Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 691 | 24.54 | 50.84 | Stævnerekord | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 662 | 24.87 | 51.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 630 | 25.66 | 52.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 594 | 25.91 | 53.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 585 | 26.39 | 53.74 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | 572 | 25.95 | 54.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | 559 | 25.96 | 54.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Andersen | 1990 | 545 | 26.44 | 55.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lennie Sahlström | 1987 | 543 | 26.11 | 55.07 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 517 | 25.93 | 56.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 505 | 27.07 | 56.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 504 | 27.16 | 56.47 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Mads Pedersen | 1991 | 467 | 27.06 | 57.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Ravn | 1992 | 459 | 27.26 | 58.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 343 | 30.75 | 1:04.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 594 | 26.19 | 53.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 563 | 26.45 | 54.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 551 | 26.70 | 54.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 536 | 26.91 | 55.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 531 | 26.79 | 55.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 527 | 27.11 | 55.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | 516 | 26.85 | 56.03 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 510 | 27.11 | 56.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 503 | 27.36 | 56.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 497 | 27.35 | 56.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Øystein Jørgensen | 1993 | 483 | 27.43 | 57.27 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emil Weis | 1994 | 473 | 27.85 | 57.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 465 | 28.30 | 58.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klaus Christensen | 1993 | 464 | 28.46 | 58.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 462 | 28.12 | 58.12 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 449 | 28.54 | 58.71 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Lars Rugsveen | 1994 | 448 | 28.35 | 58.74 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Mads Hopff | 1993 | 445 | 28.29 | 58.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Nicolas Nord | 1994 | 444 | 28.24 | 58.89 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 427 | 28.94 | 59.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 416 | 28.79 | 1:00.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 416 | 29.19 | 1:00.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | 402 | 28.77 | 1:00.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Daniel Skauge | 1993 | 390 | 29.78 | 1:01.49 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | 373 | 29.74 | 1:02.41 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 545 | 26.36 | 55.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 531 | 26.56 | 55.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 496 | 27.37 | 56.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 490 | 27.69 | 57.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 459 | 28.02 | 58.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 451 | 28.42 | 58.58 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 449 | 27.90 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 443 | 28.46 | 58.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | 439 | 28.73 | 59.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ole Christiansen | 1995 | 437 | 28.79 | 59.20 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 410 | 29.21 | 1:00.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 402 | 28.88 | 1:00.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 385 | 29.37 | 1:01.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 516 | 26.77 | 56.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 494 | 27.45 | 56.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Fransson | 1996 | 464 | 28.07 | 58.05 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 450 | 28.15 | 58.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Max Tellefsen | 1996 | 431 | 28.76 | 59.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 408 | 28.93 | 1:00.57 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 390 | 29.41 | 1:01.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 386 | 30.05 | 1:01.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Fredrik Hille | 1996 | 360 | 29.88 | 1:03.19 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Eirik Rugsveen | 1996 | 320 | 31.12 | 1:05.68 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 318 | 31.17 | 1:05.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 313 | 31.03 | 1:06.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | 313 | 31.82 | 1:06.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | 310 | 31.33 | 1:06.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 304 | 31.93 | 1:06.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 292 | 32.46 | 1:07.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Kaafjord | 1996 | 278 | 29.76 | 1:08.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Marc Ochsendorf | 1996 | 276 | 33.20 | 1:09.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Vitus Mathiasen | 1996 | 224 | 35.49 | 1:13.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jeppe Skaftved | 1996 | 223 | 35.25 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 428 | 28.89 | 59.64 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 419 | 28.74 | 1:00.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | 418 | 29.35 | 1:00.10 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 410 | 28.85 | 1:00.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 398 | 29.67 | 1:01.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon B Lund | 1997 | 392 | 28.90 | 1:01.38 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Simon Karlsson | 1997 | 390 | 29.83 | 1:01.49 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 388 | 30.28 | 1:01.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 387 | 30.05 | 1:01.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simen Halse Larsen | 1997 | 375 | 29.95 | 1:02.31 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 362 | 29.79 | 1:03.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Hjermitslev | 1997 | 343 | 29.69 | 1:04.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Hugo Gustafsson | 1997 | 325 | 31.40 | 1:05.35 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 310 | 32.23 | 1:06.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 307 | 31.96 | 1:06.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 269 | 33.57 | 1:09.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Dennis Madsen | 1997 | 267 | 33.41 | 1:09.77 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Mikkel Engsvang | 1997 | 228 | 34.55 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 1997 | DSQ | Ingen berøring v/ven | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 446 | 28.42 | 58.82 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 381 | 29.93 | 1:02.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 348 | 30.77 | 1:03.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 333 | 30.75 | 1:04.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Olsen | 1998 | 294 | 32.44 | 1:07.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 278 | 32.57 | 1:08.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 277 | 33.96 | 1:08.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | 272 | 32.76 | 1:09.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 259 | 33.22 | 1:10.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mats Andersen | 2000 | 251 | 34.80 | 1:11.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Malthe Gilkrog | 1998 | 248 | 32.91 | 1:11.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 228 | 33.85 | 1:13.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 213 | 35.41 | 1:15.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | 209 | 36.88 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 192 | 37.56 | 1:17.96 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 166 | 39.63 | 1:21.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 154 | 39.83 | 1:23.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Lasse Bach | 1998 | 153 | 39.25 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 142 | 40.47 | 1:26.20 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Anders N Pedersen | 1999 | 138 | 40.30 | 1:26.98 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 135 | 42.75 | 1:27.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Felix Glerup | 1999 | 134 | 40.29 | 1:27.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Dahl | 2000 | 134 | 42.22 | 1:27.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Peter Bager | 1999 | 129 | 42.88 | 1:28.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 116 | 42.70 | 1:32.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Simon Hallbäck | 2001 | 115 | 43.84 | 1:32.39 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2000 | 111 | 43.04 | 1:33.42 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
28 | Oliver Bech | 2000 | 103 | 45.11 | 1:35.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anders S. Nielsen | 2000 | 68 | 52.28 | 1:50.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jan Emil Ask Benham | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mathias Kær | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Hille | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 775 | 26.80 | 55.53 | Stævnerekord | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 738 | 27.73 | 56.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 707 | 27.72 | 57.27 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 686 | 27.80 | 57.83 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 638 | 28.65 | 59.24 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Anna Fransson | 1993 | 628 | 28.94 | 59.57 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Hanna Jörlund | 1991 | 617 | 29.05 | 59.93 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 609 | 29.34 | 1:00.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 605 | 29.04 | 1:00.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Pernille Moth | 1994 | 601 | 29.50 | 1:00.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frida Börnfors | 1994 | 590 | 29.13 | 1:00.82 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Camilla Rasmussen | 1991 | 589 | 29.28 | 1:00.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nelly Hansson | 1993 | 563 | 29.70 | 1:01.76 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Emma Jansson | 1994 | 543 | 30.11 | 1:02.54 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 495 | 30.24 | 1:04.47 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Oona Ovesen | 1992 | 485 | 30.82 | 1:04.91 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 476 | 31.59 | 1:05.34 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 466 | 31.59 | 1:05.78 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 465 | 32.32 | 1:05.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Jensen | 1994 | 463 | 31.31 | 1:05.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Julijanne Finmark | 1994 | 449 | 1:06.61 | 1:06.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Helle Kjær | 1994 | 441 | 1:07.03 | 1:07.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristin E Johnson | 1993 | 389 | 32.74 | 1:09.90 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Janni Bach | 1994 | 342 | 34.47 | 1:12.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Henriette Høg | 1994 | 312 | 36.44 | 1:15.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | 276 | 37.61 | 1:18.33 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 626 | 28.23 | 59.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 609 | 29.07 | 1:00.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 597 | 29.59 | 1:00.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 563 | 29.75 | 1:01.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 561 | 29.88 | 1:01.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 559 | 30.36 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 555 | 30.04 | 1:02.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 552 | 29.89 | 1:02.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | 538 | 29.99 | 1:02.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Elkjær | 1996 | 537 | 30.43 | 1:02.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Frederiksen | 1995 | 515 | 30.14 | 1:03.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Elise Fjeldstad | 1995 | 508 | 30.56 | 1:03.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Sara Mogensen | 1995 | 507 | 30.72 | 1:03.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | 487 | 1:04.84 | 1:04.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Cecilie Schmidt | 1995 | 458 | 31.72 | 1:06.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 457 | 32.70 | 1:06.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kirstine Feldinger | 1996 | 451 | 32.46 | 1:06.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Funch | 1995 | 448 | 32.08 | 1:06.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Celine Drivsholm | 1996 | 446 | 32.73 | 1:06.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Maren Mæhre | 1996 | 444 | 31.68 | 1:06.85 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 439 | 32.61 | 1:07.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 433 | 32.14 | 1:07.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | 415 | 1:08.38 | 1:08.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 406 | 1:08.90 | 1:08.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 394 | 33.35 | 1:09.61 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
