Resultat Total - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2011 | Udskriftsdato | 03 oktober 2011 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 1:10.32 | 3:26.69 | 3:53.37 | 5:02.39 | |||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.31 | 2:30.19 | 3:58.59 | 5:10.57 | |||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.61 | 2:35.77 | 4:05.59 | 5:16.17 | |||
4 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.22 | 2:39.87 | 4:08.17 | 5:20.91 | |||
5 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 1:17.43 | 2:40.33 | 4:08.80 | 5:21.69 | |||
6 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.94 | 2:32.56 | 4:10.15 | 5:31.08 | |||
7 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 1:14.19 | 2:43.28 | 4:14.88 | 5:32.96 | |||
8 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.06 | 2:41.68 | 4:19.69 | 5:33.98 | |||
9 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 1:18.69 | 2:44.00 | 4:17.61 | 5:34.51 | |||
10 | Sarah Hentschel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 1:14.65 | 2:42.14 | 4:20.83 | 5:37.13 | |||
11 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 1:18.14 | 2:48.16 | 4:20.77 | 5:38.73 | |||
12 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:20.08 | 2:46.32 | 4:21.39 | 5:39.19 | |||
13 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 1:22.38 | 2:55.20 | 4:36.28 | 5:59.93 | |||
14 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.98 | 2:55.30 | 4:41.04 | 6:00.34 | |||
15 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 1:25.26 | 3:01.90 | 4:45.81 | 6:10.02 | |||
16 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 1:28.85 | 3:05.53 | 4:57.19 | 6:24.47 | |||
17 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 1:34.94 | 3:12.35 | 5:11.12 | 6:38.23 | |||
- | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | DSQ | Ej forts.bev v.50m | |||||
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 1:01.15 | 2:09.36 | 3:27.15 | 4:27.98 | |||
2 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 1:00.35 | 2:08.66 | 3:25.62 | 4:28.00 | |||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 1:02.94 | 2:11.93 | 3:30.97 | 4:34.62 | |||
4 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 1:05.88 | 2:20.51 | 3:43.30 | 4:48.59 | |||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.94 | 2:20.92 | 3:44.03 | 4:48.80 | |||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.59 | 2:24.57 | 3:53.66 | 4:58.98 | |||
7 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 1:06.05 | 2:22.70 | 3:48.51 | 4:59.67 | |||
8 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:07.93 | 2:28.15 | 3:53.34 | 4:59.94 | |||
9 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 1:09.01 | 2:30.66 | 3:54.46 | 5:02.92 | |||
10 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 1:08.55 | 2:27.49 | 3:51.99 | 5:03.01 | |||
11 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 1:10.21 | 2:25.76 | 3:57.34 | 5:05.38 | |||
12 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:08.55 | 2:29.02 | 4:01.17 | 5:08.11 | |||
13 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 1:09.79 | 2:29.62 | 3:58.71 | 5:08.53 | |||
14 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 1:10.65 | 2:31.64 | 4:01.40 | 5:14.30 | |||
15 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 1:28.59 | 2:57.62 | 4:31.19 | 5:49.16 | |||
16 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 1:28.63 | 3:06.08 | 4:59.86 | 6:21.71 | |||
- | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | DSQ | ryglig i bryst ef.v. | |||||
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 1:03.34 | 2:10.43 | 3:17.07 | 4:21.82 | |||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 1:03.21 | 2:10.31 | 3:17.27 | 4:22.38 | |||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.56 | 2:10.64 | 3:17.99 | 4:26.36 | |||
4 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 1:03.49 | 2:11.49 | 3:20.78 | 4:28.98 | |||
5 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.24 | 2:14.76 | 3:25.37 | 4:35.46 | |||
6 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.91 | 2:16.90 | 3:27.60 | 4:35.55 | |||
7 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 1:05.30 | 2:15.42 | 3:26.64 | 4:35.61 | |||
8 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.26 | 2:15.57 | 3:26.47 | 4:37.55 | |||
9 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.76 | 2:15.38 | 3:26.85 | 4:37.57 | |||
10 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.80 | 2:16.76 | 3:28.17 | 4:38.93 | |||
11 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 1:04.75 | 2:16.81 | 3:29.61 | 4:42.09 | |||
12 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 1:07.82 | 2:20.83 | 3:34.57 | 4:46.03 | |||
13 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 1:07.93 | 2:21.73 | 3:35.34 | 4:47.37 | |||
14 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.83 | 2:20.17 | 3:34.66 | 4:48.32 | |||
15 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 1:10.11 | 2:24.07 | 3:40.40 | 4:55.95 | |||
16 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.76 | 2:28.34 | 3:44.31 | 4:59.56 | |||
17 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.54 | 2:30.54 | 3:46.80 | 5:01.45 | |||
18 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.21 | 2:28.03 | 3:45.90 | 5:02.11 | |||
19 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.55 | 2:29.03 | 3:45.72 | 5:03.62 | |||
20 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:10.42 | 2:27.76 | 3:46.25 | 5:04.00 | |||
21 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.81 | 2:28.89 | 3:46.15 | 5:04.01 | |||
22 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 1:11.75 | 2:29.40 | 3:48.33 | 5:06.75 | |||
23 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:13.36 | 2:30.88 | 3:48.58 | 5:07.64 | |||
24 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 1:13.36 | 2:31.79 | 3:51.10 | 5:08.30 | |||
25 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 1:10.99 | 2:28.93 | 3:49.60 | 5:10.62 | |||
26 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:09.66 | 2:29.18 | 3:51.05 | 5:12.50 | |||
27 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 1:10.80 | 2:29.16 | 3:52.67 | 5:17.06 | |||
28 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:13.33 | 2:34.78 | 3:57.16 | 5:18.55 | |||
29 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 1:13.06 | 2:35.01 | 3:58.86 | 5:18.69 | |||
30 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 1:13.47 | 2:36.41 | 3:59.30 | 5:20.62 | |||
31 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 1:14.97 | 2:36.28 | 3:57.40 | 5:22.13 | |||
32 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 1:17.62 | 2:42.54 | 4:09.56 | 5:30.82 | |||
33 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.00 | 2:43.87 | 4:09.67 | 5:34.36 | |||
34 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 1:17.45 | 2:43.33 | 4:09.76 | 5:34.39 | |||
35 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 1:19.64 | 2:48.45 | 4:19.63 | 5:46.87 | |||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | DNS | ||||||
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 1:00.57 | 2:04.13 | 3:06.56 | 4:06.12 | |||
2 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 1:00.31 | 2:03.37 | 3:06.32 | 4:07.08 | |||
3 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 1:00.70 | 2:03.83 | 3:06.66 | 4:07.92 | |||
4 | Tom Heclau | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 1:00.55 | 2:03.69 | 3:06.36 | 4:07.99 | |||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.52 | 2:04.09 | 3:08.19 | 4:12.26 | |||
6 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 1:00.45 | 2:06.18 | 3:13.26 | 4:19.88 | |||
7 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.96 | 2:09.73 | 3:15.33 | 4:21.27 | |||
8 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:01.08 | 2:07.55 | 3:16.39 | 4:21.89 | |||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.27 | 2:11.70 | 3:18.03 | 4:22.15 | |||
10 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 1:01.75 | 2:08.71 | 3:16.90 | 4:22.64 | |||
11 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.82 | 2:15.19 | 3:23.28 | 4:29.83 | |||
12 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.49 | 2:12.79 | 3:22.35 | 4:32.08 | |||
13 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 1:03.31 | 2:12.43 | 3:23.42 | 4:34.00 | |||
14 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 1:04.69 | 2:15.20 | 3:27.24 | 4:36.24 | |||
15 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 1:01.34 | 2:11.05 | 3:23.10 | 4:36.49 | |||
16 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.39 | 2:16.75 | 3:27.96 | 4:38.91 | |||
17 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.85 | 2:16.08 | 3:27.85 | 4:39.32 | |||
18 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 1:08.49 | 2:22.65 | 3:36.34 | 4:48.52 | |||
19 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:07.35 | 2:20.95 | 3:36.07 | 4:49.79 | |||
20 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 1:09.27 | 2:23.78 | 3:38.29 | 4:50.03 | |||
21 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:05.22 | 2:19.41 | 3:34.70 | 4:50.93 | |||
22 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 1:11.66 | 2:29.18 | 3:46.87 | 5:03.64 | |||
23 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 1:11.12 | 2:29.79 | 3:48.58 | 5:04.93 | |||
24 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.77 | 2:35.01 | 3:56.28 | 5:13.01 | |||
25 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:08.81 | 2:26.84 | 3:50.38 | 5:13.96 | |||
26 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:11.84 | 2:33.41 | 3:58.01 | 5:19.09 | |||
27 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:14.73 | 2:35.92 | 3:59.23 | 5:21.95 | |||
28 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 1:13.64 | 2:35.58 | 3:59.04 | 5:22.62 | |||
29 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:18.03 | 2:41.23 | 4:07.97 | 5:31.30 | |||
30 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:14.29 | 2:45.13 | 4:16.35 | 5:45.35 | |||
31 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:16.20 | 2:47.04 | 4:19.77 | 5:50.73 | |||
32 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:19.51 | 2:55.31 | 4:37.42 | 6:16.57 | |||
33 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 1:27.73 | 3:10.61 | 4:55.64 | 6:37.49 | |||
34 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.72 | 3:49.58 | 5:55.89 | 8:06.21 | |||
35 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 1:50.05 | 3:56.82 | 6:02.26 | 8:06.30 | |||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.04 | 1:06.42 | |||||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | 1:06.79 | |||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.66 | 1:06.81 | |||||
4 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.75 | 1:07.89 | |||||
5 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.17 | 1:07.95 | |||||
6 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.80 | 1:08.17 | |||||
7 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 31.76 | 1:08.52 | |||||
8 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.63 | 1:09.59 | |||||
9 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 31.83 | 1:09.65 | |||||
10 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.58 | 1:10.47 | |||||
11 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.07 | 1:10.66 | |||||
12 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.37 | 1:11.72 | |||||
13 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.25 | 1:12.00 | |||||
14 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.32 | 1:13.48 | |||||
15 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.96 | 1:14.77 | |||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.89 | 1:18.67 | |||||
17 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 37.88 | 1:18.91 | |||||
18 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.58 | 1:19.00 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.74 | 1:06.81 | |||||
2 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.23 | 1:07.69 | |||||
3 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.88 | 1:07.84 | |||||
4 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.98 | 1:08.00 | |||||
5 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.56 | 1:08.12 | |||||
6 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 31.72 | 1:08.38 | |||||
7 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.58 | 1:08.63 | |||||
8 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.69 | 1:09.10 | |||||
9 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.53 | 1:09.70 | |||||
10 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 32.09 | 1:09.80 | |||||
11 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 32.48 | 1:10.45 | |||||
12 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.85 | 1:10.52 | |||||
13 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.84 | 1:10.71 | |||||
14 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.01 | 1:10.74 | |||||
15 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.64 | 1:10.84 | |||||
16 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.73 | 1:11.49 | |||||
17 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 34.05 | 1:12.73 | |||||
18 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.77 | 1:12.84 | |||||
19 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.90 | 1:13.23 | |||||
20 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.47 | 1:13.24 | |||||
21 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.69 | 1:13.89 | |||||
22 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 34.75 | 1:14.68 | |||||
23 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 34.60 | 1:14.92 | |||||
24 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 36.56 | 1:14.95 | |||||
25 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 35.27 | 1:15.10 | |||||
26 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 35.80 | 1:15.15 | |||||
27 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 35.47 | 1:15.28 | |||||
28 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 35.78 | 1:15.42 | |||||
29 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.04 | 1:16.47 | |||||
30 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 36.01 | 1:16.55 | |||||
31 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 36.86 | 1:16.96 | |||||
32 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 35.73 | 1:17.68 | |||||
33 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.18 | 1:18.06 | |||||
34 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 37.13 | 1:18.62 | |||||
35 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 38.43 | 1:19.35 | |||||
36 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.05 | 1:19.37 | |||||
36 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 38.09 | 1:19.37 | |||||
38 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.09 | 1:19.58 | |||||
39 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.84 | 1:19.60 | |||||
40 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 35.90 | 1:20.04 | |||||
41 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.14 | 1:20.19 | |||||
42 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 36.37 | 1:20.69 | |||||
43 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.47 | 1:21.22 | |||||
44 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 35.93 | 1:21.68 | |||||
45 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 38.13 | 1:21.93 | |||||
46 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.88 | 1:22.56 | |||||
47 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 38.19 | 1:22.72 | |||||
48 | Laura Jeppesen | 1995 | Kolding SK | 38.82 | 1:23.00 | |||||
49 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 36.74 | 1:23.77 | |||||
50 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.58 | 1:24.28 | |||||
51 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.35 | 1:25.30 | |||||
52 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.17 | 1:25.37 | |||||
53 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:25.41 | 1:25.41 | |||||
53 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 39.30 | 1:25.41 | |||||
55 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.50 | 1:25.75 | |||||
56 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 40.51 | 1:25.85 | |||||
57 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.44 | 1:26.07 | |||||
58 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.68 | 1:26.13 | |||||
59 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 41.17 | 1:26.29 | |||||
60 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.76 | 1:26.80 | |||||
61 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 41.14 | 1:26.94 | |||||
62 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.84 | 1:27.32 | |||||
63 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 41.03 | 1:27.34 | |||||
64 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 41.62 | 1:28.01 | |||||
65 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.20 | 1:28.52 | |||||
66 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.73 | 1:29.39 | |||||
67 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 41.06 | 1:29.94 | |||||
68 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 41.63 | 1:30.29 | |||||
69 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.57 | 1:30.84 | |||||
70 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.28 | 1:30.90 | |||||
71 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.05 | 1:32.32 | |||||
72 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.93 | 1:32.72 | |||||
73 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 43.58 | 1:32.89 | |||||
74 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.25 | 1:33.25 | |||||
75 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:33.42 | 1:33.42 | |||||
76 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 46.04 | 1:34.50 | |||||
77 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.48 | 1:35.13 | |||||
78 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.03 | 1:35.24 | |||||
79 | Frederikke Thomsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.24 | 1:35.28 | |||||
80 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.31 | 1:35.54 | |||||
81 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.43 | 1:36.69 | |||||
82 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.47 | 1:36.83 | |||||
83 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 43.01 | 1:37.16 | |||||
84 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.53 | 1:37.20 | |||||
85 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 45.64 | 1:37.55 | |||||
86 | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 46.79 | 1:38.39 | |||||
87 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 46.36 | 1:39.47 | |||||
88 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.30 | 1:43.67 | |||||
89 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 51.41 | 1:45.38 | |||||
90 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 55.71 | 1:57.09 | |||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | afsl ryg på maven | |||||
- | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.07 | 57.91 | |||||
2 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.86 | 1:00.13 | |||||
3 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.10 | 1:00.49 | |||||
4 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 27.73 | 1:00.72 | |||||
5 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.39 | 1:01.63 | |||||
6 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.55 | 1:02.49 | |||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.00 | 1:03.13 | |||||
8 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.87 | 1:03.60 | |||||
9 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.11 | 1:04.10 | |||||
10 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 30.43 | 1:04.19 | |||||
11 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 30.71 | 1:05.45 | |||||
12 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.15 | 1:05.52 | |||||
13 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.53 | 1:05.57 | |||||
14 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.41 | 1:06.72 | |||||
15 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.07 | 1:08.71 | |||||
16 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 31.86 | 1:09.72 | |||||
17 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 32.94 | 1:10.23 | |||||
18 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 35.55 | 1:13.55 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.24 | 58.78 | |||||
2 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.20 | 1:00.15 | |||||
3 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 27.65 | 1:01.50 | |||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.19 | 1:01.61 | |||||
5 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.45 | 1:01.72 | |||||
6 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.77 | 1:02.12 | |||||
7 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 28.81 | 1:02.29 | |||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.92 | 1:02.76 | |||||
9 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.53 | 1:02.86 | |||||
10 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 28.71 | 1:02.90 | |||||
11 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.14 | 1:03.67 | |||||
12 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.10 | 1:04.03 | |||||
13 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 29.73 | 1:04.57 | |||||
14 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.35 | 1:04.80 | |||||
15 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.65 | 1:04.98 | |||||
16 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.70 | 1:05.10 | |||||
17 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 30.81 | 1:05.59 | |||||
18 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.98 | 1:05.91 | |||||
19 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 30.84 | 1:05.93 | |||||
20 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.33 | 1:05.97 | |||||
21 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 30.75 | 1:06.22 | |||||
22 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 30.91 | 1:06.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
23 | Moritz Mundins | 1988 | Sc Poseidon Berlin | 30.08 | 1:06.37 | |||||
24 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 30.63 | 1:06.70 | |||||
25 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöeneberg Berlin | 29.82 | 1:06.76 | |||||
26 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.52 | 1:06.99 | |||||
27 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | 1:07.18 | |||||
28 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.77 | 1:07.55 | |||||
29 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.06 | 1:07.79 | |||||
30 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.51 | 1:07.84 | |||||
31 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.00 | 1:07.94 | |||||
32 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.22 | 1:07.97 | |||||
33 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.46 | 1:08.35 | |||||
34 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.50 | 1:08.55 | |||||
35 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.97 | 1:08.76 | |||||
36 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.03 | 1:08.94 | |||||
37 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 31.85 | 1:08.98 | |||||
38 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 31.94 | 1:09.42 | |||||
39 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.14 | 1:09.78 | |||||
40 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 32.50 | 1:09.88 | |||||
41 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.45 | 1:10.71 | |||||
41 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.08 | 1:10.71 | |||||
43 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.27 | 1:11.36 | |||||
44 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 32.98 | 1:11.93 | |||||
45 | Markus Stumpf | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 32.73 | 1:12.11 | |||||
46 | Thomas Lippert | 1986 | Ssg Bremerhaven | 33.99 | 1:12.17 | |||||
47 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 32.80 | 1:12.20 | |||||
47 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 33.58 | 1:12.20 | |||||
49 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 32.23 | 1:12.32 | |||||
50 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 34.79 | 1:12.84 | |||||
51 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.57 | 1:14.09 | |||||
52 | Michael Fack Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.33 | 1:15.05 | |||||
53 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 36.20 | 1:15.35 | |||||
54 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.12 | 1:15.46 | |||||
55 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.65 | 1:15.68 | |||||
56 | Daniel Diaz | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 35.17 | 1:16.01 | |||||
57 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 33.99 | 1:16.38 | |||||
58 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.50 | 1:16.79 | |||||
59 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.36 | 1:16.86 | |||||
60 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 37.70 | 1:16.93 | |||||
61 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.65 | 1:16.97 | |||||
62 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 36.17 | 1:17.39 | |||||
63 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 34.88 | 1:17.53 | |||||
64 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.06 | 1:18.31 | |||||
65 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.45 | 1:18.70 | |||||
66 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.84 | 1:19.66 | |||||
67 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.06 | 1:21.11 | |||||
68 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 38.30 | 1:21.19 | |||||
69 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 37.51 | 1:21.31 | |||||
70 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.53 | 1:21.98 | |||||
71 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.85 | 1:22.85 | |||||
72 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.58 | 1:22.94 | |||||
73 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.49 | 1:23.72 | |||||
74 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.62 | 1:24.16 | |||||
75 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 39.48 | 1:25.36 | |||||
76 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.68 | 1:25.51 | |||||
77 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 38.77 | 1:25.77 | |||||
78 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 39.61 | 1:26.53 | |||||
79 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.22 | 1:26.79 | |||||
80 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.00 | 1:27.53 | |||||
81 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.52 | 1:28.08 | |||||
82 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.03 | 1:28.76 | |||||
83 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 40.38 | 1:29.97 | |||||
84 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.83 | 1:33.99 | |||||
85 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.46 | 1:34.86 | |||||
86 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.33 | 1:36.89 | |||||
87 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.61 | 1:37.21 | |||||
88 | Ruben Sprondel | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 46.49 | 1:37.25 | |||||
89 | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.25 | 1:39.89 | |||||
90 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.66 | 1:42.38 | |||||
91 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.92 | 1:43.17 | |||||
92 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.52 | 1:45.52 | |||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Max Janulewicz | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | DSQ | Fl. flyben i bryst | |||||
- | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
- | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 27.53 | ||||||
