Resultat Totalt Senior - Officiell |
Tävling | Öppet DM/JDM 50m VSSF 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Västsvenska Simförbundet | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 49.49 2014-12-12 |
Distriktrekord Juniorer: Isak Eliasson (1996) 50.66 2015-04-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.88 | 51.79 | |||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.07 | 53.60 | |||||
3 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 25.99 | 53.69 | |||||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.36 | 53.98 | |||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.22 | 54.66 | |||||
6 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.93 | 54.68 | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.31 | 55.49 | |||||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 26.92 | 55.55 | |||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.07 | 55.99 | |||||
10 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.53 | 56.41 | |||||
11 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.40 | 56.56 | |||||
12 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 27.84 | 56.64 | |||||
13 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.12 | 56.67 | |||||
14 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.57 | 56.68 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.39 | 56.73 | |||||
16 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.67 | 56.82 | |||||
17 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.64 | 57.00 | |||||
18 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.91 | 57.18 | |||||
19 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 27.65 | 57.22 | |||||
20 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.09 | 57.46 | |||||
21 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.88 | 57.62 | |||||
22 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.39 | 57.67 | |||||
23 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.54 | 57.72 | |||||
24 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.84 | 57.96 | |||||
25 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 27.67 | 58.13 | |||||
26 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.20 | 58.31 | |||||
27 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 28.24 | 58.56 | |||||
28 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.00 | 58.64 | |||||
29 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.36 | 59.04 | |||||
30 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.48 | 59.14 | |||||
31 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.00 | 59.24 | |||||
32 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 28.36 | 59.44 | |||||
32 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.07 | 59.44 | |||||
34 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.42 | 59.83 | |||||
35 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.53 | 1:00.39 | |||||
36 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 28.38 | 1:01.47 | |||||
37 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 28.27 | 1:01.48 | |||||
38 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 29.08 | 1:02.60 | |||||
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.76 | 1:04.67 | 1:37.44 | 2:08.96 | |||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.47 | 1:04.11 | 1:36.98 | 2:09.36 | |||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 31.36 | 1:04.36 | 1:37.21 | 2:10.09 | |||
4 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.18 | 1:05.71 | 1:39.04 | 2:11.91 | |||
5 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.54 | 1:05.03 | 1:39.38 | 2:13.34 | |||
6 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.96 | 1:06.60 | 1:41.20 | 2:14.48 | |||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.91 | 1:05.51 | 1:40.19 | 2:14.83 | |||
8 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.26 | 1:06.15 | 1:42.10 | 2:15.59 | |||
9 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 31.29 | 1:05.62 | 1:41.05 | 2:15.68 | |||
10 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.60 | 1:06.27 | 1:41.87 | 2:16.56 | |||
11 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 32.16 | 1:06.71 | 1:42.06 | 2:16.66 | |||
12 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.16 | 1:07.47 | 1:42.85 | 2:16.90 | |||
13 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.42 | 1:06.60 | 1:42.76 | 2:17.09 | |||
14 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.94 | 1:06.97 | 1:42.68 | 2:17.29 | |||
15 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.84 | 1:07.14 | 1:42.60 | 2:17.37 | |||
16 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.99 | 1:05.18 | 1:41.54 | 2:17.59 | |||
17 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.15 | 1:07.84 | 1:43.98 | 2:17.89 | |||
18 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.92 | 1:06.53 | 1:42.72 | 2:18.23 | |||
19 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.20 | 1:07.46 | 1:43.26 | 2:18.24 | |||
20 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.72 | 1:07.11 | 1:42.88 | 2:18.48 | |||
21 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 32.28 | 1:08.54 | 1:44.87 | 2:18.84 | |||
22 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 31.75 | 1:07.23 | 1:43.31 | 2:19.34 | |||
23 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.76 | 1:08.96 | 1:44.68 | 2:19.36 | |||
24 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.81 | 1:09.30 | 1:45.67 | 2:20.63 | |||
25 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.02 | 1:08.90 | 1:45.90 | 2:21.44 | |||
26 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.88 | 1:08.14 | 1:45.57 | 2:21.54 | |||
27 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.55 | 1:07.29 | 1:45.06 | 2:22.41 | |||
28 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 32.64 | 1:08.96 | 1:46.21 | 2:22.69 | |||
29 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.40 | 1:08.36 | 1:45.91 | 2:22.87 | |||
30 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 33.84 | 1:10.79 | 1:47.34 | 2:23.60 | |||
31 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.40 | 1:10.11 | 1:48.26 | 2:24.23 | |||
32 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 32.98 | 1:09.79 | 1:47.68 | 2:24.95 | |||
33 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 33.12 | 1:09.86 | 1:48.44 | 2:24.98 | |||
34 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 32.70 | 1:09.05 | 1:46.71 | 2:25.22 | |||
35 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 33.24 | 1:09.97 | 1:48.07 | 2:25.37 | |||
36 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 32.33 | 1:08.99 | 1:46.64 | 2:25.46 | |||
37 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 34.51 | 1:10.88 | 1:48.41 | 2:25.57 | |||
38 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:09.93 | 2:26.92 | 2:26.92 | ||||
39 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:10.89 | 1:50.42 | 2:28.97 | |||
40 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.86 | 1:12.27 | 1:53.76 | 2:35.21 | |||
- | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 28.49 2014-07-04 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 29.03 2014-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.89 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | ||||||
3 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.05 | ||||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.08 | ||||||
5 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 30.22 | ||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.30 | ||||||
7 | Jeremy Peter | 1988 | Kungsbacka Simsällskap | 30.49 | ||||||
8 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 30.71 | ||||||
9 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.80 | ||||||
10 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.92 | ||||||
11 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.23 | ||||||
12 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 31.60 | ||||||
13 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.96 | ||||||
14 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.05 | ||||||
15 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 32.45 | ||||||
16 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.58 | ||||||
17 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.62 | ||||||
18 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.77 | ||||||
19 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.78 | ||||||
20 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.01 | ||||||
21 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 33.02 | ||||||
22 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.03 | ||||||
23 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 33.52 | ||||||
24 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.61 | ||||||
25 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.65 | ||||||
26 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.67 | ||||||
27 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 33.70 | ||||||
28 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 33.77 | ||||||
29 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 33.92 | ||||||
30 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 34.27 | ||||||
31 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 34.52 | ||||||
32 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.95 | ||||||
33 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.68 | ||||||
34 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 35.74 | ||||||
35 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 35.77 | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.88 | 1:13.61 | |||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | 1:14.04 | |||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.39 | 1:14.48 | |||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.02 | 1:15.92 | |||||
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.80 | 1:17.03 | |||||
6 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.43 | 1:17.15 | |||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.79 | 1:17.69 | |||||
8 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.88 | 1:17.89 | |||||
9 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.23 | 1:19.25 | |||||
10 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 37.30 | 1:19.46 | |||||
11 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.06 | 1:19.58 | |||||
12 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 38.16 | 1:19.60 | |||||
13 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:19.99 | |||||
14 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.99 | 1:20.26 | |||||
15 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.79 | 1:20.30 | |||||
16 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.45 | 1:20.61 | |||||
17 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.61 | 1:20.91 | |||||
18 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 38.36 | 1:21.26 | |||||
19 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.33 | 1:21.76 | |||||
20 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 38.24 | 1:21.84 | |||||
21 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.63 | 1:22.32 | |||||
22 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.21 | 1:22.39 | |||||
23 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.40 | 1:22.55 | |||||
24 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.93 | 1:22.77 | |||||
25 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 38.58 | 1:23.00 | |||||
26 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.50 | 1:23.06 | |||||
27 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 38.41 | 1:23.54 | |||||
28 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 39.85 | 1:23.75 | |||||
29 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.91 | 1:23.86 | |||||
30 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.16 | 1:24.17 | |||||
31 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.12 | 1:24.71 | |||||
32 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.35 | 1:25.08 | |||||
33 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.20 | 1:25.27 | |||||
34 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.94 | 1:25.30 | |||||
35 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.92 | 1:25.57 | |||||
36 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.25 | 1:25.63 | |||||
37 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 41.30 | 1:25.95 | |||||
38 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 40.71 | 1:26.17 | |||||
39 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.57 | 1:27.08 | |||||
40 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 42.01 | 1:28.02 | |||||
41 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 43.17 | 1:28.56 | |||||
42 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.16 | 1:29.92 | |||||
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.89 | 2:18.78 | 3:47.83 | 4:51.51 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.43 | 2:20.04 | 3:45.78 | 4:54.69 | |||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.35 | 2:26.05 | 3:56.25 | 5:01.69 | |||
4 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.96 | 2:24.15 | 3:55.72 | 5:02.42 | |||
5 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:05.06 | 3:55.09 | 5:03.14 | ||||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.09 | 2:29.09 | 3:52.25 | 5:03.41 | |||
7 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:10.78 | 2:31.37 | 4:02.27 | 5:13.55 | |||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:12.69 | 2:31.89 | 4:04.71 | 5:17.41 | |||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.58 | 2:30.75 | 4:05.38 | 5:17.47 | |||
10 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:11.12 | 2:33.77 | 4:08.85 | 5:19.38 | |||
11 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:08.27 | 2:32.84 | 4:10.40 | 5:23.55 | |||
12 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:09.42 | 2:36.74 | 4:16.92 | 5:37.11 | |||
13 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:17.95 | 2:47.18 | 4:27.32 | 5:44.41 | |||
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.79 | 1:03.48 | |||||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.16 | 1:07.69 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.41 | 1:07.76 | |||||
4 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.81 | 1:08.19 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.27 | 1:09.36 | |||||
