Resultat Totalt - Med poäng och mellantider |
Tävling | SERIESIM Div 3 Omg.4 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Osby | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Osby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | SK Hajen | 2004 | 26 | 2:14.74 | ||||||
Simklubben Hajen | 2:15.54 | |||||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Julia Bruér | 2007 | 40.20 | 1:13.11 | |||||||
Alice Bitzén | 2006 | 33.56 | 1:46.67 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | 28.07 | 2:14.74 | |||||||
2 | Ystads Simsällskap | 2008 | 22 | 2:15.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Linn Martinsson | 2004 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 36.96 | 1:13.16 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 32.90 | 1:46.06 | |||||||
Alice Strömberg | 2007 | 29.65 | 2:15.71 | |||||||
3 | Osby Simsällskap | 2004 | 20 | 2:18.26 | ||||||
Osby Simsällskap | 2:24.93 | |||||||||
Signe Malmberg | 2008 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 36.46 | 1:16.99 | |||||||
Clara Johansson | 2005 | 29.21 | 1:46.20 | |||||||
Thea Ekstrand | 2006 | 32.06 | 2:18.26 | |||||||
4 | SK Triton | 2004 | 18 | 2:27.35 | ||||||
Simklubben Triton | 2:27.99 | |||||||||
Tess Kecskés Maconkai | 2007 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Emma Ramic | 2004 | 36.78 | 1:17.31 | |||||||
Amanda Pålsson | 2005 | 33.55 | 1:50.86 | |||||||
Nellie Hånell | 2006 | 36.49 | 2:27.35 | |||||||
5 | Malmö Kappsimningsklubb | 2004 | 16 | 2:28.47 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.88 | |||||||||
Emily Li | 2004 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Fanny Paulsson | 2007 | 46.10 | 1:22.20 | |||||||
Teodora Petric | 2005 | 32.82 | 1:55.02 | |||||||
Malva Collvin | 2007 | 33.45 | 2:28.47 | |||||||
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malmö Kappsimningsklubb | 2004 | 26 | 2:24.64 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.27 | |||||||||
Ashkan Alyasvand | 2006 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Vincent Tran | 2004 | 36.24 | 1:18.42 | |||||||
Jannes Krüger | 2005 | 32.75 | 1:51.17 | |||||||
Tobias Persson | 2007 | 33.47 | 2:24.64 | |||||||
2 | Ystads Simsällskap | 2008 | 22 | 2:26.34 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Alexander Silow | 2005 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Simon Frank | 2007 | 40.70 | 1:16.38 | |||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 32.17 | 1:48.55 | |||||||
Aaron Conradsson Häggel | 2008 | 37.79 | 2:26.34 | |||||||
3 | Osby Simsällskap | 2005 | 20 | 2:27.49 | ||||||
Osby Simsällskap | 2:29.86 | |||||||||
Johan Bendz Lundberg | 2009 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Vincent Johnson | 2006 | 37.00 | 1:22.11 | |||||||
Oscar Wahl | 2005 | 33.03 | 1:55.14 | |||||||
Erik Moberg | 2006 | 32.35 | 2:27.49 | |||||||
4 | SK Triton | 2004 | 18 | 2:32.31 | ||||||
Simklubben Triton | 2:54.80 | |||||||||
Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Zach Widstrand | 2006 | 44.38 | 1:19.96 | |||||||
Jens Magnusson | 2005 | 33.64 | 1:53.60 | |||||||
Björn Tegnander | 2007 | 38.71 | 2:32.31 | |||||||
5 | SK Hajen | 2004 | 16 | 2:39.14 | ||||||
Simklubben Hajen | 2:35.92 | |||||||||
Marius Jensen | 2006 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Markus Thorsson | 2008 | 45.08 | 1:25.97 | |||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 32.08 | 1:58.05 | |||||||
Scott Köster | 2009 | 41.09 | 2:39.14 | |||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tyra Rundgren | 2008 | 13 | 32.82 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.13 | |||||||||
2 | Molly Emilsson | 2008 | 11 | 35.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.88 | |||||||||
