Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 111 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 671 | 26.48 | 57.99 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 637 | 26.79 | 58.98 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 630 | 27.55 | 59.20 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 587 | 28.07 | 1:00.64 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Tonni Kristensen | 1992 | 559 | 27.80 | 1:01.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 537 | 29.21 | 1:02.46 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
7 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 530 | 29.47 | 1:02.74 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 510 | 29.40 | 1:03.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Casper Iversen | 1991 | 505 | 28.77 | 1:03.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Andersen | 1990 | 498 | 30.13 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Martin B. Lund | 1992 | 479 | 30.07 | 1:04.88 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Peter Lund Hansen | 1992 | 477 | 29.40 | 1:04.96 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 415 | 32.44 | 1:08.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 353 | 33.03 | 1:11.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 612 | 27.53 | 59.79 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 610 | 27.51 | 59.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 569 | 28.24 | 1:01.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 551 | 27.73 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 546 | 28.46 | 1:02.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 539 | 28.41 | 1:02.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | 538 | 27.84 | 1:02.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | 509 | 29.99 | 1:03.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | David Schön-Svensson | 1993 | 500 | 28.65 | 1:03.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mads Larsen | 1994 | 496 | 30.22 | 1:04.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 494 | 29.75 | 1:04.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 479 | 29.61 | 1:04.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Hopff | 1993 | 478 | 30.06 | 1:04.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 471 | 29.52 | 1:05.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 464 | 30.68 | 1:05.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolas Nord | 1994 | 431 | 29.91 | 1:07.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Øystein Jørgensen | 1993 | 425 | 1:07.50 | 1:07.50 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 423 | 32.29 | 1:07.63 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 417 | 30.51 | 1:07.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Klaus Christensen | 1993 | 414 | 31.38 | 1:08.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 408 | 30.79 | 1:08.44 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
22 | Lasse Meineche | 1994 | 404 | 32.58 | 1:08.69 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | 378 | 31.30 | 1:10.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicolai Gerrard | 1994 | 365 | 34.36 | 1:11.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | 161 | 43.39 | 1:33.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas S. Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 569 | 28.73 | 1:01.25 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | 496 | 27.99 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 486 | 30.09 | 1:04.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 427 | 32.50 | 1:07.40 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | 417 | 30.83 | 1:07.95 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Winther | 1995 | 404 | 32.90 | 1:08.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 402 | 32.92 | 1:08.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 393 | 31.91 | 1:09.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Broby Foss | 1995 | 372 | 31.97 | 1:10.59 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 319 | 33.79 | 1:14.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Fransson | 1996 | 479 | 31.76 | 1:04.87 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 445 | 31.32 | 1:06.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 428 | 30.46 | 1:07.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 377 | 31.75 | 1:10.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Birk | 1996 | 369 | 33.08 | 1:10.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fredrik Hille | 1996 | 348 | 32.19 | 1:12.16 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 339 | 33.88 | 1:12.78 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | 335 | 34.20 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 324 | 33.14 | 1:13.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Jakob Helman | 1996 | 322 | 35.39 | 1:14.09 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Andreas Kaafjord | 1996 | 311 | 34.83 | 1:14.93 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 297 | 35.38 | 1:16.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Fuglesang | 1996 | 297 | 33.61 | 1:16.12 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 294 | 35.27 | 1:16.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marc Ochsendorf | 1996 | 253 | 39.21 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Alexander Lennø | 1996 | 251 | 36.49 | 1:20.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 236 | 39.26 | 1:22.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jeppe Skaftved | 1996 | 218 | 38.97 | 1:24.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Morten Jæger | 1996 | DSQ | ryg svøm 3 skifte | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | DSQ | 1 hånd i brystvend | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 389 | 32.08 | 1:09.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 375 | 33.92 | 1:10.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 372 | 31.96 | 1:10.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannik Skov | 1997 | 371 | 33.53 | 1:10.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 360 | 33.12 | 1:11.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 349 | 32.76 | 1:12.07 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Simen Halse Larsen | 1997 | 336 | 31.97 | 1:12.98 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Jens N. Nielsen | 1997 | 320 | 34.33 | 1:14.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 290 | 35.85 | 1:16.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 289 | 35.39 | 1:16.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 288 | 34.26 | 1:16.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emil Hougesen | 1997 | 271 | 38.28 | 1:18.46 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 251 | 36.51 | 1:20.42 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Michael Mouridtsen | 1997 | 110 | 45.18 | 1:46.08 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Håkon B Lund | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 411 | 31.18 | 1:08.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 339 | 32.85 | 1:12.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 315 | 34.19 | 1:14.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 302 | 35.32 | 1:15.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 300 | 35.41 | 1:15.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mats Andersen | 2000 | 250 | 36.99 | 1:20.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 248 | 38.34 | 1:20.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | 241 | 38.99 | 1:21.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 238 | 37.67 | 1:21.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Emil Bonderup | 1998 | 213 | 37.69 | 1:24.97 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Lars Hallberg | 2001 | 171 | 41.20 | 1:31.41 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 167 | 41.40 | 1:32.20 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mathias Kær | 1999 | 158 | 45.75 | 1:33.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 136 | 47.85 | 1:38.60 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 131 | 48.64 | 1:40.06 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Lasse Bach | 1998 | 127 | 46.73 | 1:40.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 124 | 50.82 | 1:41.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Peter Bager | 1999 | 119 | 52.75 | 1:43.20 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Kristian Berthelsen | 1999 | 118 | 50.39 | 1:43.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Thomas Hille | 1998 | 103 | 52.72 | 1:48.13 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Oliver Bech | 2000 | 102 | 51.37 | 1:48.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Dahl | 2000 | 94 | 55.04 | 1:51.