Startliste for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
RÅM Gr 2 & 3 |
|
Udskriftsdato |
03 november 2012 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|
|
Arrangør |
Region Nordsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 november 2012 |
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (19) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
Lucas Thorsson |
2002 |
0247AG |
HELSINGE |
|
25m |
44.92 |
78 |
3 |
Rasmus Haugaard |
2002 |
0271AF |
FARUM |
|
50m |
44.46 |
22 |
4 |
Victor Bornæs |
2002 |
0285AG |
GLADSAXE |
|
25m |
44.64 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Jannick Lind |
2001 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
44.45 |
341 |
2 |
Lucas Winther Holm |
2003 |
0393AC |
FR.SUND |
|
25m |
43.95 |
60 |
3 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
43.45 |
91 |
4 |
Lasse Sømdergaard |
2001 |
|
FARUM |
|
25m |
43.94 |
30 |
5 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
44.20 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Lucas Burmester |
2002 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
43.10 |
197 |
2 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
42.92 |
140 |
3 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
25m |
41.89 |
70 |
4 |
Elias Øksnebjerg |
2002 |
|
VÆRLØSE |
|
25m |
42.03 |
214 |
5 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
50m |
43.01 |
390 |
6 |
Tobias Fuglsang |
2001 |
0127AD |
JYLLINGE |
|
25m |
43.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
41.40 |
295 |
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
41.13 |
359 |
3 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
41.09 |
130 |
4 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
41.11 |
23 |
5 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
25m |
41.22 |
376 |
6 |
Vincent Lynggård Hansen |
2002 |
|
HILLERØD |
|
25m |
41.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Rasmus Winther Højlund |
2003 |
0333AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
40.88 |
365 |
2 |
August Overgaard |
2002 |
0211AH |
SLANGERUP |
|
25m |
40.73 |
378 |
3 |
Christoffer D. Petersen |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
25m |
40.60 |
131 |
4 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
40.70 |
80 |
5 |
Lasse Jagd-Nygaard |
2001 |
0189AG |
FARUM |
|
25m |
40.75 |
180 |
6 |
Mathias Rene Arnkjær |
2002 |
0293AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
40.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
40.34 |
161 |
2 |
Elias Feuk |
2001 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
40.19 |
17 |
3 |
Theodor Palmø |
2002 |
0255AE |
HOLBÆK |
|
25m |
39.96 |
32 |
4 |
Oskar Vårdal |
2001 |
0135AL |
GLADSAXE |
|
25m |
39.97 |
186 |
5 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
40.23 |
357 |
6 |
Aske Rasmussen |
2003 |
0313AB |
LAKSEN |
|
25m |
40.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Viktor Nysøe Rehling |
2001 |
0191AF |
FARUM |
|
25m |
39.73 |
202 |
2 |
Frederik Lund |
2001 |
0119AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
39.68 |
10 |
3 |
William Kristiansen |
2001 |
0129AC |
HOLBÆK |
|
25m |
39.40 |
332 |
4 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
39.47 |
69 |
5 |
Tobias Sundwall |
2001 |
0159AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
39.68 |
122 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
39.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
0183AD |
SLANGERUP |
|
25m |
39.09 |
238 |
2 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
38.98 |
189 |
3 |
Emil Gruhn |
2001 |
0181AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
38.82 |
120 |
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
38.89 |
328 |
5 |
Frederik Røginnd |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
39.04 |
343 |
6 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
39.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
38.61 |
358 |
2 |
Anders Toft Ruby |
2001 |
0195AA |
LAKSEN |
|
25m |
38.17 |
218 |
3 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
37.95 |
228 |
4 |
Simon Hesselholt |
2001 |
0145AE |
GENTOFTE |
|
25m |
38.06 |
137 |
5 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
ALLERØD |
|
25m |
38.30 |
258 |
6 |
Valdemar Taul |
2001 |
0105AH |
GENTOFTE |
|
25m |
38.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
25m |
37.49 |
236 |
2 |
Carl Martin Lundin |
2001 |
0123AE |
GENTOFTE |
|
25m |
37.21 |
4 |
