Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Final | Utskriftsdatum | 08 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Stockholmpolisens IF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-05 |
Gren 1, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.14 | 1:19.09 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.41 | 1:20.15 | |||||
3 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.52 | 1:21.22 | |||||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.91 | 1:22.04 | |||||
5 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.53 | 1:22.75 | |||||
6 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.95 | 1:23.37 | |||||
7 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.02 | 1:24.63 | |||||
8 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 40.65 | 1:26.15 | |||||
9 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.08 | 1:26.47 | |||||
10 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.25 | 1:26.87 | |||||
11 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 41.57 | 1:27.19 | |||||
12 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.59 | 1:27.82 | |||||
13 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.09 | 1:27.96 | |||||
14 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.06 | 1:28.21 | |||||
15 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 42.31 | 1:29.13 | |||||
16 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.83 | 1:29.52 | |||||
Gren 2, 100m Bröstsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 36.81 | 1:17.94 | |||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 37.57 | 1:19.33 | |||||
3 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.58 | 1:22.74 | |||||
4 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.79 | 1:23.39 | Enligt TLB | ||||
5 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 41.05 | 1:26.05 | |||||
6 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.58 | 1:26.36 | |||||
7 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.26 | 1:26.62 | |||||
8 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.66 | 1:27.29 | |||||
9 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 41.63 | 1:29.55 | |||||
10 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.92 | 1:31.48 | |||||
11 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 44.18 | 1:33.16 | |||||
12 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.80 | 1:33.47 | |||||
13 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.79 | 1:33.77 | |||||
- | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.80 | 1:22.49 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.12 | 1:27.11 | |||||
3 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 41.37 | 1:27.29 | |||||
4 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 42.05 | 1:27.98 | |||||
5 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 41.61 | 1:28.12 | Enligt TLB | ||||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.28 | 1:28.51 | |||||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 42.67 | 1:28.61 | |||||
8 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.64 | 1:29.05 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.22 | 1:30.07 | |||||
10 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.87 | 1:33.14 | |||||
11 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 43.98 | 1:33.48 | |||||
12 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.00 | 1:34.42 | |||||
13 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.14 | 1:35.25 | |||||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 45.53 | 1:37.19 | |||||
15 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.77 | 1:38.49 | |||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 39.26 | 1:24.20 | |||||
2 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.01 | 1:27.47 | |||||
3 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.73 | 1:32.49 | |||||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.89 | 1:32.58 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.66 | 1:32.77 | |||||
6 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.51 | 1:33.17 | |||||
7 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.26 | 1:33.51 | |||||
8 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 45.05 | 1:35.42 | |||||
9 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.15 | 1:37.38 | |||||
10 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 47.57 | 1:38.83 | |||||
11 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 47.14 | 1:39.73 | |||||
12 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.56 | 1:40.65 | |||||
13 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 48.22 | 1:41.85 | |||||
14 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 50.53 | 1:44.65 | |||||
15 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.36 | 1:44.67 | |||||
16 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 50.03 | 1:45.54 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.44 | 1:01.30 | |||||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.47 | 1:02.97 | |||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.33 | 1:03.12 | |||||
4 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.31 | 1:03.38 | |||||
5 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.95 | 1:04.82 | |||||
6 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.21 | 1:05.08 | |||||
7 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 31.27 | 1:05.64 | |||||
8 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 32.02 | 1:06.40 | |||||
9 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 31.78 | 1:06.42 | |||||
9 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.93 | 1:06.42 | |||||
11 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.12 | 1:06.45 | |||||
12 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.01 | 1:06.77 | |||||
13 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.38 | 1:07.27 | |||||
14 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.72 | 1:07.64 | |||||
15 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | 1:08.33 | |||||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.01 | 1:08.54 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.11 | 1:00.61 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.47 | 1:01.08 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.90 | 1:03.13 | |||||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.08 | 1:04.16 | |||||
5 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.36 | 1:05.03 | |||||
6 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.14 | 1:05.36 | |||||
7 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.31 | 1:05.48 | |||||
8 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.29 | 1:05.61 | |||||
9 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.92 | 1:06.15 | |||||
10 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.13 | 1:07.04 | |||||
11 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | 1:07.07 | |||||
12 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 31.97 | 1:07.17 | |||||
13 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.21 | 1:07.21 | |||||
14 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.61 | 1:07.51 | |||||
15 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.38 | 1:08.11 | |||||
16 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 32.38 | 1:08.95 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.42 | 1:05.70 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.38 | 1:06.05 | |||||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.92 | 1:06.66 | |||||
4 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.69 | 1:06.78 | |||||
5 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.71 | 1:07.71 | |||||
6 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 32.56 | 1:08.63 | |||||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 32.70 | 1:08.79 | |||||
8 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.19 | 1:09.85 | |||||
9 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.37 | 1:10.73 | |||||
10 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.09 | 1:11.67 | |||||
11 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.27 | 1:12.70 | Enligt TLB | ||||
12 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.69 | 1:12.80 | |||||
13 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.00 | 1:12.97 | |||||
14 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 35.40 | 1:13.77 | |||||
15 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.19 | 1:15.17 | |||||
16 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.59 | 1:18.12 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 30.18 | 1:03.46 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.12 | 1:04.07 | |||||
3 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 31.48 | 1:05.51 | |||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.50 | 1:07.94 | |||||
5 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.83 | 1:10.79 | |||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.40 | 1:10.91 | |||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.77 | 1:11.21 | |||||
8 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.39 | 1:11.63 | |||||
9 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.13 | 1:12.33 | |||||
10 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.43 | 1:14.42 | |||||
11 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.42 | 1:14.99 | |||||
12 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.13 | 1:16.07 | |||||
13 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.52 | 1:16.34 | |||||
14 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.36 | 1:17.06 | |||||
15 | Viktor Bäckström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.90 | 1:18.15 | |||||
- | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 4X100m Medley Fl, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:53.52 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 35.24 | 1:12.96 | 1:12.96 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 39.95 | 1:25.65 | 2:38.61 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 33.32 | 1:12.89 | 3:51.50 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 29.20 | 1:02.02 | 4:53.52 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:56.18 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 35.38 | 1:14.41 | 1:14.41 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 37.20 | 1:20.22 | 2:34.63 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 34.54 | 1:14.08 | 3:48.71 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 31.27 | 1:07.47 | 4:56.18 | ||||||
3 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:02.77 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 37.24 | 1:18.23 | 1:18.23 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 38.68 | 1:21.61 | 2:39.84 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 33.05 | 1:13.50 | 3:53.34 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 32.80 | 1:09.43 | 5:02.77 | ||||||
