Startliste for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2013 |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2013 |
|
|
Stævne by |
Frederikshavn |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2013 |
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
262 |
4 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
0393AG |
AALBORG |
|
25m |
|
356 |
5 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
|
252 |
6 |
Lucas T. Birkkjær |
2002 |
0265AH |
AALBORG |
|
25m |
|
281 |
7 |
Lukas Emil Lynge |
2001 |
0163AJ |
AALBORG |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
300 |
2 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
25m |
|
159 |
3 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
BSK08 |
|
25m |
|
265 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
AALBORG |
|
25m |
|
313 |
5 |
Jelmer de Zee |
2003 |
0397AF |
AALBORG |
|
25m |
|
318 |
6 |
Victor Bech |
2002 |
0219AI |
THISTED |
|
25m |
|
322 |
7 |
Magnus Hilstrøm |
2001 |
0135AJ |
THISTED |
|
25m |
|
315 |
8 |
Valdemar G. Christensen |
2002 |
0207AK |
AALBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
355 |
2 |
David Johansen |
2001 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
1:59.69 |
136 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
25m |
1:54.66 |
196 |
4 |
Nikolai Sander |
2003 |
0371AF |
SMUT |
|
25m |
1:52.55 |
289 |
5 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
25m |
1:52.05 |
277 |
6 |
Simon Kristiansen |
2003 |
0323AC |
AALBORG |
|
25m |
1:52.10 |
180 |
7 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
0289AI |
SMUT |
|
25m |
1:53.54 |
116 |
8 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
S 68 |
|
25m |
1:57.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
293 |
2 |
Nicklas Pedersen |
2001 |
0181AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:48.68 |
284 |
3 |
Anton Mark Mouritzen |
2001 |
0183AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:41.79 |
197 |
4 |
Andreas Andersen |
2001 |
0121AD |
JARL |
|
25m |
1:29.32 |
206 |
5 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
1:22.01 |
185 |
6 |
Malthe Levisen |
2001 |
0143AF |
SMUT |
|
25m |
1:28.41 |
222 |
7 |
Morten Kolbe Thomsen |
2001 |
0149AD |
SKAGEN |
|
25m |
1:31.58 |
310 |
8 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
25m |
1:44.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|