Program för UGP3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
GSim och S02 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
199 |
5 |
Elliot Iséni |
2003 |
AF1103 |
MASS |
|
25m |
1:43.42 |
159 |
6 |
Mathias Abrahamsson |
2003 |
AG7303 |
MASS |
|
25m |
1:54.90 |
285 |
7 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:39.16 |
60 |
2 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:38.22 |
74 |
3 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:31.61 |
260 |
4 |
Jacob Berger |
2002 |
AB3502 |
S 02 |
|
25m |
1:30.45 |
147 |
5 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:29.48 |
214 |
6 |
Gustav Lundin |
2001 |
AO2701 |
MASS |
|
25m |
1:29.82 |
235 |
7 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
25m |
1:31.07 |
293 |
8 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
AK2701 |
S 02 |
|
25m |
1:34.59 |
38 |
9 |
Archie Gardine |
2000 |
AU9700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:38.40 |
185 |
10 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
1:41.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Nathanael Schramm |
1999 |
AS2799 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:25.40 |
186 |
2 |
Felix Fredin |
2000 |
AO2300 |
MASS |
|
25m |
1:24.70 |
69 |
3 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.30 |
120 |
4 |
Kevin Norlin |
2000 |
AV3700 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:22.56 |
331 |
5 |
David Olsson |
1999 |
AO6799 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:21.89 |
148 |
6 |
Simon Johansson |
2002 |
AC8702 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:22.53 |
12 |
7 |
Alexander Vandija |
2000 |
AL5900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:22.96 |
218 |
8 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
25m |
1:24.67 |
348 |
9 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:24.92 |
220 |
10 |
Gilbert Olsson |
2001 |
AO5701 |
MASS |
|
25m |
1:28.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
19 |
1 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.22 |
200 |
2 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
25m |
1:20.72 |
7 |
3 |
Axel Lindmark |
1999 |
AO9599 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:19.65 |
90 |
4 |
Ludvig Sohlberg |
1999 |
AD5199 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:18.78 |
43 |
5 |
Pär Jansson |
1999 |
AT2999 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.49 |
5 |
6 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:18.63 |
258 |
7 |
Hampus Bengtsson |
2000 |
AT7700 |
S 02 |
|
25m |
1:19.38 |
212 |
8 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
25m |
1:20.46 |
290 |
9 |
Simon Schariot |
1998 |
AD3198 |
S 02 |
|
25m |
1:20.90 |
46 |
10 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Emil Tiger |
2000 |
AO4300 |
MASS |
|
25m |
1:18.39 |
94 |
2 |
August Bremander |
1999 |
AR6199 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:17.56 |
96 |
3 |
Vincent Dauvergne |
2000 |
AU2700 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:17.26 |
307 |
4 |
Samuel Alaei |
2001 |
AG7101 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:16.76 |
190 |
5 |
Victor Garcia Blombäck |
2001 |
AR5501 |
MASS |
|
25m |
1:16.07 |
80 |
6 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:16.55 |
278 |
7 |
Gustav Karlsson |
2000 |
AG0300 |
S 02 |
|
25m |
1:17.19 |
284 |
8 |
Adam Mahdi |
1999 |
AM9199 |
S 02 |
|
25m |
1:17.31 |
132 |
9 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:17.61 |
323 |
10 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:18.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
25m |
1:15.28 |
15 |
2 |
Lucas Johansson |
1997 |
AJ0397 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:13.96 |
70 |
3 |
William Segerdahl |
2001 |
AI4301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:12.73 |
355 |
4 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
AG4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:12.03 |
301 |
5 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
AK4999 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:11.97 |
346 |
6 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:12.02 |
39 |
7 |
Ruben Gravander Öfwerman |
1998 |
AV6398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:12.36 |
35 |
8 |
Lukas Engström |
1998 |
AO0998 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.33 |
175 |
9 |
Oliver Einarsson |
2000 |
AO0300 |
MASS |
|
25m |
1:15.17 |
358 |
10 |
Markus Hjält |
1999 |
AG1999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:15.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
56 |
1 |
Oscar Linder |
2000 |
AU8700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.41 |
93 |
2 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
AP1799 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:10.86 |
