Ohjelma RM Parasim 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Frisim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
26.88 |
S14 |
|
2 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
29.42 |
S14 |
|
3 |
2 |
|
Mikael Fredriksson |
Kungsbacka Simsällskap |
1990 |
AZ7390 |
25m |
53.28 |
S3 |
|
4 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
30.12 |
S14 |
|
5 |
39 |
|
Elias Alm |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AQ4703 |
25m |
32.75 |
S9 |
|
6 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
40.43 |
S7 |
|
7 |
21 |
|
Jens Carlsson |
KFUK-KFUM Kometerna |
1983 |
AE0583 |
25m |
35.97 |
S14 |
|
8 |
3 |
|
Robin Boisen |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AQ9799 |
25m |
47.61 |
S5 |
|
9 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
36.22 |
S14 |
|
10 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
41.15 |
S14 |
|
11 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
28.47 |
N |
|
12 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
55.23 |
S7 |
|
13 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Frisim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
37 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
31.09 |
S10 |
|
2 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
32.06 |
S14 |
|
3 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
25m |
39.42 |
S7 |
|
4 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
38.81 |
S14 |
|
5 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
42.89 |
S14 |
|
6 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
25m |
44.03 |
S14 |
|
7 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
25m |
44.69 |
S14 |
|
8 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
46.08 |
S14 |
|
9 |
7 |
|
Agnes Munters |
Spårvägen Simförening |
1996 |
BV4896 |
25m |
48.73 |
S10 |
|
10 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
46.50 |
S14 |
|
11 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
25m |
51.26 |
S14 |
|
12 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
57.65 |
S14 |
|
13 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
1:07.25 |
S14 |
|
14 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
1:18.80 |
S14 |
|
15 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
2:33.88 |
S3 |
|
16 |
4 |
|
Mathilda Einarsson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
BV5896 |
50m |
2:52.36 |
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisim Herrar K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Manfred Åsman |
Solens Idrottsförening |
2005 |
AX2305 |
25m |
3:36.28 |
K2 |
|
2 |
35 |
|
Elias Cederås |
För. Idrott För Handikappade |
2000 |
BB0900 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Frisim Damer K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Saga Hållander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2004 |
BL1804 |
25m |
1:07.02 |
K1 |
|
2 |
19 |
|
Lisa Ekstrand |
Örebro Simallians |
2004 |
BW8804 |
25m |
1:42.00 |
K1 |
|
3 |
9 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
|
K2 |
|
|
|
|
4 |
36 |
|
Malin Andersson |
För. Idrott För Handikappade |
2001 |
BZ0401 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
1:00.20 |
S14 |
|
2 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
1:06.19 |
S14 |
|
3 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
1:07.81 |
S14 |
|
4 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
1:23.27 |
S7 |
|
5 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
1:24.08 |
S14 |
|
6 |
21 |
|
Jens Carlsson |
KFUK-KFUM Kometerna |
1983 |
AE0583 |
25m |
1:24.87 |
S14 |
|
7 |
3 |
|
Robin Boisen |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AQ9799 |
25m |
1:52.69 |
S5 |
|
8 |
39 |
|
Elias Alm |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AQ4703 |
25m |
1:32.91 |
S9 |
|
9 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
1:39.19 |
S14 |
|
10 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
1:02.70 |
N |
|
11 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
1:22.23 |
N |
|
12 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
2:02.20 |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Frisim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
37 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
1:08.70 |
S10 |
|
2 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
25m |
1:24.20 |
S7 |
|
3 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
1:14.76 |
S14 |
|
4 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
1:23.55 |
S14 |
|
5 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
50m |
1:37.31 |
S14 |
|
6 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
1:40.11 |
S14 |
|
7 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
1:43.56 |
S14 |
|
8 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
1:44.04 |
S14 |
|
9 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
25m |
1:48.03 |
S14 |
|
10 |
7 |
|
Agnes Munters |
Spårvägen Simförening |
1996 |
BV4896 |
25m |
1:57.57 |
S10 |
|
11 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
25m |
1:59.58 |
S14 |
|
12 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
2:55.22 |
S14 |
|
13 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
4:38.76 |
S3 |
|
14 |
4 |
|
