Startliste for Vattenfall Swim Cup 2012 Morning UC
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 14
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2012 (UC) |
|
Print Date |
18 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
13:52 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 14, 25m Freestyle Men |
Heats (28) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1116 |
2 |
Christian Nielsen |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
1102 |
3 |
Asger Hansen |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
182 |
4 |
Andrè Abildgaard |
1999 |
9923AH |
NAKSKOV |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
Anders Ballisager Hansen |
1998 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
1194 |
3 |
Christian Sejr Aagaard |
1998 |
9817AG |
FARUM |
|
25m |
|
523 |
4 |
Lasse Jagd-Nygaard |
2001 |
0189AG |
FARUM |
|
25m |
|
347 |
5 |
Jonte Petersen |
2000 |
255478 |
HAMBURG SC |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
343 |
1 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
25m |
|
307 |
2 |
Benjamin Boros |
2000 |
AM3300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
|
1118 |
3 |
Jonas Riis Wyrzykowski |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
1112 |
4 |
Callum Mcniel |
2003 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
1172 |
5 |
Sebastian Pal |
1998 |
AL0398 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
|
479 |
6 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
VARBERG |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
50 |
1 |
Simon Hjorth Hammergaard |
1999 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
518 |
2 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
0037AN |
FARUM |
|
25m |
|
319 |
3 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
|
309 |
4 |
David Kurilenko |
1999 |
AT4599 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
|
5 |
5 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
GRINDSTED |
|
25m |
|
278 |
6 |
Oskar Skarin |
1999 |
AD0999 |
SK TRITON |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
272 |
1 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
|
1103 |
2 |
Lasse Højgård Hansen |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
352 |
3 |
Hendrik Wagner |
2000 |
255381 |
HAMBURG SC |
|
25m |
|
1040 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
WEST SWIM |
|
25m |
|
490 |
5 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
VARBERG |
|
25m |
|
1106 |
6 |
Mads Christian Kjær |
2003 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1210 |
1 |
Richard Maywald |
1998 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
|
521 |
2 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
25m |
|
106 |
3 |
Olle Wiberg |
2003 |
AC6903 |
S 71 |
|
25m |
27.88 |
516 |
4 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
25m |
|
249 |
5 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
|
43 |
6 |
Jacob L. Hansen |
1998 |
9817AO |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
575 |
1 |
Phillip Putzmann |
2002 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
24.00 |
573 |
2 |
Mateja Vasic |
2003 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
22.00 |
877 |
3 |
Philip Kuß |
2003 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
21.82 |
1107 |
4 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
WEST SWIM |
|
25m |
21.96 |
571 |
5 |
Noah Dalichow |
2003 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
22.40 |
968 |
6 |
Alexander Grösel |
2001 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
24.12 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
724 |
1 |
Tobias Gründer |
2004 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
21.50 |
147 |
2 |
Per Alvar Bielenberg |
2001 |
286779 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
20.86 |
113 |
3 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
AJ5599 |
S 77 |
|
25m |
20.41 |
306 |
4 |
Pontus Borling |
2002 |
AC1702 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
20.83 |
801 |
5 |
Paul Hass |
2002 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
21.00 |
299 |
6 |
Alex Thomsen |
2002 |
282099 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
21.62 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
316 |
1 |
Erik Salomonsson |
1998 |
AF7798 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
20.10 |
878 |
2 |
Tim Arnold |
2001 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
20.00 |
662 |
3 |
Fabian Friese |
2001 |
256645 |
SCHWERIN |
|
25m |
19.60 |
967 |
4 |
Paul Fischer |
2001 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
20.00 |
784 |
5 |
Paul Spiller |
2001 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
20.00 |
18 |
6 |
Patrick Fender |
2001 |
306266 |
PREETZER |
|
25m |
20.35 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
656 |
1 |
Nick Lärz |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
19.50 |
1038 |
2 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
WEST SWIM |
|
25m |
19.28 |
122 |
3 |
Phil Ringelmann |
2001 |
299154 |
BREMERHAVE |
|
25m |
19.20 |
17 |
4 |
Dennis Fender |
2001 |
302143 |
PREETZER |
|
25m |
19.25 |
109 |
5 |
Hugo Bergman |
1999 |
AJ6599 |
S 77 |
|
25m |
19.44 |
257 |
6 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
AB2700 |
SK TRITON |
|
25m |
19.53 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
175 |
1 |
Frederik Moje |
1999 |
292593 |
ROTWEISS N |
|
25m |
19.10 |
576 |
2 |
Till-Ole Lüderitz |
2001 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
19.08 |
850 |
3 |
Sören Mordhorst |
2001 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
19.00 |
162 |
4 |
Bennet Weiss |
2000 |
280860 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
19.00 |
181 |
5 |
Etienne Weinbach |
2002 |
289832 |
ROTWEISS N |
|
25m |
19.09 |
121 |
6 |
Lasse Reichstein |
2001 |
303746 |
BREMERHAVE |
|
25m |
19.10 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
291 |
1 |
Jakub Kreft |
2000 |
291311 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
18.88 |
159 |
2 |
Paul Sievers |
2001 |
280781 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
18.53 |
997 |
3 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
18.21 |
572 |
4 |
Justus Rau |
2003 |
|
WERNIGEROD |
|
25m |
18.23 |
158 |
5 |
Gero Sievers |
1999 |
280780 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
18.58 |
800 |
6 |
Eric Dittrich |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
19.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
894 |
1 |
Hannes Donat |
2001 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
18.13 |
1195 |
2 |
Marvin Salto |
1999 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
18.12 |
429 |
3 |
Christian Stender |
1999 |
9923AQ |
SVENDBORG |
|
25m |
18.09 |
933 |
4 |
Christian Eiermann |
2001 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
18.11 |
902 |
5 |
Niels Aurich |
2002 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
18.13 |
899 |
6 |
Viktor Vladymyrskyy |
2001 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
18.13 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
721 |
1 |
Kilian Reichmann |
2001 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
18.00 |
1101 |
2 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
WEST SWIM |
|
25m |
17.55 |
229 |
3 |
Philipp Spiegel |
2002 |
253842 |
POTSDAMER |
|
25m |
17.45 |
1095 |
4 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
WEST SWIM |
|
25m |
17.51 |
840 |
5 |
Felix Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
17.59 |
150 |
6 |
Marcel Kuhn |
2000 |
261179 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
18.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
135 |
1 |
Patrick Schröder |
1998 |
240375 |
KALTENKIRC |
|
25m |
17.32 |
589 |
2 |
Bennet Jöns |
2000 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
17.24 |
796 |
3 |
Fiete Plath |
2003 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
17.14 |
674 |
4 |
Illya Ponomarov |
2000 |
243698 |
SCHWERIN |
|
25m |
17.16 |
1011 |
5 |
Luca Füllbrandt |
2001 |
285849 |
SV HAMBURG |
|
25m |
17.30 |
929 |
6 |
Adrian Büttner |
2001 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
17.36 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1121 |
1 |
Jakob Sørensen |
1998 |
9861AB |
WEST SWIM |
|
25m |
17.06 |
67 |
2 |
Arvid Elmberg |
1998 |
AH9598 |
KSLS |
|
25m |
17.00 |
731 |
3 |
Richard Friedel |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.00 |
710 |
4 |
Benjamin Biel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.00 |
762 |
5 |
Max Pfeiffer |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
17.04 |
874 |
6 |
Florian Kuß |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
17.13 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
720 |
1 |
Lennart Piechnick |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.00 |
280 |
2 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
SK TRITON |
|
25m |
16.87 |
51 |
3 |
Carsten D. Jensen |
1999 |
9973AI |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
16.65 |
774 |
4 |
Anton Wolter |
2002 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
16.85 |
430 |
5 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
16.89 |
716 |
6 |
Julian Bogdain |
2002 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
725 |
1 |
Erik Jensen |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.50 |
786 |
2 |
Finn Große-Freese |
2001 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
16.39 |
841 |
3 |
Lucas Schenk |
2001 |
|
RATHENOW |
|
25m |
16.19 |
915 |
4 |
Ludwig Müller |
2001 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
16.24 |
663 |
5 |
Till Otto Göttmann |
2000 |
289429 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.42 |
611 |
6 |
Konsta Suominen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
16.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
712 |
1 |
Leon Grassi |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.00 |
711 |
2 |
Friedrich Eckert |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.00 |
798 |
3 |
Moritz Schimnick |
2002 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
16.00 |
1023 |
4 |
Niclas Sobotzke |
1999 |
217494 |
SV HAMBURG |
|
25m |
16.00 |
794 |
5 |
Joshua Berles |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
