Program för Copenhagen Swim Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 11, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 308 | Petersen Julie Brøndum | 1994 | KVIK | 9456AG | 50 m | 55.91 | |
2 | 279 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 57.74 | |
3 | 128 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.58 | |
4 | 19 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 1:00.79 | |
5 | 151 | Meyer Mette | 1995 | HØRSHOLM | 9512AF | 50 m | 1:01.05 | |
6 | 264 | Bender Daniella | 1996 | KVIK | 9616AB | 50 m | 1:01.45 | |
7 | 8 | Leth-Espensen Mathilde | 1995 | HOVEDSTAD | 9548AE | 50 m | 1:01.83 | |
8 | 7 | Delani Louise | 1984 | HOVEDSTAD | 8414AA | 50 m | 1:02.22 | |
9 | 47 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:04.78 | |
10 | 44 | Hvid Katrine | 1998 | HOVEDSTAD | 9882AH | 50 m | 1:05.68 | |
11 | 159 | Schulze Thea | 1998 | HØRSHOLM | 9896AF | 50 m | 1:06.08 | |
12 | 244 | Lohmann Celina | 1999 | KVIK | 9938AD | 50 m | 1:06.17 | |
13 | 35 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 1:06.44 | |
14 | 190 | Sander Mille Rask | 1999 | MK 31 | 9948AJ | 50 m | 1:06.55 | |
15 | 174 | Knudsen Rikke | 1998 | MK 31 | 9878AI | 50 m | 1:06.92 | |
16 | 158 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:07.13 | |
17 | 241 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 1:07.37 | |
18 | 222 | Nickelsen Josefine | 2001 | STT | 0146AO | 50 m | 1:07.48 | |
19 | 171 | Hjartardottir Saga | 1996 | MK 31 | 50 m | 1:07.97 | ||
20 | 233 | Andersen Laura | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 1:09.29 | |
21 | 181 | Mariner Sarah | 1998 | MK 31 | 9882AI | 50 m | 1:09.32 | |
22 | 254 | Therkelsen Olivia | 2000 | KVIK | 0082AD | 50 m | 1:09.69 | |
23 | 130 | Berry Tania | 1998 | HØRSHOLM | 9832AX | 50 m | 1:10.67 | |
24 | 276 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 50 m | 1:11.61 | |
25 | 392 | Brogaard Emma | 2001 | HILLERØD | 0134AM | 50 m | 1:11.67 | |
26 | 193 | Søgaard Lea | 1998 | MK 31 | 9836AB | 50 m | 1:11.92 | |
27 | 221 | Kristiansen Monica | 2001 | STT | 0108AB | 50 m | 1:12.25 | |
28 | 322 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:12.34 | |
29 | 401 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 1:12.42 | |
30 | 272 | Gregersen Kajsa | 2001 | KVIK | 0186AM | 50 m | 1:12.53 | |
31 | 48 | Kiilgaard Anne-Katrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AK | 50 m | 1:12.58 | |
32 | 218 | Huryn Xandra | 2001 | STT | 0138AB | 50 m | 1:13.24 | |
33 | 42 | Hoffmann Benedikte Dam | 2001 | HOVEDSTAD | 0144AB | 50 m | 1:13.50 | |
34 | 317 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 50 m | 1:13.56 | |
35 | 355 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:13.59 | |
36 | 403 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 1:14.93 | |
37 | 37 | Hansen Signe Fich | 2002 | HOVEDSTAD | 0248AC | 50 m | 1:15.24 | |
38 | 154 | Preisler Emilie Friis | 2000 | HØRSHOLM | 0014AP | 50 m | 1:15.29 | |
39 | 303 | Norden Victoria Martensen | 2001 | KVIK | 0196AD | 50 m | 1:15.55 | |
40 | 41 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 0298AA | 50 m | 1:16.48 | |
41 | 107 | Ryding Olivia Iris | 2001 | BIRKERØD | 0136AD | 50 m | 1:16.50 | |
42 | 172 | Høvring Mille Bruun | 2001 | MK 31 | 0156AG | 50 m | 1:16.89 | |
