Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2013 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
Anna Sofie Lomholt |
2000 |
0002AZ |
LYSENG |
|
25m |
1:22.30 |
476 |
4 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:18.98 |
518 |
5 |
Maria Holst Hansen |
2000 |
0074AC |
GSK |
|
25m |
1:20.42 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.57 |
445 |
2 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:17.10 |
130 |
3 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.93 |
339 |
4 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
25m |
1:16.62 |
453 |
5 |
Line Thomsen |
2000 |
0022AP |
AALBORG |
|
25m |
1:16.91 |
274 |
6 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
25m |
1:17.01 |
467 |
7 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:17.15 |
153 |
8 |
Freya Bloch Johnson |
2000 |
0074AB |
HOBRO |
|
25m |
1:18.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.15 |
405 |
2 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
1:15.94 |
360 |
3 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
25m |
1:15.45 |
384 |
4 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
1:15.25 |
396 |
5 |
Kristine Lønne |
2000 |
0016AL |
TRITON V |
|
25m |
1:15.45 |
245 |
6 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.47 |
420 |
7 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
25m |
1:16.14 |
175 |
8 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:16.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
1:14.82 |
379 |
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
TRITON B |
|
25m |
1:14.41 |
224 |
3 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
25m |
1:13.73 |
172 |
4 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:13.43 |
326 |
5 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.45 |
480 |
6 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
25m |
1:14.27 |
148 |
7 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
1:14.70 |
450 |
8 |
Camilla Strandqvist |
2000 |
0058AM |
AALBORG |
|
25m |
1:14.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.30 |
512 |
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
1:12.92 |
31 |
3 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.69 |
346 |
4 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
1:12.54 |
307 |
5 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
25m |
1:12.60 |
242 |
6 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.80 |
269 |
7 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:13.16 |
482 |
8 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
25m |
1:13.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
438 |
1 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
25m |
1:12.06 |
465 |
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:11.88 |
33 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.87 |
394 |
4 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TRITON V |
|
25m |
1:10.86 |
110 |
5 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.86 |
389 |
6 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
1:11.72 |
11 |
7 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
9948AP |
AGF |
|
25m |
1:11.92 |
347 |
8 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
25m |
1:12.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.90 |
213 |
2 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
1:11.01 |
9 |
3 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
25m |
1:09.81 |
460 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:05.62 |
65 |
5 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:09.48 |
104 |
6 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.40 |
363 |
7 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
1:11.61 |
321 |
8 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Louise Bromose |
1999 |
9924AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.69 |
263 |
2 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988an |
OSLF |
|
25m |
1:09.73 |
243 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.48 |
492 |
4 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.77 |
98 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.44 |
6 |
6 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
1:09.31 |
151 |
7 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
1:09.87 |
281 |
8 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
1:10.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|