3 | Signe Malmberg | 2008 | 10 | 36.62 | ||||||
Osby Simsällskap | 35.60 | |||||||||
4 | Agnes Nilsson | 2009 | 9 | 38.94 | ||||||
Osby Simsällskap | 39.56 | |||||||||
5 | Elsa Mårtensson | 2008 | 8 | 39.02 | ||||||
Simklubben Hajen | 41.27 | |||||||||
6 | Beatrice Stendahl | 2008 | 7 | 40.81 | ||||||
Simklubben Hajen | 42.28 | |||||||||
7 | Elna Blake | 2009 | 6 | 41.73 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 42.75 | |||||||||
8 | Signe Larzenius | 2008 | 5 | 46.14 | ||||||
Simklubben Triton | 45.27 | |||||||||
9 | Beata Åsberg | 2010 | 4 | 48.27 | ||||||
Simklubben Triton | 49.22 | |||||||||
- | Laura Sayoc | 2008 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 42.68 | |||||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sam Askari Louyeh | 2008 | 13 | 39.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1 | |||||||||
2 | Adrian Claëson | 2010 | 11 | 39.27 | ||||||
Osby Simsällskap | 40.11 | |||||||||
3 | Melvin Walters | 2008 | 10 | 40.56 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.81 | |||||||||
4 | Christian Krüger | 2010 | 9 | 42.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.00 | |||||||||
5 | Måns Nolén | 2008 | 8 | 42.95 | ||||||
Simklubben Triton | 44.62 | |||||||||
6 | Axel Balte | 2009 | 7 | 44.26 | ||||||
Osby Simsällskap | 47.89 | |||||||||
7 | Alexander Lindberg | 2009 | 6 | 47.42 | ||||||
Simklubben Hajen | 47.98 | |||||||||
8 | Viktor Eklund | 2009 | 5 | 47.97 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Olof Lembke | 2009 | 4 | 48.51 | ||||||
Ystads Simsällskap | 50.41 | |||||||||
- | Noah Engström | 2008 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | 45.94 | |||||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Leo | 2006 | 13 | 33.36 | 1:08.77 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:08.23 | |||||||||
2 | Anna Contis Pavel | 2006 | 11 | 34.44 | 1:12.30 | |||||
Simklubben Hajen | 1:12.79 | |||||||||
3 | Alice Strömberg | 2007 | 10 | 34.75 | 1:13.86 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:12.84 | |||||||||
4 | Thea Ekstrand | 2006 | 9 | 36.14 | 1:16.65 | |||||
Osby Simsällskap | 1:16.94 | |||||||||
5 | Saga Tretinjak | 2006 | 8 | 37.69 | 1:17.90 | |||||
Simklubben Hajen | 1:17.25 | |||||||||
6 | Kajsa Eskilsson | 2006 | 7 | 36.60 | 1:17.94 | |||||
Osby Simsällskap | 1:19.12 | |||||||||
7 | Eira Frentzell | 2007 | 6 | 37.99 | 1:19.24 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:23.89 | |||||||||
8 | Emma Rebrina | 2006 | 5 | 38.30 | 1:21.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.01 | |||||||||
9 | Nellie Hånell | 2006 | 4 | 38.71 | 1:22.15 | |||||
Simklubben Triton | 1:22.27 | |||||||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Nord | 2006 | 13 | 34.76 | 1:12.30 | |||||
Osby Simsällskap | 1:13.36 | |||||||||
2 | Erik Moberg | 2006 | 11 | 34.50 | 1:12.39 | |||||
Osby Simsällskap | 1:13.27 | |||||||||
3 | Zach Widstrand | 2006 | 10 | 35.19 | 1:16.13 | |||||
Simklubben Triton | 1:16.68 | |||||||||
4 | Hugo Sörum | 2006 | 9 | 36.15 | 1:16.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.12 | |||||||||
5 | Ashkan Alyasvand | 2006 | 8 | 37.02 | 1:17.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.36 | |||||||||
6 | Hugo Cederholm | 2007 | 7 | 43.54 | 1:33.38 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Benjamin Rosewall | 2006 | 6 | 45.92 | 1:39.97 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:54.19 | |||||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Johansson | 2005 | 13 | 29.04 | 1:00.18 | |||||
Osby Simsällskap | 59.78 | |||||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | 11 | 29.74 | 1:01.30 | |||||
Osby Simsällskap | 58.69 | |||||||||