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Olsen | 1998 | DNF | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders S. Nielsen | 2000 | DSQ | crawl i bryst v/ven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | DSQ | svøm på maven v ryg | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | Svøm på maven v ryg | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 720 | 29.27 | 1:04.42 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 698 | 29.92 | 1:05.09 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Linnéa Olsson | 1994 | 674 | 29.38 | 1:05.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 667 | 29.43 | 1:06.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 641 | 30.33 | 1:06.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 607 | 32.28 | 1:08.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Fransson | 1993 | 579 | 31.44 | 1:09.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Frida Börnfors | 1994 | 577 | 31.29 | 1:09.37 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Camilla Rasmussen | 1991 | 571 | 32.14 | 1:09.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Moth | 1994 | 564 | 32.44 | 1:09.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oona Ovesen | 1992 | 554 | 32.07 | 1:10.29 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Nanna Lunding | 1991 | 538 | 32.98 | 1:10.98 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jensen | 1994 | 519 | 32.67 | 1:11.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 493 | 33.64 | 1:13.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 486 | 35.18 | 1:13.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Helle Kjær | 1994 | 479 | 35.23 | 1:13.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 466 | 32.96 | 1:14.47 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 466 | 33.92 | 1:14.49 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 446 | 36.31 | 1:15.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hege Omdal | 1989 | 441 | 35.09 | 1:15.86 | |||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
21 | Anna Krusell | 1994 | 440 | 35.13 | 1:15.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Arberesha Veliqi | 1993 | 413 | 35.92 | 1:17.56 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Kristin E Johnson | 1993 | 374 | 36.60 | 1:20.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Julijanne Finmark | 1994 | 362 | 36.72 | 1:20.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 307 | 38.69 | 1:25.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | 235 | 44.03 | 1:33.60 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Tasha Mac Brayd | 1993 | DSQ | 2 armtag u/vand 50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 722 | 30.89 | 1:04.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ida Gutlic | 1996 | 618 | 30.72 | 1:07.80 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Amalie Thorstensen | 1996 | 616 | 31.69 | 1:07.86 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 605 | 32.38 | 1:08.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 600 | 30.80 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 598 | 30.83 | 1:08.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 588 | 31.71 | 1:08.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Frederiksen | 1995 | 552 | 31.65 | 1:10.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | 552 | 32.37 | 1:10.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 545 | 33.26 | 1:10.70 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Marte Stamland | 1996 | 529 | 31.78 | 1:11.40 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | 526 | 33.90 | 1:11.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 509 | 35.09 | 1:12.30 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Frederikke Elkjær | 1996 | 508 | 34.32 | 1:12.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katja Lund Cliff | 1996 | 504 | 33.47 | 1:12.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 463 | 34.57 | 1:14.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 461 | 34.03 | 1:14.75 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 452 | 34.57 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 451 | 34.10 | 1:15.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Ina A. Steinsland | 1996 | 449 | 36.20 | 1:15.38 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Celine Drivsholm | 1996 | 441 | 35.67 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Cecilie Schmidt | 1995 | 423 | 35.87 | 1:16.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sisse Sørensen | 1996 | 415 | 36.25 | 1:17.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 411 | 35.47 | 1:17.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Camilla Svane | 1995 | 407 | 35.83 | 1:17.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 397 | 37.54 | 1:18.56 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
27 | Maren Mæhre | 1996 | 396 | 36.01 | 1:18.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 36.21 | 1:19.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Kirstine Feldinger | 1996 | 387 | 37.20 | 1:19.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 372 | 37.73 | 1:20.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nanna H Andersen | 1996 | 368 | 36.46 | 1:20.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Silje I Øyen | 1995 | 367 | 37.80 | 1:20.63 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Hanna Hinderup | 1996 | 351 | 39.15 | 1:21.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Nanna Ovesen | 1996 | 350 | 37.08 | 1:21.92 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
35 | Ida Helene Hustad | 1996 | 326 | 38.87 | 1:23.92 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
36 | Julie Storgaard | 1996 | 324 | 40.57 | 1:24.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Jukjin Chiu | 1995 | 311 | 38.21 | 1:25.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 302 | 41.82 | 1:26.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 285 | 41.66 | 1:27.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
40 | Amalie Vinther | 1995 | 262 | 42.66 | 1:30.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Line Hatting | 1996 | 255 | 41.79 | 1:31.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | DSQ | fly kick i bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 583 | 32.79 | 1:09.12 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 573 | 32.36 | 1:09.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 570 | 32.22 | 1:09.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 562 | 32.38 | 1:09.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 493 | 33.78 | 1:13.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 489 | 33.93 | 1:13.30 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 488 | 34.31 | 1:13.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 487 | 33.30 | 1:13.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Camilla Madsen | 1997 | 434 | 36.92 | 1:16.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Maja Jensen | 1997 | 418 | 35.03 | 1:17.22 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilia Laursen | 1997 | 415 | 36.49 | 1:17.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Rikke Glinvad | 1997 | 401 | 35.82 | 1:18.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Malvik | 1997 | 397 | 37.99 | 1:18.53 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Maren Sofie Aske | 1997 | 390 | 37.34 | 1:19.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ine Famestad | 1997 | 374 | 36.22 | 1:20.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Ida Jordan | 1997 | 370 | 36.08 | 1:20.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 348 | 39.30 | 1:22.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Anne Jakobsen | 1997 | 340 | 39.28 | 1:22.76 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
19 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 330 | 39.70 | 1:23.57 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Ida Køhl Berg | 1997 | 324 | 39.94 | 1:24.10 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Astrid Toft | 1997 | 322 | 39.37 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Mette H Larsen | 1997 | 321 | 39.19 | 1:24.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 303 | 40.95 | 1:25.98 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
