Program för UGP3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
GSim och S02 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
285 |
5 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
50m |
|
147 |
6 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
351 |
7 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Elliot Iséni |
2003 |
AF1103 |
MASS |
|
25m |
1:59.69 |
260 |
2 |
Jacob Berger |
2002 |
AB3502 |
S 02 |
|
25m |
1:51.56 |
293 |
3 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
AK2701 |
S 02 |
|
25m |
1:48.57 |
235 |
4 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
50m |
1:45.72 |
218 |
5 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
25m |
1:42.98 |
189 |
6 |
Oscar Garcia Blombäck |
2003 |
AH5903 |
MASS |
|
25m |
1:43.99 |
77 |
7 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:48.19 |
43 |
8 |
Pär Jansson |
1999 |
AT2999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:49.40 |
38 |
9 |
Archie Gardine |
2000 |
AU9700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:52.27 |
159 |
10 |
Mathias Abrahamsson |
2003 |
AG7303 |
MASS |
|
25m |
2:01.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:41.14 |
214 |
2 |
Gustav Lundin |
2001 |
AO2701 |
MASS |
|
25m |
1:40.35 |
220 |
3 |
Gilbert Olsson |
2001 |
AO5701 |
MASS |
|
25m |
1:39.10 |
19 |
4 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:38.50 |
90 |
5 |
Ludvig Sohlberg |
1999 |
AD5199 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:36.73 |
212 |
6 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
25m |
1:37.79 |
46 |
7 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:38.65 |
74 |
8 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:39.49 |
348 |
9 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:40.86 |
10 |
10 |
Nathanael Schramm |
1999 |
AS2799 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:41.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Felix Fredin |
2000 |
AO2300 |
MASS |
|
25m |
1:34.75 |
7 |
2 |
Axel Lindmark |
1999 |
AO9599 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:33.68 |
290 |
3 |
Simon Schariot |
1998 |
AD3198 |
S 02 |
|
25m |
1:32.70 |
273 |
4 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
25m |
1:30.83 |
323 |
5 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:30.41 |
200 |
6 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
25m |
1:30.82 |
120 |
7 |
Kevin Norlin |
2000 |
AV3700 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:32.01 |
80 |
8 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:33.61 |
258 |
9 |
Hampus Bengtsson |
2000 |
AT7700 |
S 02 |
|
25m |
1:34.53 |
3 |
10 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:36.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:29.48 |
59 |
2 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:28.87 |
175 |
3 |
Oliver Einarsson |
2000 |
AO0300 |
MASS |
|
25m |
1:28.31 |
39 |
4 |
Ruben Gravander Öfwerman |
1998 |
AV6398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:27.99 |
346 |
5 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:27.22 |
180 |
6 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
25m |
1:27.45 |
12 |
7 |
Alexander Vandija |
2000 |
AL5900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:28.18 |
87 |
8 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:28.52 |
244 |
9 |
Emil Tiger |
2000 |
AO4300 |
MASS |
|
25m |
1:28.95 |
307 |
10 |
Samuel Alaei |
2001 |
AG7101 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:30.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
1:26.33 |
93 |
2 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
AP1799 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.06 |
337 |
3 |
Max Ström |
2000 |
AK2300 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:24.60 |
146 |
4 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:23.47 |
349 |
5 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:23.17 |
331 |
6 |
David Olsson |
1999 |
AO6799 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:23.29 |
16 |
7 |
Viktor Johansson |
1998 |
AL7798 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:23.90 |
56 |
8 |
Oscar Linder |
2000 |
AU8700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:24.67 |
190 |
9 |
Victor Garcia Blombäck |
2001 |
AR5501 |
MASS |
|
25m |
1:26.09 |
69 |
10 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:26.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
96 |
1 |
Vincent Dauvergne |
2000 |
AU2700 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:21.56 |
356 |
2 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:20.87 |
70 |
3 |
William Segerdahl |
2001 |
AI4301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:20.57 |
299 |
4 |
Jesper Eriksson |
1999 |
AO5799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:19.33 |
236 |
5 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
1:17.74 |
114 |
6 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:18.56 |
317 |
7 |
Rick Cuperus |
1999 |
AV2599 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:19.48 |
15 |
8 |
Lucas Johansson |
1997 |
AJ0397 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:20.59 |
72 |
9 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.46 |
54 |
10 |
Simon Kärrsjö |
1998 |
AQ4398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:22.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
1 |
Christian Söderlund |
1998 |
AD2198 |
S 02 |
|
25m |
1:16.47 |
141 |
2 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:16.14 |
25 |
3 |
Eric Björkner |
1998 |
AS9998 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.52 |
246 |
4 |
Kasper Trolltoft |
1995 |
AX9195 |
MASS |
|
25m |
1:14.60 |
312 |
5 |
Martin Andersson |
1998 |
AE0798 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:13.55 |
131 |
6 |
Simon Sundfors |
1996 |
AV4996 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:13.60 |
125 |
7 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.16 |
30 |
8 |
Sherman Cheng |
1999 |
AJ0399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.53 |
335 |
9 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:16.38 |
53 |
10 |
Tom Kristofferson |
1998 |
AN5398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
25m |
1:12.34 |
41 |
2 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.44 |
165 |
3 |
Arvid Berntsson |
1996 |
AS7396 |
MASS |
|
25m |
1:05.70 |
177 |
4 |
Joel Eliasson |
1998 |
AN3198 |
MASS |
|
25m |
1:05.34 |
268 |
5 |
Alexander Dimcevski |
1995 |
AJ8595 |
S 02 |
|
25m |
59.03 |
271 |
6 |
Elias Gausel |
1996 |
AE1196 |
S 02 |
|
25m |
1:04.74 |
76 |
7 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:05.62 |
314 |
8 |
Simon Bodestig |
1996 |
AT7396 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:08.61 |
226 |
9 |
David Pålsson |
1996 |
AM1996 |
MASS |
|
25m |
1:11.22 |
85 |
10 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:12.98 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2013 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
11:14 |
|