26 | Nanna H Andersen | 1996 | 392 | 33.25 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 375 | 33.92 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Solveig Lund | 1996 | 366 | 33.86 | 1:11.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Marte Fjellet | 1995 | 357 | 34.01 | 1:11.92 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Julie Storgaard | 1996 | 356 | 34.34 | 1:11.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Nanna Ovesen | 1996 | 334 | 34.35 | 1:13.49 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
32 | Ida Helene Hustad | 1996 | 327 | 35.52 | 1:14.01 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
33 | Line Hatting | 1996 | 325 | 35.33 | 1:14.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jukjin Chiu | 1995 | 314 | 35.89 | 1:15.03 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
35 | Amalie Vinther | 1995 | 296 | 36.89 | 1:16.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 293 | 36.10 | 1:16.79 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Ottesen | 1996 | 287 | 37.28 | 1:17.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Marte Stamland | 1996 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 616 | 28.73 | 59.94 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 572 | 29.81 | 1:01.44 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 508 | 30.89 | 1:03.92 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | 506 | 30.55 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 493 | 30.55 | 1:04.59 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 485 | 31.43 | 1:04.93 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Madsen | 1997 | 472 | 31.34 | 1:05.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Cecilia Laursen | 1997 | 470 | 31.58 | 1:05.59 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 465 | 32.03 | 1:05.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Maren Sofie Aske | 1997 | 440 | 33.06 | 1:07.09 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Marie Malvik | 1997 | 417 | 1:08.26 | 1:08.26 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Mai Rossau Noer | 1997 | 383 | 33.99 | 1:10.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ine Famestad | 1997 | 369 | 33.53 | 1:11.11 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Ida Jordan | 1997 | 364 | 33.81 | 1:11.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Anne Jakobsen | 1997 | 345 | 33.73 | 1:12.71 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Astrid Toft | 1997 | 334 | 35.30 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Silje Skogli | 1997 | 326 | 35.72 | 1:14.13 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Hannah Ibsen | 1997 | 308 | 36.26 | 1:15.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Line Meldgaard | 1997 | 296 | 37.36 | 1:16.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 251 | 38.72 | 1:20.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 515 | 30.84 | 1:03.63 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 472 | 31.44 | 1:05.53 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | 441 | 32.26 | 1:07.00 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 437 | 33.11 | 1:07.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 398 | 1:09.33 | 1:09.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hanna Liljegren | 1998 | 396 | 33.42 | 1:09.47 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Ida Mikkelsen | 1998 | 395 | 33.27 | 1:09.55 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 387 | 33.54 | 1:10.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 384 | 33.10 | 1:10.21 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 379 | 33.70 | 1:10.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Opheim | 1998 | 359 | 34.05 | 1:11.76 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Caroline Birkeland | 1998 | 354 | 35.04 | 1:12.09 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 348 | 35.25 | 1:12.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 347 | 35.72 | 1:12.62 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Jannie Burmeister | 1998 | 323 | 35.17 | 1:14.33 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Jespersen | 1998 | 307 | 36.67 | 1:15.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 306 | 36.54 | 1:15.73 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 298 | 37.20 | 1:16.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Gry Nicolaisen | 1998 | 289 | 36.62 | 1:17.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 277 | 36.78 | 1:18.25 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Heiberg | 1998 | 261 | 37.64 | 1:19.83 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Martha Moeslund | 1998 | 253 | 36.75 | 1:20.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 426 | 32.69 | 1:07.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 384 | 33.50 | 1:10.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 374 | 34.09 | 1:10.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 334 | 33.98 | 1:13.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 312 | 35.94 | 1:15.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 306 | 36.06 | 1:15.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 303 | 36.86 | 1:15.96 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Freja Bergmann | 1999 | 280 | 37.30 | 1:17.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 272 | 37.51 | 1:18.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Mathilde Hedemand | 1999 | 238 | 40.27 | 1:22.28 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Nikoline Riisberg | 1999 | 233 | 39.80 | 1:22.92 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Maria Ottesen | 1999 | 223 | 40.23 | 1:24.06 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 211 | 41.16 | 1:25.74 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 209 | 40.99 | 1:26.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Poulsen | 1999 | 208 | 40.75 | 1:26.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Andersen | 1999 | 205 | 38.87 | 1:26.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 340 | 35.57 | 1:13.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 330 | 34.52 | 1:13.79 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 280 | 37.35 | 1:17.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elena Holmgaard | 2000 | 262 | 39.34 | 1:19.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 259 | 38.32 | 1:20.00 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 254 | 38.05 | 1:20.53 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | 247 | 39.84 | 1:21.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 245 | 39.60 | 1:21.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mathiesen | 2000 | 237 | 38.30 | 1:22.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Elefsen | 2000 | 233 | 38.84 | 1:22.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Kirstine Frandsen | 2001 | 226 | 40.41 | 1:23.70 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Pedersen | 2000 | 208 | 41.29 | 1:26.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 186 | 42.16 | 1:29.32 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Emilia Nielsen | 2000 | 167 | 43.13 | 1:32.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 166 | 42.57 | 1:32.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julia Frederiksen | 2001 | 165 | 45.30 | 1:33.04 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 152 | 43.49 | 1:35.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 109 | 44.30 | 1:46.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Astrid Yde | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Julie Engsig | 2000 | DSQ | ingen berøring v 25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Sandra Lendt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 570 | 31.59 | 1:08.44 | 1:46.73 | 2:25.56 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Dennis Skov Gravsen | 1991 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 547 | 33.62 | 1:12.28 | 1:50.61 | 2:27.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 487 | 33.56 | 1:12.55 | 1:52.77 | 2:33.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Gerrard | 1994 | 476 | 34.56 | 1:14.01 | 1:53.76 | 2:34.59 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 405 | 36.69 | 1:18.36 | 2:00.62 | 2:43.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 294 | 38.82 | 1:25.21 | 2:12.31 | 3:01.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | 128 | 49.71 | 1:50.11 | 2:53.96 | 3:59.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Persson | 1994 | DSQ | 1 hånd vending 100m | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Oscar Moen | 1994 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 534 | 34.19 | 1:12.14 | 1:50.10 | 2:28.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 445 | 36.10 | 1:16.34 | 1:57.21 | 2:38.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | 393 | 36.50 | 1:18.12 | 2:01.39 | 2:44.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 311 | 40.71 | 1:26.09 | 2:12.55 | 2:58.19 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Sylvester Andersen | 1995 | 296 | 41.13 | 1:27.68 | 2:14.46 | 3:00.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Birk | 1996 | 383 | 37.03 | 1:18.79 | 2:02.07 | 2:46.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | 364 | 37.38 | 1:20.26 | 2:05.23 | 2:48.98 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Kaafjord | 1996 | 346 | 38.48 | 1:21.74 | 2:07.34 | 2:51.86 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Lasse Munkholm | 1996 | 318 | 36.82 | 1:21.46 | 2:09.47 | 2:56.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Højberg | 1996 | 316 | 38.91 | 1:22.91 | 2:08.91 | 2:57.15 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Skaftved | 1996 | 187 | 45.55 | 1:40.38 | 2:36.02 | 3:30.99 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Morten Jæger | 1996 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 367 | 37.52 | 1:20.25 | 2:04.02 | 2:48.49 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 364 | 37.68 | 1:20.30 | 2:04.70 | 2:49.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Hougesen | 1997 | 318 | 40.02 | 1:24.53 | 2:11.27 | 2:56.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 259 | 42.32 | 1:29.43 | 2:19.42 | 3:09.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anekkash Derasakayam | 1997 | DSQ | 2 flykick i udsvøm | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikael Thode Sørensen | 1997 | DSQ | 1 hånd i v/175 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Pallesen | 1998 | 261 | 43.56 | 1:31.94 | 2:21.31 | 3:08.91 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 151 | 50.84 | 1:47.53 | 2:41.91 | 3:46.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 144 | 52.85 | 1:51.12 | 2:50.95 | 3:50.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 142 | 52.47 | 1:52.68 | 2:52.50 | 3:51.19 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Anders N Pedersen | 1999 | 142 | 53.73 | 1:53.11 | 2:54.12 | 3:51.54 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 140 | 54.05 | 1:52.92 | 2:53.03 | 3:52.31 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Oliver Bech | 2000 | 94 | 59.87 | 2:09.22 | 3:18.72 | 4:25.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | ej berøring v/175m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 610 | 35.86 | 1:16.41 | 1:57.56 | 2:38.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Lunding | 1991 | 559 | 37.56 | 1:18.69 | 2:00.74 | 2:43.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 492 | 39.03 | 1:22.15 | 2:05.92 | 2:50.44 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 431 | 40.40 | 1:25.82 | 2:11.58 | 2:58.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie M. Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 683 | 35.18 | 1:13.98 | 1:53.24 | 2:32.78 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | 588 | 36.93 | 1:17.76 | 1:58.90 | 2:40.65 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 564 | 36.86 | 1:18.54 | 2:00.78 | 2:42.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Guro Aas | 1996 | 523 | 36.95 | 1:19.06 | 2:02.70 | 2:47.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Tine Christensen | 1996 | 517 | 38.41 | 1:20.70 | 2:03.90 | 2:47.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 495 | 38.24 | 1:21.34 | 2:05.88 | 2:50.10 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Ina A. Steinsland | 1996 | 473 | 39.54 | 1:23.54 | 2:08.65 | 2:52.68 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | 467 | 40.49 | 1:24.97 | 2:09.46 | 2:53.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 454 | 39.91 | 1:24.48 | 2:09.83 | 2:55.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Katja Lund Cliff | 1996 | 421 | 40.71 | 1:27.56 | 2:14.52 | 2:59.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Maja Lundström | 1995 | 418 | 40.88 | 1:27.30 | 2:13.41 | 2:59.94 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Silje I Øyen | 1995 | 359 | 42.98 | 1:31.10 | 2:20.17 | 3:09.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 354 | 43.25 | 1:31.91 | 2:21.73 | 3:10.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sisse Sørensen | 1996 | 346 | 42.91 | 1:31.93 | 2:22.02 | 3:11.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hanna Hinderup | 1996 | 327 | 41.62 | 1:31.20 | 2:23.03 | 3:15.35 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 318 | 46.21 | 1:36.31 | 2:26.62 | 3:17.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 292 | 44.89 | 1:36.44 | 2:30.19 | 3:22.88 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Julie Ottesen | 1996 | 237 | 47.86 | 1:43.18 | 2:40.03 | 3:37.40 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 517 | 37.95 | 1:20.39 | 2:04.34 | 2:47.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 483 | 39.01 | 1:23.16 | 2:07.40 | 2:51.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 452 | 39.66 | 1:24.41 | 2:10.29 | 2:55.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 397 | 41.60 | 1:28.14 | 2:15.20 | 3:03.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 371 | 43.88 | 1:31.88 | 2:19.95 | 3:07.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 332 | 43.66 | 1:33.17 | 2:23.87 | 3:14.34 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Silje Skogli | 1997 | 320 | 44.43 | 1:34.22 | 2:25.58 | 3:16.80 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ida Køhl Berg | 1997 | 320 | 43.78 | 1:33.05 | 2:25.23 | 3:16.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Laura Christensen | 1997 | 261 | 48.44 | 1:42.22 | 2:36.81 | 3:30.69 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | 259 | 48.23 | 1:42.85 | 2:37.49 | 3:31.