Startliste for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & VATCPH |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2012 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
213 |
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
3:26.62 |
17 |
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:18.68 |
114 |
4 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:23.92 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Anton Haugaard Nielsen |
2000 |
0009AM |
FR.SUND |
|
25m |
3:13.89 |
344 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
3:10.70 |
196 |
3 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
25m |
3:06.78 |
63 |
4 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
3:07.01 |
310 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
3:12.31 |
332 |
6 |
Viktor Kielstrup |
2000 |
0069ad |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:16.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
25m |
3:02.98 |
288 |
2 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
25m |
2:59.21 |
215 |
3 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:57.76 |
121 |
4 |
Alexander Sejthen |
1999 |
9999AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:59.03 |
163 |
5 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:59.68 |
155 |
6 |
Kristoffer Kortbæk |
1999 |
9905AJ |
LYNGBY |
|
25m |
3:04.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
9955AI |
FR.SUND |
|
25m |
2:55.36 |
214 |
2 |
Bjørn Dorph-Petersen |
1999 |
9941AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:51.00 |
167 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:49.36 |
119 |
4 |
Philip Schiøtz |
1999 |
9965AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:50.21 |
50 |
5 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:52.76 |
176 |
6 |
Emil Johansen |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
25m |
2:55.89 |
|
|
Heat 5 (6) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
3:04.97 |
218 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:58.43 |
194 |
3 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:52.39 |
294 |
4 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
25m |
2:52.64 |
305 |
5 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
3:01.75 |
71 |
6 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
3:06.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:48.62 |
152 |
2 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
2:41.30 |
58 |
3 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:32.95 |
307 |
4 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
GSK |
|
25m |
2:32.97 |
304 |
5 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
25m |
2:46.36 |
9 |
6 |
Mathias Holdrup |
1999 |
9991AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:49.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|