24 | Silje Skogli | 1997 | 298 | 41.40 | 1:26.41 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Hannah Ibsen | 1997 | 295 | 41.44 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Line Meldgaard | 1997 | 267 | 42.55 | 1:29.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Laura Christensen | 1997 | 250 | 43.72 | 1:31.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Maria Ingvardsen | 1997 | 245 | 43.79 | 1:32.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 213 | 43.67 | 1:36.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lenette Nielsen | 1997 | DSQ | 1 hånd i bryst vendi | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 530 | 33.41 | 1:11.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 497 | 33.39 | 1:12.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 478 | 33.66 | 1:13.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 447 | 34.91 | 1:15.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 422 | 35.22 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Anne Tollerup | 1998 | 421 | 35.19 | 1:17.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 410 | 37.00 | 1:17.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 395 | 36.92 | 1:18.67 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Mathilde Opheim | 1998 | 382 | 37.65 | 1:19.59 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
10 | Caroline Birkeland | 1998 | 327 | 39.09 | 1:23.78 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 312 | 39.85 | 1:25.16 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 293 | 39.79 | 1:26.92 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Ellen Jespersen | 1998 | 269 | 42.77 | 1:29.41 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabella Pedersen | 1998 | 262 | 40.75 | 1:30.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Gry Nicolaisen | 1998 | 257 | 42.01 | 1:30.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 249 | 41.73 | 1:31.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 235 | 42.12 | 1:33.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 196 | 46.27 | 1:39.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 423 | 37.15 | 1:16.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 389 | 37.93 | 1:19.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 368 | 37.45 | 1:20.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 357 | 37.63 | 1:21.43 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 350 | 37.39 | 1:21.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | 329 | 38.45 | 1:23.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Laursen | 1999 | 295 | 42.81 | 1:26.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 288 | 40.50 | 1:27.41 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 278 | 40.80 | 1:28.45 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Millie Famestad | 1999 | 271 | 42.85 | 1:29.20 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Freja Bergmann | 1999 | 260 | 42.02 | 1:30.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 258 | 42.48 | 1:30.70 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 205 | 47.39 | 1:37.91 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 204 | 44.87 | 1:38.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 170 | 50.56 | 1:44.19 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Nikoline Riisberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 383 | 35.97 | 1:19.50 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 367 | 37.43 | 1:20.66 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 332 | 38.09 | 1:23.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 280 | 42.06 | 1:28.30 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 269 | 42.65 | 1:29.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 255 | 41.55 | 1:31.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 242 | 44.01 | 1:32.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Pallesen | 2000 | 242 | 44.33 | 1:32.68 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Julie Elefsen | 2000 | 241 | 45.70 | 1:32.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 237 | 45.02 | 1:33.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elena Holmgaard | 2000 | 228 | 43.31 | 1:34.45 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Mathiesen | 2000 | 228 | 43.34 | 1:34.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 215 | 45.72 | 1:36.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Astrid Yde | 2000 | 176 | 50.88 | 1:43.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Julia Frederiksen | 2001 | 144 | 52.14 | 1:50.21 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Julie Engsig | 2000 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Emilia Nielsen | 2000 | DSQ | forkert afsl i ryg | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Maria Euström | 2000 | DSQ | Afsl på maven i ryg | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | flyben i bryst | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 632 | 29.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | 561 | 30.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | 556 | 30.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 536 | 31.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 487 | 32.10 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 480 | 32.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 457 | 32.77 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 450 | 32.96 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 425 | 33.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 405 | 34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 295 | 37.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 589 | 30.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 561 | 30.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | 556 | 30.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1994 | 500 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 467 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 460 | 32.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anton Persson | 1994 | 454 | 32.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Nicolai Gerrard | 1994 | 420 | 33.71 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 398 | 34.33 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Daniel Skauge | 1993 | 360 | 35.50 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 358 | 35.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 341 | 36.15 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Oscar Moen | 1994 | 298 | 37.80 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 481 | 32.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 445 | 33.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 436 | 33.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 386 | 34.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Kasper Winther | 1995 | 378 | 34.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 358 | 35.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 344 | 36.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ole Christiansen | 1995 | 302 | 37.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Sylvester Andersen | 1995 | 297 | 37.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Fransson | 1996 | 426 | 33.56 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Kaafjord | 1996 | 385 | 34.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Morten Jæger | 1996 | 345 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 338 | 36.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Helman | 1996 | 337 | 36.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Peter Højberg | 1996 | 326 | 36.70 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 318 | 37.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 295 | 37.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 263 | 39.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 239 | 40.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Skaftved | 1996 | 209 | 42.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 198 | 43.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Beck | 1996 | DSQ | Ej samtidg indslag | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 400 | 34.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 388 | 34.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 359 | 35.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 348 | 35.91 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Emil Hougesen | 1997 | 334 | 36.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jacob Pedersen | 1997 | 319 | 36.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hugo Gustafsson | 1997 | 297 | 37.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 256 | 39.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 241 | 40.60 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mikkel Engsvang | 1997 | 197 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Mikkel Pedersen | 1997 | 112 | 52.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 280 | 38.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 273 | 38.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Pallesen | 1998 | 248 | 40.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Ludvig Lind | 1998 | 229 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 226 | 41.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | 197 | 43.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 182 | 44.