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Karoline Nielsen | 1997 | 207 | 51.31 | 1:48.74 | 2:48.23 | 3:47.43 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 516 | 38.34 | 1:20.35 | 2:04.72 | 2:47.76 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 394 | 41.43 | 1:28.39 | 2:16.30 | 3:03.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 370 | 43.02 | 1:30.60 | 2:19.42 | 3:07.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 362 | 43.09 | 1:31.34 | 2:19.94 | 3:08.79 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 273 | 48.84 | 1:44.22 | 2:38.77 | 3:27.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 205 | 49.37 | 1:48.00 | 2:48.15 | 3:48.08 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 422 | 41.20 | 1:27.16 | 2:13.45 | 2:59.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 299 | 44.39 | 1:36.95 | 2:29.80 | 3:21.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | 250 | 49.40 | 1:42.98 | 2:38.52 | 3:33.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 238 | 47.09 | 1:42.47 | 2:40.15 | 3:37.21 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Gitta Nielsen | 1999 | 178 | 53.57 | 1:55.55 | 2:59.16 | 3:59.14 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Stine Marie Karlberg | 1999 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Johanna Lundqvist | 1999 | DSQ | flykick før armtag v | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 358 | 41.11 | 1:29.87 | 2:19.93 | 3:09.50 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | 299 | 45.52 | 1:38.15 | 2:30.83 | 3:21.28 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 260 | 48.86 | 1:43.72 | 2:39.16 | 3:30.76 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Elefsen | 2000 | 252 | 47.96 | 1:43.15 | 2:39.80 | 3:33.09 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Rebecca Pallesen | 2000 | 239 | 50.26 | 1:45.80 | 2:42.82 | 3:36.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Julia Frederiksen | 2001 | 158 | 57.08 | 2:00.87 | 3:05.49 | 4:08.77 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 600 | 25.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 600 | 25.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 586 | 26.05 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 573 | 26.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lennie Sahlström | 1987 | 568 | 26.32 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 566 | 26.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 565 | 26.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 550 | 26.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 541 | 26.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 521 | 27.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 518 | 27.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Hopff | 1993 | 516 | 27.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Casper Iversen | 1991 | 512 | 27.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 498 | 27.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 490 | 27.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 482 | 27.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Søren Larsen | 1993 | 476 | 27.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 471 | 28.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | David Schön-Svensson | 1993 | 471 | 28.02 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Peter Lund Hansen | 1992 | 471 | 28.02 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 469 | 28.06 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
22 | Jesper Gemke | 1993 | 457 | 28.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Daniel Skauge | 1993 | 417 | 29.18 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
24 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 397 | 29.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | 386 | 29.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Klaus Christensen | 1993 | 384 | 29.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 371 | 30.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 345 | 31.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 297 | 32.66 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Oscar Moen | 1994 | 276 | 33.48 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Martin Lønstrup | 1993 | 129 | 43.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Meineche | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 550 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 539 | 26.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 490 | 27.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 446 | 28.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 424 | 29.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kasper Schultz | 1995 | 424 | 29.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Simon L. Knudsen | 1996 | 422 | 29.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 417 | 29.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Ole Christiansen | 1995 | 416 | 29.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Alexander Gilberg | 1995 | 376 | 30.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 368 | 30.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 344 | 31.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Andreas Kaafjord | 1996 | 335 | 31.38 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 319 | 31.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Højberg | 1996 | 305 | 32.40 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 297 | 32.67 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 296 | 32.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Martin Fuglesang | 1996 | 293 | 32.83 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Fredrik Hille | 1996 | 288 | 33.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 271 | 33.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 266 | 33.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Lasse Munkholm | 1996 | 240 | 35.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marc Ochsendorf | 1996 | 195 | 37.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Vitus Mathiasen | 1996 | 194 | 37.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 188 | 38.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | 383 | 30.03 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | 369 | 30.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | 338 | 31.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 331 | 31.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | 317 | 31.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hjermitslev | 1997 | 312 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 305 | 32.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Håkon B Lund | 1997 | 291 | 32.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 291 | 32.90 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Jacob S. Madsen | 1998 | 288 | 33.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 266 | 33.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 262 | 34.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 241 | 35.03 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Christian Olsen | 1998 | 238 | 35.19 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Bonderup | 1998 | 220 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Mats Andersen | 2000 | 206 | 36.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Mads Storgaard | 1998 | 186 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 173 | 39.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Lars Hallberg | 2001 | 138 | 42.18 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
20 | Michael Mouridtsen | 1997 | 120 | 44.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Malthe Levisen | 2001 | 118 | 44.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 114 | 45.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 111 | 45.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
24 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 87 | 49.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Felix Glerup | 1999 | 82 | 50.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Bech | 2000 | 81 | 50.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon Hallbäck | 2001 | 81 | 50.46 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
28 | Kristian Berthelsen | 1999 | 74 | 51.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Alexander Dahl | 2000 | 62 | 54.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 60 | 55.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Terp | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Pallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Mikkel Engsvang | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Thomas Hille | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 663 | 27.96 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 650 | 28.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 633 | 28.40 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 571 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 564 | 29.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Pernille Rasmussen | 1996 | 549 | 29.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 543 | 29.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nelly Hansson | 1993 | 539 | 29.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Frida Börnfors | 1994 | 527 | 30.18 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Amalie Thorstensen | 1996 | 524 | 30.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Louise Frederiksen | 1995 | 503 | 30.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 500 | 30.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Krusell | 1994 | 495 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cecilie Jensen | 1994 | 484 | 31.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Maria Nielsen | 1996 | 484 | 31.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Oona Ovesen | 1992 | 484 | 31.06 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 482 | 31.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Frederikke Elkjær | 1996 | 479 | 31.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 474 | 31.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 473 | 31.28 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
23 | Asta Blanch | 1996 | 461 | 31.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Rasmussen | 1991 | 461 | 31.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nanna Lunding | 1991 | 460 | 31.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 450 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 448 | 31.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 445 | 31.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
29 | Iben Rohde | 1994 | 444 | 31.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 440 | 32.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
31 | Maria Pedersen | 1995 | 437 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maria Søe Beith | 1996 | 429 | 32.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Arberesha Veliqi | 1993 | 421 | 32.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
34 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 410 | 32.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 408 | 32.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Elise Fjeldstad | 1995 | 406 | 32.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
37 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 406 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 403 | 33.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Ina A. Steinsland | 1996 | 397 | 33.17 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
40 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 382 | 33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
41 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 364 | 34.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 354 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 352 | 34.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
44 | Marte Fjellet | 1995 | 349 | 34.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
45 | Jukjin Chiu | 1995 | 336 | 35.08 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
46 | Julijanne Finmark | 1994 | 306 | 36.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
47 | Nanna H Andersen | 1996 | 296 | 36.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
48 | Solveig Lund | 1996 | 282 | 37.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
49 | Ida Helene Hustad | 1996 | 256 | 38.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
50 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 242 | 39.11 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
51 | Line Hatting | 1996 | 204 | 41.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
52 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 178 | 43.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 563 | 29.52 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 501 | 30.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 493 | 30.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 448 | 31.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 443 | 31.98 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Helle Dohn | 1998 | 387 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 385 | 33.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Anne Tollerup | 1998 | 358 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Cecilia Laursen | 1997 | 350 | 34.61 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Ida Jordan | 1997 | 340 | 34.93 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Malene Tørnkvist | 1998 | 331 | 35.25 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Mathilde Opheim | 1998 | 329 | 35.31 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
13 | Sara Stoebner | 1998 | 323 | 35.54 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Hanna Liljegren | 1998 | 321 | 35.60 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Mai Rossau Noer | 1997 | 321 | 35.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ine Famestad | 1997 | 311 | 35.98 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 303 | 36.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 300 | 36.40 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 295 | 36.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Heidi Larsen | 1998 | 283 | 37.14 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 276 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Isabella Pedersen | 1998 | 272 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Astrid Toft | 1997 | 262 | 38.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 249 | 38.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 248 | 38.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
