Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2013 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
295 |
3 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
6:15.86 |
60 |
4 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
25m |
6:08.68 |
392 |
5 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
TRITON V |
|
25m |
6:09.69 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
526 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
6:02.31 |
37 |
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
6:00.14 |
298 |
4 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
25m |
5:59.56 |
461 |
5 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
JYLLINGE |
|
25m |
5:59.69 |
267 |
6 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
6:00.89 |
86 |
7 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
6:04.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
25m |
5:56.91 |
66 |
2 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:54.54 |
257 |
3 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
25m |
5:44.89 |
161 |
4 |
Johanne Laursen |
1999 |
9918AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
5:44.58 |
394 |
5 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TRITON V |
|
25m |
5:44.74 |
113 |
6 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
5:51.32 |
463 |
7 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
JYLLINGE |
|
25m |
5:55.10 |
36 |
8 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:59.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
NEPTUN |
|
25m |
5:43.28 |
521 |
2 |
Delphine Møller |
1999 |
9908AK |
GSK |
|
25m |
5:42.83 |
92 |
3 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
5:42.45 |
443 |
4 |
Karoline Lehmann |
1999 |
9976AI |
AALBORG |
|
25m |
5:41.41 |
433 |
5 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
5:42.40 |
32 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:42.71 |
240 |
7 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
25m |
5:42.89 |
159 |
8 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
5:43.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Laura Christensen |
1999 |
9914AH |
GSK |
|
25m |
5:40.43 |
416 |
2 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
5:39.60 |
389 |
3 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
5:37.80 |
426 |
4 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
25m |
5:36.93 |
269 |
5 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
5:37.35 |
213 |
6 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
5:37.99 |
268 |
7 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
5:39.96 |
149 |
8 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
9994AD |
HERNING |
|
25m |
5:40.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON V |
|
25m |
5:35.85 |
163 |
2 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
5:34.89 |
96 |
3 |
Nicoline Christensen |
1999 |
9934AL |
GENTOFTE |
|
25m |
5:32.55 |
366 |
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
5:30.07 |
523 |
5 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
25m |
5:30.53 |
31 |
6 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:34.80 |
100 |
7 |
Frederikke Gunni |
1999 |
9952AD |
GENTOFTE |
|
25m |
5:35.52 |
506 |
8 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
5:36.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
25m |
5:32.15 |
29 |
2 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:27.14 |
65 |
3 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:22.91 |
470 |
4 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
ISHØJ |
|
25m |
5:15.74 |
104 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
5:21.25 |
381 |
6 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
5:25.19 |
206 |
7 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
5:31.36 |
310 |
8 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
5:34.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
5:19.90 |
10 |
2 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
5:19.25 |
495 |
3 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
5:12.61 |
382 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
5:12.25 |
527 |
5 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
5:12.50 |
256 |
6 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
25m |
5:18.66 |
87 |
7 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
5:19.88 |
160 |
8 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
5:29.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|