2 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 27.78 | ||||||
3 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 27.80 | ||||||
4 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 27.81 | ||||||
5 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 27.85 | ||||||
6 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 27.97 | ||||||
7 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 27.98 | ||||||
8 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.28 | ||||||
9 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 28.32 | ||||||
10 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.43 | ||||||
11 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 28.48 | ||||||
12 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 28.94 | ||||||
13 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 29.34 | ||||||
14 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 30.11 | ||||||
15 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.87 | ||||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.42 | ||||||
17 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 31.98 | ||||||
18 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 32.36 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
2 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 27.72 | ||||||
2 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 27.72 | ||||||
4 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 28.19 | ||||||
5 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.24 | ||||||
6 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 28.34 | ||||||
7 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 28.41 | ||||||
8 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 28.42 | ||||||
9 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 28.46 | ||||||
10 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 28.60 | ||||||
11 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 28.64 | ||||||
12 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.77 | ||||||
13 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 28.88 | ||||||
14 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.09 | ||||||
15 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 29.17 | ||||||
16 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | ||||||
17 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 29.28 | ||||||
18 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 29.53 | ||||||
19 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.58 | ||||||
20 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.72 | ||||||
22 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 29.87 | ||||||
23 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 29.98 | ||||||
24 | Sandra Nissen | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.99 | ||||||
25 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 30.09 | ||||||
26 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 30.14 | ||||||
27 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.34 | ||||||
28 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.36 | ||||||
29 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 30.37 | ||||||
30 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 30.47 | ||||||
31 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.51 | ||||||
32 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 30.59 | ||||||
33 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.65 | ||||||
34 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.78 | ||||||
35 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 30.86 | ||||||
36 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 30.88 | ||||||
37 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.97 | ||||||
38 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.03 | ||||||
39 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.08 | ||||||
40 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 31.17 | ||||||
41 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 31.25 | ||||||
42 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 31.31 | ||||||
43 | Laura Jeppesen | 1995 | Kolding SK | 31.32 | ||||||
44 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 31.42 | ||||||
45 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.51 | ||||||
46 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.74 | ||||||
47 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 31.82 | ||||||
48 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.84 | ||||||
49 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 31.90 | ||||||
50 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.91 | ||||||
51 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 31.92 | ||||||
52 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 31.97 | ||||||
53 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 31.98 | ||||||
54 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.04 | ||||||
54 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.04 | ||||||
56 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 32.06 | ||||||
57 | Denise Oestreich | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 32.15 | ||||||
57 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 32.15 | ||||||
59 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.25 | ||||||
60 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 32.33 | ||||||
61 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 32.35 | ||||||
62 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 32.41 | ||||||
63 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 32.44 | ||||||
64 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 32.60 | ||||||
65 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 32.85 | ||||||
66 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 32.86 | ||||||
67 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 32.96 | ||||||
68 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.98 | ||||||
69 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 33.09 | ||||||
70 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.21 | ||||||
71 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 33.28 | ||||||
72 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 33.51 | ||||||
73 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 33.53 | ||||||
74 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.62 | ||||||
75 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 33.66 | ||||||
76 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.81 | ||||||
77 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.92 | ||||||
78 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 33.98 | ||||||
79 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.11 | ||||||
80 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.18 | ||||||
81 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.41 | ||||||
82 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 34.59 | ||||||
83 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.61 | ||||||
84 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.63 | ||||||
85 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 35.01 | ||||||
86 | Lærke Eriksen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.10 | ||||||
87 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 35.16 | ||||||
88 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.18 | ||||||
88 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.18 | ||||||
90 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.24 | ||||||
91 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.41 | ||||||
92 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.43 | ||||||
93 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 35.44 | ||||||
94 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.46 | ||||||
95 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 35.47 | ||||||
96 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.60 | ||||||
97 | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 35.61 | ||||||
98 | Frederikke Thomsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 35.62 | ||||||
99 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.65 | ||||||
100 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.93 | ||||||
101 | Tea Konnerup | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.34 | ||||||
102 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.60 | ||||||
103 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.61 | ||||||
104 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 36.66 | ||||||
105 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.27 | ||||||
106 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.51 | ||||||
107 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.62 | ||||||
108 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.17 | ||||||
109 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 38.21 | ||||||
110 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 38.48 | ||||||
111 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.80 | ||||||
112 | Maria Gabriela Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 39.49 | ||||||
113 | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | 39.89 | ||||||
114 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 40.52 | ||||||
115 | Henriette Kristensen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 40.80 | ||||||
116 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 40.88 | ||||||
117 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 41.68 | ||||||
118 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 42.19 | ||||||
119 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.99 | ||||||
120 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 44.94 | ||||||
121 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.33 | ||||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jane Meißner | 1998 | SK Flensburg | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.42 | ||||||
2 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.82 | ||||||
3 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 30.55 | ||||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.57 | ||||||
5 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 31.96 | ||||||
6 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.26 | ||||||
7 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 32.58 | ||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.59 | ||||||
9 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.76 | ||||||
10 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 33.07 | ||||||
11 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 33.24 | ||||||
12 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 33.44 | ||||||
13 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.78 | ||||||
14 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 33.95 | ||||||
15 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 34.24 | ||||||
16 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 36.45 | ||||||
17 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 37.25 | ||||||
- | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | to flyb v ud sv | |||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | ||||||
2 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 31.06 | ||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.34 | ||||||
4 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 31.58 | ||||||
5 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.62 | ||||||
6 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 31.89 | ||||||
7 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 31.90 | ||||||
8 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 32.14 | ||||||
9 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöeneberg Berlin | 32.41 | ||||||
10 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.68 | ||||||
11 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.77 | ||||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.90 | ||||||
13 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.21 | ||||||
14 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 33.37 | ||||||
15 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 33.63 | ||||||
16 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 33.64 | ||||||
17 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.67 | ||||||
18 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 33.68 | ||||||
19 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 33.86 | ||||||
20 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 34.39 | ||||||
21 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 34.45 | ||||||
22 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.49 | ||||||
23 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.67 | ||||||
24 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 34.80 | ||||||
25 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 34.86 | ||||||
26 | Alexander Kuster | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 35.13 | ||||||
27 | Rene Salewski | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 35.43 | ||||||
28 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 35.58 | ||||||
29 | Maximilian Janke | 1992 | SK Flensburg | 35.73 | ||||||
30 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 36.23 | ||||||
31 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 36.35 | ||||||
32 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 37.05 | ||||||
33 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 37.63 | ||||||
34 | Daniel Ivanov | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 38.16 | ||||||
35 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.52 | ||||||
36 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 38.60 | ||||||
37 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 38.62 | ||||||
38 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.19 | ||||||
39 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 39.24 | ||||||
40 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 39.37 | ||||||
41 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 39.40 | ||||||
42 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 39.41 | ||||||
43 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.62 | ||||||
44 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.89 | ||||||
45 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 42.41 | ||||||
46 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 42.56 | ||||||
47 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.77 | ||||||
48 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 42.82 | ||||||
49 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.32 | ||||||
50 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.58 | ||||||
51 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 44.61 | ||||||
52 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 44.91 | ||||||
53 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 45.04 | ||||||
54 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 45.14 | ||||||
55 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 45.18 | ||||||
56 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 45.61 | ||||||
57 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 45.78 | ||||||
58 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 46.49 | ||||||
59 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 46.65 | ||||||
60 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.89 | ||||||
61 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 47.32 | ||||||
62 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 47.57 | ||||||
63 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.82 | ||||||
64 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.02 | ||||||
65 | Ruben Sprondel | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 49.36 | ||||||
66 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 49.61 | ||||||
67 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.01 | ||||||
68 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 51.10 | ||||||
69 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 52.97 | ||||||
70 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 53.52 | ||||||
71 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 55.24 | ||||||
72 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 56.58 | ||||||
73 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.69 | ||||||
74 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:00.23 | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | ||||||
2 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 29.98 | ||||||
3 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | ||||||
4 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.63 | ||||||
5 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | ||||||
6 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.06 | ||||||
7 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.89 | ||||||
8 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 32.02 | ||||||
9 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.20 | ||||||
10 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.21 | ||||||
11 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 32.27 | ||||||
12 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.68 | ||||||
13 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 34.15 | ||||||
14 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.33 | ||||||
15 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 34.95 | ||||||
16 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 35.75 | ||||||
17 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.63 | ||||||
18 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.28 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | ||||||
2 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.35 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | ||||||
4 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.41 | ||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | ||||||
6 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.27 | ||||||
7 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | ||||||
8 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.48 | ||||||
9 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.77 | ||||||
10 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.80 | ||||||
11 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 33.03 | ||||||
12 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 33.55 | ||||||
13 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 33.59 | ||||||
14 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 34.04 | ||||||
15 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.11 | ||||||
16 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 34.45 | ||||||
17 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.84 | ||||||
18 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 35.06 | ||||||
19 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.18 | ||||||
20 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 35.31 | ||||||
21 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.84 | ||||||
22 | Denise Oestreich | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 36.02 | ||||||
22 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 36.02 | ||||||
24 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.22 | ||||||
24 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.22 | ||||||
26 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 36.67 | ||||||
27 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 36.91 | ||||||
28 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 36.93 | ||||||
29 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.25 | ||||||
30 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 37.61 | ||||||
31 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 38.07 | ||||||
32 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.27 | ||||||
33 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 38.34 | ||||||
34 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.55 | ||||||
35 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.86 | ||||||
36 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 39.05 | ||||||
37 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 39.08 | ||||||
38 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 39.15 | ||||||
39 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 39.35 | ||||||
40 | Alena Geilich | 1999 | SK Flensburg | 39.82 | ||||||
41 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 39.84 | ||||||
42 | Laura Jeppesen | 1995 | Kolding SK | 40.01 | ||||||
43 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.04 | ||||||
44 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 40.33 | ||||||
45 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 40.52 | ||||||
46 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.92 | ||||||
47 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.95 | ||||||
48 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 40.96 | ||||||
49 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 41.06 | ||||||
50 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.19 | ||||||
51 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 41.25 | ||||||
52 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.73 | ||||||
53 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 41.78 | ||||||
54 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 41.83 | ||||||
55 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 42.36 | ||||||
56 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.38 | ||||||
57 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 42.43 | ||||||
58 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.65 | ||||||
59 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.91 | ||||||
60 | Lærke Eriksen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.98 | ||||||
61 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 43.53 | ||||||
62 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.59 | ||||||
63 | Tea Konnerup | 1998 | Viborg Svømme Klub | 44.11 | ||||||
64 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.13 | ||||||
65 | Maria Gabriela Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 44.28 | ||||||
66 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 44.35 | ||||||
67 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 44.57 | ||||||
68 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.89 | ||||||
69 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 46.24 | ||||||
70 | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 47.14 | ||||||
71 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.21 | ||||||
72 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 47.38 | ||||||
73 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.40 | ||||||
74 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 48.15 | ||||||
75 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.72 | ||||||
76 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 49.25 | ||||||
77 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 52.03 | ||||||
- | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Jane Meißner | 1998 | SK Flensburg | DNS | ||||||
- | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej fort bev e v 25m | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 26.42 | ||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.45 | ||||||
3 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 26.83 | ||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.91 | ||||||
5 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.05 | ||||||
6 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.07 | ||||||
7 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 27.10 | ||||||
8 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 27.15 | ||||||
9 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.21 | ||||||
10 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.52 | ||||||
11 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.32 | ||||||
12 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 28.55 | ||||||
13 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 28.83 | ||||||
14 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 30.05 | ||||||
15 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 30.84 | ||||||
16 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 30.99 | ||||||
17 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.51 | ||||||
18 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.97 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 27.03 | ||||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 27.05 | ||||||
3 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 27.18 | ||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | ||||||
5 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.21 | ||||||
6 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.26 | ||||||
7 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.28 | ||||||
8 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
9 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 27.53 | ||||||
10 | Moritz Mundins | 1988 | Sc Poseidon Berlin | 27.71 | ||||||
11 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.98 | ||||||
12 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 27.99 | ||||||
13 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöeneberg Berlin | 28.05 | ||||||
14 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.13 | ||||||
15 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.42 | ||||||
16 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 28.53 | ||||||
17 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 28.58 | ||||||
18 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 28.61 | ||||||
19 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 28.65 | ||||||
20 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.73 | ||||||
21 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.92 | ||||||
22 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 28.93 | ||||||
23 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.96 | ||||||
24 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 29.10 | ||||||
25 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.28 | ||||||
26 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | ||||||
27 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.32 | ||||||
28 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.42 | ||||||
29 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.47 | ||||||
30 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 29.64 | ||||||
31 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | ||||||
32 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.90 | ||||||
33 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 29.97 | ||||||
33 | Michael Fack Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.97 | ||||||
35 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.15 | ||||||
36 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 30.25 | ||||||
37 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 30.37 | ||||||
38 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.61 | ||||||
39 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.84 | ||||||
40 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.89 | ||||||
41 | Thomas Lippert | 1986 | Ssg Bremerhaven | 31.03 | ||||||
42 | Rene Salewski | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.08 | ||||||
43 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 31.09 | ||||||
44 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.21 | ||||||
45 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 31.54 | ||||||
46 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.76 | ||||||
47 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 31.92 | ||||||
48 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.04 | ||||||
49 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 32.07 | ||||||
50 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.16 | ||||||
51 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 32.20 | ||||||
52 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 32.52 | ||||||