6 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.08 | 1:10.27 | |||||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.54 | 1:10.65 | |||||
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.64 | 1:10.81 | |||||
9 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 32.85 | 1:10.93 | |||||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.55 | 1:11.21 | |||||
11 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.69 | 1:11.28 | |||||
12 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.33 | 1:11.54 | |||||
13 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.75 | 1:11.94 | |||||
14 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 33.55 | 1:12.42 | |||||
15 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.96 | 1:12.51 | |||||
16 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.36 | 1:12.54 | |||||
17 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.55 | 1:12.58 | |||||
18 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.84 | 1:13.10 | |||||
19 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.18 | 1:13.52 | |||||
20 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.25 | 1:13.59 | |||||
21 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.30 | 1:13.73 | |||||
22 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.76 | 1:14.34 | |||||
23 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 34.02 | 1:14.81 | |||||
24 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 33.59 | 1:14.89 | |||||
25 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.45 | 1:14.92 | |||||
26 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.62 | 1:15.00 | |||||
27 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.28 | 1:15.93 | |||||
28 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.39 | 1:15.97 | |||||
29 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.45 | 1:17.10 | |||||
30 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 35.30 | 1:17.25 | |||||
31 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 34.16 | 1:17.67 | |||||
32 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 34.39 | 1:18.52 | |||||
33 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.25 | 1:19.31 | |||||
34 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.59 | 1:19.38 | |||||
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.55 | 1:00.57 | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.87 | 1:00.57 | |||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 29.79 | 1:00.61 | |||||
4 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.74 | 1:02.76 | |||||
5 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.12 | 1:05.01 | |||||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.07 | 1:05.17 | |||||
7 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.49 | 1:05.57 | |||||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.65 | 1:05.81 | |||||
9 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.11 | 1:06.10 | |||||
10 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.42 | 1:06.74 | |||||
11 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.01 | 1:06.82 | |||||
12 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 32.06 | 1:07.11 | |||||
13 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.65 | 1:07.33 | |||||
14 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.52 | 1:07.51 | |||||
15 | Victor Garcia Blombäck | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.96 | 1:08.24 | |||||
16 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.52 | 1:08.63 | |||||
17 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 33.19 | 1:09.06 | |||||
18 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.32 | 1:09.53 | |||||
19 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 33.16 | 1:09.65 | |||||
20 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.86 | 1:09.99 | |||||
21 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 33.12 | 1:10.02 | |||||
22 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.38 | 1:10.43 | |||||
23 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.98 | 1:10.68 | |||||
24 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.96 | 1:10.71 | |||||
25 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 34.07 | 1:11.47 | |||||
26 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 35.95 | 1:15.11 | |||||
- | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.07 2009-07-02 |
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.15 2004-04-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 30.86 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.90 | ||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.49 | ||||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.03 | ||||||
5 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 32.54 | ||||||
6 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.64 | ||||||
7 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.33 | ||||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.62 | ||||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 33.72 | ||||||
10 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 33.79 | ||||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.81 | ||||||
12 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.06 | ||||||
13 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.30 | ||||||
14 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.39 | ||||||
15 | Klara Tistrand | 2001 | Göteborg Sim | 34.47 | ||||||
16 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 34.63 | ||||||
17 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 34.90 | ||||||
18 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.91 | ||||||
19 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.94 | ||||||
20 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 35.36 | ||||||
21 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.45 | ||||||
22 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 35.74 | ||||||
23 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 35.96 | ||||||
24 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 36.03 | ||||||
25 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.23 | ||||||
26 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 36.34 | ||||||
27 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 36.47 | ||||||
28 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 36.63 | ||||||
29 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 36.81 | ||||||
30 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.48 | ||||||
31 | Marie Håkansson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 37.83 | ||||||
32 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.98 | ||||||
33 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 38.74 | ||||||
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Christopher Jedel (1995) 15:46.87 2015-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: Christopher Jedel (1995) 15:46.87 2015-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.62 | 2:04.51 | 3:08.83 | 4:13.42 | 16:08.00 | ||
5:18.57 | 6:23.43 | 7:28.55 | 8:33.69 | |||||||
9:38.97 | 10:44.01 | 11:49.00 | 12:53.81 | |||||||
13:58.92 | 15:04.07 | |||||||||
2 | Viktor Forafonov | 2002 | Bærumsvømmerne | 1:04.41 | 2:12.31 | 3:20.90 | 4:28.13 | 16:45.65 | ||
5:36.06 | 6:43.38 | 7:51.23 | 8:58.09 | |||||||
10:05.12 | 11:12.39 | 12:19.24 | 13:25.80 | |||||||
14:32.71 | 15:39.47 | |||||||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:02.37 | 2:08.73 | 3:15.11 | 4:22.15 | 16:49.88 | ||
5:29.07 | 6:36.74 | 7:45.56 | 8:54.30 | |||||||
10:02.81 | 11:10.99 | 12:19.28 | 13:27.13 | |||||||
14:35.11 | 15:43.74 | |||||||||
4 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:06.63 | 2:17.71 | 3:29.09 | 4:40.60 | 17:48.62 | ||
5:51.79 | 7:03.08 | 8:15.09 | 9:26.96 | |||||||
10:38.74 | 11:49.87 | 13:01.77 | 14:13.56 | |||||||
15:26.19 | 16:38.36 | |||||||||
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:07.18 | 2:17.31 | 3:28.75 | 4:40.73 | 17:55.71 | ||
5:52.37 | 7:04.43 | 8:15.95 | 9:28.48 | |||||||
10:40.64 | 11:53.62 | 13:06.12 | 14:18.47 | |||||||
15:31.82 | 16:44.59 | |||||||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:19.54 | 3:35.39 | 4:51.85 | 6:08.42 | 18:49.65 | ||
7:24.44 | 8:40.20 | 9:56.17 | 11:12.57 | |||||||
12:29.86 | 13:45.53 | 15:02.34 | 16:18.63 | |||||||
17:34.57 | 18:49.65 | |||||||||
7 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:13.61 | 2:32.10 | 3:51.14 | 5:10.87 | 19:45.54 | ||
6:31.30 | 7:51.35 | 9:10.41 | 10:30.78 | |||||||
11:50.70 | 13:10.42 | 14:31.16 | 15:50.49 | |||||||
17:10.20 | 18:29.74 | |||||||||
- | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 8:27.73 1987-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:42.45 1996-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Damer Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 8:58.12 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 1:06.46 | 2:16.70 | 2:16.70 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 1:04.18 | 2:15.37 | 4:32.07 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 1:05.65 | 2:14.89 | 6:46.96 | ||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 1:03.78 | 2:11.16 | 8:58.12 | ||||||
2 | SK Laxen Damer [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 9:01.54 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 1:05.75 | 2:14.59 | 2:14.59 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 1:02.76 | 2:09.53 | 4:24.12 | ||||||
Petronella Johansson | 2000 | 1:07.17 | 2:21.80 | 6:45.92 | ||||||
Tilde Morin | 2002 | 1:02.70 | 2:15.62 | 9:01.54 | ||||||
3 | Karlstad Tjejer | 0 | Karlstads Simsällskap | 9:01.71 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 1:06.25 | 2:16.37 | 2:16.37 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 1:06.72 | 2:16.98 | 4:33.35 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 1:03.97 | 2:12.09 | 6:45.44 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 1:05.74 | 2:16.27 | 9:01.71 | ||||||
4 | Uddevalla Damer [1999] | 1999 | Uddevalla Sim | 9:11.16 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 1:06.49 | 2:16.88 | 2:16.88 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 1:05.63 | 2:17.92 | 4:34.80 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 1:04.92 | 2:14.61 | 6:49.41 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 1:08.79 | 2:21.75 | 9:11.16 | ||||||
5 | Mass Damer 1 | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 9:15.27 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 1:03.89 | 2:10.31 | 2:10.31 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 1:03.82 | 2:17.60 | 4:27.91 | ||||||
Elvira Skogsberg | 2001 | 1:08.91 | 2:22.92 | 6:50.83 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 1:08.14 | 2:24.44 | 9:15.27 | ||||||
6 | Skövde SS Damer Lag 2 | 2003 | Skövde Simsällskap | 9:19.23 | ||||||
Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | 1:05.79 | 2:14.86 | 2:14.86 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 1:07.21 | 2:17.58 | 4:32.44 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 1:09.14 | 2:24.64 | 6:57.08 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 1:08.98 | 2:22.15 | 9:19.23 | ||||||
7 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 9:20.43 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 1:06.76 | 2:17.41 | 2:17.41 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 1:05.59 | 2:16.74 | 4:34.15 | ||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 1:10.86 | 2:25.78 | 6:59.93 | ||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 1:06.39 | 2:20.50 | 9:20.43 | ||||||
8 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 9:26.94 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 1:07.43 | 2:18.65 | 2:18.65 | ||||||
Lina Maltesson | 2000 | 1:07.69 | 2:21.11 | 4:39.76 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 1:09.26 | 2:23.04 | 7:02.80 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 1:10.08 | 2:24.14 | 9:26.94 | ||||||
9 | Skövde SS Damer Lag3 | 2003 | Skövde Simsällskap | 9:27.69 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 1:06.67 | 2:19.87 | 2:19.87 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 1:08.60 | 2:20.26 | 4:40.13 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 1:08.07 | 2:18.95 | 6:59.08 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 1:10.76 | 2:28.61 | 9:27.69 | ||||||
10 | Kungsbacka Damer | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 9:38.46 | ||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 1:11.40 | 2:27.64 | 2:27.64 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 1:09.30 | 2:25.29 | 4:52.93 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 1:09.12 | 2:21.88 | 7:14.81 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 1:09.87 | 2:23.65 | 9:38.46 | ||||||
11 | Trollhätta Damer [2000] | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 9:44.49 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 1:13.24 | 2:32.96 | 2:32.96 | ||||||
Melina Robertson | 2001 | 1:10.65 | 2:27.89 | 5:00.85 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 1:06.20 | 2:21.30 | 7:22.15 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 1:08.71 | 2:22.34 | 9:44.49 | ||||||
12 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 9:45.35 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 1:10.77 | 2:27.09 | 2:27.09 | ||||||
Klara Tistrand | 2001 | 1:10.90 | 2:29.25 | 4:56.34 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 1:08.46 | 2:25.21 | 7:21.55 | ||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 1:08.97 | 2:23.80 | 9:45.35 | ||||||
13 | Varberg Damer 1 | 2001 | Varberg Sim | 9:58.52 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 1:09.18 | 2:23.28 | 2:23.28 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 1:10.91 | 2:27.00 | 4:50.28 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 1:13.97 | 2:33.80 | 7:24.08 | ||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 1:13.14 | 2:34.44 | 9:58.52 | ||||||
- | SK Laxen Damer 2 | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 1:12.44 | 2:28.89 | 2:28.89 | ||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 1:10.30 | 2:25.99 | 4:54.88 | ||||||
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 2:01.08 1989-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Jesper Jonsson (1993) 2:04.52 2013-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.35 | 1:01.45 | 1:36.09 | 2:11.77 | |||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.73 | 1:02.61 | 1:38.04 | 2:13.43 | |||