146 |
3 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:10.05 |
3 |
4 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:09.39 |
219 |
5 |
Daniel Någård |
2001 |
AE0701 |
MASS |
|
25m |
1:09.12 |
351 |
6 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:09.15 |
72 |
7 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.58 |
236 |
8 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
1:10.41 |
87 |
9 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:11.13 |
184 |
10 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
1:11.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
8 |
1 |
Arvid Lundgren |
1997 |
AX5597 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:08.53 |
299 |
2 |
Jesper Eriksson |
1999 |
AO5799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:08.01 |
111 |
3 |
Gustav Johansson |
1999 |
AK3399 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:07.27 |
115 |
4 |
Elias Lidberg |
2000 |
AR1300 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:07.08 |
95 |
5 |
Arian Danai |
1997 |
AR9397 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:06.94 |
246 |
6 |
Kasper Trolltoft |
1995 |
AX9195 |
MASS |
|
25m |
1:07.03 |
54 |
7 |
Simon Kärrsjö |
1998 |
AQ4398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.11 |
356 |
8 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:07.44 |
114 |
9 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:08.20 |
295 |
10 |
Christian Söderlund |
1998 |
AD2198 |
S 02 |
|
25m |
1:08.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
1 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:06.68 |
265 |
2 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
25m |
1:06.02 |
296 |
3 |
Leo Vartoomian |
2000 |
AJ1300 |
S 02 |
|
25m |
1:05.92 |
349 |
4 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:05.31 |
224 |
5 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
1:04.82 |
65 |
6 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.97 |
339 |
7 |
Pontus Sundström |
1998 |
AD8398 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:05.77 |
337 |
8 |
Max Ström |
2000 |
AK2300 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:05.95 |
112 |
9 |
Max Karlsson |
1999 |
AG2999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:06.40 |
334 |
10 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:06.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Tom Kristofferson |
1998 |
AN5398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.66 |
26 |
2 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.37 |
141 |
3 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:03.84 |
312 |
4 |
Martin Andersson |
1998 |
AE0798 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:02.68 |
176 |
5 |
Jonathan Ekelund |
1999 |
AA4999 |
MASS |
|
25m |
1:02.52 |
25 |
6 |
Eric Björkner |
1998 |
AS9998 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:02.56 |
41 |
7 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:03.12 |
30 |
8 |
Sherman Cheng |
1999 |
AJ0399 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.11 |
13 |
9 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:04.49 |
174 |
10 |
Kyle Cöster |
1997 |
AP9397 |
MASS |
|
25m |
1:04.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
226 |
1 |
David Pålsson |
1996 |
AM1996 |
MASS |
|
25m |
1:01.94 |
287 |
2 |
Sebastian Paling |
1997 |
AE9797 |
S 02 |
|
25m |
1:01.52 |
177 |
3 |
Joel Eliasson |
1998 |
AN3198 |
MASS |
|
25m |
1:01.10 |
135 |
4 |
Albin Wigert |
1997 |
AR1597 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:00.62 |
249 |
5 |
Karl Zimmerman |
1998 |
AD1598 |
MASS |
|
50m |
1:00.03 |
264 |
6 |
Jesper Böhn |
1998 |
AD5998 |
S 02 |
|
25m |
1:00.46 |
137 |
7 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:00.93 |
85 |
8 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:01.30 |
1 |
9 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:01.71 |
165 |
10 |
Arvid Berntsson |
1996 |
AS7396 |
MASS |
|
25m |
1:02.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
340 |
1 |
Kalle Svensson |
1997 |
AB4797 |
UDDEVALLA |
|
25m |
59.76 |
359 |
2 |
David Zachrisson |
1996 |
AN0596 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
58.81 |
110 |
3 |
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
57.28 |
314 |
4 |
Simon Bodestig |
1996 |
AT7396 |
UDDEVALLA |
|
25m |
56.74 |
271 |
5 |
Elias Gausel |
1996 |
AE1196 |
S 02 |
|
25m |
53.31 |
268 |
6 |
Alexander Dimcevski |
1995 |
AJ8595 |
S 02 |
|
25m |
56.64 |
208 |
7 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
57.20 |
228 |
8 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
58.06 |
76 |
9 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
59.16 |
170 |
10 |
Oscar Brohammer |
1998 |
AG9998 |
MASS |
|
25m |
59.97 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
11:14 |
|