Startliste for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2012 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2012 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:24 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2012 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer |
Finaler (13) |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
535 |
1 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
0088AU |
AABYBRO |
|
25m |
|
436 |
2 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEB K |
|
25m |
|
27 |
3 |
Astrid Yde |
2000 |
0004AS |
S 68 |
|
25m |
|
745 |
4 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:53.37 |
739 |
5 |
Sofie Amalie Bøss |
2001 |
0128AK |
JARL |
|
25m |
1:56.56 |
902 |
6 |
Laura Cebula |
1997 |
9722AT |
VILDBJERG |
|
25m |
|
19 |
7 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
0056AS |
S 68 |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Isabella Hansen |
1999 |
|
KSA |
|
25m |
1:45.43 |
895 |
2 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:38.10 |
563 |
3 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:37.82 |
813 |
4 |
Anna Baagøe Frandsen |
1998 |
9872AN |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:37.46 |
428 |
5 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:37.76 |
505 |
6 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:38.05 |
455 |
7 |
Sigrid Jensen |
1999 |
9986AP |
NORD |
|
25m |
1:39.69 |
516 |
8 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:45.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
876 |
1 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
0014AI |
ODDER |
|
25m |
1:31.74 |
875 |
2 |
Anne Stine Andreasen |
1997 |
9744AX |
ODDER |
|
25m |
1:30.56 |
514 |
3 |
Karianne Olsen |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:29.48 |
42 |
4 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:28.30 |
874 |
5 |
Christina Løth Andersen |
1997 |
9768AV |
ODDER |
|
25m |
1:29.44 |
812 |
6 |
Christine Dissing |
1997 |
9704AX |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:29.89 |
502 |
7 |
Embla Benham |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:31.13 |
818 |
8 |
Julie Dahlstrøm Larsen |
1999 |
|
SKANDERBOR |
|
25m |
1:36.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
891 |
1 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
1:26.80 |
816 |
2 |
Caroline Kjeldsen |
1997 |
9734AZ |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:26.66 |
900 |
3 |
Silje Ingedotter Øyen |
1995 |
|
Elverum |
|
25m |
1:26.43 |
125 |
4 |
Lene Michelle Jacobsen |
1993 |
|
KSA |
|
25m |
1:25.47 |
851 |
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
1:26.31 |
556 |
6 |
Fredrikke Holmestrand |
1994 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:26.47 |
811 |
7 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
9814AN |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:26.75 |
143 |
8 |
Lina Mathilde Leek |
1999 |
|
KSA |
|
25m |
1:27.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
512 |
1 |
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:23.85 |
786 |
2 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.55 |
141 |
3 |
Heidi Larsen |
1998 |
|
KSA |
|
25m |
1:21.33 |
433 |
4 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:19.83 |
195 |
5 |
Tasha Mac Brayd |
1993 |
9384AJ |
HERNING |
|
25m |
1:19.94 |
883 |
6 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:22.00 |
777 |
7 |
Isabella Pedersen |
1998 |
9862AU |
SMUT |
|
25m |
1:23.79 |
808 |
8 |
Freya Bloch Johnson |
2000 |
0074AB |
HOBRO |
|
25m |
1:24.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
890 |
1 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:19.19 |
39 |
2 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.85 |
500 |
3 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:18.64 |
3 |
4 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
9664AN |
S 68 |
|
25m |
1:18.39 |
462 |
5 |
Sofie Ridderholm |
1997 |
9736AX |
NORD |
|
25m |
1:18.56 |
148 |
6 |
Mathilde Opheim |
1998 |
|
KSA |
|
25m |
1:18.84 |
34 |
7 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.96 |
547 |
8 |
Mai Rossau Noer |
1997 |
9744AC |
STRUER |
|
25m |
1:19.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
861 |
1 |
Pernille Krog Poulsen |
1995 |
9556AT |
THISTED |
|
25m |
1:17.23 |
434 |
2 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:16.41 |
552 |
3 |
Lisa Terp |
1999 |
9968AA |
STRUER |
|
25m |
1:16.06 |
894 |
4 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:15.22 |
127 |
5 |
Tiril Rist Jensen |
1994 |
|
KSA |
|
25m |
1:15.60 |
211 |
6 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
1:16.24 |
560 |
7 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:16.68 |
126 |
8 |
Ine Emilie Rist Jensen |
1996 |
|
KSA |
|
25m |
1:18.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Mathilda Edlund |
1998 |
BA9498 |
MALMÖ |
|
25m |
1:15.12 |
522 |
2 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:13.96 |
847 |
3 |
Helle Kjær |
1994 |
9486AR |
THISTED |
|
25m |
1:13.22 |
22 |
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:12.60 |
807 |
5 |
Maja Jensen |
1997 |
9718AK |
HOBRO |
|
25m |
1:12.99 |
417 |
6 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:13.95 |
354 |
7 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:14.46 |
37 |
8 |
Katrine M. Johannsen |
1996 |
9682AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:15.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Camilla Svane |
1995 |
9546AU |
HERNING |
|
25m |
1:11.77 |
787 |
2 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.21 |
340 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:09.64 |
781 |
4 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.59 |
36 |
5 |
Ditte V. Hansen |
1997 |
9716AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:09.62 |
317 |
6 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
25m |
1:09.77 |
416 |
7 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
9646AV |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.61 |
26 |
8 |
Anne Tollerup |
1998 |
9868AL |
S 68 |
|
25m |
1:12.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Iben Rohde |
1994 |
9424AM |
HERNING |
|
25m |
1:09.16 |
447 |
2 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:09.07 |
33 |
3 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
9324AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.60 |
521 |
4 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:08.07 |
358 |
5 |
Ida Vardinhus-Nielsen |
1996 |
9676AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.17 |
335 |
6 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
25m |
1:08.64 |
45 |
7 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
Risør Vard |
|
25m |
1:09.08 |
450 |
8 |
Therese Svensson |
1991 |
AX7891 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:09.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
1:07.68 |
325 |
2 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
9658AA |
AALBORG |
|
25m |
1:07.03 |
391 |
3 |
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
MALMÖ |
|
25m |
1:06.72 |
504 |
4 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:06.57 |
187 |
5 |
Sara-Louise Pedersen |
1996 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:06.67 |
444 |
6 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:06.78 |
146 |
7 |
Hanne Sofie Lundevold Nilsen |
1994 |
|
KSA |
|
25m |
1:07.50 |
532 |
8 |
Guro Aas |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:07.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Elin Mårtensson |
1993 |
AT1893 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:05.79 |
405 |
2 |
Josefine Hansson |
1992 |
|
MALMÖ |
|
25m |
1:04.94 |
395 |
3 |
Nelly Hansson |
1993 |
AG8693 |
MALMÖ |
|
25m |
1:04.38 |
40 |
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:04.09 |
810 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
25m |
1:04.29 |
793 |
6 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.39 |
198 |
7 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
9734AE |
HERNING |
|
25m |
1:05.76 |
419 |
8 |
Cecilie Jensen |
1994 |
9474AV |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:06.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
785 |
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.31 |
390 |
2 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MALMÖ |
|
25m |
1:02.47 |
334 |
3 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
1:02.15 |
791 |
4 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.01 |
783 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.08 |
782 |
6 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.26 |
407 |
7 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MALMÖ |
|
25m |
1:02.64 |
43 |
8 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:03.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:24 |
|