Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 1:20.75 | ||||||
2 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.41 | ||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.58 | ||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 1:23.71 | ||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.85 | ||||||
6 | Sara Kusk Christensen | 2001 | TST Svømning | 1:59.17 | ||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Fogh | 2003 | Aarhus Swim | 1:17.16 | ||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 1:19.84 | ||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | Aarhus Swim | 1:22.03 | ||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | Aarhus Swim | 1:24.33 | ||||||
5 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:28.97 | ||||||
6 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Aarhus Swim | 1:29.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.35 | ||||||
8 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 1:34.44 | ||||||
9 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 1:37.43 | ||||||
10 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:44.74 | ||||||
11 | Annika Svarre Griffel | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:45.01 | ||||||
12 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.54 | ||||||
13 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:45.60 | ||||||
14 | Lea Schneider | 2006 | Swimteam Heddos | 1:45.87 | ||||||
15 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 1:47.71 | ||||||
16 | Mathilde Heine Sørensen | 2004 | TST Svømning | 1:48.19 | ||||||
17 | Signe Marie Ryhammer | 2005 | Aarhus Swim | 1:48.62 | ||||||
18 | Orchide Kiyani | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.86 | ||||||
19 | Liv Juhl Jensen | 2005 | Aarhus Swim | 1:50.21 | ||||||
20 | Mina Have Rasmussen | 2004 | Aarhus Swim | 1:50.38 | ||||||
21 | Freja Brendstrup | 2005 | Aarhus Swim | 1:50.87 | ||||||
22 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:52.16 | ||||||
23 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:53.61 | ||||||
24 | Luca Buthke | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.46 | ||||||
25 | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | 1:56.59 | ||||||
26 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:57.14 | ||||||
27 | Laura Høgsberg Fauteux | 2005 | Aarhus Swim | 1:57.69 | ||||||
28 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 1:59.54 | ||||||
29 | Katrine Kallestrup | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:00.19 | ||||||
30 | Victoria Damgaard Sloth | 2006 | Aarhus Swim | 2:03.63 | ||||||
31 | Lilly Moos | 2006 | Swimteam Heddos | 2:05.82 | ||||||
32 | Isabella Nørgaard | 2007 | Solbjerg IF | 2:07.24 | ||||||
33 | Theresa Stösser | 2007 | Swimteam Heddos | 2:13.75 | ||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | Sv Hellas Brühl | DNS | ||||||
- | Ditte-Marie Lyck | 2003 | Solbjerg IF | DNS | ||||||
- | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Karoline Høgh | 2006 | Solbjerg IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | Crawl v 52 m | |||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DSQ | 2 armt.u.vand v.st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:00 |