Startliste for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2013 |
|
Udskriftsdato |
02 februar 2013 |
|
|
Stævne by |
Frederikshavn |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2013 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
312 |
3 |
Johanne Westergaard |
2002 |
0256AI |
AALBORG |
|
25m |
|
344 |
4 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
25m |
|
251 |
5 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
AALBORG |
|
25m |
|
339 |
6 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
|
371 |
7 |
Camilla R Nielsen |
2003 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
Lise Lindemann Larsen |
2002 |
|
THISTED |
|
25m |
|
137 |
3 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
2:19.09 |
326 |
4 |
Helena Kristensen |
2000 |
0008AP |
THISTED |
|
25m |
2:09.66 |
198 |
5 |
Sofie Amalie Bøss |
2001 |
0128AK |
JARL |
|
25m |
2:01.83 |
269 |
6 |
Cecilie Holst |
2002 |
0204AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:06.50 |
331 |
7 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
2:17.69 |
325 |
8 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
2:27.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
342 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:00.21 |
370 |
3 |
Cecilie Prior |
2002 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
1:56.69 |
302 |
4 |
Sofie Hein Rimmen |
2002 |
0224AD |
AALBORG |
|
25m |
1:53.89 |
324 |
5 |
Johanne Kappel |
1999 |
9908AY |
THISTED |
|
25m |
1:52.54 |
263 |
6 |
Frederikke G. Christensen |
2000 |
0068AR |
AALBORG |
|
25m |
1:53.77 |
12 |
7 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
0088AU |
AABYBRO |
|
25m |
1:54.33 |
307 |
8 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
1:57.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
1:51.14 |
372 |
3 |
Freja Rold Nielsen |
1999 |
9982AB |
SØHESTEN |
|
25m |
1:50.86 |
270 |
4 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:48.98 |
153 |
5 |
Line Schou Pedersen |
2000 |
0038AY |
NORD |
|
25m |
1:48.33 |
259 |
6 |
Isabella Brøgger-Andersen |
2000 |
0034BL |
AALBORG |
|
25m |
1:48.94 |
283 |
7 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
1:50.13 |
360 |
8 |
Rikke Blach |
1997 |
9796AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:51.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
Waraphorn Champeng |
1999 |
9992AX |
NORD |
|
25m |
1:46.60 |
133 |
3 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:44.62 |
258 |
4 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:43.89 |
127 |
5 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:42.48 |
275 |
6 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
1:42.59 |
194 |
7 |
Michelle Pedersen |
2000 |
0072AK |
SMUT |
|
25m |
1:43.96 |
266 |
8 |
Ida Vibjerg Hansen |
1999 |
9968AP |
AALBORG |
|
25m |
1:44.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
1:41.03 |
218 |
3 |
Maria Ottesen |
1999 |
9974AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:40.61 |
150 |
4 |
Sarah Nørhave |
1997 |
9746AX |
NORD |
|
25m |
1:40.42 |
203 |
5 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:40.11 |
220 |
6 |
Anne-Kathrine Sørensen |
1999 |
9944AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:40.38 |
361 |
7 |
Katrine Kristensen |
1997 |
9706AN |
SØHESTEN |
|
25m |
1:40.55 |
192 |
8 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
SMUT |
|
25m |
1:40.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
9848AU |
S 68 |
|
25m |
1:38.04 |
78 |
3 |
Cecilie N. Eftevand |
1999 |
9988AW |
S 68 |
|
25m |
1:36.88 |
131 |
4 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:36.42 |
103 |
5 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
0064AZ |
S 68 |
|
25m |
1:35.82 |
254 |
6 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
25m |
1:36.33 |
101 |
7 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
0056AS |
S 68 |
|
25m |
1:36.52 |
314 |
8 |
Caroline Zimmer |
1999 |
9948AU |
AALBORG |
|
25m |
1:37.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
Maria Ingvardsen |
1997 |
9738AX |
S 68 |
|
25m |
1:35.20 |
309 |
3 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:33.45 |
200 |
4 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
9978AQ |
JARL |
|
25m |
1:30.32 |
296 |
5 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:30.07 |
191 |
6 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
0038AI |
SMUT |
|
25m |
1:30.26 |
299 |
7 |
Ida Riber |
1999 |
9952AP |
AALBORG |
|
25m |
1:31.79 |
301 |
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:34.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
1:29.45 |
305 |
3 |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
9828AR |
AALBORG |
|
25m |
1:27.90 |
181 |
4 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
1:27.42 |
81 |
5 |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
9878BA |
S 68 |
|
25m |
1:23.91 |
102 |
6 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:26.57 |
303 |
7 |
Signe Rosendal |
2000 |
0042AN |
AALBORG |
|
25m |
1:27.55 |
340 |
8 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
25m |
1:29.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
02 februar 2013 |
Licens til Frederikshavn FI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|