3 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
37.00 |
178 |
4 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
37.01 |
257 |
5 |
Lucas Strøbæk |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
37.45 |
14 |
6 |
Gorm Topp Tholle |
2001 |
0151AD |
HOLBÆK |
|
25m |
37.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
36.81 |
330 |
2 |
Sebastian M. Staal |
2002 |
0211AC |
BIRKERØD |
|
25m |
36.10 |
170 |
3 |
Frederik Pagh |
2001 |
0123AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
35.72 |
207 |
4 |
Alexander Schiøtz |
2001 |
0111AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
36.08 |
302 |
5 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
36.33 |
190 |
6 |
Asger Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
36.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
35.43 |
171 |
2 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HELSINGØR |
|
25m |
35.19 |
148 |
3 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
25m |
34.66 |
351 |
4 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
34.76 |
260 |
5 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
35.20 |
367 |
6 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
0175AK |
SLANGERUP |
|
25m |
35.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
34.07 |
203 |
2 |
Mikkel T. Madsen |
2000 |
0095AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
33.08 |
245 |
3 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
32.83 |
227 |
4 |
William Hellmann |
2000 |
0075AL |
GENTOFTE |
|
25m |
32.94 |
331 |
5 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
25m |
33.94 |
77 |
6 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
25m |
34.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
32.54 |
7 |
2 |
Andreas Foverskov |
1999 |
9969AN |
HOLBÆK |
|
25m |
32.21 |
199 |
3 |
David Jensen |
1999 |
9985AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.13 |
139 |
4 |
Tobias Stavngaard |
2000 |
0019AC |
ALLERØD |
|
25m |
32.19 |
16 |
5 |
Frederik Palmø |
2000 |
0059AA |
HOLBÆK |
|
25m |
32.54 |
360 |
6 |
Jonathan Ungermand Bichel |
1999 |
9943AL |
SLANGERUP |
|
25m |
32.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
25m |
31.59 |
19 |
2 |
Martin Stengelshøj |
1999 |
9925AN |
HOLBÆK |
|
25m |
31.48 |
303 |
3 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
25m |
30.46 |
145 |
4 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
25m |
31.13 |
256 |
5 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
31.54 |
336 |
6 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
9955AI |
FR.SUND |
|
25m |
31.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Mathias Elmholdt |
1999 |
9961AH |
FARUM |
|
25m |
30.15 |
208 |
2 |
Philip Schiøtz |
1999 |
9965AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
29.99 |
210 |
3 |
Alexander Sejthen |
1999 |
9999AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
29.62 |
123 |
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
29.88 |
143 |
5 |
Mads Fredbo |
1999 |
9901AB |
HELSINGE |
|
25m |
30.13 |
8 |
6 |
Mikkel Halby |
1999 |
9999AI |
HOLBÆK |
|
25m |
30.18 |
|
|
Heat 17 (19) (12 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
33.89 |
320 |
2 |
Jonas Paulsen |
2001 |
0197AC |
BIRKERØD |
|
25m |
33.21 |
174 |
3 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
25m |
31.99 |
82 |
4 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
33.15 |
353 |
5 |
Rasmus Gjerløff |
2001 |
0121AA |
JYLLINGE |
|
25m |
33.61 |
377 |
6 |
Mads Holme Håkonsson |
2001 |
0135AE |
HILLERØD |
|
25m |
33.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
32.11 |
167 |
2 |
Lukas Jensen |
2000 |
0097AG |
HELSINGØR |
|
25m |
31.70 |
333 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
28.96 |
201 |
4 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
29.88 |
147 |
5 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
31.89 |
389 |
6 |
Philip Bruhn |
2000 |
0061AF |
JYLLINGE |
|
25m |
32.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Frederik Weibel |
1999 |
9943AM |
HILLERØD |
|
25m |
29.40 |
241 |
2 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
25m |
29.11 |
117 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
27.27 |
284 |
4 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
28.96 |
374 |
5 |
Anders Uhre Guldfeldt |
1999 |
9901AJ |
HILLERØD |
|
25m |
29.14 |
164 |
6 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
25m |
29.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|