Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 55
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 55, 200m Medley Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Epcon KPA Konsult |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
173 |
1 |
Alva Söderberg |
2003 |
AP8803 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
175 |
2 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
184 |
3 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
50m |
|
318 |
4 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
159 |
5 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
198 |
6 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
50m |
|
188 |
7 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
|
166 |
8 |
Tilda Johansson |
2002 |
AE0802 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Julia Arthursson |
2000 |
AW7600 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
|
325 |
2 |
Tilde Persson |
2003 |
AC5403 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
327 |
3 |
Sabina Rosengren |
2003 |
AV1803 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
287 |
4 |
Felicia Hogea |
2001 |
BL3601 |
SK RAN |
|
50m |
|
90 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
|
96 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
LYNGBY |
|
50m |
|
328 |
7 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
181 |
8 |
Alice Carlqvist-Seger |
2004 |
AJ9404 |
KSLS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
50m |
|
10 |
2 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
25m |
3:51.85 |
421 |
3 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
SIM ENGELH |
|
50m |
3:34.66 |
291 |
4 |
Embla Hajdari |
2002 |
AQ8402 |
SK RAN |
|
25m |
3:30.00 |
364 |
5 |
Ronja Gingsjö |
2002 |
AS1802 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:33.72 |
196 |
6 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
25m |
3:50.94 |
393 |
7 |
Nora Persson |
1999 |
BD4899 |
YSTADS SS |
|
25m |
4:04.53 |
142 |
8 |
Anna Lapadatovic |
2001 |
BP3401 |
HS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
Eleonora Zdravkovic |
2000 |
BH3600 |
SK RAN |
|
25m |
3:26.56 |
292 |
2 |
Elvira Lundqvist |
2000 |
BH2600 |
SK RAN |
|
25m |
3:23.66 |
254 |
3 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
3:21.12 |
268 |
4 |
Emilia Ohlsson |
2001 |
BH7201 |
POSEIDON |
|
25m |
3:17.00 |
199 |
5 |
Astrid Olsson |
2002 |
AA0802 |
KSLS |
|
25m |
3:17.63 |
249 |
6 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
25m |
3:22.39 |
258 |
7 |
Astrid Hemmingsson |
2000 |
BD5400 |
POSEIDON |
|
50m |
3:23.71 |
359 |
8 |
Victoria Evaldsson |
2000 |
BI0200 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:29.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
335 |
1 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
3:15.20 |
191 |
2 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
50m |
3:14.32 |
394 |
3 |
Sonja Persson |
2001 |
BD7801 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:12.78 |
313 |
4 |
Anna-Louisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
3:10.46 |
241 |
5 |
Enya Holgersson |
2002 |
AG0402 |
OSBY SS |
|
25m |
3:12.03 |
323 |
6 |
My Palm |
2001 |
AV2601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:13.39 |
297 |
7 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
3:14.33 |
320 |
8 |
Erica Krantz |
2001 |
AW0401 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:15.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Wilma Carlsson |
2000 |
AV0600 |
SIM ENGELH |
|
25m |
3:09.24 |
269 |
2 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
3:05.76 |
238 |
3 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
50m |
3:05.05 |
298 |
4 |
Philippa Revstedt |
1999 |
BC8499 |
SK RAN |
|
50m |
3:04.57 |
309 |
5 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
25m |
3:05.05 |
150 |
6 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
25m |
3:05.73 |
404 |
7 |
Maja Åkesson |
2002 |
AJ6402 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:08.55 |
261 |
8 |
Noemi Karlsson |
2001 |
BQ5801 |
POSEIDON |
|
25m |
3:10.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
242 |
1 |
Evelina Håkansson |
2002 |
AI8202 |
OSBY SS |
|
25m |
3:04.17 |
301 |
2 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
BC7499 |
SK RAN |
|
50m |
3:03.17 |
403 |
3 |
Ellen Åkesson |
1999 |
AI8699 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:02.21 |
111 |
4 |
Frida Toudal |
2001 |
0196AU |
RØNNE |
|
25m |
3:01.47 |
286 |
5 |
Mathilda Herlin |
2001 |
AK9201 |
SK RAN |
|
50m |
3:01.66 |
311 |
6 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
3:02.80 |
419 |
7 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
SIM ENGELH |
|
25m |
3:03.71 |
155 |
8 |
Tove Sjunnesson |
2000 |
BM9400 |
HS |
|
25m |
3:04.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
349 |
1 |
Tilda Vesterlund Kocsis |
1999 |
AW4699 |
SK SYDSIM |
|
50m |
3:01.28 |
343 |
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:58.93 |
251 |
3 |
Andrea Prai |
2001 |
AI3201 |
OSBY SS |
|
50m |
2:58.00 |
331 |
4 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
AT7801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:56.33 |
348 |
5 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:56.95 |
109 |
6 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
2:58.13 |
123 |
7 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
2:59.99 |
383 |
8 |
Karolina Nilsson |
1999 |
AI7699 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:01.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
344 |
1 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
AF3800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:55.89 |
308 |
2 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
25m |
2:53.93 |
341 |
3 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:52.95 |
315 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:52.49 |
280 |
5 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
50m |
2:52.77 |
72 |
6 |
Mia Søgaard |
2001 |
0112AC |
MK 31 |
|
25m |
2:53.73 |
56 |
7 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
MK 31 |
|
50m |
2:54.09 |
274 |
8 |
Linn Tufvesson |
2001 |
AT5201 |
POSEIDON |
|
25m |
2:56.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
50m |
2:52.02 |
346 |
2 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:48.65 |
168 |
3 |
Thelma Jöhncke |
1999 |
BM6299 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:47.88 |
388 |
4 |
Julia Olsson |
1997 |
AH7297 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:44.90 |
174 |
5 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:47.10 |
53 |
6 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
MK 31 |
|
50m |
2:48.61 |
62 |
7 |
Helena Marmetschke |
1997 |
9768AJ |
MK 31 |
|
50m |
2:50.66 |
64 |
8 |
Karen Mørch |
1998 |
9846AK |
MK 31 |
|
50m |
2:52.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
399 |
1 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:41.60 |
405 |
2 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:40.76 |
70 |
3 |
Mille Rask Sander |
1999 |
9948AJ |
MK 31 |
|
25m |
2:40.44 |
55 |
4 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
MK 31 |
|
25m |
2:40.19 |
117 |
5 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:40.43 |
446 |
6 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:40.66 |
375 |
7 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:41.14 |
114 |
8 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
25m |
2:42.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
50m |
2:39.28 |
69 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK 31 |
|
25m |
2:37.92 |
48 |
3 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
50m |
2:36.07 |
49 |
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
MK 31 |
|
25m |
2:34.87 |
115 |
5 |
Freja Englund |
1997 |
9726AP |
HILLERØD |
|
25m |
2:35.09 |
385 |
6 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:37.59 |
454 |
7 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:38.10 |
67 |
8 |
Josefine B Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
50m |
2:39.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
25m |
2:32.49 |
120 |
2 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
25m |
2:31.23 |
256 |
3 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
25m |
2:26.62 |
373 |
4 |
Eljena Knutsson |
1992 |
AE2892 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:22.14 |
167 |
5 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:23.32 |
1 |
6 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
AL6696 |
SK RAN |
|
25m |
2:27.01 |
400 |
7 |
Marie Topphem |
1995 |
AF9295 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:32.25 |
121 |
8 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:33.56 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2014 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:08 |
|