Mathilda Einarsson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
BV5896 |
25m |
5:50.39 |
S3 |
|
15 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
16 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Frisim Herrar K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Elias Cederås |
För. Idrott För Handikappade |
2000 |
BB0900 |
25m |
47.14 |
K1 |
|
2 |
27 |
|
Manfred Åsman |
Solens Idrottsförening |
2005 |
AX2305 |
25m |
1:38.95 |
K2 |
|
3 |
43 |
|
Erik Swensson |
Simklubben Solsta |
2003 |
AU4503 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Frisim Damer K1-k4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Saga Hållander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2004 |
BL1804 |
25m |
30.25 |
K1 |
|
2 |
9 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
38.68 |
K2 |
|
3 |
19 |
|
Lisa Ekstrand |
Örebro Simallians |
2004 |
BW8804 |
25m |
45.36 |
K1 |
|
4 |
36 |
|
Malin Andersson |
För. Idrott För Handikappade |
2001 |
BZ0401 |
25m |
1:09.32 |
K1 |
|
5 |
40 |
|
Tuva Agevall |
Simklubben Laxen |
2008 |
AV7608 |
25m |
2:12.04 |
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
400m Frisim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
5:00.82 |
S14 |
|
2 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
5:11.08 |
S14 |
|
3 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
9:23.87 |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
400m Frisim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
25m |
6:15.01 |
S7 |
|
2 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
6:28.59 |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4x50m Medley Mixed Öppen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
1988 |
|
25m |
3:11.50 |
|
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Delfinerna |
Solens Idrottsförening |
1982 |
|
25m |
3:13.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Kungsbacka SS |
Kungsbacka Simsällskap |
2000 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
33 |
|
Späckhuggarna |
Solens Idrottsförening |
1986 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Ryggsim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
31.05 |
S14 |
|
2 |
3 |
|
Robin Boisen |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AQ9799 |
25m |
49.73 |
S5 |
|
3 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
37.11 |
S14 |
|
4 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
50m |
37.59 |
S14 |
|
5 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
45.58 |
S7 |
|
6 |
39 |
|
Elias Alm |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AQ4703 |
25m |
48.00 |
S9 |
|
7 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
52.14 |
S14 |
|
8 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
1:08.01 |
S7 |
|
9 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
33.88 |
N |
|
10 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
|
N |
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Ryggsim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
40.68 |
S14 |
|
2 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
47.35 |
S14 |
|
3 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
50m |
50.47 |
S14 |
|
4 |
7 |
|
Agnes Munters |
Spårvägen Simförening |
1996 |
BV4896 |
25m |
56.77 |
S10 |
|
5 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
56.46 |
S14 |
|
6 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
56.94 |
S14 |
|
7 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
57.12 |
S14 |
|
8 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
25m |
1:01.57 |
S14 |
|
9 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
1:15.42 |
S14 |
|
10 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
25m |
1:18.49 |
S14 |
|
11 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
1:25.34 |
S14 |
|
12 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
2:36.65 |
S3 |
|
13 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Mathilda Einarsson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
BV5896 |
25m |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Ryggsim Herrar K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Elias Cederås |
För. Idrott För Handikappade |
2000 |
BB0900 |
25m |
57.65 |
K1 |
|
2 |
27 |
|
Manfred Åsman |
Solens Idrottsförening |
2005 |
AX2305 |
25m |
1:41.08 |
K2 |
|
3 |
43 |
|
Erik Swensson |
Simklubben Solsta |
2003 |
AU4503 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50m Ryggsim Damer K1 -K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Saga Hållander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2004 |
BL1804 |
25m |
36.80 |
K1 |
|
2 |
9 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
46.26 |
K2 |
|
3 |
19 |
|
Lisa Ekstrand |
Örebro Simallians |
2004 |
BW8804 |
25m |
1:07.30 |
K1 |
|
4 |
36 |
|
Malin Andersson |
För. Idrott För Handikappade |
2001 |
BZ0401 |
25m |
1:21.33 |
K1 |
|
5 |
40 |
|
Tuva Agevall |
Simklubben Laxen |
2008 |
AV7608 |
25m |
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Herrar SB1-SB14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
1:23.40 |
SB14 |
|
2 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
1:27.45 |
SB14 |
|
3 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
1:51.59 |
SB6 |
|
