Program för LH-Games 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag EM
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
LH-Games 2012 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
14:46 |
|
|
Arrangör |
Helsingborg S & Landskrona S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2012 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
50m |
|
782 |
2 |
Adam Olsson-Lindhé |
2004 |
AA2304 |
TRELLEB K |
|
25m |
2:22.35 |
727 |
3 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:58.42 |
65 |
4 |
Leif Malmus |
2001 |
AM8501 |
HS |
|
50m |
1:53.25 |
313 |
5 |
Victor Engqvist |
1997 |
AN1997 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:57.89 |
565 |
6 |
Erik Kromnow |
2001 |
AL9701 |
RONNEBY SS |
|
25m |
2:01.78 |
44 |
7 |
Michal Szczesniak |
2002 |
AD9902 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
|
105 |
8 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:52.30 |
675 |
2 |
Pontus Wiklund |
1997 |
AV0997 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:46.34 |
318 |
3 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:46.18 |
33 |
4 |
Filip Nilsson |
2001 |
AI8301 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:45.18 |
569 |
5 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
S 71 |
|
25m |
1:45.37 |
343 |
6 |
Erik Lycke |
2000 |
AM6700 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:46.21 |
659 |
7 |
Fredrik Brunned |
2000 |
AN5700 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:47.81 |
599 |
8 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
AB2700 |
SK TRITON |
|
25m |
1:52.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
69 |
1 |
Tommy Barabas |
2000 |
AR5300 |
HS |
|
50m |
1:44.45 |
486 |
2 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:42.02 |
59 |
3 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
50m |
1:40.20 |
104 |
4 |
Ricky Barabas |
2000 |
AR6300 |
HS |
|
25m |
1:38.16 |
287 |
5 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
1:38.56 |
421 |
6 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:41.30 |
741 |
7 |
Nils Tangvald |
1997 |
AR9197 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:43.22 |
526 |
8 |
Isak Walther |
2001 |
AE8501 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:44.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
1 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:37.54 |
354 |
2 |
Sander Sjöberg |
1999 |
AD6999 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:36.86 |
593 |
3 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:33.58 |
621 |
4 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:33.04 |
543 |
5 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
AL4199 |
POSEIDON |
|
25m |
1:33.22 |
106 |
6 |
Andreas Edman |
1999 |
AS6599 |
HS |
|
25m |
1:34.63 |
710 |
7 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
50m |
1:37.39 |
775 |
8 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:37.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Viktor Cado |
1999 |
AC3399 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:32.00 |
460 |
2 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.87 |
436 |
3 |
Joel Klarén |
1997 |
AQ1197 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.09 |
340 |
4 |
Stefan Kojic |
1998 |
AO2598 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:29.65 |
61 |
5 |
Måns Segerlund |
2000 |
AH1900 |
HS |
|
25m |
1:30.85 |
6 |
6 |
Mats Andersen |
2000 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:31.38 |
48 |
7 |
Erik Hystad |
1997 |
|
Solid, IL |
|
50m |
1:31.92 |
335 |
8 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:32.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:29.15 |
74 |
2 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:28.36 |
642 |
3 |
Alexander Lund |
1998 |
AL3198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:26.81 |
737 |
4 |
Hampus Persson |
1997 |
AI3997 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:26.26 |
226 |
5 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:26.51 |
705 |
6 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
1:26.91 |
595 |
7 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:28.60 |
292 |
8 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
1:29.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
726 |
1 |
Christoffer Heimbrand |
1997 |
AR5197 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:25.82 |
224 |
2 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:25.62 |
588 |
3 |
Cebastian Christensen |
1998 |
AE7798 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:25.36 |
326 |
4 |
Erik Boström |
1997 |
AV5997 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:24.51 |
351 |
5 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:24.91 |
221 |
6 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:25.46 |
201 |
7 |
Tobias Eringstam |
1999 |
AP8599 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:25.71 |
564 |
8 |
Elias Kromnow |
1999 |
AL5799 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:25.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Filip Svennblad |
1997 |
AL5997 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:24.10 |
228 |
2 |
Ali Raeisi |
1998 |
AM8598 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:22.51 |
282 |
3 |
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
FALUN |
|
25m |
1:22.06 |
101 |
4 |
Simon Hansson |
1997 |
AQ6797 |
HS |
|
25m |
1:20.69 |
422 |
5 |
Marcus Skog |
1996 |
AG1596 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:21.64 |
673 |
6 |
Filip Svedberg |
1997 |
AJ0197 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:22.46 |
360 |
7 |
Jacob Witt |
1997 |
AC8797 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:23.49 |
664 |
8 |
Fredrik Levin |
1998 |
AG1798 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:24.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Filip Tretonius |
1999 |
AC3999 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:20.24 |
558 |
2 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
25m |
1:18.72 |
650 |
3 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:18.34 |
697 |
4 |
Rasmus Ekelöf |
1995 |
AP9995 |
VARBERG |
|
50m |
1:18.05 |
73 |
5 |
Cruiz Llupa |
1997 |
AG9397 |
HS |
|
25m |
1:18.06 |
102 |
6 |
Philip Johansson |
1997 |
AS8997 |
HS |
|
25m |
1:18.55 |
586 |
7 |
William Svalander |
1998 |
AQ6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:19.39 |
695 |
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
25m |
1:20.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
347 |
1 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:16.82 |
205 |
2 |
Fredrik Hjalmarsson |
1998 |
AE8798 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:16.16 |
107 |
3 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
AJ3398 |
HS |
|
25m |
1:15.42 |
395 |
4 |
Robin Fröstberg |
1996 |
AA7196 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:14.05 |
5 |
5 |
Even Vereide Dvergsdal |
1995 |
|
Førde IL |
|
50m |
1:14.50 |
403 |
6 |
Gabriel Lindeby |
1995 |
AM5995 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:15.43 |
728 |
7 |
Max Johansson |
1994 |
AM4594 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:16.34 |
299 |
8 |
Victor Peltomaa |
1998 |
AG9798 |
FALUN |
|
25m |
1:17.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
769 |
1 |
Ted Troell |
1994 |
AB3594 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:13.11 |
672 |
2 |
Eric Smedlund |
1994 |
AG4194 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:10.78 |
28 |
3 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:08.21 |
530 |
4 |
Erik Åkesson |
1990 |
AT4190 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:05.82 |
507 |
5 |
Oskar Möller |
1990 |
AN0590 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:06.40 |
370 |
6 |
Simon Boman |
1994 |
AM0394 |
SS IDEN |
|
25m |
1:10.71 |
288 |
7 |
Marcus Eriksson |
1995 |
AH6995 |
FALUN |
|
25m |
1:11.24 |
688 |
8 |
Gustav Andersson |
1994 |
AS3794 |
VARBERG |
|
25m |
1:13.52 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2012 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
14:46 |
|