3 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 30.02 | 1:04.06 | 1:39.19 | 2:14.46 | |||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.70 | 1:05.42 | 1:42.26 | 2:19.71 | |||
5 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.91 | 1:04.86 | 1:42.16 | 2:20.77 | |||
6 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.80 | 1:05.56 | 1:42.58 | 2:21.09 | |||
7 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.69 | 1:07.37 | 1:44.14 | 2:21.64 | |||
8 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.05 | 1:04.97 | 1:42.33 | 2:22.95 | |||
9 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.43 | 1:06.38 | 1:44.87 | 2:23.69 | |||
10 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 30.27 | 1:06.04 | 1:45.12 | 2:25.63 | |||
11 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.64 | 1:09.01 | 1:47.76 | 2:26.78 | |||
12 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.86 | 1:13.46 | 1:55.32 | 2:36.18 | |||
13 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.54 | 1:11.65 | 1:53.47 | 2:36.35 | |||
14 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.35 | 1:12.44 | 1:54.43 | 2:36.72 | |||
15 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.34 | 1:13.20 | 1:55.09 | 2:38.02 | |||
16 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 34.21 | 1:14.67 | 1:57.07 | 2:42.19 | |||
17 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.84 | 1:12.55 | 1:57.44 | 2:44.08 | |||
18 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 35.74 | 1:17.61 | 2:02.16 | 2:46.41 | |||
19 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 32.55 | 1:13.27 | 2:02.88 | 2:54.43 | |||
- | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:16.37 1996-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:18.83 1999-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 32.88 | 1:09.59 | 1:53.82 | 2:27.88 | |||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.61 | 1:11.34 | 1:55.60 | 2:29.64 | |||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.56 | 1:14.02 | 1:54.89 | 2:30.04 | |||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.00 | 1:11.55 | 1:56.85 | 2:30.47 | |||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.60 | 1:12.14 | 1:57.57 | 2:31.65 | |||
6 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.11 | 1:10.99 | 1:56.30 | 2:32.09 | |||
7 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.45 | 1:13.40 | 2:00.29 | 2:32.27 | |||
8 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 33.16 | 1:14.23 | 1:58.69 | 2:32.34 | |||
9 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 32.67 | 1:13.83 | 1:59.18 | 2:32.55 | |||
10 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.36 | 1:15.63 | 1:58.56 | 2:33.58 | |||
11 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 32.86 | 1:12.92 | 1:57.97 | 2:33.98 | |||
12 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.94 | 1:16.52 | 1:59.53 | 2:34.14 | |||
13 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.67 | 1:12.32 | 1:58.35 | 2:34.28 | |||
14 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.96 | 1:13.82 | 1:59.35 | 2:34.50 | |||
15 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.07 | 1:18.60 | 2:02.20 | 2:37.82 | |||
16 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.32 | 1:15.92 | 2:01.52 | 2:38.17 | |||
17 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.98 | 1:15.64 | 2:03.22 | 2:38.47 | |||
18 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.82 | 1:19.49 | 2:02.67 | 2:38.63 | |||
19 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.10 | 1:16.72 | 2:01.74 | 2:38.97 | |||
20 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.21 | 1:16.52 | 2:03.52 | 2:39.84 | |||
21 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 33.80 | 1:17.96 | 2:03.33 | 2:40.13 | |||
22 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.09 | 1:14.71 | 2:02.48 | 2:40.90 | |||
23 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.67 | 1:16.53 | 2:04.07 | 2:41.17 | |||
24 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.90 | 1:14.92 | 2:04.76 | 2:41.75 | |||
25 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | 1:16.59 | 2:05.37 | 2:41.81 | |||
26 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.62 | 1:18.54 | 2:05.35 | 2:42.00 | |||
27 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 34.54 | 1:18.07 | 2:07.30 | 2:42.74 | |||
28 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.86 | 1:15.77 | 2:04.14 | 2:42.90 | |||
29 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.19 | 1:18.87 | 2:03.33 | 2:43.15 | |||
30 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.92 | 1:18.43 | 2:06.28 | 2:43.19 | |||
31 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.13 | 1:18.18 | 2:05.48 | 2:43.38 | |||
32 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 34.93 | 1:17.73 | 2:08.03 | 2:44.70 | |||
33 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.82 | 1:15.40 | 2:05.76 | 2:45.20 | |||
34 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 36.04 | 1:18.71 | 2:07.98 | 2:45.73 | |||
35 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.00 | 1:22.49 | 2:07.29 | 2:46.14 | |||
36 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.11 | 1:19.13 | 2:10.40 | 2:46.52 | |||
37 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 34.43 | 1:21.80 | 2:13.38 | 2:52.09 | |||
38 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 36.96 | 1:22.45 | 2:18.78 | 2:57.81 | |||
39 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 35.14 | 1:24.48 | 2:17.99 | 3:00.03 | |||
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 3:52.33 2016-03-30 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 3:54.12 2014-12-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 59.47 | 2:02.07 | 3:04.65 | 4:07.14 | |||
2 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.00 | 2:02.55 | 3:07.09 | 4:08.65 | |||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.68 | 2:02.92 | 3:07.00 | 4:10.35 | |||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 59.68 | 2:05.27 | 3:13.36 | 4:19.23 | |||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.25 | 1:35.52 | 2:42.35 | 4:23.05 | |||
6 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 1:02.29 | 2:09.49 | 3:17.75 | 4:23.87 | |||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:04.55 | 2:11.90 | 3:19.66 | 4:24.59 | |||
8 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:02.53 | 2:10.59 | 3:19.11 | 4:24.95 | |||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:02.29 | 2:10.14 | 3:19.30 | 4:27.56 | |||
10 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:04.38 | 2:15.13 | 3:23.80 | 4:31.90 | |||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:04.41 | 2:13.52 | 3:23.58 | 4:32.76 | |||
12 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:04.72 | 2:13.47 | 3:23.92 | 4:33.36 | |||
13 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.73 | 2:14.41 | 3:24.97 | 4:35.27 | |||
14 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:03.29 | 2:12.17 | 3:23.88 | 4:35.48 | |||
15 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:04.40 | 2:14.44 | 3:26.32 | 4:35.99 | |||
16 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:07.38 | 2:19.67 | 3:33.32 | 4:46.70 | |||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 25.56 2007-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 26.21 2011-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.54 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 27.56 | ||||||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.81 | ||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 27.82 | ||||||
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.83 | ||||||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.04 | ||||||
7 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.05 | ||||||
8 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.25 | ||||||
9 | Viktoria Reinhold | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
10 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.56 | ||||||
11 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.59 | ||||||
12 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 28.76 | ||||||
13 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 28.84 | ||||||
14 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.08 | ||||||
15 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.18 | ||||||
16 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.20 | ||||||
17 | Klara Tistrand | 2001 | Göteborg Sim | 29.21 | ||||||
18 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.27 | ||||||
19 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.41 | ||||||
20 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.43 | ||||||
21 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 29.46 | ||||||
22 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 29.48 | ||||||
23 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 29.54 | ||||||
24 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 29.56 | ||||||
25 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 29.89 | ||||||
25 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 29.89 | ||||||
27 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 29.90 | ||||||
28 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.02 | ||||||
29 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.09 | ||||||
30 | Marie Håkansson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 30.20 | ||||||
31 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.27 | ||||||
32 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 30.34 | ||||||
33 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.61 | ||||||
34 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 30.67 | ||||||
35 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.82 | ||||||
36 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 30.88 | ||||||
37 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 31.17 | ||||||
38 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.28 | ||||||
39 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.92 | ||||||
40 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 32.44 | ||||||
41 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.59 | ||||||
42 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.67 | ||||||
43 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.00 | ||||||
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 30.33 | 1:03.76 | 1:38.52 | 2:13.72 | |||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.97 | 1:10.20 | 1:48.85 | 2:27.82 | |||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 34.82 | 1:12.73 | 1:51.09 | 2:30.23 | |||
4 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.27 | 1:10.49 | 1:50.02 | 2:30.79 | |||
4 | Jeremy Peter | 1988 | Kungsbacka Simsällskap | 33.68 | 1:12.72 | 1:51.55 | 2:30.79 | |||
6 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 34.67 | 1:13.38 | 1:52.56 | 2:30.92 | |||
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.80 | 1:13.31 | 1:53.05 | 2:33.32 | |||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.74 | 1:13.27 | 1:53.25 | 2:33.63 | |||
9 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.43 | 1:14.15 | 1:54.15 | 2:34.32 | |||
10 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.91 | 1:15.59 | 1:56.55 | 2:38.64 | |||
11 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 35.97 | 1:15.90 | 1:57.55 | 2:39.53 | |||
12 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.13 | 1:16.15 | 1:57.61 | 2:40.29 | |||
13 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 35.73 | 1:16.28 | 1:59.66 | 2:43.69 | |||
14 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.30 | 1:19.80 | 2:04.13 | 2:45.30 | |||
15 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.69 | 1:20.83 | 2:04.20 | 2:47.04 | |||
16 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.36 | 1:19.76 | 2:03.78 | 2:47.15 | |||
17 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.21 | 1:21.01 | 2:04.58 | 2:47.99 | |||
18 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 37.35 | 1:20.35 | 2:04.68 | 2:48.13 | |||
19 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.03 | 1:21.36 | 2:05.83 | 2:49.01 | |||
20 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.66 | 1:21.10 | 2:05.49 | 2:49.34 | |||
21 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.65 | 1:22.40 | 2:07.41 | 2:50.71 | |||
22 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 39.92 | 1:24.44 | 2:08.96 | 2:52.00 | |||
23 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 38.97 | 1:22.59 | 2:08.32 | 2:53.41 | |||
24 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.90 | 1:22.88 | 2:08.48 | 2:53.79 | |||
25 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.26 | 1:23.30 | 2:08.36 | 2:53.86 | |||
26 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 39.64 | 1:24.35 | 2:09.66 | 2:55.09 | |||
27 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 39.68 | 1:24.01 | 2:10.14 | 2:56.30 | |||
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:46.05 1995-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.65 | 2:21.74 | 3:36.12 | 4:50.10 | 9:39.72 | ||
6:02.91 | 7:16.11 | 8:29.41 | ||||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.46 | 2:22.98 | 3:37.04 | 4:50.60 | 9:40.39 | ||
6:03.74 | 7:17.08 | 8:30.20 | ||||||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:09.02 | 2:22.03 | 3:36.23 | 4:50.50 | 9:44.03 | ||
6:04.14 | 7:18.31 | 8:32.25 | ||||||||
4 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.69 | 2:24.24 | 3:39.56 | 4:55.03 | 9:53.65 | ||
6:10.91 | 7:26.25 | 8:40.72 | ||||||||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:10.52 | 2:25.62 | 3:40.90 | 4:56.48 | 9:55.07 | ||
6:12.04 | 7:27.51 | 8:43.34 | ||||||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:09.31 | 2:23.80 | 3:38.74 | 4:54.45 | 9:56.99 | ||
6:11.11 | 7:28.13 | 8:43.19 | ||||||||
7 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:11.18 | 2:26.55 | 3:42.77 | 4:59.50 | 10:04.12 | ||
6:16.40 | 7:33.07 | 8:49.68 | ||||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:51.31 | 3:08.28 | 4:24.86 | 5:42.40 | 10:08.12 | ||
6:59.96 | 8:15.99 | 9:32.30 | ||||||||
9 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:10.69 | 2:27.48 | 3:44.55 | 5:01.99 | 10:10.83 | ||
6:19.64 | 7:37.19 | 8:55.12 | ||||||||
