Program för Sydsim LC Sprint Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Sydsim LC Sprint Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 februari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
15:12 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2013 |
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
SR: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008-07-16 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 28.21 2012-07-06 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
39.04 |
378 |
2 |
Oscar Olsson |
1999 |
AK2199 |
SJÖBO SS |
|
50m |
38.58 |
183 |
3 |
Filip Tretonius |
1999 |
AC3999 |
LANDSKRONA |
|
50m |
37.15 |
317 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
32.42 |
181 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
37.12 |
8 |
6 |
Willy Bai |
1999 |
AU0199 |
RONNEBY SS |
|
50m |
38.39 |
224 |
7 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
SS IDEN |
|
50m |
38.98 |
24 |
8 |
Rickard Wemlén |
2000 |
AF0900 |
MKK |
|
50m |
39.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
359 |
1 |
Anders Forslund |
1997 |
AC9397 |
YSTADS SS |
|
50m |
36.37 |
143 |
2 |
Dennis Åberg |
1998 |
AC3398 |
HS |
|
50m |
34.92 |
46 |
3 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
AG3197 |
MKK |
|
50m |
33.41 |
161 |
4 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.02 |
315 |
5 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
33.33 |
119 |
6 |
Joel Knutsson |
1997 |
AK5197 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
33.50 |
179 |
7 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
35.59 |
184 |
8 |
Salim Celikovic |
1998 |
AR5198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
36.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
360 |
1 |
Joachim Olsson |
1995 |
AC4795 |
YSTADS SS |
|
50m |
32.97 |
42 |
2 |
Oskar Möller |
1990 |
AN0590 |
MKK |
|
50m |
32.61 |
164 |
3 |
Arnold Svarrer |
1991 |
AR8591 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.39 |
99 |
4 |
Jacob Zeidler |
1994 |
AB5394 |
SK LÖDDE |
|
50m |
29.54 |
319 |
5 |
Ludvig Strand |
1994 |
AE5794 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.78 |
47 |
6 |
Anton Persson |
1994 |
AM7394 |
MKK |
|
50m |
32.60 |
300 |
7 |
Pontus Lindholm |
1994 |
AQ7194 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
32.97 |
301 |
8 |
Hampus Ny |
1990 |
AP1190 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
33.16 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
02 februari 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
15:12 |
|