4 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
50m |
1:37.84 |
SB14 |
|
5 |
21 |
|
Jens Carlsson |
KFUK-KFUM Kometerna |
1983 |
AE0583 |
25m |
1:44.71 |
SB14 |
|
6 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
1:46.79 |
SB14 |
|
7 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
1:57.45 |
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Bröstsim Damer SB1-SB14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
1:32.39 |
SB14 |
|
2 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
25m |
1:56.45 |
SB6 |
|
3 |
37 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
1:45.28 |
SB9 |
|
4 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
50m |
2:03.42 |
SB14 |
|
5 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
25m |
2:04.05 |
SB14 |
|
6 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
25m |
2:04.38 |
SB14 |
|
7 |
7 |
|
Agnes Munters |
Spårvägen Simförening |
1996 |
BV4896 |
50m |
2:14.11 |
SB10 |
|
8 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
2:52.64 |
SB14 |
|
9 |
4 |
|
Mathilda Einarsson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
BV5896 |
25m |
6:32.22 |
SB3 |
|
10 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
|
SB14 |
|
|
|
|
11 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
|
SB3 |
|
|
|
|
12 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
SB14 |
|
|
|
|
13 |
20 |
|
Saga Hållander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2004 |
BL1804 |
25m |
|
K1,EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Bröstsim Herrar K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Elias Cederås |
För. Idrott För Handikappade |
2000 |
BB0900 |
25m |
55.46 |
K1 |
|
2 |
27 |
|
Manfred Åsman |
Solens Idrottsförening |
2005 |
AX2305 |
25m |
1:44.62 |
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Bröstsim Damer K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Saga Hållander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2004 |
BL1804 |
25m |
36.51 |
K1 |
|
2 |
9 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
48.32 |
K2 |
|
3 |
36 |
|
Malin Andersson |
För. Idrott För Handikappade |
2001 |
BZ0401 |
25m |
1:10.58 |
K1 |
|
4 |
19 |
|
Lisa Ekstrand |
Örebro Simallians |
2004 |
BW8804 |
25m |
1:15.15 |
K1 |
|
5 |
40 |
|
Tuva Agevall |
Simklubben Laxen |
2008 |
AV7608 |
25m |
1:55.76 |
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Ryggsim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
1:07.20 |
S14 |
|
2 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
1:19.04 |
S14 |
|
3 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
1:38.06 |
S7 |
|
4 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
1:15.42 |
N |
|
5 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
1:32.61 |
N |
|
6 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
1:59.93 |
S14 |
|
7 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
2:28.02 |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Ryggsim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
37 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
1:19.92 |
S10 |
|
2 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
1:39.75 |
S14 |
|
3 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
25m |
1:54.42 |
S14 |
|
4 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
1:59.79 |
S14 |
|
5 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
2:03.35 |
S14 |
|
6 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
2:11.91 |
S14 |
|
7 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
2:23.47 |
S14 |
|
8 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
2:39.05 |
S14 |
|
9 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
5:19.90 |
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4x50m Frisim Mixed Öppen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
34 |
|
Delfinerna |
Solens Idrottsförening |
1982 |
|
25m |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
1988 |
|
25m |
2:54.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
33 |
|
Späckhuggarna |
Solens Idrottsförening |
1986 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
50m Fjärilsim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Mikael Fredriksson |
Kungsbacka Simsällskap |
1990 |
AZ7390 |
50m |
1:05.14 |
S3 |
|
2 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
31.88 |
S14 |
|
3 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
34.03 |
S14 |
|
4 |
3 |
|
Robin Boisen |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AQ9799 |
25m |
48.81 |
S5 |
|
5 |
39 |
|
Elias Alm |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AQ4703 |
25m |
39.87 |
S9 |
|
6 |
21 |
|
Jens Carlsson |
KFUK-KFUM Kometerna |
1983 |
AE0583 |
25m |
39.96 |
S14 |
|
7 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
40.10 |
S14 |
|
8 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
50.23 |
S7 |
|
9 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
41.94 |
S14 |
|
10 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
31.25 |
N |
|
11 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
58.76 |
S14 |
|
12 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
50m Fjärilsim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
36.23 |
S14 |
|
2 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