3 | Ella Gutenwik | 2004 | 10 | 30.21 | 1:02.39 | |||||
Simklubben Hajen | 1:01.27 | |||||||||
4 | Julia Henriksson | 2005 | 9 | 30.26 | 1:02.80 | |||||
Simklubben Hajen | 1:01.28 | |||||||||
5 | Linn Martinsson | 2004 | 8 | 31.31 | 1:05.98 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:05.28 | |||||||||
6 | Anna Stenberg | 2005 | 7 | 31.32 | 1:06.65 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.10 | |||||||||
7 | Ida Jeppsson | 2004 | 6 | 32.45 | 1:07.17 | |||||
Simklubben Triton | 1:07.26 | |||||||||
8 | Emily Li | 2004 | 5 | 33.02 | 1:07.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.36 | |||||||||
9 | Ebba Ringström | 2004 | 4 | 32.80 | 1:08.47 | |||||
Simklubben Triton | 1:07.08 | |||||||||
10 | Olivia Malmborg | 2006 | 3 | 33.50 | 1:09.25 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:14.21 | |||||||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Laurén | 2004 | 13 | 30.35 | 1:02.18 | |||||
Simklubben Hajen | 1:03.98 | |||||||||
2 | Melvin Lentonsson | 2004 | 11 | 30.62 | 1:05.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.84 | |||||||||
3 | Oscar Wahl | 2005 | 10 | 31.47 | 1:06.27 | |||||
Osby Simsällskap | 1:07.85 | |||||||||
4 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 9 | 31.62 | 1:07.32 | |||||
Simklubben Triton | 1:08.25 | |||||||||
5 | Alexander Silow | 2005 | 8 | 32.37 | 1:08.15 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:13.49 | |||||||||
6 | Berkay Isik | 2005 | 7 | 32.72 | 1:08.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.85 | |||||||||
7 | Erik Koch | 2004 | 6 | 33.15 | 1:09.73 | |||||
Simklubben Hajen | 1:11.97 | |||||||||
8 | Ossian Lundholm | 2004 | 5 | 33.42 | 1:11.88 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:11.29 | |||||||||
9 | Sebastian Claesson | 2005 | 4 | 39.77 | 1:23.27 | |||||
Osby Simsällskap | 1:21.48 | |||||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Bernhardsson | 2008 | 13 | 45.06 | ||||||
Osby Simsällskap | 45.24 | |||||||||
2 | Ella Nord | 2009 | 11 | 46.51 | ||||||
Osby Simsällskap | 46.21 | |||||||||
3 | Amanda Pantzar | 2008 | 10 | 48.34 | ||||||
Simklubben Hajen | 48.53 | |||||||||
4 | Molly Emilsson | 2008 | 9 | 49.67 | ||||||
Ystads Simsällskap | 50.09 | |||||||||
5 | Nike Rakowska | 2009 | 8 | 51.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 53.53 | |||||||||
6 | Laura Sayoc | 2008 | 7 | 53.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 53.79 | |||||||||
7 | Wilma Sjödin | 2008 | 6 | 54.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 52.06 | |||||||||
8 | Signe Larzenius | 2008 | 5 | 56.83 | ||||||
Simklubben Triton | 57.67 | |||||||||
9 | Freja Bjarup | 2010 | 4 | 1:01.84 | ||||||
Simklubben Triton | 1:01.04 | |||||||||
- | Tilda Widerberg | 2009 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | 56.61 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Thorsson | 2008 | 13 | 43.98 | ||||||
Simklubben Hajen | 44.37 | |||||||||
2 | Alfred Wincrantz | 2008 | 11 | 51.49 | ||||||
Ystads Simsällskap | 53.76 | |||||||||
3 | Melvin Falk | 2008 | 10 | 51.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 51.74 | |||||||||
4 | Melker Thalin | 2008 | 9 | 52.52 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 51.42 | |||||||||
5 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | 8 | 53.32 | ||||||
Ystads Simsällskap | 51.35 | |||||||||
6 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | 7 | 55.14 | ||||||
Osby Simsällskap | 55.04 | |||||||||
7 | Viktor Eklund | 2009 | 6 | 56.96 | ||||||
Simklubben Triton | 58.53 | |||||||||
8 | Seancarl Mickelsson | 2008 | 5 | 57.30 | ||||||
Simklubben Triton | 56.42 | |||||||||
9 | Noah Engström | 2008 | 4 | 57.84 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