53 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 32.57 | ||||||
54 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.92 | ||||||
55 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.60 | ||||||
56 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.93 | ||||||
57 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.99 | ||||||
58 | Daniel Diaz | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 34.34 | ||||||
59 | Daniel Ivanov | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 34.38 | ||||||
60 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 34.45 | ||||||
61 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 34.51 | ||||||
62 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.91 | ||||||
63 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 35.06 | ||||||
63 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.06 | ||||||
65 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 35.10 | ||||||
66 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.44 | ||||||
67 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 36.52 | ||||||
68 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.54 | ||||||
69 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.15 | ||||||
70 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.19 | ||||||
71 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.42 | ||||||
72 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.71 | ||||||
73 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.02 | ||||||
74 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.04 | ||||||
75 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.46 | ||||||
76 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.89 | ||||||
77 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 39.00 | ||||||
78 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 39.62 | ||||||
79 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 40.09 | ||||||
80 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 40.29 | ||||||
81 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.05 | ||||||
82 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 41.11 | ||||||
83 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.87 | ||||||
84 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.44 | ||||||
85 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.69 | ||||||
86 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.75 | ||||||
87 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.45 | ||||||
88 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.69 | ||||||
89 | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.75 | ||||||
90 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 48.05 | ||||||
91 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.74 | ||||||
92 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 48.93 | ||||||
93 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 50.12 | ||||||
94 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 50.90 | ||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Max Janulewicz | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Alexander Kuster | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | 1:01.26 | 1:33.18 | 2:05.59 | |||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 29.54 | 1:01.79 | 1:34.72 | 2:06.65 | |||
3 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | 1:02.91 | 1:35.19 | 2:06.80 | |||
4 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 30.11 | 1:02.54 | 1:35.61 | 2:07.96 | |||
5 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 29.72 | 1:01.86 | 1:35.61 | 2:08.94 | |||
6 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.98 | 1:02.65 | 1:35.96 | 2:08.99 | |||
7 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 29.96 | 1:02.78 | 1:36.59 | 2:09.71 | |||
8 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.95 | 1:04.79 | 1:38.59 | 2:10.77 | |||
9 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 30.59 | 1:03.64 | 1:37.94 | 2:11.33 | |||
10 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.71 | 1:03.63 | 1:37.53 | 2:11.46 | |||
11 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 1:04.87 | 1:38.56 | 2:11.81 | |||
12 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:04.62 | 1:38.46 | 2:12.01 | |||
13 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.00 | 1:04.73 | 1:39.02 | 2:12.33 | |||
14 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.24 | 1:03.18 | 1:37.65 | 2:12.73 | |||
15 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.01 | 1:04.15 | 1:38.45 | 2:13.20 | |||
16 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.78 | 1:05.10 | 1:39.85 | 2:14.89 | |||
17 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.54 | 1:06.12 | 1:41.02 | 2:15.54 | |||
18 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.83 | 1:05.87 | 1:41.09 | 2:16.18 | |||
19 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 31.80 | 1:06.63 | 1:42.26 | 2:16.24 | |||
20 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 32.47 | 1:07.28 | 1:43.40 | 2:18.65 | |||
21 | Sarah Hentschel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 30.80 | 1:05.58 | 1:43.17 | 2:19.10 | |||
22 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.64 | 1:06.71 | 1:42.67 | 2:19.13 | |||
23 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 32.89 | 1:08.74 | 1:45.90 | 2:21.52 | |||
24 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.92 | 1:09.23 | 1:46.16 | 2:21.77 | |||
25 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 32.17 | 1:08.07 | 1:45.93 | 2:21.80 | |||
26 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.39 | 1:05.82 | 1:43.75 | 2:23.63 | |||
27 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 33.42 | 1:10.39 | 1:47.85 | 2:24.68 | |||
28 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 33.61 | 1:09.98 | 1:47.99 | 2:24.80 | |||
29 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.91 | 1:09.15 | 1:47.25 | 2:24.97 | |||
30 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 34.27 | 1:11.22 | 1:48.92 | 2:25.11 | |||
31 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.90 | 1:11.48 | 1:49.78 | 2:25.43 | |||
32 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.36 | 1:11.44 | 1:49.62 | 2:26.51 | |||
33 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.35 | 1:11.06 | 1:49.49 | 2:27.28 | |||
34 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 33.75 | 1:10.77 | 1:49.17 | 2:27.63 | |||
35 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 35.11 | 1:12.47 | 1:50.52 | 2:28.09 | |||
36 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 33.85 | 1:11.87 | 1:50.53 | 2:28.19 | |||
37 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 32.73 | 1:09.71 | 1:49.92 | 2:28.49 | |||
38 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 32.22 | 1:09.22 | 1:49.71 | 2:29.34 | |||
39 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 34.33 | 1:12.40 | 1:52.35 | 2:30.96 | |||
40 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 33.98 | 1:11.85 | 1:51.93 | 2:31.73 | |||
41 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 35.78 | 1:15.46 | 1:55.17 | 2:34.98 | |||
42 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.63 | 1:15.35 | 1:55.89 | 2:35.86 | |||
43 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 36.06 | 1:16.34 | 1:57.50 | 2:35.93 | |||
44 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.01 | 1:17.30 | 1:57.19 | 2:36.14 | |||
45 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 35.10 | 1:16.30 | 1:57.68 | 2:37.05 | |||
46 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 36.82 | 1:17.19 | 1:58.51 | 2:37.06 | |||
47 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 36.17 | 1:17.35 | 1:59.26 | 2:37.83 | |||
48 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.69 | 1:18.03 | 1:59.71 | 2:40.22 | |||
49 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 37.40 | 1:18.54 | 2:00.81 | 2:41.33 | |||
50 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 36.95 | 1:18.08 | 2:00.90 | 2:42.43 | |||
51 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 38.04 | 1:20.52 | 2:03.44 | 2:44.01 | |||
52 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 37.67 | 1:20.27 | 2:03.09 | 2:44.15 | |||
53 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 36.23 | 1:17.53 | 2:02.22 | 2:44.39 | |||
54 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.47 | 1:19.30 | 2:02.68 | 2:44.57 | |||
55 | Alena Geilich | 1999 | SK Flensburg | 38.09 | 1:21.18 | 2:04.35 | 2:44.78 | |||
56 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 38.19 | 1:21.28 | 2:05.09 | 2:46.08 | |||
57 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.50 | 1:20.58 | 2:04.47 | 2:46.19 | |||
58 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.77 | 1:22.10 | 2:05.73 | 2:46.82 | |||
59 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.15 | 1:16.89 | 2:02.10 | 2:47.11 | |||
60 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 38.10 | 1:21.20 | 2:05.91 | 2:49.58 | |||
61 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 38.02 | 1:20.22 | 2:05.20 | 2:49.76 | |||
62 | Frederikke Thomsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.75 | 1:21.63 | 2:07.25 | 2:51.84 | |||
63 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.97 | 1:23.89 | 2:08.26 | 2:51.96 | |||
64 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.61 | 1:23.63 | 2:08.93 | 2:52.21 | |||
65 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 41.56 | 1:25.57 | 2:11.01 | 2:54.20 | |||
66 | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | 37.10 | 1:21.02 | 2:09.45 | 2:56.17 | |||
67 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 41.29 | 1:28.28 | 2:15.89 | 3:04.94 | |||
68 | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 39.05 | 1:26.71 | 2:18.39 | 3:06.08 | |||
69 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.02 | 1:30.00 | 2:21.58 | 3:11.48 | |||
70 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 39.03 | 1:31.96 | 2:24.71 | 3:15.27 | |||
71 | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | 46.28 | 1:41.39 | 2:35.40 | 3:26.76 | |||
72 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 48.93 | 1:45.50 | 2:44.70 | 3:38.97 | |||
73 | Henriette Kristensen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 44.02 | 1:35.79 | 2:37.43 | 3:39.76 | |||
- | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jane Meißner | 1998 | SK Flensburg | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 24.93 | 52.01 | |||||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 26.19 | 53.83 | |||||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 26.46 | 54.13 | |||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 26.23 | 54.17 | |||||
5 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.19 | 54.48 | |||||
6 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.85 | 54.57 | |||||
7 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 26.46 | 55.61 | |||||
8 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.75 | 55.75 | |||||
9 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 26.83 | 56.71 | |||||
10 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.70 | 56.93 | |||||
11 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 27.61 | 57.24 | |||||
12 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 27.57 | 57.40 | |||||
13 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.07 | 58.06 | |||||
14 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 28.30 | 59.38 | |||||
15 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 29.02 | 1:00.89 | |||||
15 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 29.13 | 1:00.89 | |||||
17 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 29.40 | 1:01.67 | |||||
18 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 30.29 | 1:03.90 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 25.48 | 52.94 | |||||
2 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.02 | 54.37 | |||||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 26.65 | 54.46 | |||||
4 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 27.09 | 54.56 | |||||
5 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 26.65 | 54.85 | |||||
6 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 26.65 | 55.36 | |||||
7 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.38 | 55.47 | |||||
8 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 26.70 | 55.87 | |||||
9 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 26.60 | 56.04 | |||||
10 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 26.93 | 56.25 | |||||
11 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.55 | 56.35 | |||||
12 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 27.29 | 56.36 | |||||
13 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 27.40 | 56.46 | |||||
14 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 27.28 | 56.52 | |||||
15 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.39 | 56.97 | |||||
16 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 27.77 | 57.03 | |||||
17 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 27.18 | 57.04 | |||||
18 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.12 | 57.43 | |||||
19 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 27.41 | 57.52 | |||||
20 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.01 | 57.62 | |||||
21 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 27.38 | 57.73 | |||||
22 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 27.81 | 57.74 | |||||
23 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 27.64 | 57.89 | |||||
24 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 27.78 | 58.02 | |||||
25 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 27.72 | 58.33 | |||||
26 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.43 | 58.38 | |||||
27 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.30 | 58.40 | |||||
28 | Thomas Lippert | 1986 | Ssg Bremerhaven | 28.08 | 58.73 | |||||
29 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 28.35 | 59.03 | |||||
30 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 28.46 | 59.06 | |||||
31 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 28.53 | 59.14 | |||||
31 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.51 | 59.14 | |||||
33 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.68 | 59.85 | |||||
34 | Maximilian Janke | 1992 | SK Flensburg | 28.62 | 59.91 | |||||
35 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.79 | 59.92 | |||||
36 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 28.18 | 1:00.09 | |||||
37 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.94 | 1:00.13 | |||||
38 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.65 | 1:00.16 | |||||
39 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 28.86 | 1:00.20 | |||||
40 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 28.81 | 1:00.57 | |||||
41 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.43 | 1:00.61 | |||||
42 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 29.04 | 1:01.35 | |||||
43 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 28.95 | 1:01.68 | |||||
44 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.76 | 1:01.72 | |||||
45 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.34 | 1:02.14 | |||||
46 | Markus Stumpf | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.26 | 1:02.41 | |||||
47 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 29.99 | 1:02.51 | |||||
48 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 29.54 | 1:02.59 | |||||
49 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 30.51 | 1:02.61 | |||||
50 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.51 | 1:02.62 | |||||
51 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.19 | 1:04.22 | |||||
52 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 30.74 | 1:04.29 | |||||
53 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.48 | 1:04.71 | |||||
54 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.51 | 1:04.84 | |||||
55 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.46 | 1:04.91 | |||||
56 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.28 | 1:05.27 | |||||
57 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.54 | 1:05.51 | |||||
58 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 31.55 | 1:05.57 | |||||
59 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 31.78 | 1:05.58 | |||||
60 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 31.38 | 1:06.07 | |||||
61 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.10 | 1:06.42 | |||||
62 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.03 | 1:06.46 | |||||
63 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.12 | 1:06.53 | |||||
64 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 31.97 | 1:07.14 | |||||
65 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 32.33 | 1:07.21 | |||||
66 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 32.78 | 1:07.41 | |||||
67 | Daniel Diaz | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.75 | 1:07.42 | |||||
68 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.79 | 1:07.57 | |||||
69 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.57 | 1:07.69 | |||||
70 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.37 | 1:07.75 | |||||
71 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.19 | 1:08.99 | |||||
72 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | 1:09.23 | |||||
73 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 34.13 | 1:09.32 | |||||
74 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.61 | 1:09.38 | |||||
75 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 32.49 | 1:09.52 | |||||
76 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.49 | 1:09.57 | |||||
77 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.09 | 1:09.87 | |||||
78 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.40 | 1:10.08 | |||||
79 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.47 | 1:11.29 | |||||
80 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 33.92 | 1:11.40 | |||||
81 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 34.42 | 1:12.50 | |||||
82 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.18 | 1:13.22 | |||||
83 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 35.43 | 1:13.36 | |||||
84 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.46 | 1:13.53 | |||||
85 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.37 | 1:13.58 | |||||
86 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 35.78 | 1:14.28 | |||||
87 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 35.79 | 1:14.75 | |||||
88 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 35.24 | 1:15.14 | |||||
89 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.17 | 1:15.31 | |||||
90 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.36 | 1:15.45 | |||||
91 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.41 | 1:17.04 | |||||
92 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 36.56 | 1:17.10 | |||||
93 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 36.22 | 1:18.42 | |||||
94 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 37.07 | 1:19.62 | |||||
95 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 38.80 | 1:20.34 | |||||
96 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 38.18 | 1:20.55 | |||||
97 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.00 | 1:21.56 | |||||
98 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 38.23 | 1:21.61 | |||||
99 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 37.98 | 1:21.85 | |||||
100 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.51 | 1:23.07 | |||||
101 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.10 | 1:23.58 | |||||
102 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.06 | 1:23.79 | |||||
103 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.41 | 1:24.29 | |||||
104 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 40.27 | 1:27.60 | |||||
105 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.16 | 1:28.14 | |||||
106 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 41.04 | 1:28.79 | |||||
107 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.51 | 1:28.93 | |||||
108 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 1:30.21 | ||||||
109 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 40.05 | 1:30.46 | |||||
110 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.50 | 1:32.14 | |||||
111 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 44.65 | 1:34.32 | |||||
112 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 44.31 | 1:37.01 | |||||
113 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 47.88 | 1:40.72 | |||||
114 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.80 | 1:41.01 | |||||
115 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 51.40 | 1:51.38 | |||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Max Janulewicz | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.82 | 1:10.03 | |||||
2 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 1:11.76 | 1:11.76 | |||||
3 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.93 | 1:12.55 | |||||
4 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 34.55 | 1:12.91 | |||||
5 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 36.04 | 1:16.02 | |||||
6 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 37.31 | 1:18.68 | |||||
7 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 1:18.99 | 1:18.99 | |||||
8 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.17 | 1:20.17 | |||||
9 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 1:20.25 | 1:20.25 | |||||
10 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 39.13 | 1:20.99 | |||||
11 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 1:21.08 | 1:21.08 | |||||
12 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 1:21.29 | 1:21.29 | |||||
13 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 1:25.45 | 1:25.45 | |||||
14 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:29.21 | 1:29.21 | |||||
15 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 1:29.50 | 1:29.50 | |||||
16 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 1:29.61 | 1:29.61 | |||||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.97 | 1:29.97 | |||||
18 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 1:34.21 | 1:34.21 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:12.30 | |||||
2 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | 1:12.83 | |||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 34.02 | 1:13.25 | |||||
4 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 35.08 | 1:13.62 | |||||
5 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 36.09 | 1:16.62 | |||||
6 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 36.89 | 1:18.10 | |||||
7 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.16 | 1:20.65 | |||||
8 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 38.64 | 1:21.10 | |||||
9 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 39.10 | 1:21.74 | |||||
10 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.86 | 1:22.16 | |||||
10 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.14 | 1:22.16 | |||||
12 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 38.34 | 1:22.25 | |||||
13 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 39.38 | 1:22.28 | |||||
14 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 38.89 | 1:22.82 | |||||
15 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 39.37 | 1:22.84 | |||||
15 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 38.01 | 1:22.84 | |||||
17 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.12 | 1:22.87 | |||||
18 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.63 | 1:22.99 | |||||
19 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.45 | 1:23.16 | |||||
20 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 39.47 | 1:23.68 | |||||
21 | Sandra Nissen | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 40.27 | 1:24.43 | |||||
22 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.75 | 1:24.49 | |||||
23 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.29 | 1:24.68 | |||||
24 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 39.37 | 1:24.74 | |||||
25 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.66 | 1:24.82 | |||||
26 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 41.08 | 1:25.25 | |||||
27 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 39.92 | 1:25.27 | |||||
28 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.68 | 1:25.35 | |||||
29 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 40.66 | 1:25.83 | |||||
30 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.83 | 1:26.16 | |||||
31 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 40.85 | 1:26.28 | |||||
32 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 40.51 | 1:26.38 | |||||
33 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 40.76 | 1:26.66 | |||||
34 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 41.41 | 1:26.97 | |||||
35 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 41.93 | 1:27.93 | |||||
36 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 42.70 | 1:30.39 | |||||
37 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.49 | 1:30.94 | |||||
38 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 42.22 | 1:31.02 | |||||
39 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.24 | 1:31.34 | |||||
40 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 44.23 | 1:33.28 | |||||
41 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.68 | 1:34.00 | |||||
42 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.76 | 1:34.14 | |||||
42 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 44.91 | 1:34.14 | |||||
42 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 44.21 | 1:34.14 | |||||
45 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 44.74 | 1:34.54 | |||||
46 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 46.04 | 1:35.29 | |||||
46 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.36 | 1:35.29 | |||||
48 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 45.27 | 1:35.95 | |||||
49 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.35 | 1:37.85 | |||||
50 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 47.38 | 1:39.08 | |||||
51 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 45.80 | 1:39.46 | |||||
52 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 47.04 | 1:39.52 | |||||
53 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.84 | 1:40.26 | |||||
54 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 46.44 | 1:40.34 | |||||
55 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 47.58 | 1:41.26 | |||||
56 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 48.44 | 1:41.70 | |||||
57 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 47.89 | 1:42.25 | |||||
58 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 48.05 | 1:42.90 | |||||
59 | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | 48.11 | 1:42.98 | |||||
60 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.86 | 1:44.48 | |||||
61 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 49.41 | 1:44.49 | |||||
62 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 50.10 | 1:45.71 | |||||
63 | Tea Konnerup | 1998 | Viborg Svømme Klub | 49.03 | 1:45.82 | |||||
64 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.78 | 1:45.96 | |||||
65 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 51.78 | 1:47.68 | |||||
66 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.08 | 1:47.74 | |||||
67 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.22 | 1:48.00 | |||||
68 | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 49.02 | 1:48.78 | |||||
69 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 52.13 | 1:50.39 | |||||
70 | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 52.03 | 1:50.47 | |||||
71 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 53.13 | 1:54.41 | |||||
72 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 55.74 | 1:58.19 | |||||
73 | Henriette Kristensen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 56.60 | 2:03.76 | |||||
