Startliste for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
HCA SWIM CUP 2012 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2012 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2012 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Sponsor: Kjeldsen |
HCA rekord 2.36.12 (2009) |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
3:33.92 |
444 |
2 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
0014AI |
ODDER |
|
50m |
3:30.40 |
555 |
3 |
Naja Skaarup Jensen |
1996 |
9656AZ |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:28.39 |
649 |
4 |
Camilla Buch |
1999 |
9922AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:26.11 |
518 |
5 |
Mette Køcks Nielsen |
1999 |
9998AR |
IHF |
|
50m |
3:26.57 |
402 |
6 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
9906AF |
FREM |
|
50m |
3:29.87 |
663 |
7 |
Nikoline Mathiesen |
2000 |
0018AS |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:30.43 |
337 |
8 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON |
|
50m |
3:34.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
697 |
1 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
9948AP |
AGF |
|
50m |
3:22.33 |
203 |
2 |
Sarah Brejnholt |
1996 |
9686AK |
KRONJYLLAN |
|
50m |
3:20.90 |
322 |
3 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON |
|
50m |
3:16.10 |
365 |
4 |
Freja Hyldgaard |
1998 |
9866at |
TRITON |
|
50m |
3:13.28 |
554 |
5 |
Clara Holst |
1999 |
9956AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:13.34 |
324 |
6 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
TRITON |
|
50m |
3:19.44 |
55 |
7 |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
9878BA |
S 68 |
|
50m |
3:21.24 |
560 |
8 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:22.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Natasja Brusen Nielsen |
1998 |
9824AW |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:12.37 |
549 |
2 |
Kirstine M. Pedersen |
1999 |
9912AE |
DELTA |
|
50m |
3:11.49 |
131 |
3 |
Frederikke B Christensen |
1998 |
9848AO |
HSK |
|
50m |
3:09.95 |
665 |
4 |
Emilie Andresen Ravn |
1998 |
9828AU |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:08.85 |
33 |
5 |
Amalie L. Nielsen |
1997 |
9714AR |
HORSENS |
|
50m |
3:09.86 |
251 |
6 |
Lea Vestergaard-Lund |
1998 |
9854AK |
OSK |
|
50m |
3:10.00 |
137 |
7 |
Julia Hvalsøe |
1995 |
9502AQ |
HSK |
|
50m |
3:12.35 |
650 |
8 |
Therese E. Christensen |
1999 |
9942AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:12.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Charlotte K. Jakobsen |
1996 |
9684AM |
S 68 |
|
50m |
3:05.90 |
710 |
2 |
Anna Mors Mikkelsen |
2000 |
0008AH |
AGF |
|
50m |
3:05.62 |
28 |
3 |
Louise Holm |
1994 |
9476AT |
HORSENS |
|
50m |
3:04.99 |
603 |
4 |
Mathilde Hallgren |
1997 |
9748AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:02.94 |
109 |
5 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
3:04.16 |
283 |
6 |
Sandra Guldborg |
1998 |
9842AN |
KOLDING |
|
50m |
3:05.18 |
304 |
7 |
Johanne Laursen |
1999 |
9918AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:05.71 |
420 |
8 |
Adriana Natalia Bankowska |
1997 |
9738AY |
FR.SUND |
|
50m |
3:07.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
3:01.51 |
350 |
2 |
Nete Panduro |
1995 |
9546AS |
TRITON |
|
50m |
3:00.48 |
475 |
3 |
Sidse Thorup |
1999 |
9944AJ |
OSK |
|
50m |
3:00.01 |
44 |
4 |
Emma Marie Amdisen |
1997 |
9772AS |
S 68 |
|
50m |
2:58.90 |
602 |
5 |
Anna Deleuran |
1995 |
9536AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:59.12 |
187 |
6 |
Karoline Lehmann |
1999 |
9976AI |
AALBORG |
|
50m |
3:00.18 |
598 |
7 |
Freja Andersen |
1998 |
9838AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:00.50 |
619 |
8 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
9776AW |
LYSENG |
|
50m |
3:01.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Ida Vardinhus-Nielsen |
1996 |
9676aq |
AALBORG |
|
50m |
2:56.07 |
265 |
2 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
50m |
2:51.44 |
36 |
3 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
2:47.15 |
621 |
4 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
50m |
2:36.91 |
748 |
5 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:44.62 |
758 |
6 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
9836af |
KVIK |
|
50m |
2:50.05 |
499 |
7 |
Rebecca Winther |
1996 |
9608AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.03 |
436 |
8 |
Sofie Schmidt |
1998 |
9872AG |
FR.SUND |
|
50m |
2:58.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
RGF NEPTUN |
|
50m |
2:55.12 |
657 |
2 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:50.67 |
522 |
3 |
Natasja Simonsen |
1995 |
9506AY |
OSLF |
|
50m |
2:46.96 |
726 |
4 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
KVIK |
|
50m |
2:29.35 |
623 |
5 |
Olivia Larsen |
1995 |
9562AI |
LYSENG |
|
50m |
2:43.44 |
306 |
6 |
Camilla Madsen |
1997 |
9796AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:49.50 |
298 |
7 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
9646AV |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:53.87 |
169 |
8 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:58.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Anne Hjortsøe Petersen |
1999 |
9966ah |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:54.59 |
333 |
2 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
TRITON |
|
50m |
2:50.44 |
309 |
3 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:45.39 |
740 |
4 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
9578AX |
KVIK |
|
50m |
2:28.75 |
34 |
5 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
2:43.39 |
690 |
6 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
50m |
2:48.07 |
278 |
7 |
Anna Brandenburg Jensen |
1999 |
9924au |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:53.81 |
97 |
8 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:58.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
03 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|