26 | Anne Jakobsen | 1997 | 245 | 38.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
27 | Ida Mikkelsen | 1998 | 228 | 39.88 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jannie Burmeister | 1998 | 217 | 40.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 217 | 40.56 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
30 | Louise Heiberg | 1998 | 204 | 41.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Karoline Nielsen | 1997 | 202 | 41.54 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ellen Jespersen | 1998 | 196 | 41.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 189 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Maria Ingvardsen | 1997 | 141 | 46.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 141 | 46.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 337 | 35.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 335 | 35.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 315 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 295 | 36.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | 293 | 36.72 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | 275 | 37.50 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 260 | 38.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 247 | 38.85 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 243 | 39.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Millie Famestad | 1999 | 232 | 39.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 216 | 40.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Engsig | 2000 | 186 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Nicola Parfitt | 2000 | 185 | 42.77 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Matilde Snitgaard | 2000 | 183 | 42.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elena Holmgaard | 2000 | 171 | 43.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Sørensen | 2000 | 169 | 44.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Smilla Lyhne | 2000 | 161 | 44.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Elefsen | 2000 | 149 | 46.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Maria Ottesen | 1999 | 142 | 46.75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Mathiesen | 2000 | 137 | 47.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 121 | 49.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Kirstine Frandsen | 2001 | 120 | 49.49 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Bergmann | 1999 | 112 | 50.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Sarah Andersen | 1999 | 106 | 51.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Euström | 2000 | 98 | 52.85 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
26 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 82 | 56.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julia Frederiksen | 2001 | 71 | 58.93 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
28 | Emilia Nielsen | 2000 | 70 | 59.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Frans Johannesen 1992 West Swim 03.54.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 772 | 56.82 | 1:56.19 | 2:55.19 | 3:51.98 | Stævnerekord | |
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 7 | 674 | 58.74 | 2:00.95 | 3:02.77 | 4:02.69 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicklas Luplau | 1989 | 6 | 663 | 58.95 | 2:01.04 | 3:03.36 | 4:04.05 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 5 | 626 | 1:01.06 | 2:03.80 | 3:07.07 | 4:08.76 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 4 | 620 | 59.85 | 2:02.89 | 3:06.47 | 4:09.50 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tonni Kristensen | 1992 | 3 | 620 | 59.69 | 2:02.55 | 3:06.39 | 4:09.54 | ||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 2 | 590 | 1:01.32 | 2:06.88 | 3:10.13 | 4:13.62 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | 1 | 587 | 1:01.48 | 2:06.31 | 3:11.02 | 4:14.11 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 585 | 1:01.86 | 2:06.27 | 3:10.80 | 4:14.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Weis | 1994 | 575 | 1:01.74 | 2:06.86 | 3:11.44 | 4:15.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sander Andersen | 1996 | 570 | 1:01.03 | 2:06.51 | 3:11.62 | 4:16.69 | |||
Poseidon | ||||||||||
12 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 557 | 1:01.51 | 2:06.92 | 3:13.38 | 4:18.63 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Mads Andersen | 1990 | 556 | 1:01.94 | 2:07.49 | 3:13.85 | 4:18.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 555 | 1:01.60 | 2:07.50 | 3:13.83 | 4:18.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 547 | 1:01.09 | 2:06.68 | 3:14.38 | 4:20.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 545 | 1:01.83 | 2:08.16 | 3:14.48 | 4:20.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lars Rugsveen | 1994 | 531 | 1:03.88 | 2:11.46 | 3:18.08 | 4:22.73 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Nicolas Nord | 1994 | 530 | 1:02.78 | 2:08.51 | 3:13.76 | 4:22.89 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 529 | 1:03.85 | 2:10.44 | 3:17.17 | 4:23.13 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 499 | 1:01.28 | 2:08.62 | 3:17.85 | 4:28.27 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 492 | 1:05.83 | 2:13.81 | 3:21.81 | 4:29.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christoffer Ravn | 1992 | 475 | 1:03.55 | 2:13.77 | 3:24.75 | 4:32.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Filip Bivesand | 1997 | 473 | 1:07.45 | 2:16.96 | 3:25.56 | 4:33.17 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 472 | 1:03.42 | 2:15.55 | 3:25.91 | 4:33.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Mads Pedersen | 1991 | 471 | 1:05.12 | 2:14.47 | 3:24.37 | 4:33.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 471 | 1:05.03 | 2:15.40 | 3:25.45 | 4:33.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 467 | 1:06.10 | 2:16.64 | 3:27.59 | 4:34.21 | |||
Poseidon | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 457 | 1:06.45 | 2:17.45 | 3:28.01 | 4:36.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Jessen | 1998 | 455 | 1:05.68 | 2:16.66 | 3:27.37 | 4:36.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 454 | 1:04.71 | 2:16.13 | 3:28.39 | 4:36.84 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 452 | 1:07.19 | 2:18.95 | 3:29.08 | 4:37.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Grønbo | 1996 | 436 | 1:05.19 | 2:16.34 | 3:28.65 | 4:40.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 430 | 1:05.81 | 2:17.58 | 3:29.80 | 4:41.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Fredrik Hille | 1996 | 424 | 1:08.05 | 2:20.00 | 3:31.54 | 4:43.32 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
35 | Max Tellefsen | 1996 | 400 | 1:08.04 | 2:20.93 | 3:34.82 | 4:48.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 399 | 1:07.69 | 2:21.96 | 3:36.14 | 4:49.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Eirik Rugsveen | 1996 | 389 | 1:06.86 | 2:20.60 | 3:36.51 | 4:51.38 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
38 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 379 | 1:11.87 | 2:27.09 | 3:40.92 | 4:54.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Christian Rasmussen | 1998 | 352 | 1:12.45 | 2:28.83 | 3:45.51 | 5:01.31 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Marc Ochsendorf | 1996 | 326 | 1:12.50 | 2:30.05 | 3:50.03 | 5:09.08 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
41 | Hugo Gustafsson | 1997 | 326 | 1:12.03 | 2:31.85 | 3:52.16 | 5:09.15 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Alexander Lennø | 1996 | 320 | 1:12.76 | 2:33.42 | 3:55.73 | 5:10.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
43 | Gustav Yde | 2000 | 277 | 1:17.21 | 2:41.75 | 4:05.85 | 5:26.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Mathias Kær | 1999 | 199 | 1:26.31 | 3:02.59 | 4:36.81 | 6:04.20 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lasse Bach | 1998 | 130 | 2:25.09 | 4:17.83 | 6:59.76 | 6:59.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lars Broby Foss | 1995 | DNS | |||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Malerm. Peter Søndergaard |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland 1985 Bergensvømmerne 04.21.07 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 728 | 1:03.20 | 2:08.74 | 3:15.31 | 4:21.16 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 650 | 1:06.68 | 2:15.76 | 3:23.93 | 4:31.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 641 | 1:06.71 | 2:15.62 | 3:24.34 | 4:32.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | 633 | 1:05.72 | 2:15.10 | 3:24.32 | 4:33.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Thorstensen | 1996 | 629 | 1:07.32 | 2:17.95 | 3:26.65 | 4:34.13 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 593 | 1:07.34 | 2:18.10 | 3:28.88 | 4:39.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 591 | 1:08.86 | 2:19.74 | 3:30.07 | 4:39.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 567 | 1:07.93 | 2:19.43 | 3:31.42 | 4:43.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | 543 | 1:08.70 | 2:22.20 | 3:35.24 | 4:48.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | 496 | 1:09.04 | 2:22.58 | 3:39.32 | 4:56.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 477 | 1:12.78 | 2:29.71 | 3:46.33 | 5:00.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Funch | 1995 | 471 | 1:10.64 | 2:27.78 | 3:45.01 | 5:01.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Cecilie Schmidt | 1995 | 453 | 1:10.42 | 2:28.48 | 3:47.89 | 5:05.94 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Levisen | 1997 | 443 | 1:14.19 | 2:33.39 | 3:52.49 | 5:08.06 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Kirstine Feldinger | 1996 | 433 | 1:12.37 | 2:30.46 | 3:51.18 | 5:10.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 417 | 1:09.70 | 2:27.49 | 3:46.72 | 5:14.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Hanna Liljegren | 1998 | 415 | 1:14.43 | 2:35.38 | 3:56.43 | 5:14.93 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 405 | 1:12.44 | 2:31.00 | 3:49.46 | 5:17.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 395 | 1:17.52 | 2:39.64 | 4:01.18 | 5:20.18 | |||
Poseidon | ||||||||||
20 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 393 | 1:14.13 | 2:34.90 | 3:57.56 | 5:20.85 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 386 | 1:16.77 | 2:38.27 | 4:00.53 | 5:22.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Storgaard | 1996 | 384 | 1:17.54 | 2:40.65 | 4:01.80 | 5:23.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Johanne Laursen | 1999 | 377 | 1:17.12 | 2:40.32 | 4:03.71 | 5:25.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Lisa Terp | 1999 | 374 | 1:15.67 | 2:39.07 | 4:02.33 | 5:26.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 370 | 1:14.34 | 2:38.57 | 4:03.85 | 5:27.33 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
26 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 367 | 1:17.43 | 2:40.64 | 4:05.38 | 5:28.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Vinther | 1995 | 326 | 1:20.32 | 2:46.36 | 4:13.99 | 5:41.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 322 | 1:20.30 | 2:48.69 | 4:17.88 | 5:42.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Janni Bach | 1994 | 317 | 1:18.83 | 2:45.65 | 4:14.76 | 5:44.52 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Line Meldgaard | 1997 | 316 | 1:21.55 | 2:50.04 | 4:19.22 | 5:44.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 312 | 1:24.00 | 2:52.45 | 4:20.68 | 5:46.30 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
32 | Gry Nicolaisen | 1998 | 290 | 1:21.43 | 2:52.18 | 4:23.51 | 5:54.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Nikoline Riisberg | 1999 | 255 | 1:27.20 | 3:02.30 | 6:10.27 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
34 | Louise Sørensen | 2000 | 252 | 1:28.33 | 3:03.12 | 4:39.63 | 6:11.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathilde Hedemand | 1999 | 251 | 1:29.01 | 3:04.81 | 4:41.10 | 6:12.45 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
36 | Astrid Yde | 2000 | 176 | 1:36.33 | 3:25.60 | 5:15.65 | 6:59.45 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maren Mæhre | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 653 | 27.76 | 1:01.00 | 1:37.83 | 2:06.89 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 649 | 27.56 | 59.99 | 1:38.68 | 2:07.14 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 594 | 28.53 | 1:01.58 | 1:41.74 | 2:10.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 28.14 | 1:02.83 | 1:41.98 | 2:13.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 523 | 29.77 | 1:06.09 | 1:45.46 | 2:16.65 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 517 | 30.03 | 1:04.83 | 1:44.90 | 2:17.17 | |||
Hamar IL | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 491 | 30.25 | 1:06.47 | 1:46.76 | 2:19.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Mikkel Knudsen | 1990 | 478 | 31.40 | 1:07.32 | 1:49.32 | 2:20.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 558 | 29.50 | 1:05.00 | 1:42.38 | 2:13.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 539 | 28.45 | 1:04.38 | 1:46.05 | 2:15.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 508 | 29.22 | 1:03.07 | 1:45.68 | 2:17.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Søren Larsen | 1993 | 472 | 29.17 | 1:07.45 | 1:48.28 | 2:21.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 464 | 29.14 | 1:05.79 | 1:48.91 | 2:22.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 458 | 30.96 | 1:08.67 | 1:49.79 | 2:22.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 450 | 30.14 | 1:07.40 | 1:49.23 | 2:23.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Klaus Christensen | 1993 | 422 | 31.12 | 1:09.23 | 1:51.86 | 2:26.77 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Kasper Sørensen | 1994 | 376 | 30.92 | 1:09.67 | 1:57.62 | 2:32.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 360 | 32.47 | 1:12.27 | 1:59.63 | 2:34.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 332 | 34.42 | 1:15.95 | 2:00.81 | 2:38.94 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Oscar Moen | 1994 | 275 | 36.88 | 1:21.00 | 2:10.48 | 2:49.29 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