74 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 1:03.00 | 2:08.70 | |||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Gabriela Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DSQ | 2xflyben v start | |||||
- | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.65 | 1:02.77 | 1:35.49 | 2:09.11 | |||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.18 | 1:01.53 | 1:35.86 | 2:11.17 | |||
3 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.22 | 1:06.62 | 1:41.72 | 2:16.68 | |||
4 | Tom Heclau | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 30.75 | 1:05.54 | 1:42.18 | 2:17.38 | |||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.98 | 1:05.80 | 1:42.20 | 2:17.57 | |||
6 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 29.59 | 1:04.18 | 1:40.83 | 2:18.21 | |||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:07.26 | 1:43.77 | 2:19.71 | |||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | 1:06.38 | 1:42.29 | 2:20.23 | |||
9 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.45 | 1:06.44 | 1:43.91 | 2:22.83 | |||
10 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 32.48 | 1:10.56 | 1:49.09 | 2:26.97 | |||
11 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.07 | 1:09.99 | 1:50.35 | 2:27.21 | |||
12 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.44 | 1:08.56 | 1:48.26 | 2:27.99 | |||
13 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.26 | 1:07.22 | 1:46.38 | 2:28.91 | |||
14 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 32.08 | 1:09.03 | 1:48.49 | 2:29.35 | |||
15 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.65 | 1:09.58 | 1:48.75 | 2:30.77 | |||
16 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.76 | 1:11.55 | 1:50.64 | 2:31.81 | |||
17 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 34.09 | 1:14.55 | 1:58.10 | 2:39.20 | |||
18 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 36.59 | 1:20.46 | 2:07.91 | 2:55.39 | |||
19 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.55 | 1:19.36 | 2:08.09 | 2:58.52 | |||
20 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 45.48 | 1:46.38 | 2:53.73 | 4:02.23 | |||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Kastrup | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.41 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 32.49 | 1:04.13 | |||||||
Mette Pedersen | 1993 | 28.66 | 1:32.79 | |||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 26.62 | 1:59.41 | |||||||
2 | Berliner Schwimmv. 1 F | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 2:01.45 | ||||||
Selina Hocke | 1996 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 33.49 | 1:03.83 | |||||||
Cosima Kleine | 1997 | 29.19 | 1:33.02 | |||||||
Christin Stöhner | 1997 | 28.43 | 2:01.45 | |||||||
3 | Swim-Team Elmshorn 1 | 0 | Swim-Team Elmshorn | 2:06.26 | ||||||
Finnia Wunram | 1995 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Sina Schunk | 1996 | 35.56 | 1:07.39 | |||||||
Natalie Charlos | 1993 | 30.98 | 1:38.37 | |||||||
Nina Jil Nowak | 1997 | 27.89 | 2:06.26 | |||||||
4 | Berliner Schwimmv. 2 F | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 2:10.11 | ||||||
Julia Becker | 1999 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Alina Bornemann | 1996 | 35.43 | 1:07.80 | |||||||
Pia Ossenberg | 1998 | 32.69 | 1:40.49 | |||||||
Patricia Haupt | 1996 | 29.62 | 2:10.11 | |||||||
5 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg-Elbe Hamburg | 2:11.71 | ||||||
Nadja Steinbach | 1996 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 38.68 | 1:14.24 | |||||||
Katharina Karolewicz | 1995 | 30.28 | 1:44.52 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 27.19 | 2:11.71 | |||||||
6 | Ssg Bremen/bremerhaven 1 | 0 | Ssg Bremerhaven | 2:14.15 | ||||||
Svenja Koop | 1993 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Karoline Johnsen | 1997 | 36.89 | 1:11.31 | |||||||
Mirja Bohlen | 1997 | 33.49 | 1:44.80 | |||||||
Ayleen Sonnefeld | 1992 | 29.35 | 2:14.15 | |||||||
7 | Sprintqueens 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:15.21 | ||||||
Lena Skøtt | 1995 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Maiken Morsing | 1997 | 39.85 | 1:14.38 | |||||||
Kathrine Maron | 1994 | 32.26 | 1:46.64 | |||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 28.57 | 2:15.21 | |||||||
8 | Ssc Reinickendorf F | 0 | Ssc Berlin Reinickenforf | 2:17.97 | ||||||
Denise Oestreich | 1993 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Sandra Nissen | 1996 | 39.32 | 1:15.17 | |||||||
Vivien Schuchhardt | 1992 | 34.49 | 1:49.66 | |||||||
Nancy Schuchhardt | 1995 | 28.31 | 2:17.97 | |||||||
9 | Sc Poseidon 1 F | 0 | Sc Poseidon Berlin | 2:18.59 | ||||||
Lisa Wu | 1998 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Paula Sprondel | 1998 | 39.10 | 1:13.80 | |||||||
Anne Dobschin | 1989 | 34.26 | 1:48.06 | |||||||
Caroline Biesenthal | 1998 | 30.53 | 2:18.59 | |||||||
10 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.22 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 38.63 | 1:16.21 | |||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 32.33 | 1:48.54 | |||||||
Anne-Mette Müller | 1995 | 30.68 | 2:19.22 | |||||||
11 | Ksk 1 Damer | 0 | Kolding SK | 2:22.11 | ||||||
Caroline Svarer | 1997 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 40.00 | 1:15.42 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 34.73 | 1:50.15 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 31.96 | 2:22.11 | |||||||
12 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:22.71 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 38.20 | 1:14.81 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 36.26 | 1:51.07 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 31.64 | 2:22.71 | |||||||
13 | Danmarks Piger 1 | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 2:23.06 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 40.53 | 1:15.60 | |||||||
Nete Allsopp | 1973 | 35.27 | 1:50.87 | |||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 32.19 | 2:23.06 | |||||||
14 | Ksk 2 Damer | 0 | Kolding SK | 2:23.50 | ||||||
Amalie Kjær Holler | 1996 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 40.67 | 1:16.40 | |||||||
Dorthea Jørgensen | 1998 | 37.38 | 1:53.78 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 29.72 | 2:23.50 | |||||||
15 | Bov Stormie | 0 | Bov IF | 2:26.93 | ||||||
Anette Schütt | 1989 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 38.38 | 1:14.03 | |||||||
Clara Heil | 1998 | 37.15 | 1:51.18 | |||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 35.75 | 2:26.93 | |||||||
16 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:33.94 | ||||||
Emma Jensen | 1999 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 40.17 | 1:21.27 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 40.72 | 2:01.99 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 31.95 | 2:33.94 | |||||||
17 | Sg Schönenberg F | 0 | Sg Schöeneberg Berlin | 2:37.78 | ||||||
Sophie Fella | 1999 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Johanna Große | 2001 | 48.23 | 1:24.83 | |||||||
Vivian Fogain | 1999 | 38.96 | 2:03.79 | |||||||
Lucy Jacobs | 2001 | 33.99 | 2:37.78 | |||||||
18 | Danmarks Piger 2 | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 2:38.26 | ||||||
Lis N. Duc | 1997 | 38.69 | 38.69 | |||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 44.58 | 1:23.27 | |||||||
Signe Warncke | 1997 | 39.57 | 2:02.84 | |||||||
Julie Warncke | 2000 | 35.42 | 2:38.26 | |||||||
19 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:38.38 | ||||||
Tea Konnerup | 1998 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 41.39 | 1:24.86 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 40.77 | 2:05.63 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 32.75 | 2:38.38 | |||||||
20 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:43.72 | ||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 47.29 | 1:31.42 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 38.83 | 2:10.25 | |||||||
Signe Terp | 1998 | 33.47 | 2:43.72 | |||||||
21 | Korel Damer | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:52.95 | ||||||
Helena Jacobsen | 1991 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Henriette Haugaard | 1997 | 45.09 | 1:27.44 | |||||||
Iben Skov Christensen | 1993 | 44.22 | 2:11.66 | |||||||
Henriette Kristensen | 1991 | 41.29 | 2:52.95 | |||||||
22 | Piger 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:09.54 | ||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 45.84 | 45.84 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 58.72 | 1:44.56 | |||||||
Lærke Eriksen | 1998 | 42.17 | 2:26.73 | |||||||
Frederikke U. Franzen | 1999 | 42.81 | 3:09.54 | |||||||
- | Frem Tøser | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 16, 4X50m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sc Poseidon 1 M | 0 | Sc Poseidon Berlin | 1:48.28 | ||||||
Phillip Rode | 1992 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Robert Bigelmann | 1992 | 29.52 | 57.29 | |||||||
Alexander Peter | 1991 | 26.17 | 1:23.46 | |||||||
Maximilian Wolff | 1991 | 24.82 | 1:48.28 | |||||||
2 | Kvik Kastrup | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.99 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 28.87 | 58.13 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.90 | 1:25.03 | |||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 24.96 | 1:49.99 | |||||||
3 | Berliner Schwimmv. 1 M | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 1:52.56 | ||||||
Florian Opitz | 1995 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Peter Hocke | 1996 | 31.63 | 59.79 | |||||||
Anand Zedevijn | 1996 | 27.77 | 1:27.56 | |||||||
Tom Heclau | 1995 | 25.00 | 1:52.56 | |||||||
4 | Sc Poseidon 2 M | 0 | Sc Poseidon Berlin | 1:52.86 | ||||||
Robin Müller | 1994 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Pascal Bach | 1990 | 32.13 | 1:00.67 | |||||||
Moritz Mundins | 1988 | 26.73 | 1:27.40 | |||||||
Paul Wudtke | 1992 | 25.46 | 1:52.86 | |||||||
5 | Swim-Team Elmshorn 1 | 0 | Swim-Team Elmshorn | 1:54.39 | ||||||
Hendrik Rijkens | 1993 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Jacob Heidtmann | 1994 | 31.79 | 1:02.11 | |||||||
Clemens Kaiser | 1993 | 27.26 | 1:29.37 | |||||||
Rob Muffels | 1994 | 25.02 | 1:54.39 | |||||||
6 | Ksk 1 Herre | 0 | Kolding SK | 1:55.89 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 31.49 | 1:02.57 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 27.40 | 1:29.97 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 25.92 | 1:55.89 | |||||||
7 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:59.36 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 33.46 | 1:05.53 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.50 | 1:34.03 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 25.33 | 1:59.36 | |||||||
8 | Ssg Bremen/bremerhaven 1 | 0 | Ssg Bremerhaven | 1:59.57 | ||||||
Marvin Schenk | 1993 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Michael Schilling | 1995 | 34.52 | 1:04.83 | |||||||
Pascal Stammer | 1994 | 29.28 | 1:34.11 | |||||||
Thomas Lippert | 1986 | 25.46 | 1:59.57 | |||||||
9 | Sønderborg | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:59.86 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 33.79 | 1:03.72 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 29.68 | 1:33.40 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 26.46 | 1:59.86 | |||||||
10 | Berliner Schwimmv. 2 M | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 2:00.45 | ||||||
Friedrich Schwarz | 1997 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | 34.86 | 1:05.20 | |||||||
Robin Müller | 1996 | 28.86 | 1:34.06 | |||||||
Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | 26.39 | 2:00.45 | |||||||
11 | Ssc-Reinickendorf M | 0 | Ssc Berlin Reinickenforf | 2:02.16 | ||||||
Markus Stumpf | 1993 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Yannick Lindenberg | 1995 | 31.44 | 1:04.14 | |||||||
Steven Stöber | 1995 | 27.60 | 1:31.74 | |||||||
Alexander Kuster | 1993 | 30.42 | 2:02.16 | |||||||
12 | Sprintkings 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:02.32 | ||||||
Emil Maron | 1996 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 30.75 | 1:06.15 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 29.94 | 1:36.09 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.23 | 2:02.32 | |||||||
13 | Danmarks Drenge 1 | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 2:09.63 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 38.87 | 1:12.00 | |||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 29.49 | 1:41.49 | |||||||
Rasmus Kraft | 1995 | 28.14 | 2:09.63 | |||||||
14 | Drenge 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:13.26 | ||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 38.15 | 1:13.91 | |||||||
Michael Fack Sørensen | 1995 | 29.54 | 1:43.45 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 29.81 | 2:13.26 | |||||||
15 | Bov Storm | 0 | Bov IF | 2:21.47 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 45.71 | 1:18.78 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 31.56 | 1:50.34 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 31.13 | 2:21.47 | |||||||
16 | Drenge 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:32.00 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 39.02 | 1:18.07 | |||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | 41.43 | 1:59.50 | |||||||
Martin S Jespersen | 1997 | 32.50 | 2:32.00 | |||||||
17 | Sprintkings 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:32.33 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 47.48 | 47.48 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 37.78 | 1:25.26 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 34.86 | 2:00.12 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 32.21 | 2:32.33 | |||||||
18 | Danmarks Drenge 2 | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 2:32.80 | ||||||
Mathias Stadsholt | 1998 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Anders Jepsen | 1998 | 43.78 | 1:22.50 | |||||||
Patrick Strandlyst | 1997 | 40.45 | 2:02.95 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 29.85 | 2:32.80 | |||||||
19 | Korel Herrer | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:36.44 | ||||||
Michael Lund | 1994 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Morten Chr. Dam | 1998 | 43.46 | 1:22.01 | |||||||
Simon Bylling Jensen | 1996 | 35.38 | 1:57.39 | |||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 39.05 | 2:36.44 | |||||||
20 | Drenge 5 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:03.60 | ||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Marcus Pedersen | 2000 | 53.35 | 1:38.70 | |||||||
Calum Young | 1997 | 42.38 | 2:21.08 | |||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | 42.52 | 3:03.60 | |||||||
- | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | |||||||||
Kasper Mikkelsen | 1998 | |||||||||
Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | |||||||||
Anders Trab | 1995 | DNS | ||||||||
- | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 38.12 | 38.12 | |||||||
- | Ksk 2 Herre | 0 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oliver Danielsen | 1996 | 33.87 | 33.87 | |||||||
- | Sc Schöeneberg M | 0 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
Marc Beier | 2001 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Victor Chirilas | 2000 | 51.36 | 1:35.17 | |||||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 34.09 | 1:10.42 | 1:46.49 | 2:19.90 | |||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | 1:10.35 | 1:45.85 | 2:20.45 | |||
3 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | 1:10.47 | 1:46.77 | 2:22.16 | |||
4 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.06 | 1:11.60 | 1:48.48 | 2:25.25 | |||
5 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 34.07 | 1:10.83 | 1:48.67 | 2:25.52 | |||
6 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 35.06 | 1:12.89 | 1:50.58 | 2:26.91 | |||
7 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:12.08 | 1:49.09 | 2:27.43 | |||
8 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.62 | 1:13.55 | 1:51.75 | 2:29.37 | |||
9 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 33.60 | 1:11.18 | 1:50.49 | 2:29.83 | |||
10 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.31 | 1:14.40 | 1:52.40 | 2:30.38 | |||
11 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 34.65 | 1:12.48 | 1:51.34 | 2:30.58 | |||
12 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.15 | 1:14.42 | 1:54.85 | 2:33.43 | |||
13 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.87 | 1:15.45 | 1:54.88 | 2:34.92 | |||
14 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 37.01 | 1:17.68 | 1:57.34 | 2:36.75 | |||
15 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 37.15 | 1:17.71 | 1:59.03 | 2:38.93 | |||
16 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.07 | 1:16.99 | 1:58.40 | 2:39.45 | |||
17 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.34 | 1:19.35 | 2:00.35 | 2:40.59 | |||
18 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.59 | 1:18.76 | 2:00.45 | 2:41.62 | |||
19 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 38.90 | 1:19.51 | 2:01.30 | 2:42.60 | |||
20 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 38.75 | 1:20.90 | 2:02.94 | 2:43.66 | |||
21 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.98 | 1:21.39 | 2:03.59 | 2:44.19 | |||
22 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 39.67 | 1:22.00 | 2:05.10 | 2:44.66 | |||
23 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 38.16 | 1:20.77 | 2:03.91 | 2:46.17 | |||
24 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 40.26 | 1:23.54 | 2:07.92 | 2:50.53 | |||
25 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 43.19 | 1:27.30 | 2:10.65 | 2:51.63 | |||
26 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.82 | 1:25.20 | 2:10.41 | 2:54.86 | |||
27 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 42.23 | 1:26.80 | 2:11.53 | 2:54.89 | |||
28 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 40.36 | 1:24.88 | 2:10.53 | 2:54.93 | |||
29 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.60 | 1:25.45 | 2:12.65 | 2:57.24 | |||
30 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.39 | 1:29.17 | 2:15.35 | 2:59.46 | |||
31 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.37 | 1:28.77 | 2:15.57 | 3:00.45 | |||
32 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 42.40 | 1:28.31 | 2:14.91 | 3:02.24 | |||
33 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 42.67 | 1:29.60 | 2:17.11 | 3:02.47 | |||
34 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 41.95 | 1:28.09 | 2:16.21 | 3:02.98 | |||
35 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 44.45 | 1:31.85 | 2:19.17 | 3:03.26 | |||
36 | Alena Geilich | 1999 | SK Flensburg | 44.08 | 1:32.18 | 2:19.60 | 3:05.51 | |||
37 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 44.43 | 1:33.49 | 2:22.87 | 3:08.52 | |||
38 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 44.63 | 1:33.05 | 2:21.76 | 3:08.89 | |||
39 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.36 | 1:33.83 | 2:22.24 | 3:09.48 | |||
40 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 44.46 | 1:33.00 | 2:22.97 | 3:11.24 | |||
41 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.81 | 1:34.65 | 2:25.49 | 3:13.39 | |||
42 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 48.66 | 1:38.05 | 2:28.64 | 3:16.91 | |||
43 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.21 | 1:40.18 | 2:32.76 | 3:21.99 | |||
44 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 48.64 | 1:41.56 | 2:35.03 | 3:26.70 | |||
- | Jane Meißner | 1998 | SK Flensburg | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 28.30 | 58.06 | |||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.55 | 58.67 | |||||
3 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.57 | 1:00.15 | |||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.28 | 1:00.21 | |||||
5 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 29.00 | 1:00.23 | |||||
6 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.15 | 1:00.59 | |||||
7 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.01 | 1:01.17 | |||||
8 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.29 | 1:01.27 | |||||
9 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.90 | 1:04.13 | |||||
10 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.23 | 1:05.50 | |||||
11 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.04 | 1:05.70 | |||||
12 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.19 | 1:06.80 | |||||
13 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 32.70 | 1:08.72 | |||||
14 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.32 | 1:11.16 | |||||
15 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 35.71 | 1:13.33 | |||||
16 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.54 | 1:13.50 | |||||
17 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 36.56 | 1:13.68 | |||||
18 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.22 | 1:13.97 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 30.14 | 1:00.94 | |||||
2 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.58 | 1:01.13 | |||||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.73 | 1:01.27 | |||||
3 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.22 | 1:01.27 | |||||
5 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 29.51 | 1:01.32 | |||||
6 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 30.43 | 1:01.45 | |||||
7 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.52 | 1:01.47 | |||||
8 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.34 | 1:02.03 | |||||
9 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 30.34 | 1:02.14 | |||||
10 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.39 | 1:03.87 | |||||
11 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.11 | 1:04.53 | |||||
12 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.51 | 1:04.70 | |||||
13 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:04.81 | |||||
14 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.16 | 1:05.18 | |||||
15 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 32.10 | 1:05.19 | |||||
16 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 31.31 | 1:05.63 | |||||
17 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | 1:06.42 | |||||
18 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 32.86 | 1:07.18 | |||||
19 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 32.70 | 1:07.45 | |||||
20 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.11 | 1:07.53 | |||||
21 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.25 | 1:07.64 | |||||
22 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 32.39 | 1:07.93 | |||||
23 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.52 | 1:08.10 | |||||
24 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 32.96 | 1:08.95 | |||||
25 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 33.64 | 1:09.27 | |||||
26 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.35 | 1:09.31 | |||||
27 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.74 | 1:10.04 | |||||
28 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.37 | 1:10.52 | |||||
29 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.98 | 1:11.39 | |||||
30 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.48 | 1:11.65 | |||||
31 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.86 | 1:11.77 | |||||
32 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.34 | 1:11.84 | |||||
33 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.33 | 1:12.23 | |||||
34 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.02 | 1:13.46 | |||||
35 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.78 | 1:14.08 | |||||
36 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.44 | 1:14.67 | |||||
37 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.04 | 1:15.55 | |||||
38 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 38.00 | 1:15.76 | |||||
39 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.20 | 1:15.82 | |||||
40 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 38.14 | 1:15.83 | |||||
41 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 37.04 | 1:16.08 | |||||
42 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 37.21 | 1:16.28 | |||||
43 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.86 | 1:17.43 | |||||
44 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.00 | 1:17.67 | |||||
45 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.70 | 1:18.33 | |||||
46 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 38.12 | 1:18.62 | |||||
47 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.23 | 1:18.73 | |||||
48 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 39.23 | 1:19.37 | |||||
49 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.50 | 1:20.98 | |||||
50 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.05 | 1:22.83 | |||||
51 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 40.56 | 1:22.93 | |||||
52 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 41.10 | 1:24.56 | |||||
53 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.75 | 1:24.59 | |||||
54 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:24.89 | |||||
55 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.55 | 1:24.94 | |||||
56 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.10 | 1:25.55 | |||||
57 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 42.02 | 1:27.73 | |||||
58 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.18 | 1:28.86 | |||||
59 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.17 | 1:29.57 | |||||
60 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 43.02 | 1:29.73 | |||||
61 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 44.77 | 1:31.35 | |||||
62 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 45.87 | 1:31.50 | |||||
63 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 44.90 | 1:31.63 | |||||
64 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 44.68 | 1:32.29 | |||||
65 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 45.22 | 1:34.66 | |||||
66 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 47.98 | 1:37.43 | |||||
67 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 48.62 | 1:37.99 | |||||
68 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.71 | 1:40.36 | |||||
69 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 1:41.80 | 1:41.80 | |||||
70 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:41.81 | ||||||
71 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 50.36 | 1:43.67 | |||||
72 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.82 | 1:43.98 | |||||
73 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 50.14 | 1:45.12 | |||||
74 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 52.69 | 1:50.01 | |||||
75 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 54.63 | 1:50.37 | |||||
76 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 56.16 | 1:51.38 | |||||
77 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 59.06 | 2:02.64 | |||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej forts bev v ve 50 | |||||
- | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej fors bed 75m | |||||
- | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | ej fots bev v ve50m | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.48 | 1:04.55 | |||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 30.78 | 1:05.11 | |||||
3 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.14 | 1:05.64 | |||||
4 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.03 | 1:05.99 | |||||
5 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 31.17 | 1:07.34 | |||||
6 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | 1:07.62 | |||||
7 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.75 | 1:07.80 | |||||
8 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 31.72 | 1:08.23 | |||||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.21 | 1:10.09 | |||||