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Malthe Gilkrog | 1998 | 179 | 44.82 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 163 | 46.18 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Frederik Peter Bager | 1999 | 144 | 48.16 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 142 | 48.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 139 | 48.72 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Malthe Levisen | 2001 | 128 | 50.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 128 | 50.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders N Pedersen | 1999 | 128 | 50.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lars Hallberg | 2001 | 111 | 52.61 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 110 | 52.65 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 109 | 52.80 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 85 | 57.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Bech | 2000 | 82 | 58.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Dahl | 2000 | 67 | 1:02.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders S. Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Glerup | 1999 | DSQ | Flyben i vending | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jansson | 1994 | 610 | 33.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 609 | 33.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 597 | 34.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Marie Philipsen | 1992 | 575 | 34.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 553 | 35.09 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 504 | 36.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 492 | 36.47 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Nanna Lunding | 1991 | 472 | 36.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 461 | 37.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 450 | 37.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hege Omdal | 1989 | 447 | 37.66 | ||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
12 | Elin Hemby | 1994 | 422 | 38.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 408 | 38.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julijanne Finmark | 1994 | 312 | 42.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Arberesha Veliqi | 1993 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Louise Holm | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 638 | 33.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | 595 | 34.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 569 | 34.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 562 | 34.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | 545 | 35.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 525 | 35.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Thorstensen | 1996 | 519 | 35.83 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Guro Aas | 1996 | 516 | 35.90 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Tine Christensen | 1996 | 506 | 36.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 497 | 36.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Bjerg | 1996 | 493 | 36.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 492 | 36.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 476 | 36.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Signe B. Thomasen | 1996 | 461 | 37.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Rasmussen | 1996 | 448 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 447 | 37.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maja Lundström | 1995 | 441 | 37.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Katja Lund Cliff | 1996 | 438 | 37.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 436 | 37.99 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 435 | 38.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ina A. Steinsland | 1996 | 424 | 38.35 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
22 | Sisse Sørensen | 1996 | 383 | 39.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hanna Hinderup | 1996 | 368 | 40.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 361 | 40.46 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
25 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 356 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Cecilie Schmidt | 1995 | 348 | 40.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Solveig Lund | 1996 | 330 | 41.69 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Silje I Øyen | 1995 | 318 | 42.19 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
29 | Marte Fjellet | 1995 | 312 | 42.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 309 | 42.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Nanna Ovesen | 1996 | 301 | 42.98 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
32 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 260 | 45.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Julie Ottesen | 1996 | 246 | 45.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Amalie Vinther | 1995 | 208 | 48.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Hatting | 1996 | 138 | 55.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Sørensen | 1997 | 499 | 36.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 477 | 36.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | 428 | 38.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Madsen | 1997 | 424 | 38.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Marie Malvik | 1997 | 377 | 39.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 331 | 41.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 323 | 41.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Silje Skogli | 1997 | 293 | 43.35 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 284 | 43.79 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 278 | 44.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Ibsen | 1997 | 267 | 44.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 267 | 44.73 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Maria Ingvardsen | 1997 | 241 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 406 | 38.91 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 393 | 39.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 370 | 40.12 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 370 | 40.13 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 304 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 299 | 43.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Ellen Jespersen | 1998 | 219 | 47.77 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 217 | 47.95 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | 211 | 48.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 193 | 49.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Caroline Birkeland | 1998 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 400 | 39.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 366 | 40.26 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 283 | 43.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 275 | 44.27 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 262 | 44.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 261 | 45.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 234 | 46.73 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 228 | 47.13 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | 221 | 47.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja Bergmann | 1999 | 193 | 49.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Johanna Lundqvist | 1999 | 187 | 50.39 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 161 | 52.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 367 | 40.22 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 329 | 41.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Julie Elefsen | 2000 | 302 | 42.93 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 290 | 43.51 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Rebecca Pallesen | 2000 | 261 | 45.06 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 219 | 47.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | 218 | 47.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 207 | 48.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elena Holmgaard | 2000 | 193 | 49.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 193 | 49.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 173 | 51.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 139 | 55.56 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 137 | 55.91 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde Snitgaard | 2000 | DSQ | Ej samtidig berø 25m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 703 | 59.26 | 2:02.91 | 3:06.17 | 4:09.51 | 8:18.63 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.43 | 6:16.27 | 7:18.51 | |||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | 668 | 1:00.63 | 2:04.68 | 3:08.02 | 4:11.56 | 8:27.15 | ||