- | Lasse Christensen | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Meineche | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 531 | 29.97 | 1:04.29 | 1:44.84 | 2:15.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 522 | 28.74 | 1:02.55 | 1:43.71 | 2:16.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 484 | 30.11 | 1:06.05 | 1:47.61 | 2:20.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 448 | 32.54 | 1:10.63 | 1:49.80 | 2:23.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | 432 | 30.52 | 1:07.55 | 1:52.13 | 2:25.66 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Winther | 1995 | 373 | 32.80 | 1:14.89 | 1:57.48 | 2:32.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Gilberg | 1995 | 347 | 31.42 | 1:13.75 | 2:01.65 | 2:36.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sylvester Andersen | 1995 | 305 | 38.01 | 1:20.65 | 2:06.67 | 2:43.62 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 390 | 32.08 | 1:09.66 | 1:56.62 | 2:30.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 382 | 30.75 | 1:56.15 | 2:31.66 | 2:31.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 365 | 35.96 | 1:15.71 | 1:59.17 | 2:34.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Højberg | 1996 | 340 | 32.80 | 1:15.11 | 2:00.32 | 2:37.73 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 305 | 35.57 | 1:17.98 | 2:04.57 | 2:43.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 271 | 35.15 | 1:20.36 | 2:12.35 | 2:50.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Lennø | 1996 | 251 | 37.75 | 1:22.47 | 2:16.03 | 2:54.50 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Andreas Kaafjord | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Anton Fransson | 1996 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 430 | 32.64 | 1:10.45 | 1:52.15 | 2:25.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 429 | 32.49 | 1:09.74 | 1:53.44 | 2:25.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannik Skov | 1997 | 383 | 33.84 | 1:13.27 | 1:56.94 | 2:31.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 378 | 33.55 | 1:13.39 | 1:58.55 | 2:32.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 372 | 33.17 | 1:13.39 | 1:59.20 | 2:33.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alex Terp | 1997 | 355 | 34.31 | 1:15.53 | 2:00.02 | 2:35.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 291 | 37.34 | 1:17.63 | 2:08.24 | 2:46.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 264 | 41.80 | 1:23.02 | 2:10.84 | 2:51.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mikkel Engsvang | 1997 | 183 | 45.29 | 1:34.36 | 2:28.51 | 3:13.75 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 309 | 34.77 | 1:18.02 | 2:05.34 | 2:42.81 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 208 | 40.03 | 1:26.53 | 2:25.02 | 3:05.65 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Lars Hallberg | 2001 | 191 | 43.96 | 1:31.03 | 2:28.05 | 3:11.31 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | 158 | 50.94 | 1:43.98 | 2:41.90 | 3:23.61 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 140 | 51.36 | 1:47.21 | 2:47.97 | 3:32.25 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Anders N Pedersen | 1999 | 139 | 51.26 | 1:48.80 | 2:48.29 | 3:32.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | 128 | 53.67 | 1:51.54 | 2:51.73 | 3:38.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 125 | 50.79 | 1:49.52 | 2:52.47 | 3:40.43 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 705 | 30.69 | 1:06.51 | 1:47.30 | 2:20.02 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 31.28 | 1:08.06 | 1:51.27 | 2:24.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Moth | 1994 | 588 | 32.57 | 1:11.33 | 1:54.78 | 2:28.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Jansson | 1994 | 537 | 33.26 | 1:13.97 | 1:58.03 | 2:33.29 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nanna Lunding | 1991 | 528 | 34.26 | 1:14.59 | 1:57.88 | 2:34.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elin Hemby | 1994 | 506 | 32.91 | 1:14.74 | 1:59.80 | 2:36.38 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 490 | 35.96 | 1:17.08 | 2:02.33 | 2:38.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | 485 | 34.74 | 1:17.39 | 2:01.32 | 2:38.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 449 | 37.33 | 1:20.23 | 2:05.91 | 2:42.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Iben Nielsen | 1994 | 444 | 38.76 | 1:21.78 | 2:05.94 | 2:43.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Arberesha Veliqi | 1993 | 423 | 34.35 | 1:17.72 | 2:06.61 | 2:45.95 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 386 | 35.80 | 1:22.07 | 2:11.55 | 2:51.12 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 694 | 30.95 | 1:07.68 | 1:47.60 | 2:20.76 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 598 | 33.81 | 1:11.22 | 1:54.50 | 2:27.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 596 | 33.89 | 1:10.26 | 1:52.95 | 2:28.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 584 | 33.56 | 1:12.17 | 1:53.84 | 2:29.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Blanch | 1996 | 575 | 32.32 | 1:11.04 | 1:55.18 | 2:29.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 554 | 32.11 | 1:11.42 | 1:55.65 | 2:31.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 550 | 33.12 | 1:13.43 | 1:56.91 | 2:32.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Elkjær | 1996 | 535 | 32.47 | 1:13.24 | 1:59.24 | 2:33.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 514 | 33.55 | 1:14.47 | 1:59.95 | 2:35.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 510 | 32.86 | 1:16.21 | 1:59.96 | 2:35.96 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Tine Christensen | 1996 | 505 | 34.35 | 1:17.11 | 2:00.42 | 2:36.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Nielsen | 1996 | 481 | 34.79 | 1:15.46 | 2:03.50 | 2:39.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Maria Pedersen | 1995 | 480 | 34.24 | 1:20.18 | 2:01.30 | 2:39.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 474 | 33.60 | 1:17.05 | 2:02.65 | 2:39.75 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 458 | 35.22 | 1:16.02 | 2:03.07 | 2:41.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | 447 | 34.79 | 1:17.03 | 2:04.94 | 2:42.97 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 433 | 35.14 | 1:17.54 | 2:08.19 | 2:44.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 37.73 | 1:19.49 | 2:09.92 | 2:50.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 385 | 37.02 | 1:19.32 | 2:12.42 | 2:51.22 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 376 | 38.70 | 1:23.87 | 2:11.98 | 2:52.57 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
21 | Sisse Sørensen | 1996 | 373 | 38.22 | 1:23.41 | 2:12.61 | 2:53.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silje I Øyen | 1995 | 348 | 40.77 | 1:26.50 | 2:15.44 | 2:57.17 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Hanna Hinderup | 1996 | 336 | 41.71 | 1:29.18 | 2:17.77 | 2:59.23 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Line Hatting | 1996 | 308 | 41.58 | 1:27.91 | 2:28.15 | 3:04.55 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 610 | 32.99 | 1:10.65 | 1:52.80 | 2:26.95 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 537 | 33.21 | 1:12.89 | 1:57.13 | 2:33.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 522 | 33.57 | 1:12.80 | 1:59.18 | 2:34.73 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 520 | 33.58 | 1:12.17 | 1:59.51 | 2:34.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Sørensen | 1997 | 505 | 36.80 | 1:16.73 | 2:00.47 | 2:36.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | 471 | 35.01 | 1:16.18 | 2:03.17 | 2:40.16 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 438 | 34.41 | 1:16.29 | 2:04.98 | 2:44.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Malvik | 1997 | 416 | 40.11 | 1:21.58 | 2:07.41 | 2:46.93 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 415 | 35.36 | 1:16.60 | 2:07.79 | 2:47.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Jordan | 1997 | 363 | 35.58 | 1:20.38 | 2:14.49 | 2:54.63 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 332 | 42.40 | 1:29.72 | 2:19.04 | 2:59.91 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Ida Køhl Berg | 1997 | 327 | 41.09 | 1:25.52 | 2:18.84 | 3:00.89 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 307 | 44.02 | 1:31.17 | 2:23.87 | 3:04.64 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Maria Ingvardsen | 1997 | 241 | 47.00 | 1:37.47 | 2:34.08 | 3:20.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 224 | 46.52 | 1:35.71 | 2:36.26 | 3:25.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Silje Skogli | 1997 | DSQ | ej forsat bev. v/ven | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 504 | 34.56 | 1:14.27 | 2:02.15 | 2:36.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 491 | 33.37 | 1:13.99 | 2:01.21 | 2:37.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 428 | 35.89 | 1:17.04 | 2:05.73 | 2:45.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Caroline Birkeland | 1998 | 319 | 42.49 | 1:27.99 | 2:23.92 | 3:02.40 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 313 | 43.17 | 1:28.99 | 2:24.39 | 3:03.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Ida Mikkelsen | 1998 | 307 | 43.64 | 1:30.90 | 2:26.70 | 3:04.62 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | 288 | 41.64 | 1:25.23 | 2:24.15 | 3:08.61 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Moeslund | 1998 | 264 | 44.61 | 1:35.16 | 2:29.53 | 3:14.30 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | DSQ | svøm på forkert bane | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 424 | 38.26 | 1:21.36 | 2:08.28 | 2:45.88 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 281 | 43.93 | 1:31.53 | 2:28.20 | 3:10.32 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Millie Famestad | 1999 | 251 | 43.84 | 1:36.83 | 2:32.42 | 3:17.54 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Gitta Nielsen | 1999 | 148 | 55.51 | 1:56.18 | 3:01.05 | 3:55.52 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Ingrid Elise Volden | 1999 | DSQ | svøm på mave v/75m | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 368 | 38.12 | 1:20.88 | 2:12.50 | 2:53.93 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 342 | 39.57 | 1:23.69 | 2:16.15 | 2:58.25 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 311 | 43.20 | 1:26.97 | 2:24.28 | 3:03.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 280 | 42.59 | 1:29.83 | 2:26.67 | 3:10.37 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 259 | 43.98 | 1:31.22 | 2:30.11 | 3:15.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 248 | 45.95 | 1:36.13 | 2:34.09 | 3:18.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | 207 | 48.13 | 1:43.15 | 2:41.44 | 3:30.49 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Elena Holmgaard | 2000 | 206 | 48.64 | 1:41.39 | 2:45.47 | 3:30.84 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 627 | 23.72 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 622 | 23.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 598 | 24.10 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 581 | 24.33 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | 577 | 24.38 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | 569 | 24.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 554 | 24.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 552 | 24.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Christoffer Ravn | 1992 | 513 | 25.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 509 | 25.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 491 | 25.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mads Larsen | 1994 | 488 | 25.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Andersen | 1990 | 485 | 25.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Øystein Jørgensen | 1993 | 484 | 25.85 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | 481 | 25.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 460 | 26.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 455 | 26.39 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 453 | 26.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 430 | 26.90 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Lars Rugsveen | 1994 | 426 | 26.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Mads Hopff | 1993 | 417 | 27.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 413 | 27.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Johan Nilsson | 1994 | 409 | 27.35 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Daniel Skauge | 1993 | 399 | 27.58 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 394 | 27.70 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
26 | Lasse Christensen | 1994 | 384 | 27.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 362 | 28.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicolai Gerrard | 1994 | 355 | 28.68 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
29 | Oscar Moen | 1994 | 286 | 30.81 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Martin Lønstrup | 1993 | 191 | 35.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lennie Sahlström | 1987 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 521 | 25.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 510 | 25.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 508 | 25.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 474 | 26.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 464 | 26.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Anton Fransson | 1996 | 461 | 26.28 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Ole Christiansen | 1995 | 445 | 26.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Lars Broby Foss | 1995 | 441 | 26.66 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 440 | 26.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 420 | 27.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 403 | 27.48 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Max Tellefsen | 1996 | 403 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alexander Gilberg | 1995 | 403 | 27.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Kaafjord | 1996 | 376 | 28.13 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 375 | 28.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | 370 | 28.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Michael Kjær | 1995 | 358 | 28.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sylvester Andersen | 1995 | 347 | 28.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 341 | 29.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Fredrik Hille | 1996 | 337 | 29.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Eirik Rugsveen | 1996 | 329 | 29.40 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Lasse Munkholm | 1996 | 300 | 30.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 299 | 30.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 295 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Martin Fuglesang | 1996 | 290 | 30.66 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