10 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.97 | 1:10.32 | |||||
11 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.52 | 1:10.78 | |||||
12 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 32.73 | 1:12.46 | |||||
13 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 33.97 | 1:16.02 | |||||
14 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 37.77 | 1:23.94 | |||||
15 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.73 | 1:27.13 | |||||
16 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 41.37 | 1:28.27 | |||||
17 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 39.84 | 1:28.69 | |||||
18 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 43.63 | 1:34.98 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.07 | 1:05.82 | |||||
2 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.22 | 1:05.86 | |||||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.02 | 1:06.36 | |||||
4 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 31.36 | 1:07.54 | |||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.07 | 1:07.57 | |||||
6 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 31.96 | 1:08.16 | |||||
7 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 32.02 | 1:08.41 | |||||
8 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.32 | 1:08.71 | |||||
9 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.07 | 1:09.32 | |||||
10 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 32.68 | 1:09.65 | |||||
10 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.77 | 1:09.65 | |||||
12 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.35 | 1:09.75 | |||||
13 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | 1:09.91 | |||||
14 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 33.13 | 1:10.56 | |||||
15 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.91 | 1:10.80 | |||||
16 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.46 | 1:11.24 | |||||
17 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 33.03 | 1:11.66 | |||||
18 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.17 | 1:12.27 | |||||
19 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 33.61 | 1:13.06 | |||||
20 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 34.74 | 1:14.57 | |||||
21 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.01 | 1:15.84 | |||||
22 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.82 | 1:16.95 | |||||
23 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 35.07 | 1:17.18 | |||||
24 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 36.13 | 1:17.68 | |||||
25 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.31 | 1:18.18 | |||||
26 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 35.07 | 1:18.35 | |||||
27 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 36.62 | 1:20.33 | |||||
28 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 36.31 | 1:20.53 | |||||
29 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 37.62 | 1:20.54 | |||||
30 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 36.23 | 1:21.07 | |||||
31 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.52 | 1:21.14 | |||||
32 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 36.75 | 1:21.38 | |||||
33 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.04 | 1:21.40 | |||||
34 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 37.01 | 1:21.86 | |||||
35 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.84 | 1:23.12 | |||||
36 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.89 | 1:24.49 | |||||
37 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 36.88 | 1:25.25 | |||||
38 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 39.18 | 1:25.31 | |||||
39 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 40.39 | 1:25.62 | |||||
40 | Saskia Klugmann | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 37.40 | 1:26.20 | |||||
41 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.96 | 1:28.31 | |||||
42 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 40.96 | 1:28.56 | |||||
43 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.90 | 1:28.65 | |||||
44 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.32 | 1:28.74 | |||||
45 | Alena Geilich | 1999 | SK Flensburg | 42.40 | 1:31.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
46 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.20 | 1:36.18 | |||||
47 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 45.30 | 1:37.49 | |||||
48 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 44.43 | 1:38.35 | |||||
49 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.81 | 1:41.82 | |||||
50 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 50.25 | 1:43.16 | |||||
51 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 50.54 | 1:45.87 | |||||
52 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 52.77 | 1:48.92 | |||||
53 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 49.10 | 1:49.87 | |||||
- | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.92 | 1:05.64 | 1:41.28 | 2:16.83 | |||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:08.46 | 1:44.71 | 2:20.35 | |||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 33.31 | 1:10.81 | 1:48.87 | 2:26.88 | |||
4 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.35 | 1:11.44 | 1:49.46 | 2:27.41 | |||
5 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 33.41 | 1:12.75 | 1:52.04 | 2:28.08 | |||
6 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 34.51 | 1:13.28 | 1:52.25 | 2:29.19 | |||
7 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.79 | 1:12.16 | 1:50.39 | 2:30.12 | |||
8 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 34.67 | 1:13.52 | 1:52.35 | 2:31.14 | |||
9 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 34.89 | 1:13.86 | 1:53.21 | 2:32.77 | |||
10 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 35.70 | 1:15.98 | 1:57.26 | 2:38.10 | |||
11 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 35.48 | 1:16.55 | 1:58.32 | 2:39.47 | |||
12 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.42 | 1:16.02 | 1:57.86 | 2:40.12 | |||
13 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.40 | 1:14.45 | 1:56.98 | 2:40.16 | |||
14 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 37.88 | 1:19.28 | 2:00.60 | 2:40.30 | |||
15 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.67 | 1:17.30 | 2:01.02 | 2:43.73 | |||
16 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 35.41 | 1:17.76 | 2:01.20 | 2:44.81 | |||
17 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 36.35 | 1:18.33 | 2:02.35 | 2:47.14 | |||
18 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 37.23 | 1:19.52 | 2:03.49 | 2:48.51 | |||
19 | Maximilian Janke | 1992 | SK Flensburg | 38.69 | 1:21.36 | 2:05.15 | 2:48.84 | |||
20 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 38.54 | 1:21.41 | 2:05.47 | 2:50.34 | |||
21 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 38.20 | 1:22.43 | 2:08.38 | 2:54.03 | |||
22 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 39.01 | 1:23.08 | 2:08.62 | 2:54.93 | |||
23 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 40.85 | 1:26.97 | 2:12.83 | 2:56.76 | |||
24 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.08 | 1:28.48 | 2:15.60 | 3:01.15 | |||
25 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 41.01 | 1:27.02 | 2:16.17 | 3:02.92 | |||
26 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 41.72 | 1:30.22 | 2:19.06 | 3:06.87 | |||
27 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 40.99 | 1:28.83 | 2:20.32 | 3:12.07 | |||
28 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | 1:37.02 | 2:27.10 | 3:14.86 | |||
29 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 45.45 | 1:35.92 | 2:27.34 | 3:17.70 | |||
30 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.68 | 1:36.67 | 2:28.87 | 3:18.58 | |||
31 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.38 | 1:34.85 | 2:29.36 | 3:24.38 | |||
32 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 47.72 | 1:40.84 | 2:33.84 | 3:26.45 | |||
33 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 47.47 | 1:43.32 | 2:42.81 | 3:39.62 | |||
34 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 55.11 | 1:52.29 | 2:50.39 | 3:44.64 | |||
35 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 51.51 | 1:50.73 | 2:50.57 | 3:47.93 | |||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | en hå v ven 100m | |||||
- | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | DSQ | en hå ve ven 75m | |||||
- | Ruben Sprondel | 2000 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | en hå i ve 125m | |||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 32.26 | 1:08.66 | 1:50.70 | 2:24.02 | |||
2 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 33.08 | 1:12.01 | 1:52.48 | 2:26.83 | |||
3 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.60 | 1:08.90 | 1:53.98 | 2:27.09 | |||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | 1:13.62 | 1:52.90 | 2:27.14 | |||
5 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.58 | 1:09.41 | 1:53.71 | 2:27.53 | |||
6 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:10.91 | 1:54.53 | 2:27.92 | |||
7 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 32.39 | 1:11.09 | 1:55.51 | 2:28.22 | |||
8 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.74 | 1:13.63 | 1:56.83 | 2:30.30 | |||
9 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | 1:12.91 | 1:59.12 | 2:30.82 | |||
10 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | 1:14.59 | 1:57.60 | 2:31.46 | |||
11 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:10.82 | 1:55.58 | 2:31.57 | |||
12 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.01 | 1:09.94 | 1:56.15 | 2:32.21 | |||
13 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.94 | 1:15.49 | 1:57.28 | 2:32.53 | |||
14 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 33.30 | 1:12.84 | 1:57.71 | 2:32.59 | |||
15 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.51 | 1:14.00 | 1:59.35 | 2:33.42 | |||
16 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.56 | 1:12.98 | 1:59.10 | 2:34.02 | |||
17 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.39 | 1:13.13 | 1:59.58 | 2:34.90 | |||
18 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 34.54 | 1:14.20 | 2:00.48 | 2:35.95 | |||
19 | Sarah Hentschel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.41 | 1:12.61 | 2:01.03 | 2:37.53 | |||
20 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 36.58 | 1:17.38 | 2:01.91 | 2:37.75 | |||
21 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.31 | 1:15.31 | 2:00.84 | 2:38.09 | |||
22 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.74 | 1:13.27 | 2:03.32 | 2:40.37 | |||
23 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 35.88 | 1:20.71 | 2:04.17 | 2:40.77 | |||
24 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 35.14 | 1:17.67 | 2:03.59 | 2:41.21 | |||
25 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.43 | 1:18.74 | 2:04.70 | 2:41.32 | |||
26 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.34 | 1:15.58 | 2:04.19 | 2:41.59 | |||
27 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.47 | 1:17.70 | 2:03.29 | 2:42.31 | |||
28 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 36.73 | 1:19.05 | 2:06.52 | 2:44.45 | |||
29 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 35.06 | 1:16.55 | 2:06.04 | 2:44.49 | |||
30 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.59 | 1:21.01 | 2:05.82 | 2:44.51 | |||
31 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 37.75 | 1:21.59 | 2:08.82 | 2:44.95 | |||
32 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 38.58 | 1:21.70 | 2:12.40 | 2:50.06 | |||
33 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.76 | 1:23.95 | 2:11.76 | 2:50.34 | |||
34 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.41 | 1:25.48 | 2:14.04 | 2:51.98 | |||
35 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 39.22 | 1:23.43 | 2:12.19 | 2:52.55 | |||
36 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.45 | 1:24.31 | 2:13.03 | 2:52.60 | |||
37 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 37.89 | 1:21.71 | 2:12.71 | 2:53.43 | |||
38 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 40.55 | 1:23.45 | 2:15.12 | 2:55.50 | |||
39 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.93 | 1:22.89 | 2:16.65 | 2:57.55 | |||
40 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 38.59 | 1:26.04 | 2:16.37 | 2:57.71 | |||
41 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 39.57 | 1:23.06 | 2:18.09 | 2:58.55 | |||
42 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.39 | 1:23.87 | 2:19.87 | 3:00.47 | |||
43 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.28 | 1:27.97 | 2:19.98 | 3:00.49 | |||
44 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 40.63 | 1:26.21 | 2:20.33 | 3:01.22 | |||
45 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 40.82 | 1:27.15 | 2:16.71 | 3:01.27 | |||
46 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 44.24 | 1:32.89 | 2:24.32 | 3:04.89 | |||
47 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.87 | 1:27.63 | 2:25.84 | 3:07.37 | |||
48 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.28 | 1:30.26 | 2:26.75 | 3:07.44 | |||
49 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 39.54 | 1:26.44 | 2:25.77 | 3:08.46 | |||
50 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.68 | 1:31.55 | 2:23.76 | 3:08.75 | |||
51 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 42.61 | 1:31.43 | 2:27.68 | 3:08.99 | |||
52 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 44.03 | 1:32.23 | 2:26.19 | 3:11.00 | |||
53 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.70 | 1:35.81 | 2:31.69 | 3:14.31 | |||
54 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 45.65 | 1:33.20 | 2:32.04 | 3:14.48 | |||
55 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.89 | 1:36.24 | 2:33.89 | 3:19.40 | |||
56 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 47.46 | 1:39.00 | 2:39.10 | 3:22.66 | |||
57 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 49.21 | 1:47.81 | 2:46.71 | 3:33.03 | |||
58 | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | 51.83 | 1:48.29 | 2:47.42 | 3:37.42 | |||
59 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 56.88 | 1:53.97 | 2:56.83 | 3:46.83 | |||
- | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Saskia Klugmann | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | DSQ | ej fort bev ven 75m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.40 | 1:01.36 | 1:38.56 | 2:08.98 | |||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.62 | 1:02.11 | 1:40.51 | 2:10.34 | |||
3 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.48 | 1:03.14 | 1:41.99 | 2:13.38 | |||
4 | Tom Heclau | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 29.37 | 1:04.06 | 1:44.92 | 2:14.83 | |||
5 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.06 | 1:04.26 | 1:45.65 | 2:15.60 | |||
6 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.50 | 1:05.71 | 1:45.97 | 2:17.70 | |||
7 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.51 | 1:07.37 | 1:45.85 | 2:19.31 | |||
8 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.64 | 1:07.75 | 1:48.19 | 2:19.46 | |||
9 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.09 | 1:06.08 | 1:47.90 | 2:19.63 | |||
10 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.19 | 1:06.90 | 1:48.83 | 2:19.83 | |||
11 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 30.76 | 1:07.58 | 1:48.23 | 2:20.32 | |||
12 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 31.12 | 1:08.75 | 1:49.76 | 2:22.80 | |||
13 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.04 | 1:08.23 | 1:51.00 | 2:22.81 | |||
14 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 29.42 | 1:07.10 | 1:50.58 | 2:23.29 | |||
15 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.93 | 1:08.61 | 1:49.84 | 2:23.67 | |||
16 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.33 | 1:08.66 | 1:53.17 | 2:26.48 | |||
17 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.08 | 1:09.60 | 1:51.62 | 2:26.59 | |||
18 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 32.63 | 1:11.46 | 1:54.99 | 2:27.62 | |||
19 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 31.55 | 1:09.48 | 1:55.59 | 2:30.21 | |||
20 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.38 | 1:11.92 | 1:56.44 | 2:31.69 | |||
21 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.27 | 1:12.79 | 1:56.91 | 2:32.45 | |||
22 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 32.20 | 1:11.72 | 1:58.27 | 2:32.84 | |||
23 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 32.93 | 1:11.51 | 1:58.76 | 2:33.11 | |||
24 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.69 | 1:14.25 | 1:59.60 | 2:33.31 | |||
25 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.08 | 1:10.33 | 1:58.61 | 2:33.37 | |||
26 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.95 | 1:14.96 | 2:00.73 | 2:33.44 | |||
27 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.22 | 1:14.34 | 2:01.22 | 2:38.83 | |||
28 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 33.63 | 1:12.65 | 2:02.51 | 2:40.33 | |||
29 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 36.10 | 1:17.65 | 2:08.82 | 2:45.61 | |||
30 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.89 | 1:18.89 | 2:08.42 | 2:45.98 | |||
31 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 37.05 | 1:20.08 | 2:07.75 | 2:46.57 | |||
32 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.03 | 1:18.98 | 2:10.71 | 2:50.35 | |||
33 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 40.66 | 1:23.74 | 2:15.93 | 2:54.52 | |||
34 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.27 | 1:23.79 | 2:16.10 | 2:55.11 | |||
35 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.03 | 1:22.90 | 2:13.40 | 2:55.86 | |||
36 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.70 | 1:26.73 | 2:18.73 | 2:58.50 | |||
37 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.80 | 1:25.65 | 2:19.73 | 3:00.41 | |||
38 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.20 | 1:22.72 | 2:15.19 | 3:00.75 | |||
39 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 39.51 | 1:27.10 | 2:23.86 | 3:04.92 | |||
40 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.71 | 1:33.11 | 2:26.37 | 3:05.96 | |||
41 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.04 | 1:28.85 | 2:24.02 | 3:06.59 | |||
42 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 42.09 | 1:29.00 | 2:24.68 | 3:06.97 | |||
43 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.52 | 1:29.97 | 2:26.52 | 3:10.97 | |||
44 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 49.35 | 1:41.27 | 2:33.64 | 3:14.73 | |||
45 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 45.11 | 1:33.99 | 2:34.08 | 3:17.97 | |||
46 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 51.67 | 1:41.57 | 2:36.43 | 3:19.84 | |||
47 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.50 | 1:35.21 | 2:40.53 | 3:24.46 | |||
48 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 53.76 | 1:50.04 | 2:50.49 | 3:40.88 | |||
49 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 55.23 | 1:54.18 | 2:54.63 | 3:41.65 | |||
- | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michael Fack Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 24.05 | ||||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 24.77 | ||||||
3 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 24.78 | ||||||
4 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 24.80 | ||||||
5 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 25.00 | ||||||
6 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 25.51 | ||||||
7 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 25.54 | ||||||
8 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 25.58 | ||||||
9 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 25.63 | ||||||
10 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.68 | ||||||
11 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.37 | ||||||
11 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 26.37 | ||||||
13 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 26.59 | ||||||
14 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 27.03 | ||||||
15 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 27.68 | ||||||
16 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 28.21 | ||||||
17 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 28.26 | ||||||
18 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 28.28 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 24.69 | ||||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 25.06 | ||||||
3 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 25.34 | ||||||
3 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 25.34 | ||||||
5 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 25.52 | ||||||
5 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 25.52 | ||||||
7 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 25.55 | ||||||
8 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.58 | ||||||
9 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 25.86 | ||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.90 | ||||||
11 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.02 | ||||||
12 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.04 | ||||||
12 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 26.04 | ||||||
14 | Thomas Lippert | 1986 | Ssg Bremerhaven | 26.21 | ||||||
14 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 26.21 | ||||||
16 | Moritz Mundins | 1988 | Sc Poseidon Berlin | 26.23 | ||||||
17 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 26.27 | ||||||
18 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 26.30 | ||||||
19 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.33 | ||||||
20 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 26.39 | ||||||
21 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.43 | ||||||
22 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 26.48 | ||||||
23 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 26.52 | ||||||
24 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.67 | ||||||
25 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöeneberg Berlin | 26.69 | ||||||
26 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 26.74 | ||||||
27 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 26.76 | ||||||
27 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.76 | ||||||
29 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 26.80 | ||||||
31 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 27.08 | ||||||
32 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.11 | ||||||
33 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.25 | ||||||
34 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.33 | ||||||
35 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.45 | ||||||
36 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.47 | ||||||
37 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 27.57 | ||||||
38 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.59 | ||||||
39 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 27.72 | ||||||
40 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 27.73 | ||||||
41 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 27.74 | ||||||
42 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 27.75 | ||||||
43 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.14 | ||||||
44 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.15 | ||||||
45 | Michael Fack Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.22 | ||||||
46 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 28.28 | ||||||
46 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 28.28 | ||||||
48 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 28.30 | ||||||
49 | Markus Stumpf | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.34 | ||||||
50 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 28.36 | ||||||
51 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 28.44 | ||||||
52 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 28.47 | ||||||
53 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 28.58 | ||||||
54 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 28.68 | ||||||
55 | Rene Salewski | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.92 | ||||||
56 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 29.02 | ||||||
57 | Daniel Diaz | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.29 | ||||||
58 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 29.42 | ||||||
59 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 29.45 | ||||||
60 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.72 | ||||||
61 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.79 | ||||||
62 | Daniel Ivanov | 1994 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.80 | ||||||
63 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 29.91 | ||||||
64 | Alexander Kuster | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 29.97 | ||||||
65 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 30.03 | ||||||
66 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 30.04 | ||||||
67 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 30.06 | ||||||
68 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 30.07 | ||||||
69 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 30.12 | ||||||
70 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.19 | ||||||
71 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 30.26 | ||||||
72 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.35 | ||||||
73 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.43 | ||||||
74 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 30.60 | ||||||
75 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 30.62 | ||||||
76 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.67 | ||||||
77 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.75 | ||||||
78 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 30.76 | ||||||
79 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 30.77 | ||||||
80 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 31.04 | ||||||
81 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 31.05 | ||||||
82 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.32 | ||||||
83 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.59 | ||||||
84 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.11 | ||||||
85 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 32.12 | ||||||
86 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.15 | ||||||
87 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.31 | ||||||
88 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.54 | ||||||
89 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.66 | ||||||
90 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.71 | ||||||
91 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 33.07 | ||||||
92 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 33.12 | ||||||
93 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 33.44 | ||||||
94 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 33.79 | ||||||
95 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 34.33 | ||||||
96 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.37 | ||||||
97 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.67 | ||||||
98 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.90 | ||||||
98 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 34.90 | ||||||
100 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.92 | ||||||
101 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 35.29 | ||||||
102 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.43 | ||||||
103 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 35.58 | ||||||
104 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 36.04 | ||||||
105 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.31 | ||||||
106 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 36.39 | ||||||
