Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:11.30 | |
2 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:14.42 | |
3 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:16.29 | |
4 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:16.31 | |
5 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:17.23 | |
6 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 2:17.85 | |
7 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 2:18.25 | |
8 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:19.61 | |
9 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:20.04 | |
10 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:20.10 | |
11 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:20.71 | |
12 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:20.79 | |
13 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 2:20.85 | |
14 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:21.28 | |
15 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:21.33 | |
16 | 133 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 50 m | 2:21.94 | |
17 | 150 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 2:23.69 | |
18 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 2:23.78 | |
19 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:23.87 | |
20 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:23.89 | |
21 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 2:24.16 | |
22 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:24.26 | |
23 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:24.73 | |
24 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:24.75 | |
25 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:24.91 | |
26 | 357 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:25.31 | |
27 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 2:25.41 | |
28 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:25.57 | |
29 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:25.73 | |
30 | 458 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 2:26.02 | |
31 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:26.03 | |
32 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:26.36 | |
33 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 2:26.50 | |
34 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:26.58 | |
35 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:26.80 | |
36 | 422 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 2:26.98 | |
37 | 291 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 2:27.13 | |
38 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 2:27.23 | |
39 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:27.35 | |
40 | 119 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 2:27.46 | |
41 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:27.63 | |
42 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:28.02 | |
43 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:28.08 | |
44 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:28.17 | |
45 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:28.30 | |
46 | 68 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 2:28.40 | |
47 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 2:28.47 | |
48 | 292 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 2:28.52 | |
49 | 514 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 2:28.61 | |
50 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:28.73 | |
51 | 74 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 2:28.74 | |
52 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 2:28.77 | |
53 | 356 | Borg Mathilde Edele | 2004 | HØRSHOLM | 0446AP | 50 m | 2:29.16 | |
54 | 477 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:29.81 | |
55 | 53 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 2:30.27 | |
56 | 541 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 2:30.51 | |
57 | 188 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | H2Odense | 0456AM | 50 m | 2:31.63 | |
58 | 648 | Brandt Anna Leopold | 2004 | TRITON B | 0478AM | 50 m | 2:32.04 | |
59 | 653 | Rubak Kathrine Bang | 2004 | TRITON B | 0486AE | 50 m | 2:33.61 | |
60 | 376 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 2:37.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 2:04.63 | |
2 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 2:05.78 | |
3 | 314 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:06.50 | |
4 | 476 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 2:08.10 | |
5 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:08.25 | |
6 | 316 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:08.65 | |
7 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:09.19 | |
8 | 553 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 2:10.40 | |
9 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:10.47 | |
10 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 2:10.49 | |
11 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:11.49 | |
12 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 2:11.64 | |
13 | 569 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 2:11.84 | |
14 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 2:12.57 | |
15 | 368 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 2:12.59 | |
16 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:13.43 | |
17 | 499 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 2:13.59 | |
18 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 2:13.73 | |
19 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 2:13.74 | |
20 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 2:13.94 | |
21 | 359 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 2:14.06 | |
22 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 2:14.07 | |
23 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:14.21 | |
24 | 649 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:14.27 | |
25 | 619 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 2:14.39 | |
26 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:14.43 | |
27 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 2:14.62 | |
28 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 2:14.88 | |
29 | 699 | Thinghøjen Oscar | 2003 | VAT CPH-MK | 0357AG | 50 m | 2:15.24 | |
30 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 2:15.46 | |
31 | 535 | Pedersen Lukas | 2003 | ROSKILDE | 0385AN | 50 m | 2:15.88 | |
32 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 2:16.07 | |
33 | 763 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 2:16.23 | |
34 | 165 | Gath Nicolai Schuster | 2003 | ISHØJ | 0365AK | 50 m | 2:16.40 | |
35 | 501 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 50 m | 2:16.42 | |
36 | 594 | Gystad Marius | 2003 | SILKEBORG | 0313AK | 50 m | 2:16.91 | |
37 | 460 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 2:16.94 | |
38 | 783 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 2:17.96 | |
39 | 295 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 2:20.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:10.61 | |
2 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:11.41 | |
3 | 20 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 2:11.75 | |
4 | 419 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:12.03 | |
5 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 2:12.85 | |
6 | 154 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 2:13.37 | |
7 | 58 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:14.10 | |
8 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:14.44 | |
9 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:14.53 | |
10 | 106 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:15.79 | |
11 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:16.06 | |
12 | 540 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 2:16.22 | |
13 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:16.48 | |
14 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:16.92 | |
15 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 2:17.01 | |
16 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 2:17.18 | |
17 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:17.20 | |
18 | 523 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 2:17.22 | |
19 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:17.24 | |
20 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 2:18.01 | |
21 | 408 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 2:18.26 | |
22 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:18.29 | |
23 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:18.31 | |
24 | 286 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 2:18.54 | |
25 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:18.66 | |
26 | 411 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:18.88 | |
27 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 2:18.96 | |
28 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:19.18 | |
29 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:19.44 | |
30 | 252 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:19.57 | |
31 | 232 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 2:19.66 | |
32 | 417 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 2:19.68 | |
33 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 2:19.96 | |
34 | 620 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 2:20.24 | |
35 | 590 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 2:20.53 | |
36 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:20.66 | |
37 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:20.84 | |
38 | 274 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 2:20.95 | |
39 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:20.97 | |
40 | 773 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 2:21.51 | |
41 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:21.52 | |
42 | 8 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 2:21.63 | |
43 | 123 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:21.64 | |
44 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 2:21.84 | |
45 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 2:21.84 | |
46 | 225 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 2:22.48 | |
47 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:22.62 | |
48 | 799 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 2:22.78 | |
49 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:22.82 | |
50 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:22.83 | |
51 | 233 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 2:23.00 | |
52 | 792 | Gallop Nikoline V | 2003 | AALBORG | 0396AR | 50 m | 2:24.60 | |
53 | 495 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 2:24.68 | |
54 | 696 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 2:25.40 | |
55 | 724 | Bruun Marie Egeskjold | 2003 | VEJLE | 0324AN | 50 m | 2:25.50 | |
56 | 412 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 2:25.74 | |
57 | 42 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 2:26.46 | |
58 | 794 | Iversen Matilde | 2003 | AALBORG | 0316AX | 50 m | 2:27.34 | |
59 | 89 | Jørgensen Mai | 2003 | FREM | 0376AA | 50 m | 2:27.49 | |
60 | 461 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:29.12 | |
61 | 54 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 2:29.35 | |
62 | 624 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 50 m | 2:29.38 | |
63 | 83 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 2:31.94 | |
64 | 515 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 2:33.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 1:57.80 | |
2 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:00.14 | |
3 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:00.92 | |
4 | 623 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:01.26 | |
5 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:01.27 | |
6 | 6 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 2:02.46 | |
7 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 2:03.49 | |
8 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:03.55 | |
9 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:03.80 | |
10 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:04.32 | |
11 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:04.40 | |
12 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:04.85 | |
13 | 635 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:05.02 | |
14 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 2:05.62 | |
15 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:05.62 | |
16 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 2:06.17 | |
17 | 447 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:06.88 | |
18 | 94 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 2:07.02 | |
19 | 93 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 2:07.06 | |
20 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:07.22 | |
21 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:07.39 | |
22 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:07.49 | |
23 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 2:08.11 | |
24 | 55 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 2:08.27 | |
25 | 203 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0383AE | 50 m | 2:08.38 | |
26 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:08.50 | |
27 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:09.06 | |
28 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 2:09.27 | |
29 | 60 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:09.30 | |
30 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 2:09.37 | |
31 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:09.47 | |
32 | 320 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 2:09.59 | |
33 | 269 | Bonde Sebastian | 2002 | HOLBÆK | 0271AE | 50 m | 2:09.91 | |
34 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 2:10.05 | |
35 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:10.32 | |
36 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 2:10.43 | |
37 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 2:10.61 | |
38 | 213 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 2:11.37 | |
39 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:11.48 | |
40 | 608 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 2:11.54 | |
41 | 351 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:11.56 | |
42 | 600 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 2:11.68 | |
43 | 521 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:11.84 | |
44 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 2:11.86 | |
45 | 251 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 2:11.89 | |
46 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 2:12.34 | |
47 | 373 | Nelander Oliver L | 2002 | IKAST | 0295AF | 50 m | 2:14.78 | |
48 | 131 | Brandt Mark | 2002 | GLADSAXE | 0299AR | 50 m | 2:17.81 | |
49 | 271 | Bøjsen Silas | 2002 | HOLBÆK | 0223AF | 50 m | 2:23.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 142 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:08.62 | |
2 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:09.09 | |
3 | 423 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 1:10.29 | |
4 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:10.33 | |
5 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:10.49 | |
6 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:11.10 | |
7 | 220 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:11.15 | |
8 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 1:11.27 | |
9 | 381 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 1:12.08 | |
10 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 1:12.39 | |
11 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:12.61 | |
12 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 1:12.86 | |
13 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:12.93 | |
14 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:13.18 | |
15 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 1:13.21 | |
16 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 1:13.26 | |
17 | 451 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:13.50 | |
18 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 1:13.81 | |
19 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:14.12 | |
20 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 1:14.24 | |
21 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 1:14.41 | |
22 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:14.60 | |
23 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 1:14.87 | |
24 | 505 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 1:14.90 | |
25 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:14.95 | |
26 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:15.07 | |
27 | 23 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 1:15.09 | |
28 | 254 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 1:15.13 | |
29 | 816 | Aagaard Sia | 2004 | SKOVBAKKEN | 0434AB | 50 m | 1:15.25 | |
30 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:15.31 | |
31 | 256 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 1:15.57 | |
32 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 1:15.58 | |
33 | 188 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | H2Odense | 0456AM | 50 m | 1:15.63 | |
34 | 182 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 1:15.84 | |
35 | 68 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 1:16.10 | |
36 | 734 | Hvarre Mia | 2004 | VEJLE | 0498AH | 50 m | 1:16.18 | |
37 | 14 | Lillebæk Isabel | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 1:16.53 | |
38 | 150 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 1:16.62 | |
39 | 17 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 1:16.78 | |
40 | 477 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 1:16.82 | |
41 | 298 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 1:17.05 | |
42 | 357 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:17.19 | |
43 | 810 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 1:17.29 | |
44 | 175 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 1:17.32 | |
45 | 431 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 1:17.84 | |
46 | 483 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 1:17.96 | |
47 | 260 | Ovesen Asta Buur | 2004 | STM | 0442AJ | 50 m | 1:18.44 | |
48 | 653 | Rubak Kathrine Bang | 2004 | TRITON B | 0486AE | 50 m | 1:18.76 | |
49 | 754 | Devantier Anne Sofie | 2004 | VEST | 0406AG | 50 m | 1:20.08 | |
50 | 350 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:20.47 | |
51 | 239 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:24.41 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 1:03.24 | |
2 | 476 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 1:04.42 | |
3 | 468 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 1:05.30 | |
4 | 183 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 1:05.59 | |
5 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 1:06.46 | |
6 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:06.47 | |
7 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:06.57 | |
8 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 1:07.11 | |
9 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:07.17 | |
10 | 545 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 1:07.35 | |
11 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:07.63 | |
12 | 322 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:07.74 | |
13 | 501 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 50 m | 1:07.88 | |
14 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:07.89 | |
15 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:07.94 | |
16 | 763 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 1:08.46 | |
17 | 344 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:08.89 | |
18 | 649 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 1:09.12 | |
19 | 553 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:09.47 | |
20 | 753 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 1:10.22 | |
21 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 1:10.50 | |
22 | 26 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 1:10.68 | |
23 | 340 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 1:11.11 | |
24 | 574 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:11.11 | |
25 | 761 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 1:11.12 | |
26 | 457 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 1:11.42 | |
27 | 185 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 1:11.57 | |
28 | 173 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 1:12.10 | |
29 | 399 | Andersen Lukas Majvig | 2003 | KVIK | 0309AC | 50 m | 1:15.47 | |
30 | 629 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 1:16.68 | |
31 | 246 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 1:19.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 771 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 1:05.30 | |
2 | 153 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:06.68 | |
3 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:07.09 | |
4 | 420 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:08.29 | |
5 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:08.31 | |
6 | 245 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:08.35 | |
7 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:08.38 | |
8 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 1:08.83 | |
9 | 143 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:09.25 | |
10 | 281 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 1:09.59 | |
11 | 418 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 1:09.59 | |
12 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:10.46 | |
13 | 51 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 1:10.75 | |
14 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:11.04 | |
15 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:11.04 | |
16 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:11.22 | |
17 | 473 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:11.43 | |
18 | 186 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 1:11.59 | |
19 | 56 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 1:11.87 | |
20 | 209 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 1:12.00 | |
21 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:12.29 | |
22 | 647 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 1:12.44 | |
23 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:12.47 | |
24 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 1:12.57 | |
25 | 824 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 1:12.92 | |
26 | 28 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 1:13.13 | |
27 | 542 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 1:13.39 | |
28 | 617 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 50 m | 1:13.41 | |
29 | 562 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:13.45 | |
30 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 1:13.75 | |
31 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 1:13.91 | |
32 | 409 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 1:13.99 | |
33 | 449 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 1:14.09 | |
34 | 106 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:14.14 | |
35 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 1:14.18 | |
36 | 362 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:14.27 | |
37 | 87 | Rasmussen Anna Skovmand | 2003 | FREM | 0344AV | 50 m | 1:14.60 | |
38 | 167 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 1:14.67 | |
39 | 775 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 50 m | 1:14.67 | |
40 | 334 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 1:15.92 | |
41 | 80 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 1:18.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 58.37 | |
2 | 244 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 1:01.00 | |
3 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:01.58 | |
4 | 393 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 1:01.99 | |
5 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 1:02.18 | |
6 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 1:02.25 | |
7 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 1:03.87 | |
8 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 1:04.85 | |
9 | 228 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:04.86 | |
10 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:04.94 | |
11 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:05.00 | |
12 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:05.40 | |
13 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 1:05.75 | |
14 | 200 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 1:06.15 | |
15 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 1:06.25 | |
16 | 818 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 1:06.56 | |
17 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 1:06.67 | |
18 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:07.05 | |
19 | 261 | Truelsen Ejnar | 2002 | STM | 0259AK | 50 m | 1:07.08 | |
20 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 1:07.11 | |
21 | 525 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:07.17 | |
22 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 1:07.39 | |
23 | 40 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 1:07.72 | |
24 | 275 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 1:08.24 | |
25 | 825 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 1:08.42 | |
26 | 521 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 1:08.43 | |
27 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:08.48 | |
28 | 486 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 1:08.68 | |
29 | 29 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 1:08.73 | |
30 | 243 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 1:09.36 | |
31 | 92 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 1:09.56 | |
32 | 168 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 1:10.23 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:45.00 | |
2 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 2:47.43 | |
3 | 435 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:51.71 | |
4 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 2:52.34 | |
5 | 25 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 2:54.44 | |
6 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:55.51 | |
7 | 806 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 2:56.03 | |
8 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:56.65 | |
9 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:56.88 | |
10 | 819 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:57.04 | |
11 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 2:57.40 | |
12 | 75 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 2:59.33 | |
13 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:59.69 | |
14 | 17 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 2:59.95 | |
15 | 27 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 3:00.22 | |
16 | 603 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 3:01.12 | |
17 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 3:01.53 | |
18 | 339 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 3:01.54 | |
19 | 62 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 3:01.63 | |
20 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 3:02.14 | |
21 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 3:02.58 | |
22 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 3:02.99 | |
23 | 707 | Madsen Anna Maria | 2004 | VATCPH-STT | 0444AJ | 50 m | 3:03.13 | |
24 | 612 | Nielsen Karoline | 2004 | SLAGELSE | 0422AB | 50 m | 3:03.44 | |
25 | 580 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 3:04.09 | |
26 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 3:04.22 | |
27 | 375 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 3:04.54 | |
28 | 175 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 3:04.78 | |
29 | 811 | Larsen Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 3:05.17 | |
30 | 808 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | LYSENG | 0442AG | 50 m | 3:05.44 | |
31 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 3:05.63 | |
32 | 466 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 3:06.11 | |
33 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 3:06.76 | |
34 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 3:07.16 | |
35 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 3:08.43 | |
36 | 492 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 3:08.49 | |
37 | 456 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 3:09.03 | |
38 | 772 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 3:09.25 | |
39 | 147 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 3:13.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 2:39.42 | |
2 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:41.21 | |
3 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 2:42.91 | |
4 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 2:43.65 | |
5 | 445 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 2:46.98 | |
6 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 2:48.10 | |
7 | 316 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:48.43 | |
8 | 340 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 2:49.11 | |
9 | 48 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 2:49.26 | |
10 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 2:49.46 | |
11 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 2:49.58 | |
12 | 448 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:50.62 | |
13 | 713 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 2:51.05 | |
14 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 2:51.85 | |
15 | 742 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 2:53.34 | |
16 | 71 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 2:53.85 | |
17 | 731 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 2:54.34 | |
18 | 661 | Hansen Mikkel | 2003 | VI39 | 0301AJ | 50 m | 2:54.39 | |
19 | 594 | Gystad Marius | 2003 | SILKEBORG | 0313AK | 50 m | 2:54.65 | |
20 | 103 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 2:54.91 | |
21 | 273 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 2:55.05 | |
22 | 589 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 2:55.41 | |
23 | 73 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 2:57.17 | |
24 | 745 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 2:58.15 | |
25 | 294 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 2:58.58 | |
26 | 264 | Kruse Villads | 2003 | HILLERØD | 0371AI | 50 m | 2:59.13 | |
27 | 509 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 3:00.59 | |
28 | 231 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 50 m | 3:02.63 | |
29 | 557 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 3:03.49 | |
30 | 16 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 3:09.53 | |
31 | 70 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 50 m | 3:11.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 122 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:37.38 | |
2 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 2:39.70 | |
3 | 407 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 2:41.17 | |
4 | 831 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 2:41.31 | |
5 | 415 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 2:42.35 | |
6 | 283 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 2:42.89 | |
7 | 439 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:46.57 | |
8 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 2:46.57 | |
9 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 2:47.18 | |
10 | 24 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | SLANGERUP | 0306AA | 50 m | 2:47.41 | |