4 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:04.32 | ||||||
Narie Thuresson | 1997 | 37.36 | 1:17.05 | 1:17.05 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 40.18 | 1:25.15 | 2:42.20 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 34.21 | 1:14.62 | 3:56.82 | ||||||
Linnea Narebo | 1997 | 32.10 | 1:07.50 | 5:04.32 | ||||||
5 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:10.77 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 36.71 | 1:17.79 | 1:17.79 | ||||||
Victoria Ishak | 1997 | 40.73 | 1:28.83 | 2:46.62 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 34.71 | 1:16.78 | 4:03.40 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 31.80 | 1:07.37 | 5:10.77 | ||||||
6 | Norrtälje SK | 0 | Norrtälje Simklubb | 5:15.05 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 37.53 | 1:16.15 | 1:16.15 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 42.52 | 1:31.07 | 2:47.22 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 35.02 | 1:16.76 | 4:03.98 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 33.11 | 1:11.07 | 5:15.05 | ||||||
7 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:21.47 | ||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 38.90 | 1:22.26 | 1:22.26 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 40.80 | 1:26.81 | 2:49.07 | ||||||
Daniela Pavicevic | 1997 | 36.72 | 1:21.86 | 4:10.93 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 33.07 | 1:10.54 | 5:21.47 | ||||||
8 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:23.57 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 38.36 | 1:19.35 | 1:19.35 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 42.44 | 1:31.31 | 2:50.66 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 37.86 | 1:23.31 | 4:13.97 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 33.06 | 1:09.60 | 5:23.57 | ||||||
9 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:31.61 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 41.32 | 1:25.15 | 1:25.15 | ||||||
Diana Bagheri | 1997 | 43.71 | 1:33.04 | 2:58.19 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 36.64 | 1:20.54 | 4:18.73 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 34.63 | 1:12.88 | 5:31.61 | ||||||
10 | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | 5:47.35 | ||||||
Josefin Öster | 1997 | 41.76 | 1:25.27 | 1:25.27 | ||||||
Sofie Hallberg | 1997 | 47.32 | 1:56.89 | 3:22.16 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 19.95 | 1:00.82 | 4:22.98 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 39.30 | 1:24.37 | 5:47.35 | ||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:47.71 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 39.75 | 1:23.45 | 1:23.45 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 45.88 | 1:39.22 | 3:02.67 | ||||||
Elin Jansson | 1997 | 40.41 | 1:31.19 | 4:33.86 | ||||||
Julia Augustsson | 1998 | 35.35 | 1:13.85 | 5:47.71 | ||||||
12 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:51.91 | ||||||
Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | 39.03 | 1:21.72 | 1:21.72 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 41.08 | 1:27.07 | 2:48.79 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 39.62 | 1:32.19 | 4:20.98 | ||||||
Malin Bernmark | 1998 | 41.41 | 1:30.93 | 5:51.91 | ||||||
13 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:52.46 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 41.60 | 1:25.30 | 1:25.30 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 42.19 | 1:31.16 | 2:56.46 | ||||||
Oda Rabenius | 1997 | 42.27 | 1:36.31 | 4:32.77 | ||||||
Louise Hagström | 1998 | 36.37 | 1:19.69 | 5:52.46 | ||||||
14 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:54.65 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 42.00 | 1:27.04 | 1:27.04 | ||||||
Sara Nyström | 1997 | 45.19 | 1:37.18 | 3:04.22 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 41.71 | 1:33.96 | 4:38.18 | ||||||
Alice Franzén | 1998 | 36.00 | 1:16.47 | 5:54.65 | ||||||
- | Danderyd Lag 1 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Emma Varga | 1997 | 35.28 | 1:12.87 | |||||||
Gren 10, 4X100m Medley Po, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:49.03 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 34.78 | 1:12.59 | 1:12.59 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 36.04 | 1:18.04 | 2:30.63 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 33.95 | 1:14.51 | 3:45.14 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 30.51 | 1:03.89 | 4:49.03 | ||||||
2 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:03.69 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 35.41 | 1:13.22 | 1:13.22 | ||||||
Petter Lindberg | 1997 | 38.54 | 1:25.09 | 2:38.31 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 33.86 | 1:20.01 | 3:58.32 | ||||||
Nisse Jansson | 1997 | 30.98 | 1:05.37 | 5:03.69 | ||||||
3 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:06.17 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 36.71 | 1:14.83 | 1:14.83 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 41.11 | 1:26.43 | 2:41.26 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 33.38 | 1:14.25 | 3:55.51 | ||||||
Albin Thelin | 1997 | 32.84 | 1:10.66 | 5:06.17 | ||||||
4 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:21.05 | ||||||
Elias Sjöblom | 1997 | 38.07 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Martin Blomquist | 1997 | 39.28 | 1:25.00 | 2:43.87 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 38.75 | 1:25.77 | 4:09.64 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 33.24 | 1:11.41 | 5:21.05 | ||||||
5 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:21.96 | ||||||
Albin Karlström | 1997 | 38.47 | 1:19.78 | 1:19.78 | ||||||
Joel Severin | 1997 | 42.98 | 1:32.57 | 2:52.35 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 36.02 | 1:18.69 | 4:11.04 | ||||||
Joakim Forslöf | 1997 | 33.17 | 1:10.92 | 5:21.96 | ||||||
6 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:32.08 | ||||||
David Wahlquist | 1998 | 39.73 | 1:23.18 | 1:23.18 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 43.75 | 1:35.48 | 2:58.66 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 37.23 | 1:23.62 | 4:22.28 | ||||||
Oscar Olsson | 1997 | 32.99 | 1:09.80 | 5:32.08 | ||||||
7 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:32.12 | ||||||
Morris Kellokoski | 1998 | 42.92 | 1:32.07 | 1:32.07 | ||||||
Emil Thydén | 1997 | 44.12 | 1:36.19 | 3:08.26 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 34.52 | 1:17.68 | 4:25.94 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 30.29 | 1:06.18 | 5:32.12 | ||||||
8 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:36.37 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 37.27 | 1:15.79 | 1:15.79 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 45.45 | 1:38.36 | 2:54.15 | ||||||
William Åberg | 1997 | 37.19 | 1:21.05 | 4:15.20 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 37.68 | 1:21.17 | 5:36.37 | ||||||
9 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:43.97 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 42.99 | 1:28.93 | 1:28.93 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 43.57 | 1:33.86 | 3:02.79 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 40.19 | 1:29.63 | 4:32.42 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 34.28 | 1:11.55 | 5:43.97 | ||||||
10 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:48.46 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 42.98 | 1:30.20 | 1:30.20 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 49.64 | 1:45.31 | 3:15.51 | ||||||
Niklas Rior | 1997 | 35.22 | 1:17.90 | 4:33.41 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 35.06 | 1:15.05 | 5:48.46 | ||||||
11 | Skuru Lag 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:53.73 | ||||||
Jack Hyvén Ekström | 1998 | 40.17 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Filip Egnell | 1997 | 50.64 | 1:50.65 | 3:15.06 | ||||||
William Lulek | 1998 | 38.83 | 1:27.50 | 4:42.56 | ||||||
Vincent Kiippa | 1997 | 32.88 | 1:11.17 | 5:53.73 | ||||||
- | Södertälje Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 43.52 | 1:28.63 | 1:28.63 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 46.06 | 3:08.40 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 4:32.73 | ||||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.88 | 1:11.19 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.60 | 1:11.22 | |||||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.18 | 1:12.42 | |||||
4 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.95 | 1:13.50 | |||||
5 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 34.88 | 1:13.94 | |||||
6 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.67 | 1:14.19 | |||||
7 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.06 | 1:14.26 | |||||
8 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.28 | 1:14.65 | |||||
9 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.34 | 1:14.68 | |||||
10 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.88 | 1:17.02 | |||||
11 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.12 | 1:18.94 | |||||
12 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.07 | 1:19.21 | |||||
13 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.93 | 1:19.90 | |||||
14 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.34 | 1:22.98 | |||||
15 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.70 | 1:25.56 | |||||
16 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.24 | 1:25.87 | |||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 31.89 | 1:08.89 | |||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.12 | 1:12.25 | |||||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 33.61 | 1:12.27 | |||||
4 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.81 | 1:14.81 | |||||
5 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.71 | 1:18.13 | |||||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 37.00 | 1:18.23 | |||||
7 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.68 | 1:18.94 | |||||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 36.59 | 1:19.86 | |||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.24 | 1:21.60 | |||||
10 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.91 | 1:22.75 | |||||
11 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.87 | 1:23.38 | |||||
12 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.10 | 1:24.63 | |||||
13 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.15 | 1:25.93 | |||||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.93 | 1:28.77 | |||||