26 | Morten Jæger | 1996 | 277 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Jakob Helman | 1996 | 262 | 31.74 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Jeppe Skaftved | 1996 | 252 | 32.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Vitus Mathiasen | 1996 | 243 | 32.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Lund | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 429 | 26.91 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 408 | 27.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 395 | 27.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Karlsson | 1997 | 394 | 27.69 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | 391 | 27.75 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Håkon B Lund | 1997 | 389 | 27.82 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Filip Bivesand | 1997 | 386 | 27.88 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 380 | 28.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannik Skov | 1997 | 362 | 28.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Thomsen | 1997 | 360 | 28.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | 358 | 28.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alex Terp | 1997 | 358 | 28.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simen Halse Larsen | 1997 | 343 | 29.01 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Emil Hjermitslev | 1997 | 341 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 338 | 29.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 330 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Hougesen | 1997 | 310 | 29.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 308 | 30.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob S. Madsen | 1998 | 291 | 30.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Frederik Jessen | 1998 | 288 | 30.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marcus Boesen | 1999 | 285 | 30.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Dennis Madsen | 1997 | 277 | 31.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
23 | Gustav Yde | 2000 | 274 | 31.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Malthe Gilkrog | 1998 | 264 | 31.65 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Ludvig Lind | 1998 | 246 | 32.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Mads Storgaard | 1998 | 239 | 32.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 224 | 33.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Kær | 1999 | 212 | 34.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 194 | 35.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
30 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 182 | 35.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Michael Mouridtsen | 1997 | 181 | 35.87 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
32 | Malthe Levisen | 2001 | 175 | 36.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
33 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 168 | 36.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lasse Bach | 1998 | 165 | 37.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Lars Hallberg | 2001 | 162 | 37.21 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
36 | Felix Glerup | 1999 | 152 | 38.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thomas Hille | 1998 | 140 | 39.08 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
38 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 137 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Frederik Peter Bager | 1999 | 135 | 39.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
40 | Alexander Dahl | 2000 | 127 | 40.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 127 | 40.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mikkel Pedersen | 1997 | 125 | 40.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
43 | Oliver Bech | 2000 | 119 | 41.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
44 | Simon Hallbäck | 2001 | 115 | 41.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
45 | Anders S. Nielsen | 2000 | 71 | 49.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Hadle Meyer Storevold | 1999 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 718 | 25.97 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 661 | 26.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 657 | 26.75 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 649 | 26.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anna Fransson | 1993 | 595 | 27.65 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 570 | 28.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Camilla Rasmussen | 1991 | 563 | 28.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 563 | 28.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Pernille Rasmussen | 1996 | 547 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 540 | 28.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Marie Philipsen | 1992 | 533 | 28.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Amalie Thorstensen | 1996 | 522 | 28.87 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Frida Börnfors | 1994 | 521 | 28.89 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Andrea Gustafsson | 1996 | 514 | 29.02 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Louise Frederiksen | 1995 | 514 | 29.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 511 | 29.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe B. Thomasen | 1996 | 506 | 29.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elise Fjeldstad | 1995 | 499 | 29.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Sara Mogensen | 1995 | 495 | 29.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Guro Aas | 1996 | 490 | 29.50 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 479 | 29.72 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
22 | Oona Ovesen | 1992 | 478 | 29.73 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 475 | 29.80 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
24 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 471 | 29.88 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Cecilie Jensen | 1994 | 468 | 29.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 464 | 30.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 457 | 30.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Cecilie Schmidt | 1995 | 435 | 30.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helle Kjær | 1994 | 427 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 417 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Maren Mæhre | 1996 | 415 | 31.18 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
32 | Laura Funch | 1995 | 414 | 31.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Pernille Rytter | 1994 | 411 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
34 | Julijanne Finmark | 1994 | 409 | 31.32 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
35 | Celine Drivsholm | 1996 | 405 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Iben Nielsen | 1994 | 405 | 31.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 402 | 31.51 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
38 | Kristin E Johnson | 1993 | 399 | 31.59 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
39 | Ina A. Steinsland | 1996 | 394 | 31.71 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
40 | Nanna Ovesen | 1996 | 393 | 31.74 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
41 | Jukjin Chiu | 1995 | 389 | 31.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 388 | 31.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 380 | 32.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Nanna H Andersen | 1996 | 373 | 32.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
45 | Sisse Sørensen | 1996 | 365 | 32.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Line Hatting | 1996 | 360 | 32.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
47 | Julie Storgaard | 1996 | 334 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
48 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 326 | 33.77 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
49 | Julie Ottesen | 1996 | 325 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
50 | Ida Helene Hustad | 1996 | 322 | 33.93 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
51 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 308 | 34.42 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
52 | Henriette Høg | 1994 | 306 | 34.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Amalie Vinther | 1995 | 305 | 34.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
54 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 304 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
55 | Malin Jönsson | 1990 | 278 | 35.63 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
56 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 252 | 36.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 606 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 572 | 28.01 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 550 | 28.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | 527 | 28.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Reisænen | 1997 | 516 | 28.99 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Lenette Nielsen | 1997 | 511 | 29.08 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | 493 | 29.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Stoebner | 1998 | 488 | 29.53 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 468 | 29.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 464 | 30.03 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Maren Sofie Aske | 1997 | 450 | 30.35 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 442 | 30.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Camilla Madsen | 1997 | 441 | 30.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Laura K. Westergaard | 1997 | 439 | 30.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malene Tørnkvist | 1998 | 435 | 30.69 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Cecilia Laursen | 1997 | 428 | 30.84 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Anne Tollerup | 1998 | 423 | 30.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mai Rossau Noer | 1997 | 412 | 31.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 391 | 31.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 389 | 31.84 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Mathilde Opheim | 1998 | 380 | 32.11 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
22 | Marie Malvik | 1997 | 365 | 32.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 362 | 32.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Mikkelsen | 1998 | 360 | 32.69 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ine Famestad | 1997 | 357 | 32.78 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
26 | Ida Jordan | 1997 | 352 | 32.94 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
27 | Caroline Birkeland | 1998 | 345 | 33.14 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
28 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 344 | 33.19 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Heidi Larsen | 1998 | 330 | 33.64 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
30 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 328 | 33.71 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Ellen Jespersen | 1998 | 314 | 34.20 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 313 | 34.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Hannah Ibsen | 1997 | 306 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 294 | 34.95 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Silje Skogli | 1997 | 289 | 35.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
36 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 285 | 35.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
37 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 279 | 35.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
38 | Louise Heiberg | 1998 | 278 | 35.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
39 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 270 | 35.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
40 | Maria Ingvardsen | 1997 | 260 | 36.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Laura Christensen | 1997 | 242 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 213 | 38.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 425 | 30.92 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 402 | 31.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 400 | 31.55 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 367 | 32.46 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 366 | 32.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | 362 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 343 | 33.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 329 | 33.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Davilda Lareva | 2000 | 328 | 33.71 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | 321 | 33.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne Laursen | 1999 | 298 | 34.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Julie Elefsen | 2000 | 297 | 34.83 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Freja Bergmann | 1999 | 297 | 34.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Matilde Snitgaard | 2000 | 296 | 34.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 288 | 35.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Nicola Parfitt | 2000 | 277 | 35.68 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 270 | 35.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Elena Holmgaard | 2000 | 261 | 36.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michelle Pedersen | 2000 | 251 | 36.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Mathilde Hedemand | 1999 | 248 | 37.00 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Kirstine Frandsen | 2001 | 248 | 37.01 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johanna Lundqvist | 1999 | 243 | 37.26 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