11 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:47.57 | |
12 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:48.42 | |
13 | 382 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 2:49.34 | |
14 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:49.57 | |
15 | 343 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 2:51.17 | |
16 | 590 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 2:51.25 | |
17 | 498 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:51.45 | |
18 | 58 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:52.55 | |
19 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 2:53.84 | |
20 | 88 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 2:53.88 | |
21 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:54.14 | |
22 | 650 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 2:54.26 | |
23 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:54.52 | |
24 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 2:54.92 | |
25 | 813 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 2:55.66 | |
26 | 704 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:57.65 | |
27 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 2:58.10 | |
28 | 101 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 2:58.69 | |
29 | 9 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:58.91 | |
30 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:59.62 | |
31 | 573 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:59.73 | |
32 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 3:00.70 | |
33 | 471 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 3:00.72 | |
34 | 743 | Pedersen Mille Trier | 2003 | VEJLE | 0386AI | 50 m | 3:00.79 | |
35 | 652 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 3:00.85 | |
36 | 773 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 3:00.99 | |
37 | 489 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 3:01.44 | |
38 | 659 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 3:02.15 | |
39 | 602 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | SKIVE | 0346AT | 50 m | 3:02.36 | |
40 | 127 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 3:02.58 | |
41 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 3:02.61 | |
42 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 3:02.72 | |
43 | 559 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 3:02.73 | |
44 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 3:03.63 | |
45 | 725 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 3:05.10 | |
46 | 223 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 3:08.69 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:26.38 | |
2 | 117 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:28.28 | |
3 | 360 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:28.91 | |
4 | 592 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 2:29.60 | |
5 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:30.00 | |
6 | 280 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 2:31.75 | |
7 | 453 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 2:34.75 | |
8 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:35.53 | |
9 | 22 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:35.79 | |
10 | 157 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:36.10 | |
11 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 2:36.61 | |
12 | 192 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 2:40.11 | |
13 | 738 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 50 m | 2:40.40 | |
14 | 277 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 2:41.36 | |
15 | 60 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:41.60 | |
16 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 2:42.49 | |
17 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 2:42.56 | |
18 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:43.04 | |
19 | 726 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 2:43.14 | |
20 | 321 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 2:43.29 | |
21 | 301 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 2:43.33 | |
22 | 40 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:43.57 | |
23 | 43 | Ottosen Christian | 2002 | AGF | 0261AC | 50 m | 2:44.50 | |
24 | 222 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 2:45.00 | |
25 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 2:45.80 | |
26 | 740 | Mikkelsen Rasmus Kvorning | 2002 | VEJLE | 0283AL | 50 m | 2:46.15 | |
27 | 723 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 2:46.61 | |
28 | 178 | Koch Casper | 2002 | TUNE | 0227AF | 50 m | 2:49.07 | |
29 | 265 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 2:58.94 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:07.41 | |
2 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:08.05 | |
3 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 1:08.41 | |
4 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:08.76 | |
5 | 57 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:09.59 | |
6 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 1:09.74 | |
7 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 1:09.81 | |
8 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 1:11.02 | |
9 | 254 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 1:11.61 | |
10 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:11.63 | |
11 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:11.68 | |
12 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:11.96 | |
13 | 381 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 1:12.04 | |
14 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:12.32 | |
15 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:13.21 | |
16 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:13.22 | |
17 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 1:13.26 | |
18 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:13.73 | |
19 | 823 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 1:13.86 | |
20 | 90 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 1:14.29 | |
21 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:14.50 | |
22 | 65 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 1:14.53 | |
23 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:14.57 | |
24 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 1:14.60 | |
25 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 1:15.36 | |
26 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 1:15.55 | |
27 | 208 | Møller Olivia | 2004 | HASLEV | 0452AF | 50 m | 1:15.58 | |
28 | 182 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 1:15.71 | |
29 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 1:15.83 | |
30 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:15.88 | |
31 | 819 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 1:15.98 | |
32 | 811 | Larsen Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 1:16.17 | |
33 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 1:16.27 | |
34 | 256 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 1:16.44 | |
35 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 1:16.46 | |
36 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:16.48 | |
37 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:16.62 | |
38 | 451 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:16.81 | |
39 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:17.30 | |
40 | 458 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 1:17.38 | |
41 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:17.41 | |
42 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 1:17.72 | |
43 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 1:17.74 | |
44 | 431 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 1:18.33 | |
45 | 74 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 1:18.77 | |
46 | 189 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 1:18.77 | |
47 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 1:19.14 | |
48 | 492 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 1:19.16 | |
49 | 810 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 1:19.21 | |
50 | 648 | Brandt Anna Leopold | 2004 | TRITON B | 0478AM | 50 m | 1:19.36 | |
51 | 603 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 1:19.53 | |
52 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 1:19.59 | |
53 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 1:20.01 | |
54 | 75 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:20.08 | |
55 | 361 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 1:20.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 468 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 59.30 | |
2 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:02.40 | |
3 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:03.12 | |
4 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 1:04.35 | |
5 | 610 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 1:05.13 | |
6 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 1:05.14 | |
7 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 1:05.42 | |
8 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 1:06.39 | |
9 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 1:06.81 | |
10 | 396 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:06.85 | |
11 | 322 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 1:07.78 | |
12 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:07.92 | |
13 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 1:07.96 | |
14 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 1:08.11 | |
15 | 21 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 1:08.28 | |
16 | 359 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 1:08.43 | |
17 | 132 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:08.52 | |
18 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 1:08.52 | |
19 | 183 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 1:08.84 | |
20 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 1:08.94 | |
21 | 545 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 1:09.15 | |
22 | 786 | Christense Christopher Z. | 2003 | AALBORG | 0393AG | 50 m | 1:09.24 | |
23 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 1:09.36 | |
24 | 666 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:09.48 | |
25 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:09.74 | |
26 | 629 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 1:09.76 | |
27 | 649 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 1:09.77 | |
28 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:09.78 | |
29 | 224 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:09.96 | |
30 | 699 | Thinghøjen Oscar | 2003 | VAT CPH-MK | 0357AG | 50 m | 1:10.03 | |
31 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 1:10.14 | |
32 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:10.42 | |
33 | 543 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 1:10.54 | |
34 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 1:10.60 | |
35 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 1:10.75 | |
36 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:11.05 | |
37 | 574 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 1:11.16 | |
38 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:11.65 | |
39 | 830 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 1:11.68 | |
40 | 619 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:11.82 | |
41 | 501 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 50 m | 1:12.02 | |
42 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:12.04 | |
43 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 1:12.22 | |
44 | 507 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 1:12.26 | |
45 | 474 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 1:12.32 | |
46 | 535 | Pedersen Lukas | 2003 | ROSKILDE | 0385AN | 50 m | 1:12.45 | |
47 | 246 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 1:18.00 | |
48 | 10 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 1:24.18 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 153 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:05.44 | |
2 | 420 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:06.64 | |
3 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:07.54 | |
4 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 1:07.54 | |
5 | 252 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:08.36 | |
6 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 1:08.40 | |
7 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:08.76 | |
8 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 1:08.88 | |
9 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 1:09.11 | |
10 | 416 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:09.41 | |
11 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:09.45 | |
12 | 405 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 50 m | 1:09.62 | |
13 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:09.69 | |
14 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 1:10.56 | |
15 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:10.67 | |
16 | 11 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:10.85 | |
17 | 449 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 1:10.87 | |
18 | 186 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 1:10.99 | |
19 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 1:11.21 | |
20 | 425 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 1:11.23 | |
21 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:11.38 | |
22 | 281 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 1:11.38 | |
23 | 639 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 1:11.43 | |
24 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 1:11.52 | |
25 | 362 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:11.60 | |
26 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 1:11.84 | |
27 | 799 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 1:12.17 | |
28 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 1:12.74 | |
29 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:13.13 | |
30 | 187 | Burgaard Alma | 2003 | H2Odense | 0332AA | 50 m | 1:13.24 | |
31 | 504 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 1:13.27 | |
32 | 245 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:13.49 | |
33 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:13.62 | |
34 | 216 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:13.65 | |
35 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:13.87 | |
36 | 775 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 50 m | 1:13.99 | |
37 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:14.26 | |
38 | 230 | Skov Ellen A. | 2003 | HELSINGØR | 0328AW | 50 m | 1:14.43 | |
39 | 437 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:14.65 | |
40 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:14.81 | |
41 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 1:14.95 | |
42 | 515 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 1:15.05 | |
43 | 367 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 1:15.21 | |
44 | 286 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 1:15.23 | |
45 | 473 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:15.42 | |
46 | 446 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:15.71 | |
47 | 743 | Pedersen Mille Trier | 2003 | VEJLE | 0386AI | 50 m | 1:15.91 | |
48 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 1:15.97 | |
49 | 184 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 1:17.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 58.67 | |
2 | 244 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 58.68 | |
3 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 1:00.07 | |
4 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 1:00.09 | |
5 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 1:00.22 | |
6 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 1:00.31 | |
7 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:01.31 | |
8 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 1:01.57 | |
9 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 1:01.79 | |
10 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:03.01 | |
11 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:03.04 | |
12 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 1:03.17 | |
13 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 1:03.40 | |
14 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:03.73 | |
15 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:03.75 | |
16 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:04.18 | |
17 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 1:04.22 | |
18 | 627 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 1:04.29 | |
19 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 1:04.32 | |
20 | 284 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 1:04.44 | |
21 | 544 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 1:04.53 | |
22 | 475 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:04.83 | |
23 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:04.99 | |
24 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 1:05.06 | |
25 | 251 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 1:05.21 | |
26 | 203 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0383AE | 50 m | 1:05.28 | |
27 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 1:05.44 | |
28 | 818 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 1:05.48 | |
29 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:06.01 | |
30 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 1:06.71 | |
31 | 708 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:07.07 | |
32 | 737 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 1:07.16 | |
33 | 752 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:07.17 | |
34 | 59 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 1:07.48 | |
35 | 453 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 1:07.89 | |
36 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:07.98 | |
37 | 608 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 1:08.00 | |
38 | 202 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 1:08.20 | |
39 | 711 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 1:08.29 | |
40 | 756 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 1:08.43 | |
41 | 762 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 1:08.65 | |
42 | 170 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:08.66 | |
43 | 217 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 1:08.93 | |
44 | 531 | Breuner Oliver | 2002 | ROSKILDE | 0267AK | 50 m | 1:09.20 | |
45 | 166 | Liang Kevin | 2002 | ISHØJ | 0215AI | 50 m | 1:09.56 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 2:23.93 | |
2 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 2:24.59 | |
3 | 120 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:25.60 | |
4 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 2:25.71 | |
5 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 2:27.63 | |
6 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 2:28.39 | |
7 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 2:28.68 | |
8 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 2:30.18 | |
9 | 258 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 2:30.32 | |
10 | 410 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 2:30.40 | |
11 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:30.66 | |
12 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:31.07 | |
13 | 331 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 2:31.20 | |
14 | 779 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 2:31.48 | |
15 | 692 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 2:32.24 | |
16 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 2:32.29 | |
17 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 2:32.50 | |
18 | 207 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | HASLEV | 0564AB | 50 m | 2:32.67 | |
19 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:32.74 | |
20 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 2:32.84 | |
21 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:32.85 | |
22 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 2:32.86 | |
23 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:33.84 | |
24 | 534 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 2:33.88 | |
25 | 349 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 2:34.14 | |
26 | 355 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 2:34.62 | |
27 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 2:34.80 | |
28 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:34.96 | |
29 | 13 | Larsen Isabella | 2005 | JYLLINGE | 0592AK | 50 m | 2:35.74 | |
30 | 654 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 2:35.97 | |
31 | 528 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 2:36.00 | |
32 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 2:36.53 | |
33 | 690 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 2:36.79 | |
34 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 2:36.84 | |
35 | 421 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 2:37.01 | |
36 | 596 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 2:37.41 | |
37 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 2:37.78 | |
38 | 664 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 2:38.30 | |
39 | 433 | Frederiksen Agnes Dalgas | 2005 | KØGE | 0508AA | 50 m | 2:41.19 | |
40 | 369 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 2:42.65 | |
41 | 345 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:43.35 | |
42 | 551 | Autzen Mathilde Friis | 2005 | ALLERØD | 0514AG | 50 m | 2:43.96 | |
43 | 329 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 2:44.06 | |
44 | 519 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 2:44.77 | |
45 | 565 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 2:45.13 | |
46 | 581 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 2:46.40 | |
47 | 582 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 2:49.42 | |
48 | 636 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 2:53.26 | |
49 | 279 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 3:04.11 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:09.39 | |
2 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:12.33 | |
3 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 2:12.38 | |
4 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 2:16.38 | |
5 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 2:16.84 | |
6 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:17.81 | |
7 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 2:19.95 | |
8 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 2:20.04 | |
9 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:20.33 | |
10 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:20.88 | |
11 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 2:21.09 | |
12 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:21.69 | |
13 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 2:21.77 | |
14 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:22.02 | |
15 | 212 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:22.05 | |
16 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:22.23 | |
17 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 2:22.42 | |
18 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 2:22.64 | |
19 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 2:23.04 | |
20 | 353 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:23.27 | |
21 | 633 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 2:23.39 | |
22 | 371 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:23.45 | |
23 | 348 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:23.70 | |
24 | 586 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:23.87 | |
25 | 177 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:24.06 | |
26 | 769 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 2:24.23 | |
27 | 144 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:24.33 | |
28 | 533 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 2:26.96 | |
29 | 506 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 50 m | 2:29.25 | |
30 | 104 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 2:29.94 | |
31 | 758 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 2:32.26 | |
32 | 558 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:33.19 | |
33 | 604 | Poulsen Anton | 2004 | SKIVE | 0483AH | 50 m | 2:34.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:11.48 | |
2 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:13.71 | |
3 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:14.94 | |
4 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:14.98 | |
5 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:15.93 | |
6 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:16.14 | |
7 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:16.26 | |
8 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:16.97 | |
9 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:17.86 | |
10 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:17.91 | |
11 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:18.50 | |
12 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 1:19.28 | |
13 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 1:20.00 | |
14 | 715 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:20.70 | |
15 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 1:20.70 | |
16 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 1:20.90 | |
17 | 218 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 1:21.18 | |
18 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:22.02 | |
19 | 638 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:22.07 | |
20 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:22.16 | |
21 | 336 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:22.22 | |
22 | 536 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 1:22.58 | |
23 | 266 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 1:22.78 | |
24 | 654 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 1:22.95 | |
25 | 801 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 1:23.62 | |
26 | 631 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:23.66 | |
27 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:23.67 | |
28 | 478 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 1:24.04 | |
29 | 389 | Kristensen Karla | 2005 | KOLDING | 0516AC | 50 m | 1:24.49 | |
30 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 1:24.64 | |
31 | 159 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 1:24.93 | |
32 | 741 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 1:25.01 | |
33 | 91 | Cao Alyssa | 2005 | FREM | 0526AR | 50 m | 1:25.11 | |
34 | 253 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AB | 50 m | 1:25.27 | |
35 | 325 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 1:25.30 | |
36 | 790 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 1:25.44 | |
37 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:25.47 | |
38 | 114 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:25.67 | |
39 | 372 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 1:25.74 | |
40 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:25.74 | |
41 | 116 | Larsen Thea Møller | 2005 | GENTOFTE | 0574AC | 50 m | 1:25.77 | |
42 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:25.80 | |
43 | 111 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:28.74 | |
44 | 139 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 1:34.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:04.39 | |
2 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 1:06.17 | |
3 | 517 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 1:07.89 | |
4 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 1:08.64 | |
5 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 1:09.04 | |
6 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 1:10.58 | |
7 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:11.01 | |
8 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 1:12.08 | |
9 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 1:13.80 | |
10 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 1:13.90 | |
11 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:13.94 | |
12 | 532 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:14.28 | |
13 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:14.83 | |
14 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 1:15.21 | |
15 | 524 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:15.27 | |
16 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:15.62 | |
17 | 327 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:15.82 | |
18 | 658 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 1:15.87 | |
19 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 1:16.01 | |
20 | 586 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:16.09 | |
21 | 177 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 1:16.12 | |
22 | 442 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:16.20 | |
23 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:16.39 | |
24 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:16.41 | |
25 | 703 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 1:16.82 | |
26 | 710 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:16.90 | |
27 | 803 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 1:17.15 | |
28 | 247 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 1:17.33 | |
29 | 82 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:17.47 | |
30 | 38 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 1:17.59 | |
31 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:17.62 | |
32 | 414 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 1:17.67 | |
33 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:17.70 | |
34 | 768 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 1:17.76 | |
35 | 67 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 1:17.79 | |
36 | 81 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 1:18.11 | |
37 | 148 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 1:18.66 | |
38 | 739 | Mikkelsen Peter Kvorning | 2004 | VEJLE | 0499AC | 50 m | 1:47.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 403 | Kvik Piger 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:06.00 | ||
2 | 98 | Gentofte Piger 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:11.22 | ||
3 | 215 | Helsingør Piger | 2003 | HELSINGØR | 50 m | 4:12.00 | ||
4 | 151 | Gsc Piger 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:12.48 | ||
5 | 427 | Køge Piger 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:12.67 | ||
6 | 304 | Hovedstaden A | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:12.82 | ||
7 | 3 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 50 m | 4:13.02 | ||
8 | 546 | Sigma Damer A | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:13.02 | ||
9 | 749 | Esv Piger | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:16.00 | ||
10 | 834 | Hørsholm Piger | 2003 | HØRSHOLM | 50 m | 4:16.00 | ||
11 | 78 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:17.40 | ||
12 | 770 | Vs Piger 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 4:18.23 | ||
13 | 787 | Aalborg Damer | 2003 | AALBORG | 50 m | 4:18.50 | ||
14 | 44 | Agf Piger 1 | 2003 | AGF | 50 m | 4:18.88 | ||
15 | 720 | Vat Piger 1 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:19.00 | ||
16 | 380 | Kalundborg Piger | 2004 | KALUNDBORG | 50 m | 4:20.00 | ||
17 | 828 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | AAS | 50 m | 4:20.00 | ||
18 | 303 | Horsens Piger | 2003 | HORSENS | 50 m | 4:23.12 | ||
19 | 238 | Herlev Piger | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:23.79 | ||
20 | 462 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 4:25.74 | ||