107 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.19 | ||||||
108 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.34 | ||||||
109 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.66 | ||||||
110 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.79 | ||||||
111 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.09 | ||||||
112 | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.99 | ||||||
113 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 39.07 | ||||||
114 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 39.32 | ||||||
115 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.70 | ||||||
116 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 40.49 | ||||||
117 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.93 | ||||||
118 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 41.51 | ||||||
119 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.32 | ||||||
120 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.95 | ||||||
121 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 45.26 | ||||||
122 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 45.92 | ||||||
123 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 46.27 | ||||||
124 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 51.09 | ||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christopher Puttins | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | DNS | ||||||
- | Max Janulewicz | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Forkert Bane | |||||
- | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | DSQ | Forkert Bane | |||||
- | Ruben Sprondel | 2000 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.57 | ||||||
2 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 33.98 | ||||||
3 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 35.92 | ||||||
4 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.04 | ||||||
5 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 36.34 | ||||||
6 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.28 | ||||||
7 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 37.33 | ||||||
8 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 37.47 | ||||||
9 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.95 | ||||||
10 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 37.97 | ||||||
11 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 38.00 | ||||||
12 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 38.30 | ||||||
13 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 39.86 | ||||||
14 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.91 | ||||||
15 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 41.49 | ||||||
16 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.48 | ||||||
17 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.34 | ||||||
18 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 44.56 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 34.66 | ||||||
2 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 35.51 | ||||||
3 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 35.67 | ||||||
4 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.05 | ||||||
5 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 36.46 | ||||||
6 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 37.24 | ||||||
7 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.43 | ||||||
8 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 37.62 | ||||||
9 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.65 | ||||||
10 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 38.09 | ||||||
11 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 38.13 | ||||||
12 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 38.68 | ||||||
13 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.71 | ||||||
14 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 38.76 | ||||||
15 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 38.83 | ||||||
16 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.90 | ||||||
17 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 38.93 | ||||||
18 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.95 | ||||||
19 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.01 | ||||||
20 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 39.20 | ||||||
21 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 39.21 | ||||||
22 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 39.35 | ||||||
23 | Sandra Nissen | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 39.40 | ||||||
24 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.63 | ||||||
25 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 39.65 | ||||||
26 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 39.85 | ||||||
27 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.96 | ||||||
28 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 40.30 | ||||||
29 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.48 | ||||||
30 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.53 | ||||||
31 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 40.73 | ||||||
32 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.74 | ||||||
33 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.82 | ||||||
34 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 40.92 | ||||||
35 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 41.08 | ||||||
36 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 41.70 | ||||||
37 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 41.76 | ||||||
38 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.34 | ||||||
39 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.54 | ||||||
40 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 42.89 | ||||||
41 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.02 | ||||||
42 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.13 | ||||||
43 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 43.16 | ||||||
44 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.01 | ||||||
45 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 44.06 | ||||||
46 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 44.23 | ||||||
47 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.31 | ||||||
48 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 44.38 | ||||||
49 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 45.04 | ||||||
50 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 45.82 | ||||||
51 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 46.01 | ||||||
52 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 46.26 | ||||||
53 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 46.60 | ||||||
54 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.82 | ||||||
55 | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | 47.23 | ||||||
56 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 47.46 | ||||||
57 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 47.81 | ||||||
58 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.95 | ||||||
59 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 49.37 | ||||||
60 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 49.99 | ||||||
61 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 50.23 | ||||||
62 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 50.42 | ||||||
63 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 50.87 | ||||||
64 | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | 51.03 | ||||||
65 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.33 | ||||||
66 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 52.62 | ||||||
67 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 53.87 | ||||||
68 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 59.97 | ||||||
69 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 1:03.82 | ||||||
70 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:04.77 | ||||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Gabriela Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Henriette Kristensen | 1991 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 26.98 | ||||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 27.58 | ||||||
3 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 27.68 | ||||||
4 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.18 | ||||||
5 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 28.22 | ||||||
6 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 28.63 | ||||||
7 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.19 | ||||||
8 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 29.91 | ||||||
9 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.76 | ||||||
10 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | ||||||
11 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.26 | ||||||
12 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.14 | ||||||
13 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.28 | ||||||
14 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 33.08 | ||||||
15 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.13 | ||||||
16 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 34.43 | ||||||
17 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 34.73 | ||||||
18 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.53 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.00 | ||||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.36 | ||||||
3 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 28.49 | ||||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 28.52 | ||||||
5 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 28.56 | ||||||
6 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 28.76 | ||||||
7 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.13 | ||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.72 | ||||||
9 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 29.75 | ||||||
10 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 30.11 | ||||||
11 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.30 | ||||||
12 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | ||||||
13 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 30.89 | ||||||
14 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.10 | ||||||
15 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.14 | ||||||
16 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.48 | ||||||
17 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.95 | ||||||
18 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.04 | ||||||
19 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.18 | ||||||
20 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 32.48 | ||||||
21 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.69 | ||||||
22 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 32.92 | ||||||
23 | Markus Stumpf | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 33.96 | ||||||
24 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 34.36 | ||||||
25 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.64 | ||||||
26 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 34.81 | ||||||
27 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.26 | ||||||
28 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 35.96 | ||||||
29 | Daniel Diaz | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 36.01 | ||||||
30 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.96 | ||||||
31 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 37.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
32 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.09 | ||||||
33 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 37.36 | ||||||
34 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 37.51 | ||||||
35 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 37.85 | ||||||
36 | Anders Elian | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 37.96 | ||||||
37 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 38.42 | ||||||
38 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 38.58 | ||||||
39 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 38.61 | ||||||
40 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 39.05 | ||||||
41 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 39.06 | ||||||
42 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 39.70 | ||||||
43 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 39.93 | ||||||
44 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.12 | ||||||
45 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 40.34 | ||||||
46 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 41.53 | ||||||
47 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 41.93 | ||||||
48 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 42.28 | ||||||
49 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 42.43 | ||||||
50 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 42.78 | ||||||
51 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.55 | ||||||
52 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.39 | ||||||
53 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 44.63 | ||||||
54 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.40 | ||||||
55 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 46.65 | ||||||
56 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.61 | ||||||
57 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 48.10 | ||||||
58 | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 48.33 | ||||||
59 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.70 | ||||||
60 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 50.46 | ||||||
61 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 52.74 | ||||||
62 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 52.78 | ||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 29.79 | ||||||
2 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 29.81 | ||||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 29.84 | ||||||
4 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 30.13 | ||||||
5 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 30.37 | ||||||
6 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.41 | ||||||
7 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 31.21 | ||||||
7 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.21 | ||||||
7 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.21 | ||||||
10 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.32 | ||||||
10 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.32 | ||||||
12 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.90 | ||||||
13 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.12 | ||||||
14 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.29 | ||||||
15 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.38 | ||||||
16 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.69 | ||||||
17 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 36.94 | ||||||
18 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.35 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 30.34 | ||||||
2 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 30.52 | ||||||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.61 | ||||||
3 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 30.61 | ||||||
5 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 30.89 | ||||||
6 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.92 | ||||||
7 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.25 | ||||||
8 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 31.27 | ||||||
9 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.37 | ||||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.55 | ||||||
11 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.69 | ||||||
12 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 31.72 | ||||||
13 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 31.81 | ||||||
14 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.87 | ||||||
15 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.92 | ||||||
16 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.35 | ||||||
16 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 32.35 | ||||||
18 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.65 | ||||||
19 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.67 | ||||||
20 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 32.75 | ||||||
21 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 33.01 | ||||||
22 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.12 | ||||||
23 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 33.21 | ||||||
24 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 33.45 | ||||||
25 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.15 | ||||||
26 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 34.45 | ||||||
27 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 34.52 | ||||||
28 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 34.69 | ||||||
29 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 34.71 | ||||||
30 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.76 | ||||||
31 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 34.96 | ||||||
32 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 35.35 | ||||||
33 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 35.39 | ||||||
34 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.59 | ||||||
35 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | ||||||
36 | Denise Oestreich | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | 35.87 | ||||||
37 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 35.92 | ||||||
38 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 35.93 | ||||||
39 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 36.36 | ||||||
40 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.79 | ||||||
41 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 36.90 | ||||||
42 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 37.14 | ||||||
43 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 37.28 | ||||||
44 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.35 | ||||||
45 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.36 | ||||||
46 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 37.64 | ||||||
47 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.03 | ||||||
48 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.43 | ||||||
49 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.58 | ||||||
50 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 38.63 | ||||||
51 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 38.67 | ||||||
52 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 38.74 | ||||||
53 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.93 | ||||||
54 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.15 | ||||||
55 | Sonja Dobrowolski | 2000 | SK Flensburg | 39.49 | ||||||
56 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.14 | ||||||
57 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.29 | ||||||
58 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.65 | ||||||
59 | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 40.98 | ||||||
60 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.06 | ||||||
61 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 41.09 | ||||||
62 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 41.13 | ||||||
63 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 41.20 | ||||||
64 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.56 | ||||||
65 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 42.76 | ||||||
66 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 43.00 | ||||||
67 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.08 | ||||||
68 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 43.19 | ||||||
69 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 43.48 | ||||||
70 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.63 | ||||||
71 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.10 | ||||||
72 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.23 | ||||||
73 | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | 44.24 | ||||||
74 | Frederikke Thomsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.01 | ||||||
75 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 45.11 | ||||||
76 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 45.61 | ||||||
77 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 49.04 | ||||||
78 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.26 | ||||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | under van 15m | |||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 28.14 | 58.34 | 1:28.01 | 1:57.02 | |||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.16 | 58.68 | 1:29.54 | 1:58.45 | |||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.52 | 58.77 | 1:29.42 | 1:58.87 | |||
4 | Tom Heclau | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 27.67 | 58.20 | 1:29.09 | 1:59.07 | |||
5 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.57 | 59.39 | 1:29.55 | 1:59.69 | |||
6 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 27.98 | 58.54 | 1:30.50 | 2:01.98 | |||
7 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 28.01 | 58.50 | 1:30.45 | 2:02.11 | |||
8 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.18 | 59.23 | 1:31.12 | 2:02.85 | |||
9 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 28.33 | 59.97 | 1:32.12 | 2:03.56 | |||
10 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 28.75 | 1:00.30 | 1:32.29 | 2:03.78 | |||
11 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.55 | 59.79 | 1:31.66 | 2:04.46 | |||
12 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 28.57 | 1:00.29 | 1:32.82 | 2:04.68 | |||
13 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 28.36 | 1:00.16 | 1:33.07 | 2:05.12 | |||
14 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 28.96 | 1:00.81 | 1:33.69 | 2:05.63 | |||
15 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.35 | 1:00.12 | 1:33.19 | 2:05.98 | |||
16 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.14 | 1:01.18 | 1:34.65 | 2:07.22 | |||
17 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | 1:00.00 | 1:33.53 | 2:07.26 | |||
18 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 28.80 | 1:01.10 | 1:34.93 | 2:07.40 | |||
19 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.05 | 1:01.33 | 1:35.00 | 2:08.11 | |||
20 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 29.07 | 1:01.45 | 1:35.68 | 2:08.32 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 29.40 | 1:01.96 | 1:35.49 | 2:08.45 | |||
22 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.52 | 1:05.26 | 1:39.95 | 2:13.76 | |||
23 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 30.07 | 1:03.81 | 1:39.41 | 2:15.33 | |||
24 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 31.71 | 1:06.46 | 1:41.66 | 2:15.58 | |||
25 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 32.04 | 1:06.50 | 1:41.85 | 2:15.80 | |||
26 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 30.87 | 1:06.44 | 1:42.82 | 2:17.67 | |||
27 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 30.90 | 1:06.25 | 1:42.58 | 2:17.71 | |||
28 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 32.21 | 1:07.66 | 1:43.96 | 2:18.65 | |||
29 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 31.13 | 1:06.29 | 1:43.46 | 2:19.81 | |||
30 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 32.08 | 1:08.33 | 1:46.21 | 2:21.90 | |||
31 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 33.93 | 1:11.57 | 1:48.11 | 2:22.76 | |||
32 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.99 | 1:08.64 | 1:46.77 | 2:23.07 | |||
33 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 32.17 | 1:08.45 | 1:47.14 | 2:24.66 | |||
34 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.27 | 1:09.45 | 1:47.46 | 2:25.29 | |||
35 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.88 | 1:12.37 | 1:51.24 | 2:27.20 | |||
36 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.35 | 1:11.26 | 1:51.02 | 2:27.99 | |||
37 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.95 | 1:12.01 | 1:51.06 | 2:28.13 | |||
38 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.18 | 1:13.51 | 1:54.93 | 2:31.80 | |||
39 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.82 | 1:15.27 | 1:55.47 | 2:32.40 | |||
40 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 33.42 | 1:12.63 | 1:53.97 | 2:32.79 | |||
41 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 34.66 | 1:13.48 | 1:54.04 | 2:33.04 | |||
42 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.16 | 1:16.60 | 1:57.47 | 2:34.20 | |||
43 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.34 | 1:14.16 | 1:54.88 | 2:34.97 | |||
44 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 35.31 | 1:14.98 | 1:56.24 | 2:36.17 | |||
45 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.05 | 1:17.93 | 1:59.22 | 2:37.98 | |||
46 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 36.74 | 1:18.92 | 2:01.45 | 2:38.42 | |||
47 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 34.58 | 1:16.16 | 2:00.92 | 2:39.41 | |||
48 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 36.36 | 1:17.75 | 2:00.56 | 2:39.56 | |||
49 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.44 | 1:18.41 | 2:00.69 | 2:41.68 | |||
50 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.83 | 1:15.60 | 1:59.45 | 2:43.89 | |||
51 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 36.86 | 1:18.94 | 2:02.14 | 2:44.01 | |||
52 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 37.19 | 1:19.87 | 2:03.49 | 2:45.29 | |||
53 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 39.98 | 1:25.24 | 2:10.05 | 2:52.45 | |||
54 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.88 | 2:10.72 | 2:55.25 | 2:55.25 | |||
55 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.56 | 1:27.18 | 2:12.30 | 2:55.68 | |||
56 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.91 | 1:26.62 | 2:14.10 | 2:58.90 | |||
57 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 41.06 | 1:28.67 | 2:16.13 | 2:58.94 | |||
58 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.40 | 1:27.56 | 2:14.42 | 2:59.72 | |||
59 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 41.10 | 1:28.79 | 2:19.50 | 3:07.87 | |||
60 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.77 | 1:32.13 | 2:22.21 | 3:08.25 | |||
61 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 42.96 | 1:33.89 | 2:24.21 | 3:08.69 | |||
62 | Marc Beier | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.26 | 1:29.47 | 2:21.51 | 3:08.82 | |||
63 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 41.54 | 1:32.05 | 2:23.51 | 3:12.71 | |||
64 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 44.21 | 1:37.64 | 2:32.24 | 3:21.73 | |||
65 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 45.55 | 1:41.33 | 2:37.03 | 3:31.19 | |||
66 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 49.50 | 1:46.35 | 2:44.16 | 3:40.51 | |||
67 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 56.37 | 2:00.40 | 3:06.09 | 4:11.80 | |||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Max Janulewicz | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | DNS | ||||||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 28.59 | 58.14 | |||||
2 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 28.91 | 59.67 | |||||
3 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 29.41 | 59.83 | |||||
4 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 29.31 | 1:00.05 | |||||
5 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 29.18 | 1:00.06 | |||||
6 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 29.34 | 1:00.12 | |||||
7 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | 1:00.16 | |||||
8 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.39 | 1:00.22 | |||||
9 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.17 | 1:01.51 | |||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.85 | 1:01.56 | |||||
11 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | 1:01.83 | |||||
12 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 30.00 | 1:03.00 | |||||
13 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 30.51 | 1:03.57 | |||||
14 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.18 | 1:03.73 | |||||
15 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 32.48 | 1:08.32 | |||||
16 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.01 | 1:08.48 | |||||
17 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.08 | 1:08.60 | |||||
18 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.65 | 1:13.13 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 29.18 | 59.75 | |||||
2 | Christin Stöhner | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 29.37 | 1:00.17 | |||||
3 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 29.37 | 1:00.36 | |||||
4 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 29.01 | 1:00.44 | |||||
5 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 29.44 | 1:00.63 | |||||
6 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 29.42 | 1:00.70 | |||||
7 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.87 | 1:00.79 | |||||
8 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.55 | 1:00.89 | |||||
9 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.08 | 1:01.58 | |||||
10 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | 1:01.63 | |||||
11 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | 1:01.84 | |||||
12 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.91 | 1:01.98 | |||||
13 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:02.03 | |||||
14 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 30.22 | 1:02.17 | |||||
15 | Pia Ossenberg | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 29.61 | 1:02.24 | |||||
16 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.52 | 1:02.32 | |||||
17 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 30.47 | 1:02.38 | |||||
18 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 30.01 | 1:02.50 | |||||
19 | Olivia Wrobel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 29.80 | 1:02.54 | |||||
20 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 30.39 | 1:02.73 | |||||
21 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.92 | 1:02.95 | |||||
22 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.02 | 1:03.15 | |||||
23 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | 1:03.20 | |||||
24 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.40 | 1:03.62 | |||||
25 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.96 | 1:03.94 | |||||
26 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 30.94 | 1:04.03 | |||||
27 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 30.86 | 1:04.09 | |||||
28 | Ayleen Sonnefeld | 1992 | Ssg Bremerhaven | 30.31 | 1:04.19 | |||||
29 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.28 | 1:04.48 | |||||
30 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 31.05 | 1:04.69 | |||||
31 | Deborah Enge | 1995 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.13 | 1:05.18 | |||||
32 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 31.60 | 1:05.42 | |||||
33 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.82 | 1:05.68 | |||||
34 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 31.59 | 1:05.99 | |||||
35 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.29 | 1:06.17 | |||||
36 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 31.96 | 1:06.25 | |||||
37 | Sandra Nissen | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 32.14 | 1:06.84 | |||||
38 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 31.14 | 1:06.96 | |||||
39 | Nete Allsopp | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 32.47 | 1:07.13 | |||||
40 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 32.55 | 1:07.42 | |||||
41 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.28 | 1:07.44 | |||||
42 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 32.23 | 1:07.46 | |||||
43 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 31.73 | 1:07.75 | |||||
44 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 31.87 | 1:07.77 | |||||
45 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.82 | 1:07.92 | |||||
46 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 32.55 | 1:07.95 | |||||
47 | Josephine Lange | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 32.31 | 1:07.98 | |||||
48 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 32.88 | 1:08.08 | |||||
49 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 32.61 | 1:08.19 | |||||
50 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.22 | 1:08.45 | |||||
51 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 32.48 | 1:08.58 | |||||
52 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 33.41 | 1:08.77 | |||||
53 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 32.88 | 1:08.82 | |||||
54 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.21 | 1:08.85 | |||||
55 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 33.19 | 1:09.13 | |||||
56 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.96 | 1:09.17 | |||||
57 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 33.22 | 1:09.41 | |||||
58 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.86 | 1:09.61 | |||||
59 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 33.35 | 1:09.64 | |||||
60 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 34.19 | 1:09.75 | |||||
61 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.94 | 1:09.89 | |||||
62 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 33.08 | 1:10.07 | |||||
63 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 33.95 | 1:10.43 | |||||
64 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.14 | 1:10.48 | |||||
65 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.54 | 1:10.81 | |||||
66 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 34.36 | 1:10.89 | |||||
67 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.52 | 1:11.02 | |||||
68 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 33.44 | 1:11.15 | |||||
69 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.50 | 1:11.33 | |||||
70 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.57 | 1:12.15 | |||||
71 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.98 | 1:12.20 | |||||
72 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.87 | 1:12.44 | |||||
73 | Laura Jeppesen | 1995 | Kolding SK | 33.95 | 1:13.00 | |||||
74 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.12 | 1:13.25 | |||||
75 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 35.11 | 1:13.48 | |||||
76 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 34.91 | 1:13.52 | |||||
77 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 35.70 | 1:13.84 | |||||
78 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.48 | 1:14.06 | |||||
79 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.84 | 1:14.21 | |||||
80 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 35.29 | 1:14.22 | |||||
81 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 34.74 | 1:14.36 | |||||
81 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.02 | 1:14.36 | |||||
83 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.32 | 1:14.81 | |||||
84 | Saskia Klugmann | 1996 | Ssc Berlin Reinickenforf | 35.98 | 1:15.03 | |||||
85 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 35.62 | 1:15.09 | |||||
86 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 35.73 | 1:15.47 | |||||
87 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 36.74 | 1:15.94 | |||||
88 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 36.59 | 1:15.95 | |||||
89 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 37.06 | 1:16.32 | |||||
90 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 37.46 | 1:16.91 | |||||
91 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 37.33 | 1:16.93 | |||||
92 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.64 | 1:18.29 | |||||
93 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 37.19 | 1:18.39 | |||||
94 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 36.97 | 1:18.51 | |||||
95 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 36.59 | 1:18.68 | |||||
96 | Frederikke Thomsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 38.67 | 1:19.06 | |||||
97 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.83 | 1:19.42 | |||||
98 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 37.74 | 1:19.59 | |||||
99 | Line Bønneland | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 38.53 | 1:20.77 | |||||
100 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.01 | 1:20.85 | |||||
101 | Anna Fuglsang | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 37.42 | 1:21.19 | |||||
102 | Lærke Eriksen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.27 | 1:21.23 | |||||
103 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.29 | 1:21.70 | |||||
104 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.08 | 1:23.26 | |||||
105 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 41.00 | 1:23.28 | |||||
106 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 40.60 | 1:23.39 | |||||
107 | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.36 | 1:24.50 | |||||
108 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 41.25 | 1:24.70 | |||||
109 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 41.27 | 1:25.66 | |||||
110 | Nina Jacobs | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.14 | 1:26.67 | |||||
111 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.46 | 1:27.80 | |||||
112 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 41.28 | 1:27.86 | |||||
113 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 44.08 | 1:30.39 | |||||
114 | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | 43.50 | 1:32.22 | |||||
115 | Henriette Kristensen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 43.82 | 1:32.27 | |||||
116 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 45.10 | 1:35.00 | |||||
117 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 45.27 | 1:36.22 | |||||
118 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 46.72 | 1:37.01 | |||||
119 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 46.96 | 1:39.51 | |||||
120 | Anna Jona F Kjeld | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.04 | 1:44.12 | |||||
- | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | DNS | ||||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jessica Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Maria Gabriela Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | DNF | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.42 | 1:03.88 | |||||
2 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.49 | 1:04.34 | |||||
3 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 31.63 | 1:06.86 | |||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.69 | 1:07.82 | |||||
5 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 32.36 | 1:08.45 | |||||
6 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 32.34 | 1:08.65 | |||||
7 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.46 | 1:08.99 | |||||
8 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | 1:09.18 | |||||
9 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.12 | 1:09.82 | |||||
10 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 34.00 | 1:12.25 | |||||
11 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 33.99 | 1:12.35 | |||||
12 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 34.49 | 1:13.20 | |||||
13 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.34 | 1:13.22 | |||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.74 | 1:13.37 | |||||
15 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 34.90 | 1:13.60 | |||||
16 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 35.57 | 1:13.86 | |||||
17 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 36.56 | 1:17.23 | |||||
18 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 37.76 | 1:19.16 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | 1:05.55 | |||||
2 | Robert Bigelmann | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 31.65 | 1:07.30 | |||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.64 | 1:07.87 | |||||
4 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 32.97 | 1:09.39 | |||||
5 | Peter Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 33.08 | 1:09.60 | |||||
6 | Yannick Lindenberg | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 33.16 | 1:09.62 | |||||
7 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.38 | 1:10.53 | |||||
8 | Maximilian Wolff | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 33.45 | 1:11.50 | |||||
9 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöeneberg Berlin | 34.07 | 1:12.74 | |||||
10 | Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 34.57 | 1:12.91 | |||||
11 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 34.61 | 1:12.92 | |||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.57 | 1:13.48 | |||||
13 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 34.74 | 1:13.51 | |||||
14 | Christian Kober | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 35.07 | 1:13.73 | |||||
15 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 34.68 | 1:14.21 | |||||
16 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 35.45 | 1:14.26 | |||||
17 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 36.20 | 1:14.70 | |||||
17 | Marcel Stüwe | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.19 | 1:14.70 | |||||
19 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.25 | 1:15.04 | |||||
20 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 34.71 | 1:15.14 | |||||
21 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.83 | 1:15.60 | |||||
22 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.91 | 1:15.73 | |||||
23 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 35.47 | 1:16.21 | |||||
24 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 36.22 | 1:16.27 | |||||
25 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.00 | 1:16.32 | |||||
26 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 35.88 | 1:17.10 | |||||
27 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 37.79 | 1:19.81 | |||||
28 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 37.26 | 1:20.09 | |||||
29 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 37.06 | 1:21.03 | |||||
30 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Frem Odense | 38.87 | 1:22.56 | |||||
31 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 39.27 | 1:22.77 | |||||
32 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 39.40 | 1:22.99 | |||||
33 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.12 | 1:24.69 | |||||
34 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.26 | 1:24.93 | |||||
35 | Tobias Vogel | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.25 | 1:25.01 | |||||
36 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 39.91 | 1:26.01 | |||||
37 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 40.77 | 1:26.99 | |||||
38 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.71 | 1:27.20 | |||||
39 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 41.80 | 1:27.66 | |||||
40 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 41.76 | 1:28.90 | |||||
41 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 42.53 | 1:29.52 | |||||
42 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.12 | 1:30.08 | |||||
43 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.82 | 1:31.20 | |||||
44 | Justin Schlemermeyer | 1998 | Ssg Bremerhaven | 43.60 | 1:32.27 | |||||
45 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 43.54 | 1:33.07 | |||||
46 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 44.16 | 1:33.88 | |||||
47 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.85 | 1:34.32 | |||||
48 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 45.53 | 1:35.38 | |||||
49 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.79 | 1:36.50 | |||||
50 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 46.14 | 1:38.02 | |||||
51 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 46.20 | 1:38.09 | |||||
51 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 46.51 | 1:38.09 | |||||
53 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.16 | 1:38.54 | |||||
54 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.86 | 1:38.57 | |||||
55 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 46.20 | 1:39.26 | |||||
56 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 47.33 | 1:39.42 | |||||
57 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 46.02 | 1:39.71 | |||||
58 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 47.45 | 1:39.86 | |||||
59 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 48.74 | 1:40.78 | |||||
60 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 47.42 | 1:41.35 | |||||
61 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 48.62 | 1:41.67 | |||||
62 | Fabio Simon Liebenow | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 48.80 | 1:42.01 | |||||
63 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 49.67 | 1:43.55 | |||||
64 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 49.62 | 1:43.98 | |||||
65 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 48.70 | 1:45.40 | |||||
66 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 49.84 | 1:46.80 | |||||
67 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 50.61 | 1:49.17 | |||||
68 | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 54.60 | 1:53.39 | |||||
69 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 54.62 | 1:53.64 | |||||
70 | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöeneberg Berlin | 53.67 | 1:53.89 | |||||
71 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 57.62 | 2:00.22 | |||||
72 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 58.81 | 2:00.79 | |||||
73 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 1:00.68 | 2:13.17 | |||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Async ben | |||||
- | Alexander Kuster | 1993 | Ssc Berlin Reinickenforf | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ruben Sprondel | 2000 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Flyben | |||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:08.97 | 1:45.66 | 2:22.46 | |||
2 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.66 | 1:09.32 | 1:45.59 | 2:23.34 | |||
3 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 32.13 | 1:09.55 | 1:47.09 | 2:24.47 | |||
4 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 32.39 | 1:09.71 | 1:48.43 | 2:26.96 | |||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | 1:11.16 | 1:50.15 | 2:29.64 | |||
6 | Mirja Bohlen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 34.13 | 1:15.08 | 1:59.58 | 2:43.07 | |||
7 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.51 | 1:14.92 | 1:58.66 | 2:43.48 | |||
8 | Sarah Hentschel | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 34.12 | 1:14.59 | 1:59.42 | 2:45.28 | |||
9 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.88 | 1:19.96 | 2:04.55 | 2:48.99 | |||
10 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 36.66 | 1:21.12 | 2:08.40 | 2:56.84 | |||
11 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 39.05 | 1:26.25 | 2:17.24 | 3:07.99 | |||
12 | Sonja Dobrowolski | 2000 | SK Flensburg | 40.60 | 1:30.26 | 2:20.27 | 3:09.39 | |||
13 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 40.32 | 1:30.07 | 2:21.14 | 3:10.77 | |||
14 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.84 | 1:33.31 | 2:25.65 | 3:14.44 | |||
15 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 43.12 | 1:32.83 | 2:24.12 | 3:16.38 | |||
16 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.61 | 1:35.77 | 2:31.86 | 3:28.16 | |||
17 | Lea-Marie Meyer | 2000 | Bssc-05 Bremerhaven | 45.86 | 1:43.39 | 2:43.67 | 3:43.25 | |||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | DNS | ||||||
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sc Poseidon 1 M | 0 | Sc Poseidon Berlin | 1:36.87 | ||||||
Maximilian Wolff | 1991 | 24.54 | 24.54 | |||||||
Alexander Peter | 1991 | 24.04 | 48.58 | |||||||
Felix Mohn | 1995 | 24.30 | 1:12.88 | |||||||
Robert Bigelmann | 1992 | 23.99 | 1:36.87 | |||||||
2 | Kvik Kastrup | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.62 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.38 | 25.38 | |||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 24.84 | 50.22 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 24.92 | 1:15.14 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 24.48 | 1:39.62 | |||||||
3 | Swim-Team Elmshorn 1 | 0 | Swim-Team Elmshorn | 1:42.12 | ||||||
Jacob Heidtmann | 1994 | 26.15 | 26.15 | |||||||
Justus Tilly | 1994 | 26.18 | 52.33 | |||||||
Rob Muffels | 1994 | 25.28 | 1:17.61 | |||||||
Clemens Kaiser | 1993 | 24.51 | 1:42.12 | |||||||
4 | Sc Poseidon 2 M | 0 | Sc Poseidon Berlin | 1:43.04 | ||||||
Paul Wudtke | 1992 | 26.52 | 26.52 | |||||||
Alexander Röhling | 1992 | 25.68 | 52.20 | |||||||
Moritz Mundins | 1988 | 25.63 | 1:17.83 | |||||||
Phillip Rode | 1992 | 25.21 | 1:43.04 | |||||||
5 | Berliner Schwimmv. 1 M | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 1:44.27 | ||||||
Anand Zedevijn | 1996 | 26.16 | 26.16 | |||||||
Tom Heclau | 1995 | 25.19 | 51.35 | |||||||
Peter Hocke | 1996 | 27.20 | 1:18.55 | |||||||
Florian Opitz | 1995 | 25.72 | 1:44.27 | |||||||
6 | Ksk 1 Herre | 0 | Kolding SK | 1:44.61 | ||||||
Michael Danø | 1994 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 25.74 | 52.11 | |||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 26.46 | 1:18.57 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 26.04 | 1:44.61 | |||||||
7 | Ssg Bremen/bremerhaven 2 | 0 | Ssg Bremerhaven | 1:44.94 | ||||||
Pascal Stammer | 1994 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Thomas Lippert | 1986 | 26.03 | 52.22 | |||||||
Marvin Schenk | 1993 | 26.33 | 1:18.55 | |||||||
Michael Schilling | 1995 | 26.39 | 1:44.94 | |||||||
8 | Sønderborg | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.30 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 25.94 | 52.70 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 26.78 | 1:19.48 | |||||||
Asger Terp | 1996 | 25.82 | 1:45.30 | |||||||
9 | Sprintkings 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:47.84 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.18 | 52.41 | |||||||
Emil Maron | 1996 | 27.74 | 1:20.15 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 27.69 | 1:47.84 | |||||||
10 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:48.19 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 27.48 | 54.06 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 26.99 | 1:21.05 | |||||||
Michael Fack Sørensen | 1995 | 27.14 | 1:48.19 | |||||||
11 | Ssc-Reinickendorf M | 0 | Ssc Berlin Reinickenforf | 1:48.70 | ||||||
Steven Stöber | 1995 | 25.37 | 25.37 | |||||||
Markus Stumpf | 1993 | 28.21 | 53.58 | |||||||
Alexander Kuster | 1993 | 29.11 | 1:22.69 | |||||||
Yannick Lindenberg | 1995 | 26.01 | 1:48.70 | |||||||
12 | Berliner Schwimmv. 2 M | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 1:49.76 | ||||||
Benedikt Jan Hoffmann | 1997 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Robin Müller | 1996 | 27.16 | 54.16 | |||||||
Friedrich Schwarz | 1997 | 28.12 | 1:22.28 | |||||||
Alexander Litke | 1998 | 27.48 | 1:49.76 | |||||||
13 | Sc Schöeneberg M | 0 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:55.45 | ||||||
Tobias Vogel | 1997 | 28.03 | 28.03 | |||||||
Alexander Zgadzaj | 1997 | 28.30 | 56.33 | |||||||
Dennis Myrzak | 1997 | 29.20 | 1:25.53 | |||||||
Vincent Arndt | 1997 | 29.92 | 1:55.45 | |||||||
14 | Danmarks Drenge 2 | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 1:56.32 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1996 | 31.52 | 59.70 | |||||||
Rasmus Kraft | 1995 | 27.96 | 1:27.66 | |||||||
Moritz Sievers | 1992 | 28.66 | 1:56.32 | |||||||
15 | Ksk 2 Herre | 0 | Kolding SK | 1:58.20 | ||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 29.99 | 59.34 | |||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 31.06 | 1:30.40 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 27.80 | 1:58.20 | |||||||
16 | Drenge 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:00.00 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 30.40 | 58.77 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 29.71 | 1:28.48 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 31.52 | 2:00.00 | |||||||
17 | Sprintkings 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:02.09 | ||||||
Anders Elian | 1996 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 31.00 | 1:01.26 | |||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 30.06 | 1:31.32 | |||||||
Lukas Larsen | 1996 | 30.77 | 2:02.09 | |||||||
18 | Bov Vaskebjørnene | 0 | Bov IF | 2:05.25 | ||||||
Henrik Petersen | 1994 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 31.51 | 1:00.15 | |||||||
Oliver Pedersen | 1998 | 33.45 | 1:33.60 | |||||||
Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 31.65 | 2:05.25 | |||||||
19 | Danmarks Drenge 1 | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 2:07.95 | ||||||
Anders Jepsen | 1998 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Mathias Stadsholt | 1998 | 32.75 | 1:05.24 | |||||||
Patrick Strandlyst | 1997 | 33.08 | 1:38.32 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 29.63 | 2:07.95 | |||||||
20 | Drenge 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:14.81 | ||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 35.55 | 1:09.38 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 33.24 | 1:42.62 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 32.19 | 2:14.81 | |||||||
21 | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:15.42 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 32.16 | 1:07.04 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 33.33 | 1:40.37 | |||||||
Claes Heide Pinnerup | 1997 | 35.05 | 2:15.42 | |||||||
22 | Korel Herrer | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:23.71 | ||||||
Morten Chr. Dam | 1998 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 40.57 | 1:19.13 | |||||||
Michael Lund | 1994 | 33.89 | 1:53.02 | |||||||
Simon Bylling Jensen | 1996 | 30.69 | 2:23.71 | |||||||
23 | Drenge 5 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:31.49 | ||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Martin S Jespersen | 1997 | 35.28 | 1:12.70 | |||||||
Calum Young | 1997 | 35.99 | 1:48.69 | |||||||
Marcus Pedersen | 2000 | 42.80 | 2:31.49 | |||||||
- | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
Kasper Mikkelsen | 1998 | |||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | |||||||||
Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | |||||||||
Anders Trab | 1995 | DNS | ||||||||
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Kastrup | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.63 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 27.06 | 54.90 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 27.69 | 1:22.59 | |||||||
Mette Pedersen | 1993 | 27.04 | 1:49.63 | |||||||
2 | Berliner Schwimmv. 1 F | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 1:52.31 | ||||||
Christin Stöhner | 1997 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 28.15 | 55.99 | |||||||
Selina Hocke | 1996 | 28.29 | 1:24.28 | |||||||
Pia Ossenberg | 1998 | 28.03 | 1:52.31 | |||||||
3 | Swim-Team Elmshorn 1 | 0 | Swim-Team Elmshorn | 1:52.94 | ||||||
Katrin Kersch | 1996 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Lena-Sophie Bermel | 1996 | 28.25 | 56.96 | |||||||
Natalie Charlos | 1993 | 28.02 | 1:24.98 | |||||||
Nina Jil Nowak | 1997 | 27.96 | 1:52.94 | |||||||
4 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg-Elbe Hamburg | 1:55.40 | ||||||
Jasmin Cwiklinski | 1997 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 29.37 | 58.80 | |||||||
Nadja Steinbach | 1996 | 29.83 | 1:28.63 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 26.77 | 1:55.40 | |||||||
5 | Berliner Schwimmv. 2 F | 0 | Berliner Schwimm-Verband | 1:56.89 | ||||||