43 | 336 | Frederiksen Clara Malling | 2001 | GLADSAXE | 0188AG | 50 m | 1:17.09 | |
44 | 194 | Søgaard Mia | 2001 | MK 31 | 0112AC | 50 m | 1:18.23 | |
45 | 391 | Blomsterberg Thea | 2002 | HILLERØD | 0272AC | 50 m | 1:18.40 | |
46 | 123 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 1:18.56 | |
47 | 281 | Hvidt Hannah Hansen | 2000 | KVIK | 0082AO | 50 m | 1:19.19 | |
48 | 314 | Saxtoft Maya Isabella | 2000 | KVIK | 0042AK | 50 m | 1:19.68 | |
49 | 187 | Olsen Josephine | 2000 | MK 31 | 0074AA | 50 m | 1:19.72 | |
50 | 126 | Hinge Julie | 2000 | HØRSHOLM | 0076AR | 50 m | 1:20.30 | |
51 | 267 | Dahl Victoria | 2000 | KVIK | 0024AQ | 50 m | 1:20.67 | |
52 | 310 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:21.07 | |
53 | 368 | Stage Ida Sandvig | 2001 | GLADSAXE | 0138AM | 50 m | 1:21.22 | |
54 | 400 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 1:21.43 | |
55 | 125 | Nørby Caroline | 2001 | HØRSHOLM | 0178AF | 50 m | 1:21.51 | |
56 | 399 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 1:21.94 | |
57 | 307 | Pedersen Emma | 2002 | KVIK | 0258AA | 50 m | 1:22.48 | |
58 | 370 | Sørensen Emilie | 2001 | GLADSAXE | 0154AF | 50 m | 1:22.88 | |
59 | 372 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | GLADSAXE | 0278AD | 50 m | 1:23.00 | |
60 | 59 | Malberg Charlotte | 2002 | HOVEDSTAD | 0276AC | 50 m | 1:23.69 | |
61 | 348 | Jensen Mia B. Schrøder | 2001 | GLADSAXE | 0106AN | 50 m | 1:23.69 | |
62 | 292 | Krühlmann Sofie | 2002 | KVIK | 0288AE | 50 m | 1:23.91 | |
63 | 36 | Hansen Alma Kondrup | 2002 | HOVEDSTAD | 0244AF | 50 m | 1:24.22 | |
64 | 331 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:24.28 | |
65 | 333 | Bekker Hannah | 2001 | GLADSAXE | 0162AO | 50 m | 1:24.75 | |
66 | 127 | Runge Alba Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 1:25.02 | ||
67 | 381 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 50 m | 1:25.34 | |
68 | 262 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 50 m | 1:25.74 | |
69 | 344 | Hermannsen Caroline Sofie | 2001 | GLADSAXE | 0182AQ | 50 m | 1:25.95 | |
70 | 188 | Pedersen Selma Bruun | 2000 | MK 31 | 0064AA | 50 m | 1:26.48 | |
71 | 363 | Riis Asta | 2000 | GLADSAXE | 50 m | 1:26.54 | ||
72 | 54 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 1:27.51 | |
73 | 346 | Ingemann-Peterse Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:27.56 | |
74 | 350 | Lawætz Rebecca | 2002 | GLADSAXE | 0298AI | 50 m | 1:27.61 | |
75 | 24 | Bast Emilie Frederikke | 2002 | HOVEDSTAD | 0252AD | 50 m | 1:27.89 | |
76 | 342 | Hans Cassandra Louisa Lin | 2002 | GLADSAXE | 0226AM | 50 m | 1:27.89 | |
77 | 65 | Olsen Lea Overgård | 2002 | HOVEDSTAD | 0282AL | 50 m | 1:28.01 | |
78 | 124 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 1:28.10 | |
79 | 200 | Kristoffersen Anna Aabak | 2002 | MK 31 | 0288AL | 50 m | 1:29.28 | |
80 | 356 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:29.41 | |
81 | 173 | Høvring Sofie | 2004 | MK 31 | 0408AB | 50 m | 1:29.78 | |
82 | 49 | Kiilgaard Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0178AP | 50 m | 1:30.05 | |
83 | 359 | Pedersen Amalie Windfeld | 2002 | GLADSAXE | 0252AH | 50 m | 1:30.13 | |
84 | 105 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 1:30.50 | |
85 | 152 | Meyn Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 1:30.95 | ||