West Swim Esbjerg | 5:15.50 | 6:20.68 | 7:24.91 | |||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 1:00.74 | 2:05.46 | 3:10.49 | 4:15.32 | 8:34.90 | ||
West Swim Esbjerg | 5:20.58 | 6:25.53 | 7:30.53 | |||||||
4 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 633 | 1:00.90 | 2:05.28 | 3:09.90 | 4:15.44 | 8:36.30 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:21.11 | 6:26.93 | 7:32.84 | |||||||
5 | Mikkel Knudsen | 1990 | 619 | 1:01.95 | 2:07.47 | 3:13.35 | 4:18.76 | 8:40.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:23.69 | 6:29.33 | 7:35.24 | |||||||
6 | Mads Andersen | 1990 | 541 | 1:04.01 | 2:11.73 | 3:19.57 | 4:27.87 | 9:04.09 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.94 | 6:46.55 | 7:57.66 | |||||||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | 515 | 1:03.41 | 2:12.75 | 3:22.63 | 4:32.81 | 9:13.12 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:43.46 | 6:54.84 | 8:06.10 | |||||||
8 | Mads Pedersen | 1991 | 470 | 1:07.26 | 2:19.08 | 3:32.52 | 4:44.59 | 9:30.25 | ||
Herning Svømmeklub | 5:57.58 | 7:09.38 | 8:20.49 | |||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathias Frandsen | 1994 | 602 | 1:01.16 | 2:06.37 | 3:11.80 | 4:17.68 | 8:45.23 | ||
West Swim Esbjerg | 5:23.80 | 6:31.18 | 7:38.61 | |||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 592 | 1:02.20 | 2:08.12 | 3:14.74 | 4:21.60 | 8:48.22 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:29.19 | 6:36.58 | 7:44.16 | |||||||
3 | Emil Weis | 1994 | 570 | 1:02.73 | 2:09.48 | 3:15.91 | 4:23.57 | 8:54.74 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:30.47 | 6:38.63 | 7:47.12 | |||||||
4 | Nicolas Nord | 1994 | 545 | 1:03.50 | 2:11.24 | 3:20.05 | 4:28.28 | 9:02.81 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:37.24 | 6:46.03 | 7:55.41 | |||||||
5 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 533 | 1:03.45 | 2:11.74 | 3:20.87 | 4:30.28 | 9:07.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:39.32 | 6:49.89 | 7:59.09 | |||||||
6 | Johan Nilsson | 1994 | 479 | 1:06.92 | 2:19.44 | 3:31.31 | 4:43.02 | 9:26.56 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:55.08 | 7:05.98 | 8:17.75 | |||||||
7 | Klaus Christensen | 1993 | 403 | 1:09.26 | 2:23.03 | 3:38.89 | 4:56.16 | 10:00.18 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:12.36 | 7:28.96 | 8:45.56 | |||||||
- | Lars Rugsveen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 572 | 1:02.62 | 2:10.80 | 3:20.03 | 4:28.43 | 8:54.23 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.11 | 6:43.81 | 7:51.04 | |||||||
2 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 508 | 1:05.55 | 2:15.34 | 3:25.05 | 4:35.00 | 9:15.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:45.24 | 6:56.47 | 8:07.07 | |||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 584 | 1:02.35 | 2:08.92 | 3:16.27 | 4:23.72 | 8:50.43 | ||
Poseidon | 5:29.73 | 6:37.44 | 7:44.67 | |||||||
2 | Eirik Rugsveen | 1996 | 398 | 1:07.66 | 2:21.39 | 3:36.28 | 4:55.05 | 10:02.76 | ||
Elverum Svømming | 6:11.58 | 7:29.85 | 8:47.60 | |||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | 323 | 1:13.49 | 2:33.35 | 3:56.39 | 5:18.78 | 10:46.03 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:40.90 | 8:03.56 | 9:26.50 | |||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 489 | 1:07.97 | 2:20.51 | 3:32.70 | 4:44.36 | 9:23.01 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:53.31 | 7:03.73 | 8:14.28 | |||||||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 451 | 1:07.56 | 2:20.43 | 3:33.11 | 4:46.28 | 9:38.04 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:59.55 | 7:13.67 | 8:26.64 | |||||||
3 | Jannik Skov | 1997 | 424 | 1:09.50 | 2:24.54 | 3:40.35 | 4:56.15 | 9:50.39 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:10.49 | 7:24.39 | 8:38.01 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 781 | 1:04.22 | 2:10.21 | 3:15.93 | 4:21.82 | 8:46.06 | Stævnerekord | |
West Swim Esbjerg | 5:27.63 | 6:34.09 | 7:40.73 | |||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 729 | 1:04.92 | 2:12.94 | 3:21.08 | 4:29.00 | 8:58.37 | ||
West Swim Esbjerg | 5:36.56 | 6:44.38 | 7:52.67 | |||||||
3 | Pernille Moth | 1994 | 639 | 1:07.47 | 2:18.19 | 3:29.00 | 4:40.20 | 9:22.41 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:51.06 | 7:02.18 | 8:12.85 | |||||||
4 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 387 | 1:15.43 | 2:37.16 | 4:00.99 | 5:25.82 | 11:04.78 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:50.65 | 8:15.49 | 9:40.42 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 669 | 1:05.75 | 2:13.72 | 3:22.50 | 4:32.35 | 9:14.05 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:42.94 | 6:54.39 | 8:05.41 | |||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 637 | 1:05.68 | 2:15.85 | 3:25.97 | 4:37.37 | 9:23.13 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:49.21 | 7:01.20 | 8:13.73 | |||||||
3 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 624 | 1:06.73 | 2:17.13 | 3:27.44 | 4:38.89 | 9:27.05 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.50 | 7:02.56 | 8:14.70 | |||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 602 | 1:08.54 | 2:21.50 | 3:34.59 | 4:46.80 | 9:33.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:59.94 | 7:12.38 | 8:24.32 | |||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 551 | 1:09.97 | 2:24.44 | 3:39.47 | 4:54.25 | 9:51.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:08.65 | 7:23.99 | 8:38.64 | |||||||
6 | Sara Mogensen | 1995 | 478 | 1:12.90 | 2:31.27 | 3:49.53 | 5:07.42 | 10:19.67 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:26.52 | 7:45.34 | 9:03.67 | |||||||
7 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 458 | 1:11.66 | 2:28.73 | 3:48.86 | 5:08.20 | 10:28.50 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:27.42 | 7:46.50 | 9:08.78 | |||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | 429 | 1:16.36 | 2:37.75 | 3:59.53 | 5:21.07 | 10:42.52 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:41.75 | 8:02.74 | 9:23.39 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | 551 | 1:10.83 | 2:25.15 | 3:40.26 | 4:54.75 | 9:51.18 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:09.04 | 7:23.62 | 8:38.59 | |||||||
2 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 365 | 1:19.33 | 2:44.96 | 4:10.30 | 5:36.11 | 11:17.94 | ||
Vågsbygd SLK | 7:01.57 | 8:27.75 | 9:53.58 | |||||||
3 | Line Meldgaard | 1997 | 312 | 1:23.91 | 2:55.12 | 4:24.73 | 5:55.52 | 11:54.54 | ||
Svømmeklubben S 68 | 7:26.48 | 8:56.05 | 10:25.70 | |||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 535 | 1:10.02 | 2:24.85 | 3:39.91 | 4:55.87 | 9:57.03 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:11.66 | 7:28.07 | 8:44.97 | |||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 487 | 1:11.41 | 2:28.93 | 3:46.84 | 5:04.73 | 10:16.01 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:23.79 | 7:42.26 | 9:00.33 | |||||||
3 | Hanna Liljegren | 1998 | 439 | 1:13.72 | 2:33.94 | 3:54.90 | 5:15.87 | 10:37.53 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:37.06 | 7:57.72 | 9:19.00 | |||||||
4 | Gry Nicolaisen | 1998 | 295 | 1:22.82 | 2:54.43 | 4:26.79 | 6:00.49 | 12:08.09 | ||
Holstebro Svømme Club | 7:35.15 | 9:04.94 | 10:38.78 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Johanne Laursen | 1999 | 387 | 1:17.94 | 2:41.93 | 4:05.85 | 5:30.50 | 11:04.93 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:54.92 | 8:18.85 | 9:42.84 | |||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 377 | 1:19.17 | 2:44.48 | 4:09.78 | 5:34.52 | 11:10.48 | ||
Struer Svømmeklub | 6:59.43 | 8:24.19 | 9:48.60 | |||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 321 | 1:22.04 | 2:51.27 | 4:20.99 | 5:52.30 | 11:47.63 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:23.01 | 8:52.95 | 10:21.65 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kirstine Frandsen | 2001 | 213 | 1:35.96 | 3:19.95 | 5:02.96 | 6:45.24 | 13:30.90 | ||