40.91 |
S14 |
|
3 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
50m |
55.66 |
S7 |
|
4 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
50.65 |
S14 |
|
5 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
1:23.93 |
S14 |
|
6 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
|
S3 |
|
|
|
|
8 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Ryggsim Herrar K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Manfred Åsman |
Solens Idrottsförening |
2005 |
AX2305 |
25m |
3:31.07 |
K2 |
|
2 |
43 |
|
Erik Swensson |
Simklubben Solsta |
2003 |
AU4503 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
35 |
|
Elias Cederås |
För. Idrott För Handikappade |
2000 |
BB0900 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Ryggsim Damer K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Lisa Ekstrand |
Örebro Simallians |
2004 |
BW8804 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
36 |
|
Malin Andersson |
För. Idrott För Handikappade |
2001 |
BZ0401 |
25m |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Bröstsim Herrar SB1-SB14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
24 |
|
Jacob Sjölander |
Solens Idrottsförening |
1986 |
AK7786 |
25m |
36.34 |
SB14 |
|
2 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
47.86 |
SB6 |
|
3 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
25m |
43.66 |
SB14 |
|
4 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
49.75 |
SB14 |
|
5 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
54.14 |
SB14 |
|
6 |
30 |
|
Mattis Renlund |
Solens Idrottsförening |
2001 |
PA0301 |
25m |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Bröstsim Damer SB1-SB14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
42.17 |
SB14 |
|
2 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
50m |
51.70 |
SB14 |
|
3 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
55.91 |
SB14 |
|
4 |
5 |
|
Louise Olsson |
Spårvägen Simförening |
1992 |
CG4892 |
25m |
55.95 |
SB14 |
|
5 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
25m |
56.27 |
SB14 |
|
6 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
1:16.60 |
SB14 |
|
7 |
31 |
|
Klara Hafvenström |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BZ0695 |
25m |
1:19.52 |
SB14 |
|
8 |
8 |
|
Josefine Skoog |
Spårvägen Simförening |
1995 |
BY5495 |
25m |
1:19.65 |
SB14 |
|
9 |
7 |
|
Agnes Munters |
Spårvägen Simförening |
1996 |
BV4896 |
25m |
59.49 |
SB10 |
|
10 |
16 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
2004 |
BY1804 |
25m |
2:25.90 |
SB3 |
|
11 |
4 |
|
Mathilda Einarsson |
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
BV5896 |
25m |
3:18.98 |
SB3 |
|
12 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Medley Herrar SM5-SM14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
2:37.84 |
SM14 |
|
2 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
2:45.70 |
N |
|
3 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
4:27.63 |
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Damer SM5-SM14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
3:46.29 |
SM14 |
|
2 |
26 |
|
Johanna Hasselryd |
Solens Idrottsförening |
1982 |
AD4682 |
25m |
4:15.26 |
SM14 |
|
3 |
37 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
|
SM10 |
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
SM14 |
|
|
|
|
5 |
17 |
|
Ida Andersson Wulf |
Vellinge-Näsets Simklubb |
1998 |
BP9498 |
25m |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Frisim Herrar S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
25m |
2:16.36 |
S14 |
|
2 |
18 |
|
Felix Persson |
Simklubben Vänersborg |
2000 |
AY2900 |
50m |
2:32.05 |
S14 |
|
3 |
15 |
|
Sebastian Häregård |
Varabygdens Simsällskap |
2002 |
AZ5902 |
25m |
3:06.48 |
S7 |
|
4 |
6 |
|
Johan Hannus |
Spårvägen Simförening |
1988 |
AR4588 |
25m |
3:11.65 |
S14 |
|
5 |
42 |
|
Ludvig Skoglund |
Simklubben Solsta |
2002 |
AR1502 |
25m |
4:14.32 |
S7 |
|
6 |
22 |
|
Rasmus Lindström |
Solens Idrottsförening |
1992 |
AD1592 |
25m |
2:25.30 |
N |
|
7 |
12 |
|
David Andersson |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AZ5397 |
25m |
3:58.78 |
S14 |
|
8 |
21 |
|
Jens Carlsson |
KFUK-KFUM Kometerna |
1983 |
AE0583 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Robin Boisen |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AQ9799 |
25m |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
200m Frisim Damer S1-S14 N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Linnéa Bäckman |
Solens Idrottsförening |
1989 |
BT6289 |
25m |
2:40.65 |
S14 |
|
2 |
13 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
25m |
3:03.30 |
S14 |
|
3 |
23 |
|
Maria Carlsson |
Solens Idrottsförening |
1983 |
AF6883 |
50m |
3:40.07 |
S14 |
|
4 |
28 |
|
Lotta Aksnés |
Solens Idrottsförening |
1995 |
BY6495 |
25m |
3:40.21 |
S14 |
|
5 |
29 |
|
Julia Nyberg |
Solens Idrottsförening |
1997 |
BT2497 |
25m |
3:52.18 |
S14 |
|
6 |
14 |
|
Irma Karaahmetovic |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
BP3498 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Sanna Marjeta |
Katrineholms Simsällskap |
2001 |
BX3601 |
25m |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-10 18:00:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|