Startliste for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 62
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 62, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
275 |
3 |
Camilla Madsen |
1997 |
9796AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:19.87 |
418 |
4 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
KØGE |
|
50m |
2:18.09 |
677 |
5 |
Helene Dahl |
1996 |
9668AK |
MK 31 |
|
50m |
2:19.55 |
268 |
6 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
9646AV |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:23.12 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
618 |
1 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:15.60 |
484 |
2 |
Natascha Zender |
1997 |
9704AF |
NYBORG |
|
50m |
2:15.54 |
302 |
3 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:14.48 |
99 |
4 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
2:14.26 |
509 |
5 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
2:14.33 |
377 |
6 |
Caroline Brostrup Jensen |
1997 |
9732AB |
KORSØR |
|
50m |
2:14.51 |
18 |
7 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
9658AA |
AALBORG |
|
50m |
2:15.55 |
361 |
8 |
Karina Sørensen Gosvig |
1996 |
9658AB |
HILLERØD |
|
50m |
2:15.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
759 |
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
WEST SWIM |
|
50m |
2:13.86 |
452 |
2 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:13.79 |
375 |
3 |
Kristina Delff Andersen |
1997 |
9732AL |
KORSØR |
|
50m |
2:13.27 |
101 |
4 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:13.20 |
259 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
50m |
2:13.21 |
390 |
6 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
50m |
2:13.32 |
159 |
7 |
Miriam Stupak Møller |
1994 |
9414AJ |
GI40HERMES |
|
50m |
2:13.84 |
283 |
8 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
2:13.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Sofie Sørensen |
1997 |
9762AR |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.18 |
502 |
2 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
9598AE |
OSK |
|
50m |
2:13.02 |
188 |
3 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:12.50 |
697 |
4 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
VI39 |
|
50m |
2:12.23 |
650 |
5 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
50m |
2:12.44 |
364 |
6 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
HILLERØD |
|
50m |
2:12.72 |
193 |
7 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.03 |
476 |
8 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
50m |
2:13.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
50m |
2:12.06 |
357 |
2 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
HILLERØD |
|
50m |
2:11.74 |
421 |
3 |
Pernille Christiansen |
1995 |
9558AK |
KØGE |
|
50m |
2:11.68 |
25 |
4 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
50m |
2:11.21 |
459 |
5 |
Ditte Johansen |
1994 |
9452AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.37 |
251 |
6 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
9116AL |
HERNING |
|
50m |
2:11.73 |
681 |
7 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
MK 31 |
|
50m |
2:11.83 |
373 |
8 |
Simone Kronborg Riis |
1997 |
9786AN |
HILLERØD |
|
50m |
2:12.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Siv Nilsson Pedersen |
1995 |
9526AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:11.06 |
317 |
2 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
JYLLINGE |
|
50m |
2:08.31 |
750 |
3 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
WEST SWIM |
|
50m |
2:06.64 |
119 |
4 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:59.71 |
14 |
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:05.43 |
410 |
6 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:07.35 |
455 |
7 |
Frederikke Hall |
1992 |
9224AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:09.69 |
431 |
8 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
2:11.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
2:10.76 |
654 |
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
2:08.16 |
13 |
3 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
50m |
2:06.29 |
37 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
1:59.10 |
408 |
5 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
9456AG |
KVIK |
|
50m |
2:03.17 |
464 |
6 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:06.89 |
138 |
7 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
9484AE |
FARUM |
|
50m |
2:09.13 |
304 |
8 |
Mette Meyer |
1995 |
9512AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:11.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
AALBORG |
|
50m |
2:10.48 |
77 |
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:08.06 |
115 |
3 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
FREM |
|
50m |
2:06.12 |
120 |
4 |
Lotte Friis |
1988 |
8898AA |
HERLEV |
|
50m |
1:58.93 |
121 |
5 |
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
8728AB |
KVIK |
|
50m |
2:00.45 |
285 |
6 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
50m |
2:06.64 |
643 |
7 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
2:08.95 |
560 |
8 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
2:11.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.16 |
Udskriftsdato |
14 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|