21 | 206 | Haslev Piger | 2003 | HASLEV | 50 m | 4:26.84 | ||
22 | 387 | Kolding Piger Kolding | 2003 | KOLDING | 50 m | 4:27.26 | ||
23 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 4:27.42 | ||
24 | 645 | Triton Årgang Piger | 2005 | TRITON B | 50 m | 4:27.73 | ||
25 | 289 | Hsc Piger | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 4:29.90 | ||
26 | 538 | S68 - 1 | 2003 | S 68 | 50 m | 4:32.46 | ||
27 | 163 | Gti Piger | 2003 | GTI | 50 m | 4:35.30 | ||
28 | 588 | Silkeborg Piger | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 4:37.17 | ||
29 | 86 | Frem Piger | 2003 | FREM | 50 m | 4:38.00 | ||
30 | 622 | Søllerød Girls | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 4:40.00 | ||
31 | 342 | Hvidovre Piger | 2003 | HVIDOVRE | 50 m | 4:41.13 | ||
32 | 480 | Nord Valkyrier | 2003 | NORD | 50 m | 4:54.85 | ||
33 | 404 | Kvik Piger 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:16.12 | RES | |
34 | 547 | Sigma Damer B | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:24.71 | RES | |
35 | 428 | Køge Piger 2 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:25.78 | RES | |
36 | 4 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 50 m | 4:26.37 | RES | |
37 | 99 | Gentofte Piger 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:26.44 | RES | |
38 | 721 | Vat Piger 2 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:27.90 | RES | |
39 | 79 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:31.00 | RES | |
40 | 152 | Gsc Piger 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:32.48 | RES | |
41 | 100 | Gentofte Piger 3 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:32.90 | RES | |
42 | 750 | Esv Piger 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:33.49 | RES | |
43 | 463 | Lyngby Damer 2 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 4:36.00 | RES | |
44 | 829 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | AAS | 50 m | 4:36.00 | RES | |
45 | 777 | Vs Piger 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 4:38.32 | RES | |
46 | 5 | A6 Piger 3 | 2003 | A6 | 50 m | 4:40.85 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 464 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 3:50.00 | ||
2 | 311 | Hovedstaden A | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:51.32 | ||
3 | 96 | Gentofte Drenge | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 3:53.33 | ||
4 | 392 | Kvik Drenge 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 3:54.90 | ||
5 | 548 | Sigma Herrer A | 2002 | SIGMA | 50 m | 3:55.43 | ||
6 | 237 | Herlev Drenge | 2002 | HERLEV | 50 m | 3:55.79 | ||
7 | 282 | Hsc Drenge | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 3:55.83 | ||
8 | 136 | Gsc Drenge 1 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 3:56.67 | ||
9 | 160 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 50 m | 3:57.10 | ||
10 | 267 | Holbæk | 2002 | HOLBÆK | 50 m | 3:57.42 | ||
11 | 644 | Triton Årgang Drenge | 2004 | TRITON B | 50 m | 3:58.57 | ||
12 | 833 | Hørsholm Drenge | 2002 | HØRSHOLM | 50 m | 3:59.00 | ||
13 | 33 | Agf Drenge 1 | 2002 | AGF | 50 m | 3:59.87 | ||
14 | 605 | Stv Drenge | 2002 | SLAGELSE | 50 m | 4:00.00 | ||
15 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 4:00.40 | ||
16 | 522 | Ringsted Drenge | 2002 | RINGSTED | 50 m | 4:01.44 | ||
17 | 826 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | AAS | 50 m | 4:02.00 | ||
18 | 1 | A6 Drenge 1 | 2002 | A6 | 50 m | 4:02.51 | ||
19 | 621 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 50 m | 4:03.00 | ||
20 | 76 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | ESBJERG | 50 m | 4:04.10 | ||
21 | 746 | Esv Drenge | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:06.53 | ||
22 | 341 | Hvidovre Drenge | 2002 | HVIDOVRE | 50 m | 4:08.80 | ||
23 | 374 | Isk Tiger Sharks | 2002 | IKAST | 50 m | 4:09.28 | ||
24 | 760 | Vs Drenge 1 | 2002 | VIBORG | 50 m | 4:09.83 | ||
25 | 718 | Vat Drenge 1 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:09.90 | ||
26 | 214 | Helsingør Drenge | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 4:11.00 | ||
27 | 481 | Nord Vikinger 1 | 2002 | NORD | 50 m | 4:11.02 | ||
28 | 587 | Silkeborg Drenge | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 4:15.37 | ||
29 | 500 | Odder Drenge | 2002 | ODDER | 50 m | 4:15.50 | ||
30 | 793 | Aalborg Herrer | 2002 | AALBORG | 50 m | 4:16.50 | ||
31 | 508 | Pingvinen Drenge | 2003 | PINGVINEN | 50 m | 4:17.40 | ||
32 | 302 | Horsens Drenge 2 | 2002 | HORSENS | 50 m | 4:19.33 | ||
33 | 318 | Hovedstaden B | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:02.01 | RES | |
34 | 549 | Sigma Herrer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:04.77 | RES | |
35 | 34 | Agf Drenge 2 | 2002 | AGF | 50 m | 4:08.77 | RES | |
36 | 137 | Gsc Drenge 2 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 4:10.56 | RES | |
37 | 465 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 4:13.68 | RES | |
38 | 398 | Kvik Drenge 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:16.00 | RES | |
39 | 162 | Gti 3 Drenge | 2004 | GTI | 50 m | 4:16.40 | RES | |
40 | 426 | Køge Drenge | 2002 | KØGE | 50 m | 4:20.12 | RES | |
41 | 827 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | AAS | 50 m | 4:22.00 | RES | |
42 | 751 | Vest Drenge | 2002 | VEST | 50 m | 4:23.56 | RES | |
43 | 2 | A6 Drenge 2 | 2002 | A6 | 50 m | 4:23.85 | RES | |
44 | 747 | Esv Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:25.15 | RES | |
45 | 719 | Vat Drenge 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:32.90 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 29.70 | |
2 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 29.77 | |
3 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 30.60 | |
4 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 30.65 | |
5 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 31.32 | |
6 | 57 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 31.71 | |
7 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 31.80 | |
8 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 31.88 | |
9 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 31.91 | |
10 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 32.15 | |
11 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 32.24 | |
12 | 254 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 32.31 | |
13 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 32.31 | |
14 | 381 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 32.32 | |
15 | 819 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 32.36 | |
16 | 823 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 32.36 | |
17 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 32.40 | |
18 | 451 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 32.58 | |
19 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 32.68 | |
20 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 32.75 | |
21 | 256 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 32.75 | |
22 | 208 | Møller Olivia | 2004 | HASLEV | 0452AF | 50 m | 32.89 | |
23 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 32.98 | |
24 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 32.99 | |
25 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 33.01 | |
26 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 33.02 | |
27 | 514 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 33.13 | |
28 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 33.15 | |
29 | 182 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 33.28 | |
30 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 33.40 | |
31 | 90 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 33.43 | |
32 | 239 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 33.44 | |
33 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 33.45 | |
34 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 33.50 | |
35 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 33.64 | |
36 | 754 | Devantier Anne Sofie | 2004 | VEST | 0406AG | 50 m | 33.70 | |
37 | 189 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 33.78 | |
38 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 33.79 | |
39 | 65 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 33.85 | |
40 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 33.88 | |
41 | 810 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 33.88 | |
42 | 707 | Madsen Anna Maria | 2004 | VATCPH-STT | 0444AJ | 50 m | 33.91 | |
43 | 133 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 50 m | 33.95 | |
44 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 33.97 | |
45 | 483 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 33.99 | |
46 | 23 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 34.13 | |
47 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 34.19 | |
48 | 175 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 34.19 | |
49 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 34.19 | |
50 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 34.21 | |
51 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 34.23 | |
52 | 458 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 34.24 | |
53 | 492 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 34.27 | |
54 | 431 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 34.30 | |
55 | 423 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 34.43 | |
56 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 34.54 | |
57 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 34.55 | |
58 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 34.57 | |
59 | 150 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 34.57 | |
60 | 580 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 34.59 | |
61 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 34.60 | |
62 | 292 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 34.76 | |
63 | 452 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 35.24 | |
64 | 541 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 35.76 | |
65 | 648 | Brandt Anna Leopold | 2004 | TRITON B | 0478AM | 50 m | 35.86 | |
66 | 298 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 36.14 | |
67 | 376 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 36.18 | |
68 | 14 | Lillebæk Isabel | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 36.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 468 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 26.74 | |
2 | 730 | Elkjær Malthe | 2003 | VEJLE | 0367AF | 50 m | 28.16 | |
3 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 28.20 | |
4 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 28.36 | |
5 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 28.52 | |
6 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 28.61 | |
7 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 28.82 | |
8 | 322 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 28.97 | |
9 | 610 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 29.24 | |
10 | 543 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 29.61 | |
11 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 29.99 | |
12 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 30.00 | |
13 | 224 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 30.02 | |
14 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 30.09 | |
15 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 30.10 | |
16 | 396 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 30.13 | |
17 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 30.39 | |
18 | 21 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 30.41 | |
19 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 30.43 | |
20 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 30.44 | |
21 | 132 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 30.59 | |
22 | 666 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 30.64 | |
23 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 30.67 | |
24 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 30.71 | |
25 | 699 | Thinghøjen Oscar | 2003 | VAT CPH-MK | 0357AG | 50 m | 30.83 | |
26 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 30.87 | |
27 | 545 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 31.00 | |
28 | 470 | Quaade Mikkel | 2003 | LYNGBY | 0393AD | 50 m | 31.06 | |
29 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 31.11 | |
30 | 487 | Sander Nikolai | 2003 | NORD | 0371AF | 50 m | 31.15 | |
31 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 31.15 | |
32 | 649 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 31.22 | |
33 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 31.24 | |
34 | 344 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 31.32 | |
35 | 476 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 31.37 | |
36 | 830 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 31.45 | |
37 | 26 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 31.46 | |
38 | 173 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 31.72 | |
39 | 815 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 50 m | 31.79 | |
40 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 31.80 | |
41 | 497 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 31.80 | |
42 | 574 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 31.80 | |
43 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 31.81 | |
44 | 535 | Pedersen Lukas | 2003 | ROSKILDE | 0385AN | 50 m | 31.83 | |
45 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 31.85 | |
46 | 10 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 31.92 | |
47 | 507 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 31.93 | |
48 | 457 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 31.99 | |
49 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 32.00 | |
50 | 619 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 32.04 | |
51 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 32.07 | |
52 | 501 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 50 m | 32.10 | |
53 | 786 | Christense Christopher Z. | 2003 | AALBORG | 0393AG | 50 m | 32.12 | |
54 | 246 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 32.22 | |
55 | 713 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 32.29 | |
56 | 399 | Andersen Lukas Majvig | 2003 | KVIK | 0309AC | 50 m | 32.43 | |
57 | 629 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 50 m | 32.44 | |
58 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 32.47 | |
59 | 474 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 32.60 | |
60 | 557 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 32.72 | |
61 | 16 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 33.65 | |
62 | 742 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 36.13 | |
63 | 165 | Gath Nicolai Schuster | 2003 | ISHØJ | 0365AK | 50 m | 36.74 | |
64 | 753 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 38.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 28.18 | |
2 | 153 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 28.25 | |
3 | 252 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 28.32 | |
4 | 143 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 28.40 | |
5 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 28.48 | |
6 | 771 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 28.54 | |
7 | 186 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 28.55 | |
8 | 443 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 28.68 | |
9 | 154 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 28.76 | |
10 | 415 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 28.79 | |
11 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 28.80 | |
12 | 419 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 28.81 | |
13 | 232 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 28.82 | |
14 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 28.85 | |
15 | 362 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 28.86 | |
16 | 420 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 28.91 | |
17 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 28.99 | |
18 | 20 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 29.00 | |
19 | 407 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 29.08 | |
20 | 411 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 29.20 | |
21 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 29.22 | |
22 | 28 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 29.32 | |
23 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.39 | |
24 | 417 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 29.45 | |
25 | 209 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 29.48 | |
26 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 29.54 | |
27 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 29.55 | |
28 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 29.59 | |
29 | 101 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 29.61 | |
30 | 461 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 29.63 | |
31 | 647 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 29.69 | |
32 | 56 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 29.70 | |
33 | 405 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 50 m | 29.75 | |
34 | 773 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 29.77 | |
35 | 367 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 29.78 | |
36 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 29.83 | |
37 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 29.91 | |
38 | 106 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 29.92 | |
39 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 29.93 | |
40 | 42 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 29.94 | |
41 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 29.94 | |
42 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 30.00 | |
43 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 30.04 | |
44 | 83 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 30.07 | |
45 | 831 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 30.07 | |
46 | 216 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 30.11 | |
47 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 30.12 | |
48 | 286 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 30.16 | |
49 | 233 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 30.17 | |
50 | 620 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 30.18 | |
51 | 616 | Romanski Freja | 2003 | SMUT | 0308AI | 50 m | 30.49 | |
52 | 54 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 30.70 | |
53 | 652 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 30.94 | |
54 | 187 | Burgaard Alma | 2003 | H2Odense | 0332AA | 50 m | 31.11 | |
55 | 409 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 31.16 | |
56 | 87 | Rasmussen Anna Skovmand | 2003 | FREM | 0344AV | 50 m | 31.46 | |
57 | 542 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 31.78 | |
58 | 184 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 31.99 | |
59 | 659 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 32.60 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 24.53 | |
2 | 244 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 25.04 | |
3 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 25.73 | |
4 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 25.83 | |
5 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 25.99 | |
6 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 25.99 | |
7 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 26.05 | |
8 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 26.29 | |
9 | 203 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0383AE | 50 m | 26.31 | |
10 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 26.37 | |
11 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 26.59 | |
12 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 26.60 | |
13 | 200 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 26.61 | |
14 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 26.74 | |
15 | 600 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 26.74 | |
16 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 26.77 | |
17 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 26.89 | |
18 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.91 | |
19 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 26.92 | |
20 | 284 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 26.93 | |
21 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 26.96 | |
22 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 26.96 | |
23 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 27.02 | |
24 | 6 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 27.03 | |
25 | 486 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 27.04 | |
26 | 737 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 27.10 | |
27 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 27.19 | |
28 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 27.21 | |
29 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 27.24 | |
30 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 27.27 | |
31 | 166 | Liang Kevin | 2002 | ISHØJ | 0215AI | 50 m | 27.31 | |
32 | 608 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 27.33 | |
33 | 94 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 27.42 | |
34 | 360 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 27.44 | |
35 | 263 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 27.55 | |
36 | 351 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 27.59 | |
37 | 475 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 27.66 | |
38 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 27.78 | |
39 | 194 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 27.82 | |
40 | 275 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 27.87 | |
41 | 135 | Christensen Magnus | 2002 | GLADSAXE | 0287AI | 50 m | 27.88 | |
42 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 27.89 | |
43 | 491 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 28.21 | |
44 | 168 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 28.42 | |
45 | 285 | Jensen Anders Nedergaard | 2002 | HOLSTEBRO | 0233AP | 50 m | 28.52 | |
46 | 752 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 28.97 | |
47 | 531 | Breuner Oliver | 2002 | ROSKILDE | 0267AK | 50 m | 29.10 | |
48 | 213 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 29.68 | |
49 | 265 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 29.96 | |
50 | 92 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 30.14 | |
51 | 222 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 36.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 27, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:28.52 | |
2 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:31.53 | |
3 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:31.70 | |
4 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:33.67 | |
5 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 2:35.41 | |
6 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 2:35.81 | |
7 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:35.92 | |
8 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:36.06 | |
9 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:36.77 | |
10 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 2:37.31 | |
11 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:37.69 | |
12 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 2:37.70 | |
13 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:37.73 | |
14 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 2:38.24 | |
15 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 2:38.55 | |
16 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:39.15 | |
17 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:39.23 | |
18 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:39.30 | |
19 | 435 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:39.65 | |
20 | 57 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 2:39.85 | |
21 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 2:39.88 | |
22 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:39.95 | |
23 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:39.96 | |
24 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:40.10 | |
25 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:40.56 | |
26 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 2:40.75 | |
27 | 25 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 2:41.39 | |
28 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:41.67 | |
29 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:41.96 | |
30 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:42.00 | |
31 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:42.02 | |
32 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:42.08 | |
33 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 2:42.30 | |
34 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:42.41 | |
35 | 75 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 2:43.34 | |
36 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:43.59 | |
37 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:43.67 | |
38 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:43.68 | |
39 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:43.90 | |
40 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:44.20 | |
41 | 90 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 2:44.46 | |
42 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 2:44.51 | |
43 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:44.72 | |
44 | 65 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 2:44.75 | |
45 | 220 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:44.78 | |
46 | 256 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 2:44.79 | |
47 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 2:44.99 | |
48 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:45.02 | |
49 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:45.04 | |
50 | 339 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 2:45.37 | |
51 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:45.39 | |
52 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 2:45.63 | |
53 | 182 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:45.96 | |
54 | 707 | Madsen Anna Maria | 2004 | VATCPH-STT | 0444AJ | 50 m | 2:46.09 | |
55 | 816 | Aagaard Sia | 2004 | SKOVBAKKEN | 0434AB | 50 m | 2:46.21 | |
56 | 580 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 2:46.23 | |
57 | 819 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 2:46.39 | |
58 | 811 | Larsen Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 2:46.41 | |
59 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:46.70 | |
60 | 603 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 2:46.88 | |
61 | 72 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 2:48.90 | |
62 | 505 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 2:49.97 | |
63 | 27 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 2:50.94 | |
64 | 823 | Skrydstrup Clara | 2004 | SKOVBAKKEN | 0488AK | 50 m | 2:52.75 | |
65 | 260 | Ovesen Asta Buur | 2004 | STM | 0442AJ | 50 m | 2:53.36 | |
66 | 350 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 3:04.27 | |
67 | 456 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 3:04.33 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 2:17.58 | |
2 | 316 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 2:22.43 | |
3 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 2:23.20 | |
4 | 314 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 2:23.24 | |
5 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:24.98 | |
6 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 2:25.18 | |
7 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 2:26.27 | |
8 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 2:26.43 | |
9 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 2:27.43 | |
10 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:27.46 | |
11 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 2:27.62 | |
12 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 2:28.05 | |
13 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 2:28.64 | |
14 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 2:29.23 | |
15 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:29.36 | |
16 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:29.49 | |
17 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 2:30.30 | |
18 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 2:30.65 | |
19 | 368 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 2:30.88 | |
20 | 340 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 2:30.91 | |
21 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:30.97 | |
22 | 322 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 2:30.98 | |
23 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:31.40 | |
24 | 396 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 2:31.49 | |
25 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 2:31.62 | |
26 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 2:31.67 | |
27 | 359 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 2:31.84 | |
28 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 2:32.18 | |
29 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 2:32.31 | |
30 | 610 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 2:32.62 | |
31 | 183 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 2:32.93 | |
32 | 499 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 2:32.98 | |
33 | 448 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 2:33.17 | |
34 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 2:33.25 | |
35 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 2:33.39 | |
36 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 2:33.59 | |
37 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 2:33.64 | |
38 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 2:33.71 | |
39 | 507 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 2:33.81 | |
40 | 731 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 2:36.70 | |
41 | 295 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 2:37.48 | |
42 | 783 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 2:37.77 | |
43 | 71 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 2:38.11 | |
44 | 509 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 2:38.11 | |
45 | 589 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 2:38.45 | |
46 | 745 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 2:39.43 | |
47 | 785 | Brandi Victor Abel | 2003 | AALBORG | 0311AN | 50 m | 2:39.57 | |
48 | 445 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 2:39.87 | |
49 | 512 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 2:40.95 | |
50 | 48 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 2:41.86 | |
51 | 103 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 2:42.65 | |
52 | 294 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 2:43.16 | |
53 | 460 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 2:44.14 | |
54 | 231 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 50 m | 2:45.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 29, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 122 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:23.41 | |
2 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:25.73 | |
3 | 415 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 2:28.93 | |
4 | 407 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 2:29.03 | |
5 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 2:29.03 | |
6 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:29.23 | |
7 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 2:29.51 | |
8 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:29.68 | |
9 | 419 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:30.09 | |
10 | 154 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 2:30.17 | |
11 | 420 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 2:31.67 | |