15 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.19 | 1:32.20 | |||||
- | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | 1:15.67 | |||||
2 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.49 | 1:18.36 | |||||
3 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.02 | 1:19.69 | |||||
4 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.88 | 1:22.32 | |||||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.66 | 1:22.62 | |||||
6 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 39.39 | 1:23.05 | |||||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.90 | 1:25.15 | |||||
8 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.73 | 1:25.70 | |||||
9 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.86 | 1:28.38 | |||||
10 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.11 | 1:28.57 | |||||
11 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.24 | 1:29.47 | |||||
12 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.63 | 1:32.65 | |||||
13 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.25 | 1:34.27 | |||||
14 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.75 | 1:35.88 | |||||
- | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNS | ||||||
- | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 33.29 | 1:11.97 | |||||
2 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.39 | 1:24.10 | |||||
3 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 38.64 | 1:26.52 | |||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.61 | 1:26.96 | |||||
5 | Viktor Bäckström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.88 | 1:27.13 | |||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.83 | 1:27.95 | |||||
7 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.94 | 1:29.04 | |||||
8 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.93 | 1:37.10 | |||||
9 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.38 | 1:41.50 | |||||
10 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 47.59 | 1:45.69 | |||||
- | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.95 | 1:11.09 | |||||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.20 | 1:11.89 | |||||
3 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.87 | 1:12.33 | |||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.91 | 1:13.63 | |||||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.91 | 1:14.92 | |||||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 35.99 | 1:15.26 | |||||
7 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.86 | 1:16.30 | |||||
8 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.06 | 1:16.49 | |||||
9 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.67 | 1:17.49 | |||||
10 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.13 | 1:17.79 | |||||
11 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.73 | 1:19.01 | |||||
12 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.27 | 1:19.12 | |||||
13 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:20.12 | |||||
14 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.67 | 1:21.15 | |||||
15 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.91 | 1:21.29 | |||||
16 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.63 | 1:22.01 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 33.07 | 1:07.78 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 34.46 | 1:11.14 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 35.73 | 1:12.55 | |||||
4 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.35 | 1:13.40 | |||||
5 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.57 | 1:13.68 | |||||
6 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:13.89 | |||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.87 | 1:14.02 | |||||
8 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 37.80 | 1:16.82 | |||||
9 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.66 | 1:18.98 | |||||
10 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.96 | 1:19.63 | |||||
11 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.51 | 1:19.96 | |||||
12 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.24 | 1:20.62 | |||||
13 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.61 | 1:21.27 | |||||
14 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.92 | 1:22.05 | |||||
15 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.18 | 1:22.25 | |||||
16 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.84 | 1:23.89 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.70 | 1:13.46 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.70 | 1:16.09 | |||||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.81 | 1:16.76 | |||||
4 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 37.51 | 1:17.50 | |||||
5 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.21 | 1:21.54 | |||||
6 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.15 | 1:22.77 | |||||
7 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.79 | 1:22.83 | |||||
8 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 40.36 | 1:23.19 | |||||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.64 | 1:25.10 | |||||
10 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.07 | 1:25.33 | |||||
11 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.90 | 1:25.49 | |||||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.69 | 1:25.64 | |||||
13 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 42.45 | 1:27.19 | |||||
14 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 42.27 | 1:28.06 | |||||
15 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.15 | 1:28.71 | |||||
- | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 35.07 | 1:12.46 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 36.47 | 1:13.59 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 37.38 | 1:15.93 | |||||
4 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.42 | 1:20.29 | |||||
5 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.21 | 1:20.65 | |||||
6 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.31 | 1:21.05 | |||||
7 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | 1:22.38 | |||||
8 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.29 | 1:23.64 | |||||
9 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.62 | 1:24.31 | |||||
10 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 42.62 | 1:26.29 | |||||
11 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.90 | 1:26.48 | |||||
12 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 43.45 | 1:28.70 | |||||
13 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.64 | 1:30.30 | |||||
14 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.77 | 1:31.33 | |||||
15 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.53 | 1:31.80 | |||||
16 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.83 | 1:34.64 | |||||
Gren 19, 4X100m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:17.66 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 30.65 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Vendela Vicko | 1997 | 30.80 | 1:05.36 | 2:09.03 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 30.53 | 1:05.00 | 3:14.03 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 29.65 | 1:03.63 | 4:17.66 | ||||||
2 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:23.32 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 30.13 | 1:02.48 | 1:02.48 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 31.69 | 1:06.68 | 2:09.16 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 33.39 | 1:09.85 | 3:19.01 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 30.15 | 1:04.31 | 4:23.32 | ||||||
3 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:26.58 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.49 | 1:01.53 | 1:01.53 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 32.51 | 1:09.02 | 2:10.55 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 31.53 | 1:07.41 | 3:17.96 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 32.16 | 1:08.62 | 4:26.58 | ||||||
4 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 4:33.31 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 29.92 | 1:03.22 | 1:03.22 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 33.94 | 1:11.14 | 2:14.36 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 33.10 | 1:10.96 | 3:25.32 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 32.51 | 1:07.99 | 4:33.31 | ||||||
5 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:36.61 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 32.12 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 33.25 | 1:08.93 | 2:16.69 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 31.92 | 1:08.58 | 3:25.27 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 33.04 | 1:11.34 | 4:36.61 | ||||||
6 | Norrtälje SK | 0 | Norrtälje Simklubb | 4:40.16 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 32.84 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 33.55 | 1:10.52 | 2:17.10 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 33.47 | 1:11.52 | 3:28.62 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 35.65 | 1:11.54 | 4:40.16 | ||||||
7 | Danderyd Lag 1 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:40.94 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 31.04 | 1:05.67 | 1:05.67 | ||||||
Filippa Hegardt | 1998 | 34.19 | 1:11.29 | 2:16.96 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 33.74 | 1:12.24 | 3:29.20 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 33.98 | 1:11.74 | 4:40.94 | ||||||
8 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:41.84 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 32.84 | 1:07.88 | 1:07.88 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 33.25 | 1:09.52 | 2:17.40 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 34.53 | 1:11.85 | 3:29.25 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 34.51 | 1:12.59 | 4:41.84 | ||||||
9 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:46.81 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 34.32 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 33.97 | 1:11.44 | 2:24.63 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 33.11 | 1:09.91 | 3:34.54 | ||||||
Daniela Pavicevic | 1997 | 34.55 | 1:12.27 | 4:46.81 | ||||||
10 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:53.66 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 33.66 | 1:09.97 | 1:09.97 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 33.82 | 1:11.72 | 2:21.69 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 36.44 | 1:15.43 | 3:37.12 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 36.55 | 1:16.54 | 4:53.66 | ||||||
11 | Tyresö SS Lag 1 | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:58.26 | ||||||
Malin Klingre | 1997 | 34.22 | 1:11.44 | 1:11.44 | ||||||