23 | Louise Sørensen | 2000 | 238 | 37.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sarah Andersen | 1999 | 237 | 37.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nikoline Riisberg | 1999 | 237 | 37.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
26 | Sofie Poulsen | 1999 | 233 | 37.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Astrid Yde | 2000 | 222 | 38.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Maria Ottesen | 1999 | 217 | 38.68 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 211 | 39.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emilia Nielsen | 2000 | 196 | 40.04 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Maria Euström | 2000 | 187 | 40.69 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
32 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 179 | 41.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 175 | 41.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
34 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 162 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
35 | Julia Frederiksen | 2001 | 149 | 43.86 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 615 | 29.67 | 1:01.42 | 1:33.15 | 2:04.80 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 464 | 32.01 | 1:06.81 | 1:42.77 | 2:17.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin B. Lund | 1992 | 461 | 32.20 | 1:07.50 | 1:43.11 | 2:17.38 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Christoffer Ravn | 1992 | 461 | 32.61 | 1:07.78 | 1:43.64 | 2:17.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 576 | 29.75 | 1:02.16 | 1:34.76 | 2:07.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | 550 | 29.97 | 1:02.39 | 1:35.97 | 2:09.48 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | 518 | 31.39 | 1:04.99 | 1:38.78 | 2:12.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | David Schön-Svensson | 1993 | 497 | 31.18 | 1:04.53 | 1:39.12 | 2:13.94 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emil Weis | 1994 | 419 | 33.19 | 1:08.95 | 1:45.74 | 2:21.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Øystein Jørgensen | 1993 | 398 | 34.01 | 1:10.56 | 1:47.76 | 2:24.27 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Mads Christensen | 1994 | 393 | 32.64 | 1:10.24 | 1:47.70 | 2:24.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 390 | 33.28 | 1:11.16 | 1:48.75 | 2:25.28 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 350 | 35.18 | 1:13.70 | 1:52.72 | 2:30.62 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 334 | 34.69 | 1:13.85 | 1:53.91 | 2:32.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | 122 | 49.33 | 1:42.67 | 2:39.16 | 3:34.15 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 495 | 31.93 | 1:05.38 | 1:39.50 | 2:14.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 456 | 32.44 | 1:07.09 | 1:42.72 | 2:17.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 454 | 32.24 | 1:07.22 | 1:42.61 | 2:18.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 386 | 33.17 | 1:09.72 | 1:47.71 | 2:25.72 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mads Lund | 1995 | 322 | 37.48 | 1:18.27 | 1:57.27 | 2:34.80 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 307 | 36.97 | 1:17.79 | 1:57.67 | 2:37.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 455 | 31.73 | 1:06.51 | 1:42.27 | 2:17.92 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | 402 | 34.64 | 1:11.34 | 1:47.79 | 2:23.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 373 | 35.63 | 1:12.98 | 1:50.82 | 2:27.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 330 | 36.96 | 1:16.42 | 1:56.20 | 2:33.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 305 | 38.64 | 1:18.68 | 1:59.21 | 2:37.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 302 | 36.67 | 1:17.87 | 1:59.00 | 2:38.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Fredrik Hille | 1996 | 296 | 35.56 | 1:15.68 | 1:58.01 | 2:39.19 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 273 | 38.02 | 1:19.81 | 2:02.12 | 2:43.57 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 415 | 33.81 | 1:10.91 | 1:47.32 | 2:22.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 374 | 34.61 | 1:11.48 | 1:49.52 | 2:27.22 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 343 | 35.91 | 1:14.40 | 1:54.00 | 2:31.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 323 | 36.66 | 1:17.14 | 1:57.48 | 2:34.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 317 | 37.18 | 1:17.43 | 1:58.22 | 2:35.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 247 | 1:24.00 | 2:07.41 | 2:49.13 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 334 | 35.26 | 1:14.42 | 1:55.38 | 2:32.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 314 | 36.61 | 1:16.42 | 1:57.17 | 2:36.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 293 | 37.84 | 1:18.41 | 1:59.02 | 2:39.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mats Andersen | 2000 | 236 | 41.29 | 1:24.87 | 2:08.71 | 2:51.78 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | 226 | 42.93 | 1:26.43 | 2:10.76 | 2:54.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 194 | 46.04 | 1:32.51 | 2:18.16 | 3:03.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 176 | 44.31 | 1:33.06 | 2:22.11 | 3:09.35 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 143 | 47.59 | 1:39.54 | 2:32.33 | 3:22.91 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 118 | 52.25 | 1:47.69 | 2:43.94 | 3:36.20 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 118 | 50.82 | 1:45.59 | 2:42.47 | 3:36.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 115 | 52.34 | 1:47.48 | 2:43.38 | 3:38.20 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Anders N Pedersen | 1999 | 98 | 56.18 | 1:54.69 | 2:54.70 | 3:50.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | Ej berøring 175m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 744 | 32.15 | 1:05.72 | 1:39.27 | 2:12.63 | Stævnerekord | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 691 | 32.13 | 1:06.69 | 1:41.30 | 2:15.93 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Jörlund | 1991 | 638 | 34.14 | 1:09.40 | 1:44.71 | 2:19.58 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 625 | 33.10 | 1:08.15 | 1:42.01 | 2:20.53 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 595 | 33.60 | 1:09.70 | 1:46.19 | 2:22.91 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 557 | 34.67 | 1:12.15 | 1:49.82 | 2:26.05 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Rohde | 1994 | 504 | 36.10 | 1:13.86 | 1:52.46 | 2:31.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 484 | 36.90 | 1:16.10 | 1:55.15 | 2:33.08 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristin E Johnson | 1993 | 388 | 38.35 | 1:20.57 | 2:03.42 | 2:44.84 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 277 | 42.73 | 1:29.10 | 2:17.30 | 3:04.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Malin Jönsson | 1990 | 263 | 45.30 | 1:33.43 | 2:21.82 | 3:07.54 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Janni Bach | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Nathalie Lindborg | 1991 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 612 | 33.71 | 1:09.45 | 1:46.03 | 2:21.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Gutlic | 1996 | 588 | 34.01 | 1:10.07 | 1:46.31 | 2:23.49 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Marte Stamland | 1996 | 581 | 34.28 | 1:10.34 | 1:47.83 | 2:23.99 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 576 | 34.37 | 1:11.93 | 1:49.65 | 2:24.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 552 | 35.27 | 1:12.23 | 1:49.49 | 2:26.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Celine Drivsholm | 1996 | 495 | 36.29 | 1:14.69 | 1:53.16 | 2:31.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Asta Blanch | 1996 | 490 | 37.05 | 1:15.47 | 1:54.42 | 2:32.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise L. Nielsen | 1996 | 467 | 37.57 | 1:16.30 | 1:56.14 | 2:34.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 456 | 36.38 | 1:15.81 | 1:56.36 | 2:36.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | 442 | 39.19 | 1:19.31 | 1:59.34 | 2:37.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Camilla Svane | 1995 | 441 | 36.78 | 1:16.81 | 1:57.44 | 2:37.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marte Fjellet | 1995 | 438 | 36.85 | 1:16.53 | 1:57.90 | 2:38.23 | |||
Poseidon | ||||||||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 431 | 37.13 | 1:17.80 | 1:58.97 | 2:39.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Solveig Lund | 1996 | 413 | 37.05 | 1:17.31 | 1:59.36 | 2:41.38 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 407 | 39.04 | 1:19.56 | 2:01.27 | 2:42.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maren Mæhre | 1996 | 382 | 39.87 | 1:21.73 | 2:04.60 | 2:45.60 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Nanna Ovesen | 1996 | 341 | 39.61 | 1:23.63 | 2:08.92 | 2:51.98 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 337 | 40.89 | 1:24.77 | 2:09.44 | 2:52.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | 332 | 41.80 | 1:25.18 | 2:10.25 | 2:53.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 284 | 42.67 | 1:29.58 | 2:17.25 | 3:02.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 553 | 34.97 | 1:12.42 | 1:49.79 | 2:26.46 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 523 | 35.76 | 1:12.94 | 1:51.11 | 2:29.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 462 | 37.14 | 1:16.94 | 1:56.68 | 2:35.42 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rikke Glinvad | 1997 | 384 | 40.26 | 1:22.19 | 2:04.34 | 2:45.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 379 | 39.75 | 1:21.11 | 2:04.00 | 2:46.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ine Famestad | 1997 | 369 | 38.28 | 1:20.14 | 2:03.66 | 2:47.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 367 | 39.87 | 1:23.30 | 2:06.87 | 2:47.79 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 341 | 41.70 | 1:25.38 | 2:09.57 | 2:52.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Jakobsen | 1997 | 328 | 41.84 | 1:25.98 | 2:10.96 | 2:54.24 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Ida Køhl Berg | 1997 | 325 | 40.07 | 1:24.35 | 2:09.23 | 2:54.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Line Meldgaard | 1997 | 286 | 44.35 | 1:30.76 | 2:17.87 | 3:02.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Astrid Toft | 1997 | 277 | 45.42 | 1:33.13 | 2:20.45 | 3:04.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 246 | 45.45 | 1:33.91 | 2:23.94 | 3:11.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 224 | 45.71 | 1:36.04 | 2:27.23 | 3:17.90 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 467 | 36.26 | 1:15.48 | 1:55.65 | 2:34.88 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 460 | 36.84 | 1:17.00 | 1:57.28 | 2:35.73 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 452 | 37.95 | 1:17.31 | 1:57.13 | 2:36.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 445 | 37.48 | 1:17.04 | 1:57.80 | 2:37.39 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 397 | 39.13 | 1:20.52 | 2:02.44 | 2:43.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 340 | 40.50 | 1:23.86 | 2:08.40 | 2:52.24 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Isabella Pedersen | 1998 | 243 | 45.76 | 1:35.63 | 2:26.67 | 3:12.70 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 175 | 49.54 | 1:46.18 | 3:34.88 | 3:34.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jannie Burmeister | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | DSQ | Ej fortsat bev. vend | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 331 | 41.35 | 1:25.77 | 2:10.68 | 2:53.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 327 | 41.31 | 1:25.01 | 2:10.28 | 2:54.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Bergmann | 1999 | 278 | 46.67 | 1:34.12 | 2:20.61 | 3:04.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 242 | 45.06 | 1:32.87 | 2:22.85 | 3:12.74 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 235 | 46.99 | 1:36.47 | 2:26.55 | 3:14.79 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 197 | 48.48 | 1:41.94 | 2:36.28 | 3:26.46 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 345 | 39.69 | 1:23.11 | 2:08.20 | 2:51.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 326 | 39.09 | 1:23.85 | 2:09.66 | 2:54.58 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Anna Mathiesen | 2000 | 274 | 45.13 | 1:31.88 | 2:19.99 | 3:05.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 272 | 42.53 | 1:30.22 | 2:18.25 | 3:05.51 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | 242 | 46.88 | 1:36.48 | 2:26.49 | 3:12.82 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 226 | 48.47 | 1:38.94 | 2:29.73 | 3:17.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Engsig | 2000 | 187 | 53.72 | 1:47.09 | 2:40.66 | 3:29.99 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 182 | 51.11 | 1:46.76 | 2:42.58 | 3:32.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Maria Euström | 2000 | 179 | 49.63 | 1:45.90 | 2:41.21 | 3:33.40 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev. vend | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg 2 Elite Svøm Esbjerg 03.49.94 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 635 | 3:51.74 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 28.07 | 57.88 | 57.88 | ||||||