12 | 281 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 2:32.77 | |
13 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:32.84 | |
14 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 2:33.51 | |
15 | 252 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:33.66 | |
16 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:33.84 | |
17 | 831 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 2:34.18 | |
18 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:34.41 | |
19 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:34.69 | |
20 | 418 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:34.86 | |
21 | 416 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 2:34.88 | |
22 | 58 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 2:34.99 | |
23 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:35.42 | |
24 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:35.49 | |
25 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 2:35.86 | |
26 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:36.00 | |
27 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:36.00 | |
28 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 2:36.02 | |
29 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:36.28 | |
30 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:36.33 | |
31 | 799 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 2:36.69 | |
32 | 283 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 2:36.76 | |
33 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 2:36.84 | |
34 | 11 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 2:36.94 | |
35 | 473 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:36.95 | |
36 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:36.98 | |
37 | 408 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 2:37.24 | |
38 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:37.30 | |
39 | 439 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:37.66 | |
40 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 2:38.73 | |
41 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:39.32 | |
42 | 425 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 2:39.33 | |
43 | 106 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:39.38 | |
44 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:39.50 | |
45 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:39.66 | |
46 | 773 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 2:39.73 | |
47 | 362 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 2:39.77 | |
48 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 2:40.05 | |
49 | 123 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:40.44 | |
50 | 24 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | SLANGERUP | 0306AA | 50 m | 2:40.61 | |
51 | 245 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:40.63 | |
52 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:41.00 | |
53 | 9 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:41.10 | |
54 | 382 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 2:41.26 | |
55 | 411 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:41.30 | |
56 | 573 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:41.32 | |
57 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 2:41.35 | |
58 | 449 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 2:41.37 | |
59 | 602 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | SKIVE | 0346AT | 50 m | 2:44.04 | |
60 | 616 | Romanski Freja | 2003 | SMUT | 0308AI | 50 m | 2:44.63 | |
61 | 80 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 2:45.02 | |
62 | 626 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 2:45.37 | |
63 | 471 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:46.14 | |
64 | 446 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 2:47.35 | |
65 | 230 | Skov Ellen A. | 2003 | HELSINGØR | 0328AW | 50 m | 2:48.82 | |
66 | 334 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 2:50.33 | |
67 | 223 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 2:52.94 | |
68 | 650 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 2:53.61 | |
69 | 813 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 2:58.38 | |
70 | 489 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 3:04.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:13.27 | |
2 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:13.48 | |
3 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:14.30 | |
4 | 370 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 2:14.42 | |
5 | 117 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:15.86 | |
6 | 393 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:16.54 | |
7 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:17.47 | |
8 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:17.95 | |
9 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:18.04 | |
10 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:18.21 | |
11 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:19.02 | |
12 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 2:19.34 | |
13 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:20.16 | |
14 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:20.24 | |
15 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 2:20.59 | |
16 | 22 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:20.78 | |
17 | 200 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 2:21.27 | |
18 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:23.17 | |
19 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 2:23.41 | |
20 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 2:24.04 | |
21 | 157 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:24.20 | |
22 | 635 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:24.78 | |
23 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 2:24.97 | |
24 | 280 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 2:25.07 | |
25 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:25.29 | |
26 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 2:25.29 | |
27 | 453 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 2:25.38 | |
28 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 2:25.47 | |
29 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:25.50 | |
30 | 627 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 2:25.54 | |
31 | 40 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:25.87 | |
32 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 2:25.95 | |
33 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 2:26.28 | |
34 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 2:26.62 | |
35 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:26.63 | |
36 | 60 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:26.88 | |
37 | 228 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:27.00 | |
38 | 544 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 2:27.25 | |
39 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:27.68 | |
40 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:27.82 | |
41 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:28.29 | |
42 | 251 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 2:28.34 | |
43 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:28.43 | |
44 | 277 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 2:28.48 | |
45 | 525 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:28.62 | |
46 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:28.75 | |
47 | 592 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 2:28.79 | |
48 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 2:28.90 | |
49 | 447 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:29.06 | |
50 | 43 | Ottosen Christian | 2002 | AGF | 0261AC | 50 m | 2:30.94 | |
51 | 765 | Pedersen Mathias Basse | 2002 | VIBORG | 0233AG | 50 m | 2:31.61 | |
52 | 321 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 2:32.42 | |
53 | 373 | Nelander Oliver L | 2002 | IKAST | 0295AF | 50 m | 2:32.62 | |
54 | 170 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 2:34.17 | |
55 | 217 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 2:34.35 | |
56 | 202 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 2:34.57 | |
57 | 726 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 2:35.24 | |
58 | 740 | Mikkelsen Rasmus Kvorning | 2002 | VEJLE | 0283AL | 50 m | 2:35.53 | |
59 | 271 | Bøjsen Silas | 2002 | HOLBÆK | 0223AF | 50 m | 2:37.89 | |
60 | 243 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 2:38.44 | |
61 | 131 | Brandt Mark | 2002 | GLADSAXE | 0299AR | 50 m | 2:39.96 | |
62 | 261 | Truelsen Ejnar | 2002 | STM | 0259AK | 50 m | 2:42.36 | |
63 | 269 | Bonde Sebastian | 2002 | HOLBÆK | 0271AE | 50 m | 2:50.59 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 9:40.29 | |
2 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 9:44.08 | |
3 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:51.29 | |
4 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 9:53.50 | |
5 | 523 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:55.92 | |
6 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 9:56.64 | |
7 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:57.11 | |
8 | 620 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 10:02.99 | |
9 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 10:05.11 | |
10 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 10:06.18 | |
11 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 10:07.13 | |
12 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 10:07.45 | |
13 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 10:09.54 | |
14 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 10:10.16 | |
15 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 10:10.32 | |
16 | 824 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 10:10.35 | |
17 | 274 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 10:13.02 | |
18 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 10:15.49 | |
19 | 540 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 10:16.66 | |
20 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 10:19.81 | |
21 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 10:20.79 | |
22 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 10:22.67 | |
23 | 225 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:25.62 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 9:40.29 | |
2 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 9:44.08 | |
3 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:51.29 | |
4 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 9:53.50 | |
5 | 523 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:55.92 | |
6 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 9:56.64 | |
7 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:57.11 | |
8 | 620 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 10:02.99 | |
9 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 10:05.11 | |
10 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 10:06.18 | |
11 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 10:07.13 | |
12 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 10:07.45 | |
13 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 10:09.54 | |
14 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 10:10.16 | |
15 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 10:10.32 | |
16 | 824 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 10:10.35 | |
17 | 274 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 10:13.02 | |
18 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 10:15.49 | |
19 | 540 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 10:16.66 | |
20 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 10:19.81 | |
21 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 10:20.79 | |
22 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 10:22.67 | |
23 | 225 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:25.62 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 623 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 16:49.36 | |
2 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 17:14.74 | |
3 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 17:25.03 | |
4 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 17:43.39 | |
5 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:57.13 | |
6 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 18:00.68 | |
7 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 18:10.88 | |
8 | 55 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 18:16.78 | |
9 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 18:18.81 | |
10 | 93 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 18:19.56 | |
11 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 18:20.54 | |
12 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 18:22.77 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 623 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 16:49.36 | |
2 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 17:14.74 | |
3 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 17:25.03 | |
4 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 17:43.39 | |
5 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:57.13 | |
6 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 18:00.68 | |
7 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 18:10.88 | |
8 | 55 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 18:16.78 | |
9 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 18:18.81 | |
10 | 93 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 18:19.56 | |
11 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 18:20.54 | |
12 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 18:22.77 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 37.88 | |
2 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 38.32 | |
3 | 218 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 38.41 | |
4 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 38.58 | |
5 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 38.65 | |
6 | 134 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 39.03 | |
7 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 39.05 | |
8 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 39.29 | |
9 | 69 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 39.33 | |
10 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 39.65 | |
11 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 39.73 | |
12 | 95 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 39.73 | |
13 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 40.04 | |
14 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 40.31 | |
15 | 638 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 40.38 | |
16 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 40.39 | |
17 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 40.45 | |
18 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 40.47 | |
19 | 636 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 40.65 | |
20 | 52 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 40.67 | |
21 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 40.77 | |
22 | 413 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 40.91 | |
23 | 716 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 41.18 | |
24 | 255 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 41.29 | |
25 | 85 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 41.77 | |
26 | 662 | Hansen Mille | 2005 | VI39 | 0548AO | 50 m | 41.79 | |
27 | 120 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 41.84 | |
28 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 41.90 | |
29 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 42.04 | |
30 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 42.12 | |
31 | 631 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 42.13 | |
32 | 606 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 42.15 | |
33 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 42.35 | |
34 | 124 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 42.36 | |
35 | 155 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 42.46 | |
36 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 42.50 | |
37 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 42.59 | |
38 | 784 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 42.68 | |
39 | 114 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 42.86 | |
40 | 331 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 42.89 | |
41 | 111 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 43.06 | |
42 | 692 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 43.11 | |
43 | 258 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 43.14 | |
44 | 565 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 43.19 | |
45 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 43.27 | |
46 | 329 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 43.28 | |
47 | 272 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 43.29 | |
48 | 385 | Heilmann Johanne | 2005 | KOLDING | 0558AI | 50 m | 43.36 | |
49 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 43.43 | |
50 | 632 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 43.56 | |
51 | 287 | Jensen Maja Fjordside | 2005 | HOLSTEBRO | 0548AM | 50 m | 43.92 | |
52 | 518 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 43.99 | |
53 | 780 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 48.32 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 34.51 | |
2 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 34.53 | |
3 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 34.65 | |
4 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 35.15 | |
5 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 35.96 | |
6 | 577 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 36.49 | |
7 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 36.97 | |
8 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 37.27 | |
9 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 37.35 | |
10 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 37.53 | |
11 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 37.53 | |
12 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 37.95 | |
13 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 38.06 | |
14 | 138 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 38.07 | |
15 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 38.08 | |
16 | 759 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 38.19 | |
17 | 628 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 38.31 | |
18 | 735 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 38.39 | |
19 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 38.52 | |
20 | 467 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 38.54 | |
21 | 371 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 38.70 | |
22 | 39 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 38.72 | |
23 | 496 | Dyhr-Rasmussen Lauritz | 2004 | NÆSTVED | 0537AI | 50 m | 38.76 | |
24 | 665 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 39.02 | |
25 | 703 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 39.27 | |
26 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 39.28 | |
27 | 609 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 39.29 | |
28 | 488 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 39.31 | |
29 | 803 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 39.55 | |
30 | 353 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 39.62 | |
31 | 442 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 39.64 | |
32 | 524 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 39.71 | |
33 | 566 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 39.90 | |
34 | 739 | Mikkelsen Peter Kvorning | 2004 | VEJLE | 0499AC | 50 m | 39.90 | |
35 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 39.91 | |
36 | 219 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 40.03 | |
37 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 40.05 | |
38 | 414 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 40.10 | |
39 | 38 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 40.34 | |
40 | 112 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 40.44 | |
41 | 378 | Mårtensen Joachim | 2004 | KALUNDBORG | 0457AK | 50 m | 40.52 | |
42 | 798 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 40.52 | |
43 | 706 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 40.60 | |
44 | 767 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 40.66 | |
45 | 198 | Pedersen Christoffer R.s. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 40.68 | |
46 | 327 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 40.81 | |
47 | 67 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 41.03 | |
48 | 247 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 41.11 | |
49 | 558 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 41.52 | |
50 | 526 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 43.99 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:04.34 | |
2 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:05.26 | |
3 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 1:05.38 | |
4 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:06.59 | |
5 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 1:06.85 | |
6 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:07.34 | |
7 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:07.36 | |
8 | 410 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 1:07.44 | |
9 | 779 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 1:07.51 | |
10 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:07.68 | |
11 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:07.80 | |
12 | 258 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 1:07.96 | |
13 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:08.21 | |
14 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 1:08.82 | |
15 | 331 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:09.02 | |
16 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:09.21 | |
17 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 1:09.46 | |
18 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:09.89 | |
19 | 692 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:09.91 | |
20 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 1:09.96 | |
21 | 13 | Larsen Isabella | 2005 | JYLLINGE | 0592AK | 50 m | 1:10.03 | |
22 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:10.08 | |
23 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:10.09 | |
24 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:10.12 | |
25 | 207 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | HASLEV | 0564AB | 50 m | 1:10.23 | |
26 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:10.28 | |
27 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:10.28 | |
28 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 1:10.37 | |
29 | 369 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 1:10.43 | |
30 | 596 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 1:10.53 | |
31 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 1:10.56 | |
32 | 421 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 1:10.62 | |
33 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 1:10.68 | |
34 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:10.72 | |
35 | 606 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 1:10.73 | |
36 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:10.89 | |
37 | 690 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:10.92 | |
38 | 211 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:10.93 | |
39 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:10.99 | |
40 | 349 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 1:11.11 | |
41 | 528 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:11.15 | |
42 | 716 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 1:11.26 | |
43 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 1:11.73 | |
44 | 664 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 1:11.82 | |
45 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:11.84 | |
46 | 784 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 1:11.99 | |
47 | 478 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 1:12.34 | |
48 | 159 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 1:12.42 | |
49 | 355 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 1:12.64 | |
50 | 266 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 1:13.21 | |
51 | 519 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:13.45 | |
52 | 179 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 1:13.97 | |
53 | 325 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 1:14.18 | |
54 | 240 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 1:14.53 | |
55 | 534 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 1:14.65 | |
56 | 257 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 1:14.66 | |
57 | 599 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 1:14.82 | |
58 | 91 | Cao Alyssa | 2005 | FREM | 0526AR | 50 m | 1:16.23 | |
59 | 210 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:17.09 | |
60 | 35 | Futtrup Johanne V. | 2005 | AGF | 0518AI | 50 m | 1:17.61 | |
61 | 757 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 1:18.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 58.28 | |
2 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 1:00.01 | |
3 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 1:01.89 | |
4 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 1:02.18 | |
5 | 517 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 1:02.33 | |
6 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 1:02.58 | |
7 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 1:03.25 | |
8 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 1:03.31 | |
9 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:03.33 | |
10 | 180 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 1:03.63 | |
11 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:03.63 | |
12 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 1:04.00 | |
13 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 1:04.08 | |
14 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:04.39 | |
15 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:04.39 | |
16 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 1:04.52 | |
17 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 1:04.63 | |
18 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:04.70 | |
19 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:05.08 | |
20 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:05.11 | |
21 | 212 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 1:05.18 | |
22 | 814 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 1:05.43 | |
23 | 353 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:05.49 | |
24 | 524 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:05.59 | |
25 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 1:05.72 | |
26 | 769 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 1:05.81 | |
27 | 414 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 1:05.84 | |
28 | 706 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 1:05.86 | |
29 | 472 | Sperling Oliver | 2004 | LYNGBY | 0417AC | 50 m | 1:05.96 | |
30 | 177 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 1:06.05 | |
31 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 1:06.11 | |
32 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 1:06.12 | |
33 | 506 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 50 m | 1:06.15 | |
34 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:06.17 | |
35 | 38 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 1:06.28 | |
36 | 586 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 1:06.29 | |
37 | 348 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 1:07.12 | |
38 | 148 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 1:07.30 | |
39 | 532 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 1:08.05 | |
40 | 710 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:08.19 | |
41 | 633 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 1:08.34 | |
42 | 226 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HELSINGØR | 0419AF | 50 m | 1:08.74 | |
43 | 219 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 1:08.79 | |
44 | 450 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:09.21 | |
45 | 144 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 1:09.64 | |
46 | 82 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 1:10.57 | |
47 | 714 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:11.18 | |
48 | 533 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 1:12.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:13.10 | |
2 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:13.96 | |
3 | 120 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 1:14.77 | |
4 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 1:14.78 | |
5 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 1:15.26 | |
6 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 1:15.47 | |
7 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:15.74 | |
8 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 1:15.81 | |
9 | 779 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 1:15.82 | |
10 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 1:15.84 | |
11 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:16.09 | |
12 | 207 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | HASLEV | 0564AB | 50 m | 1:16.17 | |
13 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:16.20 | |
14 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:16.33 | |
15 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 1:16.33 | |
16 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:16.87 | |
17 | 258 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 50 m | 1:16.89 | |
18 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:17.13 | |
19 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 1:17.58 | |
20 | 64 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 1:17.67 | |
21 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:18.06 | |
22 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 1:18.42 | |
23 | 155 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 1:18.83 | |
24 | 95 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 1:18.97 | |
25 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:19.35 | |
26 | 797 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 1:19.39 | |
27 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 1:19.70 | |
28 | 410 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 1:19.85 | |
29 | 278 | Bjerre Sofie | 2005 | HOLSTEBRO | 0514AN | 50 m | 1:19.93 | |
30 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 1:20.22 | |
31 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:20.88 | |
32 | 421 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 1:20.95 | |
33 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 1:21.02 | |
34 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:21.14 | |
35 | 211 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 1:21.24 | |
36 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 1:21.29 | |
37 | 331 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 1:21.39 | |
38 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 1:21.42 | |
39 | 469 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 1:21.53 | |
40 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:21.66 | |
41 | 595 | Lauritsen Ester | 2005 | SILKEBORG | 0536AQ | 50 m | 1:21.69 | |
42 | 493 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 1:21.77 | |
43 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 1:21.80 | |
44 | 134 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 1:21.81 | |
45 | 741 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 1:21.98 | |
46 | 801 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 1:22.01 | |