10 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:12.36 | 2:29.06 | 3:46.60 | 5:05.26 | 10:17.48 | ||
6:23.87 | 7:42.79 | 9:01.55 | ||||||||
11 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:11.85 | 2:29.85 | 3:47.86 | 5:06.35 | 10:18.45 | ||
6:24.90 | 7:43.11 | 9:01.43 | ||||||||
12 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.86 | 2:29.69 | 3:47.44 | 5:06.23 | 10:20.23 | ||
6:25.23 | 7:44.63 | 9:03.31 | ||||||||
13 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:11.80 | 2:30.43 | 3:49.09 | 5:08.34 | 10:25.82 | ||
6:28.13 | 7:48.10 | 9:07.69 | ||||||||
14 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:12.27 | 2:30.61 | 3:50.48 | 5:10.52 | 10:31.84 | ||
6:31.23 | 7:51.83 | 9:12.93 | ||||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 24.09 2014-12-12 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.68 2003-06-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 24.85 | ||||||
2 | Melker Selin | 1993 | Simklubben Elfsborg | 25.68 | ||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 25.77 | ||||||
4 | Linus Johannesson | 1983 | Simklubben Elfsborg | 25.86 | ||||||
5 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 26.12 | ||||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.16 | ||||||
7 | Ralf Dalby | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.23 | ||||||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 26.38 | ||||||
9 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.39 | ||||||
10 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.44 | ||||||
11 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.53 | ||||||
12 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.56 | ||||||
13 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.90 | ||||||
14 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.02 | ||||||
15 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.07 | ||||||
16 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.15 | ||||||
17 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 27.20 | ||||||
18 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.26 | ||||||
19 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.34 | ||||||
20 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 27.47 | ||||||
21 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.91 | ||||||
22 | Henrik Gingsjö | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 27.93 | ||||||
23 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 28.12 | ||||||
24 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.29 | ||||||
25 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 28.34 | ||||||
25 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.34 | ||||||
27 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.38 | ||||||
28 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 28.46 | ||||||
29 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 28.49 | ||||||
30 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.71 | ||||||
31 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.72 | ||||||
32 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.76 | ||||||
33 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 28.77 | ||||||
33 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 28.77 | ||||||
35 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 28.83 | ||||||
36 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.91 | ||||||
37 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 28.95 | ||||||
37 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 28.95 | ||||||
39 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 29.12 | ||||||
40 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.24 | ||||||
41 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.26 | ||||||
42 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 29.41 | ||||||
43 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.47 | ||||||
44 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.51 | ||||||
45 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.60 | ||||||
46 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.68 | ||||||
47 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.32 | ||||||
- | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.01 | 1:11.97 | 1:50.44 | 2:28.31 | |||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.89 | 1:14.47 | 1:54.25 | 2:31.94 | |||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.07 | 1:15.35 | 1:56.43 | 2:35.10 | |||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.45 | 1:15.54 | 1:55.94 | 2:35.20 | |||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 36.62 | 1:16.76 | 1:57.62 | 2:37.78 | |||
6 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.63 | 1:16.26 | 1:57.59 | 2:38.05 | |||
7 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.94 | 1:15.70 | 1:57.05 | 2:38.31 | |||
8 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 35.85 | 1:15.90 | 1:57.79 | 2:38.55 | |||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.50 | 1:17.58 | 1:58.98 | 2:39.42 | |||
10 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.68 | 1:16.14 | 1:58.06 | 2:39.58 | |||
11 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.89 | 1:19.19 | 2:00.83 | 2:40.76 | |||
12 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.91 | 1:20.46 | 2:01.37 | 2:41.15 | |||
13 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.73 | 1:19.61 | 2:00.61 | 2:41.40 | |||
14 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.55 | 1:18.41 | 2:00.76 | 2:42.30 | |||
15 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 37.47 | 1:18.55 | 2:01.23 | 2:42.69 | |||
15 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.31 | 1:20.05 | 2:02.77 | 2:42.69 | |||
17 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 38.15 | 1:19.08 | 2:01.14 | 2:43.08 | |||
18 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 38.14 | 1:19.61 | 2:01.82 | 2:43.60 | |||
19 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 39.64 | 1:22.33 | 2:04.18 | 2:43.85 | |||
20 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 39.15 | 1:20.86 | 2:04.56 | 2:47.25 | |||
21 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.08 | 1:21.84 | 2:06.52 | 2:52.32 | |||
22 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 40.26 | 1:25.02 | 2:11.29 | 2:57.86 | |||
- | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 19, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:44.43 2015-07-03 |
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | 1 Agf | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 3:53.68 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.22 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.54 | 1:03.15 | 2:02.75 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.36 | 57.58 | 3:00.33 | ||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 25.39 | 53.35 | 3:53.68 | ||||||
2 | Forza SK Elfsborg | 1984 | Simklubben Elfsborg | 4:03.16 | ||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 29.53 | 1:01.51 | 1:01.51 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 30.80 | 1:06.94 | 2:08.45 | ||||||
Linus Johannesson | 1983 | 26.38 | 1:01.40 | 3:09.85 | ||||||
Melker Selin | 1993 | 26.01 | 53.31 | 4:03.16 | ||||||
3 | Kungsbacka Herrar | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 4:04.90 | ||||||
Jeremy Peter | 1988 | 31.03 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Erik Persson | 1994 | 29.54 | 1:02.21 | 2:06.16 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 27.43 | 1:00.22 | 3:06.38 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 27.73 | 58.52 | 4:04.90 | ||||||
4 | Uddevalla Herrar 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:06.21 | ||||||
Rick Cuperus | 1999 | 31.44 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 32.49 | 1:09.33 | 2:14.05 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 26.90 | 57.62 | 3:11.67 | ||||||
Gulliver Koch | 1992 | 25.48 | 54.54 | 4:06.21 | ||||||
5 | 2 Agf | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 4:09.62 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 32.14 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 31.12 | 1:07.86 | 2:12.97 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.06 | 59.98 | 3:12.95 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.85 | 56.67 | 4:09.62 | ||||||
6 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:13.67 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 30.91 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 32.35 | 1:09.35 | 2:12.12 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 30.43 | 1:04.29 | 3:16.41 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.44 | 57.26 | 4:13.67 | ||||||
7 | Varberg Herrar 1 | 1995 | Varberg Sim | 4:15.20 | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 31.12 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 32.93 | 1:11.33 | 2:16.06 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 27.39 | 1:01.86 | 3:17.92 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 26.61 | 57.28 | 4:15.20 | ||||||
8 | Uddevalla Herrar 1 | 1999 | Uddevalla Sim | 4:21.51 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 31.87 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 33.02 | 1:10.70 | 2:16.42 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 31.04 | 1:06.75 | 3:23.17 | ||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 27.26 | 58.34 | 4:21.51 | ||||||
9 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 4:26.23 | ||||||
Philip Zasowski | 2002 | 34.37 | 1:12.68 | 1:12.68 | ||||||
Max Feng | 2001 | 35.21 | 1:16.01 | 2:28.69 | ||||||
Miro Torola | 1995 | 27.88 | 1:00.29 | 3:28.98 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 26.90 | 57.25 | 4:26.23 | ||||||
10 | Kungälv Herrar | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:26.73 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 34.73 | 1:12.55 | 1:12.55 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 34.90 | 1:13.92 | 2:26.47 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 29.38 | 1:03.77 | 3:30.24 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 27.13 | 56.49 | 4:26.73 | ||||||
11 | Elfsborg Herrar 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:29.95 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 32.92 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 34.43 | 1:15.04 | 2:22.41 | ||||||
David Engström | 2001 | 31.16 | 1:07.18 | 3:29.59 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 28.30 | 1:00.36 | 4:29.95 | ||||||
12 | S02 Herrar | 0 | Simklubben S 02 | 4:35.03 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 32.62 | 1:06.03 | 1:06.03 | ||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 33.86 | 1:13.59 | 2:19.62 | ||||||
Noah Emanuelsson | 2003 | 33.66 | 1:13.73 | 3:33.35 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 29.03 | 1:01.68 | 4:35.03 | ||||||
- | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Karl Bohlin | 2001 | 35.92 | 1:13.83 | 1:13.83 | ||||||
Robin Vondrak | 2001 | 34.64 | 1:15.65 | 2:29.48 | ||||||
Simon Kärrsjö | 1998 | 30.20 | 1:06.39 | 3:35.87 | ||||||
- | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
John Olsson | 1995 | 29.78 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 30.99 | 1:07.42 | 2:07.83 | ||||||
Gren 20, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 3:54.68 2012-06-27 |
Distriktrekord Juniorer: Skövde SS (1900) 3:57.38 2009-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Damer Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:01.63 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 29.55 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | 29.10 | 1:00.52 | 2:00.62 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 30.32 | 1:01.58 | 3:02.20 | ||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 29.06 | 59.43 | 4:01.63 | ||||||
2 | SK Laxen Damer [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:03.56 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 29.96 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 28.07 | 57.84 | 2:00.01 | ||||||
Tilde Morin | 2002 | 28.54 | 1:01.18 | 3:01.19 | ||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 29.99 | 1:02.37 | 4:03.56 | ||||||
3 | Karlstad Tjejer | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:08.96 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 30.15 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 29.02 | 1:00.60 | 2:03.06 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 29.90 | 1:03.26 | 3:06.32 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 30.42 | 1:02.64 | 4:08.96 | ||||||
4 | 1 Agf | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 4:10.48 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.41 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.09 | 1:00.51 | 2:03.19 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.92 | 1:03.33 | 3:06.52 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 30.36 | 1:03.96 | 4:10.48 | ||||||
5 | Mass Damer 1 | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:11.60 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 29.16 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Alice Lindhé | 1999 | 28.84 | 1:00.51 | 2:00.59 | ||||||
Elvira Skogsberg | 2001 | 31.77 | 1:06.95 | 3:07.54 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 30.37 | 1:04.06 | 4:11.60 | ||||||
6 | Trollhätta Damer [2000] | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 4:15.04 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 29.90 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 31.02 | 1:04.79 | 2:06.69 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 30.06 | 1:04.57 | 3:11.26 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 30.66 | 1:03.78 | 4:15.04 | ||||||
7 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:15.71 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 31.49 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 29.81 | 1:03.43 | 2:08.47 | ||||||
Klara Tistrand | 2001 | 30.45 | 1:03.78 | 3:12.25 | ||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 30.10 | 1:03.46 | 4:15.71 | ||||||
8 | Skövde SS Damer Lag 2 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:16.92 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 30.12 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 30.51 | 1:03.68 | 2:06.30 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 30.36 | 1:04.93 | 3:11.23 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 31.35 | 1:05.69 | 4:16.92 | ||||||
9 | Uddevalla Damer [1999] | 1999 | Uddevalla Sim | 4:17.33 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 29.93 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 30.18 | 1:03.68 | 2:08.44 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 30.20 | 1:02.77 | 3:11.21 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 31.50 | 1:06.12 | 4:17.33 | ||||||
10 | Skövde SS Damer Lag3 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:20.08 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 31.78 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 30.55 | 1:03.94 | 2:08.46 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 31.36 | 1:04.89 | 3:13.35 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 31.63 | 1:06.73 | 4:20.08 | ||||||
11 | S02 Damer | 0 | Simklubben S 02 | 4:23.80 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 31.04 | 1:04.35 | 1:04.35 | ||||||
Agnes Svantesson | 2001 | 32.27 | 1:08.02 | 2:12.37 | ||||||
Hanna Gebart | 2000 | 31.81 | 1:06.19 | 3:18.56 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 30.96 | 1:05.24 | 4:23.80 | ||||||
12 | Kungsbacka Damer | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:24.87 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 31.10 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 30.89 | 1:04.86 | 2:10.32 | ||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 32.86 | 1:08.01 | 3:18.33 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 31.88 | 1:06.54 | 4:24.87 | ||||||
13 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:25.20 | ||||||
Linn Thid | 2003 | 30.78 | 1:04.71 | 1:04.71 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 30.32 | 1:03.60 | 2:08.31 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 32.07 | 1:07.21 | 3:15.52 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 32.89 | 1:09.68 | 4:25.20 | ||||||
14 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:28.25 | ||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 31.70 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 31.20 | 1:07.99 | 2:13.10 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 31.59 | 1:06.48 | 3:19.58 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 31.97 | 1:08.67 | 4:28.25 | ||||||
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 55.56 2008-03-18 |
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 57.13 1991-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.06 | 59.22 | |||||
2 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.75 | 1:00.32 | |||||
3 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.20 | 1:00.33 | |||||
4 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.21 | 1:00.59 | |||||
5 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.15 | 1:00.94 | |||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 29.27 | 1:01.39 | |||||
7 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.31 | 1:01.50 | |||||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.97 | 1:02.16 | |||||
9 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.17 | 1:02.18 | |||||
10 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.08 | 1:02.19 | |||||
11 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.01 | 1:02.27 | |||||
12 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 30.44 | 1:02.32 | |||||
13 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 29.96 | 1:02.55 | |||||
14 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.91 | 1:02.72 | |||||
15 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.21 | 1:02.82 | |||||
16 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.67 | 1:03.20 | |||||
17 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.16 | 1:03.71 | |||||
18 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.24 | 1:03.79 | |||||
19 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.70 | 1:04.12 | |||||
20 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.03 | 1:04.20 | |||||
21 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.00 | 1:04.25 | |||||
22 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 30.81 | 1:04.45 | |||||
23 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.08 | 1:04.56 | |||||
24 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 31.03 | 1:04.58 | |||||
25 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.30 | 1:04.60 | |||||
26 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 30.79 | 1:04.63 | |||||
27 | Klara Tistrand | 2001 | Göteborg Sim | 30.79 | 1:04.65 | |||||
28 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 31.27 | 1:04.72 | |||||
29 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.01 | 1:04.78 | |||||
30 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.67 | 1:04.81 | |||||
31 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 31.03 | 1:05.25 | |||||
32 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.78 | 1:05.26 | |||||
33 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | 1:05.37 | |||||
34 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 30.45 | 1:05.40 | |||||
35 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.30 | 1:05.43 | |||||
36 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | 1:05.70 | |||||
37 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.58 | 1:05.79 | |||||
38 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.53 | 1:05.81 | |||||
39 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 30.94 | 1:05.97 | |||||
40 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.33 | 1:06.25 | |||||
41 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 31.92 | 1:06.46 | |||||
42 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.56 | 1:06.62 | |||||
43 | Marie Håkansson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 31.72 | 1:07.22 | |||||
44 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.39 | 1:07.36 | |||||
45 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 33.41 | 1:08.43 | |||||
46 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.08 | 1:09.04 | |||||
47 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.35 | 1:11.12 | |||||
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 1:49.49 2016-03-31 |
Distriktrekord Juniorer: Anders Lyrbring (1978) 1:50.16 1997-12-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.60 | 54.48 | 1:24.02 | 1:54.96 | |||
2 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.27 | 57.94 | 1:28.28 | 1:58.73 | |||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.96 | 58.17 | 1:29.16 | 2:00.38 | |||
4 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.45 | 59.03 | 1:30.77 | 2:01.10 | |||
5 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.71 | 59.71 | 1:31.35 | 2:03.13 | |||
6 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.53 | 58.25 | 1:30.76 | 2:04.93 | |||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.29 | 1:00.72 | 1:33.25 | 2:05.83 | |||
8 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 29.30 | 1:01.32 | 1:34.50 | 2:07.93 | |||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.33 | 1:01.94 | 1:35.38 | 2:08.56 | |||
10 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 29.19 | 1:02.11 | 1:35.99 | 2:08.67 | |||
11 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 29.80 | 1:02.28 | 1:36.82 | 2:08.76 | |||
12 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.09 | 1:02.94 | 1:36.64 | 2:09.00 | |||
13 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.09 | 1:01.27 | 1:35.14 | 2:09.83 | |||
14 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.88 | 1:02.53 | 1:36.09 | 2:09.84 | |||
15 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.63 | 1:02.26 | 1:36.24 | 2:09.92 | |||
16 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.73 | 1:01.73 | 1:36.02 | 2:09.94 | |||
17 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.14 | 1:04.15 | 1:38.41 | 2:10.42 | |||
18 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.34 | 1:02.15 | 1:36.95 | 2:10.48 | |||
19 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 29.40 | 1:01.16 | 1:34.87 | 2:10.77 | |||
20 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 29.87 | 1:03.12 | 1:38.22 | 2:12.88 | |||
21 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.50 | 1:02.72 | 1:37.71 | 2:13.02 | |||
22 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.28 | 1:02.76 | 1:37.38 | 2:13.32 | |||
23 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.62 | 1:03.65 | 1:39.04 | 2:14.02 | |||
24 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 30.81 | 1:05.40 | 1:42.84 | 2:20.09 | |||
- | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.80 2009-04-16 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 32.08 2008-06-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.64 | ||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.03 | ||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.77 | ||||||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.03 | ||||||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.58 | ||||||
6 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.70 | ||||||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.94 | ||||||
8 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.03 | ||||||
9 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.11 | ||||||
10 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.13 | ||||||
11 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 36.23 | ||||||
12 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.55 | ||||||
13 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.64 | ||||||
14 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.80 | ||||||
15 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 36.83 | ||||||
15 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.83 | ||||||
17 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.86 | ||||||
18 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.10 | ||||||
19 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.17 | ||||||
20 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 37.32 | ||||||
21 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.45 | ||||||
22 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 37.84 | ||||||
23 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 38.10 | ||||||
24 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 38.45 | ||||||
25 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.58 | ||||||
26 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.85 | ||||||
27 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.96 | ||||||
28 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 39.13 | ||||||
29 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.38 | ||||||
30 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.46 | ||||||
31 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 39.51 | ||||||
32 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.62 | ||||||
33 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.71 | ||||||
34 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 39.79 | ||||||
35 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.83 | ||||||
36 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.07 | ||||||
37 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 40.79 | ||||||
38 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 41.96 | ||||||
- | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 1:01.06 2016-03-31 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:01.81 2014-04-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 31.85 | 1:07.67 | |||||
2 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 32.55 | 1:07.94 | |||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | 1:08.31 | |||||
4 | Jeremy Peter | 1988 | Kungsbacka Simsällskap | 31.79 | 1:08.39 | |||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.85 | 1:08.47 | |||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 32.06 | 1:08.65 | |||||
7 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.12 | 1:10.61 | |||||
8 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.17 | 1:10.83 | |||||
9 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.44 | 1:11.64 | |||||
10 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.12 | 1:11.67 | |||||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.10 | 1:12.13 | |||||
12 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 34.18 | 1:12.16 | |||||
13 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.21 | 1:13.20 | |||||
14 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.63 | 1:13.97 | |||||
15 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.60 | 1:14.33 | |||||
16 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 35.49 | 1:15.05 | |||||
17 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.44 | 1:15.69 | |||||
18 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.84 | 1:15.81 | |||||
19 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 35.45 | 1:15.89 | |||||
20 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 36.07 | 1:16.75 | |||||
21 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 36.46 | 1:17.49 | |||||
22 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.00 | 1:17.64 | |||||
23 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 36.52 | 1:18.23 | |||||
24 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 1:18.87 | |||||
25 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.73 | 1:19.09 | |||||
26 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:19.72 | |||||
27 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 36.99 | 1:20.28 | |||||
28 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 37.50 | 1:20.83 | |||||
29 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 38.38 | 1:23.20 | |||||
- | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | DNF | ||||||
Gren 25, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:10.68 | 2:32.42 | 4:03.53 | 5:14.81 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:12.41 | 2:36.80 | 4:10.83 | 5:21.74 | |||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:15.24 | 2:40.82 | 4:16.57 | 5:25.38 | |||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:14.53 | 2:40.32 | 4:12.45 | 5:26.08 | |||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:16.49 | 2:42.55 | 4:14.17 | 5:26.93 | |||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:12.02 | 2:38.09 | 4:12.58 | 5:27.91 | |||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:17.91 | 2:46.22 | 4:15.53 | 5:32.43 | |||
8 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.13 | 2:41.44 | 4:18.53 | 5:35.47 | |||
9 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:22.39 | 2:53.15 | 4:22.07 | 5:37.91 | |||
10 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:21.49 | 2:54.55 | 4:25.20 | 5:40.92 | |||
11 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:20.45 | 2:53.32 | 4:28.44 | 5:47.28 | |||
12 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:18.96 | 2:48.72 | 4:26.24 | 5:50.91 | |||
13 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:23.72 | 2:55.53 | 4:38.99 | 6:00.00 | |||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004-04-04 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.32 | 58.63 | |||||
2 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.99 | 58.68 | |||||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.51 | 58.82 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.92 | 59.45 | |||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | 59.64 | |||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.89 | 1:00.47 | |||||
7 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.87 | 1:00.72 | |||||
8 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.94 | 1:00.91 | |||||
9 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.00 | 1:00.97 | |||||
10 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 28.35 | 1:01.29 | |||||
11 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.92 | 1:01.55 | |||||
12 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.69 | 1:01.72 | |||||
13 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.39 | 1:02.13 | |||||
14 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | 1:03.71 | |||||
15 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.88 | 1:04.24 | |||||
16 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 30.38 | 1:04.32 | |||||
17 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 29.49 | 1:04.50 | |||||
18 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.38 | 1:04.94 | |||||
19 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.45 | 1:05.19 | |||||
20 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.21 | 1:05.20 | |||||
21 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.67 | 1:05.21 | |||||
22 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 29.94 | 1:05.36 | |||||
23 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.15 | 1:06.04 | |||||
24 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.89 | 1:07.02 | |||||
25 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.42 | 1:08.98 | |||||
- | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.29 | 1:06.84 | |||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 33.25 | 1:07.60 | |||||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.83 | 1:09.72 | |||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.41 | 1:11.01 | |||||
5 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.99 | 1:11.14 | |||||
6 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 34.83 | 1:12.08 | |||||
7 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.98 | 1:12.48 | |||||
8 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 35.34 | 1:12.79 | |||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.91 | 1:12.98 | |||||
10 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.44 | 1:13.03 | |||||
11 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 35.35 | 1:13.37 | |||||
12 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.43 | 1:14.61 | |||||
13 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.29 | 1:15.22 | |||||
14 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.19 | 1:15.59 | |||||
15 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.84 | 1:15.78 | |||||
16 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 36.90 | 1:16.04 | |||||
17 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 36.29 | 1:16.31 | |||||
18 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.12 | 1:16.33 | |||||
19 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 37.15 | 1:16.68 | |||||
20 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 37.48 | 1:16.77 | |||||
21 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 36.89 | 1:16.98 | |||||
22 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 37.65 | 1:17.30 | |||||
23 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.05 | 1:17.35 | |||||
24 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 38.14 | 1:18.09 | |||||
25 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.50 | 1:18.28 | |||||
26 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.52 | 1:19.09 | |||||
27 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.21 | 1:19.19 | |||||
28 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.55 | 1:21.63 | |||||
29 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 40.72 | 1:23.75 | |||||
30 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.29 | 1:27.29 | |||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.98 2015-04-03 |
Distriktrekord Juniorer: Pontus Palmqvist (1991) 27.21 2011-06-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.73 | ||||||
2 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 28.15 | ||||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.78 | ||||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.37 | ||||||
5 | David Schön Svensson | 1993 | Simklubben Laxen | 29.51 | ||||||
6 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.57 | ||||||
7 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.70 | ||||||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 29.81 | ||||||
9 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 30.16 | ||||||
10 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.88 | ||||||
11 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.94 | ||||||
12 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.02 | ||||||
13 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.03 | ||||||
14 | Victor Garcia Blombäck | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.22 | ||||||
15 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.25 | ||||||
16 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.29 | ||||||
17 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.75 | ||||||
18 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.94 | ||||||
19 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 31.99 | ||||||
20 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | ||||||
21 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 32.23 | ||||||
22 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 33.00 | ||||||
23 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.28 | ||||||
24 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 33.33 | ||||||
Gren 29, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Teresia Gimholt (1983) 16:51.74 2005-06-03 |
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 16:57.23 1986-04-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:09.83 | 2:24.52 | 3:40.05 | 4:55.51 | 18:39.34 | ||
6:10.88 | 7:26.00 | 8:41.35 | 9:56.30 | |||||||
11:11.63 | 12:27.47 | 13:42.92 | 14:58.43 | |||||||
16:13.01 | 17:27.91 | |||||||||
2 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.21 | 2:25.50 | 3:41.25 | 4:57.25 | 18:39.89 | ||
6:12.22 | 7:27.48 | 8:42.91 | 9:58.22 | |||||||
11:13.96 | 12:29.79 | 13:44.77 | 15:00.55 | |||||||
16:15.05 | 17:30.48 | |||||||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:11.51 | 2:28.31 | 3:45.28 | 5:02.95 | 19:32.36 | ||
6:20.53 | 7:39.06 | 8:57.74 | 10:16.53 | |||||||
11:35.89 | 12:55.07 | 14:14.62 | 15:34.34 | |||||||
16:54.04 | 18:14.10 | |||||||||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:12.40 | 2:28.63 | 3:45.66 | 5:03.60 | 19:36.07 | ||
6:22.20 | 7:41.63 | 9:00.94 | 10:20.48 | |||||||
11:39.37 | 12:58.45 | 14:18.06 | 15:38.22 | |||||||
16:58.64 | 18:18.87 | |||||||||
5 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:13.40 | 2:31.50 | 3:51.04 | 5:12.10 | 20:03.37 | ||
6:32.68 | 7:53.55 | 9:14.70 | 10:36.13 | |||||||
11:57.11 | 13:18.50 | 14:40.06 | 16:02.23 | |||||||
17:23.73 | 18:45.25 | |||||||||
6 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:13.79 | 2:32.14 | 3:52.77 | 5:15.00 | 20:33.37 | ||
6:38.58 | 8:02.75 | 9:26.29 | 10:50.29 | |||||||
12:13.81 | 13:38.59 | 15:01.84 | 16:26.00 | |||||||
17:50.61 | 19:14.04 | |||||||||
7 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 1:12.76 | 2:32.07 | 3:53.60 | 5:16.56 | 20:41.13 | ||
6:39.75 | 8:03.16 | 9:26.77 | 10:51.28 | |||||||
12:15.07 | 13:40.01 | 15:04.49 | 16:29.16 | |||||||
17:54.37 | 19:18.21 | |||||||||
8 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:16.68 | 2:38.82 | 4:02.05 | 5:25.24 | 20:43.46 | ||
6:49.39 | 8:13.40 | 9:37.59 | 11:01.66 | |||||||
12:25.85 | 13:49.67 | 15:13.24 | 16:37.24 | |||||||
18:00.56 | 19:22.99 | |||||||||
9 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:17.30 | 2:38.86 | 4:01.33 | 5:24.75 | 21:00.04 | ||
6:49.48 | 8:13.57 | 9:38.41 | 11:02.37 | |||||||
12:29.50 | 13:55.67 | 15:21.41 | 16:46.39 | |||||||
18:11.16 | 19:36.18 | |||||||||
10 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.73 | 2:41.04 | 4:05.98 | 5:32.52 | 21:44.97 | ||
6:58.17 | 8:23.85 | 9:48.94 | 11:15.77 | |||||||
12:44.25 | 14:13.96 | 15:43.62 | 17:13.99 | |||||||
18:44.91 | 20:16.65 | |||||||||
11 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:18.50 | 2:40.33 | 4:04.90 | 5:30.56 | 21:51.36 | ||
6:57.43 | 8:24.59 | 9:53.17 | 11:22.86 | |||||||
12:52.97 | 14:24.24 | 15:54.42 | 17:24.25 | |||||||
18:53.90 | 20:23.57 | |||||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 7:29.59 2015-07-02 |
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Mass Herrar Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 8:04.03 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 57.72 | 1:59.01 | 1:59.01 | ||||||
Sam Taheri | 2000 | 1:02.48 | 2:09.62 | 4:08.63 | ||||||
Christopher Jedel | 1995 | 58.07 | 1:59.90 | 6:08.53 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 56.89 | 1:55.50 | 8:04.03 | ||||||
2 | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 8:22.83 | ||||||
Robin Sandgren | 1997 | 1:00.36 | 2:07.93 | 2:07.93 | ||||||
John Olsson | 1995 | 58.62 | 2:01.99 | 4:09.92 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 59.04 | 2:03.36 | 6:13.28 | ||||||
David Schön Svensson | 1993 | 1:02.45 | 2:09.55 | 8:22.83 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 8:28.54 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 1:01.41 | 2:05.99 | 2:05.99 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 59.99 | 2:06.85 | 4:12.84 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 1:02.80 | 2:08.70 | 6:21.54 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 1:01.94 | 2:07.00 | 8:28.54 | ||||||
4 | Kungälv Herrar | 0 | Kungälvs Simsällskap | 8:36.68 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 1:00.11 | 2:06.69 | 2:06.69 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 1:01.65 | 2:11.50 | 4:18.19 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 1:01.68 | 2:10.50 | 6:28.69 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 58.67 | 2:07.99 | 8:36.68 | ||||||
5 | Uddevalla Herrar 1 | 1999 | Uddevalla Sim | 8:46.85 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 1:01.17 | 2:09.94 | 2:09.94 | ||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 1:01.23 | 2:11.60 | 4:21.54 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 1:03.78 | 2:11.80 | 6:33.34 | ||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 1:03.94 | 2:13.51 | 8:46.85 | ||||||
6 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 8:52.23 | ||||||
Miro Torola | 1995 | 58.25 | 1:59.01 | 1:59.01 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 1:03.43 | 2:17.36 | 4:16.37 | ||||||
Gustav Nislander | 2001 | 1:04.82 | 2:17.99 | 6:34.36 | ||||||
Lorand Vari | 2002 | 1:05.92 | 2:17.87 | 8:52.23 | ||||||
7 | Elfsborg Herrar 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 8:56.62 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 1:04.46 | 2:15.71 | 2:15.71 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 1:02.89 | 2:11.35 | 4:27.06 | ||||||
David Reinholdsson | 2002 | 1:03.30 | 2:12.39 | 6:39.45 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 1:03.67 | 2:17.17 | 8:56.62 | ||||||
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.85 | 1:07.17 | 1:44.39 | 2:21.67 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.68 | 1:11.33 | 1:50.24 | 2:30.21 | |||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.18 | 1:12.02 | 1:52.69 | 2:30.93 | |||
4 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.74 | 1:11.06 | 1:52.55 | 2:34.58 | |||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.20 | 1:11.49 | 1:53.03 | 2:35.59 | |||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.10 | 1:14.61 | 1:56.06 | 2:36.18 | |||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.18 | 1:11.50 | 1:52.22 | 2:36.25 | |||
8 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 35.11 | 1:15.30 | 1:57.73 | 2:38.37 | |||
9 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 34.27 | 1:14.83 | 1:56.26 | 2:39.63 | |||
10 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.92 | 1:15.22 | 1:57.70 | 2:41.86 | |||
11 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.96 | 1:15.70 | 1:59.82 | 2:42.63 | |||
12 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.22 | 1:17.40 | 2:01.08 | 2:45.01 | |||
13 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 34.96 | 1:18.18 | 2:03.69 | 2:47.79 | |||
14 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.29 | 1:19.39 | 2:05.79 | 2:50.78 | |||
15 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.63 | 1:17.45 | 2:03.46 | 2:51.03 | |||
16 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 35.60 | 1:18.39 | 2:04.94 | 2:54.27 | |||
17 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 37.12 | 1:22.28 | 2:08.21 | 2:54.92 | |||
18 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 36.22 | 1:19.29 | 2:07.48 | 2:55.22 | |||
19 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.04 | 1:24.72 | 2:11.39 | 2:56.15 | |||
20 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 36.54 | 1:18.44 | 2:06.41 | 2:56.87 | |||
21 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.65 | 1:24.24 | 2:14.75 | 3:05.13 | |||
22 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 35.55 | 1:24.04 | 2:17.94 | 3:10.41 | |||
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:00.96 2016-04-02 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 29.19 | 1:03.96 | 1:43.02 | 2:13.25 | |||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.20 | 1:02.58 | 1:44.94 | 2:14.85 | |||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.27 | 1:05.78 | 1:45.15 | 2:17.96 | |||
4 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 30.76 | 1:07.40 | 1:47.45 | 2:19.54 | |||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.35 | 1:07.54 | 1:47.24 | 2:20.69 | |||
6 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.59 | 1:06.64 | 1:50.82 | 2:21.50 | |||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.43 | 1:06.66 | 1:49.37 | 2:21.89 | |||
8 | Jeremy Peter | 1988 | Kungsbacka Simsällskap | 29.82 | 1:05.65 | 1:46.48 | 2:22.66 | |||
9 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.83 | 1:10.96 | 1:50.33 | 2:24.27 | |||
10 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.81 | 1:07.90 | 1:53.32 | 2:24.67 | |||
11 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.15 | 1:07.06 | 1:53.60 | 2:25.17 | |||
12 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.81 | 1:10.02 | 1:53.35 | 2:26.25 | |||
13 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 30.41 | 1:11.75 | 1:52.82 | 2:26.34 | |||
14 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.44 | 1:08.29 | 1:53.57 | 2:28.18 | |||
15 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 32.05 | 1:14.25 | 1:54.03 | 2:29.16 | |||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.23 | 1:10.49 | 1:56.49 | 2:30.26 | |||
17 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.87 | 1:09.65 | 1:57.26 | 2:30.40 | |||
18 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.77 | 1:11.24 | 1:59.26 | 2:30.78 | |||
19 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | 1:14.21 | 1:55.69 | 2:31.50 | |||
20 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.15 | 1:15.32 | 1:59.03 | 2:31.61 | |||
21 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 30.62 | 1:12.03 | 1:58.44 | 2:32.44 | |||
22 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.77 | 1:14.74 | 1:59.05 | 2:34.19 | |||
23 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.89 | 1:16.93 | 1:59.87 | 2:36.00 | |||
24 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 32.54 | 1:14.54 | 2:01.09 | 2:36.15 | |||
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:15.88 1995-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 4:19.78 1986-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.18 | 2:18.17 | 3:29.28 | 4:39.29 | |||
2 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:08.53 | 2:20.76 | 3:32.48 | 4:42.63 | |||
3 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.64 | 2:21.02 | 3:33.65 | 4:42.85 | |||
4 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:09.53 | 2:23.56 | 3:36.49 | 4:44.37 | |||
5 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 1:08.80 | 2:22.79 | 3:36.32 | 4:49.55 | |||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:09.34 | 2:23.31 | 3:38.04 | 4:51.83 | |||
7 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:10.24 | 2:24.82 | 3:39.39 | 4:52.56 | |||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:11.34 | 2:28.21 | 3:43.74 | 4:55.64 | |||
9 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:11.83 | 2:27.79 | 3:43.64 | 4:57.51 | |||
10 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:10.41 | 2:25.96 | 3:43.00 | 4:59.54 | |||
11 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:10.82 | 2:27.95 | 3:44.31 | 4:59.59 | |||
12 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.88 | 2:25.53 | 3:43.08 | 5:00.11 | |||
13 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:11.18 | 2:27.74 | 3:45.67 | 5:01.87 | |||
14 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:11.60 | 2:29.06 | 3:46.28 | 5:02.63 | |||
15 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:11.98 | 2:31.47 | 3:51.03 | 5:09.56 | |||
16 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:13.72 | 2:33.69 | 3:53.14 | 5:10.59 | |||
17 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:11.55 | 2:30.41 | 3:49.54 | 5:10.71 | |||
18 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 1:12.43 | 2:32.42 | 3:53.10 | 5:11.82 | |||
19 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.85 | 2:29.34 | 3:52.11 | 5:12.96 | |||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.69 2008-07-16 |
Distriktrekord Juniorer: Isak Eliasson (1996) 23.15 2015-04-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melker Selin | 1993 | Simklubben Elfsborg | 23.93 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 24.05 | ||||||
3 | Linus Johannesson | 1983 | Simklubben Elfsborg | 24.48 | ||||||
4 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.64 | ||||||
5 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 24.73 | ||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 24.99 | ||||||
7 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 25.17 | ||||||
8 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 25.19 | ||||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.33 | ||||||
10 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 25.37 | ||||||
11 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 25.48 | ||||||
11 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 25.48 | ||||||
13 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 25.55 | ||||||
14 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 25.60 | ||||||
15 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 25.76 | ||||||
16 | David Schön Svensson | 1993 | Simklubben Laxen | 25.79 | ||||||
17 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.87 | ||||||
18 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.93 | ||||||
19 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 25.96 | ||||||
20 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 26.05 | ||||||
21 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 26.22 | ||||||
22 | Ralf Dalby | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.43 | ||||||
23 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.46 | ||||||
24 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Simklubben S 02 | 26.48 | ||||||
24 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 26.48 | ||||||
26 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 26.53 | ||||||
27 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 26.64 | ||||||
28 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.79 | ||||||
29 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 27.00 | ||||||
30 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.11 | ||||||
31 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.49 | ||||||
32 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 27.77 | ||||||
33 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 28.13 | ||||||
34 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 28.77 | ||||||
35 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 28.84 | ||||||
Gren 35, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.64 | 1:17.87 | 2:00.12 | 2:42.07 | |||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.47 | 1:19.50 | 2:02.03 | 2:43.85 | |||
3 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.90 | 1:19.31 | 2:01.96 | 2:44.65 | |||
4 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.23 | 1:20.45 | 2:03.92 | 2:48.14 | |||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.49 | 1:22.32 | 2:05.90 | 2:48.84 | |||
6 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 38.51 | 1:21.66 | 2:06.64 | 2:50.02 | |||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.73 | 1:23.00 | 2:07.21 | 2:51.13 | |||
8 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 39.13 | 1:22.70 | 2:07.25 | 2:51.85 | |||
9 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 38.61 | 1:21.91 | 2:06.71 | 2:52.34 | |||
10 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.96 | 1:22.24 | 2:07.92 | 2:52.57 | |||
11 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.85 | 1:24.42 | 2:09.45 | 2:53.52 | |||
12 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 39.72 | 1:24.57 | 2:10.38 | 2:55.91 | |||
13 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 41.61 | 1:25.64 | 2:12.27 | 2:56.36 | |||
14 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.62 | 1:25.77 | 2:11.02 | 2:56.78 | |||
15 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.33 | 1:26.79 | 2:14.00 | 2:58.47 | |||
16 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 40.76 | 1:24.93 | 2:12.65 | 2:58.88 | |||
17 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.61 | 1:25.93 | 2:12.95 | 2:59.07 | |||
18 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 40.50 | 1:25.72 | 2:13.38 | 3:00.09 | |||
19 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 40.51 | 1:27.58 | 2:14.68 | 3:00.11 | |||
20 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 40.27 | 1:25.90 | 2:13.71 | 3:00.37 | |||
21 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 42.49 | 1:27.95 | 2:14.56 | 3:00.97 | |||
22 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.29 | 1:27.09 | 2:14.43 | 3:01.62 | |||
23 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.96 | 1:28.17 | 2:15.25 | 3:01.95 | |||
24 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 40.79 | 1:27.02 | 2:14.63 | 3:02.50 | |||
25 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.51 | 1:28.11 | 2:16.04 | 3:04.05 | |||
26 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.13 | 1:29.44 | 2:17.61 | 3:04.28 | |||
27 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 41.05 | 1:27.78 | 2:15.96 | 3:04.67 | |||
28 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 41.37 | 1:28.43 | 2:16.58 | 3:04.97 | |||
29 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 41.57 | 1:27.27 | 2:17.93 | 3:05.46 | |||
30 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.97 | 1:28.65 | 2:17.64 | 3:06.32 | |||
31 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 41.59 | 1:29.25 | 2:18.08 | 3:07.15 | |||
32 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.87 | 1:29.55 | 2:18.54 | 3:08.38 | |||
33 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 42.51 | 1:30.39 | 2:19.23 | 3:08.67 | |||
34 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 42.82 | 1:32.58 | 2:23.33 | 3:13.45 | |||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 36, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 8:08.61 2015-07-04 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 8:08.61 2015-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.85 | 2:04.54 | 3:08.80 | 4:13.85 | 8:31.78 | ||
5:18.82 | 6:23.80 | 7:28.89 | ||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.37 | 2:12.16 | 3:19.37 | 4:26.47 | 8:57.12 | ||
5:33.64 | 6:41.37 | 7:49.03 | ||||||||
3 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:04.64 | 2:14.09 | 3:22.69 | 4:31.90 | 9:07.94 | ||
5:41.12 | 6:51.81 | 8:00.96 | ||||||||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:06.27 | 2:16.57 | 3:26.75 | 4:36.54 | 9:14.25 | ||
5:46.63 | 6:56.28 | 8:05.89 | ||||||||
5 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:05.16 | 2:14.94 | 3:25.68 | 4:36.52 | 9:15.89 | ||
5:46.87 | 6:57.26 | 8:07.04 | ||||||||
6 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 1:04.15 | 2:13.53 | 3:24.43 | 4:35.99 | 9:27.20 | ||
5:48.23 | 7:02.28 | 8:16.04 | ||||||||
7 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.99 | 2:20.41 | 3:32.55 | 4:45.32 | 9:31.55 | ||
5:56.69 | 7:09.66 | 8:21.31 | ||||||||
8 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 1:04.48 | 2:15.29 | 3:27.10 | 4:40.71 | 9:33.25 | ||
5:54.63 | 7:10.35 | 8:24.27 | ||||||||
9 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:06.45 | 2:17.63 | 3:29.72 | 4:42.25 | 9:35.56 | ||
5:55.63 | 7:10.16 | 8:23.76 | ||||||||
10 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:10.54 | 2:24.48 | 3:39.22 | 4:54.23 | 9:53.48 | ||
6:09.39 | 7:24.52 | 8:39.79 | ||||||||
11 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:06.68 | 2:20.67 | 3:35.91 | 4:51.91 | 9:55.06 | ||
6:07.80 | 7:24.27 | 8:39.93 | ||||||||
12 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.03 | 2:22.42 | 3:38.07 | 4:54.33 | 9:59.67 | ||
6:10.85 | 7:27.99 | 8:44.58 | ||||||||
13 | Cristiano Santos | 1990 | Simklubben S 02 | 1:07.28 | 2:22.08 | 3:38.98 | 4:57.26 | 10:11.75 | ||
6:15.45 | 7:34.59 | 8:54.16 | ||||||||
14 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.06 | 2:26.06 | 3:44.13 | 5:03.12 | 10:13.48 | ||
6:21.46 | 7:39.68 | 8:57.62 | ||||||||
15 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:09.81 | 2:26.19 | 3:44.26 | 5:03.37 | 10:20.05 | ||
6:22.32 | 7:42.53 | 9:02.89 | ||||||||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 |
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 28.78 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | ||||||
3 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 29.24 | ||||||
4 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.82 | ||||||
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.88 | ||||||
6 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.58 | ||||||
7 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.74 | ||||||
8 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.91 | ||||||
9 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.02 | ||||||
10 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.03 | ||||||
11 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.21 | ||||||
12 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 31.29 | ||||||
13 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 31.33 | ||||||
14 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.39 | ||||||
15 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.43 | ||||||
16 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.52 | ||||||
17 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 31.86 | ||||||
18 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 31.96 | ||||||
19 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.14 | ||||||
20 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.33 | ||||||
21 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.34 | ||||||
22 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 32.36 | ||||||
23 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.39 | ||||||