86 | 56 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 1:31.18 | |
87 | 135 | Graffe Anna | 2002 | HØRSHOLM | 0262AI | 50 m | 1:31.86 | |
88 | 340 | Grann Aya Bødker | 2002 | GLADSAXE | 0224AM | 50 m | 1:32.32 | |
89 | 289 | Kjærgaard Ellen | 2002 | KVIK | 0256AA | 50 m | 1:32.62 | |
90 | 83 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 1:32.82 | |
91 | 57 | Madsen Ditte Burmeister | 2003 | HOVEDSTAD | 0334AD | 50 m | 1:34.31 | |
92 | 39 | Have Marie Meyer | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AE | 50 m | 1:34.54 | |
93 | 311 | Rasmussen Beate Kristine | 2003 | KVIK | 0334AC | 50 m | 1:34.56 | |
94 | 167 | Drevskich Sofia | 2003 | MK 31 | 0318AA | 50 m | 1:34.68 | |
95 | 28 | Clausen Asta Holmegaard | 2002 | HOVEDSTAD | 0264AM | 50 m | 1:34.69 | |
96 | 390 | Ahlm Josephine | 2002 | HILLERØD | 50 m | 1:35.61 | ||
97 | 275 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 1:36.41 | |
98 | 101 | Mortensen Mia Schmidt | 2003 | BIRKERØD | 0368AA | 50 m | 1:36.43 | |
99 | 85 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:36.56 | |
100 | 327 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 1:37.02 | |
101 | 299 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:37.50 | |
102 | 63 | Nielsen Luna Gammelgaard | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:38.34 | |
103 | 170 | Hjarsø Cecilie | 2001 | MK 31 | 0124AU | 50 m | 1:38.95 | |
104 | 352 | Leth Victoria | 2002 | GLADSAXE | 0236AO | 50 m | 1:39.51 | |
105 | 99 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:39.64 | |
106 | 367 | Sondrup Katrine Becker | 2001 | GLADSAXE | 0188AM | 50 m | 1:39.95 | |
107 | 371 | Ulrich-Jørgensen Astrid | 2002 | GLADSAXE | 0286AK | 50 m | 1:40.04 | |
108 | 64 | Olesen Ida Hebeltoft | 2003 | HOVEDSTAD | 0378AD | 50 m | 1:41.09 | |
109 | 27 | Carlquist Clara Eskebæk | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:42.41 | ||
110 | 277 | Hedegaard Anika | 2002 | KVIK | 0266AA | 50 m | 1:43.87 | |
111 | 339 | Granborg Luna | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 1:44.11 | ||
112 | 365 | Schultz-Jensen Mette | 2001 | GLADSAXE | 0148AU | 50 m | 1:44.61 | |
113 | 40 | Hertel Nora | 2003 | HOVEDSTAD | 0362AB | 50 m | 1:45.06 | |
114 | 69 | Rosenberg Isabella Wøg | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AC | 50 m | 1:45.29 | |
115 | 347 | Jensen Anne-Sophie | 2001 | GLADSAXE | 50 m | 1:45.72 | ||
116 | 191 | Skifte Thea Friis | 2002 | MK 31 | 50 m | 1:48.04 | ||
117 | 374 | Duedahl-Olesen Cathrine | 2003 | GLADSAXE | 0334AG | 50 m | 1:48.14 | |
118 | 52 | Larsson Silke Siff | 2002 | HOVEDSTAD | 0268AJ | 50 m | 1:48.16 | |
119 | 166 | Christiansen Simone | 2003 | MK 31 | 0344AJ | 50 m | 1:52.14 | |
120 | 81 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:52.86 | |
121 | 197 | Winther Sigrid Meta | 2003 | MK 31 | 0358AE | 50 m | 1:54.62 | |
122 | 378 | Holst Maria | 2003 | GLADSAXE | 0384AD | 50 m | 1:54.73 | |
123 | 32 | Dyndgaard Lotte Zsigri | 2003 | HOVEDSTAD | 0356AB | 50 m | 2:02.06 | |
124 | 283 | Jepsen Caroline H. U. | 2002 | KVIK | 0268AH | 50 m | 2:08.62 | |
125 | 22 | Aagesen Josephine | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:35.82 | ||
126 | 45 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:44.41 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:59 |