47 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:22.09 | |
48 | 372 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 1:23.55 | |
49 | 551 | Autzen Mathilde Friis | 2005 | ALLERØD | 0514AG | 50 m | 1:24.12 | |
50 | 433 | Frederiksen Agnes Dalgas | 2005 | KØGE | 0508AA | 50 m | 1:24.33 | |
51 | 345 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:24.38 | |
52 | 35 | Futtrup Johanne V. | 2005 | AGF | 0518AI | 50 m | 1:24.65 | |
53 | 118 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 1:25.84 | |
54 | 581 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 1:25.99 | |
55 | 210 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 1:26.57 | |
56 | 84 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 1:26.89 | |
57 | 582 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 1:26.97 | |
58 | 272 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 50 m | 1:27.21 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:06.37 | |
2 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 1:06.97 | |
3 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 1:07.48 | |
4 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 1:09.47 | |
5 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:10.29 | |
6 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 1:10.31 | |
7 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 1:10.91 | |
8 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:11.32 | |
9 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 1:11.65 | |
10 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 1:12.65 | |
11 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:12.97 | |
12 | 795 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 1:13.33 | |
13 | 641 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 1:13.54 | |
14 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 1:13.67 | |
15 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:14.09 | |
16 | 628 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 1:14.11 | |
17 | 229 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 1:14.34 | |
18 | 510 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 1:14.38 | |
19 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:14.58 | |
20 | 327 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 1:14.70 | |
21 | 353 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:14.74 | |
22 | 814 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 1:14.87 | |
23 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:15.02 | |
24 | 604 | Poulsen Anton | 2004 | SKIVE | 0483AH | 50 m | 1:15.10 | |
25 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:15.20 | |
26 | 706 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 1:15.35 | |
27 | 440 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 1:15.99 | |
28 | 637 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 1:18.25 | |
29 | 18 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 1:19.59 | |
30 | 364 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 1:22.50 | |
31 | 767 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 1:23.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 403 | Kvik Piger 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:30.00 | ||
2 | 98 | Gentofte Piger 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:31.12 | ||
3 | 151 | Gsc Piger 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 4:35.60 | ||
4 | 304 | Hovedstaden A | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:41.23 | ||
5 | 546 | Sigma Damer A | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:41.24 | ||
6 | 3 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 50 m | 4:41.88 | ||
7 | 78 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:42.30 | ||
8 | 828 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | AAS | 50 m | 4:43.00 | ||
9 | 427 | Køge Piger 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:43.86 | ||
10 | 787 | Aalborg Damer | 2003 | AALBORG | 50 m | 4:45.50 | ||
11 | 770 | Vs Piger 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 4:48.30 | ||
12 | 645 | Triton Årgang Piger | 2005 | TRITON B | 50 m | 4:48.95 | ||
13 | 387 | Kolding Piger Kolding | 2003 | KOLDING | 50 m | 4:49.37 | ||
14 | 44 | Agf Piger 1 | 2003 | AGF | 50 m | 4:49.69 | ||
15 | 161 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 50 m | 4:50.22 | ||
16 | 749 | Esv Piger | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:50.23 | ||
17 | 215 | Helsingør Piger | 2003 | HELSINGØR | 50 m | 4:50.64 | ||
18 | 238 | Herlev Piger | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:52.79 | ||
19 | 720 | Vat Piger 1 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:53.00 | ||
20 | 303 | Horsens Piger | 2003 | HORSENS | 50 m | 4:54.50 | ||
21 | 86 | Frem Piger | 2003 | FREM | 50 m | 4:54.69 | ||
22 | 462 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 4:55.00 | ||
23 | 834 | Hørsholm Piger | 2003 | HØRSHOLM | 50 m | 4:55.00 | ||
24 | 289 | Hsc Piger | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 4:57.81 | ||
25 | 380 | Kalundborg Piger | 2004 | KALUNDBORG | 50 m | 4:59.00 | ||
26 | 588 | Silkeborg Piger | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 5:00.46 | ||
27 | 342 | Hvidovre Piger | 2003 | HVIDOVRE | 50 m | 5:03.46 | ||
28 | 538 | S68 - 1 | 2003 | S 68 | 50 m | 5:04.19 | ||
29 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 5:11.66 | ||
30 | 622 | Søllerød Girls | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 5:17.00 | ||
31 | 832 | Nyborg Piger | 2003 | NYBORG | 50 m | 5:20.00 | ||
32 | 480 | Nord Valkyrier | 2003 | NORD | 50 m | 5:49.53 | ||
33 | 404 | Kvik Piger 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 4:35.50 | RES | |
34 | 99 | Gentofte Piger 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 4:50.45 | RES | |
35 | 829 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | AAS | 50 m | 4:55.00 | RES | |
36 | 4 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 50 m | 4:57.09 | RES | |
37 | 79 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 4:58.80 | RES | |
38 | 152 | Gsc Piger 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 5:02.08 | RES | |
39 | 721 | Vat Piger 2 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 5:04.00 | RES | |
40 | 428 | Køge Piger 2 | 2003 | KØGE | 50 m | 5:07.35 | RES | |
41 | 750 | Esv Piger 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 5:08.28 | RES | |
42 | 5 | A6 Piger 3 | 2003 | A6 | 50 m | 5:08.85 | RES | |
43 | 463 | Lyngby Damer 2 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 5:10.00 | RES | |
44 | 547 | Sigma Damer B | 2003 | SIGMA | 50 m | 5:10.56 | RES | |
45 | 777 | Vs Piger 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 5:11.38 | RES | |
46 | 45 | Agf Piger 2 | 2003 | AGF | 50 m | 5:23.33 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:19 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 464 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 4:17.00 | ||
2 | 311 | Hovedstaden A | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:17.25 | ||
3 | 96 | Gentofte Drenge | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 4:17.67 | ||
4 | 282 | Hsc Drenge | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 4:18.40 | ||
5 | 644 | Triton Årgang Drenge | 2004 | TRITON B | 50 m | 4:21.05 | ||
6 | 392 | Kvik Drenge 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:21.60 | ||
7 | 160 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 50 m | 4:22.48 | ||
8 | 522 | Ringsted Drenge | 2002 | RINGSTED | 50 m | 4:22.75 | ||
9 | 136 | Gsc Drenge 1 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 4:23.26 | ||
10 | 33 | Agf Drenge 1 | 2002 | AGF | 50 m | 4:25.02 | ||
11 | 237 | Herlev Drenge | 2002 | HERLEV | 50 m | 4:26.79 | ||
12 | 76 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | ESBJERG | 50 m | 4:28.60 | ||
13 | 1 | A6 Drenge 1 | 2002 | A6 | 50 m | 4:28.90 | ||
14 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 4:29.55 | ||
15 | 214 | Helsingør Drenge | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 4:30.00 | ||
16 | 605 | Stv Drenge | 2002 | SLAGELSE | 50 m | 4:30.00 | ||
17 | 621 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 50 m | 4:30.00 | ||
18 | 341 | Hvidovre Drenge | 2002 | HVIDOVRE | 50 m | 4:31.95 | ||
19 | 833 | Hørsholm Drenge | 2002 | HØRSHOLM | 50 m | 4:32.00 | ||
20 | 826 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | AAS | 50 m | 4:33.00 | ||
21 | 746 | Esv Drenge | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:36.36 | ||
22 | 760 | Vs Drenge 1 | 2002 | VIBORG | 50 m | 4:36.99 | ||
23 | 587 | Silkeborg Drenge | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 4:37.67 | ||
24 | 302 | Horsens Drenge 2 | 2002 | HORSENS | 50 m | 4:38.00 | ||
25 | 548 | Sigma Herrer A | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:39.77 | ||
26 | 374 | Isk Tiger Sharks | 2002 | IKAST | 50 m | 4:39.80 | ||
27 | 718 | Vat Drenge 1 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:41.30 | ||
28 | 481 | Nord Vikinger 1 | 2002 | NORD | 50 m | 4:42.82 | ||
29 | 508 | Pingvinen Drenge | 2003 | PINGVINEN | 50 m | 4:47.60 | ||
30 | 793 | Aalborg Herrer | 2002 | AALBORG | 50 m | 4:50.00 | ||
31 | 426 | Køge Drenge | 2002 | KØGE | 50 m | 4:52.04 | ||
32 | 500 | Odder Drenge | 2002 | ODDER | 50 m | 4:53.10 | ||
33 | 318 | Hovedstaden B | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:28.22 | RES | |
34 | 34 | Agf Drenge 2 | 2002 | AGF | 50 m | 4:34.15 | RES | |
35 | 162 | Gti 3 Drenge | 2004 | GTI | 50 m | 4:36.70 | RES | |
36 | 465 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 4:42.00 | RES | |
37 | 137 | Gsc Drenge 2 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 4:43.29 | RES | |
38 | 747 | Esv Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 4:43.90 | RES | |
39 | 398 | Kvik Drenge 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 4:47.00 | RES | |
40 | 549 | Sigma Herrer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:48.36 | RES | |
41 | 2 | A6 Drenge 2 | 2002 | A6 | 50 m | 4:53.34 | RES | |
42 | 827 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | AAS | 50 m | 4:54.00 | RES | |
43 | 719 | Vat Drenge 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:58.00 | RES | |
44 | 751 | Vest Drenge | 2002 | VEST | 50 m | 4:59.58 | RES | |
45 | 748 | Esv Drenge 3 | 2003 | VEJLE | 50 m | 5:04.04 | RES | |
46 | 766 | Vs Drenge 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 5:05.23 | RES | |
47 | 97 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 5:14.61 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:19 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:00.79 | |
2 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 1:01.61 | |
3 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 1:02.94 | |
4 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 1:03.49 | |
5 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 1:04.02 | |
6 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 1:04.06 | |
7 | 254 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 1:04.28 | |
8 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 1:04.28 | |
9 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:04.44 | |
10 | 220 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:04.44 | |
11 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 1:04.47 | |
12 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:04.79 | |
13 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:04.92 | |
14 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:05.10 | |
15 | 381 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 1:05.25 | |
16 | 142 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:05.35 | |
17 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 1:05.35 | |
18 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:05.38 | |
19 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 1:05.39 | |
20 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 1:05.41 | |
21 | 133 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 50 m | 1:05.64 | |
22 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:05.70 | |
23 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:05.70 | |
24 | 25 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 1:05.83 | |
25 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 1:05.91 | |
26 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 1:06.11 | |
27 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:06.22 | |
28 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:06.33 | |
29 | 376 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 1:06.45 | |
30 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 1:06.49 | |
31 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:06.50 | |
32 | 150 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 1:06.56 | |
33 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:06.81 | |
34 | 65 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 1:06.89 | |
35 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:06.99 | |
36 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:07.13 | |
37 | 57 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:07.19 | |
38 | 357 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:07.20 | |
39 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:07.21 | |
40 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 1:07.25 | |
41 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:07.28 | |
42 | 754 | Devantier Anne Sofie | 2004 | VEST | 0406AG | 50 m | 1:07.32 | |
43 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 1:07.39 | |
44 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:07.40 | |
45 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 1:07.47 | |
46 | 772 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 1:07.50 | |
47 | 68 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 1:07.59 | |
48 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 1:07.62 | |
49 | 292 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 1:07.72 | |
50 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 1:07.77 | |
51 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 1:07.81 | |
52 | 541 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 1:07.91 | |
53 | 451 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:07.98 | |
54 | 74 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 1:08.02 | |
55 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:08.15 | |
56 | 707 | Madsen Anna Maria | 2004 | VATCPH-STT | 0444AJ | 50 m | 1:08.18 | |
57 | 514 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 1:08.29 | |
58 | 291 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 1:08.34 | |
59 | 14 | Lillebæk Isabel | 2004 | JYLLINGE | 0466AT | 50 m | 1:09.24 | |
60 | 466 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:09.25 | |
61 | 356 | Borg Mathilde Edele | 2004 | HØRSHOLM | 0446AP | 50 m | 1:09.69 | |
62 | 119 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 1:09.78 | |
63 | 734 | Hvarre Mia | 2004 | VEJLE | 0498AH | 50 m | 1:09.86 | |
64 | 452 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:09.95 | |
65 | 618 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 1:10.21 | |
66 | 483 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 1:10.29 | |
67 | 147 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:10.74 | |
68 | 361 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 1:10.80 | |
69 | 189 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 1:10.94 | |
70 | 53 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 1:14.11 | |
71 | 808 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | LYSENG | 0442AG | 50 m | 1:15.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 468 | Nickelsen Rasmus | 2003 | LYNGBY | 0347AC | 50 m | 54.34 | |
2 | 314 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 57.62 | |
3 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 57.76 | |
4 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 58.00 | |
5 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 58.32 | |
6 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 59.76 | |
7 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:00.06 | |
8 | 553 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:00.19 | |
9 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 1:00.38 | |
10 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 1:00.48 | |
11 | 470 | Quaade Mikkel | 2003 | LYNGBY | 0393AD | 50 m | 1:00.55 | |
12 | 535 | Pedersen Lukas | 2003 | ROSKILDE | 0385AN | 50 m | 1:00.75 | |
13 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:00.78 | |
14 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:00.80 | |
15 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 1:01.09 | |
16 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:01.14 | |
17 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 1:01.32 | |
18 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 1:01.51 | |
19 | 183 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 1:01.59 | |
20 | 173 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 1:01.61 | |
21 | 619 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:01.70 | |
22 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 1:01.89 | |
23 | 497 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:01.90 | |
24 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:01.99 | |
25 | 699 | Thinghøjen Oscar | 2003 | VAT CPH-MK | 0357AG | 50 m | 1:02.08 | |
26 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:02.09 | |
27 | 396 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:02.29 | |
28 | 460 | Kragh Valdemar Ditlev | 2003 | LYNGBY | 0337AD | 50 m | 1:02.34 | |
29 | 26 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 1:02.58 | |
30 | 476 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 1:02.59 | |
31 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:02.60 | |
32 | 543 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 1:02.64 | |
33 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 1:02.71 | |
34 | 499 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:02.83 | |
35 | 21 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 1:02.89 | |
36 | 763 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 1:02.96 | |
37 | 165 | Gath Nicolai Schuster | 2003 | ISHØJ | 0365AK | 50 m | 1:03.02 | |
38 | 569 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:03.24 | |
39 | 399 | Andersen Lukas Majvig | 2003 | KVIK | 0309AC | 50 m | 1:03.60 | |
40 | 10 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 1:04.43 | |
41 | 785 | Brandi Victor Abel | 2003 | AALBORG | 0311AN | 50 m | 1:04.43 | |
42 | 224 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:04.68 | |
43 | 753 | Davidsen Tobias | 2003 | VEST | 0329AD | 50 m | 1:05.00 | |
44 | 273 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 1:05.72 | |
45 | 73 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 1:05.79 | |
46 | 487 | Sander Nikolai | 2003 | NORD | 0371AF | 50 m | 1:06.20 | |
47 | 512 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 1:06.74 | |
48 | 70 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 50 m | 1:07.56 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:00.83 | |
2 | 771 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 1:00.83 | |
3 | 153 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:00.92 | |
4 | 143 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:00.94 | |
5 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 1:00.99 | |
6 | 20 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 1:01.00 | |
7 | 154 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 1:01.17 | |
8 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 1:01.27 | |
9 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:01.61 | |
10 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:01.71 | |
11 | 186 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 1:01.95 | |
12 | 407 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:02.18 | |
13 | 232 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:02.70 | |
14 | 411 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 1:02.73 | |
15 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:02.90 | |
16 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:03.02 | |
17 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:03.02 | |
18 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 1:03.04 | |
19 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 1:03.18 | |
20 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:03.67 | |
21 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 1:03.77 | |
22 | 418 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 1:03.86 | |
23 | 781 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 1:03.90 | |
24 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:03.97 | |
25 | 286 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 1:03.98 | |
26 | 540 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 1:04.01 | |
27 | 362 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:04.05 | |
28 | 56 | Jensen Louise | 2003 | ERRITSØ | 0322AZ | 50 m | 1:04.17 | |
29 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:04.24 | |
30 | 58 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 1:04.25 | |
31 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:04.35 | |
32 | 106 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:04.38 | |
33 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 1:04.42 | |
34 | 252 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:04.45 | |
35 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 1:04.47 | |
36 | 216 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:04.60 | |
37 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:04.70 | |
38 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:04.74 | |
39 | 11 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:04.85 | |
40 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:04.93 | |
41 | 28 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 1:05.17 | |
42 | 54 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 1:05.19 | |
43 | 408 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 1:05.26 | |
44 | 590 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 1:05.36 | |
45 | 439 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:05.39 | |
46 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:05.39 | |
47 | 42 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 1:05.41 | |
48 | 773 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 50 m | 1:05.43 | |
49 | 367 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 1:05.46 | |
50 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 1:05.49 | |
51 | 405 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 50 m | 1:05.57 | |
52 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 1:05.57 | |
53 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 1:05.60 | |
54 | 562 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:05.69 | |
55 | 123 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 1:05.74 | |
56 | 187 | Burgaard Alma | 2003 | H2Odense | 0332AA | 50 m | 1:06.23 | |
57 | 461 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:06.27 | |
58 | 495 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 1:06.53 | |
59 | 127 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:07.38 | |
60 | 51 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 1:07.66 | |
61 | 83 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 1:07.67 | |
62 | 8 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 1:07.86 | |
63 | 446 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:08.63 | |
64 | 89 | Jørgensen Mai | 2003 | FREM | 0376AA | 50 m | 1:09.79 | |
65 | 87 | Rasmussen Anna Skovmand | 2003 | FREM | 0344AV | 50 m | 1:10.10 | |
66 | 542 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 1:10.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 55.17 | |
2 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 55.39 | |
3 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 56.25 | |
4 | 203 | Petersen Rasmus | 2002 | HSK | 0383AE | 50 m | 56.34 | |
5 | 623 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 56.51 | |
6 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 56.54 | |
7 | 244 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 56.67 | |
8 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 57.03 | |
9 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 57.18 | |
10 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 57.29 | |
11 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 57.36 | |
12 | 6 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 57.44 | |
13 | 284 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 57.47 | |
14 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 57.59 | |
15 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 57.66 | |
16 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 57.74 | |
17 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 57.81 | |
18 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 58.01 | |
19 | 94 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 58.11 | |
20 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 58.22 | |
21 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 58.35 | |
22 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 58.35 | |
23 | 200 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 58.38 | |
24 | 600 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 58.49 | |
25 | 635 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 58.55 | |
26 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 58.56 | |
27 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 58.69 | |
28 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 58.95 | |
29 | 55 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 58.97 | |
30 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 58.98 | |
31 | 818 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 59.21 | |
32 | 93 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 59.30 | |
33 | 486 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 50 m | 59.32 | |
34 | 737 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 59.34 | |
35 | 275 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 59.35 | |
36 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 59.36 | |
37 | 722 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 59.44 | |
38 | 447 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 59.51 | |
39 | 608 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 59.52 | |
40 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 59.54 | |
41 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 59.60 | |
42 | 475 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 59.71 | |
43 | 360 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 59.85 | |
44 | 135 | Christensen Magnus | 2002 | GLADSAXE | 0287AI | 50 m | 1:00.08 | |
45 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 1:00.08 | |
46 | 351 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 1:00.21 | |
47 | 60 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 1:00.39 | |
48 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 1:00.41 | |
49 | 263 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 1:00.52 | |
50 | 166 | Liang Kevin | 2002 | ISHØJ | 0215AI | 50 m | 1:00.74 | |
51 | 320 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 1:00.88 | |
52 | 213 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 1:01.41 | |
53 | 194 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 1:01.55 | |
54 | 192 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 1:01.87 | |
55 | 285 | Jensen Anders Nedergaard | 2002 | HOLSTEBRO | 0233AP | 50 m | 1:02.91 | |
56 | 59 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 1:03.65 | |
57 | 708 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:03.91 | |
58 | 738 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 50 m | 1:04.00 | |
59 | 301 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 1:04.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 45, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2003 |
1 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 5:07.10 | |
2 | 122 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 5:07.71 | |
3 | 419 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 5:14.27 | |
4 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 5:15.30 | |
5 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 5:15.50 | |
6 | 443 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 5:15.74 | |
7 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 5:19.65 | |
8 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 5:24.16 | |
9 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 5:24.52 | |
10 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 5:26.56 | |
11 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 5:27.01 | |
12 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 5:29.66 | |
13 | 283 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 5:31.57 | |
14 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 5:32.14 | |
15 | 24 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | SLANGERUP | 0306AA | 50 m | 5:32.48 | |
16 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 5:33.48 | |
17 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 5:34.06 | |
18 | 799 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 5:34.13 | |
19 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 5:34.18 | |
20 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 5:34.38 | |
21 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 5:36.06 | |
22 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 5:37.63 | |
23 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 5:37.88 | |
24 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 5:39.78 | |
25 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 5:41.27 | |
26 | 559 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:41.69 | |
27 | 498 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 5:41.95 | |
28 | 590 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 5:42.62 | |
29 | 343 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 5:43.37 | |
30 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 5:43.65 | |
31 | 602 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | SKIVE | 0346AT | 50 m | 5:43.66 | |
32 | 412 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 5:44.81 | |
33 | 794 | Iversen Matilde | 2003 | AALBORG | 0316AX | 50 m | 5:45.03 | |
34 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 5:45.15 | |
35 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 5:45.44 | |
36 | 724 | Bruun Marie Egeskjold | 2003 | VEJLE | 0324AN | 50 m | 5:46.49 | |
37 | 230 | Skov Ellen A. | 2003 | HELSINGØR | 0328AW | 50 m | 5:46.50 | |
38 | 725 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 5:46.51 | |
39 | 504 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 5:46.74 | |
40 | 382 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 5:46.81 | |
41 | 573 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 5:47.08 | |
42 | 437 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 5:48.36 | |
43 | 704 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 5:48.42 | |
44 | 9 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 5:49.03 | |
45 | 616 | Romanski Freja | 2003 | SMUT | 0308AI | 50 m | 5:49.43 | |
46 | 449 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 5:49.55 | |
47 | 167 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 5:49.98 | |
48 | 624 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 50 m | 5:50.04 | |
49 | 639 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 5:50.52 | |
50 | 617 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 50 m | 5:51.73 |
Årg. 2004-2004 |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 5:22.97 | |
2 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 5:24.89 | |
3 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 5:25.74 | |
4 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 5:27.13 | |