Maria Tolkatcheva | 1998 | 35.58 | 1:16.50 | 2:27.94 | ||||||
Ellen Grimborg | 1997 | 35.47 | 1:15.12 | 3:43.06 | ||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 36.10 | 1:15.20 | 4:58.26 | ||||||
12 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:59.20 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 34.93 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 35.02 | 1:13.35 | 2:28.23 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 34.88 | 1:15.64 | 3:43.87 | ||||||
Alice Ingelsson-Parris | 1997 | 36.07 | 1:15.33 | 4:59.20 | ||||||
13 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:02.92 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 35.35 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Elin Jansson | 1997 | 34.61 | 1:13.32 | 2:27.53 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 37.22 | 1:19.67 | 3:47.20 | ||||||
Julia Augustsson | 1998 | 36.16 | 1:15.72 | 5:02.92 | ||||||
14 | Danderyd Lag 2 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:04.47 | ||||||
Vendela Rege | 1997 | 34.80 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 36.67 | 1:16.90 | 2:30.19 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 36.16 | 1:16.76 | 3:46.95 | ||||||
Sara Björkegren | 1998 | 35.94 | 1:17.52 | 5:04.47 | ||||||
15 | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | 5:07.35 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 33.08 | 1:08.32 | 1:08.32 | ||||||
Josefin Öster | 1997 | 35.24 | 1:16.36 | 2:24.68 | ||||||
Sofie Hallberg | 1997 | 37.71 | 1:21.44 | 3:46.12 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 37.96 | 1:21.23 | 5:07.35 | ||||||
- | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Linnea Narebo | 1997 | 32.21 | 1:09.62 | |||||||
Gren 20, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:14.33 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 29.28 | 1:01.31 | 1:01.31 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 30.46 | 1:03.64 | 2:04.95 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 31.51 | 1:06.90 | 3:11.85 | ||||||
Oscar Eriksson | 1998 | 29.44 | 1:02.48 | 4:14.33 | ||||||
2 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 4:28.10 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 31.06 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 31.16 | 1:06.26 | 2:11.44 | ||||||
William Lulek | 1998 | 32.88 | 1:09.84 | 3:21.28 | ||||||
Nisse Jansson | 1997 | 31.67 | 1:06.82 | 4:28.10 | ||||||
3 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:37.29 | ||||||
Elias Sjöblom | 1997 | 31.79 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Martin Blomquist | 1997 | 31.68 | 1:06.89 | 2:13.59 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 34.03 | 1:11.90 | 3:25.49 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 34.61 | 1:11.80 | 4:37.29 | ||||||
4 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 4:39.85 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 30.96 | 1:05.27 | 1:05.27 | ||||||
William Åberg | 1997 | 32.25 | 1:08.20 | 2:13.47 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 36.93 | 1:19.21 | 3:32.68 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 32.08 | 1:07.17 | 4:39.85 | ||||||
5 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:41.51 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 32.05 | 1:07.18 | 1:07.18 | ||||||
Albin Karlström | 1997 | 32.99 | 1:10.51 | 2:17.69 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 34.94 | 1:13.71 | 3:31.40 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 33.48 | 1:10.11 | 4:41.51 | ||||||
6 | SK Neptun Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:54.13 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 32.16 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Patricio Gabriel | 1998 | 35.54 | 1:13.07 | 2:20.83 | ||||||
Sebastian Malmberg | 1997 | 34.20 | 1:11.92 | 3:32.75 | ||||||
Jacob Moss | 1997 | 38.36 | 1:21.38 | 4:54.13 | ||||||
7 | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:59.20 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 37.25 | 1:17.64 | 1:17.64 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 38.46 | 1:20.54 | 2:38.18 | ||||||
Niklas Blom | 1997 | 30.64 | 1:07.43 | 3:45.61 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 34.90 | 1:13.59 | 4:59.20 | ||||||
8 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:01.11 | ||||||
Carl Robertsson | 1997 | 37.46 | 1:22.30 | 1:22.30 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 33.19 | 1:11.73 | 2:34.03 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 29.58 | 1:03.84 | 3:37.87 | ||||||
Emil Thydén | 1997 | 38.90 | 1:23.24 | 5:01.11 | ||||||
9 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:04.63 | ||||||
Niklas Rior | 1997 | 31.33 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 36.48 | 1:18.14 | 2:24.89 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 37.10 | 1:20.36 | 3:45.25 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 37.14 | 1:19.38 | 5:04.63 | ||||||
10 | Skuru Lag 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 5:12.28 | ||||||
Vincent Kiippa | 1997 | 33.18 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Petter Lindberg | 1997 | 33.26 | 1:11.00 | 2:22.04 | ||||||
Jack Hyvén Ekström | 1998 | 39.04 | 1:22.58 | 3:44.62 | ||||||
Filip Egnell | 1997 | 41.38 | 1:27.66 | 5:12.28 | ||||||
11 | Polisen Sim Lag 2 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:16.30 | ||||||
Alexander Gabri | 1997 | 36.59 | 1:16.36 | 1:16.36 | ||||||
Nebay Araya | 1997 | 35.02 | 1:16.41 | 2:32.77 | ||||||
Adel Araya | 1998 | 39.60 | 1:28.95 | 4:01.72 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 34.86 | 1:14.58 | 5:16.30 | ||||||
12 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:19.85 | ||||||
Joakim Forslöf | 1997 | 33.33 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 36.42 | 1:17.21 | 2:29.29 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 37.75 | 1:20.50 | 3:49.79 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 42.72 | 1:30.06 | 5:19.85 | ||||||
13 | Saltsjöbaden IF | 0 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 5:20.53 | ||||||
Andreas Strandt | 1997 | 35.48 | 1:14.00 | 1:14.00 | ||||||
Simon Gipperth | 1998 | 39.28 | 1:22.39 | 2:36.39 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 36.08 | 1:18.36 | 3:54.75 | ||||||
Joakim Olsson | 1998 | 41.04 | 1:25.78 | 5:20.53 | ||||||
14 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:33.61 | ||||||
August Norkko | 1998 | 38.11 | 1:22.74 | 1:22.74 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 38.45 | 1:22.80 | 2:45.54 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 39.07 | 1:24.57 | 4:10.11 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 38.41 | 1:23.50 | 5:33.61 | ||||||
Gren 21, 100m Medley Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.01 | 1:17.97 | |||||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 36.64 | 1:21.17 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.03 | 1:22.19 | |||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.46 | 1:23.65 | |||||
5 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:25.85 | |||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.28 | 1:26.14 | |||||
7 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.12 | 1:28.04 | |||||
8 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 41.92 | 1:28.86 | |||||
9 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.18 | 1:29.14 | |||||
10 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.85 | 1:31.16 | |||||
11 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.88 | 1:31.75 | |||||
12 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.39 | 1:32.36 | |||||
13 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.08 | 1:32.79 | |||||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 43.65 | 1:34.61 | |||||
15 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.36 | 1:34.95 | |||||
16 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.72 | 1:37.57 | |||||
Gren 22, 100m Medley Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 35.61 | 1:16.05 | |||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.13 | 1:17.35 | |||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.65 | 1:20.63 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.92 | 1:20.79 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.05 | 1:21.64 | |||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.13 | 1:25.84 | |||||
7 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 39.42 | 1:27.65 | |||||
8 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.95 | 1:28.17 | |||||
9 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 47.29 | 1:40.20 | |||||
10 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.14 | 1:41.61 | |||||
11 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.23 | 1:42.43 | |||||
12 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.75 | 1:42.92 | |||||
13 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.66 | 1:44.89 | |||||
14 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 47.92 | 1:45.42 | |||||
15 | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 49.22 | 1:46.08 | |||||
- | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.66 | 1:13.30 | 2:00.49 | 2:34.47 | |||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.19 | 1:14.18 | 1:58.61 | 2:35.41 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.53 | 1:15.64 | 2:03.56 | 2:37.21 | |||
4 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.66 | 1:13.87 | 2:02.51 | 2:37.60 | |||
5 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.82 | 1:17.73 | 2:03.72 | 2:38.10 | |||
6 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 34.08 | 1:15.75 | 2:03.14 | 2:40.96 | |||
7 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.80 | 1:15.34 | 2:04.69 | 2:42.12 | |||
8 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.55 | 1:17.43 | 2:06.85 | 2:43.08 | |||
9 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.19 | 1:20.08 | 2:07.11 | 2:43.47 | |||
10 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.99 | 1:16.28 | 2:05.96 | 2:43.96 | |||
11 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.63 | 1:20.69 | 2:06.34 | 2:44.29 | |||
12 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.04 | 1:16.21 | 2:07.50 | 2:44.65 | |||
13 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 35.58 | 1:18.37 | 2:06.71 | 2:44.82 | |||
14 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.34 | 1:20.05 | 2:09.77 | 2:47.55 | |||
15 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.15 | 1:22.54 | 2:11.53 | 2:48.51 | |||
16 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | 1:21.88 | 2:12.45 | 2:52.04 | |||
Gren 24, 200m Medley Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 34.58 | 1:13.45 | 1:59.10 | 2:34.30 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.21 | 1:13.36 | 2:00.22 | 2:35.44 | |||