Hobro Svømmeklub | 8:28.15 | 10:11.39 | 11:53.96 | |||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 591 | 26.94 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 579 | 27.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 564 | 27.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 544 | 27.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 527 | 27.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | 463 | 29.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | 454 | 29.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 440 | 29.72 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Martin B. Lund | 1992 | 432 | 29.92 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 415 | 30.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Mikkel Knudsen | 1990 | 384 | 31.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 558 | 27.47 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 544 | 27.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | David Schön-Svensson | 1993 | 485 | 28.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 471 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 449 | 29.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Søren Larsen | 1993 | 441 | 29.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 439 | 29.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Lars Rugsveen | 1994 | 402 | 30.63 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 393 | 30.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Øystein Jørgensen | 1993 | 375 | 31.34 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Mads Hopff | 1993 | 375 | 31.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | 319 | 33.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 219 | 37.51 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | 124 | 45.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas B. Hiltmar | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Klaus Christensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Thomas S. Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 484 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 445 | 29.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ole Christiansen | 1995 | 401 | 30.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 365 | 31.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Broby Foss | 1995 | 327 | 32.82 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 303 | 33.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 300 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Winther | 1995 | 286 | 34.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sylvester Andersen | 1995 | 251 | 35.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Grønbo | 1996 | 361 | 31.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 345 | 32.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 337 | 32.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Fredrik Hille | 1996 | 317 | 33.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Eirik Rugsveen | 1996 | 311 | 33.38 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 296 | 33.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 294 | 34.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Birk | 1996 | 279 | 34.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 272 | 34.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 264 | 35.23 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 262 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Max Tellefsen | 1996 | 242 | 36.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Vitus Mathiasen | 1996 | 205 | 38.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Kaafjord | 1996 | 162 | 41.51 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 157 | 41.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 369 | 31.51 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 342 | 32.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 315 | 33.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 290 | 34.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 289 | 34.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hjermitslev | 1997 | 242 | 36.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 232 | 36.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Mouridtsen | 1997 | 109 | 47.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | 94 | 49.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 344 | 32.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 312 | 33.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 286 | 34.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 275 | 34.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 204 | 38.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mads Storgaard | 1998 | 190 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | 189 | 39.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 173 | 40.54 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 173 | 40.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 165 | 41.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Lars Hallberg | 2001 | 154 | 42.20 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 153 | 42.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 146 | 42.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 127 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Lasse Bach | 1998 | 113 | 46.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 113 | 46.82 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 109 | 47.30 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 106 | 47.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Pedersen | 2000 | 103 | 48.26 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Thomas Hille | 1998 | 99 | 48.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Malthe Levisen | 2001 | 98 | 49.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Simon Hallbäck | 2001 | 92 | 50.13 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
23 | Anders N Pedersen | 1999 | 89 | 50.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 655 | 29.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 631 | 29.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 621 | 30.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 612 | 30.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 606 | 30.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Nathalie Lindborg | 1991 | 581 | 30.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 551 | 31.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 511 | 32.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 466 | 33.16 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Frida Börnfors | 1994 | 465 | 33.18 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Oona Ovesen | 1992 | 452 | 33.49 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Iben Rohde | 1994 | 441 | 33.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jensen | 1994 | 434 | 33.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 430 | 34.06 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Kristin E Johnson | 1993 | 390 | 35.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Julijanne Finmark | 1994 | 354 | 36.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Henriette Høg | 1994 | 306 | 38.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Janni Bach | 1994 | 270 | 39.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Malin Jönsson | 1990 | 233 | 41.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 618 | 30.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 593 | 30.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 579 | 30.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 30.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | 564 | 31.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ida Gutlic | 1996 | 556 | 31.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 530 | 31.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 512 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 481 | 32.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 474 | 32.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | 458 | 33.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marte Fjellet | 1995 | 440 | 33.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Camilla Svane | 1995 | 433 | 33.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 423 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 421 | 34.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 407 | 34.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 393 | 35.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Signe B. Thomasen | 1996 | 386 | 35.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 379 | 35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Elise Fjeldstad | 1995 | 364 | 36.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 364 | 36.01 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
22 | Maren Mæhre | 1996 | 354 | 36.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Solveig Lund | 1996 | 354 | 36.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
24 | Nanna H Andersen | 1996 | 350 | 36.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 327 | 37.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Ovesen | 1996 | 294 | 38.65 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
27 | Julie Storgaard | 1996 | 279 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Ida Helene Hustad | 1996 | 271 | 39.69 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Silje I Øyen | 1995 | 268 | 39.84 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
30 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 250 | 40.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