5 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 5:28.24 | |
6 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 5:32.38 | |
7 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 5:32.53 | |
8 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 5:34.58 | |
9 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 5:36.39 | |
10 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 5:37.36 | |
11 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 5:39.47 | |
12 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 5:39.97 | |
13 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 5:41.22 | |
14 | 435 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 5:43.39 | |
15 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 5:43.67 | |
16 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 5:43.89 | |
17 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 5:44.09 | |
18 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 5:44.33 | |
19 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 5:47.53 | |
20 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 5:49.09 | |
21 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 5:49.52 | |
22 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 5:50.65 | |
23 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 5:55.02 | |
24 | 72 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 5:56.11 | |
25 | 62 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 5:56.48 | |
26 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 5:57.13 | |
27 | 339 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 5:57.43 | |
28 | 75 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 5:59.89 | |
29 | 806 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 6:00.41 | |
30 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 6:00.67 | |
31 | 422 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 6:03.45 | |
32 | 479 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 6:04.36 | |
33 | 618 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 6:04.98 | |
34 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 6:05.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:14 |
Løb 46, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 4:42.71 | |
2 | 370 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 4:46.36 | |
3 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:50.05 | |
4 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 4:50.46 | |
5 | 117 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:52.56 | |
6 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 4:57.58 | |
7 | 316 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 4:57.58 | |
8 | 22 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 4:58.06 | |
9 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 4:59.74 | |
10 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 4:59.77 | |
11 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 5:00.60 | |
12 | 627 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 5:03.69 | |
13 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 5:04.05 | |
14 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 5:07.00 | |
15 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 5:07.25 | |
16 | 157 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 5:08.61 | |
17 | 544 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 5:09.04 | |
18 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 5:11.38 | |
19 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 5:11.55 | |
20 | 314 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 5:12.30 | |
21 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 5:13.21 | |
22 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 5:13.40 | |
23 | 277 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 5:13.54 | |
24 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 5:13.79 | |
25 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 5:13.83 | |
26 | 368 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 5:13.95 | |
27 | 722 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 5:14.06 | |
28 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 5:14.44 | |
29 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 5:14.93 | |
30 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 5:16.16 | |
31 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 5:16.34 | |
32 | 359 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 5:16.36 | |
33 | 280 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 5:20.11 | |
34 | 373 | Nelander Oliver L | 2002 | IKAST | 0295AF | 50 m | 5:20.48 | |
35 | 723 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 5:20.82 | |
36 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 5:20.90 | |
37 | 711 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 5:21.50 | |
38 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 5:21.77 | |
39 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 5:22.05 | |
40 | 737 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 5:22.51 | |
41 | 340 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 5:22.74 | |
42 | 135 | Christensen Magnus | 2002 | GLADSAXE | 0287AI | 50 m | 5:23.08 | |
43 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 5:24.22 | |
44 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 5:25.03 | |
45 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 5:25.14 | |
46 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 5:25.30 | |
47 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 5:29.18 | |
48 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 5:29.77 | |
49 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 5:29.96 | |
50 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 5:31.74 | |
51 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 5:32.10 | |
52 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 5:32.47 | |
53 | 574 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 5:34.63 | |
54 | 507 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 5:37.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:30.60 | |
2 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 2:31.58 | |
3 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:34.01 | |
4 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:34.52 | |
5 | 220 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:35.06 | |
6 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:35.57 | |
7 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:35.63 | |
8 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:36.94 | |
9 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:37.45 | |
10 | 254 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 2:38.06 | |
11 | 128 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:38.12 | |
12 | 256 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 2:38.13 | |
13 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:38.13 | |
14 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:39.08 | |
15 | 188 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | H2Odense | 0456AM | 50 m | 2:39.09 | |
16 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:39.41 | |
17 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:39.55 | |
18 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:40.33 | |
19 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:40.74 | |
20 | 23 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 2:41.00 | |
21 | 435 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:41.24 | |
22 | 423 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 2:41.92 | |
23 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:42.00 | |
24 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:42.53 | |
25 | 477 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:42.57 | |
26 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:43.10 | |
27 | 451 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 2:43.38 | |
28 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:43.40 | |
29 | 260 | Ovesen Asta Buur | 2004 | STM | 0442AJ | 50 m | 2:43.47 | |
30 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 2:43.63 | |
31 | 734 | Hvarre Mia | 2004 | VEJLE | 0498AH | 50 m | 2:43.95 | |
32 | 505 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 2:44.10 | |
33 | 816 | Aagaard Sia | 2004 | SKOVBAKKEN | 0434AB | 50 m | 2:44.28 | |
34 | 68 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 2:44.88 | |
35 | 350 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:45.01 | |
36 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:45.27 | |
37 | 653 | Rubak Kathrine Bang | 2004 | TRITON B | 0486AE | 50 m | 2:45.45 | |
38 | 298 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 50 m | 2:52.63 | |
39 | 375 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:53.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 2:19.65 | |
2 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 2:19.79 | |
3 | 476 | Brunsgaard Thor | 2003 | ST-NEPTUN | 0383AP | 50 m | 2:20.90 | |
4 | 322 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 2:22.88 | |
5 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:24.55 | |
6 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 2:24.73 | |
7 | 183 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 50 m | 2:24.96 | |
8 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 2:25.33 | |
9 | 553 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 2:26.08 | |
10 | 545 | Rasmussen Kristian B. | 2003 | S 68 | 0349AG | 50 m | 2:26.19 | |
11 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 2:27.57 | |
12 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 2:27.70 | |
13 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 2:28.18 | |
14 | 643 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 2:28.41 | |
15 | 763 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 2:29.20 | |
16 | 649 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 2:29.70 | |
17 | 661 | Hansen Mikkel | 2003 | VI39 | 0301AJ | 50 m | 2:29.91 | |
18 | 26 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 2:30.80 | |
19 | 574 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 50 m | 2:31.17 | |
20 | 344 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:31.37 | |
21 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 2:31.87 | |
22 | 185 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 2:32.05 | |
23 | 457 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 50 m | 2:32.40 | |
24 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 2:32.67 | |
25 | 501 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 50 m | 2:33.78 | |
26 | 761 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 2:36.07 | |
27 | 264 | Kruse Villads | 2003 | HILLERØD | 0371AI | 50 m | 2:39.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 122 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:23.42 | |
2 | 771 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 2:23.47 | |
3 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:24.48 | |
4 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:25.82 | |
5 | 281 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 2:25.91 | |
6 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:26.51 | |
7 | 420 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 2:26.52 | |
8 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 2:27.26 | |
9 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:29.93 | |
10 | 245 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:30.34 | |
11 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:30.70 | |
12 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:30.98 | |
13 | 143 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:31.48 | |
14 | 418 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:32.45 | |
15 | 473 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:32.65 | |
16 | 824 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 2:33.41 | |
17 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:33.43 | |
18 | 626 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 2:34.53 | |
19 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:34.69 | |
20 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:34.94 | |
21 | 417 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 2:35.78 | |
22 | 559 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:35.88 | |
23 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 2:36.12 | |
24 | 186 | Bui My Phuong | 2003 | H2Odense | 0322AS | 50 m | 2:36.62 | |
25 | 792 | Gallop Nikoline V | 2003 | AALBORG | 0396AR | 50 m | 2:36.95 | |
26 | 405 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 50 m | 2:37.10 | |
27 | 647 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 2:37.30 | |
28 | 411 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:37.71 | |
29 | 167 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 2:37.88 | |
30 | 80 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 50 m | 2:38.25 | |
31 | 617 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 50 m | 2:38.25 | |
32 | 334 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 2:38.59 | |
33 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:38.61 | |
34 | 51 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 50 m | 2:38.63 | |
35 | 781 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 2:38.72 | |
36 | 831 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 2:38.86 | |
37 | 409 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 2:39.04 | |
38 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:39.24 | |
39 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:39.36 | |
40 | 562 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:39.55 | |
41 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:39.55 | |
42 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 2:39.68 | |
43 | 696 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 2:42.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:08.48 | |
2 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:09.81 | |
3 | 393 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:10.07 | |
4 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:13.87 | |
5 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:15.71 | |
6 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:17.11 | |
7 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:17.69 | |
8 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 2:18.37 | |
9 | 354 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:18.77 | |
10 | 765 | Pedersen Mathias Basse | 2002 | VIBORG | 0233AG | 50 m | 2:19.83 | |
11 | 228 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:19.85 | |
12 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:19.98 | |
13 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:20.76 | |
14 | 200 | Stahl Gustav | 2002 | H2Odense | 0245AM | 50 m | 2:21.67 | |
15 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:21.93 | |
16 | 40 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:22.23 | |
17 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 2:22.65 | |
18 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 2:23.14 | |
19 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 2:23.32 | |
20 | 275 | Pedersen Frederik | 2002 | HOLBÆK | 0261AO | 50 m | 2:23.67 | |
21 | 818 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 2:23.73 | |
22 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:24.58 | |
23 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 2:24.67 | |
24 | 29 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 2:25.18 | |
25 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 2:25.19 | |
26 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 2:26.06 | |
27 | 261 | Truelsen Ejnar | 2002 | STM | 0259AK | 50 m | 2:26.26 | |
28 | 92 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 2:26.92 | |
29 | 825 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 2:27.01 | |
30 | 168 | Baltzer Mads | 2002 | GREVE | 0251AG | 50 m | 2:27.21 | |
31 | 525 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:27.47 | |
32 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:27.69 | |
33 | 243 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 2:27.93 | |
34 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:28.15 | |
35 | 178 | Koch Casper | 2002 | TUNE | 0227AF | 50 m | 2:31.20 | |
36 | 756 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 2:36.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 51, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 29.97 | |
2 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 30.20 | |
3 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 30.28 | |
4 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 30.33 | |
5 | 692 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 30.47 | |
6 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 30.51 | |
7 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 30.61 | |
8 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 30.67 | |
9 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 30.71 | |
10 | 13 | Larsen Isabella | 2005 | JYLLINGE | 0592AK | 50 m | 30.82 | |
11 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 30.89 | |
12 | 779 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 30.89 | |
13 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 30.94 | |
14 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 31.12 | |
15 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 31.20 | |
16 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 31.31 | |
17 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 31.38 | |
18 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 31.46 | |
19 | 410 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 31.47 | |
20 | 413 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 31.73 | |
21 | 421 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 31.79 | |
22 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 31.79 | |
23 | 240 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 31.82 | |
24 | 211 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 50 m | 31.86 | |
25 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 31.94 | |
26 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 32.05 | |
27 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 32.07 | |
28 | 493 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 32.23 | |
29 | 564 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 32.38 | |
30 | 519 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 32.43 | |
31 | 259 | Jensen Clara | 2005 | STM | 0596AI | 50 m | 32.44 | |
32 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 32.45 | |
33 | 257 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 32.48 | |
34 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 32.51 | |
35 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 32.52 | |
36 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 32.54 | |
37 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 32.60 | |
38 | 331 | Larsen Kirstine Haunstrup | 2005 | HOVEDSTAD | 0596AD | 50 m | 32.60 | |
39 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 32.65 | |
40 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 32.67 | |
41 | 632 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 32.67 | |
42 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 32.68 | |
43 | 355 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 50 m | 32.70 | |
44 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 32.70 | |
45 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 32.74 | |
46 | 606 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 32.75 | |
47 | 253 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AB | 50 m | 32.77 | |
48 | 536 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 32.78 | |
49 | 349 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 32.80 | |
50 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 32.81 | |
51 | 279 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 32.81 | |
52 | 690 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 33.23 | |
53 | 124 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 33.58 | |
54 | 664 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 33.72 | |
55 | 69 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 34.31 | |
56 | 91 | Cao Alyssa | 2005 | FREM | 0526AR | 50 m | 34.51 | |
57 | 469 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 34.52 | |
58 | 599 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 34.66 | |
59 | 780 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 34.81 | |
60 | 287 | Jensen Maja Fjordside | 2005 | HOLSTEBRO | 0548AM | 50 m | 34.86 | |
61 | 757 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 35.03 | |
62 | 389 | Kristensen Karla | 2005 | KOLDING | 0516AC | 50 m | 35.16 | |
63 | 782 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 35.25 | |
64 | 385 | Heilmann Johanne | 2005 | KOLDING | 0558AI | 50 m | 35.51 | |
65 | 118 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 35.66 | |
66 | 139 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 35.67 | |
67 | 84 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 37.23 | |
68 | 64 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 37.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 52, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 26.85 | |
2 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 27.38 | |
3 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 28.19 | |
4 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 28.27 | |
5 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 28.63 | |
6 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 28.74 | |
7 | 517 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 28.80 | |
8 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 28.84 | |
9 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 29.05 | |
10 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 29.07 | |
11 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 29.27 | |
12 | 38 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 29.29 | |
13 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 29.37 | |
14 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 29.39 | |
15 | 180 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 29.55 | |
16 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 29.76 | |
17 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 29.80 | |
18 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 29.84 | |
19 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 29.92 | |
20 | 177 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 29.96 | |
21 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 29.97 | |
22 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 29.97 | |
23 | 229 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 30.01 | |
24 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 30.01 | |
25 | 814 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 30.06 | |
26 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 30.07 | |
27 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 30.09 | |
28 | 212 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 30.32 | |
29 | 759 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 30.60 | |
30 | 198 | Pedersen Christoffer R.s. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 30.75 | |
31 | 506 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 50 m | 30.75 | |
32 | 348 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 30.84 | |
33 | 714 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 31.03 | |
34 | 219 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 31.07 | |
35 | 609 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 31.76 | |
36 | 104 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 32.00 | |
37 | 364 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 32.00 | |
38 | 496 | Dyhr-Rasmussen Lauritz | 2004 | NÆSTVED | 0537AI | 50 m | 32.28 | |
39 | 637 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 32.47 | |
40 | 18 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 32.51 | |
41 | 378 | Mårtensen Joachim | 2004 | KALUNDBORG | 0457AK | 50 m | 32.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 53, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 2:38.18 | |
2 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 2:40.79 | |
3 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 2:41.85 | |
4 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 2:42.35 | |
5 | 120 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:42.43 | |
6 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 2:42.66 | |
7 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:42.75 | |
8 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 2:44.26 | |
9 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 2:44.47 | |
10 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 2:45.10 | |
11 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 2:47.55 | |
12 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 2:47.81 | |
13 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 2:50.89 | |
14 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:51.14 | |
15 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 2:51.22 | |
16 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 2:51.50 | |
17 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 2:51.54 | |
18 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 2:51.82 | |
19 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 2:51.87 | |
20 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 2:52.32 | |
21 | 797 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 2:52.84 | |
22 | 218 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:53.19 | |
23 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 2:53.38 | |
24 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 2:53.52 | |
25 | 790 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 2:53.91 | |
26 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 2:54.42 | |
27 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 2:54.57 | |
28 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 2:54.65 | |
29 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 2:55.13 | |
30 | 369 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 50 m | 3:00.60 | |
31 | 595 | Lauritsen Ester | 2005 | SILKEBORG | 0536AQ | 50 m | 3:01.66 | |
32 | 715 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 3:03.69 | |
33 | 85 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 3:03.88 | |
34 | 518 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 3:04.18 | |
35 | 329 | Høyer Agnete | 2005 | HOVEDSTAD | 0512AH | 50 m | 3:04.47 | |
36 | 372 | Jensen Signe Vestergaard | 2005 | IKAST | 0538AM | 50 m | 3:06.16 | |
37 | 662 | Hansen Mille | 2005 | VI39 | 0548AO | 50 m | 3:07.11 | |
38 | 325 | Clausen Nanette Skou | 2005 | HOVEDSTAD | 0514AE | 50 m | 3:09.30 | |
39 | 255 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 3:16.81 | |
40 | 259 | Jensen Clara | 2005 | STM | 0596AI | 50 m | 3:24.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 54, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:22.67 | |
2 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:25.42 | |
3 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 2:31.06 | |
4 | 19 | Olsen Karsten | 2004 | LAKSEN | 0411AR | 50 m | 2:32.34 | |
5 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 2:33.66 | |
6 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 2:34.20 | |
7 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:35.04 | |
8 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 2:35.54 | |
9 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:35.85 | |
10 | 371 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:36.11 | |
11 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 2:36.19 | |
12 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 2:37.31 | |
13 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 2:37.40 | |
14 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 2:37.75 | |
15 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:38.07 | |
16 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 2:38.48 | |
17 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 2:39.29 | |
18 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:39.80 | |
19 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 2:39.83 | |
20 | 798 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 2:44.29 | |
21 | 641 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 2:46.07 | |
22 | 138 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 2:46.72 | |
23 | 768 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 2:47.53 | |
24 | 633 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 2:48.76 | |
25 | 577 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 2:51.44 | |
26 | 450 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 2:53.02 | |
27 | 81 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 2:53.59 | |
28 | 566 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:54.04 | |
29 | 526 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 3:01.69 | |
30 | 112 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 3:02.98 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 55, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 304 | Hovedstaden A | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:02.25 | ||
2 | 403 | Kvik Piger 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 9:03.20 | ||
3 | 98 | Gentofte Piger 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 9:05.47 | ||
4 | 546 | Sigma Damer A | 2003 | SIGMA | 50 m | 9:08.44 | ||
5 | 151 | Gsc Piger 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 9:08.72 | ||
6 | 749 | Esv Piger | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:12.20 | ||
7 | 3 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 50 m | 9:15.01 | ||
8 | 787 | Aalborg Damer | 2003 | AALBORG | 50 m | 9:16.30 | ||
9 | 404 | Kvik Piger 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 9:19.48 | ||
10 | 215 | Helsingør Piger | 2003 | HELSINGØR | 50 m | 9:25.00 | ||
11 | 770 | Vs Piger 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 9:26.49 | ||
12 | 828 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | AAS | 50 m | 9:28.76 | ||
13 | 387 | Kolding Piger Kolding | 2003 | KOLDING | 50 m | 9:30.71 | ||
14 | 238 | Herlev Piger | 2003 | HERLEV | 50 m | 9:30.79 | ||
15 | 44 | Agf Piger 1 | 2003 | AGF | 50 m | 9:31.20 | ||
16 | 750 | Esv Piger 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:33.22 | ||
17 | 99 | Gentofte Piger 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 9:34.39 | ||
18 | 547 | Sigma Damer B | 2003 | SIGMA | 50 m | 9:34.56 | ||
19 | 720 | Vat Piger 1 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 9:34.70 | ||
20 | 462 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 9:35.00 | ||
21 | 721 | Vat Piger 2 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 9:43.30 | ||
22 | 303 | Horsens Piger | 2003 | HORSENS | 50 m | 9:46.00 | ||
23 | 4 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 50 m | 9:46.56 | ||
24 | 463 | Lyngby Damer 2 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 9:55.00 | ||
25 | 829 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | AAS | 50 m | 10:02.09 | ||
26 | 622 | Søllerød Girls | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 10:03.00 | ||
27 | 777 | Vs Piger 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 10:08.94 | ||
28 | 5 | A6 Piger 3 | 2003 | A6 | 50 m | 10:17.97 | ||
29 | 152 | Gsc Piger 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 10:34.23 | ||
30 | 832 | Nyborg Piger | 2003 | NYBORG | 50 m | 10:40.00 | ||
31 | 588 | Silkeborg Piger | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 10:49.65 | ||
32 | 480 | Nord Valkyrier | 2003 | NORD | 50 m | 10:56.27 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:23 |
Løb 56, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 96 | Gentofte Drenge | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 8:22.77 | ||
2 | 311 | Hovedstaden A | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:24.40 | ||
3 | 464 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 8:26.00 | ||
4 | 548 | Sigma Herrer A | 2002 | SIGMA | 50 m | 8:27.48 | ||
5 | 267 | Holbæk | 2002 | HOLBÆK | 50 m | 8:29.65 | ||
6 | 522 | Ringsted Drenge | 2002 | RINGSTED | 50 m | 8:34.81 | ||
7 | 136 | Gsc Drenge 1 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 8:36.89 | ||
8 | 392 | Kvik Drenge 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 8:38.50 | ||
9 | 318 | Hovedstaden B | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:39.57 | ||
10 | 1 | A6 Drenge 1 | 2002 | A6 | 50 m | 8:41.26 | ||
11 | 237 | Herlev Drenge | 2002 | HERLEV | 50 m | 8:42.75 | ||
12 | 621 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 50 m | 8:47.00 | ||
13 | 33 | Agf Drenge 1 | 2002 | AGF | 50 m | 8:49.40 | ||
14 | 374 | Isk Tiger Sharks | 2002 | IKAST | 50 m | 8:50.37 | ||
15 | 826 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | AAS | 50 m | 8:52.00 | ||
16 | 549 | Sigma Herrer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 8:56.12 | ||
17 | 465 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 9:00.00 | ||
18 | 746 | Esv Drenge | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:02.50 | ||
19 | 760 | Vs Drenge 1 | 2002 | VIBORG | 50 m | 9:04.20 | ||
20 | 587 | Silkeborg Drenge | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 9:04.53 | ||
21 | 137 | Gsc Drenge 2 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 9:09.45 | ||
22 | 718 | Vat Drenge 1 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 9:10.80 | ||
23 | 34 | Agf Drenge 2 | 2002 | AGF | 50 m | 9:13.65 | ||
24 | 398 | Kvik Drenge 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 9:17.00 | ||
25 | 481 | Nord Vikinger 1 | 2002 | NORD | 50 m | 9:21.66 | ||
26 | 508 | Pingvinen Drenge | 2003 | PINGVINEN | 50 m | 9:25.50 | ||
27 | 747 | Esv Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:30.34 | ||
28 | 827 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | AAS | 50 m | 9:32.00 | ||
29 | 302 | Horsens Drenge 2 | 2002 | HORSENS | 50 m | 9:43.98 | ||
30 | 2 | A6 Drenge 2 | 2002 | A6 | 50 m | 9:47.03 | ||
31 | 793 | Aalborg Herrer | 2002 | AALBORG | 50 m | 10:01.70 | ||
32 | 719 | Vat Drenge 2 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 10:02.50 | ||
33 | 748 | Esv Drenge 3 | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:21.27 | RES | |
34 | 766 | Vs Drenge 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 11:34.16 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:23 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:28.75 | |
2 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:29.38 | |
3 | 438 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:31.03 | |
4 | 153 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 2:31.87 | |
5 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:32.01 | |
6 | 416 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 2:32.30 | |
7 | 281 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 2:32.35 | |
8 | 597 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 2:33.46 | |
9 | 425 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 2:34.20 | |
10 | 31 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:34.41 | |
11 | 299 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:34.66 | |
12 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 2:35.83 | |
13 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:36.65 | |
14 | 639 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 2:37.95 | |
15 | 729 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | VEJLE | 0382AJ | 50 m | 2:38.28 | |
16 | 799 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 50 m | 2:38.62 | |
17 | 437 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 2:42.67 | |
18 | 449 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 2:43.61 | |
19 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:45.41 | |
20 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 2:48.13 | |
21 | 775 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 50 m | 2:48.13 | |
22 | 624 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 50 m | 2:49.75 | |
23 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:50.89 | |
24 | 794 | Iversen Matilde | 2003 | AALBORG | 0316AX | 50 m | 2:51.16 | |
25 | 184 | Andersen Nikoline | 2003 | H2Odense | 0368AR | 50 m | 2:51.47 | |
26 | 559 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:51.47 | |
27 | 504 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 50 m | 2:52.18 | |
28 | 515 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 50 m | 2:54.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:11.71 | |
2 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:13.95 | |
3 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:14.02 | |
4 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:14.79 | |
5 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:18.22 | |
6 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 2:18.71 | |
7 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:19.50 | |
8 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 2:20.97 | |
9 | 393 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:21.99 | |
10 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 2:22.14 | |
11 | 284 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 2:22.26 | |
12 | 640 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:22.34 | |
13 | 251 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 2:22.52 | |
14 | 627 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 2:22.62 | |
15 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:24.94 | |
16 | 607 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:26.83 | |
17 | 544 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 2:27.20 | |
18 | 146 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 2:28.16 | |
19 | 157 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:28.92 | |
20 | 762 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 2:31.03 | |
21 | 708 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 2:32.87 | |
22 | 346 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:33.35 | |
23 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:33.44 | |
24 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 2:34.66 | |
25 | 351 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:34.98 | |
26 | 59 | Boström Tobias | 2002 | ESBJERG | 0295AG | 50 m | 2:35.32 | |
27 | 711 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 2:35.72 | |
28 | 737 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 2:36.40 | |
29 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 2:36.93 | |
30 | 217 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 2:36.94 | |
31 | 722 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 2:37.24 | |
32 | 756 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 2:37.28 | |
33 | 170 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 2:37.51 | |
34 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:37.70 | |
35 | 228 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:38.28 | |
36 | 194 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 50 m | 2:38.50 | |
37 | 723 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 2:38.82 | |
38 | 531 | Breuner Oliver | 2002 | ROSKILDE | 0267AK | 50 m | 2:39.27 | |
39 | 131 | Brandt Mark | 2002 | GLADSAXE | 0299AR | 50 m | 2:39.72 | |
40 | 29 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 2:45.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 1:15.78 | |
2 | 130 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:16.05 | |
3 | 490 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 1:17.15 | |
4 | 57 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:18.37 | |
5 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 1:18.73 | |
6 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 1:19.19 | |
7 | 25 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 1:19.35 | |
8 | 435 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:20.04 | |
9 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 1:20.59 | |
10 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:20.75 | |
11 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 1:21.15 | |
12 | 513 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 50 m | 1:21.39 | |
13 | 811 | Larsen Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 1:21.52 | |
14 | 75 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:21.57 | |
15 | 603 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 1:21.60 | |
16 | 65 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 1:21.61 | |
17 | 133 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 50 m | 1:21.74 | |
18 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:21.76 | |
19 | 62 | Freund Søs | 2004 | ESBJERG | 0454AG | 50 m | 1:21.85 | |
20 | 806 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 1:22.33 | |
21 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:22.77 | |
22 | 339 | Vangkilde Laura | 2004 | HOVEDSTAD | 0422AC | 50 m | 1:22.90 | |
23 | 375 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 1:23.28 | |
24 | 175 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 1:23.65 | |
25 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 1:23.82 | |
26 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 1:24.04 | |
27 | 142 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 50 m | 1:24.08 | |
28 | 17 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 1:24.33 | |
29 | 819 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 1:24.33 | |
30 | 612 | Nielsen Karoline | 2004 | SLAGELSE | 0422AB | 50 m | 1:24.48 | |
31 | 492 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 1:24.64 | |
32 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:24.69 | |
33 | 110 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:24.90 | |
34 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 1:25.06 | |
35 | 707 | Madsen Anna Maria | 2004 | VATCPH-STT | 0444AJ | 50 m | 1:25.31 | |
36 | 580 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 1:25.37 | |
37 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 1:25.54 | |
38 | 90 | Petersen Emilie Podiss | 2004 | FREM | 0404AO | 50 m | 1:25.56 | |
39 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:25.64 | |
40 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 1:25.90 | |
41 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:25.97 | |
42 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 1:26.01 | |
43 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 1:26.15 | |
44 | 147 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:26.44 | |
45 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 1:26.49 | |
46 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 1:26.53 | |
47 | 27 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 1:26.65 | |
48 | 63 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 1:26.65 | |
49 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 1:26.65 | |
50 | 456 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:26.90 | |
51 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 1:27.24 | |
52 | 479 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 1:27.24 | |
53 | 466 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:27.27 | |
54 | 808 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | LYSENG | 0442AG | 50 m | 1:27.46 | |
55 | 23 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 1:27.68 | |
56 | 809 | Jensen Mille Kjær | 2004 | LYSENG | 0418AF | 50 m | 1:27.69 | |
57 | 772 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 1:29.12 | |
58 | 72 | Poulsen Katrine Bech | 2004 | ESBJERG | 0458AI | 50 m | 1:29.98 | |
59 | 239 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:31.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 196 | Nygaard Victor | 2003 | H2Odense | 0361AH | 50 m | 1:11.57 | |
2 | 288 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 1:12.13 | |
3 | 613 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 50 m | 1:12.77 | |
4 | 701 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 1:13.47 | |
5 | 555 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:15.03 | |
6 | 48 | Toft Markus | 2003 | AGF | 0377AK | 50 m | 1:16.33 | |
7 | 448 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 1:17.23 | |
8 | 66 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 50 m | 1:17.37 | |
9 | 49 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 1:17.59 | |
10 | 485 | Kornum Christian | 2003 | NORD | 0323AH | 50 m | 1:17.83 | |
11 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 1:17.87 | |
12 | 610 | Lykke Silas | 2003 | SLAGELSE | 0339AP | 50 m | 1:18.18 | |
13 | 21 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 1:18.38 | |
14 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 1:18.49 | |
15 | 396 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 50 m | 1:18.90 | |
16 | 731 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 50 m | 1:19.13 | |
17 | 445 | Brockdorff Anders Lundin | 2003 | LYNGBY | 0301AE | 50 m | 1:19.21 | |
18 | 594 | Gystad Marius | 2003 | SILKEBORG | 0313AK | 50 m | 1:19.28 | |
19 | 264 | Kruse Villads | 2003 | HILLERØD | 0371AI | 50 m | 1:19.38 | |
20 | 742 | Nguyen Kim Doan | 2003 | VEJLE | 0381AH | 50 m | 1:19.38 | |
21 | 340 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 1:19.44 | |
22 | 499 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:19.78 | |
23 | 41 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:19.85 | |
24 | 786 | Christense Christopher Z. | 2003 | AALBORG | 0393AG | 50 m | 1:19.93 | |
25 | 273 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 50 m | 1:20.02 | |
26 | 589 | Christensen Oliver | 2003 | SILKEBORG | 0373AK | 50 m | 1:20.02 | |
27 | 397 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 1:20.09 | |
28 | 73 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 50 m | 1:20.44 | |
29 | 132 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 1:20.59 | |
30 | 713 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 50 m | 1:20.59 | |
31 | 474 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 50 m | 1:20.77 | |
32 | 344 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:20.79 | |
33 | 745 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 50 m | 1:20.94 | |
34 | 512 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 1:21.09 | |
35 | 295 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 50 m | 1:21.11 | |
36 | 470 | Quaade Mikkel | 2003 | LYNGBY | 0393AD | 50 m | 1:21.14 | |
37 | 509 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 50 m | 1:21.17 | |
38 | 785 | Brandi Victor Abel | 2003 | AALBORG | 0311AN | 50 m | 1:21.42 | |
39 | 661 | Hansen Mikkel | 2003 | VI39 | 0301AJ | 50 m | 1:21.49 | |
40 | 497 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:21.70 | |
41 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 1:21.71 | |
42 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 1:21.74 | |
43 | 294 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 50 m | 1:22.08 | |
44 | 783 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 1:22.42 | |
45 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 1:22.61 | |
46 | 763 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 1:22.63 | |
47 | 50 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 1:22.70 | |
48 | 830 | Degn Simon | 2003 | HEI | 0351AQ | 50 m | 1:22.75 | |
49 | 651 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:22.86 | |
50 | 231 | Snekkersten Jakob Bjerg | 2003 | HELSINGØR | 0345AP | 50 m | 1:22.90 | |
51 | 507 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 1:22.92 | |
52 | 103 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 1:23.00 | |
53 | 666 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 50 m | 1:23.06 | |
54 | 70 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 50 m | 1:23.32 | |
55 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 1:23.32 | |
56 | 815 | Sloth William | 2003 | LYSENG | 0367AJ | 50 m | 1:23.42 | |
57 | 557 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:23.46 | |
58 | 16 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 1:23.52 | |
59 | 71 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 1:23.73 | |
60 | 487 | Sander Nikolai | 2003 | NORD | 0371AF | 50 m | 1:24.80 | |
61 | 185 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | H2Odense | 0351AC | 50 m | 1:29.43 | |
62 | 761 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 1:31.44 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 831 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 1:14.05 | |
2 | 122 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:14.43 | |
3 | 276 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 1:14.57 | |
4 | 407 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:14.89 | |
5 | 415 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 1:15.03 | |
6 | 590 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 0316AW | 50 m | 1:16.72 | |
7 | 24 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | SLANGERUP | 0306AA | 50 m | 1:16.90 | |
8 | 561 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:17.66 | |
9 | 121 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:17.92 | |
10 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 1:18.13 | |
11 | 11 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:18.59 | |
12 | 813 | Lysgaard Caroline | 2003 | LYSENG | 0318AP | 50 m | 1:18.67 | |
13 | 439 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:18.84 | |
14 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:18.85 | |
15 | 771 | Jacobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 1:19.08 | |
16 | 88 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 1:19.11 | |
17 | 382 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 1:19.23 | |
18 | 418 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 1:19.28 | |
19 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:19.70 | |
20 | 650 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 1:20.48 | |
21 | 283 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 1:20.97 | |
22 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 1:21.14 | |
23 | 343 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:21.37 | |
24 | 489 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 1:21.69 | |
25 | 704 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 1:21.80 | |
26 | 242 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:21.90 | |
27 | 101 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:22.19 | |
28 | 516 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 1:22.51 | |
29 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 1:22.53 | |
30 | 9 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 1:22.79 | |
31 | 573 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:22.80 | |
32 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:22.95 | |
33 | 367 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 1:23.14 | |
34 | 611 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:23.16 | |
35 | 498 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:23.32 | |
36 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 1:23.50 | |
37 | 471 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:23.60 | |
38 | 296 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 1:23.83 | |
39 | 223 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 1:24.02 | |
40 | 143 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:24.22 | |
41 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:24.37 | |
42 | 659 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 1:24.49 | |
43 | 652 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 1:24.70 | |
44 | 127 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:26.75 | |
45 | 626 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:27.79 | |
46 | 725 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | VEJLE | 0386AK | 50 m | 1:29.28 | |
47 | 743 | Pedersen Mille Trier | 2003 | VEJLE | 0386AI | 50 m | 1:30.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 360 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 1:08.12 | |
2 | 172 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 1:08.43 | |
3 | 656 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:09.66 | |
4 | 280 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 1:09.84 | |
5 | 117 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 1:10.39 | |
6 | 592 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 1:10.88 | |
7 | 529 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:11.35 | |
8 | 453 | Henriksen Casper Koch | 2002 | LYNGBY | 0245AO | 50 m | 1:11.52 | |
9 | 140 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 1:11.98 | |
10 | 738 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 50 m | 1:12.47 | |
11 | 192 | Hallenborg Oliver | 2002 | H2Odense | 0243AA | 50 m | 1:12.80 | |
12 | 22 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 1:13.09 | |
13 | 491 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 1:13.34 | |
14 | 157 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:13.84 | |
15 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 1:13.97 | |
16 | 726 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 1:14.08 | |
17 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:14.23 | |
18 | 705 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-STT | 0277AI | 50 m | 1:14.45 | |
19 | 222 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 1:14.71 | |
20 | 321 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 1:14.77 | |
21 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 1:15.19 | |
22 | 740 | Mikkelsen Rasmus Kvorning | 2002 | VEJLE | 0283AL | 50 m | 1:15.46 | |
23 | 249 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 1:15.51 | |
24 | 301 | Pedersen Valdemar D. | 2002 | HORSENS | 0287AM | 50 m | 1:15.80 | |
25 | 277 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 1:15.82 | |
26 | 221 | Houen Mattias | 2002 | HELSINGØR | 0255AK | 50 m | 1:15.95 | |
27 | 552 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 50 m | 1:16.01 | |
28 | 135 | Christensen Magnus | 2002 | GLADSAXE | 0287AI | 50 m | 1:16.41 | |
29 | 40 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 1:16.61 | |
30 | 625 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:16.97 | |
31 | 43 | Ottosen Christian | 2002 | AGF | 0261AC | 50 m | 1:18.09 | |
32 | 199 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | H2Odense | 0217AM | 50 m | 1:18.48 | |
33 | 762 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 1:18.67 | |
34 | 525 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:18.71 | |
35 | 723 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 1:19.03 | |
36 | 300 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 50 m | 1:19.09 | |
37 | 265 | Riis Mikkel Kronborg | 2002 | HILLERØD | 0239AJ | 50 m | 1:19.44 | |
38 | 285 | Jensen Anders Nedergaard | 2002 | HOLSTEBRO | 0233AP | 50 m | 1:19.46 | |
39 | 271 | Bøjsen Silas | 2002 | HOLBÆK | 0223AF | 50 m | 1:19.85 | |
40 | 752 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:20.35 | |
41 | 178 | Koch Casper | 2002 | TUNE | 0227AF | 50 m | 1:20.66 | |
42 | 202 | Guldager Asbjørn | 2002 | HSK | 0227AI | 50 m | 1:21.28 | |
43 | 263 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 1:21.77 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2003-2003 |
1 | 305 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 4:36.02 | |
2 | 419 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 4:37.61 | |
3 | 744 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 4:39.57 | |
4 | 20 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 4:41.42 | |
5 | 443 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 4:42.57 | |
6 | 804 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 4:42.76 | |
7 | 308 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 4:44.14 | |
8 | 523 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 4:44.38 | |
9 | 105 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 4:45.01 | |
10 | 444 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 4:46.58 | |
11 | 408 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 4:47.48 | |
12 | 141 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 4:47.86 | |
13 | 620 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 4:49.83 | |
14 | 578 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 4:50.65 | |
15 | 338 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 4:51.01 | |
16 | 347 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 4:51.31 | |
17 | 567 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 4:51.83 | |
18 | 154 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 4:51.92 | |
19 | 702 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 4:52.23 | |
20 | 274 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 50 m | 4:52.42 | |
21 | 309 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 4:52.76 | |
22 | 579 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 4:53.31 | |
23 | 439 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 4:54.16 | |
24 | 307 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 4:54.32 | |
25 | 297 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 4:54.35 | |
26 | 570 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 4:54.72 | |
27 | 540 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 4:55.16 | |
28 | 642 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 4:55.68 | |
29 | 560 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 4:56.35 | |
30 | 429 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 4:56.37 | |
31 | 800 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 4:56.73 | |
32 | 58 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | ESBJERG | 0358AT | 50 m | 4:56.84 | |
33 | 332 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 4:58.09 | |
34 | 47 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 4:58.43 | |
35 | 824 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 4:58.43 | |
36 | 727 | Christiansen Ella | 2003 | VEJLE | 0366AK | 50 m | 4:58.57 | |
37 | 8 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 4:59.31 | |
38 | 693 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 5:00.06 | |
39 | 736 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 5:01.04 | |
40 | 696 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 5:01.81 | |
41 | 774 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 5:01.96 | |
42 | 123 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 5:02.03 | |
43 | 412 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 5:02.38 | |
44 | 233 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 5:02.41 | |
45 | 498 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 5:02.46 | |
46 | 792 | Gallop Nikoline V | 2003 | AALBORG | 0396AR | 50 m | 5:02.46 | |
47 | 559 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:02.88 | |
48 | 554 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 5:02.97 | |
49 | 724 | Bruun Marie Egeskjold | 2003 | VEJLE | 0324AN | 50 m | 5:02.99 | |
50 | 89 | Jørgensen Mai | 2003 | FREM | 0376AA | 50 m | 5:03.86 | |
51 | 225 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 5:03.89 | |
52 | 495 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 5:03.94 |
Årg. 2004-2004 |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 4:46.17 | |
2 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 4:49.75 | |
3 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 4:50.80 | |
4 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 4:54.38 | |
5 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 4:55.73 | |
6 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 4:56.28 | |
7 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 4:56.81 | |
8 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 4:57.56 | |
9 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 4:57.62 | |
10 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 4:58.23 | |
11 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 4:59.68 | |
12 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 5:00.12 | |
13 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 5:00.32 | |
14 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 5:02.01 | |
15 | 108 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 5:02.92 | |
16 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 5:03.05 | |
17 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 5:03.65 | |
18 | 755 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 5:04.16 | |
19 | 220 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 5:04.23 | |
20 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 5:05.05 | |
21 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 5:06.62 | |
22 | 25 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 5:07.16 | |
23 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 5:07.29 | |
24 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 5:07.34 | |
25 | 119 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 5:07.49 | |
26 | 618 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 5:08.79 | |
27 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 5:08.81 | |
28 | 32 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 5:08.96 | |
29 | 291 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 5:09.53 | |
30 | 74 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 5:09.92 | |
31 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 5:10.05 | |
32 | 357 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 5:10.27 | |
33 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 5:10.41 | |
34 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 5:10.51 | |
35 | 452 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 5:10.57 | |
36 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 5:10.77 | |
37 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 5:11.40 | |
38 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 5:11.47 | |
39 | 458 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 5:11.53 | |
40 | 53 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 5:12.11 | |
41 | 361 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 5:12.35 | |
42 | 356 | Borg Mathilde Edele | 2004 | HØRSHOLM | 0446AP | 50 m | 5:12.81 | |
43 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 5:13.01 | |
44 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 5:13.85 | |
45 | 802 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 5:14.20 | |
46 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 5:14.34 | |
47 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 5:14.73 | |
48 | 817 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 5:15.48 | |
49 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 5:16.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2002-2002 |
1 | 623 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 4:12.05 | |
2 | 370 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 4:14.19 | |
3 | 313 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 4:14.39 | |
4 | 791 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 4:19.29 | |
5 | 102 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 4:20.34 | |
6 | 6 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 4:22.60 | |
7 | 268 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 4:22.81 | |
8 | 527 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 4:24.30 | |
9 | 312 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 4:26.82 | |
10 | 646 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 4:29.00 | |
11 | 107 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 4:29.84 | |
12 | 454 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 4:29.87 | |
13 | 270 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 50 m | 4:30.39 | |
14 | 635 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 4:30.51 | |
15 | 55 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 4:31.32 | |
16 | 722 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 4:31.42 | |