3 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.91 | 1:15.53 | 2:03.37 | 2:40.04 | |||
4 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.93 | 1:16.35 | 2:04.47 | 2:41.53 | |||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.09 | 1:15.44 | 2:06.75 | 2:42.63 | |||
6 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.73 | 1:15.72 | 2:07.89 | 2:46.52 | |||
7 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.44 | 1:16.82 | 2:08.65 | 2:47.99 | |||
8 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.18 | 1:21.35 | 2:12.30 | 2:50.77 | |||
9 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:18.77 | 2:13.36 | 2:53.64 | |||
10 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.19 | 1:20.52 | 2:16.83 | 2:55.65 | |||
11 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.48 | 1:27.64 | 2:22.96 | 3:00.84 | |||
12 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.48 | 1:27.50 | 2:21.91 | 3:01.70 | |||
13 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.32 | 1:29.57 | 2:20.10 | 3:02.08 | |||
- | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Bröstsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.20 | ||||||
2 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 46.43 | ||||||
3 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 46.61 | ||||||
4 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 48.04 | ||||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 48.71 | ||||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.58 | ||||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 50.02 | ||||||
8 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 50.30 | ||||||
9 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 50.55 | ||||||
10 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 50.64 | ||||||
11 | Sofia Nilsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.83 | ||||||
12 | Ebba Lindholm | 2000 | Mälarhöjdens Simsällskap | 50.95 | ||||||
13 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 51.30 | ||||||
14 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 51.36 | ||||||
15 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 52.10 | ||||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 53.29 | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.86 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 47.64 | ||||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.39 | ||||||
4 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 51.06 | ||||||
5 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 51.99 | ||||||
6 | Ferenc Szabo | 2000 | Ösmo Simsällskap | 52.17 | ||||||
7 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.69 | ||||||
8 | Carl Ekholm | 2000 | Simklubben Neptun | 53.19 | ||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 53.51 | ||||||
10 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.63 | ||||||
11 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 54.05 | ||||||
12 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 54.32 | ||||||
13 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 54.85 | ||||||
14 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 57.41 | ||||||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.40 | ||||||
- | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.84 | 1:29.17 | |||||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.59 | 1:29.45 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.70 | 1:31.37 | |||||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 44.23 | 1:32.72 | |||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.48 | 1:33.52 | |||||
6 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.23 | 1:36.79 | |||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 47.30 | 1:37.39 | |||||
8 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.20 | 1:37.95 | |||||
9 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.20 | 1:41.24 | |||||
10 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.42 | 1:42.78 | |||||
11 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 48.83 | 1:42.83 | |||||
12 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 49.78 | 1:44.16 | |||||
13 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 49.55 | 1:45.05 | |||||
14 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.08 | 1:45.24 | |||||
15 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 51.89 | 1:51.56 | |||||
- | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.23 | 1:30.14 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 45.03 | 1:34.72 | |||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 47.37 | 1:37.93 | |||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.34 | 1:39.47 | |||||
5 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.22 | 1:40.99 | |||||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.87 | 1:41.69 | |||||
7 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.74 | 1:49.42 | |||||
8 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 52.88 | 1:51.88 | |||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.76 | 1:53.15 | |||||
10 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 54.12 | 1:54.17 | |||||
11 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 53.20 | 1:54.98 | |||||
12 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 54.30 | 1:58.38 | |||||
13 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.42 | 1:58.55 | |||||
- | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | ||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.32 | ||||||
3 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 36.00 | ||||||
4 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.01 | ||||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 37.53 | ||||||
6 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.83 | ||||||
7 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.22 | ||||||
8 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.39 | ||||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.68 | ||||||
10 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 39.48 | ||||||
11 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.59 | ||||||
12 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.63 | ||||||
13 | Victoria Stolt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 39.67 | ||||||
14 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 40.07 | ||||||
15 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.34 | ||||||
16 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 40.38 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.88 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.49 | ||||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.68 | ||||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.84 | ||||||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 37.01 | ||||||
6 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | ||||||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 38.15 | ||||||
8 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.55 | ||||||
9 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.13 | ||||||
10 | Carl Ekholm | 2000 | Simklubben Neptun | 39.80 | ||||||
11 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.32 | ||||||
12 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 40.42 | ||||||
13 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.50 | ||||||
14 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.19 | ||||||
15 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.28 | ||||||
16 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.31 | ||||||
Gren 31, 100m Frisim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.90 | 1:09.01 | |||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.11 | 1:09.25 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.15 | 1:13.51 | |||||
4 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.29 | 1:14.95 | |||||
5 | Casandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 35.64 | 1:17.66 | |||||
6 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 37.81 | 1:17.87 | |||||
7 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 37.85 | 1:18.50 | |||||
8 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.23 | 1:18.53 | |||||
9 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.56 | 1:18.92 | |||||
10 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.45 | 1:19.56 | |||||
11 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.32 | 1:19.67 | |||||
12 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.87 | 1:20.42 | |||||
13 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.83 | 1:20.46 | |||||
14 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.33 | 1:20.91 | |||||
15 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.77 | 1:21.12 | |||||
16 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.97 | 1:21.61 | |||||
Gren 32, 100m Frisim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.33 | 1:07.24 | |||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.35 | 1:07.98 | |||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.33 | 1:10.28 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.44 | 1:12.35 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.14 | 1:12.39 | |||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.58 | 1:16.65 | |||||
7 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 36.72 | 1:19.46 | |||||
8 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.16 | 1:20.88 | |||||
9 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:25.17 | |||||
10 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 40.18 | 1:25.34 | |||||
11 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.07 | 1:26.94 | |||||
12 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.23 | 1:28.43 | |||||
13 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.76 | 1:28.95 | |||||
14 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.41 | 1:29.84 | |||||
- | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 33, 400m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:07.94 | 2:21.43 | 3:34.37 | 4:47.60 | |||
2 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:08.66 | 2:23.30 | 3:39.07 | 4:51.19 | |||
3 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.05 | 2:23.32 | 3:38.82 | 4:51.20 | |||
4 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:10.66 | 2:26.33 | 3:41.54 | 4:56.09 | |||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:12.39 | 2:30.13 | 3:46.39 | 5:00.52 | |||
6 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:12.86 | 2:30.61 | 3:47.94 | 5:02.44 | |||
7 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.26 | 2:28.77 | 3:46.81 | 5:03.06 | |||
8 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:12.71 | 2:31.80 | 3:49.53 | 5:03.67 | |||
9 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 1:09.83 | 2:25.63 | 3:44.80 | 5:03.74 | |||
10 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.64 | 2:28.96 | 3:48.56 | 5:05.52 | |||
11 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:11.22 | 2:28.96 | 3:48.23 | 5:06.83 | |||
12 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:14.25 | 2:33.24 | 3:51.20 | 5:07.07 | |||
13 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 1:12.40 | 2:31.22 | 3:49.59 | 5:07.89 | |||
14 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 1:12.75 | 2:31.23 | 3:50.89 | 5:09.71 | |||
15 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.41 | 2:33.94 | 3:53.82 | 5:10.85 | |||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.02 | 2:32.26 | 3:53.66 | 5:14.50 | |||
Gren 34, 400m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:09.40 | 2:22.70 | 3:34.27 | 4:44.65 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:10.00 | 2:23.58 | 3:38.75 | 4:52.21 | |||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 1:11.17 | 2:29.22 | 3:47.51 | 5:05.26 | |||
4 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.82 | 2:32.17 | 3:53.64 | 5:11.69 | |||
5 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.15 | 2:30.65 | 3:54.02 | 5:15.93 | |||
6 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.77 | 2:36.07 | 3:58.39 | 5:17.93 | |||
7 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:15.59 | 2:37.48 | 4:00.63 | 5:19.76 | |||
8 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:15.44 | 2:38.11 | 4:00.62 | 5:19.77 | |||
9 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.17 | 2:38.41 | 4:02.33 | 5:20.69 | |||
10 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.38 | 2:43.76 | 4:09.98 | 5:32.32 | |||
11 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:16.48 | 2:47.60 | 4:18.86 | 5:48.48 | |||
12 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.27 | 2:53.04 | 4:25.36 | 5:54.43 | |||
- | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | DNF | ||||||
Gren 35, 4X50m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:42.10 | ||||||
Silan Seydan | 1999 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 48.94 | 1:28.95 | |||||||
Josefine Almvret | 1999 | 36.21 | 2:05.16 | |||||||
Tilde Levander | 2000 | 36.94 | 2:42.10 | |||||||
2 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:43.82 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 41.75 | 41.75 | |||||||
Hanna Jacobsson | 1999 | 47.45 | 1:29.20 | |||||||
Alma Karlsson | 1999 | 38.52 | 2:07.72 | |||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 36.10 | 2:43.82 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:45.26 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 43.93 | 1:25.74 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 44.14 | 2:09.88 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 35.38 | 2:45.26 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:48.43 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 48.93 | 1:32.23 | |||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 35.42 | 2:07.65 | |||||||
Caroline Malmberg | 1999 | 40.78 | 2:48.43 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:48.52 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 44.48 | 44.48 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 44.47 | 1:28.95 | |||||||
Caroline Korssell | 1999 | 43.04 | 2:11.99 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 36.53 | 2:48.52 | |||||||
6 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:48.59 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 46.72 | 1:30.41 | |||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 42.45 | 2:12.86 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 35.73 | 2:48.59 | |||||||
7 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:50.03 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 48.60 | 1:32.04 | |||||||
Katarina Korpe | 1999 | 42.79 | 2:14.83 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 35.20 | 2:50.03 | |||||||
8 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:55.69 | ||||||
Lovisa Egnel | 1999 | 45.19 | 45.19 | |||||||
Molly Montimove | 1999 | 47.43 | 1:32.62 | |||||||
Frida Kimander | 1999 | 41.36 | 2:13.98 | |||||||
Signe Nordegren | 2000 | 41.71 | 2:55.69 | |||||||
9 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:59.34 | ||||||
Alma Holmberg | 1999 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Clara Månsson | 2000 | 52.03 | 1:39.03 | |||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 41.41 | 2:20.44 | |||||||
Josephine Andreasson | 1999 | 38.90 | 2:59.34 | |||||||
10 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 3:00.69 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 45.99 | 45.99 | |||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 48.01 | 1:34.00 | |||||||
Alexandra Westtorp | 1999 | 46.88 | 2:20.88 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 39.81 | 3:00.69 | |||||||
11 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:05.12 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 49.42 | 49.42 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 51.03 | 1:40.45 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 44.15 | 2:24.60 | |||||||
Meilin Peipurroy | 2000 | 40.52 | 3:05.12 | |||||||
12 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 3:14.04 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 47.54 | 47.54 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 56.57 | 1:44.11 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 48.82 | 2:32.93 | |||||||
Olivia Good Lindberg | 1999 | 41.11 | 3:14.04 | |||||||
13 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:24.78 | ||||||
Tintin Kviberg | 2000 | 54.13 | 54.13 | |||||||
Liv Falk | 2000 | 46.81 | 1:40.94 | |||||||
Elin Konvicka | 2000 | 57.29 | 2:38.23 | |||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 46.55 | 3:24.78 | |||||||
- | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Frida Nano | 1999 | 43.82 | 43.82 | |||||||
- | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Cajsa Loqvist | 1999 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Jessica Hagström | 1999 | 52.48 | 1:38.76 | |||||||
- | Tyresö SS Lag 1 | 0 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 4X50m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:40.04 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 39.78 | 1:22.80 | |||||||
William von Wowern | 1999 | 39.40 | 2:02.20 | |||||||
Daniel Nöu | 1999 | 37.84 | 2:40.04 | |||||||
2 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:48.70 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Samuel Talback | 1900 | 49.05 | 1:31.85 | |||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 38.91 | 2:10.76 | |||||||
David Karlsson | 1999 | 37.94 | 2:48.70 | |||||||
3 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:49.33 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 44.33 | 44.33 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 46.70 | 1:31.03 | |||||||
Anton Widholm | 1999 | 39.51 | 2:10.54 | |||||||
William Kallvikbacka | 2001 | 38.79 | 2:49.33 | |||||||
4 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:52.21 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 54.92 | 1:32.58 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 36.64 | 2:09.22 | |||||||
David Erovic | 2001 | 42.99 | 2:52.21 | |||||||
5 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:17.87 | ||||||
Mika Gustafsson | 2000 | 49.40 | 49.40 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 52.28 | 1:41.68 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 53.73 | 2:35.41 | |||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 42.46 | 3:17.87 | |||||||
- | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Mathias Göransson | 2000 | 49.82 | 49.82 | |||||||
- | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 43.04 | 43.04 | |||||||
- | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 49.24 | 49.24 | |||||||
Adam Eklund | 1999 | 52.56 | 1:41.80 | |||||||
Oskar Gullberg | 1999 | 47.88 | 2:29.68 | |||||||
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 16.16 | ||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.78 | ||||||
2 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 17.78 | ||||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 17.83 | ||||||
5 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 18.99 | ||||||
6 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 19.15 | ||||||
7 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.25 | ||||||
8 | Victoria Stolt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 19.50 | ||||||
9 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 19.93 | ||||||
10 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 20.00 | ||||||
11 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 20.12 | ||||||
12 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 20.26 | ||||||
13 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 20.31 | ||||||
14 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 20.56 | ||||||
15 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 20.93 | ||||||
16 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 21.57 | ||||||
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 15.81 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 17.90 | ||||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 18.09 | ||||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 18.46 | ||||||
5 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.62 | ||||||
6 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.32 | ||||||
7 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 20.37 | ||||||
8 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 20.44 | ||||||
9 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 20.90 | ||||||
10 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 21.41 | ||||||
11 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.17 | ||||||
- | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 34.86 | ||||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.10 | ||||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.32 | ||||||
4 | Casandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 38.68 | ||||||
5 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 39.30 | ||||||
6 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.32 | ||||||
7 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.30 | ||||||
8 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.51 | ||||||
9 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.83 | ||||||
10 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.46 | ||||||
11 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 42.13 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.90 | ||||||
13 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.44 | ||||||
14 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 43.98 | ||||||
15 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.51 | ||||||
- | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.99 | ||||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 35.64 | ||||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.22 | ||||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.59 | ||||||
5 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.83 | ||||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.28 | ||||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 45.30 | ||||||
8 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.17 | ||||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 55.53 | ||||||
10 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:06.12 | ||||||
- | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.42 | 1:18.35 | 2:05.83 | 2:41.37 | |||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.92 | 1:16.80 | 2:05.66 | 2:42.81 | |||
3 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.53 | 1:18.36 | 2:05.91 | 2:45.63 | |||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.48 | 1:22.04 | 2:11.42 | 2:51.89 | |||
5 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 38.83 | 1:24.63 | 2:15.16 | 2:54.30 | |||
6 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.92 | 1:22.76 | 2:17.92 | 2:56.81 | |||
7 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.02 | 1:26.03 | 2:18.75 | 2:56.90 | |||
8 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.29 | 1:25.09 | 2:18.73 | 2:56.95 | |||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.34 | 1:23.64 | 2:16.19 | 2:57.64 | |||
10 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.18 | 1:25.30 | 2:15.94 | 2:57.84 | |||
11 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 40.30 | 1:26.79 | 2:17.96 | 3:01.36 | |||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.70 | 1:24.46 | 2:20.68 | 3:03.48 | |||
13 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.86 | 1:28.60 | 2:24.18 | 3:04.75 | |||
14 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.26 | 1:29.53 | 2:24.96 | 3:04.89 | |||
15 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.77 | 1:28.80 | 2:25.07 | 3:08.26 | |||
- | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 42, 200m Medley Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.02 | 1:19.09 | 2:08.86 | 2:45.15 | |||
2 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:19.91 | 2:08.78 | 2:45.58 | |||
3 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.72 | 1:22.14 | 2:12.88 | 2:52.53 | |||
4 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.82 | 1:23.36 | 2:15.30 | 2:59.31 | |||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.64 | 1:30.80 | 2:27.44 | 3:08.83 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.38 | 1:32.92 | 2:29.59 | 3:08.91 | |||
7 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.15 | 1:31.99 | 2:27.78 | 3:12.10 | |||
8 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 46.90 | 1:34.96 | 2:29.12 | 3:12.13 | |||
9 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 49.04 | 1:42.78 | 2:39.57 | 3:24.02 | |||
10 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 49.26 | 1:39.52 | 2:41.81 | 3:27.53 | |||
11 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 48.05 | 1:44.48 | 2:42.47 | 3:27.68 | |||
- | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.59 | ||||||
2 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.58 | ||||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.31 | ||||||
4 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.96 | ||||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.24 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.81 | ||||||
7 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.06 | ||||||
8 | Ebba Lindholm | 2000 | Mälarhöjdens Simsällskap | 46.15 | ||||||
9 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 46.62 | ||||||
10 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 47.32 | ||||||
11 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 47.46 | ||||||
12 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.50 | ||||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 47.71 | ||||||
13 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | ||||||
15 | Kajsa Jansson | 2000 | Täby Sim | 48.36 | ||||||
16 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.49 | ||||||
Gren 44, 50m Ryggsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.85 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 41.84 | ||||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.13 | ||||||
4 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.29 | ||||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.35 | ||||||
6 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.43 | ||||||
7 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.95 | ||||||
8 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.97 | ||||||
9 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.17 | ||||||
10 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.32 | ||||||
11 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.93 | ||||||
12 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 48.50 | ||||||
13 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.39 | ||||||
14 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 49.44 | ||||||
15 | Mika Gustafsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.88 | ||||||
16 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.07 | ||||||
Gren 45, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.25 | 1:17.61 | |||||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 39.46 | 1:22.34 | |||||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:25.18 | |||||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.98 | 1:26.45 | |||||
5 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.83 | 1:26.82 | |||||
6 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.12 | 1:29.41 | |||||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.52 | 1:30.06 | |||||
8 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.35 | 1:31.16 | |||||
9 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 44.67 | 1:31.26 | |||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 46.14 | 1:32.98 | |||||
11 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.67 | 1:34.13 | |||||
12 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.05 | 1:34.44 | |||||
13 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.77 | 1:36.06 | |||||
14 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.27 | 1:36.24 | |||||
15 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.74 | 1:36.82 | |||||
16 | Alexandra Westtorp | 1999 | Täby Sim | 45.67 | 1:37.33 | |||||
Gren 46, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.78 | 1:15.86 | |||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.51 | 1:17.79 | |||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.05 | 1:20.22 | |||||
4 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 38.62 | 1:21.31 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.26 | 1:24.16 | |||||
6 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.88 | 1:27.29 | |||||
7 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 43.12 | 1:29.45 | |||||
8 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 44.75 | 1:31.86 | |||||
9 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.97 | 1:32.04 | |||||
10 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.29 | 1:32.05 | |||||
11 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.56 | 1:32.70 | |||||
12 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.93 | 1:34.99 | |||||
13 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.46 | 1:37.12 | |||||
14 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.80 | 1:37.54 | |||||
15 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.68 | 1:39.20 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 49.56 | 1:40.80 | |||||
Gren 47, 200m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.55 | 1:07.04 | 1:44.80 | 2:21.93 | |||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.19 | 1:09.64 | 1:46.62 | 2:23.68 | |||
3 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.14 | 1:09.19 | 1:48.22 | 2:26.08 | |||
4 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.02 | 1:10.31 | 1:48.80 | 2:27.06 | |||
5 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.45 | 1:14.66 | 1:56.36 | 2:34.09 | |||
6 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 35.88 | 1:14.93 | 1:54.72 | 2:34.56 | |||
7 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.73 | 1:14.66 | 1:56.24 | 2:34.93 | |||
8 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.01 | 1:16.38 | 1:57.63 | 2:37.57 | |||
9 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 36.30 | 1:16.22 | 1:57.84 | 2:39.11 | |||
10 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.28 | 1:17.42 | 1:59.43 | 2:40.70 | |||
11 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.91 | 1:18.35 | 2:00.94 | 2:41.92 | |||
12 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.39 | 1:19.41 | 2:02.70 | 2:46.45 | |||
13 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.34 | 1:19.78 | 2:04.52 | 2:46.78 | |||
14 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.31 | 1:18.75 | 2:04.06 | 2:47.73 | |||
15 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.00 | 1:20.40 | 2:05.30 | 2:48.68 | |||
16 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.57 | 1:22.12 | 2:08.61 | 2:51.61 | |||
Gren 48, 200m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 32.08 | 1:07.46 | 1:43.45 | 2:18.88 | |||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 32.11 | 1:07.84 | 1:44.55 | 2:19.27 | |||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.75 | 1:12.51 | 1:51.70 | 2:27.30 | |||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.29 | 1:12.94 | 1:51.12 | 2:27.63 | |||
5 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.81 | 1:14.88 | 1:56.35 | 2:36.88 | |||
6 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.42 | 1:15.89 | 1:57.83 | 2:37.54 | |||
7 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.22 | 1:17.11 | 1:58.84 | 2:39.54 | |||
8 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.80 | 1:17.69 | 2:00.87 | 2:40.61 | |||
9 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | 1:19.63 | 2:02.23 | 2:43.72 | |||
10 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.53 | 1:22.87 | 2:05.79 | 2:45.86 | |||
11 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.29 | 1:22.32 | 2:07.63 | 2:48.71 | |||
12 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.35 | 1:21.73 | 2:08.17 | 2:49.26 | |||
13 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.55 | 1:23.47 | 2:07.68 | 2:49.68 | |||