Mads Christensen | 1994 | 29.95 | 1:05.07 | 2:02.95 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.99 | 56.62 | 2:59.57 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.51 | 52.17 | 3:51.74 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 618 | 3:53.78 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 29.73 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 29.88 | 1:05.32 | 2:07.34 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 25.37 | 55.41 | 3:02.75 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.71 | 51.03 | 3:53.78 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 596 | 3:56.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 29.18 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 31.75 | 1:08.10 | 2:08.18 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.16 | 56.77 | 3:04.95 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.79 | 51.68 | 3:56.63 | ||||||
4 | Agf Herrer | 0 | 547 | 4:03.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 28.97 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 31.69 | 1:08.98 | 2:08.06 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.50 | 1:00.37 | 3:08.43 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 25.81 | 55.05 | 4:03.48 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 523 | 4:07.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 30.24 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 32.85 | 1:11.41 | 2:14.90 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.33 | 57.57 | 3:12.47 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.03 | 54.70 | 4:07.17 | ||||||
6 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | 519 | 4:07.75 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Martin Nilsson | 1993 | 29.34 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Anton Persson | 1994 | 32.11 | 1:09.42 | 2:10.06 | ||||||
Nicolas Nord | 1994 | 27.65 | 1:01.12 | 3:11.18 | ||||||
Anton Fransson | 1996 | 26.88 | 56.57 | 4:07.75 | ||||||
7 | Elverum Sv G1 Sr | 0 | 478 | 4:14.75 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Martin B. Lund | 1992 | 31.04 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 32.51 | 1:10.29 | 2:14.45 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 28.63 | 1:03.88 | 3:18.33 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 26.92 | 56.42 | 4:14.75 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 3 | 0 | 455 | 4:18.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 31.12 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 32.20 | 1:09.64 | 2:14.32 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 29.41 | 1:03.67 | 3:17.99 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 1995 | 28.62 | 1:00.94 | 4:18.93 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | 454 | 4:19.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 31.52 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 34.44 | 1:14.11 | 2:18.66 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.28 | 1:02.22 | 3:20.88 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 27.57 | 58.17 | 4:19.05 | ||||||
10 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | 443 | 4:21.16 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 32.92 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Nicolai Gerrard | 1994 | 33.47 | 1:11.14 | 2:18.76 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | 29.50 | 1:03.94 | 3:22.70 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 27.98 | 58.46 | 4:21.16 | ||||||
11 | S68 Hjørring Hjørring | 0 | 431 | 4:23.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 31.26 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 36.99 | 1:18.57 | 2:23.67 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.35 | 59.45 | 3:23.12 | ||||||
Max Tellefsen | 1996 | 28.10 | 1:00.59 | 4:23.71 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | 420 | 4:25.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Weis | 1994 | 32.91 | 1:09.96 | 1:09.96 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 33.80 | 1:16.12 | 2:26.08 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.25 | 1:05.06 | 3:31.14 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.91 | 54.76 | 4:25.90 | ||||||
13 | Silkeborg Herrer 3 | 1987 | 398 | 4:30.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 32.68 | 1:06.71 | 1:06.71 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 34.71 | 1:14.98 | 2:21.69 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 30.13 | 1:06.02 | 3:27.71 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 29.32 | 1:03.13 | 4:30.84 | ||||||
14 | Aalborg Herrer 4 | 0 | 372 | 4:36.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 34.22 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.09 | 1:15.07 | 2:25.87 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 32.65 | 1:10.71 | 3:36.58 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 28.52 | 1:00.25 | 4:36.83 | ||||||
15 | Elverum Sv G2 Jr | 0 | 349 | 4:42.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Håkon B Lund | 1997 | 32.78 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 36.54 | 1:18.95 | 2:26.21 | ||||||
Martin Fuglesang | 1996 | 32.50 | 1:12.67 | 3:38.88 | ||||||
Eirik Rugsveen | 1996 | 30.03 | 1:04.09 | 4:42.97 | ||||||
16 | Thisted Drenge 2 | 1996 | 280 | 5:04.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 36.53 | 1:15.24 | 1:15.24 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 38.03 | 1:22.72 | 2:37.96 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 35.52 | 1:17.87 | 3:55.83 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 31.99 | 1:08.44 | 5:04.27 | ||||||
17 | de Vilde Kaniner Herrer | 1996 | 205 | 5:37.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 37.99 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 55.42 | 1:54.78 | 3:13.48 | ||||||
Jacob S. Madsen | 1998 | 35.51 | 1:16.72 | 4:30.20 | ||||||
Alexander Lennø | 1996 | 31.86 | 1:07.59 | 5:37.79 | ||||||
- | Mkk 2 Herrar . | 1989 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Smut Herrer 1 | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Thisted Drenge 1 | 1996 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 35.73 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
- | Thisted Drenge 3 | 1996 | DSQ | Ej berøring 325m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 42.10 | 1:28.73 | 1:28.73 | ||||||
- | Thisted Drenge 4 | 1996 | DSQ | Ej synkron arm bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Dahl | 2000 | 57.37 | 1:59.60 | 1:59.60 | ||||||
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg Elite Svøm Esbjerg 04.15.36 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 714 | 4:15.10 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.84 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.47 | 1:11.73 | 2:14.73 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.92 | 1:03.53 | 3:18.26 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.35 | 56.84 | 4:15.10 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 640 | 4:24.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.50 | 1:05.50 | 1:05.50 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 33.12 | 1:11.57 | 2:17.07 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.45 | 1:08.21 | 3:25.28 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.00 | 59.19 | 4:24.47 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 617 | 4:27.76 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 34.48 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 34.92 | 1:14.63 | 2:25.14 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.56 | 1:04.32 | 3:29.46 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.79 | 58.30 | 4:27.76 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 599 | 4:30.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 32.89 | 1:07.63 | 1:07.63 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 34.65 | 1:14.20 | 2:21.83 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 31.51 | 1:07.43 | 3:29.26 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.38 | 1:01.18 | 4:30.44 | ||||||
5 | Mkk 1 Damer . | 1987 | 577 | 4:33.88 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ida Gutlic | 1996 | 33.86 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 36.44 | 1:17.77 | 2:28.85 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 29.92 | 1:05.17 | 3:34.02 | ||||||
Frida Börnfors | 1994 | 28.89 | 59.86 | 4:33.88 | ||||||
6 | Vågsbygd J1 | 0 | 524 | 4:42.84 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 35.01 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 36.80 | 1:19.63 | 2:31.30 | ||||||
Amalie Thorstensen | 1996 | 31.22 | 1:06.71 | 3:38.01 | ||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 30.09 | 1:04.83 | 4:42.84 | ||||||
7 | Horsens Piger 1 | 0 | 516 | 4:44.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 34.09 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 37.16 | 1:19.68 | 2:29.23 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 32.16 | 1:11.37 | 3:40.60 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.32 | 1:03.62 | 4:44.22 | ||||||
8 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 0 | 494 | 4:48.29 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Emilie Valand Sørensen | 1994 | 34.91 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 37.54 | 1:20.37 | 2:32.94 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 32.47 | 1:10.73 | 3:43.67 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 30.92 | 1:04.62 | 4:48.29 | ||||||
9 | Aalborg Damer 3 | 0 | 487 | 4:49.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Asta Blanch | 1996 | 36.59 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 39.08 | 1:23.01 | 2:37.22 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 31.94 | 1:09.85 | 3:47.07 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 30.12 | 1:02.64 | 4:49.71 | ||||||
10 | Agf Damer | 0 | 480 | 4:51.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 34.74 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 37.34 | 1:19.40 | 2:32.22 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.86 | 1:13.55 | 3:45.77 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 31.28 | 1:05.38 | 4:51.15 | ||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | 471 | 4:52.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 36.20 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 37.94 | 1:21.36 | 2:36.42 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.61 | 1:10.98 | 3:47.40 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 31.47 | 1:05.57 | 4:52.97 | ||||||
12 | Vågsbygd J2 | 0 | 471 | 4:53.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 35.67 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 38.23 | 1:22.45 | 2:36.12 | ||||||
Arberesha Veliqi | 1993 | 32.72 | 1:11.33 | 3:47.45 | ||||||
Maren Sofie Aske | 1997 | 31.59 | 1:05.62 | 4:53.07 | ||||||
13 | Elverum IL J1 Sr. | 0 | 464 | 4:54.41 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 36.90 | 1:16.52 | 1:16.52 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 37.06 | 1:19.35 | 2:35.87 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 30.49 | 1:06.60 | 3:42.47 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 33.40 | 1:11.94 | 4:54.41 | ||||||
14 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 0 | 438 | 5:00.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 37.30 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 41.08 | 1:27.74 | 2:43.34 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.13 | 1:08.22 | 3:51.56 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.31 | 1:08.51 | 5:00.07 | ||||||
15 | Aalborg Damer 4 | 0 | 396 | 5:10.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 37.26 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 41.28 | 1:28.88 | 2:47.48 | ||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 33.45 | 1:12.57 | 4:00.05 | ||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 33.85 | 1:10.43 | 5:10.48 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | 388 | 5:12.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 36.75 | 1:15.25 | 1:15.25 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 40.90 | 1:26.96 | 2:42.21 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 38.08 | 1:21.40 | 4:03.61 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 32.53 | 1:09.08 | 5:12.69 | ||||||
17 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 0 | 340 | 5:26.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 36.65 | 1:15.07 | 1:15.07 | ||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 45.52 | 1:35.70 | 2:50.77 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 38.36 | 1:23.99 | 4:14.76 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 34.49 | 1:11.83 | 5:26.59 | ||||||
18 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | 336 | 5:27.79 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 39.51 | 1:21.48 | 1:21.48 | ||||||
Silje I Øyen | 1995 | 41.58 | 1:29.27 | 2:50.75 | ||||||
Ida Jordan | 1997 | 36.34 | 1:22.37 | 4:13.12 | ||||||
Ine Famestad | 1997 | 34.54 | 1:14.67 | 5:27.79 | ||||||
19 | Kristiansand Sa J2 Jr. | 0 | 335 | 5:28.35 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 40.16 | 1:21.77 | 1:21.77 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 41.26 | 1:30.27 | 2:52.04 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 36.93 | 1:22.68 | 4:14.72 | ||||||
Heidi Larsen | 1998 | 35.22 | 1:13.63 | 5:28.35 | ||||||
20 | Thisted Piger 2 | 1994 | 278 | 5:49.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 41.02 | 1:24.26 | 1:24.26 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 49.32 | 1:44.52 | 3:08.78 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 40.40 | 1:27.21 | 4:35.99 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 33.57 | 1:13.37 | 5:49.36 | ||||||
21 | Skagen 2 Damer | 1995 | 251 | 6:01.33 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 40.85 | 1:24.87 | 1:24.87 | ||||||
Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 46.33 | 1:39.09 | 3:03.96 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 47.87 | 1:45.72 | 4:49.68 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.35 | 1:11.65 | 6:01.33 | ||||||
22 | Thisted Piger 3 | 1994 | 209 | 6:24.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 45.55 | 1:32.68 | 1:32.68 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 48.99 | 1:45.77 | 3:18.45 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 47.46 | 1:42.66 | 5:01.11 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 40.67 | 1:23.19 | 6:24.30 | ||||||
- | S68 Hjørring 3 Hjørring | 0 | DSQ | 2 lags badedragt | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thisted Piger 1 | 1994 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 34.88 | 1:10.72 | 1:10.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |