Startliste for Copenhagen Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 323 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 50 m | 52.44 | |
2 | 291 | Klingberg Emil | 1987 | KVIK | 8705AB | 50 m | 53.23 | |
3 | 320 | Skafte Asger | 1996 | KVIK | 9631AA | 50 m | 53.57 | |
4 | 282 | Härstedt Rasmus | 1994 | KVIK | 9455AA | 50 m | 53.86 | |
5 | 15 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 54.15 | |
6 | 293 | Larsen Kristoffer Weber | 1993 | KVIK | 9357AC | 50 m | 55.26 | |
7 | 301 | Nielsen Marc Bach | 1994 | KVIK | 9495AG | 50 m | 55.64 | |
8 | 246 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 50 m | 56.56 | |
9 | 207 | Møldrup Marius | 1999 | AIF | 9977AI | 50 m | 58.66 | |
10 | 249 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | KVIK | 9821AG | 50 m | 58.98 | |
11 | 147 | Krogh Christoffer | 1997 | HØRSHOLM | 9767AG | 50 m | 59.39 | |
12 | 223 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | STT | 9921AF | 50 m | 59.63 | |
13 | 240 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 50 m | 59.96 | |
14 | 335 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:01.19 | |
15 | 364 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 1:01.45 | |
16 | 219 | Immerkjær Mathias | 1999 | STT | 9961AF | 50 m | 1:01.83 | |
17 | 245 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 50 m | 1:02.77 | |
18 | 251 | Skalbo Rasmus Gutfelt | 1998 | KVIK | 9809AM | 50 m | 1:02.99 | |
19 | 62 | Nielsen Emil D. | 1999 | HOVEDSTAD | 9911AF | 50 m | 1:03.45 | |
20 | 243 | Liljedahl Frederik | 1999 | KVIK | 9941AF | 50 m | 1:03.91 | |
21 | 351 | Lehn-Schiøler William | 2000 | GLADSAXE | 0073AF | 50 m | 1:04.49 | |
22 | 252 | Skifte Thor Friis | 1997 | KVIK | 9711AJ | 50 m | 1:04.50 | |
23 | 215 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | VI39 | 0081AA | 50 m | 1:04.91 | |
24 | 324 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 1:05.05 | |
25 | 369 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:05.88 | |
26 | 213 | Salmansen Mikkel | 2000 | VI39 | 0043AD | 50 m | 1:05.93 | |
27 | 225 | Sørensen Daniel | 1999 | STT | 9901AD | 50 m | 1:06.08 | |
28 | 186 | Norup Esben | 1996 | MK 31 | 9653AR | 50 m | 1:06.29 | |
29 | 354 | Maigaard Lasse | 2000 | GLADSAXE | 0023AB | 50 m | 1:06.61 | |
30 | 217 | Hougaard Nikolai | 1999 | STT | 9967AF | 50 m | 1:06.65 | |
31 | 129 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 50 m | 1:07.41 | |
32 | 353 | Ludvigsen Thyge | 1999 | GLADSAXE | 9953AJ | 50 m | 1:07.56 | |
33 | 212 | Mariegaard Valdemar | 1999 | VI39 | 9969AF | 50 m | 1:07.67 | |
34 | 210 | Hansen Mads Skøde | 1999 | VI39 | 9925AK | 50 m | 1:07.83 | |
35 | 214 | Sørensen Anders | 1999 | VI39 | 9905AC | 50 m | 1:07.85 | |
36 | 288 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 1:08.31 | |
37 | 72 | Sørensen Mads Munk | 1999 | HOVEDSTAD | 9973AG | 50 m | 1:09.09 | |
38 | 224 | Petersen Frederik Hatting | 2000 | STT | 0071AC | 50 m | 1:09.24 | |
39 | 321 | Storm Lukas | 1999 | KVIK | 9977AA | 50 m | 1:09.54 | |
40 | 357 | Mørkeberg Christian | 1999 | GLADSAXE | 9931AF | 50 m | 1:09.69 | |
41 | 325 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 1:09.71 | |
42 | 343 | Hansen Oscar Svane | 1999 | GLADSAXE | 9943AD | 50 m | 1:10.37 | |
43 | 361 | Presskorn Frederik | 2000 | GLADSAXE | 0061AB | 50 m | 1:11.09 | |
44 | 393 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:11.60 | |
45 | 268 | Damgaard Ole | 2002 | KVIK | 0205AA | 50 m | 1:12.49 | |
46 | 74 | Weilguny August | 2001 | HOVEDSTAD | 0131AF | 50 m | 1:12.55 | |
47 | 284 | Johansen Mike | 2001 | KVIK | 0159AC | 50 m | 1:12.96 | |
48 | 102 | Paulsen Jonas | 2001 | BIRKERØD | 0197AC | 50 m | 1:13.03 | |
49 | 137 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:13.09 | |
50 | 78 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 1:13.78 | |
51 | 164 | Andersen Roar | 2001 | MK 31 | 0183AA | 50 m | 1:13.86 | |
52 | 38 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 1:14.47 | |
53 | 302 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 1:14.54 | |
54 | 55 | Løvschal Rasmus Krogh | 2000 | HOVEDSTAD | 0011AD | 50 m | 1:15.64 | |
55 | 360 | Pedersen Thor Nilsson | 2000 | GLADSAXE | 0081AB | 50 m | 1:16.33 | |
56 | 110 | Torp Kristian | 2000 | BIRKERØD | 0083AC | 50 m | 1:16.50 | |
57 | 220 | Kawiani Sipan | 2000 | STT | 0013AC | 50 m | 1:16.66 | |
58 | 338 | Gosden Alexander Bendix | 2000 | GLADSAXE | 0077AK | 50 m | 1:18.09 | |
59 | 118 | Hartvig Asger | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 1:18.90 | |
60 | 117 | Hartvig Rune | 2000 | HØRSHOLM | 0039AH | 50 m | 1:19.88 | |
61 | 316 | Schlichtkrull Gustav | 2001 | KVIK | 0147AA | 50 m | 1:20.97 | |
62 | 398 | Petersen Christoffer D. | 2001 | HILLERØD | 0183AC | 50 m | 1:21.12 | |
63 | 306 | Palm-Henriksen Carl | 2000 | KVIK | 0087AD | 50 m | 1:21.85 | |
64 | 53 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:22.29 | ||
65 | 169 | El-Atbi Ali | 1998 | MK 31 | 50 m | 1:22.72 | ||
66 | 319 | Sidenius Gustav | 2001 | KVIK | 0103AI | 50 m | 1:23.14 | |
67 | 271 | Enevoldsen Emil Frovin | 2000 | KVIK | 0069AB | 50 m | 1:23.36 | |
68 | 61 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 1:23.66 | |
69 | 185 | Norup Andreas B | 1999 | MK 31 | 50 m | 1:23.98 | ||
70 | 274 | Hansen Arthur | 2002 | KVIK | 0281AD | 50 m | 1:24.80 | |
71 | 300 | Mortensen Kristian | 2000 | KVIK | 0015AN | 50 m | 1:25.27 | |
72 | 58 | Madsen Jens Bomgaard | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 1:25.75 | |
73 | 334 | Christiansen Frederik H | 2000 | GLADSAXE | 0031AI | 50 m | 1:26.15 | |
74 | 165 | Brylov Daniel | 2000 | MK 31 | 0063AA | 50 m | 1:26.30 | |
75 | 46 | Jensen Harry | 2002 | HOVEDSTAD | 0259AF | 50 m | 1:26.85 | |
76 | 67 | Pesic Aleksandar | 2001 | HOVEDSTAD | 0107AH | 50 m | 1:27.16 | |
77 | 385 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 1:28.13 | |
78 | 66 | Oxenvad Rud Sejr | 2001 | HOVEDSTAD | 0189AJ | 50 m | 1:29.83 | |
79 | 68 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 1:30.03 | |
80 | 177 | Larsen Carl Terp | 2001 | MK 31 | 50 m | 1:30.03 | ||
81 | 332 | Alanne Tristan | 2000 | GLADSAXE | 0011AQ | 50 m | 1:32.35 | |
82 | 179 | Latta Elia | 2002 | MK 31 | 0227AE | 50 m | 1:32.40 | |
83 | 138 | Hove Christoffer | 2002 | HØRSHOLM | 0241AD | 50 m | 1:33.25 | |
84 | 132 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 1:34.18 | |
85 | 175 | Kristoffersen Kristian A. | 2003 | MK 31 | 0355AF | 50 m | 1:38.42 | |
86 | 26 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 1:38.66 | |
87 | 25 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 1:39.35 | |
88 | 79 | Vidovic Alfred Klarskov | 2002 | HOVEDSTAD | 0291AG | 50 m | 1:39.56 | |
89 | 178 | Larsen Marius | 2003 | MK 31 | 0305AF | 50 m | 1:40.44 | |
90 | 50 | Koch-Mathews Kiran | 2002 | HOVEDSTAD | 0299AC | 50 m | 1:41.11 | |
91 | 30 | Desrues-Brytygier Thomas | 2001 | HOVEDSTAD | 0105AK | 50 m | 1:41.32 | |
92 | 386 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:41.36 | |
93 | 387 | Westphal Carl | 2002 | GLADSAXE | 0271AG | 50 m | 1:44.20 | |
94 | 33 | Fall Malik Emil | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:48.61 | ||
95 | 51 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:55.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:59 |