Program for Öppna Svenska Mästerskapen Masterssimning 25m 2013
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Öppna Masters-SM Simning 2013 |
|
Utskriftsdatum |
15 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
12:30 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 mars 2013 |
|
|
|
|
Gren 3, 800m Frisim Damer |
Finaler (4) |
Sponsor: Svenska Simförbundet |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
588 |
1 |
Anna Foghammar Öhrman |
1968 |
45-49 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
15:10.11 |
47 |
2 |
Margareth Fredriksson Timossi |
1966 |
45-49 |
NKK |
|
25m |
14:46.81 |
69 |
3 |
Marie Öhman |
1961 |
50-54 |
BLÅ SIM&HO |
|
25m |
14:09.36 |
611 |
4 |
Sara Leonardsson |
1985 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
25m |
13:00.00 |
129 |
5 |
Sarah Lindström |
1977 |
35-39 |
LASS |
|
50m |
13:55.95 |
382 |
6 |
Barbro Grufman |
1948 |
65-69 |
HELLAS SK |
|
25m |
14:20.67 |
42 |
7 |
Irena Ivanova |
1972 |
40-44 |
NKK |
|
25m |
14:55.09 |
78 |
8 |
Cecilia Jertborn |
1963 |
50-54 |
ELFSBORG |
|
25m |
16:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
35-39 |
LASS |
|
50m |
12:31.69 |
250 |
2 |
Helena Hillerström |
1980 |
30-34 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
12:20.00 |
125 |
3 |
Therese Hammarberg |
1977 |
35-39 |
LASS |
|
25m |
12:00.77 |
348 |
4 |
Margareta Serednika |
1976 |
35-39 |
SS04 |
|
25m |
11:55.00 |
608 |
5 |
Jeanette Rubertson |
1966 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
12:00.05 |
93 |
6 |
Margareta Rainer |
1949 |
60-64 |
GÄVLE SS |
|
25m |
12:04.00 |
547 |
7 |
Eva Berglund-Lindbäck |
1955 |
55-59 |
DANDERYD |
|
25m |
12:30.00 |
607 |
8 |
Helena Bockner |
1968 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
13:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
237 |
1 |
Britt-Marie Bjerkhagen |
1971 |
40-44 |
SK SYDSIM |
|
50m |
11:44.12 |
313 |
2 |
Christine Elingfors |
1967 |
45-49 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
11:38.58 |
1 |
3 |
Caroline Petersson |
1981 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
11:15.40 |
610 |
4 |
Marie Holmberg |
1969 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:11.00 |
62 |
5 |
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
55-59 |
BLÅ SIM&HO |
|
25m |
11:13.21 |
336 |
6 |
Yvonne Persson |
1988 |
25-29 |
ÖSMO SS |
|
25m |
11:27.73 |
208 |
7 |
Monica Wahlne |
1963 |
50-54 |
NYKÖPING |
|
25m |
11:39.69 |
280 |
8 |
Annika Åström |
1963 |
50-54 |
UPPLANDS-B |
|
25m |
11:46.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
533 |
1 |
Anne Mannela |
1963 |
50-54 |
SUNDSVALL |
|
25m |
10:58.90 |
609 |
2 |
Erika Edstedt |
1966 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
10:24.03 |
695 |
3 |
Sofi Cyréus |
1971 |
40-44 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
10:10.81 |
200 |
4 |
Maria Andersson |
1991 |
20-24 |
NYKÖPING |
|
25m |
9:53.81 |
121 |
5 |
Maria Funck |
1981 |
30-34 |
LASS |
|
25m |
10:09.46 |
506 |
6 |
Maria Gustafsson |
1967 |
45-49 |
DANDERYD |
|
25m |
10:21.44 |
118 |
7 |
Karin Elmberg |
1965 |
45-49 |
KSLS |
|
50m |
10:56.14 |
351 |
8 |
Jenny Svensson |
1991 |
20-24 |
SS04 |
|
25m |
11:00.59 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
15 mars 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
12:30 |
|