 m | 1:15.57 | |
24 | 335 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 1:16.81 | |
25 | 221 | Sandberg Oskar | 1998 | SALA SS | AG0998 | 25 m | 1:16.84 | |
26 | 160 | Lindow Niclas | 1999 | KARLSTAD | AN6999 | 25 m | 1:17.02 | |
27 | 370 | Henriksson Axel | 1999 | UPSALA S | AA3799 | 25 m | 1:17.50 | |
28 | 96 | Hambraeus David | 1999 | FALUN | AL0799 | 25 m | 1:18.07 | |
29 | 391 | Sverker Sebastian | 1998 | UPSALA S | AB7798 | 25 m | 1:18.29 | |
30 | 218 | Nordgren Elias | 2001 | SALA SS | AE2101 | 25 m | 1:18.33 | |
31 | 379 | Lundblad Simon | 1999 | UPSALA S | AS8999 | 25 m | 1:18.52 | |
32 | 409 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 25 m | 1:18.74 | |
33 | 459 | Tillquist Dennis | 1999 | HK SIM | AP5999 | 25 m | 1:18.98 | |
34 | 194 | Persson Edvin | 1999 | SS MORA | AI9399 | 25 m | 1:19.42 | |
35 | 18 | Ekesten Gustav | 1998 | SK ENA | AJ4398 | 25 m | 1:19.46 | |
36 | 165 | Vålvik Johannes | 1999 | KARLSTAD | AR4799 | 25 m | 1:20.33 | |
37 | 214 | Brundin Isak | 2000 | SALA SS | AJ8100 | 25 m | 1:20.55 | |
38 | 159 | Albringer David | 2001 | KARLSTAD | AF2101 | 25 m | 1:20.56 | |
39 | 429 | Skytt Emil | 1999 | VÄSTERÅS | AL1599 | 25 m | 1:20.84 | |
40 | 77 | Syrén Viktor | 2000 | ESKILSTUNA | AH5900 | 25 m | 1:21.70 | |
41 | 94 | Enlund Alexander | 2000 | FALUN | AH1700 | 25 m | 1:22.18 | |
42 | 416 | Ejlegård William | 2000 | VÄSTERÅS | AD9300 | 25 m | 1:23.11 | |
43 | 437 | Lindberg Jesper | 1999 | ÖSA | AU4399 | 25 m | 1:24.27 | |
44 | 102 | Renström Mathias | 2001 | FALUN | AM5101 | 25 m | 1:24.92 | |
45 | 98 | Höijer Per | 1998 | FALUN | AI7398 | 25 m | 1:25.44 | |
46 | 161 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 25 m | 1:25.48 | |
47 | 241 | Idesten Jakob | 1999 | STRÄNGNÄS | AI6399 | 25 m | 1:26.04 | |
48 | 417 | Eriksson Oscar | 2000 | VÄSTERÅS | AN9700 | 25 m | 1:26.18 | |
49 | 115 | Cyrén Svante | 1998 | HARNÄS SKU | AO1398 | 25 m | 1:26.88 | |
50 | 424 | Laxbäck Anton | 2001 | VÄSTERÅS | AM4101 | 25 m | 1:26.93 | |
51 | 170 | Kernen Emil | 2002 | KATRINEHOL | AC7702 | 25 m | 1:27.87 | |
52 | 414 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 25 m | 1:28.36 | |
53 | 47 | Heikinniemi Arvid | 2001 | ESKILSTUNA | AL6301 | 25 m | 1:28.38 | |
54 | 388 | Shiva Kevin | 2002 | UPSALA S | AB1102 | 25 m | 1:28.56 | |
55 | 307 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | AE8100 | 50 m | 1:29.68 | |
56 | 476 | Sverker Samuel | 2001 | UPSALA S | AN7301 | 50 m | 1:30.27 | |
57 | 153 | Katana Daniel | 1998 | KARLSKO SF | AM8998 | 25 m | 1:31.70 | |
58 | 347 | Welin-Berger Philip | 1999 | SÖDERTÄLJE | AF3199 | 25 m | 1:32.29 | |
59 | 367 | Gorantsyan David | 2000 | UPSALA S | AT3700 | 25 m | 1:33.12 | |
60 | 112 | Carlsson Adam | 2001 | HARNÄS SKU | AK1901 | 50 m | 1:33.43 | |
61 | 298 | Gustavsson Nisse | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE5701 | 25 m | 1:33.80 | |
62 | 343 | Tossavainen Henry | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE0901 | 25 m | 1:34.88 | |
63 | 385 | Nystrand Edwin | 2002 | UPSALA S | AE8902 | 25 m | 1:35.26 | |
64 | 398 | Wallin Loke | 1999 | UPSALA S | AD6399 | 50 m | 1:35.67 | |
65 | 284 | Bystedt Axel | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE6701 | 25 m | 1:36.14 | |
66 | 97 | Hansson Tim | 2001 | FALUN | AM7101 | 25 m | 1:36.89 | |
67 | 408 | Björk Linus | 2002 | VÄSTERÅS | AB6902 | 25 m | 1:38.90 | |
68 | 325 | Oerther Theo | 2003 | SÖDERTÄLJE | AF0503 | 25 m | 1:39.00 | |
69 | 458 | Thungren Daniel | 1999 | HK SIM | AV9599 | 25 m | 1:40.26 | |
70 | 195 | Persson Elias | 2002 | SS MORA | AA7502 | 25 m | 1:42.39 | |
71 | 190 | Grudin Ludvig | 2001 | SS MORA | AO8301 | 25 m | 1:43.47 | |
72 | 313 | Lindelöf Viktor | 2003 | SÖDERTÄLJE | AF9303 | 25 m | 1:43.54 | |
73 | 301 | Hellberg Robert | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE7701 | 50 m | 1:43.81 | |
74 | 420 | Holmberg Jonathan | 2000 | VÄSTERÅS | AT1300 | 25 m | 1:44.25 | |
75 | 181 | Orréll Willy | 2000 | KÖPINGS SS | AT9300 | 25 m | 1:44.90 | |
76 | 403 | Wohlin Axel | 2001 | UPSALA S | AK2501 | 25 m | 1:45.26 | |
77 | 361 | Fischer Jonatan | 2001 | UPSALA S | AM1301 | 25 m | 1:45.89 | |
78 | 516 | Szabo Gellert | 2001 | VÄSTERÅS | AM6901 | 25 m | 1:50.01 | EFT |
79 | 432 | Engström Markus | 2001 | ÖSA | AN5701 | 25 m | 1:52.07 | |
80 | 332 | Runfjäll Casper | 2002 | SÖDERTÄLJE | AJ7102 | 25 m | 1:54.44 | |
81 | 280 | Bergstrand Erik | 2002 | SÖDERTÄLJE | AD3102 | 25 m | 1:58.75 | |
82 | 276 | Bachir Gabriel | 2000 | SÖDERTÄLJE | AP2300 | 50 m | 2:06.83 | |
83 | 399 | Wallin Max | 2001 | UPSALA S | AE0301 | 25 m | 2:07.26 | |
84 | 400 | Wallin Noel | 2001 | UPSALA S | AE1301 | 25 m | 2:11.79 | |
85 | 211 | Stocker Felix | 2002 | OXELÖSUND | AN9302 | 50 m | ||
86 | 418 | Fahlén Max | 2001 | VÄSTERÅS | AM1101 | 50 m | ||
87 | 440 | Wallin Anton | 2000 | ÖSA | AM7700 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 31 maj 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:53 |