17 | 319 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 4:31.59 | |
18 | 320 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 4:32.20 | |
19 | 60 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 4:33.53 | |
20 | 37 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 4:33.55 | |
21 | 459 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 4:33.60 | |
22 | 575 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 4:33.73 | |
23 | 156 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 4:34.11 | |
24 | 93 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 4:34.21 | |
25 | 164 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 50 m | 4:34.65 | |
26 | 576 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 4:36.21 | |
27 | 572 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 4:36.71 | |
28 | 521 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 4:36.89 | |
29 | 818 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 4:36.90 | |
30 | 251 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 4:37.23 | |
31 | 503 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 4:37.24 | |
32 | 821 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | SKOVBAKKEN | 0279AJ | 50 m | 4:37.62 | |
33 | 269 | Bonde Sebastian | 2002 | HOLBÆK | 0271AE | 50 m | 4:37.98 | |
34 | 441 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 4:40.00 | |
35 | 825 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AD | 50 m | 4:40.42 | |
36 | 634 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 4:40.46 |
Årg. 2003-2003 |
1 | 316 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 4:24.01 | |
2 | 394 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 50 m | 4:28.13 | |
3 | 377 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 4:29.49 | |
4 | 314 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:30.93 | |
5 | 569 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:34.94 | |
6 | 584 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 4:38.86 | |
7 | 145 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 4:42.85 | |
8 | 126 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 4:42.93 | |
9 | 593 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 4:43.08 | |
10 | 520 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 4:43.35 | |
11 | 499 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 4:43.64 | |
12 | 619 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 4:43.93 | |
13 | 583 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 4:45.29 | |
14 | 205 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 4:46.40 | |
15 | 594 | Gystad Marius | 2003 | SILKEBORG | 0313AK | 50 m | 4:46.58 | |
16 | 728 | Damsbo Daniel | 2003 | VEJLE | 0397AH | 50 m | 4:46.93 | |
17 | 591 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 4:47.45 | |
18 | 368 | Bjørn Alexander L. | 2003 | IKAST | 0389AH | 50 m | 4:47.64 | |
19 | 484 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 4:47.79 | |
20 | 317 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 4:47.96 | |
21 | 395 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 4:49.07 | |
22 | 293 | Fenger Oliver | 2003 | HORSENS | 0303AO | 50 m | 4:49.73 | |
23 | 432 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 4:50.04 | |
24 | 26 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 4:50.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Løb 65, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 31.59 | |
2 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 32.09 | |
3 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 32.33 | |
4 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 32.35 | |
5 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 32.76 | |
6 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 32.78 | |
7 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 33.15 | |
8 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 33.23 | |
9 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 33.26 | |
10 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 33.38 | |
11 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 33.47 | |
12 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 33.50 | |
13 | 95 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 33.80 | |
14 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 33.85 | |
15 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 33.89 | |
16 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 34.05 | |
17 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 34.09 | |
18 | 218 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 34.26 | |
19 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 34.69 | |
20 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 34.77 | |
21 | 13 | Larsen Isabella | 2005 | JYLLINGE | 0592AK | 50 m | 34.87 | |
22 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 34.87 | |
23 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 34.96 | |
24 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 34.96 | |
25 | 114 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 35.00 | |
26 | 278 | Bjerre Sofie | 2005 | HOLSTEBRO | 0514AN | 50 m | 35.05 | |
27 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 35.06 | |
28 | 715 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 35.12 | |
29 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 35.22 | |
30 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 35.22 | |
31 | 596 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 35.27 | |
32 | 780 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 35.28 | |
33 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 35.31 | |
34 | 159 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 50 m | 35.37 | |
35 | 536 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 35.43 | |
36 | 790 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 35.49 | |
37 | 111 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 35.73 | |
38 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 35.76 | |
39 | 797 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 36.02 | |
40 | 116 | Larsen Thea Møller | 2005 | GENTOFTE | 0574AC | 50 m | 36.07 | |
41 | 638 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 36.11 | |
42 | 564 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 36.26 | |
43 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 36.31 | |
44 | 784 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 36.34 | |
45 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 36.42 | |
46 | 478 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 50 m | 36.44 | |
47 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 36.48 | |
48 | 631 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 36.49 | |
49 | 366 | Termansen Clara Secher | 2005 | HØRSHOLM | 0556AJ | 50 m | 36.58 | |
50 | 336 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 36.65 | |
51 | 253 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AB | 50 m | 36.66 | |
52 | 266 | Andersen Karoline Prang | 2005 | HOBRO | 0534AH | 50 m | 36.75 | |
53 | 389 | Kristensen Karla | 2005 | KOLDING | 0516AC | 50 m | 36.75 | |
54 | 782 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 50 m | 36.77 | |
55 | 179 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 36.79 | |
56 | 139 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 50 m | 36.87 | |
57 | 279 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 50 m | 36.88 | |
58 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 36.93 | |
59 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 37.01 | |
60 | 528 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 37.87 | |
61 | 257 | Sørensen Andrea Holm | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AJ | 50 m | 38.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 66, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 28.87 | |
2 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 29.96 | |
3 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 30.47 | |
4 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 30.49 | |
5 | 511 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 30.58 | |
6 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 30.69 | |
7 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 30.78 | |
8 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 30.89 | |
9 | 517 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 30.93 | |
10 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 31.27 | |
11 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 31.71 | |
12 | 229 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 32.28 | |
13 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 32.35 | |
14 | 180 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 32.35 | |
15 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 32.42 | |
16 | 327 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 32.42 | |
17 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 32.59 | |
18 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 32.61 | |
19 | 768 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 50 m | 32.71 | |
20 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 32.73 | |
21 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 32.79 | |
22 | 735 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 32.81 | |
23 | 532 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 50 m | 32.85 | |
24 | 241 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 32.91 | |
25 | 586 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 33.02 | |
26 | 442 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 33.03 | |
27 | 38 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 50 m | 33.18 | |
28 | 247 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 50 m | 33.25 | |
29 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 33.25 | |
30 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 33.28 | |
31 | 714 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 33.36 | |
32 | 104 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 33.53 | |
33 | 665 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 33.54 | |
34 | 226 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HELSINGØR | 0419AF | 50 m | 33.65 | |
35 | 658 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 33.73 | |
36 | 472 | Sperling Oliver | 2004 | LYNGBY | 0417AC | 50 m | 33.77 | |
37 | 758 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 33.89 | |
38 | 177 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 33.90 | |
39 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 33.92 | |
40 | 795 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 33.94 | |
41 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 33.95 | |
42 | 803 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 34.12 | |
43 | 710 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 34.14 | |
44 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 34.16 | |
45 | 39 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 34.20 | |
46 | 703 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 34.27 | |
47 | 148 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 34.29 | |
48 | 82 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 50 m | 34.33 | |
49 | 364 | Kaavé Lucas | 2004 | HØRSHOLM | 0457AE | 50 m | 34.35 | |
50 | 510 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 34.38 | |
51 | 533 | Nyegaard Bertram | 2004 | ROSKILDE | 0471AJ | 50 m | 34.38 | |
52 | 628 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 34.44 | |
53 | 414 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 34.45 | |
54 | 467 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 34.45 | |
55 | 67 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 50 m | 34.47 | |
56 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 34.53 | |
57 | 81 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 34.55 | |
58 | 440 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 34.65 | |
59 | 488 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 34.73 | |
60 | 524 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 34.77 | |
61 | 769 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 36.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 67, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 33.97 | |
2 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 34.12 | |
3 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 34.54 | |
4 | 227 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 50 m | 34.58 | |
5 | 120 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 34.61 | |
6 | 779 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 35.07 | |
7 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 35.16 | |
8 | 430 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | KØGE | 0508AB | 50 m | 35.43 | |
9 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 35.61 | |
10 | 235 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 35.62 | |
11 | 149 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 35.68 | |
12 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 35.72 | |
13 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 35.97 | |
14 | 113 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 36.36 | |
15 | 421 | Refsgaard Lise | 2005 | KVIK | 0552AC | 50 m | 36.56 | |
16 | 805 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 50 m | 36.56 | |
17 | 660 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 36.68 | |
18 | 388 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 50 m | 36.69 | |
19 | 410 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 50 m | 36.71 | |
20 | 95 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 50 m | 36.74 | |
21 | 493 | Pedersen Maja Johanne | 2005 | NYBORG | 0578AE | 50 m | 36.78 | |
22 | 155 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 37.01 | |
23 | 116 | Larsen Thea Møller | 2005 | GENTOFTE | 0574AC | 50 m | 37.15 | |
24 | 64 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 50 m | 37.17 | |
25 | 530 | Andersen Juliane Bo | 2005 | ROSKILDE | 0564AL | 50 m | 37.33 | |
26 | 595 | Lauritsen Ester | 2005 | SILKEBORG | 0536AQ | 50 m | 37.41 | |
27 | 596 | Lauritzen Annabella Marie | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 37.42 | |
28 | 797 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 37.45 | |
29 | 469 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 50 m | 37.62 | |
30 | 84 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 50 m | 37.76 | |
31 | 717 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 37.82 | |
32 | 778 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 50 m | 37.84 | |
33 | 434 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 50 m | 37.88 | |
34 | 741 | Moberg Emilie | 2005 | VEJLE | 0534AI | 50 m | 37.91 | |
35 | 551 | Autzen Mathilde Friis | 2005 | ALLERØD | 0514AG | 50 m | 38.03 | |
36 | 606 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 50 m | 38.03 | |
37 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 38.10 | |
38 | 655 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 50 m | 38.14 | |
39 | 35 | Futtrup Johanne V. | 2005 | AGF | 0518AI | 50 m | 38.16 | |
40 | 46 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 38.19 | |
41 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 50 m | 38.20 | |
42 | 134 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 38.22 | |
43 | 536 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 50 m | 38.22 | |
44 | 413 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 38.37 | |
45 | 259 | Jensen Clara | 2005 | STM | 0596AI | 50 m | 38.38 | |
46 | 599 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 38.41 | |
47 | 345 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 38.42 | |
48 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 38.43 | |
49 | 236 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 50 m | 38.43 | |
50 | 631 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 38.47 | |
51 | 582 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 38.48 | |
52 | 336 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 38.51 | |
53 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 38.53 | |
54 | 278 | Bjerre Sofie | 2005 | HOLSTEBRO | 0514AN | 50 m | 38.54 | |
55 | 210 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 50 m | 38.59 | |
56 | 564 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 38.65 | |
57 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 38.66 | |
58 | 118 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 38.75 | |
59 | 757 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 38.76 | |
60 | 52 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 38.77 | |
61 | 534 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 38.83 | |
62 | 253 | Andersen Selma V Studnitz | 2005 | HERLUFSHOL | 0518AB | 50 m | 38.84 | |
63 | 433 | Frederiksen Agnes Dalgas | 2005 | KØGE | 0508AA | 50 m | 38.85 | |
64 | 240 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 38.87 | |
65 | 179 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 50 m | 38.90 | |
66 | 581 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 50 m | 38.93 | |
67 | 784 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 38.93 | |
68 | 789 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 38.95 | |
69 | 697 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 39.07 | |
70 | 287 | Jensen Maja Fjordside | 2005 | HOLSTEBRO | 0548AM | 50 m | 39.15 | |
71 | 790 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 39.16 | |
72 | 654 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 39.17 | |
73 | 801 | Olesen Laura S. | 2005 | AALBORG | 0538AA | 50 m | 39.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 68, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 30.50 | |
2 | 764 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 31.38 | |
3 | 400 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 50 m | 31.89 | |
4 | 181 | Søby Emil | 2004 | TUNE | 0443AF | 50 m | 32.75 | |
5 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 33.56 | |
6 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 33.56 | |
7 | 379 | Petersen Frederik Scheby | 2004 | KALUNDBORG | 0491AH | 50 m | 33.80 | |
8 | 814 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 34.17 | |
9 | 229 | Sigfusson Eigil | 2004 | HELSINGØR | 0421AJ | 50 m | 34.19 | |
10 | 171 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 34.45 | |
11 | 510 | Pedersen Oscar | 2004 | PINGVINEN | 0445AE | 50 m | 34.86 | |
12 | 327 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 34.89 | |
13 | 637 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 34.93 | |
14 | 115 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 34.99 | |
15 | 795 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 35.04 | |
16 | 180 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 35.22 | |
17 | 18 | Hansen Emil Witzner | 2004 | LAKSEN | 0475AD | 50 m | 35.34 | |
18 | 706 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 35.43 | |
19 | 758 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 50 m | 35.51 | |
20 | 641 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 35.52 | |
21 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 35.75 | |
22 | 628 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 35.75 | |
23 | 735 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 35.75 | |
24 | 440 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 35.83 | |
25 | 526 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 35.89 | |
26 | 604 | Poulsen Anton | 2004 | SKIVE | 0483AH | 50 m | 36.00 | |
27 | 144 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 36.14 | |
28 | 658 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 36.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 69, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 709 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 1:23.78 | |
2 | 134 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 1:24.26 | |
3 | 69 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 1:24.81 | |
4 | 218 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 1:25.29 | |
5 | 406 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:25.67 | |
6 | 539 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:25.67 | |
7 | 191 | Habermann Agnete | 2005 | H2Odense | 0576AA | 50 m | 1:27.84 | |
8 | 556 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:27.88 | |
9 | 363 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:27.93 | |
10 | 333 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 1:28.67 | |
11 | 330 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 1:28.93 | |
12 | 598 | Petersen Mette Marie H. | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 1:29.04 | |
13 | 15 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | JYLLINGE | 0564AA | 50 m | 1:29.25 | |
14 | 615 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 50 m | 1:29.46 | |
15 | 323 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:29.64 | |
16 | 335 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:29.98 | |
17 | 250 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:30.28 | |
18 | 413 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 50 m | 1:30.52 | |
19 | 391 | Thornsen Elida | 2005 | KORSØR | 0528AA | 50 m | 1:30.81 | |
20 | 366 | Termansen Clara Secher | 2005 | HØRSHOLM | 0556AJ | 50 m | 1:31.00 | |
21 | 695 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:31.05 | |
22 | 692 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:31.08 | |
23 | 797 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 1:31.24 | |
24 | 248 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 1:31.66 | |
25 | 716 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 1:31.81 | |
26 | 662 | Hansen Mille | 2005 | VI39 | 0548AO | 50 m | 1:32.02 | |
27 | 638 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:32.14 | |
28 | 636 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 1:32.29 | |
29 | 631 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:32.39 | |
30 | 7 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 50 m | 1:32.69 | |
31 | 255 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 50 m | 1:32.71 | |
32 | 85 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 50 m | 1:32.83 | |
33 | 114 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:32.86 | |
34 | 518 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 1:32.92 | |
35 | 155 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 1:32.98 | |
36 | 52 | Vestergaard Kristine | 2005 | BSK08 | 0596AH | 50 m | 1:33.54 | |
37 | 385 | Heilmann Johanne | 2005 | KOLDING | 0558AI | 50 m | 1:35.08 | |
38 | 632 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 1:35.28 | |
39 | 124 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 1:35.40 | |
40 | 565 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 1:36.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 70, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 61 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 50 m | 1:15.80 | |
2 | 315 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 1:15.87 | |
3 | 12 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 1:17.02 | |
4 | 169 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 50 m | 1:17.59 | |
5 | 494 | Sandison Jonas Lykke | 2004 | NYBORG | 0415AF | 50 m | 1:20.02 | |
6 | 193 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 50 m | 1:20.12 | |
7 | 326 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 1:20.51 | |
8 | 812 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 1:20.60 | |
9 | 577 | Liechti Mads | 2004 | BIRKERØD | 0491AN | 50 m | 1:21.77 | |
10 | 822 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 1:22.04 | |
11 | 401 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 1:22.62 | |
12 | 371 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 1:23.01 | |
13 | 467 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 1:23.02 | |
14 | 502 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 1:23.62 | |
15 | 402 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 1:23.86 | |
16 | 820 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | SKOVBAKKEN | 0477AE | 50 m | 1:24.73 | |
17 | 174 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 1:24.97 | |
18 | 665 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 50 m | 1:25.13 | |
19 | 814 | Rosenborg Lucas | 2004 | LYSENG | 0481AH | 50 m | 1:25.33 | |
20 | 488 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 1:26.01 | |
21 | 735 | Iversen Mads | 2004 | VEJLE | 0491AG | 50 m | 1:26.10 | |
22 | 138 | Fessel Silas | 2004 | GLADSAXE | 0467AD | 50 m | 1:26.14 | |
23 | 442 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 50 m | 1:26.24 | |
24 | 609 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 50 m | 1:26.30 | |
25 | 585 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 1:26.36 | |
26 | 739 | Mikkelsen Peter Kvorning | 2004 | VEJLE | 0499AC | 50 m | 1:26.77 | |
27 | 365 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 1:26.95 | |
28 | 472 | Sperling Oliver | 2004 | LYNGBY | 0417AC | 50 m | 1:27.00 | |
29 | 524 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:27.03 | |
30 | 414 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 1:27.04 | |
31 | 703 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 1:27.04 | |
32 | 353 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:27.05 | |
33 | 628 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 1:27.09 | |
34 | 759 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 1:27.55 | |
35 | 496 | Dyhr-Rasmussen Lauritz | 2004 | NÆSTVED | 0537AI | 50 m | 1:27.66 | |
36 | 378 | Mårtensen Joachim | 2004 | KALUNDBORG | 0457AK | 50 m | 1:27.82 | |
37 | 706 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 50 m | 1:27.97 | |
38 | 803 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 50 m | 1:28.04 | |
39 | 450 | Halck Michael | 2004 | LYNGBY | 0495AD | 50 m | 1:28.14 | |
40 | 39 | Jensen Linus Folke | 2004 | AGF | 0427AO | 50 m | 1:28.18 | |
41 | 558 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 1:28.19 | |
42 | 328 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 1:28.26 | |
43 | 798 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 1:28.47 | |
44 | 566 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 1:28.56 | |
45 | 767 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 50 m | 1:30.54 | |
46 | 112 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:31.55 | |
47 | 198 | Pedersen Christoffer R.s. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 1:32.35 | |
48 | 226 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HELSINGØR | 0419AF | 50 m | 1:37.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 403 | Kvik Piger 1 | 2003 | KVIK | 50 m | 9:58.00 | ||
2 | 98 | Gentofte Piger 1 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 10:02.01 | ||
3 | 304 | Hovedstaden A | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 10:09.83 | ||
4 | 151 | Gsc Piger 1 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 10:16.62 | ||
5 | 787 | Aalborg Damer | 2003 | AALBORG | 50 m | 10:16.94 | ||
6 | 749 | Esv Piger | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:21.59 | ||
7 | 404 | Kvik Piger 2 | 2003 | KVIK | 50 m | 10:24.19 | ||
8 | 427 | Køge Piger 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 10:25.63 | ||
9 | 3 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 50 m | 10:26.98 | ||
10 | 78 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 10:29.50 | ||
11 | 386 | Kolding Piger Kolding | 2004 | KOLDING | 50 m | 10:30.44 | ||
12 | 546 | Sigma Damer A | 2003 | SIGMA | 50 m | 10:36.36 | ||
13 | 44 | Agf Piger 1 | 2003 | AGF | 50 m | 10:36.76 | ||
14 | 770 | Vs Piger 1 | 2003 | VIBORG | 50 m | 10:37.77 | ||
15 | 99 | Gentofte Piger 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 10:38.99 | ||
16 | 828 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | AAS | 50 m | 10:40.00 | ||
17 | 238 | Herlev Piger | 2003 | HERLEV | 50 m | 10:40.79 | ||
18 | 462 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 10:47.00 | ||
19 | 289 | Hsc Piger | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 10:51.93 | ||
20 | 750 | Esv Piger 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:52.59 | ||
21 | 4 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 50 m | 10:53.36 | ||
22 | 588 | Silkeborg Piger | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 11:03.74 | ||
23 | 829 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | AAS | 50 m | 11:05.00 | ||
24 | 547 | Sigma Damer B | 2003 | SIGMA | 50 m | 11:05.82 | ||
25 | 303 | Horsens Piger | 2003 | HORSENS | 50 m | 11:08.00 | ||
26 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 11:08.65 | ||
27 | 5 | A6 Piger 3 | 2003 | A6 | 50 m | 11:11.25 | ||
28 | 79 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | ESBJERG | 50 m | 11:12.80 | ||
29 | 152 | Gsc Piger 2 | 2003 | GLADSAXE | 50 m | 11:19.94 | ||
30 | 622 | Søllerød Girls | 2003 | SØLLERØD | 50 m | 11:25.00 | ||
31 | 161 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 50 m | 11:31.93 | ||
32 | 480 | Nord Valkyrier | 2003 | NORD | 50 m | 12:26.71 | ||
33 | 777 | Vs Piger 2 | 2003 | VIBORG | 50 m | 11:22.84 | RES | |
34 | 463 | Lyngby Damer 2 Lyngby | 2003 | LYNGBY | 50 m | 11:30.00 | RES | |
35 | 45 | Agf Piger 2 | 2003 | AGF | 50 m | 11:44.98 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:17 |
Løb 72, 4x200m IM Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Hovedstaden A | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:21.61 | ||
2 | 96 | Gentofte Drenge | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 9:32.80 | ||
3 | 464 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 9:33.01 | ||
4 | 282 | Hsc Drenge | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 9:34.86 | ||
5 | 136 | Gsc Drenge 1 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 9:36.75 | ||
6 | 190 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | H2Odense | 50 m | 9:39.22 | ||
7 | 392 | Kvik Drenge 1 | 2004 | KVIK | 50 m | 9:45.00 | ||
8 | 318 | Hovedstaden B | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:47.90 | ||
9 | 1 | A6 Drenge 1 | 2002 | A6 | 50 m | 9:49.42 | ||
10 | 746 | Esv Drenge | 2003 | VEJLE | 50 m | 9:50.00 | ||
11 | 548 | Sigma Herrer A | 2002 | SIGMA | 50 m | 9:51.59 | ||
12 | 760 | Vs Drenge 1 | 2002 | VIBORG | 50 m | 9:51.88 | ||
13 | 621 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 50 m | 9:53.00 | ||
14 | 33 | Agf Drenge 1 | 2002 | AGF | 50 m | 9:53.23 | ||
15 | 374 | Isk Tiger Sharks | 2002 | IKAST | 50 m | 9:54.03 | ||
16 | 76 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | ESBJERG | 50 m | 9:55.20 | ||
17 | 587 | Silkeborg Drenge | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 9:58.03 | ||
18 | 605 | Stv Drenge | 2002 | SLAGELSE | 50 m | 10:00.00 | ||
19 | 160 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 50 m | 10:01.99 | ||
20 | 747 | Esv Drenge 2 | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:05.52 | ||
21 | 793 | Aalborg Herrer | 2002 | AALBORG | 50 m | 10:07.20 | ||
22 | 826 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | AAS | 50 m | 10:08.00 | ||
23 | 137 | Gsc Drenge 2 | 2002 | GLADSAXE | 50 m | 10:19.30 | ||
24 | 237 | Herlev Drenge | 2002 | HERLEV | 50 m | 10:20.00 | ||
25 | 34 | Agf Drenge 2 | 2002 | AGF | 50 m | 10:23.75 | ||
26 | 398 | Kvik Drenge 2 | 2004 | KVIK | 50 m | 10:27.00 | ||
27 | 302 | Horsens Drenge 2 | 2002 | HORSENS | 50 m | 10:31.00 | ||
28 | 549 | Sigma Herrer B | 2002 | SIGMA | 50 m | 10:34.12 | ||
29 | 465 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | LYNGBY | 50 m | 10:40.00 | ||
30 | 481 | Nord Vikinger 1 | 2002 | NORD | 50 m | 10:40.23 | ||
31 | 162 | Gti 3 Drenge | 2004 | GTI | 50 m | 10:43.20 | ||
32 | 827 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | AAS | 50 m | 10:44.00 | ||
33 | 748 | Esv Drenge 3 | 2003 | VEJLE | 50 m | 10:59.66 | RES | |
34 | 97 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | GENTOFTE | 50 m | 11:33.61 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:17 |