24 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.42 | ||||||
25 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.55 | ||||||
26 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.56 | ||||||
27 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 32.59 | ||||||
28 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 32.68 | ||||||
29 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.01 | ||||||
30 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.07 | ||||||
31 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.08 | ||||||
32 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.21 | ||||||
33 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.28 | ||||||
34 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 33.33 | ||||||
35 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.55 | ||||||
36 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.56 | ||||||
37 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 33.89 | ||||||
38 | Marie Håkansson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 34.04 | ||||||
39 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.30 | ||||||
40 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.37 | ||||||
41 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 34.70 | ||||||
42 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.83 | ||||||
43 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.21 | ||||||
Gren 38, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.72 2010-08-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.04 | 1:05.61 | 1:38.69 | 2:10.30 | |||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.81 | 1:05.23 | 1:38.97 | 2:11.75 | |||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 31.80 | 1:07.18 | 1:43.13 | 2:17.53 | |||
4 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.16 | 1:09.43 | 1:44.66 | 2:17.55 | |||
5 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.81 | 1:07.37 | 1:44.11 | 2:19.69 | |||
6 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.55 | 1:07.82 | 1:45.53 | 2:21.26 | |||
7 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 32.37 | 1:07.54 | 1:44.78 | 2:21.32 | |||
8 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.45 | 1:08.56 | 1:45.39 | 2:21.41 | |||
9 | David Schön Svensson | 1993 | Simklubben Laxen | 33.49 | 1:10.02 | 1:47.65 | 2:24.77 | |||
10 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.89 | 1:11.49 | 1:48.18 | 2:25.40 | |||
11 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.99 | 1:10.47 | 1:48.86 | 2:26.55 | |||
12 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.90 | 1:09.62 | 1:48.29 | 2:26.80 | |||
13 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.19 | 1:10.29 | 1:49.13 | 2:27.43 | |||
14 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.15 | 1:11.72 | 1:50.57 | 2:29.59 | |||
15 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.45 | 1:12.57 | 1:52.33 | 2:29.88 | |||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.64 | 1:12.80 | 1:51.97 | 2:30.81 | |||
17 | Victor Garcia Blombäck | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.37 | 1:12.67 | 1:52.62 | 2:31.08 | |||
18 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.38 | 1:12.76 | 1:52.51 | 2:31.99 | |||
19 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:15.64 | 1:55.34 | 2:32.41 | |||
20 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.23 | 1:14.77 | 1:54.53 | 2:34.42 | |||
21 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 34.57 | 1:15.36 | 1:56.32 | 2:35.57 | |||
22 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 37.57 | 1:16.79 | 1:58.33 | 2:36.62 | |||
23 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 36.86 | 1:16.70 | 1:57.44 | 2:36.66 | |||
Gren 39, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 4:16.47 2012-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:25.12 2007-07-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Damer Lag 1 | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:33.25 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 33.00 | 1:06.97 | 1:06.97 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 35.16 | 1:15.36 | 2:22.33 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 32.08 | 1:10.31 | 3:32.64 | ||||||
Nikki Brockmar | 1999 | 29.28 | 1:00.61 | 4:33.25 | ||||||
2 | Karlstad Tjejer | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:36.56 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 34.86 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 33.97 | 1:13.84 | 2:25.51 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 31.31 | 1:08.48 | 3:33.99 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.83 | 1:02.57 | 4:36.56 | ||||||
3 | SK Laxen Damer [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:37.72 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 33.14 | 1:07.73 | 1:07.73 | ||||||
Tilde Morin | 2002 | 36.57 | 1:18.02 | 2:25.75 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 31.95 | 1:08.90 | 3:34.65 | ||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 30.15 | 1:03.07 | 4:37.72 | ||||||
4 | Skövde SS Damer Lag 2 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:44.49 | ||||||
Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | 33.85 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 37.60 | 1:19.78 | 2:30.22 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 32.33 | 1:10.02 | 3:40.24 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 30.43 | 1:04.25 | 4:44.49 | ||||||
5 | Uddevalla Damer [1999] | 1999 | Uddevalla Sim | 4:49.57 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 36.88 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 38.07 | 1:21.28 | 2:37.10 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 30.83 | 1:07.60 | 3:44.70 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 30.75 | 1:04.87 | 4:49.57 | ||||||
6 | S02 Damer | 0 | Simklubben S 02 | 4:50.15 | ||||||
Hanna Gebart | 2000 | 34.15 | 1:10.52 | 1:10.52 | ||||||
Emelie Edberg | 2002 | 38.68 | 1:23.91 | 2:34.43 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 32.56 | 1:10.57 | 3:45.00 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 31.22 | 1:05.15 | 4:50.15 | ||||||
7 | Kungsbacka Damer | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:51.71 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 34.28 | 1:10.88 | 1:10.88 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 39.29 | 1:23.83 | 2:34.71 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 33.75 | 1:12.35 | 3:47.06 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 30.74 | 1:04.65 | 4:51.71 | ||||||
8 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:53.96 | ||||||
Klara Tistrand | 2001 | 36.23 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 37.23 | 1:21.57 | 2:35.79 | ||||||
Ella Simonsson | 2002 | 33.31 | 1:13.95 | 3:49.74 | ||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 29.86 | 1:04.22 | 4:53.96 | ||||||
9 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:54.89 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 37.73 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Lina Maltesson | 2000 | 36.59 | 1:19.58 | 2:37.76 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 33.58 | 1:12.94 | 3:50.70 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 30.27 | 1:04.19 | 4:54.89 | ||||||
10 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:56.33 | ||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 36.89 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 38.21 | 1:21.72 | 2:36.86 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 32.39 | 1:12.14 | 3:49.00 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 32.17 | 1:07.33 | 4:56.33 | ||||||
11 | Skövde SS Damer Lag3 | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:58.74 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 37.58 | 1:17.62 | 1:17.62 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 37.81 | 1:20.50 | 2:38.12 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 35.57 | 1:14.71 | 3:52.83 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 31.63 | 1:05.91 | 4:58.74 | ||||||
12 | Varberg Damer 1 | 2001 | Varberg Sim | 5:00.94 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 38.60 | 1:20.00 | 1:20.00 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 37.75 | 1:20.89 | 2:40.89 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 32.27 | 1:12.58 | 3:53.47 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 32.35 | 1:07.47 | 5:00.94 | ||||||
13 | Trollhätta Damer [2000] | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 5:03.19 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 38.29 | 1:19.66 | 1:19.66 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 39.01 | 1:25.06 | 2:44.72 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 31.46 | 1:10.26 | 3:54.98 | ||||||
Melina Robertson | 2001 | 32.00 | 1:08.21 | 5:03.19 | ||||||
14 | Falköping Damer | 2001 | Falköpings Simsällskap | 5:19.26 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 38.13 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 41.15 | 1:27.30 | 2:44.61 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 39.19 | 1:26.47 | 4:11.08 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 32.06 | 1:08.18 | 5:19.26 | ||||||
Gren 40, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 3:25.37 2015-07-05 |
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Forza SK Elfsborg | 1984 | Simklubben Elfsborg | 3:34.06 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 26.24 | 54.53 | 54.53 | ||||||
Melker Selin | 1993 | 25.08 | 52.69 | 1:47.22 | ||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 25.45 | 52.96 | 2:40.18 | ||||||
Linus Johannesson | 1983 | 25.77 | 53.88 | 3:34.06 | ||||||
2 | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 3:40.51 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 26.52 | 55.14 | 55.14 | ||||||
Robin Sandgren | 1997 | 27.14 | 56.05 | 1:51.19 | ||||||
John Olsson | 1995 | 26.73 | 54.44 | 2:45.63 | ||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 25.66 | 54.88 | 3:40.51 | ||||||
3 | Kungälv Herrar | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:46.22 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 27.24 | 55.06 | 55.06 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 26.73 | 57.48 | 1:52.54 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 26.86 | 55.86 | 2:48.40 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 27.13 | 57.82 | 3:46.22 | ||||||
4 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 3:49.40 | ||||||
Miro Torola | 1995 | 26.99 | 54.90 | 54.90 | ||||||
Rickard Berglund | 1987 | 28.00 | 57.77 | 1:52.67 | ||||||
Simon Kärrsjö | 1998 | 28.07 | 59.19 | 2:51.86 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 26.89 | 57.54 | 3:49.40 | ||||||
5 | Mass Herrar Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:49.60 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 26.77 | 54.79 | 54.79 | ||||||
Christopher Jedel | 1995 | 27.25 | 56.39 | 1:51.18 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 28.03 | 59.48 | 2:50.66 | ||||||
Victor Garcia Blombäck | 2001 | 27.93 | 58.94 | 3:49.60 | ||||||
6 | Uddevalla Herrar 1 | 1999 | Uddevalla Sim | 3:50.38 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 26.71 | 56.54 | 56.54 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 26.59 | 56.01 | 1:52.55 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 27.66 | 58.71 | 2:51.26 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 28.17 | 59.12 | 3:50.38 | ||||||
7 | Kungsbacka Herrar | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 3:53.24 | ||||||
Jeremy Peter | 1988 | 28.01 | 56.82 | 56.82 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 27.06 | 57.56 | 1:54.38 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 27.96 | 58.52 | 2:52.90 | ||||||
Kevin Norlin | 2000 | 28.77 | 1:00.34 | 3:53.24 | ||||||
8 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 3:53.80 | ||||||
Nikola Mackic | 1999 | 28.28 | 59.15 | 59.15 | ||||||
David Schön Svensson | 1993 | 27.41 | 57.25 | 1:56.40 | ||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 27.65 | 58.85 | 2:55.25 | ||||||
Max Ackerman | 1995 | 28.09 | 58.55 | 3:53.80 | ||||||
9 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:54.09 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 28.37 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 28.23 | 59.01 | 1:58.81 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 28.03 | 59.16 | 2:57.97 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 26.89 | 56.12 | 3:54.09 | ||||||
10 | S02 Herrar | 0 | Simklubben S 02 | 3:59.53 | ||||||
Johannes Sköld | 1996 | 27.24 | 56.52 | 56.52 | ||||||
Cristiano Santos | 1990 | 30.13 | 1:04.27 | 2:00.79 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 28.94 | 1:01.88 | 3:02.67 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 27.70 | 56.86 | 3:59.53 | ||||||
11 | Elfsborg Herrar 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:01.26 | ||||||
Albin Svenneby | 2001 | 29.58 | 1:01.00 | 1:01.00 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 28.68 | 59.78 | 2:00.78 | ||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 28.56 | 1:00.26 | 3:01.04 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 28.72 | 1:00.22 | 4:01.26 | ||||||
12 | Uddevalla Herrar 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:01.46 | ||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 28.53 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 28.55 | 59.13 | 1:59.13 | ||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 29.39 | 1:00.94 | 3:00.07 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 29.28 | 1:01.39 | 4:01.46 | ||||||
13 | Varberg Herrar 1 | 1995 | Varberg Sim | 4:04.88 | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 27.61 | 57.57 | 57.57 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 27.99 | 1:00.21 | 1:57.78 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 29.50 | 1:03.03 | 3:00.81 | ||||||
Zacharias Olausson | 2000 | 28.68 | 1:04.07 | 4:04.88 | ||||||
14 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:08.92 | ||||||
Karl Bohlin | 2001 | 30.32 | 1:02.19 | 1:02.19 | ||||||
Gustav Nislander | 2001 | 28.08 | 1:00.07 | 2:02.26 | ||||||
Lorand Vari | 2002 | 30.57 | 1:03.94 | 3:06.20 | ||||||
William Segerdahl | 2001 | 29.97 | 1:02.72 | 4:08.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:44 |