Cosima Kleine | 1997 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Patricia Haupt | 1996 | 28.84 | 58.03 | |||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 29.17 | 1:27.20 | |||||||
Annabel Oertel | 1999 | 29.69 | 1:56.89 | |||||||
6 | Ssg Bremen/bremerhaven 2 | 0 | Ssg Bremerhaven | 2:01.48 | ||||||
Melanie Schilling | 1998 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Karoline Johnsen | 1997 | 30.18 | 1:01.28 | |||||||
Svenja Koop | 1993 | 30.80 | 1:32.08 | |||||||
Ayleen Sonnefeld | 1992 | 29.40 | 2:01.48 | |||||||
7 | Ssc Reinickendorf F | 0 | Ssc Berlin Reinickenforf | 2:03.32 | ||||||
Denise Oestreich | 1993 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Vivien Schuchhardt | 1992 | 33.04 | 1:05.54 | |||||||
Sandra Nissen | 1996 | 29.58 | 1:35.12 | |||||||
Nancy Schuchhardt | 1995 | 28.20 | 2:03.32 | |||||||
8 | Sprintqueens 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:04.38 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 31.82 | 1:00.95 | |||||||
Clara Franck | 1999 | 32.50 | 1:33.45 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 30.93 | 2:04.38 | |||||||
9 | Ksk 1 Damer | 0 | Kolding SK | 2:04.43 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 31.52 | 1:02.95 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 30.55 | 1:33.50 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 30.93 | 2:04.43 | |||||||
10 | Danmarks Piger 1 | 1973 | Svømmeklubben Opnør | 2:06.63 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 32.96 | 1:04.41 | |||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 31.64 | 1:36.05 | |||||||
Nete Allsopp | 1973 | 30.58 | 2:06.63 | |||||||
11 | Sc Poseidon 1 F | 0 | Sc Poseidon Berlin | 2:06.66 | ||||||
Lisa Wu | 1998 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Anne Dobschin | 1989 | 31.64 | 1:03.21 | |||||||
Paula Sprondel | 1998 | 32.28 | 1:35.49 | |||||||
Caroline Biesenthal | 1998 | 31.17 | 2:06.66 | |||||||
12 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:07.00 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 31.76 | 1:04.40 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 32.00 | 1:36.40 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 30.60 | 2:07.00 | |||||||
13 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:09.31 | ||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Emilie Andresen Ravn | 1998 | 34.36 | 1:05.27 | |||||||
Sofie Jespersen | 1997 | 32.41 | 1:37.68 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 31.63 | 2:09.31 | |||||||
14 | Ksk 2 Damer | 0 | Kolding SK | 2:09.71 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 32.36 | 1:03.71 | |||||||
Stine Knudsen | 1999 | 33.00 | 1:36.71 | |||||||
Amalie Kjær Holler | 1996 | 33.00 | 2:09.71 | |||||||
15 | Bov Vaskebjørnene | 0 | Bov IF | 2:10.80 | ||||||
Clara Heil | 1998 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 32.37 | 1:05.15 | |||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 35.02 | 1:40.17 | |||||||
Anette Schütt | 1989 | 30.63 | 2:10.80 | |||||||
16 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:15.98 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 35.27 | 1:08.54 | |||||||
Ida Kristensen | 1998 | 34.69 | 1:43.23 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 32.75 | 2:15.98 | |||||||
17 | Danmarks Piger 2 | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 2:18.83 | ||||||
Signe Warncke | 1997 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 34.60 | 1:09.84 | |||||||
Julie Warncke | 2000 | 36.79 | 1:46.63 | |||||||
Lis N. Duc | 1997 | 32.20 | 2:18.83 | |||||||
18 | Sg Schönenberg F | 0 | Sg Schöeneberg Berlin | 2:22.20 | ||||||
Lucy Jacobs | 2001 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Vivian Fogain | 1999 | 35.89 | 1:11.71 | |||||||
Nina Jacobs | 1999 | 37.34 | 1:49.05 | |||||||
Sophie Fella | 1999 | 33.15 | 2:22.20 | |||||||
19 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:24.74 | ||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Claudia Olsen | 1998 | 42.05 | 1:14.75 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 38.31 | 1:53.06 | |||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 31.68 | 2:24.74 | |||||||
20 | Korel Damer | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:31.03 | ||||||
Sara H Christensen | 1996 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Henriette Haugaard | 1997 | 35.60 | 1:20.22 | |||||||
Helena Jacobsen | 1991 | 35.06 | 1:55.28 | |||||||
Iben Skov Christensen | 1993 | 35.75 | 2:31.03 | |||||||
21 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.27 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 36.59 | 1:11.62 | |||||||
Anna Jona F Kjeld | 1999 | 45.54 | 1:57.16 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 35.11 | 2:32.27 | |||||||
22 | Piger 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:33.90 | ||||||
Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 37.73 | 1:21.13 | |||||||
Lærke Eriksen | 1998 | 36.59 | 1:57.72 | |||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 36.18 | 2:33.90 | |||||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.99 | 1:03.89 | 1:35.88 | 2:07.34 | |||
2 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 31.06 | 1:03.59 | 1:35.74 | 2:07.46 | |||
3 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 31.74 | 1:05.21 | 1:37.76 | 2:09.64 | |||
4 | Tom Heclau | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 31.13 | 1:04.67 | 1:38.26 | 2:11.36 | |||
5 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 32.28 | 1:06.23 | 1:40.46 | 2:13.29 | |||
6 | Justus Tilly | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 33.13 | 1:08.17 | 1:42.88 | 2:16.96 | |||
7 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.30 | 1:08.84 | 1:45.02 | 2:18.89 | |||
8 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | 1:09.83 | 1:45.18 | 2:19.42 | |||
9 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.94 | 1:09.80 | 1:44.90 | 2:19.83 | |||
10 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | 1:08.82 | 1:45.47 | 2:21.13 | |||
11 | Daniel Kober | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 32.87 | 1:09.08 | 1:45.60 | 2:21.38 | |||
12 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.47 | 1:09.56 | 1:45.94 | 2:21.50 | |||
13 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 33.00 | 1:09.53 | 1:47.42 | 2:23.41 | |||
14 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 33.57 | 1:09.98 | 1:47.35 | 2:23.68 | |||
15 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 33.65 | 1:10.83 | 1:48.38 | 2:25.88 | |||
16 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 33.26 | 1:10.57 | 1:48.77 | 2:26.34 | |||
17 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.95 | 1:14.53 | 1:53.85 | 2:33.36 | |||
18 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.75 | 1:14.50 | 1:54.72 | 2:33.65 | |||
19 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.17 | 1:16.50 | 1:56.92 | 2:36.82 | |||
20 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.13 | 1:16.79 | 1:57.88 | 2:37.38 | |||
21 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 37.08 | 1:17.56 | 1:58.60 | 2:37.99 | |||
22 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.45 | 1:18.89 | 2:00.10 | 2:39.90 | |||
23 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 38.03 | 1:17.93 | 1:59.00 | 2:39.94 | |||
24 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 38.29 | 1:19.59 | 2:00.93 | 2:40.05 | |||
25 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 39.35 | 1:21.32 | 2:02.75 | 2:41.78 | |||
26 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.06 | 1:20.12 | 2:02.30 | 2:43.62 | |||
27 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 38.55 | 1:20.75 | 2:03.94 | 2:45.11 | |||
28 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.87 | 1:23.97 | 2:07.62 | 2:47.76 | |||
29 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.60 | 1:24.64 | 2:10.88 | 2:55.00 | |||
30 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 41.24 | 1:27.20 | 2:13.41 | 2:57.66 | |||
31 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.23 | 1:26.86 | 2:14.38 | 3:00.33 | |||
32 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 42.08 | 1:28.76 | 2:16.07 | 3:01.78 | |||
33 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.20 | 1:30.35 | 2:16.85 | 3:03.13 | |||
34 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 43.86 | 1:31.80 | 2:22.93 | 3:12.02 | |||
35 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.54 | 1:53.54 | 2:52.27 | 3:48.25 | |||
36 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 1:02.49 | 2:11.22 | 3:19.43 | 4:23.31 | |||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
- | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | DSQ | ej kont bev i v 25m | |||||
- | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | DSQ | ej rygli efter ven | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 32.24 | 1:04.21 | |||||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | 1:04.66 | |||||
3 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:05.32 | |||||
4 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | 1:06.34 | |||||
5 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | 1:06.52 | |||||
6 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.35 | 1:07.51 | |||||
7 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 33.69 | 1:08.44 | |||||
8 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 33.23 | 1:08.73 | |||||
9 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.39 | 1:08.77 | |||||
10 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.93 | 1:09.15 | |||||
11 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 33.75 | 1:09.26 | |||||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.85 | 1:10.61 | |||||
13 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.78 | 1:13.77 | |||||
14 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.90 | 1:14.64 | |||||
15 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 36.56 | 1:15.86 | |||||
16 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 38.43 | 1:18.44 | |||||
17 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 39.60 | 1:20.89 | |||||
18 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.98 | 1:21.97 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Selina Hocke | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 33.13 | 1:05.86 | |||||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | 1:06.30 | |||||
3 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | 1:07.05 | |||||
4 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | 1:07.18 | |||||
5 | Alina Groht | 1998 | SK Flensburg | 33.06 | 1:07.97 | |||||
6 | Julia Becker | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 33.27 | 1:08.33 | |||||
7 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.79 | 1:08.70 | |||||
8 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 34.00 | 1:08.96 | |||||
9 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 33.37 | 1:09.03 | |||||
10 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | 1:09.35 | |||||
11 | Cosima Kleine | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 34.44 | 1:10.60 | |||||
12 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.58 | 1:10.93 | |||||
13 | Patricia Haupt | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 34.51 | 1:11.09 | |||||
14 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 35.08 | 1:11.21 | |||||
15 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.01 | 1:11.59 | |||||
16 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.40 | 1:12.33 | |||||
17 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.15 | 1:12.66 | |||||
18 | Annika Wunram | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 36.00 | 1:12.83 | |||||
19 | Kea Körner | 1994 | Sg-Elbe Hamburg | 35.45 | 1:13.61 | |||||
20 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 36.06 | 1:13.72 | |||||
21 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 36.56 | 1:13.81 | |||||
22 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg-Elbe Hamburg | 35.99 | 1:14.36 | |||||
23 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.56 | 1:14.73 | |||||
24 | Annabel Oertel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 36.65 | 1:15.50 | |||||
25 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | 1:16.33 | |||||
26 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 36.48 | 1:16.52 | |||||
27 | Lisa Wu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 36.60 | 1:16.53 | |||||
28 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 37.74 | 1:17.37 | |||||
29 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 37.85 | 1:17.43 | |||||
30 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 38.52 | 1:17.88 | |||||
31 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 38.06 | 1:18.34 | |||||
32 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.17 | 1:18.40 | |||||
33 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.53 | 1:18.49 | |||||
34 | Yara Sophie Hierath | 2001 | Osc Bremerhaven | 38.25 | 1:18.95 | |||||
35 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg-Elbe Hamburg | 39.74 | 1:19.68 | |||||
36 | Alena Hansen | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.90 | 1:19.74 | |||||
36 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 38.07 | 1:19.74 | |||||
38 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 39.12 | 1:20.60 | |||||
39 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Ssc Berlin Reinickenforf | 39.08 | 1:20.91 | |||||
40 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.08 | 1:20.96 | |||||
41 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 39.39 | 1:21.31 | |||||
42 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 40.07 | 1:21.46 | |||||
43 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.82 | 1:21.99 | |||||
44 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 40.19 | 1:22.02 | |||||
45 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.70 | 1:22.10 | |||||
46 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 40.44 | 1:22.32 | |||||
47 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.07 | 1:22.56 | |||||
48 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.05 | 1:23.42 | |||||
49 | Janne Reichstein | 1999 | Ssg Bremerhaven | 41.07 | 1:23.43 | |||||
50 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.15 | 1:24.51 | |||||
51 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.87 | 1:26.08 | |||||
52 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.19 | 1:26.35 | |||||
53 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 42.24 | 1:26.42 | |||||
54 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 42.21 | 1:26.85 | |||||
55 | Lea Kassik | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 42.76 | 1:27.01 | |||||
56 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 42.15 | 1:27.08 | |||||
57 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 43.84 | 1:28.12 | |||||
58 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.09 | 1:28.47 | |||||
59 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 43.62 | 1:28.63 | |||||
60 | Michelle Kalz | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 42.82 | 1:29.03 | |||||
61 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.53 | 1:29.23 | |||||
62 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 43.93 | 1:29.39 | |||||
63 | Annesofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 44.29 | 1:29.97 | |||||
64 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 43.96 | 1:30.38 | |||||
65 | Signe Warncke | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 45.42 | 1:31.28 | |||||
66 | Lucy Jacobs | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 43.79 | 1:31.41 | |||||
67 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.15 | 1:31.57 | |||||
68 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.62 | 1:31.68 | |||||
69 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.47 | 1:32.72 | |||||
70 | Iben Skov Christensen | 1993 | Svømmeklubben Koral | 44.68 | 1:33.15 | |||||
71 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.41 | 1:33.56 | |||||
72 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | 1:34.57 | |||||
73 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 47.42 | 1:35.33 | |||||
74 | Henriette Haugaard | 1997 | Svømmeklubben Koral | 47.32 | 1:35.76 | |||||
75 | Maja Jensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 46.78 | 1:36.20 | |||||
76 | Lærke Eriksen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 46.89 | 1:36.94 | |||||
77 | Julie Warncke | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 49.10 | 1:40.20 | |||||
78 | Lea Böhme | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 50.78 | 1:43.14 | |||||
79 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 52.60 | 1:44.99 | |||||
80 | Jil Emily Hierath | 2004 | Osc Bremerhaven | 53.96 | 1:49.57 | |||||
81 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 52.24 | 1:51.10 | |||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Tea Konnerup | 1998 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Biegemann | 2000 | SK Flensburg | DSQ | ven mave 50m | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 27.12 | 57.30 | |||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 28.31 | 59.33 | |||||
3 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | 59.57 | |||||
4 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.43 | 1:00.61 | |||||
5 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.44 | 1:00.77 | |||||
6 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | 1:00.81 | |||||
7 | Moritz Mundins | 1988 | Sc Poseidon Berlin | 28.38 | 1:00.92 | |||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.06 | 1:01.58 | |||||
9 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 29.67 | 1:02.05 | |||||
10 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 28.91 | 1:02.78 | |||||
11 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.37 | 1:04.28 | |||||
12 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 30.39 | 1:06.17 | |||||
13 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 31.75 | 1:06.71 | |||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.23 | 1:07.74 | |||||
15 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 32.08 | 1:08.28 | |||||
16 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.14 | 1:09.58 | |||||
17 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 32.12 | 1:11.06 | |||||
18 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.68 | 1:11.65 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.21 | 1:00.25 | |||||
2 | Moritz Mundins | 1988 | Sc Poseidon Berlin | 28.41 | 1:00.70 | |||||
3 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.84 | 1:00.71 | |||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | 1:00.73 | |||||
5 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 28.78 | 1:00.87 | |||||
6 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 28.82 | 1:01.04 | |||||
7 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 30.05 | 1:01.55 | |||||
8 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 29.04 | 1:01.68 | |||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.76 | 1:01.68 | |||||
10 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.17 | 1:01.88 | |||||
11 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 28.08 | 1:02.13 | |||||
12 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | 1:02.81 | |||||
13 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.11 | 1:02.90 | |||||
14 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöeneberg Berlin | 29.22 | 1:03.42 | |||||
14 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.87 | 1:03.42 | |||||
16 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.14 | 1:03.71 | |||||
17 | Michael Schilling | 1995 | Ssg Bremerhaven | 29.37 | 1:03.96 | |||||
18 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.81 | 1:04.94 | |||||
19 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 30.66 | 1:05.29 | |||||
20 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.36 | 1:05.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Robin Müller | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.04 | 1:05.41 | |||||
22 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.94 | 1:05.48 | |||||
23 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 30.29 | 1:05.88 | |||||
24 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.05 | 1:05.99 | |||||
25 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.36 | 1:06.29 | |||||
26 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 31.06 | 1:06.48 | |||||
27 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.19 | 1:06.60 | |||||
28 | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.15 | 1:06.71 | |||||
29 | Anand Zedevijn | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 31.40 | 1:06.88 | |||||
30 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöeneberg Berlin | 30.48 | 1:07.05 | |||||
31 | Pascal Stammer | 1994 | Ssg Bremerhaven | 31.20 | 1:07.11 | |||||
32 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.72 | 1:07.15 | |||||
33 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.22 | 1:07.51 | |||||
34 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.38 | 1:08.12 | |||||
35 | Michael Fack Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.33 | 1:08.58 | |||||
36 | Thore Bermel | 1998 | Swim-Team Elmshorn | 32.37 | 1:08.77 | |||||
37 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.40 | 1:09.48 | |||||
38 | Alexander Litke | 1998 | Berliner Schwimm-Verband | 32.22 | 1:09.66 | |||||
39 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.35 | 1:11.03 | |||||
40 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 32.73 | 1:11.08 | |||||
40 | Thomas Lippert | 1986 | Ssg Bremerhaven | 32.45 | 1:11.08 | |||||
42 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.01 | 1:12.51 | |||||
43 | Jonte Körner | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 32.45 | 1:12.88 | |||||
44 | Sixten Kruppa | 1997 | Bsc Robben | 33.52 | 1:12.89 | |||||
45 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 33.56 | 1:16.06 | |||||
46 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.97 | 1:17.14 | |||||
47 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 35.20 | 1:17.39 | |||||
48 | Moritz Sievers | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.67 | 1:18.83 | |||||
49 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.80 | 1:18.86 | |||||
50 | Alexander Zgadzaj | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 35.40 | 1:18.97 | |||||
51 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 36.36 | 1:22.25 | |||||
52 | Max Jakobsche | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 37.23 | 1:23.12 | |||||
53 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.12 | 1:24.18 | |||||
54 | Alexander Lordan | 1997 | Ssg Bremerhaven | 38.17 | 1:25.04 | |||||
55 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 40.40 | 1:26.23 | |||||
56 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 38.47 | 1:26.65 | |||||
57 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.29 | 1:26.81 | |||||
58 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 40.72 | 1:29.38 | |||||
59 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 45.33 | 1:42.34 | |||||
60 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 1:08.70 | 1:46.12 | |||||
61 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 50.75 | 1:52.36 | |||||
62 | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:08.96 | 1:53.49 | |||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.40 | 1:13.67 | 1:52.40 | 2:32.10 | |||
2 | Alina Bornemann | 1996 | Berliner Schwimm-Verband | 36.12 | 1:16.38 | 1:57.81 | 2:39.39 | |||
3 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.38 | 1:18.39 | 2:00.02 | 2:41.47 | |||
4 | Margarethe Hummel | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 37.35 | 1:19.78 | 2:01.80 | 2:42.79 | |||
5 | Finnia Wunram | 1995 | Swim-Team Elmshorn | 37.87 | 1:19.49 | 2:01.50 | 2:43.18 | |||
6 | Sina Schunk | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 38.43 | 1:20.51 | 2:03.28 | 2:45.79 | |||
7 | Svenja Koop | 1993 | Ssg Bremerhaven | 38.10 | 1:20.70 | 2:03.83 | 2:46.11 | |||
8 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 38.07 | 1:20.23 | 2:04.22 | 2:46.68 | |||
9 | Leah Sophie Bargmann | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 39.43 | 1:22.97 | 2:06.53 | 2:50.23 | |||
10 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg-Elbe Hamburg | 40.69 | 1:24.95 | 2:09.44 | 2:53.02 | |||
11 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.51 | 1:23.27 | 2:07.99 | 2:53.37 | |||
12 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 39.46 | 1:23.76 | 2:09.63 | 2:55.09 | |||
13 | Anna Schwill | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 39.93 | 1:24.63 | 2:10.10 | 2:56.26 | |||
14 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.48 | 1:24.92 | 2:10.93 | 2:58.46 | |||
15 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 41.89 | 1:28.28 | 2:15.11 | 2:59.42 | |||
16 | Paula Sprondel | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.55 | 1:26.45 | 2:13.55 | 2:59.79 | |||
17 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 40.85 | 1:27.13 | 2:14.18 | 3:00.00 | |||
18 | Karoline Johnsen | 1997 | Ssg Bremerhaven | 41.66 | 1:28.15 | 2:14.30 | 3:00.48 | |||
19 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 41.38 | 1:27.49 | 2:14.90 | 3:01.20 | |||
20 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.92 | 1:27.57 | 2:14.93 | 3:01.52 | |||
21 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 41.76 | 1:28.68 | 2:16.25 | 3:01.63 | |||
22 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 41.04 | 1:26.21 | 2:13.74 | 3:02.02 | |||
23 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 41.43 | 1:27.40 | 2:14.75 | 3:02.43 | |||
24 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 42.13 | 1:28.90 | 2:16.67 | 3:02.78 | |||
25 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 42.48 | 1:28.97 | 2:16.51 | 3:03.24 | |||
26 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.45 | 1:29.13 | 2:17.88 | 3:04.63 | |||
27 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 43.23 | 1:31.93 | 2:19.79 | 3:06.17 | |||
28 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 42.66 | 1:31.91 | 2:21.96 | 3:10.81 | |||
29 | Melanie Schilling | 1998 | Ssg Bremerhaven | 42.90 | 1:30.41 | 2:21.13 | 3:10.94 | |||
30 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 44.73 | 1:33.88 | 2:23.87 | 3:11.85 | |||
31 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.35 | 1:33.66 | 2:23.71 | 3:12.77 | |||
32 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.73 | 1:36.10 | 2:26.85 | 3:16.42 | |||
33 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.19 | 1:38.26 | 2:30.63 | 3:22.77 | |||
34 | Lina Grote | 2000 | Sg-Elbe Hamburg | 45.73 | 1:38.59 | 2:32.39 | 3:23.56 | |||
35 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 46.62 | 1:39.28 | 2:33.66 | 3:25.06 | |||
36 | Annika Hoffmann | 1999 | SK Flensburg | 47.86 | 1:40.12 | 2:33.39 | 3:25.53 | |||
37 | Sonja Dobrowolski | 2000 | SK Flensburg | 45.95 | 1:38.32 | 2:32.95 | 3:26.73 | |||
38 | Vivian Fogain | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 45.68 | 1:38.55 | 2:34.13 | 3:27.58 | |||
39 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.53 | 1:42.40 | 2:36.55 | 3:29.10 | |||
40 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 46.03 | 1:38.23 | 2:34.59 | 3:30.82 | |||
41 | Johanna Große | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | 50.10 | 1:47.13 | 2:44.23 | 3:39.62 | |||
42 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 50.48 | 1:46.26 | 2:45.02 | 3:43.12 | |||
43 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 50.21 | 1:47.83 | 2:47.65 | 3:46.67 | |||
44 | Emma Mewes | 2001 | Sg-Elbe Hamburg | 50.07 | 1:50.14 | 2:49.99 | 3:47.55 | |||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Dina Schüler | 1996 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | ret bril ej synk arm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 03 oktober 2011 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |