Program för Sollentuna simfestival 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
Sollentuna Simfestival 2013 |
|
Utskriftsdatum |
23 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Sollentuna |
|
Utskriftstid |
14:58 |
|
|
Arrangör |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 mars 2013 |
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
Filip Rickhamn |
1999 |
AB5999 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:37.01 |
316 |
3 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.74 |
77 |
4 |
Oscar Törnquist |
2000 |
AM9300 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:21.67 |
319 |
5 |
John Sun |
2002 |
AD4302 |
TUREBERG |
|
25m |
1:24.76 |
312 |
6 |
Isak Nordin |
2001 |
AK3501 |
TUREBERG |
|
25m |
1:28.35 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Anton Brutar |
1999 |
AS9199 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:21.62 |
83 |
2 |
Stefanos Vouitovits Botis |
1997 |
AY3997 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:21.10 |
341 |
3 |
Daniel Redelius |
2000 |
AT7300 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:19.50 |
23 |
4 |
Nicklas Xia |
1998 |
AG5798 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.51 |
10 |
5 |
Sven Jansson |
1999 |
AC6199 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.59 |
330 |
6 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:19.53 |
248 |
7 |
Marcus Boman |
2000 |
AE4700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Steve Xia |
1996 |
AQ2996 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.41 |
66 |
2 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
AI3701 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.17 |
75 |
3 |
Hugo Strandberg |
1999 |
AK0999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:16.05 |
17 |
4 |
Sebastian Schüler |
1998 |
AM3198 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:15.34 |
343 |
5 |
Elias Törnqvist |
1999 |
AL8999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:15.74 |
345 |
6 |
Oscar Wahlström |
1999 |
AI0399 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:17.81 |
76 |
7 |
David Toreborg |
1999 |
AQ5999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Erik Johnsson |
1997 |
AH5197 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:15.08 |
342 |
2 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:13.38 |
299 |
3 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
1:11.48 |
84 |
4 |
Thomas Agrenius Gustafsson |
1994 |
BA6394 |
KANAANS SS |
|
25m |
1:10.50 |
53 |
5 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
DANDERYD |
|
25m |
1:10.75 |
107 |
6 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:12.11 |
335 |
7 |
Jesper Nyman |
1998 |
AP2598 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:14.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Tim Schüler |
1996 |
AQ1996 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:09.33 |
246 |
2 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.09 |
54 |
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
1:07.67 |
59 |
4 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
1:06.81 |
50 |
5 |
Adam Ekblom |
1998 |
AT3398 |
DANDERYD |
|
25m |
1:07.58 |
279 |
6 |
Erik Olsson Sande |
1999 |
AE8999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.92 |
25 |
7 |
Jacob Öberg |
1997 |
AX1397 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:09.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Andreas Koufakis |
1998 |
AQ5598 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:06.63 |
190 |
2 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:06.35 |
41 |
3 |
Kasper Sund |
1994 |
AP9794 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:06.14 |
141 |
4 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
1:04.30 |
361 |
5 |
Jonas Fellman |
1999 |
|
IFÅ |
|
25m |
1:04.70 |
281 |
6 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.34 |
28 |
7 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:06.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Felipe Holguin |
1997 |
AU9797 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:04.28 |
244 |
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.78 |
261 |
3 |
Edwin Häger |
1999 |
AQ9999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.25 |
139 |
4 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
1:02.42 |
159 |
5 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.68 |
188 |
6 |
Cristian de Andrade |
1996 |
AT6796 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.70 |
334 |
7 |
Alexander Lund |
1998 |
AL3198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:03.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Didrik Bergström |
1998 |
AV5798 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.18 |
195 |
2 |
Viktor Jändel |
1996 |
AV6196 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:01.60 |
152 |
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
1:01.08 |
65 |
4 |
Filip Forsman |
1997 |
AU6197 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:00.82 |
201 |
5 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:01.07 |
128 |
6 |
Axel Gudehn |
1998 |
AL4398 |
SKK |
|
25m |
1:01.13 |
14 |
7 |
Daniel Nyström |
1994 |
AW7594 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:02.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Andreas Forsell |
1996 |
AU5196 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:00.76 |
207 |
2 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:00.18 |
302 |
3 |
Emil Forsberg |
1995 |
AR0595 |
TUREBERG |
|
25m |
59.51 |
213 |
4 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.31 |
22 |
5 |
Victor Wågström |
1994 |
AY0394 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
59.47 |
291 |
6 |
Calle Westberg |
1995 |
AT9795 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.11 |
183 |
7 |
Zack Abelsson |
1998 |
AD4398 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:00.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
59.01 |
110 |
2 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
58.25 |
157 |
3 |
Patrik Jansson |
1995 |
AV3395 |
SKURU IK |
|
25m |
58.10 |
166 |
4 |
Petter Lindberg |
1997 |
AJ2797 |
SKURU IK |
|
25m |
57.92 |
211 |
5 |
Marcus Stolt |
1995 |
AQ3595 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
57.93 |
39 |
6 |
Tobias Rindå |
1995 |
AB8195 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
58.23 |
158 |
7 |
Martin Jareman |
1996 |
AN9396 |
SKURU IK |
|
25m |
58.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Hannes Hjärne |
1997 |
AF7797 |
SKURU IK |
|
25m |
57.71 |
212 |
2 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
AY9195 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
57.39 |
277 |
3 |
Oskar Nilsson |
1995 |
AD6595 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.29 |
97 |
4 |
Tobias Westholm |
1996 |
AA1196 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
57.22 |
176 |
5 |
Jack Sjölund |
1995 |
AZ9795 |
SKURU IK |
|
25m |
57.25 |
294 |
6 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.33 |
123 |
7 |
Ossian Ankarberg |
1996 |
AX6196 |
SKK |
|
25m |
57.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
David Stalberg |
1996 |
AJ8596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
57.00 |
198 |
2 |
Markus Kron |
1994 |
AP2994 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
56.94 |
51 |
3 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
DANDERYD |
|
25m |
56.75 |
151 |
4 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
25m |
56.34 |
147 |
5 |
Axel Bååthe |
1997 |
AQ6597 |
SKURU IK |
|
25m |
56.42 |
89 |
6 |
Magnus Prejner |
1991 |
AU6991 |
KANAANS SS |
|
25m |
56.84 |
133 |
7 |
Ossian Lönn |
1996 |
AX2996 |
SKK |
|
25m |
57.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
88 |
1 |
Arvid Persson |
1990 |
AI5990 |
KANAANS SS |
|
25m |
56.10 |
292 |
2 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
TÄBY SIM |
|
25m |
56.08 |
193 |
3 |
Joel Huth |
1996 |
AK1596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
54.70 |
200 |
4 |
Simon Lund |
1989 |
AM1389 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
54.07 |
2 |
5 |
Anton Blomquist |
1995 |
AK1995 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
54.62 |
91 |
6 |
Adam Alstermark |
1996 |
AS9196 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
55.90 |
205 |
7 |
Andreas Persson |
1996 |
AK2596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
56.10 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
23 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE |
Utskriftstid |
14:58 |
|