31 | Julie Ottesen | 1996 | 226 | 42.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Line Hatting | 1996 | 215 | 42.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 503 | 32.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 459 | 33.31 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Sørensen | 1997 | 451 | 33.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Reisænen | 1997 | 448 | 33.58 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Hannah Skog | 1997 | 431 | 34.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | 409 | 34.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 367 | 35.89 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Marie Malvik | 1997 | 357 | 36.22 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 346 | 36.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Madsen | 1997 | 321 | 37.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Ine Famestad | 1997 | 309 | 38.00 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | 307 | 38.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Køhl Berg | 1997 | 300 | 38.40 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Anne Jakobsen | 1997 | 294 | 38.63 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
15 | Mai Rossau Noer | 1997 | 293 | 38.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 289 | 38.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Toft | 1997 | 259 | 40.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Hannah Ibsen | 1997 | 245 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 234 | 41.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Line Meldgaard | 1997 | 216 | 42.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Maria Ingvardsen | 1997 | 212 | 43.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Laura Christensen | 1997 | 210 | 43.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 461 | 33.27 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 458 | 33.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 447 | 33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 419 | 34.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sara Stoebner | 1998 | 355 | 36.28 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 328 | 37.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 328 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 322 | 37.49 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 318 | 37.66 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 290 | 38.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Opheim | 1998 | 261 | 40.22 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Gry Nicolaisen | 1998 | 255 | 40.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 248 | 40.89 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 242 | 41.25 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Ellen Jespersen | 1998 | 231 | 41.86 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 231 | 41.91 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 212 | 43.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 174 | 46.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 338 | 36.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 337 | 36.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 329 | 37.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 297 | 38.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 291 | 38.80 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 255 | 40.51 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Freja Bergmann | 1999 | 236 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 220 | 42.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 215 | 42.90 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Johanna Lundqvist | 1999 | 196 | 44.22 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 187 | 44.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sofie Poulsen | 1999 | 173 | 46.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 152 | 48.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gitta Nielsen | 1999 | 108 | 53.90 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 357 | 36.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 349 | 36.51 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 304 | 38.21 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 279 | 39.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 256 | 40.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 245 | 41.05 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 232 | 41.83 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 227 | 42.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elena Holmgaard | 2000 | 205 | 43.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Euström | 2000 | 173 | 46.11 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
11 | Julie Engsig | 2000 | 172 | 46.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Michelle Pedersen | 2000 | 169 | 46.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 159 | 47.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 150 | 48.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Emilia Nielsen | 2000 | 138 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Julia Frederiksen | 2001 | 134 | 50.28 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Astrid Yde | 2000 | 117 | 52.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 105 | 54.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Julie Elefsen | 2000 | DSQ | Ingen berøring v/ven | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 26.73 | 56.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 627 | 26.72 | 56.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 585 | 26.70 | 57.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 577 | 27.35 | 58.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 532 | 27.32 | 59.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 485 | 29.27 | 1:01.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 464 | 29.02 | 1:02.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 439 | 30.16 | 1:03.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 355 | 31.43 | 1:08.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 601 | 27.27 | 57.45 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 593 | 26.98 | 57.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 529 | 28.45 | 59.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 519 | 28.86 | 1:00.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Hopff | 1993 | 515 | 27.85 | 1:00.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 510 | 28.42 | 1:00.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 492 | 28.17 | 1:01.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 492 | 28.79 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolas Nord | 1994 | 474 | 28.34 | 1:02.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 469 | 29.12 | 1:02.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Frandsen | 1994 | 460 | 30.06 | 1:02.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 456 | 28.62 | 1:02.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Martin Nilsson | 1993 | 447 | 28.36 | 1:03.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 438 | 29.88 | 1:03.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Skauge | 1993 | 432 | 29.68 | 1:04.11 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Jesper Gemke | 1993 | 425 | 29.31 | 1:04.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 412 | 30.48 | 1:05.14 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Johan Nilsson | 1994 | 392 | 31.23 | 1:06.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Lars Rugsveen | 1994 | 383 | 30.28 | 1:06.78 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Kasper Sørensen | 1994 | 379 | 31.00 | 1:07.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Meineche | 1994 | 335 | 32.17 | 1:09.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oscar Moen | 1994 | 236 | 34.62 | 1:18.45 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 569 | 27.44 | 58.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 525 | 28.43 | 1:00.09 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 462 | 28.19 | 1:02.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Christiansen | 1995 | 428 | 29.87 | 1:04.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Janus Meinert | 1995 | 329 | 31.69 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 298 | 32.95 | 1:12.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 289 | 33.76 | 1:13.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 227 | 36.98 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 448 | 29.74 | 1:03.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 410 | 30.45 | 1:05.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 371 | 31.69 | 1:07.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Højberg | 1996 | 359 | 31.57 | 1:08.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 332 | 33.46 | 1:10.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Martin Fuglesang | 1996 | 303 | 32.83 | 1:12.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 277 | 34.23 | 1:14.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 207 | 36.60 | 1:21.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Alexander Lennø | 1996 | 192 | 37.91 | 1:23.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Marc Ochsendorf | 1996 | 175 | 39.17 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 376 | 31.77 | 1:07.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 364 | 31.76 | 1:07.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 362 | 31.49 | 1:08.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 360 | 31.67 | 1:08.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 343 | 32.49 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Karlsson | 1997 | 330 | 31.56 | 1:10.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Håkon B Lund | 1997 | 325 | 33.11 | 1:10.52 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 324 | 33.25 | 1:10.58 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Jacob Pedersen | 1997 | 307 | 33.82 | 1:11.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 295 | 33.89 | 1:12.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 253 | 34.56 | 1:16.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 212 | 36.96 | 1:21.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 184 | 39.03 | 1:25.21 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 136 | 41.96 | 1:34.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Mikkel Engsvang | 1997 | 101 | 46.90 | 1:44.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 281 | 33.63 | 1:14.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 270 | 34.46 | 1:15.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Mats Andersen | 2000 | 203 | 38.37 | 1:22.46 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 196 | 38.80 | 1:23.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emil Bonderup | 1998 | 174 | 39.39 | 1:26.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 127 | 42.20 | 1:36.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Simon Hallbäck | 2001 | 93 | 50.20 | 1:47.08 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 88 | 49.80 | 1:48.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 45 | 1:02.89 | 2:16.35 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 684 | 29.67 | 1:02.47 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 662 | 29.13 | 1:03.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 656 | 30.38 | 1:03.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Hanna Jörlund | 1991 | 627 | 30.15 | 1:04.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 575 | 30.42 | 1:06.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Oona Ovesen | 1992 | 559 | 31.20 | 1:06.82 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 542 | 31.81 | 1:07.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | 530 | 31.79 | 1:08.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Anna Fransson | 1993 | 515 | 32.23 | 1:08.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | 493 | 33.18 | 1:09.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 492 | 32.22 | 1:09.73 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emma Jansson | 1994 | 469 | 32.46 | 1:10.83 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Camilla Rasmussen | 1991 | 465 | 33.18 | 1:11.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Iben Rohde | 1994 | 435 | 32.89 | 1:12.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Philipsen | 1992 | 435 | 34.22 | 1:12.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Helle Kjær | 1994 | 425 | 34.16 | 1:13.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 417 | 34.98 | 1:13.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Arberesha Veliqi | 1993 | 405 | 34.15 | 1:14.41 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 328 | 35.38 | 1:19.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Louise Holm | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 673 | 30.27 | 1:02.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 618 | 30.30 | 1:04.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 559 | 31.04 | 1:06.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 554 | 31.61 | 1:07.04 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 545 | 31.69 | 1:07.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 531 | 32.09 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 514 | 32.16 | 1:08.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 502 | 32.41 | 1:09.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Guro Aas | 1996 | 489 | 32.37 | 1:09.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Maria Pedersen | 1995 | 488 | 33.01 | 1:09.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ina A. Steinsland | 1996 | 468 | 33.02 | 1:10.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | 461 | 33.41 | 1:11.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Nielsen | 1996 | 455 | 34.28 | 1:11.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tine Christensen | 1996 | 447 | 33.94 | 1:12.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 446 | 32.90 | 1:12.04 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 394 | 35.62 | 1:15.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 390 | 35.27 | 1:15.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Maren Mæhre | 1996 | 379 | 34.18 | 1:16.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 365 | 35.40 | 1:17.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 362 | 35.38 | 1:17.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Schmidt | 1995 | 292 | 37.30 | 1:22.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kirstine Feldinger | 1996 | 287 | 38.43 | 1:23.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 277 | 39.23 | 1:24.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Vinther | 1995 | 256 | 40.28 | 1:26.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jukjin Chiu | 1995 | 253 | 38.33 | 1:27.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 615 | 30.39 | 1:04.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 532 | 31.85 | 1:07.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 520 | 31.88 | 1:08.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Reisænen | 1997 | 491 | 32.53 | 1:09.76 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 487 | 32.48 | 1:09.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 473 | 33.35 | 1:10.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Hannah Skog | 1997 | 465 | 33.07 | 1:11.04 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lenette Nielsen | 1997 | 427 | 33.99 | 1:13.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Emma Nørgaard | 1997 | 374 | 35.19 | 1:16.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilia Laursen | 1997 | 326 | 35.07 | 1:20.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Ida Jordan | 1997 | 313 | 35.25 | 1:21.05 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 305 | 38.53 | 1:21.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 300 | 37.24 | 1:22.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 272 | 36.94 | 1:24.94 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Ida Køhl Berg | 1997 | 258 | 39.49 | 1:26.52 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Jensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 493 | 32.73 | 1:09.69 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 374 | 35.61 | 1:16.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 371 | 35.40 | 1:16.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 307 | 37.00 | 1:21.59 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Isabella Pedersen | 1998 | 236 | 40.29 | 1:29.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Sara Stoebner | 1998 | 232 | 39.54 | 1:29.62 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Louise Heiberg | 1998 | 191 | 42.60 | 1:35.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 344 | 36.34 | 1:18.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 329 | 36.30 | 1:19.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 290 | 39.54 | 1:23.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 284 | 38.14 | 1:23.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 242 | 39.66 | 1:28.35 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 190 | 44.05 | 1:35.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Nikoline Riisberg | 1999 | 126 | 48.65 | 1:49.86 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 291 | 38.12 | 1:23.07 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 249 | 39.82 | 1:27.46 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 231 | 40.93 | 1:29.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 173 | 45.86 | 1:38.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 164 | 45.64 | 1:40.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | 158 | 47.02 | 1:41.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicola Parfitt | 2000 | DSQ | Usynkron flyben | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:19 |