Program för Copenhagen Swim Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lørdag indledende
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
26 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:59 |
|
|
Arrangør |
Hovestadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 januar 2013 |
|
|
|
|
Løb 14, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.61 |
33 |
2 |
Malik Emil Fall |
2002 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.95 |
79 |
3 |
Alfred Klarskov Vidovic |
2002 |
0291AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.08 |
26 |
4 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.00 |
388 |
5 |
Oskar Vårdal |
2001 |
0135AL |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.00 |
30 |
6 |
Thomas Desrues-Brytygier |
2001 |
0105AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.06 |
50 |
7 |
Kiran Koch-Mathews |
2002 |
0299AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.63 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
55.90 |
332 |
2 |
Tristan Alanne |
2000 |
0011AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
52.92 |
58 |
3 |
Jens Bomgaard Madsen |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
50.77 |
319 |
4 |
Gustav Sidenius |
2001 |
0103AI |
KVIK |
|
50m |
47.88 |
66 |
5 |
Rud Sejr Oxenvad |
2001 |
0189AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
49.83 |
165 |
6 |
Daniel Brylov |
2000 |
0063AA |
MK 31 |
|
50m |
52.77 |
68 |
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
54.61 |
67 |
8 |
Aleksandar Pesic |
2001 |
0107AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
50m |
46.64 |
334 |
2 |
Frederik H Christiansen |
2000 |
0031AI |
GLADSAXE |
|
50m |
46.10 |
53 |
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.49 |
300 |
4 |
Kristian Mortensen |
2000 |
0015AN |
KVIK |
|
50m |
45.00 |
46 |
5 |
Harry Jensen |
2002 |
0259AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.18 |
102 |
6 |
Jonas Paulsen |
2001 |
0197AC |
BIRKERØD |
|
50m |
45.50 |
271 |
7 |
Emil Frovin Enevoldsen |
2000 |
0069AB |
KVIK |
|
50m |
46.16 |
61 |
8 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
46.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Jacob Krog Christoffersen |
2000 |
0039AK |
BIRKERØD |
|
50m |
44.80 |
116 |
2 |
Alexander Schiøtz |
2001 |
0111AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
43.20 |
185 |
3 |
Andreas B Norup |
1999 |
|
MK 31 |
|
50m |
42.00 |
108 |
4 |
Frederik Røginnd |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
41.93 |
345 |
5 |
Martin Holst |
2000 |
0087AI |
GLADSAXE |
|
50m |
41.98 |
164 |
6 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
MK 31 |
|
50m |
42.21 |
118 |
7 |
Asger Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
43.72 |
169 |
8 |
Ali El-Atbi |
1998 |
|
MK 31 |
|
50m |
45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Alexander Bendix Gosden |
2000 |
0077AK |
GLADSAXE |
|
50m |
40.93 |
354 |
2 |
Lasse Maigaard |
2000 |
0023AB |
GLADSAXE |
|
50m |
40.82 |
74 |
3 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
40.57 |
183 |
4 |
Halfdan H. Mørch |
2000 |
|
MK 31 |
|
50m |
39.86 |
72 |
5 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
40.08 |
268 |
6 |
Ole Damgaard |
2002 |
0205AA |
KVIK |
|
50m |
40.70 |
353 |
7 |
Thyge Ludvigsen |
1999 |
9953AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
40.91 |
55 |
8 |
Rasmus Krogh Løvschal |
2000 |
0011AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
41.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
38.96 |
213 |
2 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
50m |
37.39 |
75 |
3 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.14 |
163 |
4 |
Jakob Vismann |
1995 |
9535AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
29.75 |
293 |
5 |
Kristoffer Weber Larsen |
1993 |
9357AC |
KVIK |
|
50m |
30.39 |
212 |
6 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
35.66 |
150 |
7 |
Mikkel T. Madsen |
2000 |
0095AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
37.95 |
284 |
8 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
50m |
39.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Oscar Svane Hansen |
1999 |
9943AD |
GLADSAXE |
|
50m |
38.77 |
225 |
2 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
36.70 |
186 |
3 |
Esben Norup |
1996 |
9653AR |
MK 31 |
|
50m |
32.87 |
226 |
4 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
GSK |
|
50m |
28.03 |
148 |
5 |
Frederik Kühn |
1997 |
9741AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
30.26 |
88 |
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
34.50 |
109 |
7 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
37.50 |
43 |
8 |
Mathias Holdrup |
1999 |
9991AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Philip Schiøtz |
1999 |
9965AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
38.05 |
302 |
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
35.83 |
207 |
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
AIF |
|
50m |
32.24 |
291 |
4 |
Emil Klingberg |
1987 |
8705AB |
KVIK |
|
50m |
26.44 |
335 |
5 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
50m |
29.89 |
111 |
6 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
33.50 |
361 |
7 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
50m |
37.49 |
316 |
8 |
Gustav Schlichtkrull |
2001 |
0147AA |
KVIK |
|
50m |
39.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:59 |
|