14 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.21 | 1:24.79 | 2:09.66 | 2:50.25 | |||
15 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.81 | 1:28.66 | 2:16.45 | 3:00.05 | |||
- | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 49, 100m Medley Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.97 | 1:28.13 | |||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.30 | 1:32.51 | |||||
3 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 43.53 | 1:36.52 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.91 | 1:36.76 | |||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 44.25 | 1:37.14 | |||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 47.53 | 1:38.54 | |||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:38.90 | |||||
8 | Ebba Lindholm | 2000 | Mälarhöjdens Simsällskap | 49.05 | 1:40.14 | |||||
9 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 47.61 | 1:41.06 | |||||
10 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 48.27 | 1:41.13 | |||||
11 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.01 | 1:44.56 | |||||
12 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 50.94 | 1:47.91 | |||||
13 | Meilin Peipurroy | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.17 | 1:50.04 | |||||
14 | Victoria Stolt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 48.45 | 1:50.24 | |||||
- | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 50, 100m Medley Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.01 | 1:25.65 | |||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.24 | 1:32.70 | |||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 43.51 | 1:34.56 | |||||
4 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.89 | 1:36.63 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.51 | 1:42.01 | |||||
6 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.23 | 1:42.55 | |||||
7 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.08 | 1:43.06 | |||||
8 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.28 | 1:49.17 | |||||
9 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.29 | 1:50.54 | |||||
- | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 51, 4X50m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:22.73 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Silan Seydan | 1999 | 34.06 | 1:06.41 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 39.51 | 1:45.92 | |||||||
Tilde Levander | 2000 | 36.81 | 2:22.73 | |||||||
2 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:23.30 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 35.30 | 1:10.23 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 36.31 | 1:46.54 | |||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 36.76 | 2:23.30 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:27.24 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 39.76 | 1:14.78 | |||||||
Moa Lindahl | 1999 | 36.51 | 1:51.29 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 35.95 | 2:27.24 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:28.23 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 42.53 | 1:14.49 | |||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 37.92 | 1:52.41 | |||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 35.82 | 2:28.23 | |||||||
5 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:28.28 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Lenina Mariani-Lopez | 1999 | 39.38 | 1:16.36 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 34.64 | 1:51.00 | |||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 37.28 | 2:28.28 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:28.37 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 36.47 | 1:12.28 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 38.77 | 1:51.05 | |||||||
Alexandra Westtorp | 1999 | 37.32 | 2:28.37 | |||||||
7 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.33 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 39.46 | 1:16.37 | |||||||
Alma Karlsson | 1999 | 35.29 | 1:51.66 | |||||||
Ebba Martin | 2000 | 38.67 | 2:30.33 | |||||||
8 | Tyresö SS Lag 2 | 0 | Tyresö Simsällskap | 2:30.56 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Victoria Stolt | 2000 | 39.71 | 1:15.88 | |||||||
Sofie Back | 1999 | 37.86 | 1:53.74 | |||||||
Sara Olsson | 1999 | 36.82 | 2:30.56 | |||||||
9 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:36.15 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Wilma Tillqvist-Larsson | 1999 | 42.92 | 1:16.46 | |||||||
Sara Kuhner | 1999 | 38.98 | 1:55.44 | |||||||
Hermella Alem | 2000 | 40.71 | 2:36.15 | |||||||
10 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:39.45 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 40.77 | 1:18.09 | |||||||
Katarina Korpe | 1999 | 39.31 | 1:57.40 | |||||||
Meilin Peipurroy | 2000 | 42.05 | 2:39.45 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:42.37 | ||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 41.40 | 1:20.87 | |||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 39.63 | 2:00.50 | |||||||
Kajsa Jansson | 2000 | 41.87 | 2:42.37 | |||||||
12 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:42.50 | ||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 42.47 | 1:22.86 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 40.17 | 2:03.03 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 39.47 | 2:42.50 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:43.63 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Matilda Henning | 2000 | 42.02 | 1:21.47 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 39.84 | 2:01.31 | |||||||
Linda Svensson | 2000 | 42.32 | 2:43.63 | |||||||
14 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:43.93 | ||||||
Frida Kimander | 1999 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Lovisa Egnel | 1999 | 40.77 | 1:18.34 | |||||||
Eva Pakhomova | 2000 | 41.09 | 1:59.43 | |||||||
Signe Nordegren | 2000 | 44.50 | 2:43.93 | |||||||
15 | Södertälje Lag 4 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:44.08 | ||||||
Annika Seeliger | 2000 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Sara Tillenius | 2000 | 41.79 | 1:24.72 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 37.56 | 2:02.28 | |||||||
Karin Emanuelsson | 1999 | 41.80 | 2:44.08 | |||||||
16 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:49.25 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Alma Holmberg | 1999 | 41.36 | 1:22.99 | |||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 39.17 | 2:02.16 | |||||||
Maria Tsychkova | 2001 | 47.09 | 2:49.25 | |||||||
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:22.11 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Daniel Nöu | 1999 | 37.78 | 1:15.95 | |||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 30.97 | 1:46.92 | |||||||
William von Wowern | 1999 | 35.19 | 2:22.11 | |||||||
2 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:26.44 | ||||||
Samuel Talback | 1900 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 36.88 | 1:12.09 | |||||||
Robin Hanson | 2001 | 36.28 | 1:48.37 | |||||||
David Karlsson | 1999 | 38.07 | 2:26.44 | |||||||
3 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:28.58 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 38.19 | 1:12.16 | |||||||
William Kallvikbacka | 2001 | 39.71 | 1:51.87 | |||||||
Kian Moradi | 1999 | 36.71 | 2:28.58 | |||||||
4 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:36.38 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 37.23 | 1:08.08 | |||||||
Dennis Hadzealic | 2000 | 42.87 | 1:50.95 | |||||||
Tom Sjölund | 1999 | 45.43 | 2:36.38 | |||||||
5 | Södertörn SS | 0 | Södertörns Simsällskap | 2:41.22 | ||||||
Philip Carlsäter | 2001 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 39.81 | 1:19.65 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 40.92 | 2:00.57 | |||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 40.65 | 2:41.22 | |||||||
6 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:42.76 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 32.76 | 32.76 | |||||||
David Erovic | 2001 | 44.13 | 1:16.89 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 54.32 | 2:11.21 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 31.55 | 2:42.76 | |||||||
7 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:43.18 | ||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Jonas Peterson | 1999 | 43.35 | 1:16.52 | |||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 43.71 | 2:00.23 | |||||||
Gabriel Nyman | 2000 | 42.95 | 2:43.18 | |||||||
8 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:43.20 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Erik Ottosson | 1999 | 41.04 | 1:21.14 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 41.32 | 2:02.46 | |||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 40.74 | 2:43.20 | |||||||
9 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:44.30 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Samuel Bladin | 1999 | 40.79 | 1:20.53 | |||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 41.15 | 2:01.68 | |||||||
Mohnir Malmborg Malke | 1999 | 42.62 | 2:44.30 | |||||||
10 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:48.61 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 41.18 | 1:24.68 | |||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 38.46 | 2:03.14 | |||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 45.47 | 2:48.61 | |||||||
11 | SK Neptun Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:50.73 | ||||||
Kaspar Zalomski | 2000 | 42.86 | 42.86 | |||||||
David Toreborg | 1999 | 44.99 | 1:27.85 | |||||||
Karl Broberg | 1999 | 46.17 | 2:14.02 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 36.71 | 2:50.73 | |||||||
12 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:55.29 | ||||||
Markus Nyström | 2001 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Mikael Hägerlund | 1999 | 45.29 | 1:29.37 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 40.61 | 2:09.98 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 45.31 | 2:55.29 | |||||||
13 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:56.07 | ||||||
Andreas Carlsson | 2001 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 43.66 | 1:22.94 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 46.67 | 2:09.61 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 46.46 | 2:56.07 | |||||||
14 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:00.96 | ||||||
Adam Eklund | 1999 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Oskar Gullberg | 1999 | 44.46 | 1:33.13 | |||||||
Lukas Rynge | 2000 | 42.57 | 2:15.70 | |||||||
Tomas Östervall | 2000 | 45.26 | 3:00.96 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 08 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:37 |