16.00 |
128 |
6 |
Christian Boger |
1998 |
249794 |
KALTENKIRC |
|
25m |
16.11 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
785 |
1 |
Jonas Mier |
2001 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
15.59 |
1037 |
2 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
WEST SWIM |
|
25m |
15.47 |
446 |
3 |
Niclas Franke |
1998 |
237763 |
FRANKFURT |
|
25m |
15.32 |
44 |
4 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
15.34 |
792 |
5 |
Justin Heilmann |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
15.50 |
791 |
6 |
Hubert Stövesand |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
16.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
897 |
1 |
Richard Auerbach |
1999 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
15.27 |
1000 |
2 |
Bjørn Dorph-Petersen |
1999 |
9941AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
15.15 |
844 |
3 |
Paul Sonnabend |
1998 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
15.00 |
1042 |
4 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
WEST SWIM |
|
25m |
15.05 |
898 |
5 |
Rouven Raths |
1999 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
15.27 |
110 |
6 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
S 77 |
|
25m |
15.31 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
468 |
1 |
Tim Julian Steinhorst |
2000 |
255884 |
FRANKFURT |
|
25m |
15.00 |
53 |
2 |
Sverre van Brink |
1998 |
AJ6798 |
OSBY SS |
|
25m |
14.91 |
616 |
3 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
14.80 |
706 |
4 |
Linus Loose |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
14.85 |
876 |
5 |
Max Fiedler |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
14.94 |
759 |
6 |
Maximilian Haack |
2001 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
15.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
985 |
1 |
Fabian Fröhlich |
2000 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
14.80 |
1144 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
14.77 |
617 |
3 |
Samu Kallio |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
14.70 |
425 |
4 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
SVENDBORG |
|
25m |
14.76 |
619 |
5 |
Nemo Laiho |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
14.80 |
620 |
6 |
Joel Rantala |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
14.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
618 |
1 |
Sakari Karppinen |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
14.50 |
763 |
2 |
Florian Haselbach |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
14.42 |
765 |
3 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
14.34 |
124 |
4 |
Milan Smrcek |
1998 |
277391 |
BREMERHAVE |
|
25m |
14.35 |
276 |
5 |
Henrik Sjödin |
1998 |
AB0798 |
SK TRITON |
|
25m |
14.50 |
173 |
6 |
Joey Ketzscher |
1998 |
257517 |
ROTWEISS N |
|
25m |
14.53 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1035 |
1 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
SCHWERIN |
|
25m |
14.25 |
165 |
2 |
Elias Christiansen |
1999 |
260616 |
ROTWEISS N |
|
25m |
14.11 |
1183 |
3 |
Arthur Manuilovich |
1998 |
256364 |
ROSTOCK |
|
25m |
14.00 |
790 |
4 |
Arthur Manuilovich |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
14.00 |
726 |
5 |
Jannis Böge |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
14.25 |
170 |
6 |
Maurice Hage |
1998 |
214939 |
ROTWEISS N |
|
25m |
14.28 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
998 |
1 |
Marcus Piil Pedersen |
1999 |
9985AN |
SØLLERØD |
|
25m |
14.00 |
635 |
2 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
13.50 |
1088 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
12.51 |
1146 |
4 |
Buzon Daniel |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
13.25 |
452 |
5 |
Johann-Ludwig Herzog |
1999 |
237770 |
FRANKFURT |
|
25m |
13.64 |
996 |
6 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
14.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1092 |
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
WEST SWIM |
|
25m |
13.79 |
892 |
2 |
Felix Habl |
1998 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
13.50 |
1075 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
12.30 |
172 |
4 |
Jeffrey Ketzscher |
1998 |
257516 |
ROTWEISS N |
|
25m |
13.21 |
984 |
5 |
Eric Schneider |
1999 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
13.55 |
255 |
6 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
AF8199 |
SK TRITON |
|
25m |
14.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
914 |
1 |
Konrad Schubert |
1998 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
13.78 |
1084 |
2 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
13.40 |
752 |
3 |
Daniel Furman |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
12.00 |
636 |
4 |
Casper Salminen |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
13.20 |
1013 |
5 |
Merlin Krause |
1999 |
194869 |
SV HAMBURG |
|
25m |
13.50 |
439 |
6 |
Niclas Budek |
1999 |
237773 |
FRANKFURT |
|
25m |
14.00 |
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
18 May 2012 |
Licensed to: Swim Team Esbjerg |
Print Time |
13:52 |
|