Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2012 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 maj 2012 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
422 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
3:19.09 |
37 |
4 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
3:18.70 |
242 |
5 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
3:18.85 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
3:17.31 |
39 |
2 |
Sofia Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
3:16.74 |
70 |
3 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
3:16.47 |
343 |
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
GI40HERMES |
|
25m |
3:15.64 |
69 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
3:15.73 |
2 |
6 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
MK 31 |
|
25m |
3:16.60 |
174 |
7 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:16.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
3:14.69 |
171 |
2 |
Frida Schledermann |
2001 |
0194AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:14.12 |
342 |
3 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
GI40HERMES |
|
25m |
3:13.53 |
352 |
4 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
25m |
3:11.09 |
67 |
5 |
Lina Friis |
2001 |
0172AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:11.51 |
340 |
6 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
GI40HERMES |
|
25m |
3:13.62 |
96 |
7 |
Nanna Munch Kjøller |
2001 |
0106AG |
GENTOFTE |
|
25m |
3:14.50 |
320 |
8 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
VORDINGB |
|
25m |
3:14.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Julie Bojesen |
2001 |
0176AM |
JYLLINGE |
|
25m |
3:10.08 |
381 |
2 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
TUNE |
|
25m |
3:07.95 |
116 |
3 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
25m |
3:07.36 |
409 |
4 |
Josefine Paaske |
2002 |
0236AC |
KØGE |
|
25m |
3:05.55 |
313 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
3:06.17 |
44 |
6 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
25m |
3:07.47 |
75 |
7 |
Olivia Iris Ryding |
2001 |
0136AD |
BIRKERØD |
|
25m |
3:08.04 |
18 |
8 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
25m |
3:10.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
25m |
3:04.49 |
255 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:59.54 |
339 |
3 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
GI40HERMES |
|
25m |
2:58.36 |
208 |
4 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:58.24 |
72 |
5 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:58.26 |
309 |
6 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
25m |
2:58.58 |
407 |
7 |
Victoria Kahr |
2001 |
0138AA |
KØGE |
|
25m |
3:04.11 |
217 |
8 |
Caroline Fraser |
2002 |
0288AC |
LYNGBY |
|
25m |
3:04.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:58.02 |
128 |
2 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:57.79 |
314 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
2:56.89 |
286 |
4 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
25m |
2:55.88 |
374 |
5 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
25m |
2:56.09 |
41 |
6 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
25m |
2:57.01 |
418 |
7 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
25m |
2:57.94 |
62 |
8 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:58.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
25m |
2:55.14 |
278 |
2 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
25m |
2:54.91 |
86 |
3 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:53.51 |
49 |
4 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:51.50 |
410 |
5 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
2:52.87 |
165 |
6 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:54.83 |
283 |
7 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
25m |
2:55.03 |
350 |
8 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:55.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:50.75 |
14 |
2 |
Natascha Bonnen Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
2:49.68 |
83 |
3 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
2:48.16 |
107 |
4 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:47.16 |
420 |
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022as |
TRITON B |
|
25m |
2:47.56 |
58 |
6 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:48.16 |
336 |
7 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
2:50.48 |
414 |
8 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
0094AB |
KØGE |
|
25m |
2:50.84 |
|
|
Heat 9 (10) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
2:55.42 |
66 |
2 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:54.57 |
16 |
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
VI39 |
|
25m |
2:51.58 |
305 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
2:47.49 |
293 |
5 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
SK-SYD |
|
25m |
2:50.95 |
344 |
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:53.57 |
155 |
7 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:54.82 |
68 |
8 |
Caroline Fritzböger |
2001 |
0172AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
2:44.90 |
94 |
2 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:42.24 |
389 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
2:39.27 |
164 |
4 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:36.40 |
290 |
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:37.52 |
301 |
6 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
2:41.26 |
332 |
7 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
GI40HERMES |
|
25m |
2:44.17 |
250 |
8 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:47.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
12 maj 2012 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|