- | Charlie Hallberg | 2010 | DSQ | |||||||
Osby Simsällskap | 1:03.00 | |||||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tea Stark Friis | 2006 | 13 | 38.91 | 1:24.55 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:22.32 | |||||||||
2 | Julia Bruér | 2007 | 11 | 41.50 | 1:27.57 | |||||
Simklubben Hajen | 1:27.25 | |||||||||
3 | Klara Kylefors | 2006 | 10 | 45.78 | 1:33.28 | |||||
Simklubben Hajen | 1:34.98 | |||||||||
4 | Hannah Nilsson | 2006 | 9 | 46.44 | 1:36.40 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:35.46 | |||||||||
5 | Fideli Ekstrand | 2007 | 8 | 47.87 | 1:40.63 | |||||
Osby Simsällskap | 1:46.00 | |||||||||
6 | Fanny Paulsson | 2007 | 7 | 48.09 | 1:40.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.13 | |||||||||
7 | Malva Collvin | 2007 | 6 | 49.35 | 1:43.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:42.99 | |||||||||
8 | Kajsa Eskilsson | 2006 | 5 | 51.72 | 1:49.10 | |||||
Osby Simsällskap | 1:50.99 | |||||||||
9 | Klara Kingberg | 2006 | 4 | 51.73 | 1:52.03 | |||||
Simklubben Triton | 1:52.16 | |||||||||
- | Tess Kecskés Maconkai | 2007 | DSQ | |||||||
Simklubben Triton | 1:38.77 | |||||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vincent Johnson | 2006 | 13 | 38.31 | 1:20.30 | |||||
Osby Simsällskap | 1:17.60 | |||||||||
2 | Simon Frank | 2007 | 11 | 43.45 | 1:33.17 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:33.14 | |||||||||
3 | Marius Jensen | 2006 | 10 | 47.21 | 1:40.86 | |||||
Simklubben Hajen | 1:41.05 | |||||||||
4 | Gustav Nilsson | 2007 | 9 | 52.46 | 1:49.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:49.54 | |||||||||
5 | Oscar Rasmusson | 2006 | 8 | 54.07 | 1:56.28 | |||||
Simklubben Triton | 1:53.01 | |||||||||
6 | Björn Tegnander | 2007 | 7 | 55.61 | 1:59.29 | |||||
Simklubben Triton | 1:54.53 | |||||||||
7 | Isak Andersson | 2007 | 6 | 55.12 | 1:59.36 | |||||
Osby Simsällskap | 1:55.56 | |||||||||
- | Maximilian Silow | 2007 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | 1:46.74 | |||||||||
- | Tobias Persson | 2007 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:46.25 | |||||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Seipp | 2005 | 13 | 37.65 | 1:20.44 | |||||
Osby Simsällskap | 1:20.96 | |||||||||
2 | Jacqlyne Jersov | 2004 | 11 | 37.95 | 1:20.93 | |||||
Osby Simsällskap | 1:20.70 | |||||||||
3 | Linn Martinsson | 2004 | 10 | 37.87 | 1:21.93 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:23.62 | |||||||||
4 | Emma Ramic | 2004 | 9 | 38.90 | 1:22.20 | |||||
Simklubben Triton | 1:22.16 | |||||||||
5 | Beatrice Ask | 2005 | 8 | 40.64 | 1:24.42 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:25.14 | |||||||||
6 | Lova Persson | 2004 | 7 | 40.28 | 1:24.57 | |||||
Simklubben Hajen | 1:23.11 | |||||||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | 6 | 38.81 | 1:24.76 | |||||
Simklubben Hajen | 1:23.92 | |||||||||
8 | Lina Plantin | 2005 | 5 | 39.38 | 1:25.57 | |||||
Simklubben Triton | 1:25.22 | |||||||||
9 | Teodora Petric | 2005 | 4 | 41.37 | 1:27.28 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1 | |||||||||
10 | Elsa Lundstedt | 2007 | 3 | 50.41 | 1:48.72 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:39.13 | |||||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Laurén | 2004 | 13 | 35.89 | 1:14.87 | |||||
Simklubben Hajen | 1:15.68 | |||||||||
2 | Vincent Tran | 2004 | 11 | 38.86 | 1:23.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.24 | |||||||||
3 | Carl Rogmark | 2004 | 10 | 44.84 | 1:34.24 | |||||
Simklubben Hajen | 1:29.87 | |||||||||
4 | Alfred Cato | 2004 | 9 | 47.41 | 1:43.08 | |||||
Osby Simsällskap | 1:42.13 | |||||||||
- | Jannes Krüger | 2005 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.55 | |||||||||
- | Jens Magnusson | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Triton | 1:30.00 | |||||||||
- | Ossian Lundholm | 2004 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | 1:32.43 | |||||||||
- | Ugnius Melieska | 2004 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | 1:19.59 | |||||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Malmberg | 2008 | 13 | 41.52 | ||||||
Osby Simsällskap | 41.06 | |||||||||
2 | Isabelle Leo | 2009 | 11 | 42.09 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.64 | |||||||||
3 | Anna Gutenwik | 2008 | 10 | 43.56 | ||||||
Simklubben Hajen | 42.62 | |||||||||
4 | Belle Nilsson | 2009 | 9 | 46.99 | ||||||
Simklubben Triton | 49.11 | |||||||||
5 | Tilde Nyborg | 2008 | 8 | 47.37 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
6 | Emilia Malmborg | 2008 | 7 | 47.91 | ||||||
Ystads Simsällskap | 48.82 | |||||||||
7 | Elna Blake | 2009 | 6 | 48.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 49.03 | |||||||||
8 | Elsa Mårtensson | 2008 | 5 | 52.18 | ||||||
Simklubben Hajen | 48.40 | |||||||||
9 | Alicia Olsson | 2008 | 4 | 52.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Ellen Åsberg | 2009 | 3 | 53.00 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melvin Walters | 2008 | 13 | 42.41 | ||||||
Ystads Simsällskap | 43.87 | |||||||||
2 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | 11 | 46.29 | ||||||
Osby Simsällskap | 45.25 | |||||||||
3 | Albin Lindman | 2009 | 10 | 47.17 | ||||||
Simklubben Triton | 49.69 | |||||||||
4 | Sam Askari Louyeh | 2008 | 9 | 50.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.00 | |||||||||
5 | Scott Köster | 2009 | 8 | 51.43 | ||||||
Simklubben Hajen | 50.96 | |||||||||
6 | Alfred Wincrantz | 2008 | 7 | 51.47 | ||||||
Ystads Simsällskap | 52.30 | |||||||||
7 | Seancarl Mickelsson | 2008 | 6 | 52.73 | ||||||
Simklubben Triton | 52.56 | |||||||||
8 | Alexander Lindberg | 2009 | 5 | 55.04 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Lucas Nyborg | 2010 | 4 | 1:02.09 | ||||||
Osby Simsällskap | 1:00.59 | |||||||||
- | Melker Thalin | 2008 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1 | |||||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Bitzén | 2006 | 13 | 36.89 | 1:15.45 | |||||
Simklubben Hajen | 1:12.93 | |||||||||
2 | Felicia Leo | 2006 | 11 | 38.18 | 1:18.11 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:17.91 | |||||||||
3 | Julia Bruér | 2007 | 10 | 39.41 | 1:20.58 | |||||
Simklubben Hajen | 1:21.25 | |||||||||
4 | Tindra Alstierna | 2006 | 9 | 38.34 | 1:22.64 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:20.96 | |||||||||
5 | Ronja Bjerg | 2007 | 8 | 44.64 | 1:30.80 | |||||
Osby Simsällskap | 1:34.11 | |||||||||
6 | Tess Kecskés Maconkai | 2007 | 7 | 45.05 | 1:33.79 | |||||
Simklubben Triton | 1:33.33 | |||||||||
7 | Saga Folestam | 2007 | 6 | 46.97 | 1:37.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:42.74 | |||||||||
8 | Fideli Ekstrand | 2007 | 5 | 50.56 | 1:40.34 | |||||
Osby Simsällskap | 1:45.89 | |||||||||
9 | Klara Kingberg | 2006 | 4 | 50.22 | 1:42.20 | |||||
Simklubben Triton | 1:47.33 | |||||||||
- | Eira Frentzell | 2007 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:39.93 | |||||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Nord | 2006 | 13 | 40.03 | 1:21.99 | |||||
Osby Simsällskap | 1:23.92 | |||||||||
2 | Erik Moberg | 2006 | 11 | 40.99 | 1:22.67 | |||||
Osby Simsällskap | 1:25.62 | |||||||||
3 | Marius Jensen | 2006 | 10 | 43.25 | 1:27.31 | |||||
Simklubben Hajen | 1:32.69 | |||||||||
5 | Ashkan Alyasvand | 2006 | 9 | 43.22 | 1:29.46 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:29.04 | |||||||||
6 | Björn Tegnander | 2007 | 8 | 48.19 | 1:39.05 | |||||
Simklubben Triton | 1:37.00 | |||||||||
7 | Oscar Rasmusson | 2006 | 7 | 50.79 | 1:41.94 | |||||
Simklubben Triton | 1:45.08 | |||||||||
8 | Casper Albertsson | 2007 | 6 | 54.36 | 1:59.83 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Oscar Klannemark | 2009 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | 2:06.17 | |||||||||
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elina Holgersson | 2005 | 13 | 34.35 | 1:10.13 | |||||
Osby Simsällskap | 1:09.33 | |||||||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | 11 | 34.75 | 1:11.31 | |||||
Simklubben Hajen | 1:09.63 | |||||||||
3 | Ida Jeppsson | 2004 | 10 | 35.19 | 1:11.65 | |||||
Simklubben Triton | 1:11.40 | |||||||||
4 | Selma Seipp | 2005 | 9 | 35.21 | 1:12.29 | |||||
Osby Simsällskap | 1:12.81 | |||||||||
5 | Olivia Pantzar | 2004 | 8 | 36.17 | 1:14.70 | |||||
Simklubben Hajen | 1:15.32 | |||||||||
6 | Amanda Pålsson | 2005 | 7 | 37.19 | 1:16.57 | |||||
Simklubben Triton | 1:16.60 | |||||||||
7 | Beatrice Ask | 2005 | 6 | 38.21 | 1:18.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.15 | |||||||||
8 | Emily Li | 2004 | 5 | 38.89 | 1:20.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.70 | |||||||||
9 | Johanna Jönsson | 2005 | 4 | 39.09 | 1:20.53 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:19.61 | |||||||||
10 | Anna Melgar | 2004 | 3 | 42.30 | 1:28.58 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:27.02 | |||||||||
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | 13 | 33.95 | 1:10.04 | |||||
Simklubben Hajen | 1:10.40 | |||||||||
2 | Vincent Tran | 2004 | 11 | 37.02 | 1:16.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.83 | |||||||||
3 | Alexander Silow | 2005 | 10 | 38.04 | 1:18.89 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:19.96 | |||||||||
4 | Jannes Krüger | 2005 | 9 | 39.17 | 1:18.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.98 | |||||||||
5 | Axel Björnsson | 2005 | 8 | 38.58 | 1:19.89 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 7 | 38.43 | 1:20.04 | |||||
Simklubben Triton | 1:20.28 | |||||||||
7 | Erik Koch | 2004 | 6 | 45.59 | 1:32.50 | |||||
Simklubben Hajen | 1:29.12 | |||||||||
8 | Sebastian Claesson | 2005 | 5 | 1:34.97 | 1:34.97 | |||||
Osby Simsällskap | 1:29.11 | |||||||||
9 | Alfred Cato | 2004 | 4 | 54.19 | 1:51.57 | |||||
Osby Simsällskap | 1:43.21 | |||||||||
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tyra Rundgren | 2008 | 13 | 15.73 | ||||||
Ystads Simsällskap | 15.99 | |||||||||
2 | Ellen Bernhardsson | 2008 | 11 | 17.69 | ||||||
Osby Simsällskap | 18.87 | |||||||||
3 | Isabelle Leo | 2009 | 10 | 18.27 | ||||||
Ystads Simsällskap | 17.93 | |||||||||
4 | Anna Gutenwik | 2008 | 9 | 19.13 | ||||||
Simklubben Hajen | 18.93 | |||||||||
5 | Ella Nord | 2009 | 8 | 19.56 | ||||||
Osby Simsällskap | 19.11 | |||||||||
6 | Amanda Pantzar | 2008 | 7 | 20.31 | ||||||
Simklubben Hajen | 18.63 | |||||||||
7 | Amanda Erixon | 2009 | 6 | 22.18 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 22.76 | |||||||||
8 | Thea Almqvist | 2009 | 5 | 23.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 22.03 | |||||||||
9 | Belle Nilsson | 2009 | 4 | 23.74 | ||||||
Simklubben Triton | 23.80 | |||||||||
10 | Freja Bjarup | 2010 | 3 | 26.59 | ||||||
Simklubben Triton | 26.55 | |||||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Thorsson | 2008 | 13 | 19.17 | ||||||
Simklubben Hajen | 18.24 | |||||||||
2 | Adrian Claëson | 2010 | 11 | 19.97 | ||||||
Osby Simsällskap | 22.83 | |||||||||
3 | Måns Nolén | 2008 | 10 | 20.34 | ||||||
Simklubben Triton | 27.23 | |||||||||
4 | Albin Lindman | 2009 | 9 | 20.61 | ||||||
Simklubben Triton | 22.14 | |||||||||
5 | Christian Krüger | 2010 | 8 | 22.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 23.44 | |||||||||
6 | Axel Balte | 2009 | 7 | 22.49 | ||||||
Osby Simsällskap | 24.29 | |||||||||
7 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | 6 | 23.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | 22.41 | |||||||||
8 | Olof Lembke | 2009 | 5 | 24.91 | ||||||
Ystads Simsällskap | 24.51 | |||||||||
- | Melvin Falk | 2008 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 21.22 | |||||||||
- | Scott Köster | 2009 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tea Stark Friis | 2006 | 13 | 33.05 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.88 | |||||||||
2 | Alice Bitzén | 2006 | 11 | 34.38 | ||||||
Simklubben Hajen | 32.96 | |||||||||
3 | Tindra Alstierna | 2006 | 10 | 35.62 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.70 | |||||||||
4 | Anna Contis Pavel | 2006 | 9 | 38.48 | ||||||
Simklubben Hajen | 37.67 | |||||||||
5 | Thea Ekstrand | 2006 | 8 | 41.08 | ||||||
Osby Simsällskap | 39.67 | |||||||||
6 | Fanny Paulsson | 2007 | 6.5 | 43.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 44.21 | |||||||||
6 | Nellie Hånell | 2006 | 6.5 | 43.29 | ||||||
Simklubben Triton | 44.66 | |||||||||
8 | Ronja Bjerg | 2007 | 5 | 43.68 | ||||||
Osby Simsällskap | 41.86 | |||||||||
9 | Malva Collvin | 2007 | 4 | 44.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 44.17 | |||||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vincent Johnson | 2006 | 13 | 36.06 | ||||||
Osby Simsällskap | 36.09 | |||||||||
2 | Viktor Lövberg | 2007 | 11 | 41.22 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 40.91 | |||||||||
3 | Zach Widstrand | 2006 | 10 | 43.76 | ||||||
Simklubben Triton | 45.02 | |||||||||
4 | Simon Frank | 2007 | 9 | 47.27 | ||||||
Ystads Simsällskap | 45.04 | |||||||||
5 | Isak Andersson | 2007 | 8 | 1:00.49 | ||||||
Osby Simsällskap | 1:04.89 | |||||||||
6 | Maximilian Silow | 2007 | 7 | 1:04.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 1:00.46 | |||||||||
- | Hugo Sörum | 2006 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 41.24 | |||||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Johansson | 2005 | 13 | 29.41 | ||||||
Osby Simsällskap | 29.57 | |||||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | 11 | 31.36 | ||||||
Osby Simsällskap | 30.62 | |||||||||
3 | Julia Henriksson | 2005 | 10 | 32.23 | ||||||
Simklubben Hajen | 31.98 | |||||||||
4 | Lova Persson | 2004 | 9 | 32.81 | ||||||
Simklubben Hajen | 32.61 | |||||||||
5 | Ebba Ringström | 2004 | 8 | 33.29 | ||||||
Simklubben Triton | 33.03 | |||||||||
6 | Teodora Petric | 2005 | 7 | 34.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 34.50 | |||||||||
7 | Amanda Pålsson | 2005 | 6 | 35.02 | ||||||
Simklubben Triton | 33.61 | |||||||||
8 | Hilma Sörum | 2004 | 5 | 36.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 35.36 | |||||||||
9 | Marina Jönsson | 2004 | 4 | 37.02 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.90 | |||||||||
10 | Johanna Jönsson | 2005 | 3 | 37.77 | ||||||
Ystads Simsällskap | 35.87 | |||||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | 13 | 32.21 | ||||||
Simklubben Hajen | 33.02 | |||||||||
2 | Melvin Lentonsson | 2004 | 11 | 32.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 32.79 | |||||||||
3 | Oscar Wahl | 2005 | 10 | 33.92 | ||||||
Osby Simsällskap | 34.63 | |||||||||
4 | Carl Rogmark | 2004 | 9 | 34.84 | ||||||
Simklubben Hajen | 33.77 | |||||||||
5 | Jens Magnusson | 2005 | 8 | 35.09 | ||||||
Simklubben Triton | 35.94 | |||||||||
6 | Berkay Isik | 2005 | 7 | 35.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 34.69 | |||||||||
7 | Axel Björnsson | 2005 | 6 | 37.40 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Ugnius Melieska | 2004 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | 32.02 | |||||||||
Gren 27, 5*50 Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ystads Simsällskap | 2008 | 26 | 2:35.82 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Linn Martinsson | 2004 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Alice Strömberg | 2007 | 30.32 | 1:00.32 | |||||||
Felicia Leo | 2006 | 30.96 | 1:31.28 | |||||||
Tea Stark Friis | 2006 | 31.69 | 2:02.97 | |||||||
Tyra Rundgren | 2008 | 32.85 | 2:35.82 | |||||||
2 | Osby Simsällskap | 2004 | 22 | 2:40.84 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Thea Ekstrand | 2006 | 33.01 | 1:01.53 | |||||||
Clara Johansson | 2005 | 28.34 | 1:29.87 | |||||||
Ronja Bjerg | 2007 | 35.21 | 2:05.08 | |||||||
Signe Malmberg | 2008 | 35.76 | 2:40.84 | |||||||
3 | Malmö Kappsimningsklubb | 2004 | 20 | 2:53.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Anna Stenberg | 2005 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 30.42 | 1:00.69 | |||||||
Malva Collvin | 2007 | 34.53 | 1:35.22 | |||||||
Fanny Paulsson | 2007 | 35.22 | 2:10.44 | |||||||
Laura Sayoc | 2008 | 42.94 | 2:53.38 | |||||||
- | SK Hajen | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Julia Bruér | 2007 | 34.32 | 1:03.33 | |||||||
Alice Bitzén | 2006 | 31.33 | 1:34.66 | |||||||
Amanda Pantzar | 2008 | 37.19 | 2:11.85 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | |||||||||
- | SK Triton | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Ida Jeppsson | 2004 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Amanda Pålsson | 2005 | 31.55 | 1:01.80 | |||||||
Nellie Hånell | 2006 | 36.84 | 1:38.64 | |||||||
Tess Kecskés Maconkai | 2007 | 36.94 | 2:15.58 | |||||||
Signe Larzenius | 2008 | |||||||||
Gren 28, 5*50 Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ystads Simsällskap | 2008 | 26 | 2:52.46 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Alexander Silow | 2005 | 30.70 | 59.32 | |||||||
Aaron Conradsson Häggel | 2008 | 38.70 | 1:38.02 | |||||||
Melvin Walters | 2008 | 40.21 | 2:18.23 | |||||||
Simon Frank | 2007 | 34.23 | 2:52.46 | |||||||
2 | Osby Simsällskap | 2005 | 22 | 2:56.06 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Oscar Wahl | 2005 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Vincent Johnson | 2006 | 31.44 | 1:01.66 | |||||||
Isak Andersson | 2007 | 40.20 | 1:41.86 | |||||||
Adrian Claëson | 2010 | 41.34 | 2:23.20 | |||||||
Erik Moberg | 2006 | 32.86 | 2:56.06 | |||||||
3 | Malmö Kappsimningsklubb | 2004 | 20 | 2:56.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Melvin Lentonsson | 2004 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Berkay Isik | 2005 | 29.63 | 58.81 | |||||||
Ashkan Alyasvand | 2006 | 35.87 | 1:34.68 | |||||||
Tobias Persson | 2007 | 34.49 | 2:09.17 | |||||||
Melvin Falk | 2008 | 47.10 | 2:56.27 | |||||||
4 | SK Triton | 2004 | 18 | 2:57.50 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Jens Magnusson | 2005 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Zach Widstrand | 2006 | 35.08 | 1:05.86 | |||||||
Albin Lindman | 2009 | 43.61 | 1:49.47 | |||||||
Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 29.41 | 2:18.88 | |||||||
Björn Tegnander | 2007 | 38.62 | 2:57.50 | |||||||
- | SK Hajen | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Malte Laurén | 2004 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Noah Engström | 2008 | 45.13 | 1:14.25 | |||||||
Marius Jensen | 2006 | 35.23 | 1:49.48 | |||||||
Markus Thorsson | 2008 | 35.64 | 2:25.12 | |||||||
Scott Köster | 2009 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Osby Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |